Wix Nasıl Kullanılır

wix makale özellikli görüntü nasıl kullanılırParlayan Bir Wix Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Wix dünya’ın en popüler web sitesi tasarım platformu. 190 ülkede 110 milyondan fazla kişiye hizmet veriyor ve her gün 45.000 yeni kayıt yaptırıyor. Onlara katılmak mı istiyorsunuz? Adım adım kılavuzumuz Wix’in nasıl kullanılacağını ve başlamanın ne kadar kolay olduğunu gösterecektir. Yani eğer sen’bir Wix web sitesinin nasıl oluşturulacağını merak ediyorum’her ziyaretçiyi etkileyeceğim,’tamamen yapılabilir – Sürükle ve bırak web sitesi editörü olarak, Wix’in öğrenmesi ve kullanımı çok kolaydır.


Yani, Wix popüler, bu çok açık. 2006 yılında piyasaya sürüldüğünden beri’Web tasarımı olan gizemli çocuğu kampüsteki en sevimli öğrenciye dönüştürdü. Ama nasıl? Basit – Wix web tasarımını herkes için hızlı, kolay ve eğlenceli hale getirdi.

Wix’in yükselişi, web tasarımcılarına binlerce dolar kazandırdı. Ve herkes bir şeyi sever’oluşturduk değil mi? Tıpkı IKEA gardırobunuz gibi.

Peki, neden Web Sitesi Oluşturucu Uzmanında Wix’i seviyoruz? O’s esnek ve kullanımı kolaydır. Sürükle ve bırak özelliği akıcıdır, medyayı kolayca özelleştirebilir ve yüzlerce kullanışlı uygulamaya erişebilirsiniz.

Ve o’sadece böyle düşünen biz değiliz. Sizin gibi insanları da Wix’i test ettiler. Testlerimiz sırasında bir kullanıcı şunları söyledi:

O’tasarım becerileri olmayanlar için bile kullanımı gerçekten kolay.”

Aslında, Wix her kategoride güçlü performans ile kullanıcı testi ve araştırmamızda en iyi çok yönlü web sitesi üreticisi olarak öne çıktı:

Wix üzerinde bir web sitesi yapmak için birden fazla yolu var mı?

Wix ile bir web sitesi tasarlamak iki şekilde yapılabilir.

wix adi ve wix editörünün yan yana karşılaştırması

Wix Editor, bildiğimiz ve sevdiğimiz standart web sitesi oluşturucusudur. Başlamak için 500’den fazla şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bir kere sen’ideal tuvalinizi seçtiyseniz, farklı metin ve görüntü öğelerini özelleştirmek için sürükleyip bırakabilirsiniz. Wix Editor’ün en iyi özelliği, oynamak için kapsamlı seçenekler menüsü.

wix düzenleyici menüsüWix Editor’daki menüde gezinmek kolaydır ve özelleştirme için tonlarca seçenek sunar.

Peki Wix Editör kimler içindir? Wix Editor, sadece birkaç saat içinde güzel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Bu, aşağıdakiler gibi kullanıcılar için idealdir:

 • Küçük işletmeler
 • Restoranlar
 • Çevrimiçi mağazalar
 • Blogcular
 • Fotoğrafçılar

İkinci Wix seçeneği türünün ilk örneği: Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası). Gelişmiş teknolojiyi kullanarak, otomatik olarak çarpıcı web siteleri oluşturur. Yapacağınız hiçbir iş olmadan Wix web sitesi nasıl oluşturulur?.

Peki Wix ADI nasıl çalışır? İşletmenizin türü, iletişim bilgileri ve çevrimiçi varlığı gibi bazı temel bilgileri sağlamanız yeterlidir, gerisini halleder. Site oluşturulduktan sonra zevkinize uyacak küçük tasarım değişiklikleri bile yapabilirsiniz.

wix adi giriş sorularıTek yapmanız gereken sitenizle ilgili bir dizi soruyu cevaplamak ve Wix ADI sizin için etkileyici bir soru oluşturacak.

