15 wskazówek WordPress

Porady WordPress dla początkujących: Publikuj jak profesjonalista

porady dla początkujących opisywany obraz


Jeśli ty’dołączając do rosnącej rodziny WordPress, sprawdź naszą listę porad i wskazówek dla początkujących WordPress. To’Ułatwię ci życie, a twoja strona internetowa będzie lepsza.

WordPress zasila 30% internetu. Że’nic dziwnego – WordPress to potężna platforma, która pozwala tworzyć własne strony internetowe, projektować je dokładnie tak, jak lubisz i dodawać potrzebne funkcje. Blogerzy, firmy, sprzedawcy online: oni’Serdecznie witamy w WordPress.

Rodzina WordPress czeka, ale najpierw musisz zbudować i opublikować swoją witrynę. Wrzucony do świata hostingu, SEO, kodowania, wtyczek i innych, możesz potrzebować kilku przydatnych porad i wskazówek.

Że’gdzie możemy pomóc. Wykorzystaliśmy nasze doświadczenie, ekspertów i doskonałą wiedzę WordPress i stworzyliśmy tę listę 15 wskazówek dla początkujących WordPress.

1

Wybierz swój hosting

Obejmuje to szeroki zakres porad sam w sobie, ale znalezienie odpowiedniego dostawcy hostingu dla Twojej witryny WordPress jest absolutnie niezbędne dla sukcesu. Bez hostingu Twoja witryna może’na żywo w Internecie.

Że’to nie jedyny powód’ważne. Twój dostawca hostingu musi zapewnić ci wystarczającą ilość zasobów, aby poradzić sobie z ruchem w witrynie, uniknąć awarii i przestojów w jak największym stopniu, a także zapewnić szybkie prędkości witryny.

Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiedni plan hostingowy dla swojej witryny – istnieje kilka różnych typów z różnymi poziomami funkcji. Istnieją specjalne plany hostingowe WordPress, co ułatwi konfigurację i obsługę witryny – zalecamy spojrzenie na Bluehost, jak to’bez użycia rąk najlepszy dostawca hostingu dla WordPress.

porady dotyczące wordpress bluehostBluehost jest najlepszym dostawcą hostingu dla WordPress – to’jest tak dobry, WordPress naprawdę go poleca! 2)

Obejrzyj dema motywów

Kiedy ty’ponownie wybieram swój motyw’to dobry pomysł na skorzystaj z prezentacji tematycznych. W ten sposób możesz przejrzeć motyw – a czasem nawet wypróbować go – zanim się na niego zdecydujesz.

Twój motyw stanowi podstawę witryny’projekt, więc to’ważne jest, aby wybrać taki, który ci się podoba, który pasuje do twojego projektu i z którego będziesz czerpać przyjemność. Tak, możesz dostosować WordPress, ale o ile nie’jesteś specjalistą w kodowaniu lub współpracujesz z programistą, to’sensowne zacznij od odpowiedniego motywu.

przykład demonstracji motywu wordpressPodgląd motywu pozwala zobaczyć, jak wyglądałby on-line’s opublikowano, a za pomocą niektórych można faktycznie edytować zawartość.

Po prostu znajdź motyw, który Ci się podoba, kliknij “Zobacz demo” lub “Demo na żywo,” i możesz zobaczyć, jak wyglądałoby to online. Jeśli podoba Ci się motyw i zdecydujesz się go zaimportować, możesz edytować zawartość demonstracyjną, aby dostosować go do własnych potrzeb!

3)

Zainstaluj wtyczkę SEO

SEO (Search Engine Optimization) ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej witryny. Bez SEO Twoja strona wygrała’• plasuj się wysoko w wynikach wyszukiwania – nie jest to idealne narzędzie do zwiększania liczby odbiorców! Chyba że Ty’jesteś prawdziwym profesjonalistą technologicznym, a może nawet wtedy ty’Prawdopodobnie będę potrzebować pomocnej strony z SEO.

Zainstalowanie wtyczki SEO może znacznie ułatwić Ci życie, a Twoja witryna odniesie większy sukces. Te wtyczki mogą analizować zawartość i słowa kluczowe oraz zarządzać wszystkimi rzeczami technicznymi, takimi jak mapy witryn i plik robots.txt..

Po prostu przejdź do katalogu wtyczek WordPress i znajdź odpowiednią dla siebie wtyczkę SEO. Możemy’Polecam bardzo Yoast SEO – ma ponad 5 milionów aktywnych instalacji i ponad 25 000 pięciogwiazdkowych recenzji. Że’jest wielu zadowolonych klientów!

