Ako vytvoriť webovú stránku WordPress

8 krokov k úspechu v systéme WordPress

WordPress je sila, ktorá stojí za tretinou webových stránok, ktoré dnes žijú. to’s redakčný systém (CMS) – a výkonný. Navyše’je zadarmo!


Dobre vedieť: WordPress.org je systém CMS, zatiaľ čo WordPress.com je tvorca webových stránok. Zmätok, nie’t to! Viac informácií nájdete v našom článku vysvetľujúcom hlavné rozdiely. V tomto článku sme’Zameriavam sa výlučne na vytváranie webových stránok pomocou WordPress.org.

Nastavenie webovej stránky s WordPress.org vyžaduje trochu trpezlivosti, ale táto príručka je tu, aby vám pomohla. my’Zhromaždili sme naše skúsenosti a znalosti, aby sme vám priniesli niečo komplexné, ale ľahko sledovateľné. Majte to po ruke a vy’Budem mať webové stránky v prevádzke skôr, ako to budete vedieť.

nechať’je ponoriť priamo do.

1

Získajte doménové meno

Najprv ty’Musím si kúpiť doménové meno. Toto je webová adresa, ktorú vás ľudia nájdu – napríklad názov našej domény je websitebuilderexpert.com.

Nákup názvu domény je super jednoduchý. Zamierte na registrátora doménových mien – známym je doména.com – a potom vyhľadajte požadovanú adresu.

Dobrý názov domény by mal byť čo najbližšie k názvu vášho webu alebo firmy. Malo by to byť na pamäti alebo dokonca uhádnuť a byť čo najkratšie.

Pokiaľ ide o najlepšie rozšírenie názvu domény (t. J. Bit na konci názvu domény), .com je najbežnejšia / najobľúbenejšia. to’je to bezpečná stávka, ak je’je k dispozícii a možnosť my’d odporučiť.

Ak to neurobíte, vy’Mám nejaké ďalšie dobré možnosti:

 • .netto – dostupné pre všetkých, ale často spojené s technologickými spoločnosťami
 • .org – dostupné pre všetkých, ale najmä medzi MVO a charitatívnymi organizáciami
 • .ko – dostupné pre všetkých, ale často spojené s začínajúcimi podnikmi alebo trendovými novými spoločnosťami

A samozrejme, ak pôsobíte iba na vnútroštátnej úrovni, vždy môžete ísť so svojou krajinou’s prípona domény, napr .nami alebo .co.uk. Používať môžu iba občania a subjekty z USA .nami, ale iné krajiny sú často flexibilnejšie.

Zatiaľ čo väčšina domén bude stáť menej ako 20 dolárov ročne, môžete byť šokovaní tým, že počiatočná cena niektorých domén dosiahne niekoľko tisíc dolárov. Čo dáva?

Jedná sa o prémiové názvy domén – to’s povedať’veľmi populárne, pretože to’to sa očakávalo’Na vaše stránky prinesiem veľa ľudí. Po počiatočných výdavkoch sa však budú pravidelne obnovovať. Ak ty’Ak sa prostredníctvom vyhľadávaní Google usilujeme získať veľkú návštevnosť, mohlo by stáť za to, aby sa na prémiovom názve domény, ak je v súlade s vašou firmou, vystrelilo. Ak ľudia budú nasledovať odkaz na vaše stránky alebo ak majú konkrétny, menej vytúžený názov, potom tu’s nemá zmysel tráviť zaťaženie.

Teraz by ste mali vedieť:

 • Čo je to webhosting a prečo ho potrebujete
 • Ktorého poskytovateľa hostingu by ste chceli použiť (alebo aspoň kde vidíte svoje možnosti)
 • Koľko bude stáť hostenie vašich stránok

2

Zaregistrujte sa u poskytovateľa hostingu

Teraz ty’Dostal som vašu adresu, musíte si prenajať pozemok: to’je čas nájsť hostiteľa pre vaše webové stránky!

Dobre, to’nie je to dokonalá analógia – je to však zásadný krok v procese vytvárania webových stránok. Bez miesta na hosťovanie svojich webových stránok – virtuálneho pozemku s internetom – ste jednoducho vyhrali’t byť schopný dostať svoje stránky WordPress online.

