Recenzja SEO Wix: Jak pozycjonować w Wix

Wix SEOSearch Engine Optimization (SEO) jest niezbędny do odniesienia sukcesu online. Istnieje prawie 200 milionów aktywnych stron internetowych (i wciąż rośnie) i tylko tak wielu z nich może się wyróżnić. Najpiękniejsza strona na świecie nie jest’Jest to niezwykle cenne, jeśli nikt go nie znajdzie. Wix ma Cię w ofercie na pięknych stronach, ale czy jest to dobre dla SEO?


Krótka odpowiedź brzmi, “tak”.

Wix ciężko pracował, aby dogonić rywali WordPress i Weebly w ciągu ostatnich kilku lat. Dziś oferuje szeroki zakres praktycznych i łatwych w użyciu funkcji SEO.

Strony internetowe korzystające z Wix nie mają problemów z dostaniem się na szczyt wyników wyszukiwania.

Chociaż istnieją inne narzędzia do budowania z bardziej zaawansowanymi funkcjami, Wix doskonale nadaje się dla małych firm, blogów i prywatnych stron internetowych.

My’przetestowaliśmy jego funkcje, aby zobaczyć, jak pasują one do innych twórców stron internetowych, i wyśledziliśmy najlepsze wskazówki dotyczące sukcesu z Wix SEO. Mamy wszystkie informacje potrzebne do samodzielnego podjęcia decyzji, czy Wix jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej witryny.

Sprawdź naszą migawkę Wix w poniższej tabeli podsumowującej, aby szybko sprawdzić, jak oceniamy.

My’przedstawiliśmy zalety i wady, z dokładniejszym podziałem poniżej. Jeśli masz już Wix i szukasz informacji o tym, jak poprawić swoje rankingi, my’opracowaliśmy również nasze najważniejsze wskazówki.

W skrócie: Plusy i minusy Wix SEO

Jeden z Wix’głównymi zaletami twórcy stron internetowych jest łatwość użytkowania, to samo dotyczy funkcjonalności SEO. Wix ma wbudowane wszystkie podstawowe funkcje SEO, a także większość zaawansowanych.

Plusy

 • Nie wymaga kodowania. Jesteś skończony’Aby korzystać z Wix SEO, trzeba mieć wszelkie umiejętności kodowania. SEO może być nieco zniechęcające dla początkujących, ale Wix utrzymuje to w prosty i intuicyjny sposób.
 • SEO jest wbudowane. Tam’Nie musisz się martwić wtyczkami i widżetami. Funkcja SEO jest wbudowana w pulpit nawigacyjny Wix, co oznacza, że ​​możesz skupić się na treści.
 • Integracja z Google. Łączenie stron Wix z Google Analytics i Google Search Console (obie są bardzo przydatne dla SEO) jest bardzo, bardzo łatwe.

Interfejs przekierowania Wix SEO 301Wix utrzymuje potencjalnie trudną pracę SEO, tak jak proste przekierowania 301

Cons

 • Zaawansowane pozycjonowanie jest trudniejsze. Wix jest doskonały do ​​rdzenia SEO, ale tak nie jest’Idealne do bardziej wyszukanych rzeczy. Marginesy mogą być całkiem dobre, jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania, a Wix nie’t przewyższa podstawy.

Wix’SEO jest doskonałym rozwiązaniem dla małych firm i blogerów. Obejmuje wszystkie podstawy, z łatwą obsługą, która pozwala skupić się na treści. SEO nie jest’t tylko dla techników. Dzięki Wix każdy może to zrobić.