Bu nedenle kullanım kolaylığı ve etkileyici tasarım hızları göz önüne alındığında, Wix ADI aşağıdakiler için en iyisidir:

 • Daha az teknoloji meraklısı kullanıcılar
 • Meşgul işletme sahipleri
 • Zaman kısıtlamalı blogcular

Wix ADI ile,’birkaç dakika içinde ısmarlama bir web sitesi olacak. Şaşırtıcı, değil’değil mi? Ancak böyle basitlikle daha az esneklik geliyor. Yapabilirsin’● Wix Editor gibi resimler, videolar ve uygulamalar gibi öğeleri sorunsuz bir şekilde sürükleyip bırakın. Sen’daha kısıtlı olmak.

Ama hangi aracı seçerseniz seçin,’güzel bir web sitesi oluşturmak için hızlı ve basit bulacaksınız. Yapabilmek’hangisinin sizin için olduğuna karar vermediniz mi? Biz de’Her araç için, ağrılı gözler için nasıl site oluşturulacağını gösteren bir Wix nasıl yapılır (üzgünüm, yapamadım)’Direnmez).

Daha fazla bilmek ister misiniz? Wix ve Wix ADI karşılaştırmamızı buradan okuyun.

Wix Editor Nasıl Kullanılır

İşleri kolaylaştırmak için’Wix Editor işlemini 12 adıma ayırdım:

 1. kaydol
 2. Bir şablon seçin
 3. Metin ve resimleri güncelleme
 4. Arka planı kişiselleştirin
 5. Sayfa / site gezintisi ekle
 6. Uygulama ekle
 7. Bir blog oluşturun
 8. Çevrimiçi mağaza ekle
 9. Arama motorları için optimize edin
 10. Mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlayın
 11. Bir alan adı seçin
 12. Yayınla

1. Adım: Kaydolun

Eğer sen’En iyi web sitesi oluşturucularını karşılaştırdık ve Wix’in sizin için olduğu sonucuna varın, o zaman işinizin birçoğu zaten yapıldı. Ama orada’Wix, ağır kaldırma işleminin geri kalanını yapmadan önce verilecek bir karar daha: bir fiyatlandırma planı seçmeniz gerekiyor.

Wix sekiz fiyatlandırma planı sunuyor, bu yüzden başlayabileceğiniz birkaç farklı yer var. Tüm aboneliklerde olduğu gibi, ne kadar çok ödeme yaparsanız, o kadar çok özellik kazanırsınız. Ücretsiz bir plan da seçebilirsiniz, ancak’Profesyonel bir alan adını feda etmek ve web sitelerine daha amatör bir görünüm veren site reklamlarıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Premium planları öneriyoruz – onlar’uygun fiyatlı olun ve daha fazla iş fırsatı açın.

Wix Premium planları:

 1. Birleşik plan: 17 $ / ay (yıllık 13 $ / ay)
 2. Sınırsız plan: 22 $ / ay (yıllık 17 $ / ay ödenir)
 3. Profesyonel plan: 27 $ / ay (22 $ / aylık yıllık ödeme)
 4. VIP planı: 47 $ / ay (yıllık 39 $ / ay ödenir)
 5. Business Basic planı: 28 $ / ay (yıllık 23 $ / ay)
 6. Business Unlimited planı: 33 $ / ay (yıllık 27 $ / ay)
 7. Business VIP planı: 56 $ / ay (yıllık 49 $ / ay)
 8. Kurumsal plan: 750 $ / ay (yıllık 500 $ / ay)

Küçük işletmeler için birleşik plan öneriyoruz. O’reklamlardan arındırılmış, bir yıl boyunca kişiselleştirilmiş bir alan adı ile birlikte gelir ve çoğu web sitesi ihtiyacı için yeterli depolama alanı sağlar. O’s de çok uygun fiyatlı.