Musíte sa ubezpečiť, že váš poskytovateľ hostenia WordPress spĺňa nasledujúce kritériá:

 • PHP verzia 7.2 alebo vyššia
 • MySQL verzia 5.6 alebo vyššia, ALEBO MariaDB verzia 10.0 alebo vyššia
 • Podpora HTTPS

Náš výskum zistil, že Bluehost je najlepším poskytovateľom hostingu – je’Je to dokonca odporúčané samotným WordPress! Môžete sa pozrieť na náš článok o najlepších hostiteľoch WordPress a zistiť, prečo a ktorí iní’d tiež odporúčam. Všetky samozrejme spĺňajú uvedené kritériá.

Nech si vyberiete poskytovateľa hostingu, vy’Musím sa rozhodnúť, či sa rozhodnete pre zdieľaný alebo spravovaný hosting WordPress.

s zdieľaný hosting WordPress, zdieľate server – a všetky jeho zdroje – s ostatnými webmi. vy’Zdieľam šírku pásma (prenosovú kapacitu) a úložný priestor (pre váš webový obsah a médiá). Zdieľaný hosting je lacnejší a je najvhodnejší pre menšie weby. Bluehost’s zdieľané hosting plány začínajú na $ 2,95 / mesiac.

Spravovaný hosting WordPress môže mať formu VPS alebo vyhradeného hostingu a je lepšia pre väčšie weby, ktoré potrebujú viac zdrojov. Ako ty’d očakávam’je to trochu drahšie. Bluehost’s riadené plány WordPress začínajú na $ 19.95 amerických / mesiac.

Horný tip: Začnite svoj web na základe zdieľaného hostingového plánu a potom jednoducho inovujte, keď vaša prevádzka vyzdvihne a váš zdieľaný plán vyrastie.

Tu’s rýchly prehľad o tom, ako funguje registrácia poskytovateľa hostingu. my’V našom príklade sme použili Bluehost, ale tento proces je v podstate podobný:

1. Vyberte plán

Zamierte na domovskú stránku Bluehost a vyberte zdieľaný, VPS alebo vyhradený hosting z internetu ‘hosting’ rozbaľovacia ponuka v ponuke.

nechať’predpokladá sa’Rozhodol som sa začať so zdieľaným hostingovým plánom. Tu sú vaše možnosti:

bluehost zdieľané ceny wordpress

my’d Odporúčame vám, aby ste na jar naplánovali plán Choice Plus, aby ste mohli využívať bezplatné zálohy – to’Ak sa vaša stránka dostane do ťažkostí, bude stáť za každý cent!

2. Prepojte svoje doménové meno

vy’Potom prejdete na obrazovku, ako je obrazovka uvedená nižšie, kde môžete zadať názov svojej domény:

Prepojenie domény s BluehostPo výbere plánu Bluehost sa zobrazí výzva na pripojenie názvu domény

3. Nastavte fakturačné údaje

Raz ty’Prepojili ste svoje doménové meno’Musím si vytvoriť účet a vyplniť svoje fakturačné údaje:

Vytvorenie účtu BluehostPo pripojení domény budete musieť vytvoriť účet

V tomto okamihu, vy’Tiež si musíte vybrať, ako dlho sa chcete zaregistrovať. Ako sa dalo očakávať, prihlásenie sa na rok alebo viac bude fungovať lacnejšie ako platenie na mesačnej báze. Bluehost tiež ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže vždy môžete ísť a v prípade potreby prepnúť neskôr.

Takže teraz máte svoje doménové meno a plán hostenia’ste pripravení nainštalovať WordPress! to’V tejto chvíli stojí za zmienku, že ak to všetko znie trochu technicky alebo drahšie ako vy’d dúfali, že tvorcovia webových stránok môžu byť lepšou voľbou. Viac informácií nájdete v našej zbierke najlepších tvorcov webových stránok!

Teraz by ste mali vedieť:

 • Čo je to webhosting a prečo ho potrebujete
 • Ktorého poskytovateľa hostingu by ste chceli použiť (alebo aspoň kde vidíte svoje možnosti)
 • Koľko bude stáť hostenie vašich stránok

3

Nainštalujte WordPress

Teraz ty’Dostal som administrátora z cesty’je čas na skutočnú zábavu začať – to’s čas na inštaláciu WordPress!