Lista kontrolna funkcji Wix SEO

Funkcja Co to jest? Czy jest uwzględniona?Tytuł metaOpis metaNiestandardowe adresy URLNagłówkiTekst alt obrazuDobra prędkość & czas pracyPrzyjazny dla urządzeń mobilnych301 przekierowańSzyfrowanie SSL (HTTPS)Mapa stronyGoogle AnalyticsGoogle Search ConsoleIntegracja z mediami społecznościowymiInstrukcje wyszukiwaniaTagi kanoniczneDane strukturalne
Informuje wyszukiwarki i użytkowników o tym, o czym jest strona.tak… Każda strona i post ma własną sekcję SEO. Tam możesz wpisać niezbędne informacje i zobaczyć podgląd strony w wynikach wyszukiwania.
Szansa na rozszerzenie treści w tytule, podsumowanie tego, czego użytkownicy mogą się spodziewać i dlaczego powinni kliknąć Twoją stronę.tak
Umożliwia tworzenie adresów URL odzwierciedlających treść zamiast losowego zbierania cyfr i liter. example.com/article/wix-seo-guide jest o wiele bardziej pouczający niż website.com/hds73tghatak
Podtytuły, które pokazują wyszukiwarkom (i czytelnikom), w jaki sposób’uporządkowaliśmy twoje treści.tak
Google jest inteligentny, ale to’nie jest (jeszcze) wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć na pewno, co pokazuje obraz lub dlaczego’są istotne. Tekst alternatywny opisuje obrazy w Twojej witrynie.tak… Kliknij obraz, przejdź do jego ustawień i go’jest jedną z sekcji do wypełnienia.
Witryny szybko się ładują i są niezawodnie ‘relacja na żywo’ ponad 99% czasu.tak
Witryny są łatwe w obsłudze na urządzeniach mobilnych i łatwe do indeksowania (rozumienia) przez wyszukiwarki.tak… Edytor „przeciągnij i upuść” umożliwia edycję witryny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Jego ‘Optymalizator układu strony’ sprawia, że ​​strony są przyjazne dla urządzeń mobilnych za pomocą jednego kliknięcia.
Jeśli zmienisz adres URL strony z X na Y, przekierowania 301 oznaczają, że ludzie zostaną przekierowani na nową stronę, nawet jeśli używają starego adresu.tak… Jest to wbudowane bezpośrednio w deskę rozdzielczą. Umieszczasz stary adres URL w jednym polu, a nowy adres URL w innym. Prosty.
SSL (Secure Sockets Layer) ustanawia bezpieczne, szyfrowane łącze między serwerem internetowym a przeglądarką. Wyszukiwarki zaczynają karać strony bez SSL, więc jest to niezbędne. Plus to’to po prostu dobra praktyka.tak… Wszystkie strony Wix mają HTTPS i są wyposażone w certyfikaty SSL.
Pełna lista stron w Twojej witrynie, która informuje wyszukiwarki, jak to zrobić’ma strukturę. Spróbuj dodać ‘/sitemap.xml’ na końcu strony’s, aby zobaczyć na własne oczy!Nie do końca… Twoja strona Wix będzie miała mapę witryny, ale ty’Aby to zarządzać, musisz przejść do Google Search Console.
Freemium narzędzie Google, które pozwala wyświetlać dane o Twojej witrynie, od ruchu specyficznego dla strony do danych demograficznych użytkowników.tak… Po prostu klikasz ‘+ Nowe narzędzie’ w Wix Site Manager i wprowadź swój kod Google Analytics.
Darmowe narzędzie Google, które pokazuje skuteczność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.tak… Łączenie z Google Search Console jest jednym z kroków narzędzia Wix SEO Wiz.
Wbudowana funkcjonalność umożliwiająca użytkownikom udostępnianie treści w mediach społecznościowych.tak
Czasami witryna musi ‘mówić’ do wyszukiwarek, prosząc je, aby nie indeksowały niektórych stron.tak… Każda strona ma swoje własne ustawienia SEO. Jeśli nie’Jeśli chcesz, aby strona wyświetlała się w wynikach wyszukiwania, po prostu zaznacz ‘Ukryć’ opcja.
Jeśli masz wiele wersji tej samej strony, tagi kanoniczne pozwalają wybrać, na których wyszukiwarkach powinny się koncentrować. To powstrzymuje ich przed konkurowaniem ze sobą.tak
Sposób na przekazanie wyszukiwarkom dodatkowych informacji o twoich stronach. Czy znasz oceny gwiazdkowe w wynikach wyszukiwania? Że’s ustrukturyzowane dane. I to’to tylko jeden rodzaj tysięcy. Wyszukiwarki uwielbiają uporządkowane dane, ponieważ pomagają dopasować użytkowników do odpowiednich informacji.Rodzaj… Dane strukturalne nie są’t wbudowany w Wix tak płynnie, jak można się spodziewać. Możesz go dodać samodzielnie, ale może to być trudne. Z odpowiednimi wtyczkami to’w rzeczywistości łatwiej jest dodać uporządkowane dane do czegoś takiego jak WordPress.

7 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Wix

Każdy twórca witryny ma mocne i słabe strony… i dziwactwa. Ferrari’nie jest zbyt dobry, jeśli nie’Nie wiem, jak wydostać się z pierwszego biegu. Mając to na uwadze, oto nasze wskazówki, jak najlepiej wykorzystać SEO Wix.