Eğer sen’bir online mağaza açtığınızda, Business Unlimited seçeneği – tahmin ettiniz – sınırsız ürün sağlar. Bununla birlikte, daha büyük çevrimiçi mağazalar için VIP planı en iyisidir çünkü birinci öncelikli müşteri desteği sunar.

Wix dökümümüzü okuyun’burada fiyat planları.

Adım 2: Bir Şablon Seçin

Başlamak için şunu seçin: Yeni Bir Site Oluşturun kontrol panelinin sağ üst köşesindeki açılır menüden. Tıkladığınızda, Wix ne tür bir web sitesi istediğinizi soracaktır. Çevrimiçi mağazalardan kişisel portföylere kadar herkes için seçenekler var.

Seçiminize dayanarak,’aralarından seçim yapabileceğiniz alakalı şablonlar sayfasına yönlendirilirsiniz – ve Wix şablonları söz konusu olduğunda,’seçim için yeniden şımarık. Toplamda 500’den fazla şablon var, bu nedenle rüya şablonunuz’t seçtiğiniz kategoride, daha fazlasını bulmak için her zaman arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

wix editörü ana sayfasıWix herhangi bir web sitesi kullanıcısına uygundur

Wix şablonları incelememizle Wix tasarımınızdan en iyi şekilde yararlanın.

wix editörü şablonlarıWix’te seçim yapabileceğiniz 500’den fazla şablon var

Tüm bu seçimin dezavantajı, şablonunuzu seçtikten sonra,’t değiştirmek. Sen’bu nedenle emin olmak isteyeceksiniz’seçtiğiniz şablondan memnun, ama don’t endişe – Wix’Esnek düzenleme özellikleri, tasarımınız ne olursa olsun renklendirmeyi kolaylaştırır yapmak istediğin zaman seç.

3. Adım: Metin ve Resimleri Güncelleme

Bu noktada,’seçtiğiniz şablonun bir önizleme sayfasını göreceksiniz. Sürükle ve bırak tasarımı ve metin kutuları gibi basit ama mükemmel düzenleme özellikleriyle oynayabileceğiniz yer burası.

Ayrıntılı yardım için, Wix ile yapım konusunda bu videoyu izleyin:

Oyna

İlk sen’şirketinizi, portföyünüzü veya blog bilgilerinizi güncellemek isteyeceksiniz. Değiştirmek istediğiniz metni tıklamanız ve yeniden yazmanız yeterlidir.’o kadar kolay. Yazı tipi boyutunu ve rengini ve gibi yazı tipi sık kullanılanlarını da değiştirebilirsiniz. italik yazı ve cesur yazı tipi tabanlı ekstra eğlence için de var.

wix metin kutusu editörüWix’te metin düzenlemek kolaydır

Şablonunuz resimlerle geliyorsa, bunlar da değiştirilebilir. Wix’i en iyi yapan şey budur – web sitesini gerçekten tek bir tıklamayla kendiniz yapabilirsiniz. Don’bir resim gibi değil mi? Tıklayın ve yaptığınız bir şey için kapatın yapmak sevmek. İşletmenizden kaydedilmiş bir fotoğraf veya Wix’ten biri olabilir’ücretsiz görüntüler – burada keşfedilecek tonlarca tasarım olanağı var.

4. Adım: Arka Planı kişiselleştirin

Küçük resimler aren ise’t Yeterli değilse, şablon arka planınızı da değiştirebilirsiniz. Sol taraftaki kenar çubuğunda bir ‘Arka fon’ düğmesine tıklayarak kolayca değiştirebilirsiniz..

Arka planınıza bir video eklemenizi öneririz – bunlar’2019’un en popüler UX (Kullanıcı Deneyimi) trendlerinden biri haline geldi ve daha fazla ilgi yaratacak. Aslında, Amerikan internet kitlesinin% 85’i çevrimiçi video izliyor!

Hakkındaki makalemizi okuyun en iyi UX trendleri.

Wix sitenizin arka planını veya bu konudaki herhangi bir bölümü düzenlediğinizde,’Çalışacak iki araç çubuğu olacak: biri ekranın sağ tarafında, diğeri sol tarafında.

