Ako začať blog WordPress

Contents

Vytvorte si blog na WordPress v 10 jednoduchých krokoch

ako začať s obrázkom v blogu WordPressWordPress môže byť perfektnou platformou pre blogovanie, ale začiatok môže byť zastrašujúci – to je presne dôvod, prečo sme’znovu tu. Nechajte svoje starosti pozadu, keď vám ukážeme, ako zabezpečiť fungovanie a fungovanie blogu WordPress.


Prečo je WordPress tak ideálny pre blogy všetkých tvarov, veľkostí a tém? to’s an platforma open source, čo znamená, že máte úplnú kontrolu nad svojím webom – prispôsobenie, kód, nastavenia a ďalšie sú vo vašich rukách.

Nielen to, WordPress bol pôvodne navrhnutý pre blogovanie, a nemá’Stratil som toto zameranie, aj keď to bolo’sa rozrástla na jednu z najvýkonnejších platforiem na webe. tam’nie je popieranie popularity WordPress’ sila a flexibilita vytvorili – v skutočnosti, WordPress teraz ovláda viac ako 30% stránok na internete!

Veľká sila môže prísť s veľkými bolesťami hlavy a frustrovaným kričaním, ale my’znovu sa uistite, že to tak nie je’nestane sa – vy’rád si nastavím váš blog WordPress, pretože ste’Naši odborníci sú na vašej strane!

Ak ty’Avšak v krátkom čase nemusí byť vytvorenie blogu na WordPress najlepšou voľbou pre vás. Web môžete naživo spustiť za pár hodín pomocou nástroja na tvorbu webových stránok, takže ak to znie viac na vašej ulici, pozrite si našu recenziu najlepších blogovacích platforiem..

Táto príručka vás prevedie všetkými krokmi, ktoré musíte urobiť ľahko vytvorte svoj vlastný blog na WordPress.

nechať’Začneme, mali by sme?

1

Kúpte si doménové meno pre svoj blog

Ak už máte doménu, blahoželáme – môžete prejsť priamo na krok číslo dva: Zaregistrujte sa k poskytovateľovi hostingu WordPress. Šťastné čítanie!

Úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť, je získať doménové meno. Domény sú dôležité, pretože to je to, čo ľudia používajú na vyhľadávanie vášho blogu – napríklad názov našej domény je websitebuilderexpert.com..

Potrebujete názov domény, pretože funguje ako váš web’s jedinečnou identitou – žiadna z dvoch lokalít nemôže mať rovnakú doménu. Myslite na to ako na svoj blog’s odtlačkom prsta alebo telefónnym číslom, čo uľahčuje jeho nájdenie a rozpoznanie a pomáha mu vyniknúť zo všetkých ostatných blogov online.

Je to zábavný prvý krok, ale je to’Je to tiež veľké rozhodnutie – ak je váš blog vaše dieťa, potom je výber jeho názvu veľmi dôležitý! Ak ty’keď sa chystáte zmeniť blogovanie na online podnikanie, potom vy’Musím vymyslieť profesionálne meno, ktoré láka čitateľov.

Nižšie sú uvedené niektoré pravidlá, podľa ktorých môžete zaistiť, aby bola vaša doména nastavená na úspech:

Najlepšie tipy na výber vašej domény

 • Nechaj to jednoduché – chcete, aby sa vaše doménové meno dalo ľahko nájsť. Don’t ho komplikovať v snahe byť “rozdielny.”
 • Nech je to krátke a svižné – názov vašej domény musí byť zapamätateľný!
 • Don’• ak môžete pomôcť, použite čísla a spojovníky – vyhnúť sa všetkému, čo môže byť nepochopené alebo zmätené. Keď ľudia odporúčajú vaše stránky, naozaj to oznámia svojim priateľom? Don’t riziko, že dôjde k čitateľom, pretože vynechal spojovník.
 • Odrážajte svoj blog – ty’Všimnite si, že naša doména je rovnaká ako naša stránka’meno, rovnako ako väčšina webových stránok. To pomáha cementovať vaše stránky’s identitou, uľahčuje ich nájdenie a vo všeobecnosti sa vyhýba zámene!
 • Byť jedinečný – ak je doména, ktorú chcete už obsadenú, nie’t len ​​nalepte číslo dva na koniec a nechajte ho pri tom. Navrhnite niekoľko variantov, aby ste sa vyhli sklamaniu.
 • Konajte rýchlo! – Akonáhle je doména preč, je to’je preč – tak raz’Rozhodli ste sa pre názov vašej domény, musíte si ju zabezpečiť skôr, ako sa na to niekto dostane. Týmto spôsobom’je pripravený a čaká, keď príde čas na zverejnenie vášho blogu.

Takže ty’Mám predstavu o vašom perfektnom doménovom názve, ale kam ho chcete zaistiť? Môžeš’Stačí sa len prejsť do miestneho obchodu a vybrať si ho – namiesto toho si musíte kúpiť svoju doménu od registrátora.

Máte dve hlavné možnosti:

 1. Nájdite poskytovateľa hostingu, ktorý buď predáva domény, alebo do svojich plánov hostenia zahrnie bezplatnú doménu. (Máme’V ďalšom kroku prejdem k výberu poskytovateľa hostingu podrobnejšie.)
 2. Kúpte si svoju doménu od registrátora, ako je napríklad GoDaddy, a potom svoju doménu nasmerujte na svoj blog WordPress.

Ak váš poskytovateľ hostingu hodí do bezplatnej domény váš plán hostenia, potom je to najlepšia voľba. Bezplatná doména zvyčajne trvá jeden rok a potom vás’Budem ho musieť obnoviť, aby sa zachoval ako váš.

Ak váš poskytovateľ tak neurobí’t ponúknuť tento požitok, odporúčame použiť registrátor ako GoDaddy. Je to preto, že vy’s väčšou pravdepodobnosťou získate oveľa viac, ako keď nakupujete prostredníctvom poskytovateľa hostingu.

godaddy doményGoDaddy je svet’je najväčším registrátorom domén a uľahčuje vám to začať s vlastným názvom domény

Don’netrápte sa, že svoju doménu nasmerujete na svoje stránky – je to’je to veľmi jednoduché a online sprievodcovia krok za krokom vám pomôžu, napríklad tento článok pomoci preposlať moju doménu od spoločnosti GoDaddy..

Môžete očakávať, že za doménu zaplatíte kdekoľvek medzi $ 0,99 a 60 $ ročne. Cena sa bude líšiť v závislosti od toho, ako chcete ukončiť svoju webovú adresu – napríklad .online, .net alebo .io. To hovorí, štandardná cena pre doménu .com obvykle klesá medzi 10 a 20 dolárov za rok.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Príďte s nápadmi pre svoj blog’s doménové meno – skúste vymyslieť niekoľko variácií
 • Skontrolovali sme ideálnu doménu’s dostupnosť, aby nikto iný nemal to isté
 • Zaplatili ste a zaregistrovali svoju doménu u oficiálneho registrátora, napríklad od poskytovateľa hostingu alebo od spoločnosti GoDaddy.