Wordpress plugin yoast seoYoast SEO to popularna, potężna wtyczka, która pomaga spełnić wszystkie Twoje potrzeby SEO.

Tutaj’co nasze wewnętrzny ekspert SEO Josh Frisby musiałem powiedzieć o wtyczce Yoast SEO:

“Większość ludzi uważa, że ​​Yoast SEO dba o podstawowe potrzeby SEO, ale robi o wiele więcej. W rzeczywistości poradzi sobie z technicznymi wdrożeniami SEO, zapewniając Twojej witrynie najlepszą możliwą podstawę do indeksowania i zrozumienia przez Google.

Yoast SEO umożliwia ustawianie wartości rel = canonical, tworzenie map witryn XML oraz wykorzystanie rel = next i rel = prev, aby wymienić tylko kilka. Wszystkie te rzeczy są łatwe, szczególnie jeśli Ty’jesteś początkującym i don’wiem, od czego zacząć. Pozwól, aby Yoast SEO wykonał pracę za Ciebie – za darmo!”

4

Zainstaluj Google Analytics

Google Analytics to dobrze znane narzędzie do śledzenia wydajności, rejestrowania danych i zapewniania wglądu w interakcje użytkowników z witryną. To sprawia, że ​​jest to bezcenne narzędzie do pomiaru Twojej witryny’sukces.

Najlepszym (i najłatwiejszym) sposobem na zainstalowanie Google Analytics jest wtyczka MonsterInsights. Zarówno Google Analytics, jak i MonsterInsights są dostarczane z bezpłatnymi wersjami. ty’Potrzebuję kodu śledzenia, który otrzymasz podczas tworzenia konta Google Analytics, a MonsterInsights przeprowadzi Cię przez proces instalacji.

wordpress wtyczki monsterinsightsMonsterInsights to zalecana wtyczka do instalowania Google Analytics w witrynie WordPress.

Zainstalowanie Google Analytics umożliwia przeglądanie danych bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć, ile osób odwiedza Twoją witrynę, jak długo pozostają w niej i wiele więcej. Dzięki Google Analytics wszystkie te soczyste informacje są na wyciągnięcie ręki.

5

Ostrożnie wybierz swój motyw

Do wyboru masz mnóstwo motywów’łatwo poczuć się przytłoczonym ilością. Naszą najważniejszą wskazówką jest wybieranie, i tylko patrz motywy jakości.

przykłady motywów wskazówek do WordPressDo wyboru masz tysiące motywów, więc użycie funkcji wyszukiwania to dobry sposób na zawężenie opcji.

Zawsze czytaj recenzje, wybierz ten, który pasuje do twojego projektu i don’bój się zapłacić za motyw premium. To’Niezbędne jest wybranie motywu reagującego na urządzenia mobilne – jeśli nie’t, ty’Wpadną na mnie problemy z Google i sprawią, że Twoi użytkownicy mobilni będą mieli słabe wrażenia z Internetu

Niektóre motywy są fabrycznie wyposażone w funkcje. Chociaż może to być atrakcyjne, bądź ostrożny – te tematy mogą naprawdę spowolnić szybkość witryny, co jest dużym problemem, którego naprawdę chcesz uniknąć. Bądź wybredny, bądź minimalny, a na koniec powinieneś być zadowolony ze swojego motywu. Jeśli nie, nie’martw się – możesz łatwo zmienić później!

6

Kompresuj swoje zdjęcia

Kompresowanie obrazu zmniejsza rozmiar pliku, pomagając Twojej stronie działać szybciej i oszczędzając cenne miejsce.

Duża prędkość witryny jest jak święty graal prowadzenia strony internetowej. Przyspieszenie czasu ładowania może tchnąć nowe życie w martwe strony, a zarówno odwiedzający, jak i wyszukiwarki uwielbiają szybko ładującą się stronę. Że’dlaczego musisz zawsze kompresuj swoje zdjęcia i filmy.

Istnieje wiele narzędzi online, w których możesz kompresować swoje zdjęcia za darmo, np Kraken.io, ImageResize i Optimizilla. Wystarczy przesłać zdjęcia, które chcesz skompresować, a następnie pobrać ich ostateczne wersje’został zoptymalizowany. To’jest szybki, łatwy, a ty nie’T nawet trzeba pobrać dowolne oprogramowanie.

optymalizacja obrazu krakenPopularne narzędzie do kompresji obrazu, Kraken, jest łatwe w użyciu, a nawet zawiera bezpłatną wersję. 7

Ogranicz swoje wtyczki

Wtyczki dodają funkcjonalność do Twojej witryny. O ile Twój motyw nie ma wbudowanych funkcji, Ty’Potrzebuję wtyczek, aby dodać funkcje, takie jak formularze kontaktowe, biuletyny lub czaty na żywo do Twojej witryny. jednak, zbyt wiele wtyczek może spowolnić działanie witryny, a nawet umieścić swoją stronę’zagrożone bezpieczeństwo.