Soldaki araç çubuğu, sitenize arka planlar, daha fazla sayfa, resim veya hatta uygulamalar gibi ekstralar eklemek içindir (biz’7. adımdaki uygulamaları açıklayacağız!).

Bir kere sen’İstediğiniz her şeyi eklediyseniz, çeşitli yeni eklemelerinizi çoğaltmak, döndürmek veya silmek için sağdaki araç çubuğunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca simetriye yardımcı olması için noktalı çizgileri kullanarak dolandırıcılık yapabilir ve sürükle bırak ile eklentilerinizi karıştırabilirsiniz (eğer’senin tarzın).

5. Adım: Sayfa Ekle

Bir kere sen’Çarpıcı bir ana sayfa oluşturduysanız, web sitenizin ziyaretçilerin aradığı her şeye sahip olduğundan emin olmak için eklemeniz gereken birkaç sayfa daha var. Örneğin, bir “hakkında” sayfası ve bir “Bize Ulaşın” sayfa.

Biz’nasıl yazılacağı konusunda kullanışlı bir rehber hazırladım “Hakkımızda” sayfa.

Wix Editor ile sitenize bir sayfa eklemek için, düzenleyicinin üst kısmındaki geçerli sayfanızın yanındaki aşağı oku tıklayın ve ardından “Sayfaları yönet.”

wix site menüsü örneği

Ortaya çıkan menüden,’sayfa ekleyebilir ve farklı amaçlara hizmet edecek şekilde özelleştirebilir.

6. Adım: Uygulama Ekle

Bu noktada,’sitenizi özelleştirdiniz’s ve bazı sağlam görüntüler ve sayfalar ekledi. Ancak siteniz hala biraz sade hissediyorsa,’Endişelenmenize gerek yok – bazı heyecan verici çan ve ıslık eklemek göründüğünden çok daha kolay. Wix’s App Market sitenizi artırmak için 250’den fazla şaşırtıcı uygulamalara sahiptir ve restoran siparişlerinden interaktif testlere kadar her şeyi kapsar. Uygulamalar’t sadece harika görünüyorsun, ya da web sitenize rekabet edebilmek için gerekli modern arayüzü sağlıyorlar.

wix uygulama pazarıWix App Market 250’den fazla seçeneğe sahiptir

Pazarda sanal bir gezinti yapın ve favorilerinizi seçin. Her uygulamanın bir küçük resim önizlemesi vardır. ‘Bedava’ veya ‘Ödül’ fiyat seçeneği (veya her ikisi). Ve en iyisi, çoğu pazarın aksine, kazandınız’Fiyatlar için pazarlık etmek gerekmiyor.

Wix App Marketplace şirketi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misin? Biz’inceledim!

7. Adım: Blog Oluşturun

Sitenize tamamen entegre edilmiş profesyonel görünümlü bir blog sayfasıyla kitlenizi döngüye sokun. Yeni Wix Blog’u kalem şeklini tıklayarak bulabilirsiniz ‘Bloglamaya Başla’ Oluşturucu menüsünün altında bulunan düğme.

wix blog menüsüWix blogunu entegre etmek çok kolay

Blogging uygulamaları arasından seçim yapmak için ‘Uygulama Ekle’ düğmesine basın. Blog uygulamaları arasından seçim yapabilirsiniz, ancak kullanım kolaylığı ve şık görünümü için Wix Blog’u öneriyoruz.

Uygulamanın kendisi de kolayca yönetilebilir. Aynı kalem şeklindeki düğmeyi tıklayın, ardından ‘Blog Öğeleri Ekle’ Instagram yayını, etkinlikler veya çevrimiçi içerik paylaşmak için kullanılan bir RSS (Gerçekten Basit Sendikasyon) düğmesi gibi bazı kullanışlı özellikleri atmak için.