Ďalšie informácie

 • Prečítajte si naše Čo je to doménové meno? začiatočník’s Sprievodca pre viac informácií o doménach.

2

Prihláste sa k poskytovateľovi hostingu WordPress

Poskytovatelia hostingu v podstate dávajú vašim stránkam priestor na internete, kde môžu byť zverejnené. Bez hostingu nikto neuvidí váš krásny blog, takže’Je dôležité zaregistrovať sa pred poskytovateľom skôr, ako sa pokúsite niečo zverejniť.

Existuje veľa poskytovateľov a veľa rôznych typov hostingových plánov. Musíte nájsť tú, ktorá’je pre vás to pravé – nesprávny plán hostenia môže spôsobovať zrýchlenie vašich stránok a dokonca spôsobiť zlyhanie vášho blogu!

to’Je to dobrý nápad si vybrať Špecifický hosting WordPress, pretože tieto plány sú špeciálne navrhnuté tak, aby podporovali weby WordPress a prichádzajú s funkciami, ktoré vám uľahčia život. Existujú dva hlavné typy hostenia WordPress: zdieľané a spravované.

Zdieľané a riadené hostenie WordPress

Zdieľaný hosting je najzákladnejší typ hostingu. Znamená to, že zdieľate server s inými webovými stránkami, aby sa vaše zdroje (napríklad úložisko) šírili medzi vami všetkými. Použite, ak ste’udržať veci malé, alebo nie’t plánujete zarábať peniaze z vášho blogu.

Dobrým spôsobom, ako myslieť na zdieľaný hosting, je predstaviť si, ako by ste žili v spoločnom dome – každý z vás má svoju vlastnú spálňu, ale medzi sebou zdieľate zdroje. Ak jedna osoba stále svieti a svieti elektromerom, je tu’nikto nezostal pre vás ostatných.

Spravovaný hosting WordPress je pokročilejší – získate lepšie funkcie, ako napríklad odbornú podporu WordPress a automatické aktualizácie. Tento typ hostingu môže podporovať omnoho väčšie weby WordPress ako zdieľaný hosting a je obľúbená voľba pre podniky – ako aj veľké blogy!

Spravovaný hosting WordPress je lepší ako zdieľaný hosting a je perfektný, ak máte’trochu som sa dostal štedrejší rozpočet alebo ty’opätovné plánovanie veľkého projektu. Má lepšie funkcie a zjednodušuje chod vašich stránok.

Na čo sa zamerať vo vašom poskytovateľovi hostingu

WordPress má tri požiadavky na hosťovanie. Nech si vyberiete poskytovateľa, uistite sa, že má:

 • PHP verzia 7.2 alebo vyššia
 • MySQL verzia 5.6 alebo vyššia, ALEBO MariaDB verzia 10.0 alebo vyššia
 • Podpora HTTPS

Najlepší tip! Pozrite sa na poskytovateľov, ktorí ponúkajú inštaláciu WordPress jedným kliknutím – to vám uľahčí život, keď prejdete na ďalší krok v našom sprievodcovi.!

Nie ste si istí, kde začať? Don’strach – my’Už som preskúmali najlepších poskytovateľov hostingu WordPress v okolí a odporúčame niekoľko najlepších hostiteľov:

 • Bluehost: Bluehost je bezpochyby najlepším poskytovateľom hostingu WordPress na trhu. Bluehost je tým najlepším miestom na spustenie. Bluehost ponúka na jedno kliknutie inštalácie zdieľaného aj spravovaného hostingu WordPress, bezplatné zálohovanie, automatické aktualizácie softvéru a bonus bezplatnej domény. Bluehost skutočne disponuje úplným balíkom.
 • Hosting A2: Tento poskytovateľ ponúka zdieľaný aj spravovaný hosting WordPress, hoci jeho spravované plány WordPress môžeme odporučiť ako zvlášť dobré. S aktualizáciami softvéru a doplnkov, ako aj bezplatnými zálohami, dokonca udržuje krok s Bluehostom – aj keď to tak nie je’neposkytnúť bezplatnú doménu.
 • Hostgator: Ak ty’znovu po zdieľaní hostenia WordPress, ale nie’Ak chcete vidieť príťažlivosť spoločnosti Bluehost, potom vám môžeme odporučiť hostGator’Namiesto toho plánuje WordPress. vy’Získam bezplatnú doménu, neobmedzené úložisko a aktualizácie softvéru a doplnkov (čo je nezvyčajné pri zdieľaných hostingových plánoch.) Vyhoďte neuveriteľne pôsobivé skóre dostupnosti 99,99% a to’je solídny výber!

Ďalšie informácie

 • Nájdite perfektného poskytovateľa – prečítajte si našu recenziu najlepší poskytovatelia hostingu WordPress pre podrobný pohľad na zdieľaných aj spravovaných hostiteľov WordPress.
 • Bude váš blog potrebovať najlepšie služby? Prečítajte si našu recenziu najlepšie spravovaní poskytovatelia hostingu WordPress pre úplný zoznam.

Zatiaľ čo všetci títo poskytovatelia pôsobili v našom výskume pôsobivo, vynikajúci víťaz bol nepopierateľne Bluehost. Nielenže to zaradilo číslo jedna pre zdieľaný aj riadený hosting WordPress’Je tiež odporúčané ako najlepší poskytovateľ WordPress samotným.

Uvidíte, prečo je Bluehost poskytovateľom, ktorý odporúčame používateľom WordPress. Ak sa chcete zaregistrovať, my’Nižšie uvádzam niekoľko užitočných krokov, ktoré vám pomôžu začať.

Najlepší tip! Ak hosting znie teraz príliš náročné, to’je v poriadku – svoj blog môžete spustiť najskôr pomocou nástroja na tvorbu webových stránok. Tvorcovia webových stránok pre vás hostia vaše stránky, takže sa stačí zaregistrovať a začať publikovať. Toto je jednoduchý spôsob, ako si vybudovať svoju dôveru pred prechodom na WordPress.

Vyberte plán

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať ten správny plán pre vás. Pre Bluehosta’Zdieľaný hosting WordPress, ceny začínajú už od 2,75 dolárov mesačne pre váš prvý semester. Plán sa potom obnovuje bežnou rýchlosťou 7,99 dolárov mesačne.

Celkovo máte na výber tri plány 2,75 až 5,45 dolárov mesačne.

bluehost zdieľa cenové plány pre wordpressBluehost má tri zdieľané plány hostenia WordPress a ponúka zľavu pre začínajúcich zákazníkov.