Instaluj tylko te wtyczki, których naprawdę potrzebujesz, co przyniesie korzyści użytkownikom i Twojej witrynie – don’kusi cię, by wybrać tyle fajnych, ile tylko możesz. Dodatkowe wtyczki kodu mogą obciążyć twoją stronę, spowalniając jej szybkość ładowania.

Ponieważ wtyczki mogą być tworzone przez każdego, tam’to duży wybór i różne poziomy jakości. Wtyczki są oficjalnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa, ale nie jakości to’zawsze najlepiej czytaj opinie użytkowników także.

wtyczki wordpressMożesz przeglądać tysiące wtyczek w katalogu wtyczek WordPress. 8

Skonfiguruj swojego Gravatara

Gravatar? Co’to jest to?

Gravatar oznacza Globalnie uznany awatar. To’to usługa, która integruje się z WordPress w celu zasadniczo dostarczenia obrazu użytkownika dołączonego do twojego konta.

przykład wordpress tips gravatarObraz, który pojawia się w załączniku do twoich postów, to Twój Gravatar, który tworzy wyraźną tożsamość – jest to szczególnie przydatne, jeśli na jednej stronie znajduje się wielu autorów.

Posiadanie spersonalizowanego, unikalnego zdjęcia tego typu pomaga ludziom Cię rozpoznać i daje ci wyraźną tożsamość na różnych stronach internetowych. Po opublikowaniu obraz Gravatar pojawi się wraz z biografią autora; kiedy zostawisz komentarz, twoje zdjęcie Gravatar będzie obok niego.

Gravatar jest już zintegrowany z WordPress – wystarczy przejść do sekcji Profil w WordPress i przewinąć w dół do sekcji Zdjęcie profilowe. Kliknij link do Gravatar – raz na stronie Gravatar, możesz przesłać dowolny obraz, którego chcesz użyć, i połączyć go z e-mailem, na którym zarejestrowałeś swoje konto WordPress. Spowoduje to przeciągnięcie obrazu na twoje konto WordPress.

ustawienia gravatar porady dotyczące wordpressMożesz dodać lub zmienić swoje zdjęcie Gravatar, przechodząc do swojego profilu i znajdując swoje zdjęcie profilowe, a następnie klikając link do Gravatar. 9

Być na bieżąco

ty’prawdopodobnie słyszeliśmy o słynnych aktualizacjach WordPress, ale o czym tak naprawdę są? WordPress regularnie aktualizuje swoje oprogramowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej platformy. Drobne aktualizacje pojawiają się co około dwa tygodnie, podczas gdy poważne aktualizacje pojawiają się mniej więcej raz w miesiącu.

Jesteś skończony’muszę zbytnio martwić się o te drobne aktualizacje – to’po prostu WordPress wprowadza poprawki i naprawia małe błędy. Ale należy regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji, żeby się upewnić, że nie masz’t przegapiłem coś nowego – w przeciwnym razie Twoja witryna może stać się nieaktualna i podatna na paskudne błędy.

Po prostu idź do swojego Pulpit nawigacyjny WordPress, gdzie to’Powiem ci, czy musisz zaktualizować wtyczki, motywy lub wersję WordPress. Tam’Przyda się “Aktualizuj teraz” przyciski, aby wszystko było przyjemne i łatwe.

Zawsze upewnij się wykonaj kopię zapasową witryny przed aktualizacją i ponownie po tobie’skończyłem.

10

Zarządzaj swoimi komentarzami

Komentarze to świetny sposób dla czytelników na interakcję z tobą i twoimi treściami oraz mogą stworzyć prawdziwą społeczność na twojej stronie. Możesz zarządzać swoimi komentarzami za pośrednictwem administratora WordPress.

Możesz nie chcieć włączać komentarzy dla niektórych stron lub dla innych, możesz moderować, które komentarze są publikowane na stronie. Google faktycznie indeksuje komentarze, a także Twoje treści, więc to’warto unikać komentarzy spamowych.

Aby zarządzać swoimi komentarzami, po prostu przejdź do Ustawień, znajdź sekcję Dyskusja i wybierz odpowiednie opcje’d jak.