Başlangıç’s Blog Oluşturma Kılavuzu

8. Adım: Çevrimiçi Mağaza Ekleyin

Eğer sen’Sitenizin çevrimiçi bir mağaza gibi çalışmasını istiyorsanız,’Wix kullanarak iyi bir seçim yaptım. Aslında, biz’küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucu olarak değerlendirdim.

Tıklayarak “+” simgesini tıklayın.’siteniz için bir eklenti listesi sunulacaktır. Bu listeden, “mağaza,” ya sen’aşağıdaki menüyü göreceksiniz:

wix online mağaza özellikleri

Buradan Wix, ürün galerileri, çoklu ödeme yöntemleri ve envanter yönetimi dahil olmak üzere sitenizde e-ticaret işlevlerini sizin için otomatik olarak ayarlayacaktır..

wix mağazaları karşılama sayfası

Wix’e-ticaret fonksiyonları arkanıza yaslanıp göz açıp kapayıncaya kadar satmaya başlamanızı sağlar.

Daha fazla ayrıntı için Wix E-ticaret İncelememizi okuyun

İpuçları ve püf noktaları için çevrimiçi satış kılavuzumuza göz atın

9. Adım: Arama Motorları için Optimize Edin

Wix Editor, sitenizle çalışmayı kolaylaştırır’s SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) yetenekleri. Site düzenleyicisinin sol tarafında, “Menüler ve Sayfalar,” ardından bu seçenekler listesiyle sunulacak herhangi bir sayfanın yanındaki üç noktaya tıklayın:

wix seo ayarlarında gezinme

Ardından, “SEO Google” bu kutuya ulaşmak için:

wix seo sayfa ayarları

Buradasın’tüm siteniz üzerinde kontrol sahibi olmanız’Sayfanızı etiketlediğiniz anahtar kelimelerden SERP’lerde (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) görünecek site açıklamasına kadar, hepsi de kolayca düzenleyebileceğiniz temel SEO işlevleri.

10. Adım: Mobil Cihazlarda İyi Görünmesini Sağlayın

Sitenizin mobil sürümünün harika göründüğünden emin olmak, mobil cihazlar dünyayı ele geçirdiğinden, bu günlerde insanların% 40’ı yalnızca bir akıllı telefonda arama yapıyor.

Neyse ki, Wix Editor ile mobil optimizasyon kolay olduğu gibi önemli. Başlamak için farenizi düzenleyicinin üst kısmındaki masaüstü ekranının üzerine getirin.

mobil görünüm wix düzenleyici seçeneği

Ardından, bir telefon ekranından görüntülendiğinde sitenizin nasıl görüneceğini görmek için mobil simgesini tıklayın.

Oranlar, Wix sizin için mobil görünümle ilgileniyor ve siteniz zaten bu biçimde harika görünüyor. Ancak yine de istediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz; mobil görünümde yaptığınız tüm değişiklikler değil sitenizin masaüstü sürümünü etkiler.

Adım 11: Bir Alan Adı Seçin

Wix sitenizi yayınlamadan önce,’alan adınızı ayarlamanız gerekir (Wix, tıkladığınızda bunu yapmanızı isteyecektir “Yayınla”).

Eğer sen’Wix’i yeniden kullanıyorum’ücretsiz planı, o zaman kazandın’t gibi normal bir alan adı kullanabilmek “www.mysite.com” veya “www.mysite.net” (bunun gibi alanlar Wix ile birlikte gelir’ücretli planlar). Bunun yerine, siteniz www.yourname.wixsite / siteniz biçimini izleyecektir, bu da onu çalıştırmak ve çalıştırmak için yeterlidir. Ama eğer sen’daha profesyonel bir görünüm elde ediyorsanız, daha parlak bir alan adı güvenliğini sağlamak için ücretli bir plana geçmenizi öneririz!