Hlavný dôvod prihlásenia sa do služby Bluehost’Odporúčaný plán je, že vám poskytne bezplatné zálohy. Inak, základný plán by vám mal slúžiť dobre – pokiaľ sú vaše stránky tiež veľmi základné.

Ak ty’d skôr mať riadený hosting WordPress, váš najlacnejší plán bude 19,95 dolárov mesačne (po uplynutí prvého funkčného obdobia sa obnoví na 29,99 dolárov mesačne). Opäť máte na výber tri plány, tentoraz v rozmedzí od 19,95 do 49,95 dolárov za mesiac.

bluehost riadil plány na wordpressBluehost’Spravovaný hosting WordPress sa začína na 19,95 dolárov mesačne a prichádza s pokročilými funkciami, ako sú prémiové témy a denné zálohy.

Odporúčame tieto plány, kedy’snažím sa rozšíriť svoj blog, a urobiť to viac profesionálny. Avšak, to’je veľmi nepravdepodobné, že vás’Potrebujem najdrahší plán – alebo dokonca plán rastu – takže nie’Necítite sa pod tlakom, aby ste sa prihlásili na drahšie možnosti.

Ak ty’vážne o svojom blogu, mali by ste začnite s plánom výstavby 19,95 dolárov mesačne, namiesto výberu zdieľaného hostenia. Dôvodom je skutočnosť, že získate sofistikovanejšie funkcie, ako je ochrana pred škodlivým softvérom, denné zálohy a dokonca aj marketingové centrum.

Pripojte svoju doménu

Raz ty’Keď ste sa zaregistrovali, môžete pripojiť svoju doménu. Bluehost poskytuje bezplatná doména pre prvý rok na všetky svoje plány, takže ak nemáte’Ak ešte nemáte názov domény, jedná sa o jednoduchý (a bezplatný) spôsob registrácie jedného.

Keď vyberiete svoj plán, vy’Dostanete sa priamo na stránku, kde môžete buď vyhľadať nový názov domény, alebo zadať existujúci názov. Jednoducho postupujte podľa pokynov – trvá to menej ako minútu!

registrácia doményBluehost uľahčuje začať, či už ste vy’vytvorenie novej domény alebo pripojenie existujúcej domény.

Vytvoriť účet

Raz ty’Vybrali ste si doménu’Dostanem sa na stránku účtu. Tam zadáte svoje údaje, vyberiete nastavenia plánu a vyberiete požadované doplnky. Tu zadáte aj svoje informácie o platbe’je dobré mať pripravenú kreditnú kartu!

nastavenie účtu BluehostToto je vaša stránka’Uvidím, kedy sa prihlásiš k plánu Bluehost.

Pozorne si prečítajte túto stránku’ste spokojní so všetkými podrobnosťami – venujte osobitnú pozornosť dĺžke vašej zmluvy (predvolené nastavenie je 36 mesiacov) a všetkým doplnkovým balíkom.

doplnky na registráciu balíka BluehostAk chcete do svojho plánu zahrnúť ďalšie funkcie, ako napríklad nástroje SEO, môžete si vybrať doplnky.

Poskytovatelia hostingu niekedy začiarknu políčka bonusov automaticky – v takom prípade, môžete odznačiť všetko, čo nemáte’nepotrebujem.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Rozhodli ste sa, aký typ hostingu potrebujete
 • Preskúmali sme najlepšieho poskytovateľa hostingu pre váš blog
 • Vybral si to hostingový plán’je to pravé pre vaše stránky
 • Zaregistrujte sa, pripojte svoju doménu a vytvorte si účet u svojho poskytovateľa

Ďalšie informácie

 • Prečítajte si našu hĺbku Recenzia Bluehost zistiť prečo’s najlepším poskytovateľom služieb WordPress.
 • Chcete, aby bol váš blog v rámci rozpočtu? Prečítajte si naše Bluehost Pricing Review pre úplný prehľad o svojich plánoch a cenách.
 • Porovnajte najlepších poskytovateľov hostingu v našom Tabuľka porovnania webhostingových služieb.

3

Nainštalujte WordPress

Teraz, keď ste’všetko nastavené u poskytovateľa hostingu, vy’Pravdepodobne sa rozhliadam okolo, trením si ruky dokopy a môžete začať vytvárať svoj blog. Za to, že’Budem potrebovať stavebné bloky – čas na inštaláciu WordPress aby ste sa dostali k zábavným veciam!

Existujú dva spôsoby inštalácie WordPress: manuálna inštalácia a inštalácia jedným kliknutím. Ktorý z nich použijete, závisí od poskytovateľa hostingu – ak nie’t vyberte si konkrétny plán WordPress, potom ste vyhrali’t mať možnosť inštalácie jedným kliknutím.

to’To nebude prekvapením dôrazne odporúčame inštaláciu jedným kliknutím – to’Je to jednoduchšie, rýchlejšie a oveľa príjemnejšie pre začiatočníkov, ako robiť to manuálne. Bluehost, A2 Hosting a SiteGround sú iba traja poskytovatelia, ktorí ponúkajú automatickú alebo ľahkú inštaláciu WordPress.

Bluehost napríklad automaticky nainštaluje najnovšiu verziu programu WordPress, keď sa vám stane’Vytvorili ste si účet, čo znamená, že nemáte’nemusím zdvíhať prst. Prečítajte si našu príručku Ako nainštalovať program WordPress With Bluehost, kde nájdete ďalšie podrobnosti o tomto super jednoduchom procese.

automatická inštaláciaBluehost pre vás automaticky nainštaluje WordPress, vďaka čomu je skutočne rýchlym a pre začiatočníkov priateľských poskytovateľov hostingu. Najlepší tip! Pri manuálnych inštaláciách je dobrým zdrojom odkazov Sprievodca inštaláciou WordPress, ktorý nájdete na oficiálnej webovej stránke WordPress. to’Je tiež vhodné zistiť, či váš poskytovateľ hostingu má vo svojom centre pomoci podobné články.

Ak ty’Už ste sa zaregistrovali k poskytovateľovi hostingu, ktorý nemá’Neponúkajte inštaláciu WordPress, don’t panika – môžete ju nainštalovať ručne, ale je to možné’Potrebujem viac času a úsilia. Našťastie existuje veľa sprievodcov pre začiatočníkov, ktorí vás prevedú každým krokom.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Zistite, či váš poskytovateľ hostingu ponúka inštaláciu jedným kliknutím
 • Rozhodol sa o manuálnej inštalácii alebo inštalácii WordPress jedným kliknutím
 • Nainštalované WordPress

4

Vyberte tému pre svoj blog

vy’nainštalovali som WordPress, čo znamená teraz môžete začať vytvárať svoj blog. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si tému. A my’o tom nehovorím ‘recenzie kníh’ alebo ‘pekáreň’ – máme na mysli šablónu, ktorá určuje vzhľad vášho blogu.