 1. Wykorzystać Wix SEO Wiz. Stworzy dla Ciebie niestandardowy plan SEO na podstawie zaledwie kilku pytań. To’nie jest to najdokładniejszy plan, ale to’jest doskonałym wprowadzeniem, jeśli ty’nowy w SEO. Daje nawet osiągnięcia, gdy osiągasz swoje cele. My’nie jesteśmy pewni, że my’d kiedykolwiek dzwonię do SEO zabawa, ale Wix daje mu podziw.
 2. Popraw podstawy. ty’być zaskoczony, jak wiele witryn don’t nawet rdzenia SEO właściwie. Spójrz na wyniki na stronie drugiej przy następnym wyszukiwaniu czegoś’Zobaczę, co mamy na myśli. Wix zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby rozmawiać z wyszukiwarkami. Don’tnij rogi. Czasami wszystko, co potrzebne do zdobycia pozycji w rankingu, to konsekwencja.
 3. Skoncentruj się na telefonie komórkowym. Wix doskonale nadaje się do tworzenia witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych, a Google nagradza witryny dostosowane do urządzeń mobilnych. Lekcja? Poświęć dodatkowy czas, aby Twoja witryna była jak najlepsza na urządzeniach mobilnych. Wyszukiwarki pokochają to i, co równie ważne, użytkownicy.
 4. Wykorzystaj w pełni swoje opisy meta. Zalecany limit znaków to 160 (130 dla urządzeń mobilnych) – użyj go. To’to twoja jedyna okazja, aby wyjaśnić, dlaczego użytkownicy powinni cię kliknąć. Użyj tego. Testy sugerują, że dłuższe opisy zwiększają zaangażowanie użytkowników.
 5. Prześlij mapę witryny. Mapy witryn są niezbędne dla SEO. Mówią wyszukiwarkom, co’s na twojej stronie, jak to’jest uporządkowany i gdzie go znaleźć. Mapy witryn to jedna z niewielu rzeczy, które wygrał Wix’troszczyć się o ciebie, więc to’jest bardzo ważne, aby skonfigurować konto Google Search Console i upewnić się, że wszystko’w kolejności.
 6. Połącz z Google Analytics. Żaden twórca witryny nie może dostarczyć informacji o ruchu, które Google może. Google Analytics to złoty standard analityki internetowej’s za darmo! Połącz swoje konto Wix z Google Analytics i sobą’Otworzę zupełnie nowy świat przydatnych danych na temat tego, jak możesz ulepszyć swoją witrynę.
 7. Dowiedz się więcej o SEO. Wix jest świetny dla ‘Rozpocznij skok’ wydajność Twojej wyszukiwarki, ale dla długoterminowego sukcesu opłaca się pogłębiać wiedzę o SEO. Istnieje wiele świetnych zasobów, ale zalecamy Początkującym’Przewodnik po SEO firmy Moz na początek.

Główną siłą Wix jest to, że pozwala zbuduj swoją witrynę wokół swoich treści. Niezależnie od twórcy strony’ponownie, najlepszym sposobem na dobre wyniki w wynikach wyszukiwania jest bycie interesującym i / lub użytecznym. Google nie jest’Zainteresowane stronami próbującymi uruchomić system. Skoncentruj się na swojej stronie, przeprowadzaj inteligentne SEO, a wyniki pojawią się.

Wix SEO: Pytamy eksperta

Mark Preston, ekspert SEO, przeniósł swoją odnoszącą sukcesy stronę z WordPress na Wix. Ku jego zaskoczeniu, jego strona zobaczyła ogromny wzrost w rezultacie.

Dogoniliśmy ‘prosty SEO’ guru, aby omówić Wix’S – funkcja SEO, dowiedz się, jak przeszedł od sceptyka Wix do fana Wix:

Wix SEO według Mark Preston (trener SEO, mówca i konsultant)

P: Które ostatnio wydane (ostatnie 6 miesięcy) Funkcje SEO Wix znalazłeś najbardziej wartościowe?

ZA: Wix wydał ‘Zaawansowana funkcja SEO’ co pozwala zmienić kanoniczny tag i dodać uporządkowane dane do poszczególnych stron. Aby uzyskać pozycję w polecanym fragmencie (pozycja 0), możliwość dodania schematu do strony to ogromny bonus.

