Wix SEO İncelemesi: Wix ile Sıralama

Wix SEOArama Motoru Optimizasyonu (SEO) çevrimiçi başarılı olmak için gereklidir. Orada yaklaşık 200 milyon aktif web sitesi var (ve sayıyor) ve sadece birçoğu öne çıkabilir. Dünyanın en güzel sitesi değil’t Hiç kimse bulamazsa çok değerli. Wix güzel sitelerde sizi bekliyor, ancak SEO için iyi mi??


Kısa cevap, “Evet”.

Wix, son birkaç yıldır rakip WordPress ve Weebly’yi yakalamak için çok çalıştı. Bugün pratik ve kullanımı kolay çok çeşitli SEO özelliklerine sahiptir.

Wix kullanan web sitelerinin arama motoru sonuçlarının en üstüne çıkmakta sorun yok.

Daha güçlü gelişmiş özelliklere sahip başka inşaatçılar olsa da, Wix küçük işletmeler, bloglar ve kişisel web siteleri için uygun.

Biz’ve diğer web sitesi oluşturucularla nasıl eşleştiklerini görmek için özelliklerini test etti ve Wix SEO ile başarı için en iyi ipuçlarını takip etti. Wix’in sizin ve siteniz için doğru olup olmadığına kendiniz karar vermeniz için gereken tüm bilgilere sahibiz.

Nasıl derecelendirdiğimize dair hızlı bir fikir edinmek için aşağıdaki bu özet tablosundaki Wix anlık fotoğrafımıza göz atın.

Biz’artılarını ve eksilerini aşağıda daha ayrıntılı bir dökümle özetledik. Zaten Wix’iniz varsa ve sıralamalarınızı nasıl geliştireceğiniz hakkında bilgi arıyorsanız, biz’ve en iyi ipuçlarımızı bir araya getirdik.

Bir Bakışta: Wix SEO’nun Artıları ve Eksileri

Wix’ten biri’Bir web sitesi oluşturucu olarak ana satış noktaları kullanım kolaylığıdır ve aynı SEO işlevselliği için de geçerlidir. Wix, tüm temel SEO özelliklerine ve gelişmiş özelliklerin çoğuna sahiptir..

Artıları

 • Kodlama gerekmez. Sen yapma’t Muhteşem Wix SEO kullanmak için herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymaz. SEO yeni gelenler için biraz zor olabilir, ancak Wix basit ve sezgisel tutar.
 • SEO yerleşiktir. Orada’Eklentiler ve widget’lar ile uğraşmanıza gerek yok. SEO işlevselliği Wix panosunda yerleşiktir, yani içeriğe odaklanabilirsiniz.
 • Google entegrasyonu. Wix web sitelerini Google Analytics ve Google Search Console’a (ikisi de SEO için süper yararlı) bağlamak çok, çok kolay.

Wix SEO 301 yönlendirme arayüzüWix, 301 yönlendirmeleri gibi potansiyel olarak zor SEO çalışmalarını basit tutar

Eksileri

 • Gelişmiş SEO daha hileli. Wix çekirdek SEO için mükemmel, ama değil’t meraklısı şeyler için harika. Arama sonuçları söz konusu olduğunda kenar boşlukları oldukça iyi olabilir ve Wix’t Temel bilgilerin ötesinde üstünlük.

Wix’s SEO küçük işletmeler ve blogcular için mükemmel bir seçimdir. İçeriğe odaklanmanızı sağlayan kullanım kolaylığı ile tüm temel bilgileri kapsar. SEO değil’t Artık sadece teknisyenler için. Wix ile herkes yapabilir.

Wix SEO Özellikleri Kontrol Listesi

Özellik nedir? Dahil mi?Meta başlık

Meta Açıklaması

Özel URL’ler

Başlıklar

Resim alternatif metni

İyi hız & çalışma süresi

Mobil uyumlu

301 yönlendirmeleri

SSL şifrelemesi (HTTPS)