Kde nájdete svoj motív

Kde nájdete tieto témy? V adresári Tém WordPress sú tisíce – môžete vyhľadávať kľúčové slová alebo filtrovať výsledky podľa popularity, najnovšej alebo dokonca podľa funkcií, rozloženia alebo témy..

Môžeš ‘demonštrácie’ väčšina motívov, aby ste videli, ako bude návrh vyzerať na aktívnej stránke, zatiaľ čo niektoré dokonca umožňujú upravovať ukážkový obsah, aby ste získali dojem, ako téma funguje.

adresár tém blogu wordpressNa oficiálnej webovej stránke WordPress nájdete tisíce tém a môžete ich vyhľadávať pomocou možností filtra.

Témy WordPress nájdete aj na webové stránky tretích strán ako je ThemeForest a Themify, čo znamená, že vás’Mám obrovské množstvo možností výberu. Či už sa budete držať WordPress alebo preskúmate ďalšie stránky, vy’Nájdem kombináciu bezplatných a prémiových tém.

Výber kvalitného motívu: zadarmo vs prémia

Témy WordPress môže vytvárať ktokoľvek, od vývojárov WordPressu po susedov. To znamená, že dostanete veľa odrôd, ale tiež to znamená, že by ste mali očakávať určité odchýlky v úrovni kvality.

Najlepší tip! Vyberte si kvalitný motív. Prečítajte si recenzie, pozrite sa, kedy bola téma naposledy aktualizovaná, pred jej inštaláciou si prečítajte ukážku a prilepte sa do oficiálnych obchodov, ako sú tie, ktoré sme uviedli vyššie.

Znamená to, že by som sa nemal držať voľných tém? No, témy, ktoré nie sú bezplatné, môžu byť obmedzenejšie a menej jedinečné ako tie prémiové, ale nie je to tak’To znamená, že by si nemal’nepoužívam ich.

Existuje veľa kvalitných bezplatných tém – ak ich poznáte’Budem vyskúšať rôzne štýly a veľa prepracovať, alebo len chcem pomerne jednoduchý blog, potom je bezplatná téma rozumnou voľbou. Oni tiež inklinujú byť docela začiatočník-priateľský, čo je veľký bonus pre nových blogerov!

Nevýhodou voľných tém je, že sú’z dlhodobého hľadiska to nie je také veľké. Oni nerobia’neprídete s kýmkoľvek, koho môžete kontaktovať, ak narazíte na problémy, a nedostatok funkcií pozastaví vaše stránky, ak sa z nich stane výkonnejší blog.

Pre väčšinu z vás, ktorí si túto príručku prečítajú, bude váš nový blog vyhovovať bezplatnej téme – ty’Získam dostatok základných funkcií na podporu jednoduchého webu. Avšak, ak ste’po skutočne jedinečných stránkach alebo stránkach nabitých funkciami alebo kombinujú váš blog s obchodnou stránkou, mali by ste sa namiesto toho pozrieť na prémiové témy..

Prémiové témy sa líšia v cene, ale zvyčajne klesajú medzi 20 a 80 dolárov.

Najdôležitejšia vec, ktorú vedieť, keď ty’výber témy je taký to’nie je vsadená do kameňa. Na jednej strane si ho môžete prispôsobiť tak, aby bol dizajn viac vlastný – a ak sa budete chcieť neskôr zmeniť po linke, vždy môžete prepínať témy.

Najlepší tip! Pred prepínaním motívov sa vždy uistite, že sú vaše stránky zálohované.

Inštalácia témy

Raz ty’Vybral som si tému, musíte ho nainštalovať. Malo by to byť celkom jednoduché.

Inštalácia motívu z adresára tém WordPress

Jednoducho prejdite na Vzhľad na paneli WordPress a choďte do sekcie Témy. Kliknite na tlačidlo Pridať nový a vy’Budem môcť prehľadávať adresár tém WordPress a nainštalovať ľubovoľný z nich. Nezabudnite kliknúť na Aktivovať, čím dokončíte proces!

inštalácia motívu blogu wordpressAk chcete nainštalovať novú tému, jednoducho choďte do sekcie Vzhľad a kliknutím na Pridať novú vyberte novú tému z adresára WordPress..

Inštalácia motívu od dodávateľa tretej strany

Ak ty’Vybrali sme si prémiovú tému z webu tretej strany, proces bude trochu iný, ale stále jednoduchý.

Najprv si stiahnite tému (to’Uložíte ho ako súbor na stiahnutie.) Ďalej prejdite do nastavení WordPress a prejdite do časti Témy na informačnom paneli. Kliknite na tlačidlo Pridať nový. Odtiaľ môžete jednoducho nahrať súbor s témou, ktorý ste predtým stiahli, a kliknutím na Aktivovať dokončite inštaláciu.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Zastrčené rôzne témy WordPress
 • Rozhodol sa, či potrebujete bezplatnú alebo prémiovú tému
 • Začiarknuté, či je vaša téma aktuálna a kvalitná
 • Nainštalovala sa vaša téma

Ďalšie informácie

 • Prečítajte si nášho sprievodcu Ako navrhnúť webovú stránku aby sme vám pomohli začať.
 • Vyskúšajte tieto Úžasné rozloženie domácej stránky pre inšpiráciu.

5

Pridajte svoj blog’s Obsah

Toto je časť, ktorú ste vy’čakal som!

to’je čas na písanie – možno už máte jasnú predstavu o tom, na čo sa váš blog zameria, alebo možno aj vy’stále sa hrávame s rôznymi nápadmi. Či tak alebo onak, teraz’je váš čas žiariť a my’Mám niekoľko základných tipov pre prípad, že by ste potrebovali ruku.

Plánovať vopred

to’Je to dobrý nápad vytvoriť obsahový plán. Premýšľajte o svojich cieľoch – dlhodobých aj krátkodobých – a o tom, čo chcete, aby vaši čitatelia dostali z vášho blogu. Ako to urobíš?

Zatiaľ čo by si nemal’Ak sa v detailoch príliš nestotožňujete, premýšľanie o týchto veciach pomôže vášmu blogu uspieť. Pokúste sa rozhodnúť, ako často ste’Uverejníte obsah a potom sa k nemu pridržíte. Pred uverejnením čohokoľvek, ako ste vtedy, by stálo za to napísať niekoľko článkov’Ak narazíte na písanie, budete mať pekný obsah.

