9 powodów, dla których powinieneś używać WordPress (i kiedy powinieneś & rsquo; t)

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą do publikowania stron internetowych na świecie i istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć użycie jej do następnej witryny. Zasilanie 32% świata’strony internetowe, WordPress’ dominacja wynika z jej zdolności adaptacyjnych, a także z faktu, że może służyć jako zaplecze dla standardowych blogów, witryn e-commerce, a nawet statycznych stron internetowych.


WordPress to bezpłatne oprogramowanie typu open source, które każdy może pobrać i używać. Zapewnia gołe kości dla każdego rodzaju witryny, o której możesz marzyć – ale czy WordPress jest właśnie dla Ciebie? Jeśli prowadzisz własną stronę internetową, prawdopodobnie tak jest.

WordPress nie jest szczególnie trudny w zarządzaniu, ale jeśli coś pójdzie nie tak, nowicjusze mogą doświadczyć zamieszania, jeśli chodzi o opiekę nad platformą’części składowe. Jednak ci, którzy już znają zarządzanie własną witryną, będą w porządku.

Dla doświadczonych właścicieli witryn jest 9 powodów, dla których WordPress powinien być silnikiem napędzającym następny projekt online.

 1. WordPress jest szeroko obsługiwany
 2. Możesz wybrać własny hosting
 3. Wtyczki dodają funkcjonalność i ulepszenia
 4. WordPress jest zbudowany dla SEO
 5. Dostosowywalne motywy
 6. WordPress jest bezpłatny
 7. Większość hostów internetowych oferuje instalacje jednym kliknięciem
 8. Wielu użytkowników może przyczynić się do Twojego bloga
 9. Korzystają z tego fajne dzieciaki

Dobrze wiedzieć: Dla absolutnych nowicjuszy zainteresowanych WordPress, my’d. Polecam najpierw wypróbowanie WordPress.com. Ta usługa pozwala ci stworzyć witrynę WordPress za darmo, bez zajmowania się problemami zarządzania witryną, które z pewnością się pojawią. 1

WordPress jest szeroko obsługiwany

Jeśli ty’Ponownie masz problem z WordPress, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś rozwiązał ten sam problem. Istnieje wiele miejsc, do których można się zwrócić o wsparcie, gdy potrzebujesz pomocy, w tym zarówno oficjalne forum, jak i strona pomocy WordPress, która jest pełna przydatnych informacji. Istnieje również mnóstwo blogów, filmów na YouTube i firm oferujących niestandardowe wsparcie, które pomoże Ci w podróży WordPress.

Wiele hostów internetowych ma również pomocne strony pomocy technicznej WordPress, które zawierają szczegółowe porady dotyczące postępowania z częściami WordPress, które współdziałają z hostem internetowym’infrastruktura.

2)

Możesz wybrać hosta internetowego

Jak ty’pewnie już się zorientowałem, WordPress umożliwia hosting własnej witryny. Jest to ważna zaleta dla zaawansowanych użytkowników, którzy tego nie robią’Chcę ograniczeń WordPress.com, które ograniczają dostosowania strony.

Wybór własnego hosta oznacza również możliwość zmiany dostawców i / lub planów hostingowych w miarę wzrostu ruchu i zapotrzebowania na miejsce w Twojej witrynie.

Chociaż każdy plan hostingu internetowego wystarczy, aby rozpocząć, wielu głównych hostów internetowych oferuje dostosowane plany witryn WordPress. Plany te zazwyczaj zawierają funkcje, takie jak automatyczne aktualizacje WordPress, a czasem dodatkowe funkcje, takie jak marketing e-mailowy. Jeśli chcesz mieć plan hostingowy WordPress, warto się rozejrzeć.

Polecamy Bluehost dla stron zbudowanych przy użyciu WordPress. Wyszedł na czoło w naszych badaniach dotyczących planów hostingowych WordPress i jest faktycznie polecany przez sam WordPress. Hosting A2 i HostGator to również świetne opcje.