12. Adım: Yayınlayın!

Şimdiye kadar Wix Editör siteniz kullanıma hazır olacak. Wix düzenleme işlemi boyunca şaheserinizi sağ üst köşedeki düğmeyle önizleyebilirsiniz. Bir kere sen’Memnun kal, sadece tıkla ‘Yayınla’ Önizleme’nin yanında ve… o’yaşıyor!

Wix sitenizi yayınladıktan sonra istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.’öyle hissetmiyorum’s değişikliklere kalıcı bir bağlılık’yaptım. Sadece sitenizi açın’s kontrol panelinde, tıklayın “Siteyi Yönet,” sonra “Siteyi Düzenle,” ve gidiyorsun. Yeniden yayınlamak için tıklayın ‘Yayınla’ yine sağ üst köşede.

Wix Editör Toplaması

Başlamaya hazır mısınız? İlk önce’Wix Editor kullanım adımlarını özetleyin:

 1. Bir fiyat planı seçin
 2. Ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olduğuna karar verin
 3. Bir şablon seçin
 4. Metin kutularını ve gezinme menülerini düzenleme
 5. Arka planı özelleştir
 6. Öğeleri sürükleyip bırakma
 7. Uygulama Ekle
 8. Mobil ve SEO işlevlerinin yerinde olup olmadığını kontrol edin
 9. Ön izleme
 10. Yayınla

Orada’Wix’in en yüksek puan alan web sitesi oluşturucumuz olmasının bir nedeni (karşılaştırma tablosumuza bakın). O’s kolay, eğlenceli ve kontrolü ele almanızı sağlar. Bulunduğunuz bir web sitesine ulaşmak için şu adımları izleyin’gurur duyuyorum – baş ağrısının hiçbiri ile tahmin etmemiş olabilirsiniz.

Wix ADI Nasıl Kullanılır

Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası) bir web sitesi tasarlamayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı. Sen’yeniden birkaç soru sordu ve sonra böyle çarpıcı bir web sitesi verildi. Wix yapamazmış gibi’daha kolay olsun, değil mi?

Yapay zeka ve web tasarımının geleceği hakkında daha fazla bilgi edinin

Wix Editor basit olsa da, Wix ADI daha az teknoloji meraklısı kullanıcılar veya sadece’t Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için zamanınız var. Yani eğer sen’Wix ADI ile faturaları ve telefon görüşmelerini meşgul etmek, Wix web sitesi sadece 8 kolay adımda sizin olabilir:

 1. Başlamak
 2. Özellik ekle
 3. İletişim bilgilerinizi girin
 4. Sitenizi tasarlayın
 5. Bir stil seçin
 6. Emin olun’s SEO ve mobil uyumlu
 7. Bir alan adı seçin
 8. Yayınla

1. Adım: Başlarken

Oturum açtıktan sonra, ‘+ Yeni Site Oluştur’ düğmesine ve sonra ‘Wix ADI ile başlayın’.

wix adi seçim sayfasıZamandan ve yaratıcı çabadan tasarruf etmek için Wix ADI’yi seçin

2. Adım: Özellik Ekleme

Sen’daha sonra hangi özelliklere ihtiyacınız olabileceği sorulacaktır. İlgili kutuları işaretleyin ve ardından ‘Sonraki’ sağ alt tarafta. Don’Fikrinizi ve hatta iş modelinizi değiştirirseniz endişelenmeyin – Wix ADI’yı istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

wix adi özellikleri seçenekleriSitenizi Wix özellikleriyle kişiselleştirin

3. Adım: İletişim Bilgilerinizi Girin

Wix ADI sizden iletişim bilgilerini isteyecektir’sitenize eklemek istiyorum. ADI’nın ayrıntılı gezinme menüleri, altbilgileri, üstbilgileri ve iletişim sayfalarını kolayca oluşturmasına olanak tanıdığı için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya çalışın.