Vyčnievať z davu

Čo robí vás a váš blog jedinečným? Je to váš životný štýl, váš pohľad na témy alebo určité zručnosti, ktoré máte? Ako viete, existuje veľa blogov už online, ale nie’Nedovoľte, aby vás to zastrašovalo – namiesto toho vás nechajte inšpirovať!

Prezrite si blogy, ktoré obdivujete, a zistite, čo majú’urobili sme, aby sa odlišovali – ako to môžete urobiť so svojím blogom?

Získajte vizuálne

Aj keď my’uistite sa, že váš obsah blogu bude výrečný a pútavý, nie’spoliehajte sa iba na svoju nádhernú prózu. Rozdeľte si svoje blogové príspevky nadpisy, videá, obrázky a čokoľvek, čo by podľa vás malo byť pre daný kus prínosom.

Don’t Príliš komplikované veci

Napíšte krátke vety, krátke odseky a pomerne jednoduchý jazyk. Váš štýl by ste samozrejme mali nechať žiariť, ale táto taktika otvára vaše písanie širšiemu publiku online!

Nechajte Slová prúdiť

Ak ty’Mám čo povedať… potom to povedz! Ak píšete dlhšie, kvalitný obsah vám poskytne šťastnejších čitateľov a pomôže vám nájsť ho v službách Google’s výsledky vyhľadávania. Propagujte tiež svoje príspevky, aby ste rozšírili svoje publikum (my’Podrobnejšie to zakrym neskôr.)

Najlepší tip! Don’hanblivý – spojenia s inými blogermi môžu byť vo svete blogov neoceniteľné. Nájdite ďalšie blogy s podobnými záujmami a oslovte ich. Vo svojich príspevkoch môžete hovoriť o ich blogu, zdieľať ich obsah a zanechávať na svojich stránkach komentáre alebo hodnotenia.

Teraz, keď sme’Dal som vám niekoľko spôsobov, ako urobiť váš obsah skutočne úžasným, nechajme to’s Pozrite sa na niekoľko praktických rád, ktoré vám pomôžu vystreliť z blogových príspevkov ako profesionál.

Najprv prejdite na informačný panel WordPress do sekcie Príspevky. Potom kliknite na tlačidlo Pridať nový v ľavom hornom rohu. Tým sa otvorí nový koncept blogu. Do horného poľa zadajte nový názov a potom kliknite na tlačidlo Uložiť koncept na pravej strane.

vytvoriť príspevok bloguTakto bude váš príspevok na blogu vyzerať pri jeho úprave. Môžete pridávať nadpisy, obrázky alebo iné prvky – nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť koncept, len čo budete chcieť’urobil som zmeny!

Nižšie je časť, v ktorej môžete pridať svoj hlavný obsah blogu. Nemal by si’Nepovažujte to za príliš ťažké – stačí pridať sekcie v poradí, v akom sa majú na vašej stránke zobraziť. Textové polia sú veľmi jednoduché, a tak pridáva obrázky.

Najlepší tip! Príspevky a stránky sa líšia, aj keď to znie dosť podobne! my’V ďalšej časti si poviem viac o stránkach.

Príspevok môžete napísať priamo do programu WordPress alebo ho napísať inde a skopírovať ho do textových blokov’je pripravený. Počas prehliadania nezabudnite zobraziť ukážku svojho príspevku, aby ste sa uistili, že všetko je tam, kde by malo byť.

Keď ty’ak ste pripravení zdieľať svoj príspevok, stlačte tlačidlo Publikovať!

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Premýšľajte o tom, čo robí váš blog jedinečným
 • Vytvorili sme plán, ktorý treba dodržať, aby sme váš blog udržali na dobrej ceste
 • Začalo sa písať obsah pre váš blog

6

Prispôsobte si svoj blog’s Nastavenia

Aj keď vás nenávidíme, aby sme vás odviedli od písania všetkého tohto báječného obsahu, pred dokončením vášho blogu zostáva ešte niekoľko úloh. Ďalšou z nich je zameranie vašej pozornosti na prispôsobenie vášho blogu’s nastavenia.

Prispôsobenie ide ďaleko za vylepšenie témy’s dizajnom. vy’máte tiež kontrolu nad svojimi nastaveniami zo svojho blogu’s jeho domovskou stránkou. Veľmi dôležité veci, však? nechať’je k tomu.

Pridanie navigačnej ponuky

Ľudia, ktorí prvýkrát navštívia váš blog, sú ako turisti na dovolenke – chcú sa dobre pobaviť, a preto potrebujú niekoľko smerov a máp, ktoré im pomôžu nájsť cestu. Na preskúmanie vášho blogu potrebujú navigačnú ponuku!

Prejdite na informačný panel, choďte do sekcie Vzhľad a potom v zobrazenom zozname kliknite na možnosť Ponuky. Týmto sa dostanete na stránku, kde môžete spravovať nastavenia ponuky. Najprv pomenujte menu – vaši návštevníci zvíťazili’nevidím to’s iba pre vlastnú potrebu – a kliknite na Vytvoriť ponuku.

Teraz môžeš upravte nastavenia ponuky, ktorý povie WordPress, kde sa má zobraziť vaše navigačné menu. Väčšina navigačných ponúk sa zobrazuje v hlavičke stránky – ak chcete nastaviť túto možnosť, vyberte možnosť Primárne. Ak môžeš’Ak to chcete vidieť, vyskúšajte možnosti, ako sú Main alebo Top.

pridanie navigačnej ponukyNa hlavnom paneli môžete vidieť, ako bude vyzerať vytvorenie vašej navigačnej ponuky.

Potom stačí pridať niektoré stránky do ponuky!

Je to celkom jednoduché – použite bočný panel vľavo začiarknite políčka stránok, ktoré chcete pridať, a potom kliknite na položku Pridať do ponuky. Môžete pridať odkazy na stránky, príspevky, vlastné odkazy a kategórie.

Názvy stránok v ponuke môžete prispôsobiť a tiež ich pretiahnuť do iného poradia.

Pridanie domovskej stránky

WordPress zobrazí zoznam vašich najnovších blogových príspevkov na vašom webe’s domovskú stránku. Ty nie’Ak chcete vytvoriť túto stránku, nemusíte urobiť čokoľvek WordPress ho automaticky vytvorí a aktualizuje.

Avšak, ak chcete statická domovská stránka – ten, ktorý nemá’• Neustále sa mení zakaždým, keď pridáte nový príspevok – a potom vy’Toto si musíte pridať sami. To je najlepšie, ak vy’znovu skombinovať blog s firemným webom a potrebujete domovskú stránku s vysvetlením, o čom je váš web.