Site haritası

Google Analytics

Google Arama Konsolu

Sosyal medya entegrasyonu

Arama motoru talimatları

Kanonik etiketler

Yapısal veriler

Arama motorlarına ve kullanıcılara sayfanın ne hakkında olduğunu söyler.Evet… Her sayfanın ve yayının kendi SEO bölümü vardır. Burada gerekli bilgileri doldurabilir ve sayfanın arama sonuçlarında nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz.
Kullanıcıların neler bekleyebileceğini ve sayfanıza neden tıklamaları gerektiğini özetleyerek başlıktaki içeriği genişletme şansı.Evet
Rakamların ve harflerin rastgele karıştırılması yerine içeriği yansıtan URL’ler oluşturmanıza olanak tanır. example.com/article/wix-seo-guide website.com/hds73tgha’dan çok daha bilgilendiriciEvet
Arama motorlarını (ve okuyucuları) nasıl yaptığınızı gösteren alt başlıklar’içeriğinizi yapılandırdınız.Evet
Google akıllı, ama’bir görüntünün ne gösterdiğini veya neden görüntülendiğini bilecek kadar akıllı değil’s ilgili. Alternatif metin, sitenizdeki resimleri açıklar.Evet… Bir görseli tıklayın, ayarlarına gidin ve’doldurmanız gereken bölümlerden biri.
Sitelerin yüklenmesi hızlı ve güvenilir ‘canlı’ zamanın% 99’undan fazlası.Evet
Sitelerin mobil cihazlarda kullanımı kolaydır ve arama motorları tarafından kolayca taranır (anlaşılır).Evet… Sürükle ve bırak düzenleyicisi, sitenizi hem mobil hem de masaüstü olarak düzenlemenizi sağlar. Onun ‘Sayfa Düzeni Optimize Edici’ sayfaları tek bir tıklama ile mobil uyumlu hale getirir.
Bir sayfa URL’sini X’ten Y’ye değiştirirseniz, 301 yönlendirmeleri, eski adresi kullanıyor olsalar bile kişilerin yeni sayfaya yönlendirileceği anlamına gelir.Evet… Bu doğrudan gösterge tablosunun içine yerleştirilmiştir. Eski URL’yi bir kutuya ve yeni URL’yi başka bir kutuya koydunuz. Basit.
SSL (Güvenli Yuva Katmanı), bir web sunucusu ile tarayıcı arasında güvenli, şifreli bir bağlantı kurar. Arama motorları SSL olmadan siteleri cezalandırmaya başlıyor, bu yüzden bu çok önemli. Artı’sadece iyi bir uygulama.Evet… Tüm Wix sitelerinde HTTPS vardır ve SSL sertifikaları vardır.
Sitenizdeki, arama motorlarına nasıl yapılacağını bildiren sayfaların tam listesi’yapılandırılmış. Eklemeyi deneyin ‘/sitemap.xml’ bir sitenin sonuna kadar’URL’sini kendiniz görün!Pek değil… Wix sitenizin bir site haritası olacak, ancak siz’yönetmek için Google Arama Konsolu’na gitmeniz gerekecek.
Sitenize ilişkin, sayfaya özgü trafikten kullanıcı demografisine kadar verileri görüntülemenizi sağlayan ücretsiz premium Google aracı.Evet… Sadece tıklayın ‘+ Yeni Araç’ Wix Site Yöneticisi’ne girin ve Google Analytics kodunuzu girin.
Sitenizin arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğini gösteren ücretsiz bir Google aracı.Evet… Google Search Console’a bağlanma, Wix SEO Wiz aracındaki adımlardan biridir.
Kullanıcıların içeriğinizi sosyal medyada paylaşması için yerleşik işlevler.Evet
Bazen bir sitenin ‘konuşması’ belirli sayfaları dizine eklememelerini isteyen arama motorlarına.Evet… Her sayfanın kendi SEO ayarları vardır. Eğer yapmazsan’Bir sayfanın arama sonuçlarında görünmesini istemiyorsanız, ‘Saklamak’ seçenek.
Aynı sayfanın birden çok sürümüne sahipseniz, standart etiketler hangisinin arama motorlarına odaklanacağını seçmenize olanak tanır. Bu onların birbirleriyle rekabet etmelerini engeller.Evet
Arama motorlarına sayfalarınız hakkında daha fazla bilgi vermenin bir yolu. Arama sonuçlarında gördüğünüz yıldız derecelendirmelerini biliyor musunuz? o’s yapısal veri. Ve şu’s sadece bir tür binlerce. Arama motorları yapılandırılmış verileri sever, çünkü kullanıcıları alakalı bilgilerle eşleştirmeye yardımcı olur.Biraz… Yapısal veriler değil’t Wix’te beklediğiniz gibi kurnazca. Kendiniz ekleyebilirsiniz, ancak zor olabilir. Doğru eklentilerle’WordPress gibi bir şeye yapısal veri eklemek gerçekten daha kolay.