Ve unutmayın – cevaplarınız ne kadar doğru olursa, Wix ADI sizin için mükemmel siteyi o kadar özelleştirebilir.

wix adi iletişim bilgileri formuYüksek kaliteli üstbilgiler, iletişim sayfaları ve gezinme menüleri için iletişim bilgileri sayfasını doldurun

4. Adım: Sitenizi Tasarlayın

Evet, tasarım ADI’ya kalmış, ancak isterseniz yine de bazı girişleriniz olabilir. ADI milyarlarca metin kombinasyonu ve görüntü üretebilir.’bir web sitesinin’şık ve eşsiz.

wix adi renk seçimiWix ADI ile renk teması seçmek çok kolay

Artık ADI neye ihtiyacınız olduğunu bildiğine göre, sizi tasarım sürecine götürecek. Tıkladıktan sonra “Başlat,” sen’bazı renk şemaları ile sunulacaktır. Seçimini yap, ama yapma’t Çok fazla stres – bunları daha sonra değiştirebilirsiniz. Bundan sonra, dakikalar içinde önerilen yepyeni bir ana sayfanız olacak.

wix adi ana sayfası önerileriWix ADI ana sayfa önerileri Web siteniz için bir renk şeması nasıl seçilir

5. Adım: Bir Stil Seçin

Genel görünümden memnun musunuz? Artık yazı tiplerini değiştirerek, medya ekleyerek ve Wix ADI’nin yardımıyla bir dizi başka işlev ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz.’s akıllı asistan. O’hızlıdır ve size az miktarda yaratıcı kontrol sağlar. O’bir sanatçıyı sana boyamak gibi’fırçalamalarını isterdim.

Ancak, akıllı ADI asistanı Wix Editör’den çok daha kısıtlayıcıdır. Yani eğer sen’gerçekten sitenize damga koymak için ilham kaynağı oldu – ya da’sadece mutlu değilsiniz – istediğiniz zaman kolayca Wix Editor moduna geçebilirsiniz. Yine de düşünün, çünkü’süreci tersine çevirmek daha zordur; sen’d Son ADI sürümünüzü kaydetmeniz, ardından geri yüklemeniz gerekir.

Wix ADI şimdi son teklifini verecek. Buradan önceki adımları izleyebilir ve bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu önemlidir – eğer’Tamamen mutlu değilsiniz, o zaman ziyaretçilerinizin kazanma şansı’ikisinden biri olma.

wix adi editör sayfasıWix ADI’nin basit düzenleme sayfası

6. Adım: Emin Olun’s SEO ve Mobil Uyumlu

SEO ve mobil işlevlerin Wix Editor ile uygulanmasının kolay olduğunu düşünüyorsanız, iyi haberlerimiz var: sadece Wix ADI ile daha kolaylaşıyor.

Sitenizdeki herhangi bir sayfanın SEO işlevlerini düzenlemek için soldaki araç çubuğundaki sayfayı tıklayın ve “Sayfa SEO.”

seo ayarları wix adi

Sen’aşağıdaki ekranı göreceksiniz:

wix adi seo editörü

Buradan, tek yapmanız gereken eklemek istediğiniz anahtar kelimeleri, başlığı ve sayfa açıklamasını girmektir!

Wix ADI sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek, az SEO daha fazla çaba. Site sayfanızın üst menüsündeki masaüstü simgesini tıkladığınızda,’bir cep telefonu simgesine geçebileceksiniz.

wix adi mobil seçeneği

Bunu tıkladığınızda sitenizin mobil görünümüne yönlendirilirsiniz;’t üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak zorunda (istemiyorsanız). Wix ADI, mobil trafik 2015’ten bu yana masaüstü trafiğinden daha yüksek olduğundan, hareket halindeki izleyiciler için şık görünmek için sitenizi zaten hazırladı..

7. Adım: Bir Alan Adı Seçin

Sen ne zaman’sitenizi oluşturduktan sonra, “Yayınla” ekranın sağ üst köşesinde ve’bu sayfayı alacağım:

wix adi alan adı yayınlama

Ücretli bir plana yükseltme, bir alan adını normal biçiminde korumanın tek yoludur “www.mysite.com.” Eğer sen’Wix’i yeniden kullanıyorum’ücretsiz planı, sen’www.yourname.wixsite / siteniz biçiminde bir alan kullanmanız gerekecek.