To je niečo, čo môžete urobiť priamo prostredníctvom svojho hostingu. V závislosti od poskytovateľa sa inštalácia uskutoční jedným kliknutím alebo manuálne:

Inštalácia WordPress jedným kliknutím

Stopa’je to v názve tu! Poskytovatelia hostingu, ktorí ponúkajú inštaláciu WordPress jedným kliknutím, je sťahovanie WordPress naozaj také jednoduché.

Bluehost ponúka inštalácie WordPress jedným kliknutím. Celý článok nájdete v článku o tom, ako nainštalovať program WordPress s programom Bluehost. Väčšina poskytovateľov hostingu používa priemyselný štandard ‘cPanel’ dashboard, takže aj keď’ak nie s Bluehost, proces by mal byť dosť podobný.

Ako manuálne nainštalovať WordPress sTu’je podrobný prehľad toho, ako nainštalovať WordPress s Bluehost

Manuálna inštalácia WordPress

Ako sa dalo očakávať, manuálna inštalácia nie je taký jednoduchý (alebo sa opovažujeme povedať, zábavný) proces. V podstate ide iba o stiahnutie WordPressu do počítača a jeho opätovné načítanie poskytovateľovi hostingu.

Netreba dodávať, že vám odporúčame zvoliť si poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka inštalácie na jedno kliknutie pre bezproblémovú inštaláciu. Ak sa to nepodarí, pozrite si podrobného sprievodcu manuálnou inštaláciou programu WordPress.

Teraz by ste mali vedieť:

 • Ako nainštalovať WordPress prostredníctvom poskytovateľa hostingu
 • Ako nainštalovať WordPress ručne, ak to váš poskytovateľ hostingu neurobí’t ponuka ‘One-Click’ inštalácia

4

Vyberte tému

Jeden z žrebov WordPress – ak ste’veriť s kódom, alebo pripravení sa učiť – ste to vy’Mám takmer neobmedzený priestor na prispôsobenie vašich stránok. To znamená, že každá stránka začína na téma.

A čo je to téma, počúvame vás? to’je ako ‘šablóna’ pre vaše webové stránky; vzorový web, ktorý si môžete vytvoriť sami, a potom podľa vlastného uváženia vyplniť svoj vlastný obsah.

WordPress prichádza s vlastnou sadou tém. Môžeš ‘demonštrácie’ každý z nich nájde, ktorý najlepšie vyhovuje účelu a atmosfére vášho webu. Ak chcete nainštalovať bezplatnú tému WordPress, postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Vznášať sa nad ‘vzhľad’, potom kliknite na ‘témy’. Týmto sa dostanete na hlavný panel s témami.
 3. Kliknite na tlačidlo nad témami, ktoré hovoria ‘Pridať nové’, potom vyhľadajte témy v časti ‘predstavoval’, ‘populárne’ atď. alebo pomocou vyhľadávacieho panela vyhľadajte konkrétne odvetvia.
 4. Ukážte niekoľko tém, aby ste našli tú, ktorá sa vám páči, a potom stlačte ‘Inštalácia’ v rámci témy na stiahnutie.
 5. Po pár minútach sa pod témou, ktorá hovorí, zobrazí tlačidlo ‘Aktivovať’. Kliknite na toto a téma je celá vaša!

Adresár tém WordPressIba šesť z mnohých bezplatných tém dostupných priamo cez WordPress. Predveďte niekoľko a nájdite perfektný odrazový mostík pre vaše stránky.

Pre niečo trochu sofistikovanejšie a jedinečnejšie si môžete kúpiť tému z dôveryhodných stránok tretích strán, napríklad ThemeForest. Nezabúdajte, že príliš veľa fantastických doplnkových funkcií môže spomaliť vaše stránky, takže choďte iba na to, čo potrebujete – menej je viac!

Tu’s inštaláciou prémiového motívu na svoje stránky:

 1. Stiahnite si súbor .zip svojej novej témy.
 2. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 3. Vznášať sa nad ‘vzhľad’, potom kliknite na ‘témy’. Týmto sa dostanete na hlavný panel s témami.
 4. Kliknite na tlačidlo nad témami, ktoré hovoria ‘Pridať nové’. Tým sa dostanete na informačný panel s témou WordPress.
 5. Kliknite na modré tlačidlo v hornej časti, ktorá hovorí ‘Nahrať motív’
 6. vy’Potom sa zobrazí výzva na výber súboru .zip z počítača. Vyberte nový súbor s témou.
 7. vy’Potom sa zobrazí správa o úspechu s odkazom na aktiváciu témy. A to’je to, ty’znovu pripravený ísť!