Więcej informacji

Spójrz na naszą tabelę porównawczą hostingu, aby odkryć naszych najwyżej ocenianych dostawców hostingu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o hostingu Bluehost dla WordPress? Sprawdź naszą recenzję Bluehost, aby dowiedzieć się o wszystkich jego zaletach i wadach.

3)

Wtyczki dodają funkcjonalność i ulepszenia

Klejnot w WordPress’ Crown to bogactwo oferowanych przez nią wtyczek, które zwiększają funkcjonalność użytkowników’ strony. Większość instalacji WordPress zawiera już zainstalowaną wtyczkę antyspamową do spamu, natomiast możesz dodawać funkcje, takie jak Jetpack, dotyczące wydajności witryny i statystyk.

Inne ulubione to wtyczki do dodawania rejestracji użytkowników (w przypadku witryn, które chcą obejmować członkostwo użytkowników), wsparcie e-commerce w celu sprzedaży przedmiotów online, VaultPress do automatycznych kopii zapasowych i MailChimp do dodawania formularza subskrypcji biuletynu do Twojej witryny. Istnieją tysiące darmowych i freemium wtyczek WordPress, a także płatnych wtyczek prywatnych firm i niezależnych programistów.

najpopularniejsze wtyczki wordpressMożesz przeglądać wtyczki WordPress według popularności oraz przeglądać ich oceny użytkowników i liczbę ich instalacji. 4

WordPress jest zbudowany dla SEO

WordPress jest już przygotowany do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Wtyczki mogą jednak dodatkowo ulepszyć twoją stronę’Szanse w wyszukiwarkach. Popularnym wyborem jest Yoast, który może analizować nowy post’s SEO i pomagają zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania lepszych wyników z Google i innych wyszukiwarek. Yoast ma nawet obszerny przewodnik na swojej stronie internetowej, który prowadzi cię przez proces ulepszania całej witryny WordPress’s SEO.

Istnieje również wiele innych wtyczek, których możesz użyć oprócz Yoast, aby ulepszyć swoją grę SEO. Na przykład mapy witryn Google XML tworzą mapę witryny w języku znaczników XML, dzięki czemu witryna jest bardziej czytelna dla Google.

5

Personalizowane motywy

Nowa instalacja WordPress rozpocznie się od samego projektu witryny. Zawiera prosty tytuł witryny, przykładowy post na blogu, sekcję komentarzy, sekcję archiwum postów i kilka innych części. Wystarczy powiedzieć, że bardzo niewiele osób opuszcza swoją witrynę WordPress w obecnej formie, ponieważ tak jest’jest zbyt ogólne.

Że’s gdzie pojawiają się motywy. Motywy to rozwiązania dostępne za jednym kliknięciem, które całkowicie zmieniają wygląd Twojej witryny. Można je również dostosować, co oznacza, że ​​możesz spersonalizować wybrany motyw, aby oddzielić go od hord innych użytkowników, którzy lubili ten sam projekt.

Istnieje wiele bezpłatnych motywów, a nowa instalacja WordPress zawiera kilka podstawowych opcji. WordPress oferuje również rynek motywów bezpośrednio w CMS, podczas gdy wielu projektantów stron internetowych zaoferuje swoje usługi, aby stworzyć niestandardowy motyw, który’s zgodnie ze specyfikacjami.

najpopularniejsze motywy WordPressBiblioteki motywów WordPress, takie jak ThemeForest, pozwalają kupować, pobierać i całkowicie dostosowywać motywy WordPress bez żadnych ograniczeń. 6

WordPress jest bezpłatny

WordPress oferuje mnóstwo opcji pomocy technicznej, więcej możliwości dostosowywania, niż można się spodziewać, oraz mnóstwo narzędzi internetowych za pośrednictwem wtyczek. To’niesamowity system i podstawowa platforma jest w stu procentach darmowa na dwa bardzo ważne sposoby.