Ak chcete vytvoriť túto statickú domovskú stránku, jednoducho prejdite do sekcie Stránky na hlavnom paneli a kliknite na položku Pridať novú. Dajte svojej stránke názov a nejaký obsah, potom stlačte tlačidlo Publikovať.

pridať novú stránku doPridanie novej stránky je veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na Pridať nový, vytvoriť svoj obsah a potom kliknúť na tlačidlo Zverejniť. Najlepší tip! Ak chcete zahrnúť stránku, ktorá stále zobrazuje vaše blogové príspevky, ako aj statickú domovskú stránku, jednoducho pridajte ďalšiu novú stránku. Názov niečo takého ‘Blog’, a don’Nerobte si starosti s jeho naplnením obsahom – stačí ho pomenovať a stlačiť Publikovať.

Teraz na hlavnom paneli prejdite do časti Nastavenia čítania. Kde to hovorí ‘Zobrazí sa vaša domovská stránka’, musíte kliknúť ‘Statická stránka’ – Pod možnosťou nastavenia vašich stránok sú dve možnosti. Musíte vybrať svoju novú statickú stránku, ktorú ste práve vytvorili, a nastaviť ju ako domovskú stránku.

statická domovská stránkaToto je stránka Nastavenia čítania, kde musíte vybrať statickú domovskú stránku, ktorú chcete pre svoj blog!

Ak ste tiež vytvorili novú stránku blogu na zobrazenie najnovších príspevkov v blogu, prejdite na možnosť pod ňou označená ‘Stránka príspevkov’, a vyberte túto novú stránku blogu.

Týmto nahradíte starú domovskú stránku novou statickou verziou, ako aj vytvoriť novú stránku, na ktorej sa budú zobrazovať nové príspevky blogu. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť a vy’všetko je hotové!

Pridávanie / deaktivovanie komentárov

Keď ty’pri opätovnom zverejňovaní obsahu vraha chcete, aby ľudia zdieľali svoje myšlienky a odpovede na vaše písanie. Jedným z najlepších spôsobov, ako to povzbudiť, je mať na vašom webe komentáre!

Nastavenia komentárov spravujete z hlavného panela WordPress – prejdite do časti Nastavenia a potom prejdite na stránku Diskusná stránka aby ste videli, ako sú vaše komentáre aktuálne nastavené.

nastavenie komentárov bloguNa stránke Diskusia môžete spravovať svoje stránky’s nastavenia komentárov.

vy’Nájdem celý rad začiarkávacích políčok s rôznymi možnosťami, ktoré vám umožnia spravovať predvolené nastavenia článkov a ďalšie nastavenia komentárov. Na tomto mieste sa rozhodnete, či ľudia musia zanechať svoje meno a e-mail, keď zanechajú komentár, alebo ak chcete, aby vám boli zasielané e-mailové upozornenia vždy, keď k nim niekto pridá komentár.

Môžete nastaviť, či komentáre vyžadujú súhlas pred tým, ako sa objavia na vašom blogu, alebo či ľudia môžu publikovať svoje myšlienky priamo vo vašich článkoch. to’zvyčajne je dobré filtrovať komentáre, pretože pomáha zabrániť spamu zaplniť vaše stránky.

Môžete tiež zastaviť komentovanie nových článkov v sekcii Diskusia, ale ak chcete odstrániť komentáre na existujúcich stránkach, môžete to urobiť vy’Musím prejsť do sekcie Komentáre na informačnom paneli.

stránka s komentármiStránka Komentáre sa dá ľahko nájsť na hlavnom paneli programu WordPress. Tento príklad nie’Nemám zatiaľ žiadne komentáre, ale vidíš, kde sú’d!

To je miesto, kde ľudia’sa zobrazia komentáre – či už’čakajú na schválenie alebo boli uverejnené – a kde môžete ľudí mazať alebo na ne odpovedať’s správy. Celkom v pohode!

Ak chcete naraz odstrániť, schváliť alebo neschváliť veľký počet komentárov, kliknite na možnosť Hromadné akcie v ľavom hornom rohu stránky. To je veľmi užitočné, ak vy’znovu upratujem – príliš veľa komentárov môže spomaliť vaše stránky, takže sledujte svoje obľúbené príspevky!

Všeobecné nastavenia

Vo všeobecných nastaveniach máte základné informácie o svojom blogu. Patria sem veci, ako napríklad adresa vášho webu, ktoré časové pásmo ste’a ako chcete zobrazovať čas a dátum.

to’oplatí sa oboznámiť s touto časťou a ubezpečiť sa, že všetko je vyplnené presne tak, ako chcete.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Pridaná navigačná ponuka, ktorá používateľom pomôže nájsť cestu okolo vášho blogu
 • Pridaná statická domovská stránka (ak ju potrebujete)
 • Spravované nastavenia vašich komentárov
 • Oboznámili ste sa so všeobecnými nastaveniami a ubezpečili sa’s všetky presné

7

Inštalácia doplnkov pre blogovanie

Teraz ty’Po zvládnutí všetkých nastavení sa môžete vrátiť k niektorým zábavným častiam blogov. Ďalej je to’je čas získať nejaké doplnky, aby sa váš blog stal populárnym!

Čo sú doplnky?

Doplnky sú ako aplikácie – inštalujete doplnky, aby ste pridali ďalšie funkcie, ktoré by vášmu blogu mohli chýbať. Napríklad môžete nainštalovať doplnok na pridanie kontaktného formulára na stránku alebo zvoliť doplnok, ktorý’Pomôžem vám spravovať vaše SEO.

doplnky pre blog vo formáte wordpressDoplnky môžete vyhľadať v adresári doplnkov WordPress.

Koľko stoja doplnky?

Zatiaľ čo niektoré doplnky sú zadarmo, niektoré sú dostupné za cenu, ktorá sa môže pohybovať od 5 do 100 dolárov. Niektoré doplnky majú jednorazové poplatky, zatiaľ čo iné fungujú na základe predplatného. To znamená’Je dosť ťažké určiť konkrétnu cenu, pretože záleží na tom, čo si vyberiete.

Odporúčané doplnky

Existujú stovky (ak nie tisíce) doplnkov pre blogovanie, ale tu je len niekoľko z tých obľúbených, do ktorých by ste sa mohli pozrieť:

 • Váš SEO: Toto je najlepší doplnok na pomoc pri hodnotení vášho blogu vo vyhľadávačoch, pretože do veľkej miery za vás spravuje váš SEO a spravuje ho veľmi ľahko. Môžete začať zadarmo alebo sa zaregistrovať k prémii za 89 dolárov.
 • jetpack: Ďalší doplnok’Používa sa na najrôznejších lokalitách. Jetpack sa stará o bezpečnosť, výkon a správu stránok. Postavil ho Automattic, takže to viete’Budem skvelá kvalita. Môžete ho používať zadarmo alebo si vybrať platený program od 3,50 EUR mesačne.
 • Formy Everestu: Takto získate jednoduchý spôsob, ako pre svoj blog vytvoriť najrôznejšie formy – najzaujímavejšie kontaktné formuláre, aby sa s vami čitatelia mohli skontaktovať! Ešte lepšie je to’je úplne zadarmo na použitie.