Prémiové témy sa líšia v cene, zvyčajne stoja kdekoľvek medzi 10 a 200 dolárov. my’d povedať, že priemer je okolo 55 dolárov, a to sú jednorazové náklady.

Pamätáte si, ako sme povedali, že téma bola iba začiatkom príbehu vášho webu? že’je to preto, že vy’Mám takmer neobmedzený priestor na prispôsobenie vašich stránok – či už úpravou samotného kódu alebo inštaláciou doplnkov, ktoré my’O niečo neskôr sa podrobnejšie rozprávam.

A nie’t starosti – či už si vyberiete bezplatnú tému alebo jarnú prémiovú tému, môžete ju kedykoľvek zmeniť nadol.

WordPress sa neustále aktualizuje a témy sa musia zodpovedajúcim spôsobom aktualizovať. Akékoľvek motívy vytvorené pomocou WordPress alebo motívy od zodpovedného vývojára vytvoria aktualizáciu témy ešte pred zverejnením aktualizácie WordPress. vy’Potom si musíte nainštalovať aktualizáciu sami, aby ste sa uistili, že vaše stránky sú naďalej kompatibilné s novou verziou programu WordPress.

Teraz by ste mali vedieť:

 • Rôzne možnosti, ktoré sa týkajú výberu témy
 • Ako nainštalovať bezplatné aj prémiové témy
 • Dôležitosť zostať na vrchole aktualizácie tém

Zistiť viac:

Ako si vyrobiť web vhodný pre mobilné zariadenia – pomocou tohto komplexného sprievodcu sa ubezpečte, že váš web vyzerá pre mobilných používateľov skvele.

5

Pridať obsah

Teraz ty’Máte nainštalovaný svoj sen WordPress tému, je to’je čas pridať svoj obsah!

Pokiaľ ide o hlavné typy písomného obsahu na webe, patrí to do dvoch hlavných kategórií:

1. Stránky

Stránky sú statické v tom, že zvíťazili’t zmeniť, pokiaľ ich neupravíte. “O nás’ Stránka je príkladom, že väčšina webových stránok bude mať verziu. Veľa motívov zobrazí rôzne stránky na navigačnom paneli pozdĺž horného okraja, alebo môžete pridať ‘stránky’ Miniaplikácia na ich zobrazenie.

Ak chcete pridať novú stránku, prejdite na Stránky > Pridať nové.

2. Príspevky

Sú to záznamy uvedené v chronologickom poradí, buď na domovskej stránke, alebo vo vyhradenom formáte ‘blog’ oddiel. Príspevky môžete nastaviť ako ‘lepkavé príspevky’ takže zostávajú na vrchole.

Ak chcete pridať nový príspevok, prejdite na Príspevky > Pridať nové.

Dobre vedieť: Majte na pamäti, že môžete’• pridať príspevky na konkrétnu stránku. Ak chcete zoskupovať príspevky spolu, vy’Potrebujem nastaviť kategóriu.

Raz ty’vo ‘pridaný’ stránku alebo príspevok’Pred kliknutím je potrebné vyplniť ho vlastným obsahom ‘publikovať’ aby to bolo zverejnené na webe. Najlepším prístupom je pridať akékoľvek sekcie písaného obsahu do rôznych častí ‘Textové bloky’. Môžete pridať obrázky a videá medzi nimi (videá môžu byť vložené aj zo služby YouTube alebo podobných stránok), ako aj galérie obrázkov (buď ako kolotoč obrázkov alebo výber miniatúr)..

Pred zverejnením si skontrolujte ukážku všetkých konceptov príspevkov alebo stránok!

Teraz by ste mali vedieť:

 • Rozdiel medzi stránkou a príspevkom a ako zverejniť na vašom webe
 • Ako pridať obrázky a videá

6

Prispôsobte si svoje stránky

Raz ty’Pridali ste niektoré stránky a príspevky, váš web naozaj vyzerá ako váš vlastný. Teraz je to’je čas ísť o krok ďalej a začať prispôsobovať svoje stránky tak, aby vyhovovali potrebám vášho obsahu.