Po pierwsze, WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​każdy może spojrzeć na jego kod źródłowy. W rzeczywistości każdy, kto ma wiedzę i umiejętności, może go również zmodyfikować, jeśli sobie tego życzy, i samodzielnie rozpowszechniać kod źródłowy. Podczas gdy większość ludzi wygrała’nawet kłopoty ze spojrzeniem na kod, fakt, że każdy może czytać i odkrywać błędy, pomaga zwiększyć bezpieczeństwo WordPressa i zachęca platformę do dodawania nowych funkcji.

Ponadto wygrał WordPress’t kosztuje Cię ani grosza, bez konieczności jednorazowej lub miesięcznej opłaty za instalację platformy. Po prostu go pobierz i to’jest twój.

7

Większość hostów internetowych oferuje instalacje za jednym kliknięciem

Większość hostów internetowych (takich jak Bluehost i HostGator) oferuje instalacje za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu bardzo łatwo można rozpocząć korzystanie z nowej witryny. ty’Nadal będę musiał spędzać czas na ulepszaniu motywu i instalowaniu wtyczek, ale uruchomienie i uruchomienie jest stosunkowo szybkie i łatwe.

Możesz znaleźć instalacje WordPress jednym kliknięciem na większości głównych hostów internetowych, a także wyspecjalizowani dostawcy VPS, tacy jak Digital Ocean. Jednak przed zarejestrowaniem się upewnij się, że dostępna jest instalacja WordPress jednym kliknięciem. W przeciwnym razie ty’Utknę, przygotowując własny stos LAMP, a także konfigurując własną bazę danych MySQL.

8

Wielu użytkowników może wnieść swój wkład do strony internetowej

Jeśli chcesz, aby wielu użytkowników aktualizowało witrynę, dodawanie nowych użytkowników jest proste. Wystarczy otworzyć WordPress CMS, przejść do sekcji Użytkownicy i dodać nowego użytkownika. Osoby te otrzymują następnie własną nazwę użytkownika i hasło, które administratorzy mogą zawiesić lub usunąć w razie potrzeby. Możesz także przypisać określone role użytkownikom, takie jak Współtwórca, Autor, Redaktor lub Administrator.

Dla większości osób Contributor jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Pozwala innym dodawać własne posty, ale nie mogą ich usuwać ani publikować. Będzie to oznaczało dodatkową pracę dla administratora lub redaktora, ale to’jest lepsze niż dawanie ludziom uprawnień, które dają’potrzebuję.

9

Cool Kids Use It

WordPress isn’t tylko dla osób próbujących założyć fanficą stronę internetową lub firmę poboczną Etsy. To’jest również popularnym wyborem wśród celebrytów – Gwiazdy, w tym Katy Perry, Snoop Dogg i Chris Brown, przeglądają witryny WordPress, a jeśli gwiazdy muzyki nie są’Tobie też podoba się legenda szachów Garry Kasparow.

Ale naprawdę. Kopiowanie supergwiazd nie jest powodem, dla którego warto wybrać WordPress, ale pokazuje, że nawet osoby z dużą publicznością chętnie go używają.

strona WordPress Walta DisneyaNie tylko celebryci lubią WordPress; wielkie firmy, takie jak Walt Disney, również używają WordPress do projektowania i budowania swoich stron internetowych.

Wady WordPress

WordPress jest całkiem fajny, ale tak jest’nie jest idealny pod żadnym względem. Oto kilka wad działania WordPress.

To’jest wielkim celem

WordPress ma ogromną bazę użytkowników, co jest ważne dla wsparcia, znajdowania wtyczek i motywów innych firm. Ale to także oznacza, że WordPress jest dużym celem hakerów. Jeśli zły facet odkryje nieznaną lukę, zostaje ujawniona ogromna liczba witryn. Z tego powodu WordPress otrzymuje regularne aktualizacje i musisz być na bieżąco, aby zapewnić maksymalną ochronę witryny.