11

Zachowaj porządek w treści

Wszystkich fantazyjnych widżetów, banerów, reklam i innych elementów, które możesz umieścić w swojej witrynie, można łatwo dać się ponieść emocjom. Ale chociaż może to być dla ciebie zabawne, to’nie jest tak zabawna dla czytelników.

Zaśmiecanie witryny może odwracać uwagę od treści – a co gorsza, niechętnie pozostanie na stronie. Przejrzyj pasek boczny i stopkę i upewnij się, że widżety są przyczyniając się do strony – zwykle mniej znaczy więcej!

12

Edytuj swoje łącza WordPress

Łącza bezpośrednie to po prostu stałe linki (rozumiesz?), Takie jak adres Twojej witryny lub adresy poszczególnych postów na blogu. WordPress automatycznie tworzy bezpośrednie linki, gdy tworzysz nowy post, ale ustawienia domyślne są niezgrabne i niezbyt przyjazne SEO.

Jeśli pozostawisz ustawienia łącza bezpośredniego takimi, jakie są, to Ty’Najprawdopodobniej skończy się na dacie zawartej w permalink. Jest to mniej niż idealne, szczególnie w przypadku SEO. Aby zmienić ustawienia łącza bezpośredniego, po prostu przejdź do pulpitu nawigacyjnego, wprowadź ustawienia i wybierz Łącza bezpośrednie.

Możesz wybrać nową strukturę permalink spośród wielu opcji, ale zalecamy ustawienie nazwy postu’jest najbardziej przyjazny dla SEO. Upewnij się, że zapisałeś zmiany na dole strony!

13

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo powinno być jednym z głównych priorytetów, jeśli chodzi o prowadzenie witryny WordPress. My’już wspomniałem aktualizowanie witryny aby ukryć wszelkie nieprzyjemne błędy lub hakerów, ale tam są’to więcej niż to.

Don’niech nasza trzynasta wskazówka będzie twoim pechowym numerem – oto kilka konkretnych działań, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoja strona internetowa jest kształtna i szczelna:

Uzyskaj certyfikat SSL (Secure Sockets Layer)

 • Dlaczego? Certyfikaty SSL szyfrują informacje przechodzące przez Twoją witrynę, w tym szczegóły płatności i dane logowania. Odwiedzający są ostrzegani przed korzystaniem z niezabezpieczonych witryn, a Google będzie ich unikać bez SSL.
 • W jaki sposób? Dobrzy dostawcy hostingu, tacy jak Bluehost, uwzględnią w swoich planach bezpłatne bezpieczeństwo SSL, ale jeśli nie, Ty’Muszę to zrobić sam. Możesz uzyskać bezpłatny SSL przez Let’s Szyfruj lub zapłać za bardziej zaawansowany certyfikat SSL, jeśli chcesz bardziej zaawansowanych zabezpieczeń.

Regularnie twórz kopie zapasowe swojej witryny

 • Dlaczego? Jeśli coś pójdzie nie tak z twoją witryną WordPress, kopie zapasowe dosłownie cię spowrotem – niezależnie od tego, czy witryna zostanie zhakowana, czy przypadkowo usuniesz połowę kodu,’Będę wzdychać z ulgą, że utworzyłeś kopię zapasową swojej witryny.
 • W jaki sposób? Dobrzy dostawcy hostingu wykonają kopię zapasową witryny za darmo jako część twojego planu hostingowego, ale to’Zawsze najlepiej nie polegać na nich w 100%. Skutecznym i łatwym sposobem tworzenia kopii zapasowej witryny jest wybranie wtyczki kopii zapasowej do tworzenia i przechowywania kopii zapasowych witryny. Popularnym wyborem jest UpdraftPlus, z którego korzysta ponad 2 miliony stron internetowych.

Zainstaluj wtyczkę bezpieczeństwa

 • Dlaczego? To’Zawsze lepiej być bezpiecznym niż przepraszać – te wtyczki mogą chronić twoją witrynę za pomocą zapór ogniowych, skanerów złośliwego oprogramowania i innych.
 • W jaki sposób? Po prostu wybierz niezawodną wtyczkę bezpieczeństwa i zainstaluj ją na swojej stronie. WordFence jest popularny i wysoko oceniany, oferując wszechstronną usługę bezpieczeństwa.

14

Użyj tagów tytułu i tekstu alternatywnego

Obrazy mogą stworzyć stronę internetową. Utrzymują zaangażowanie czytelników, podkreślają kluczowe punkty i generalnie podnoszą stronę ze snu i wychodzą na światło dzienne. Ale oni nie’po prostu dobrze wyglądają – mogą również ciężko pracować dla Twojej witryny za kulisami.

Kiedy ty’ponownie dodaj obraz do swojej witryny, pamiętaj o dodaniu tytułu i tekstu alternatywnego.