Najlepší tip! Aj keď existujú tisíce doplnkov, z ktorých si môžete vybrať, don’• Nainštalujte príliš veľa na svoje stránky, pretože to môže spomaliť rýchlosť načítania. Toto vyhralo’nerobí ti priazeň so svojimi čitateľmi alebo so spoločnosťou Google. tam’Nie je stanovené pravidlo, koľko by ste mali nainštalovať, ale maximálne 20 sa zdá byť rozumné.

Ako nainštalovať doplnky

Ako teda inštalujete tieto doplnky? Najjednoduchší spôsob je zamieriť priamo na informačný panel WordPress a potom prejsť do časti Pluginy. Kliknite na Pridať nový – potom jednoducho zadajte doplnok, ktorý chcete nainštalovať.

Inštalácia doplnku zPo kliknutí na tlačidlo Pridať nové’Uvidíte túto stránku, kde môžete vyhľadať doplnok, ktorý chcete nainštalovať.

Akonáhle nájdete plugin si’Potom kliknite na tlačidlo Inštalovať a počkajte, kým sa doplnok stiahne pomocou WordPress. Potom stačí kliknúť na odkaz Aktivovať doplnok a užiť si nový doplnok!

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Preskúmali sme, ktoré doplnky budú pre váš blog najlepšie
 • Skontrolované, či áno’bezplatne alebo za prémiu
 • Nainštalovali ste vybraté doplnky

8

Nastaviť Google Analytics

to’Všetci sa veľmi chvália svojimi priateľmi o tom, ako dobre sa váš blog darí, ale nie’t je skvelé mať nejaký skutočný dôkaz na zálohovanie vášho blogu’s úžasnosťou?

Google Analytics je najlepší spôsob, ako sledovať úspech vášho blogu. Poskytuje vám prehľady o tom, ako ľudia interagujú s vašimi webovými stránkami, s údajmi o tom, koľko ľudí navštevuje každú stránku, ako dlho trávia na vašom webe a oveľa viac.

Tieto informácie sú neoceniteľné pri meraní toho, čo vy’sa darí dobre a čo by ste mohli urobiť lepšie – Ak chcete, aby bol váš blog dlhodobo úspešný, je nevyhnutné mať k dispozícii službu Google Analytics.

Ako to teda robíte? Ak chcete získať prehľady služby Google Analytics priamo na informačný panel WordPress, vy’Musím ho nainštalovať. Najlepším a najnehladším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použitie doplnku MonsterInsights, ktorý vás prevedie týmto procesom. (A nie’Nemusíte sa obávať: Google Analytics aj MonsterInsights sú dodávané s bezplatnými verziami.)

Najskôr si vytvorte účet Google Analytics – vy’Dostanete ID sledovania, ktoré si musíte zapísať. Potom postupujte podľa pokynov spoločnosti MonsterInsights (it’Zahrniete zadanie tohto ID sledovania) a vy’K dispozícii budete mať Google Analytics na dosah ruky.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Vytvorili sme účet Google Analytics
 • Poznamenal som si váš kód ID sledovania
 • Nainštalovaná služba Google Analytics do vášho blogu (najjednoduchší spôsob je použitie doplnku ako MonsterInsights!)

9

Priebežné aktualizácie

Pravidelná aktualizácia obsahu je jedným z hlavných faktorov prevádzkovania úspešného blogu. Existuje však aj ďalšia práca v pozadí, v ktorej musíte zostať na špičke..

aktualizácie

Hlavnou vecou, ​​ktorú musíte sledovať, sú aktualizácie WordPress. Je to veľmi dôležité – nezabudnite na svoje aktualizácie!

WordPress vydáva pravidelné aktualizácie svojej platformy, aby ju udržal plynulý, bez chýb a vykonával svoju špičkovú technickú hru.. Ak nie’t neaktualizujete svoje stránky, aby držali krok s týmito aktualizáciami, váš blog bude zastaraný a bude náchylný na narušenie zabezpečenia a nepríjemné poruchy.

Existujú rôzne typy aktualizácií – aktualizácie softvéru sú tie hlavné, ktoré musíte zostať na vrchole, zatiaľ čo vy’Musím tiež aktualizujte svoje doplnky a motív z času na čas. vy’Keď sa tieto aktualizácie vyžadujú, na paneli dashboard WordPress vás upozorním.

hosting

Ďalšou dôležitou oblasťou, ktorú treba mať na pamäti, je váš blog’s hosting. Ak nie’nechať zapnutú automatickú obnovu, nezabudnite svoj plán včas obnoviť, alebo riskujete, že vaše stránky klesnú.

Sledujte svoj blog’s pokrok – je to pre vás stále ten správny plán hostenia? Potrebujete pokročilejší plán s lepšími funkciami? Pri kladení týchto otázok by ste sa mali ubezpečiť, že váš blog nefunguje’nie je príliš veľký na svoje topánky a vyhral’t začať padať, pretože to’s obmedzením plánu hostenia.

zálohy

to’je to tiež dobrý nápad pravidelne si zálohujte svoj blog. Váš poskytovateľ hostingu môže do vášho plánu zahrnúť bezplatné zálohy, ale my’d Vždy vám odporúčame vytvoriť si zálohy navyše, len pre prípad.

Pred prepínaním tém alebo aktualizáciou na najnovšiu verziu programu WordPress vždy zálohujte svoje stránky – Istota je istota!

Jednoduchá voľba

Ak nie’Ak zostanete na vrchole tejto prebiehajúcej údržby, váš blog sa zakopne a spadne skôr, ako bude mať šancu uspieť. to’je smutné, ale pravdivé!

Našťastie sú tvorcovia webových stránok jednoduchšou možnosťou, pretože sa starajú o váš hosting, zabezpečenie a aktualizácie za vás. my’to nehovorím’je to pravé pre každého, ale je to možnosť, ak chcete jednoduchší život blogov.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Skontrolované sú všetky aktualizácie, ktoré by ste mohli potrebovať nainštalovať
 • Poznamenajte si svoj plán hostenia’s dátumom obnovenia alebo zapnuté automatické obnovovanie
 • Zálohoval si svoj blog

Ďalšie informácie

 • Chceš niečo trochu ľahšie? Prečítajte si našu recenziu Najjednoduchší tvorcovia webových stránok pre rýchlejší spôsob začatia blogovania.
 • Porovnajte najlepších tvorcov webových stránok v našom Tabuľka porovnania nástroja na tvorbu webových stránok.