Samozrejme, existuje veľa spôsobov, ako si môžete prispôsobiť svoje stránky, ale my’Tu sa sústredím na štyri kľúčové:

1. Zmeňte názov a nadpis stránky

Keď nastavíte svoj web, WordPress automaticky nastaví váš web’s ‘Iba ďalší web WordPress’ (trochu neslušné, vieme).

Ale ty’nie ‘iba ďalší web WordPress’, uistite sa, že ste to vyčistili ostro!

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Choďte na ‘nastavenie’, potom ‘všeobecný’
 3. Pridajte svoj web’s ‘nadpis’ vedľa ‘Názov stránky’
 4. Vedľa ‘fb’, pridajte pár slov vysvetľujúcich, o čom je váš web
 5. hit ‘Uložiť zmeny’

2. Pridajte navigačnú ponuku

Toto je skutočne zásadný krok pri vytváraní akejkoľvek stránky. Mohli by ste mať najlepší obsah na svete, ale zvíťazil’neznamená nič, ak to nikto nenájde!

Väčšina tém obsahuje aspoň jednu možnosť ponuky, zatiaľ čo zložitejšie témy môžu mať niekoľko. Pridanie jedného je super jednoduché:

 1. Uhádol si to! Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Vznášať sa nad ‘vzhľad’, potom kliknite na ‘ponuky’
 3. Pridajte názov svojej ponuky vedľa ‘Názov ponuky’, potom vyberte, ktoré stránky ste’chcem pridať zo zoznamu na ľavú stranu.
 4. Pri témach s viacerými možnosťami ponuky sa v časti môže zobraziť niekoľko možností začiarknutia ‘Nastavenia ponuky’ ako napr ‘primárny’, ‘sekundárne’ Najlepšou stávkou je zatiaľ zatrhnúť primárne – toto môžete kedykoľvek zmeniť’nespokojný so živou verziou.
 5. hit ‘Uložiť ponuku’ aby sa vaše nové menu zverejnilo na mieste!

3. Nastavte domovskú stránku

Pokiaľ ide o vašu domovskú stránku, vy’Mám dve hlavné možnosti: dynamickú stránku, ktorá sa aktualizuje so všetkými vašimi najnovšími príspevkami, alebo statickú stránku, ktorá udržuje rovnaký obsah.

Tak aj tak:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. cvaknutie ‘nastavenie’, potom zamierte na ‘Čítanie’.
 3. vy’Dostanem sa na stránku ‘Nastavenia čítania’, z ktorých prvý je ‘Zobrazuje sa predná strana’.
 4. Vyberte jednu z možností ‘Vaše posledné príspevky’ alebo ‘Statická stránka’.
 5. hit ‘Uložiť zmeny’ aby sa zmeny na vašej domovskej stránke zverejnili.

Ak vyberiete ‘Vaše posledné príspevky’, môžete tiež zvoliť počet posledných blogových príspevkov, ktoré sa zobrazia na stránke naraz, a či chcete zobraziť celý text alebo zhrnutie.

Ak vyberiete ‘Statická stránka’, uistite sa, že ste nastavili stránku s názvom ‘Blog’ (alebo podobné), ktoré môžu obsahovať všetky vaše posledné príspevky.

4. Zmeňte nastavenie komentárov

WordPress prichádza s vstavanou funkciou komentárov, ktorá je automaticky nastavená na ‘na’. Komentáre sú skvelým spôsobom, ako ukázať angažovanosť a budovať komunitu na webe.

To znamená, že komentáre don’t vyhovuje tónu každého webu. A aj keď’Ak by ste si ich chceli ponechať na svojom, dôrazne vám odporúčame pridať filtračný krok, aby ste to tak nerobili’t byť zahltení spamom:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. cvaknutie ‘nastavenie’, potom zamierte na ‘diskusia’.
 3. my’d odporučiť výber ‘Komentár musí byť schválený manuálne’. Týmto spôsobom máte na výber, či chcete zverejniť komentár (nové sa objavia na vašom hlavnom paneli).
 4. Don’nezabudnem zasiahnuť ‘Uložiť zmeny’!