Ponadto większość stron internetowych z WordPress używa wersji systemu Linux, takiej jak Ubuntu, jako podstawowego systemu operacyjnego. ty’Będę też musiał śledzić te aktualizacje, co od czasu do czasu zajmuje kilka minut.

Niektórzy hostingi zajmą się aktualizacjami za Ciebie, w zależności od rodzaju posiadanego planu.

Oryginalność będzie cię kosztować

WordPress jest bezpłatny i istnieje wiele gotowych motywów, które można uzyskać za darmo – ale jeśli chcesz czegoś, co wygląda oryginalnie, to’Będę cię kosztować. Może to oznaczać zakup płatnego motywu, z którego korzysta niewiele osób, lub zatrudnienie projektanta w celu uzyskania oryginalnego wyglądu. Jeśli masz umiejętności kodowania, możesz to zrobić samodzielnie – ale jeśli nie’Mam odpowiednie oko do projektu, może się nie udać.

Wtyczki i dodatki wymagają dokładnej równowagi

Wtyczki WordPress są pomocne, ale zainstalowanie zbyt wielu może mieć wpływ na twoją stronę’wydajność. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że odwiedzający muszą czekać na załadowanie najnowszego posta na blogu, ponieważ wtyczki pracują w tle. Nie jest to problem nie do pokonania, ale wymaga przetestowania, aby dodać potrzebne wtyczki i zdecydować, które z nich można obejść.

Istnieją alternatywy

Jeśli WordPress nie’t brzmi dla Ciebie, są dostępne alternatywy. Na przykład, narzędzia do tworzenia witryn internetowych to narzędzia, które pozwalają zaprojektować witrynę, zmieniając i edytując elementy za pomocą myszy (bez konieczności ręcznego kodowania). Kreatory stron internetowych są niezwykle łatwe w użyciu, dzięki czemu możesz stworzyć i opublikować stronę internetową w ciągu kilku godzin. Dwa największe nazwiska w tej przestrzeni to Squarespace i Wix.

Kreator stron internetowych squarespaceTwórcy stron internetowych, takich jak Squarespace, pozwalają szybko i łatwo utworzyć stronę internetową, bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

Więcej informacji

Sprawdź naszą tabelę porównawczą konstruktorów witryn i podsumowanie najlepszych twórców stron internetowych, aby dowiedzieć się, których twórców zalecamy.

Chcesz wykorzystać Squarespace do budowy swojej witryny? Sprawdź naszą recenzję Squarespace, aby dowiedzieć się, czy to’jest odpowiednim narzędziem do tworzenia stron internetowych.

Chcesz poznać Wix? Przeczytaj naszą recenzję Wix, aby dowiedzieć się, co naprawdę o niej myślimy.

Dlaczego warto korzystać z WordPress: Roundup

Jasne, są pewne wady, ale ogólnie, WordPress to świetne narzędzie do tworzenia następnej strony. To’to niezwykle przydatne narzędzie, które ułatwia publikowanie w Internecie. Będziesz musiał trochę popracować, zanim będziesz mógł pokazać swoją stronę światu, ale dla zaawansowanych użytkowników nie powinno to być’to będzie problem.

Podsumowując, tutaj’dlaczego kochamy WordPress:

 1. WordPress jest szeroko obsługiwany
 2. Możesz wybrać własny hosting
 3. Wtyczki dodają funkcjonalność i ulepszenia
 4. WordPress jest zbudowany dla SEO
 5. Dostosowywalne motywy
 6. WordPress jest bezpłatny
 7. Większość hostów internetowych oferuje instalacje jednym kliknięciem
 8. Wielu użytkowników może przyczynić się do Twojego bloga
 9. Korzystają z tego fajne dzieciaki

Pamiętaj tylko, jeśli możesz’t radzić sobie z regularnymi aktualizacjami, może’t rozwiązać problemy z wydajnością lub nie’mieć zdolność (lub fundusze) do zaprojektowania strony internetowej, lepszym rozwiązaniem może być narzędzie do tworzenia stron internetowych, takie jak Squarespace lub Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me