Wix’ten En İyi Şekilde Yararlanmak için 7 İpucu

Her web sitesi oluşturucunun güçlü ve zayıf yönleri vardır… ve tuhaflıklar. Bir Ferrari’Yapmazsan çok iyi değil’t İlk vitesten nasıl çıkarılacağını bilmiyorum. Bunu göz önünde bulundurarak, burada Wix SEO’dan en iyi şekilde yararlanmak için ipuçları.

 1. Avantajlarından yararlanın Wix SEO Wiz. Sadece birkaç soruya dayanarak sizin için özel bir SEO planı oluşturacaktır. O’en kapsamlı plan değil ama’s mükemmel bir giriş eğer’SEO için yeni. Hatta hedeflerinize ulaştıkça size başarılar verir. Biz’emin değiliz’Hiç SEO diyorum eğlence, ama Wix takdire şayan bir oyun.
 2. Temel bilgileri edinin. Sen’kaç site don tarafından şaşırıyorum’t Hatta düzgün SEO yapmak. Bir dahaki sefere arama yaptığınızda sayfa 2’deki sonuçlara bakın.’Ne demek istediğimizi göreceğiz. Wix, arama motorlarıyla konuşmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Don’t Köşeleri kes. Bazen sıralamaların üstesinden gelmek için gereken tek şey tutarlılıktır.
 3. Mobil ortama odaklanın. Wix, mobil cihazlara uygun siteler yapmak için mükemmeldir ve Google, mobil cihazlara uygun siteleri ödüllendirir. Ders? Sitenizi mobil cihazlarda olabildiğince iyi hale getirmek için fazladan zaman ayırın. Arama motorları onu sevecek ve en önemlisi, kullanıcılarınız da.
 4. Meta açıklamalarınızdan tam olarak yararlanın. Önerilen karakter sınırı 160’tır (mobil cihazlar için 130) – kullanın. O’Arama yapanların neden sizi tıklaması gerektiğini açıklamak için tek fırsatınız. Kullanın. Testler daha uzun açıklamaların kullanıcı katılımını artırdığını gösteriyor.
 5. Bir site haritası gönderin. Site haritaları SEO için gereklidir. Arama motorlarına ne diyorlar’sitenizde, nasıl’yapılandırılmıştır ve nerede bulunur. Site Haritaları, Wix’in kazandığı birkaç şeyden biri’Seninle ilgilenmiyorum, o yüzden’bir Google Search Console hesabı oluşturmanız ve her şeyin’sırayla.
 6. Google Analytics’e bağlanın. Hiçbir web sitesi üreticisi Google’ın sağlayabileceği trafik bilgilerini sağlayamaz. Google Analytics, web analitiklerinin altın standardıdır ve’ücretsiz! Wix hesabınızı Google Analytics’e bağlayın ve’Web sitenizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda yepyeni bir yararlı veri dünyası açacağım.
 7. SEO hakkında bilgi edinmeye devam edin. Wix harika ‘zıplama başlıyor’ ancak uzun vadeli başarı için SEO hakkında daha derinlemesine bilgi edinmeye yarar. Orada çok sayıda harika kaynak var, ama biz tavsiye ediyoruz’s Başlamak için Moz tarafından SEO Kılavuzu.

Wix’in en büyük gücü, sitenizi içeriğinizin etrafında oluşturun. Web sitesi oluşturucusundan bağımsız olarak’Arama sonuçlarında iyi performans göstermenin en iyi yolu ilginç ve / veya kullanışlı olmaktır. Google değil’t Sistemi oynamaya çalışan sitelerle ilgileniyor. Sitenize odaklanın, akıllı SEO yapın ve sonuçlar gelecek.

Wix SEO: Bir Uzmana Soruyoruz

SEO Uzmanı Mark Preston, son derece başarılı olan sitesini WordPress’ten Wix’e taşıdı. Şaşırtıcı bir şekilde, sitesi bir büyük artış sonuç olarak.

Biz yetiştik ‘düz konuşan SEO’ guru tartışmak için Wix’s SEO işlevselliği, nasıl Wix şüpheci Wix fan gittiğini öğrenin:

Mark Preston’a göre Wix SEO (SEO Eğitmeni, Konuşmacı ve Danışman)

S: Son zamanlarda yayınlanan (son 6 ay) Wix SEO özellikleri en değerli buldunuz?

A: Wix, ‘Gelişmiş SEO Özelliği’ kurallı etiketi değiştirmenize ve tek tek sayfalara yapılandırılmış veriler eklemenize olanak tanır. Öne çıkan snippet’te (konum 0) sıralama elde etmek için sayfaya şema ekleyebilmek büyük bir bonus.