Ak chcete viac informácií o komentároch a všetkých možných nastaveniach, ktoré môžete použiť, nájdete tu’je to skvelá stránka podpory WordPress.org, ktorú máme’d odporučiť check out.

Teraz by ste mali vedieť:

 • Ako zmeniť názov a nadpis stránky
 • Ako pridať navigačnú ponuku
 • Možnosti vašej domovskej stránky a spôsob nastavenia
 • Ako prinútiť, aby vaše stránky fungovali

7

Nainštalujte doplnky

my’Už som ich už niekoľkokrát spomenul, ale nechaj’objasniť raz a navždy: čo je plugin?

Inštalácia doplnkov je spôsob inštalácie funkcií, ktoré WordPress nerobí’t už zahŕňajú. Myslite na ne ako na aplikácie. A podobne ako aplikácie, niektoré za ktoré platíte, a niektoré môžete získať zadarmo. Rovnako ako témy, aj všetky doplnky, ktoré sa nachádzajú v adresári doplnkov WordPress, sú bezplatné – je to’je to iba tretia strana, ktorú máte’Musím zaplatiť, čo môže stáť medzi 40 a 200 dolárov (ako jednorazové alebo opakujúce sa náklady).

Používateľom WordPress je k dispozícii vyše 56 000 doplnkov; dosť na každú funkciu, ktorú by ste mohli potrebovať, a potom na niektoré. Ale nie všetky doplnky boli vytvorené rovnako!

A čo’s, príliš veľa doplnkov spomalí vaše stránky. To bude frustrovať vašich čitateľov a poškodzuje vašu výkonnosť v službách Google’s rebríčku.

Medzi najobľúbenejšie doplnky WordPress patria:

 1. Kontaktný formulár podľa formulárov WP – jednoduché, ale efektívne ‘drag and drop’ doplnok na tvorbu formulárov na pridávanie prispôsobiteľných formulárov na vaše stránky.
 2. Váš SEO – doplnok, ktorý pomáha optimalizovať váš obsah tak, aby sa vo vyhľadávačoch dobre umiestnil.
 3. WooCommerce – pridajte na svoje stránky funkcie elektronického obchodu (t. J. Schopnosť predávať produkty online).

Každý môže nahrať doplnok do knižnice WordPress, takže’s určite zmiešané vrece. Vyberte si zlý doplnok a môžete sa staviť, že vyhral’t dostať, že všetky dôležité aktualizácie pred vydaním nových verzií WordPress.

Našťastie všetky doplnky majú používateľské hodnotenie hviezdičkami a recenzie. my’d odporúčame ísť len na doplnky s niekoľkými stovkami stiahnutí as pozitívnymi recenziami. tam’s bezpečnosťou v číslach, ako sa hovorí!

Doplnky SEO pre WordPressTu je výber doplnkov SEO dostupných prostredníctvom WordPress. Odporúčame, aby ste sa predtým, ako sa zaviažu, oboznámili s hodnotením a recenziami.

Tu’s tým, ako na svoj web pridáte doplnok:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Choďte na ‘plugins’, potom ‘Pridať nové’.
 3. Pomocou vyhľadávacieho panela v pravom hornom rohu vyhľadajte konkrétne doplnky alebo všeobecnú funkciu’hľadám.
 4. Raz ty’Našiel som ten, ktorý sa vám páči, zvuk, pozrite sa na jeho recenzie a hodnotenia a skontrolujte, či sa zdá dôveryhodný.
 5. Raz ty’ste spokojní s výberom, stlačte ‘Nainštalovať teraz’ gombík.
 6. Po dokončení sťahovania doplnku WordPress’Zobrazí sa správa o dokončení a zobrazí sa výzva na kliknutie ‘Aktivujte doplnok’.
 7. Ďalej prejdite na nastavenia a nakonfigurujte svoj doplnok (každý z nich bude mať iný proces).

Proces nahrávania doplnkov tretích strán je takmer rovnaký ako postup nahrávania tém tretích strán. my’d odporúčame vám pozrieť sa na WordPress.org’Sprievodca podporou doplnkov pre ďalšie informácie.

A pamätajte, že vždy dávajte pozor na aktualizácie a nainštalujte ich ihneď!