Na początku może to zabrzmieć dziwnie, ale tak naprawdę nie powinno’być zbyt trudnym do zrozumienia. Tekst alternatywny mówi odwiedzającym, co pokazuje obraz jeśli z jakiegokolwiek powodu mogą’zobacz obraz – być może jeśli oni’ponownie używasz czytnika ekranu lub obraz po prostu nie ma’t załadowany.

Zarówno tytuł, jak i tekst alternatywny powinny być jasne, niezbyt długie i zawierać wystarczającą ilość szczegółów, aby zapewnić czytelnikom – i Google – wystarczającą ilość informacji o twoich obrazach. Zapamiętaj, Google może’zobacz swoje zdjęcia, więc to’polegają na twoich tytułach i tekście alternatywnym, aby zrozumieć, o co ci chodzi.

wskazówki dotyczące tekstu i tekstuChociaż możesz zdecydować, czy dodać podpis do obrazu, zawsze należy wprowadzić tytuł i tekst alternatywny dla obrazu, ponieważ’dobre dla SEO. 15

Ustaw wybrane obrazy

To’dobrym pomysłem jest ustawienie polecanych zdjęć do swoich postów. Jest wyświetlany jako miniatura obok posta na blogu, ilekroć pojawia się na innej stronie lub jest powiązany z innymi witrynami lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

opisany przykładowe wskazówki dotyczące WordPressPrezentowany obraz to obraz towarzyszący linkom do artykułów. To sprawia, że ​​Twoje posty są bardziej wizualne i bardziej przyciągają czytelników!

To’łatwo jest dodać wyróżniony obraz – spójrz na prawy pasek boczny po otwarciu nowej wersji roboczej posta w WordPress.

Powinna być sekcja z linkiem “Ustaw polecany obraz” – kliknij to, prześlij obraz ciebie’d lubię używać, a ty’dobrze iść.

Nadal musisz dodać tytuł i tekst alternatywny dla twojego polecanego obrazu, więc don’zapomnij!

Porady WordPress: Podsumowanie

Ten artykuł dał ci 15 najważniejszych wskazówek, jak zacząć korzystać z WordPress. My’omówiliśmy wszystko, od podstaw SEO po obrazy i bałagan w treściach, i powinieneś teraz poczuć się bardziej jak pewny siebie WordPress pro.

Nawet profesjonaliści czasami potrzebują przypomnień, więc tutaj’krótkie podsumowanie tych 15 najważniejszych wskazówek:

 1. Wybierz swój hosting
 2. Obejrzyj dema tematyczne
 3. Zainstaluj wtyczkę SEO
 4. Zainstaluj Google Analytics
 5. Wybierz swój motyw ostrożnie
 6. Kompresuj swoje zdjęcia
 7. Ogranicz swoje wtyczki
 8. Skonfiguruj swojego Gravatara
 9. Być na bieżąco
 10. Zarządzaj swoimi komentarzami
 11. Utrzymuj porządek w treści
 12. Edytuj permalinki WordPress
 13. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
 14. Użyj tagów tytułu i tekstu alternatywnego
 15. Ustaw polecane obrazy

Chociaż wszystkie te są ważne dla każdego użytkownika WordPress, my’muszę wybrać następujące najważniejsze wskazówki:

 • Wybierz najlepszy hosting dla swojej witryny – wybranie tandetnego dostawcy hostingu jest jak umieszczenie łaty warzywnej w dziurze. To’będzie ciężka praca, a ty’prawdopodobnie nie będą się cieszyć wynikami.
 • Zainstaluj wtyczkę SEO – SEO może być trudną sprawą na początku, więc ułatw swoje życie dzięki wtyczce takiej jak Yoast SEO. Nawet profesjonaliści SEO nadal go używają’Zrobię cuda, aby pomóc Twojej witrynie odnieść sukces.
 • Być na bieżąco – to’to niezbędne, że nie’pozostają w tyle dzięki aktualizacjom WordPress, ponieważ Twoja witryna może szybko stać się podatna na wszelkiego rodzaju nieprzyjemności. Pamiętaj, że ty’Będę także musiał zaktualizować wtyczki i motywy, aby zachować kształt strony.

Cudem WordPress jest to, że to’ciągle się zmienia, rozwija i rośnie, co oznacza ciebie’ciągle się uczę, ewoluuję i rozwijam. ty’Podzielę się swoją wiedzą z użytkownikami WordPress po raz pierwszy, zanim się zorientujesz – do tego czasu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a nikt Cię nie zgadnie’jesteś nowicjuszem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map