S: Wix hala hangi SEO yeteneklerini eksik? Bu sizi web sitenizin performansını optimize etmekten nasıl kurtardı??

A: Etki alanına bağlı resimler barındıran söyleyebilirim. Ancak Wix’in geliştirme yol haritasına sahip olduğunu biliyorum.

S: Deneyimlerinize dayanarak, Wix’in en yaygın yanılgıları nelerdir?’s SEO özellikleri?

A: WIX algısı, güncel olmayan bilgi ve bilgilere dayanmaktadır. SEO’lar Wix’i birkaç yıl önce denedi ve çöp oldu, bu yüzden hala çöp olduğuna inanıyorlar. Wix, son 18 ay boyunca Wix topluluğu dışındaki kişilerin farkında olmadığı büyük gelişmeler kaydetti.

En büyük yanılgı – “WIX SEO için iyi değil”. İçimde kanıtladığım için bu doğru değil Wix SEO örnek olay incelemesi, SEO topluluğunda büyük bir heyecan yarattı.

Wix Başarı Öyküleri

Kanıt, puding içerisindedir. O’s iyi ve iyi teorisi hakkında konuşmak, ama önemli olan sonuçları. Arama sonuçlarında rakiplerinden daha iyi performans gösteren bazı Wix web sitesi örnekleri.

keser & Bereler Berber Dükkanı Londrada. tip ‘berberler stoke newington’ ve orada en üstte. Google Haritalar’da bile bulunuyorlar! keser & Çürükler, sağ en popüler yerine anahtar kelimeler.

wix seo ile Google'da üst sıradaGoogle’daki en üst nokta çok değerli

Deniz Piyadeleri Havacılık Derneği. Bu web sitesi iki günde bir araya getirildi! Artık 190’ı aşkın anahtar kelime ile siteyi arayanların kolayca bulabilmesini sağlıyor. Web sitenizin ne için olduğuna bağlı olarak, bazen’sadece i’s ve t geçişi’s.

Uzun John Silver’s ABD’de insanlar yerel bir balık paket servisi aradığında görünen Wix ile çalışır. Harika görünüyor, ki öyle değil’acıtmadı.

Bunların hepsi çok farklı siteler ve orada’nereden geldiklerini binlerce var. Wix, başarılı SEO için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. İçeriğinize / hizmetinize odaklanın, SEO için en iyi uygulamaları yapın ve sıralamalar gelecek.

Wix SEO Savaşı

Geçen yıl, Wix Wix SEO tartışmasını bir kez ve herkes için arama terimi için en üst sıralarda yer almaya çalışan iki ajans seçerek çözme kararı aldı ‘Wix SEO’ altı aylık bir süre boyunca. Bir ajans – ‘Wix Aşıklar’ – Wix tarafından oluşturulmuş bir web sitesi ile yarışırken, diğeri – ‘Wix Şapkacı’ – herhangi bir platformu kullanmakta özgürdü.

Wix SEO Savaşı

‘Wix Aşıklar’, Marie Haynes Consulting, zirveye çıktı. Deneyin geçerliliği konusunda ciddi bir tartışma olmasına rağmen, ‘Wix Şapkacı’ itiraf:

[Wix] araçlarını son derece geliştirdi ve kullanıcılarını daha önce rahatsız eden bazı önemli SEO sorunlarını çözdü.

Son Karar: Wix Sizin İçin mi?

Wix mükemmel’SEO ile tamamen rahat değilim. Yerleşik desteği ve tavsiyesi, temelleri öğrenmenin harika bir yoludur, ve süreçte kendinizi daha rahat hissettiğinizde gelişmiş teknikler kullanılabilir.

Kendinizi bir SEO vızıltısı olarak düşünüyorsanız, Wix’Bir süre sonra sürekli el tutma sinirlerinize bulaşabilir. Biraz daha karmaşık bir arayüzle daha fazla kontrol için, Squarespace veya WordPress gibi sağlayıcılar sizin için daha uygun olabilir.

Wix ile sıralayabileceğinizden ve iyi sıralayabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Asıl soru, SEO araçlarıyla kendinizi rahat hissedip hissetmeyeceğinizdir ve kesin olarak bilmenin tek yolu bunu kendiniz denemektir..

Wix’Ücretsiz deneme sürümü, SEO özelliklerinin çoğunu içerir, böylece bir kuruş vermeden özellikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.. Bir spin ver.

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me