Teraz by ste mali vedieť:

 • Čo je to plugin!
 • Ako triediť dobré od útržkovitých
 • Niektoré z najpopulárnejších doplnkov
 • Ako nainštalovať doplnky na svoje stránky

8

Aktualizácia, aktualizácia, aktualizácia!

A to nás pekne privádza k našej záverečnej sekcii!

Mohli by ste mať najkrajšiu webovú stránku WordPress na svete, ale – a naozaj to dokážeme’T dosť zdôrazniť – ak nie’t udržať na vrchole svojej témy a aktualizácie doplnkov, potom to’Všetko bude márne!

Nielenže vaše stránky pravdepodobne prestanú správne fungovať, keď sa okolo vás otočí hlavná aktualizácia WordPress’Tiež sa necháte zraniteľní voči hackerom a vírusom. Aktualizácia je naozaj nezvratná!

Kontrola aktualizácií:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Choďte na ‘Možnosti aktualizácie’.
 3. Skontrolujte aktualizácie na rôznych kartách (doplnky, motívy atď.) Alebo si pozrite prehľad v ‘všeobecný’.

Odtiaľ to je’je ľahké prijať každú aktualizáciu jeden po druhom, alebo ich nastaviť tak, aby sa aktualizovali automaticky (všetky alebo jednotlivo).

Tiež don’nezabudnem na teba’Keď príde čas, budete musieť obnoviť svoju doménu a zmluvy o hostovaní.

Teraz by ste mali vedieť:

 • Aktualizácia vašich doplnkov a tém je naozaj dôležitá!
 • Ako nainštalovať aktualizácie manuálne alebo ako to zariadiť automaticky

Ako používať WordPress: Záver

A to’je zábal! Ďakujeme, že ste sa s nami držali.

Tu’stručné zhrnutie našich 8 krokov k úspechu WordPress:

Krok v skratke 1. Získajte názov domény 2. Zaregistrujte sa u poskytovateľa hostingu 3. Nainštalujte WordPress 4. Vyberte tému 5. Pridajte obsah 6. Prispôsobte si svoje stránky 7. Nainštalujte doplnky 8. Aktualizácia, aktualizácia, aktualizácia!
Zaregistrujte sa a za doménové meno platte. Vyberte si niečo jednoduché a nezabudnuteľné, pokiaľ možno za ním ‘.com’.
Zaregistrujte sa u poskytovateľa hostingu a zabezpečte si svoj vlastný balík internetového územia. Zvážte Bluehost odborníkov na hosting WordPress ako jednu z možností a začnite zdieľaným alebo lacnejším hostingovým plánom VPS, zatiaľ čo vaše stránky nájdu svoje nohy.
Nainštalujte si WordPress prostredníctvom poskytovateľa hostingu jediným kliknutím (ak je podporovaný) alebo ručne, ak nie.
Zábava začína! Vyberte motív, ktorý bude odrazovým mostíkom vašich stránok’s dizajnom. Prezrite si bezplatné ponuky prostredníctvom služby WordPress alebo si kúpte niečo výnimočné na renomovanom webe tretej strany.
Pridajte si na svoje stránky stránky, príspevky a obrázky a vytvorte si tak svoj vlastný.
Vykonajte rýchle upratovanie, aby ste sa uistili, že je všetko v tvare lode a či sú vaše stránky nastavené na úspech.
Pomocou doplnkov môžete svoju stránku posunúť na vyššiu úroveň a pridať tak ďalšie funkcie a pomôcť s vecami ako SEO a filtrovanie spamu..
Sledujte sekciu aktualizácií na hlavnom paneli a prijímajte aktualizácie hneď, ako budú k dispozícii. Zvážte automatizáciu niektorých (alebo všetkých) z nich.

A nezabudnite, že ak to všetko znie príliš tvrdo ako vy, tvrdá práca’Mám inú možnosť: tvorcovia webových stránok! oni’Mám domény, hosting, témy a aplikácie – všetko v jednom výhodnom mesačnom poplatku – a je ľahké ho použiť. Navyše väčšina ponúka bezplatné skúšobné verzie! Pozrite sa na našu porovnávaciu tabuľku nástroja na tvorbu webových stránok a zistite, či by mohla byť pre vás dobrou voľbou.

Vytvorili ste webovú stránku WordPress? Máte nejaké najlepšie tipy na zdieľanie? Dajte nám vedieť v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map