8. Adım: Yayınlayın!

Nihai ürününüz artık yayınlanmaya hazır. Tıklayın ‘Ön izleme’ son kontrol için ADI ekranının üst kısmında, ardından düzenleme sayfasına geri dönmek için X simgesine basmanız yeterlidir. Şimdi vur ‘Yayınla’ tepede.

Tasarımdan şüphe mi duyuyorsunuz? Wix ADI’da yayınladıktan sonra istediğiniz zaman düzenleme yapabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra kontrol panelinize gidin, tıklayın “Sitelerim,” sonra “Düzenle” ADI web sitenizde.

Wix ADI Geçen Hafta

Şimdi sen’Wix ADI ile oluşturmaya hazırız’s adımları tekrarlayın:

 1. kaydol
 2. Kim olduğunu söyle
 3. Hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu seçin
 4. Ad ve konum ekleyin
 5. Asistan ile şık olun
 6. Mobil ve SEO işlevlerinin yerinde olup olmadığını kontrol edin
 7. Alan adınızı ayarlayın
 8. Ön izleme
 9. Yayınla

Wix Gösterge Panosunu Tanıyın

Sen’Siteniz Wix Editör veya ADI ile oluşturulmuş olsun, hemen hemen Wix gösterge tablosunu kullanacaksınız. Siteniz yayına girdikten sonra, Wix kontrol paneli hesabınızda herhangi bir güncelleme veya değişiklik yapabileceğiniz bir yer olacaktır.’en kısa sürede bu sayfa ile rahat olsun!

wix kontrol paneli açıklaması

Biz’Wix kontrol panelini en alakalı olduğunu düşündüğümüz üç bölüme göre etiketledik. Bölüm 1, bir çevrimiçi mağaza gibi potansiyel site işlevlerini kontrol edebileceğiniz analitik merkezdir (“Finansal Araçlar”), pazarlama ve tanıtım (“Pazarlama araçları”) ve bir blog (tahmin ettiniz), “Blog”).

Bölüm 2, daha yaratıcı değişiklikler yapabileceğiniz site düzenleyicisine açılan ağ geçidinizdir. Üzerine tıklayarak “Site Eylemleri” menü sen’bu seçenekler listesi verilecektir:

wix pano site eylemleri

Bu bölümden ayrıca Wix planınızı yükseltebilir ve alan adınızı düzenleyebilirsiniz.

Bölüm 3, mümkün olan en etkili siteyi oluşturmak için üzerinde çalışabileceğiniz bir kaydırma yapılacaklar listesidir. Eklentiler ve fikirler söz konusu olduğunda, Wix sizin için her şeyi düşündü, böylece hangi seçenekleri seçip seçeceğinize zaman ayırabilirsiniz’uygulamak isterim.

Wix Web Sitesi Nasıl Yapılır: Sonuç

Wix ADI’nin web sitelerinin dünyasını değiştirdiğini düşünüyoruz. O’sizin için bir web sitesi tasarlamak üzere oluşturulan ilk yapay zeka aracıdır.’zihinsel olarak drene olan bir görevi bir esintiye dönüştürdü: sadece birkaç soruya cevap ver, en sevdiğin renkleri seç ve birkaç şeyi hareket ettir.

ancak, bu yaratıcı kontrol eksikliği Yapabilmek sinir bozucu olmak. Wix ADI, düzgün sürükle ve bırak tasarımı ve kolayca düzenlenebilir metin kutuları sunan Wix Editor kadar esnek değildir. Böylece, her iki Wix aracıyla basitliğin tadını çıkarabilirsiniz, ancak Wix Editor daha fazla özgürlük sunar. Premium plan yükseltmeleri ve geniş uygulama seçenekleri sayesinde daha fazla kişisel site oluşturur.

Wix Nasıl Kullanılır: SSS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me