P: Jakich możliwości SEO wciąż brakuje Wix? Jak to powstrzymało Cię przed optymalizacją wydajności Twojej witryny??

ZA: Powiedziałbym, że hostujemy obrazy dołączone do domeny. Wiem jednak, że Wix ma to na mapie rozwoju.

P: Na podstawie twojego doświadczenia, jakie są najczęstsze nieporozumienia Wix’możliwości SEO?

ZA: Postrzeganie WIX opiera się na nieaktualnej wiedzy i informacjach. SEO próbowało Wix kilka lat temu i to był śmieć, więc nadal uważają, że to śmieci. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Wix dokonał ogromnych ulepszeń, o których ludzie spoza społeczności Wix nie są świadomi.

Największym nieporozumieniem musi być – “WIX nie jest dobry dla SEO”. To nie jest prawda, jak to udowodniłem Studium przypadku Wix SEO, co wywołało spore zamieszanie w społeczności SEO.

Historie sukcesu Wix

Dowód jest w budyniu. To’wszystko dobrze i dobrze mówi o teorii SEO, ale ważne są wyniki. Oto kilka przykładów witryn Wix przewyższających konkurencję w wynikach wyszukiwania.

The Kawałki & Siniak Barbershop w Londynie. Rodzaj ‘fryzjerzy podsycali Newington’ i tam są na górze. Są nawet dostępne w Mapach Google! Kawałki & Siniaki to doskonały przykład rankingu dla dobrze słowa kluczowe, a nie najpopularniejsze.

zajmuj najwyższe miejsce w Google dzięki SEO WixNajlepsze miejsce w Google jest nieocenione

Marine Corps Aviation Association. Ta strona została utworzona w ciągu dwóch dni! Obecnie zajmuje ponad 190 słów kluczowych, dzięki czemu osoby szukające witryny mogą ją łatwo znaleźć. W zależności od tego, do czego służy Twoja witryna, czasem tak jest’to tylko przypadek kropkowania i’si przekroczenie t’s.

Długi John Silver’s działa na Wix, pojawia się za każdym razem, gdy ludzie w USA szukają lokalnych ryb na wynos. Wygląda również świetnie, co nie’boli.

To są bardzo różne witryny i tam’tysiące innych, skąd pochodzą. Wix zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do udanego SEO. Skoncentruj się na swoich treściach / usługach, zrób najlepsze praktyki SEO, a pojawią się rankingi.

Bitwa SEO Wix

W ubiegłym roku Wix postanowił raz na zawsze zakończyć debatę na temat SEO Wix, wybierając dwie agencje, które starają się uzyskać najwyższą pozycję w wyszukiwanym terminie ‘Wix SEO’ przez okres sześciu miesięcy. Jedna agencja – ‘Miłośnicy Wix’ – konkurował z witryną zbudowaną przez Wix, podczas gdy druga – ‘Wix Haters’ – mógł swobodnie korzystać z dowolnej platformy.

Bitwa SEO Wix

The ‘Miłośnicy Wix’, Marie Haynes Consulting, wyszła na górę. Pomimo poważnych kontrowersji dotyczących ważności eksperymentu, nawet ‘Wix Haters’ Przyznał:

[Wix] ogromnie ulepszył swoje narzędzia i rozwiązał niektóre z głównych problemów SEO, które wcześniej trapiły ich użytkowników.

Ostateczny werdykt: Czy Wix jest dla Ciebie?

Wix jest doskonały, jeśli ty’nie są całkowicie wygodne w SEO. Wbudowane wsparcie i porady sprawiają, że jest to fantastyczny sposób na naukę podstaw, a zaawansowane techniki mogą być nadal stosowane, gdy poczujesz się bardziej komfortowo z tym procesem.

Jeśli uważasz się za odrobinę SEO, Wix’ciągłe trzymanie za rękę może po pewnym czasie działać na nerwy. W celu uzyskania większej kontroli za pomocą nieco nieprzejrzystego interfejsu, dostawcy tacy jak Squarespace lub WordPress mogą być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Zapewniamy, że możesz awansować za pomocą Wix i dobrze awansować.

Prawdziwe pytanie brzmi: czy czujesz się komfortowo dzięki narzędziom SEO, a jedynym sposobem, aby się upewnić, jest wypróbowanie go samodzielnie.

Wix’Darmowa wersja próbna obejmuje większość funkcji SEO, dzięki czemu możesz zapoznać się z jej funkcjami bez wydawania centa. Daj mu szansę.

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map