10

Rozšírte svoj blog

Publikovanie prvého príspevku je úžasný pocit. Zasiahli ste Publikovať v návalu nervov a nadšenia a myslíte si, že je to ten najlepší pocit, aký kedy bol. Čoskoro, ty’Mám chybu – a chcete vedieť, ako to môžem posunúť na ďalšiu úroveň?

to’s čas doplniť svoj blog a ísť za virtuálnymi hviezdami.

SEO

Tu sme späť pri niekedy rozzúrenej optimalizácii vyhľadávacích nástrojov. Pravda je, že bez SEO váš blog nemá’Nemáte šancu, že vás nájde niekto iný, ako váš najlepší priateľ a babička. Určite to môžu byť vaši najväčší fanúšikovia, ale vy nie’Nechcem, aby boli tvojimi jedinými fanúšikmi.

že’s, kde prichádza SEO. Nainštalujte ihneď plugin Yoast SEO – stiahlo ju už viac ako 5 miliónov ľudí, takže musíte držať krok s touto konkurenciou!

yoast seo wordpress blog pluginDoplnok SEO je nevyhnutný na to, aby ste zo svojho blogu čo najviac vyťažili’s SEO potenciál.

Identifikujte kľúčové slová, ktoré chcete hodnotiť, potom odkazujte na iné stránky vo svojom blogu a ďalšie webové stránky s relevantným a kvalitným obsahom. tam’Príliš veľa na pokrytie tu, ale sú tu niektoré skvelé kontrolné zoznamy a sprievodcovia SEO – my’Odkaz na niektoré nižšie vám pomôže začať!

Ďalšie informácie

 • Pozrite sa na tento článok s osvetlením Backlinko Google’s 200 hodnotiacich faktorov pre úplné predstavenie SEO.
 • Už ste počuli zvesti o WordPress’ SEO zručnosti? Prečítajte si naše Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO porovnaním mýtov od pravdy.

Poštové zoznamy

Vytvorenie zoznamu adries na interakciu s vašimi čitateľmi je vynikajúci spôsob udržiavať kontakt, a znova a znova priviesť čitateľov na svoj blog. E-mail môže znieť zastaraný, ale je to tak’Je to stále veľmi efektívny spôsob, ako udržať čitateľov záujem a aktuálnosť vašich stránok.

Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je nainštalovať doplnok, napríklad Thrive Leads, ktorý obsahuje prispôsobiteľné formuláre, analýzy, animácie a množstvo ďalších funkcií.

Nabádajte ľudí, aby sa zaregistrovali do vášho zoznamu adresátov – existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete ľudí prinútiť prihlásiť sa, vrátane výziev na akciu, automaticky otváraných okien a kontaktných formulárov. Dávajte pozor, aby ste bombardovali svojich čitateľov, avšak inak sa môžu rozčuľovať a odísť!

Pomocou e-mailového marketingu môžete upozorniť čitateľov na nový obsah, propagovať špeciálne ponuky, udalosti alebo správy a dokonca vydávať špeciálny obsah, ktorý’je exkluzívne pre vašich príjemcov e-mailov.

Sociálne médiá

Sociálne médiá sú silnou platformou na rozširovanie vášho blogu – za predpokladu, že ho budete používať správne!

Don’Nepokúšajte sa zdieľať svoje príspevky na ľubovoľnom počte sociálnych platforiem – Namiesto toho vyberte niekoľko vybraných položiek, ktoré považujete za vhodné pre svoj blog. Zamyslite sa nad svojím cieľovým publikom a sociálnou platformou’s najväčšou pravdepodobnosťou použijete najviac.

Ako vždy, môžete si nainštalovať doplnok, ktorý vám pomôže pomocou zdieľania sociálnych médií – môžete dokonca nastaviť automatické zdieľanie nových príspevkov, čo vám poskytne viac času na písanie.

Vložte do svojho blogu odkazy na svoje účty sociálnych médií, pretože to čitateľom uľahčí sledovanie a interakciu s vaším blogom zdieľaním na svojich vlastných sociálnych stránkach. Do svojho blogu môžete dokonca vložiť živý sociálny informačný kanál, aby sa ľudia nedali’V skutočnosti nemusíte opustiť vaše stránky, aby ste videli, čo máte’bol som hore!

Najlepší tip! Uistite sa, že všetky účty, ktoré prepojíte, sú profesionálne a relevantné – je to’Mali by ste vytvoriť samostatný účet pre svoj blog, a nie používať osobný účet.

sieť

Pamätáte si, keď sme spomenuli spojenie s inými blogermi? Odpusť nám, že sme sa opakovali, ale my’znovu sa pozriem na tento bod!

Oslovte ostatných blogerov vo vašom výklenku, a pomocou týchto spojení si navzájom pomáhať. O týchto blogoch môžete hovoriť vo svojich vlastných príspevkoch, napríklad v ich článkoch, alebo dokonca zdieľať svoje obľúbené príspevky na sociálnych sieťach. Dúfajme, že áno’Vrátim láskavosť!

Je to skvelý spôsob, ako nájsť nových čitateľov a spoznať sa v správnych kruhoch blogov.

Pred prechodom na ďalší krok sa uistite, že ste’vo:

 • Nainštalovaný doplnok SEO
 • Vytvoril sa zoznam adries
 • Váš blog zdieľal na sociálnych médiách
 • Začalo sa vytvárať spojenie s inými blogermi

Ako začať blog WordPress: Zhrnutie

že’je to – ty’znovu pripravený ísť!

Vieme to’s množstvom informácií, ktoré treba prijať, tak nechaj’Máte rýchly prehľad o vašich krokoch’Vzali sme sa sem:

 1. Kúpte si názov domény pre svoj blog
 2. Zaregistrujte sa u poskytovateľa hostenia WordPress
 3. Nainštalujte WordPress
 4. Vyberte tému pre svoj blog
 5. Pridajte svoj blog’s obsahom
 6. Prispôsobte si svoj blog’s nastavenia
 7. Nainštalujte doplnky blogov
 8. Nastavte Google Analytics
 9. Prebiehajúce aktualizácie
 10. Rozšírte svoj blog

vy’Postupne si vyberiete svoje vlastné najlepšie tipy, triky a zručnosti, ale tento sprievodca bude slúžiť ako odrazový mostík pre vašu cestu blogov. my’Ukázalo sa, že spustenie blogu na WordPress nevie’Nemusím byť tvrdá práca – určite’o čom premýšľať, ale ak áno’znovu sme na výzvu, vieme vás’Budem sa tešiť z každého kroku.

Ak je výzva na spustenie blogu dostatočná bez myslenia hostenia, inštalácie doplnkov a spúšťania aktualizácií, don’netráp sa. WordPress je skvelý, ale je to tak’nie pre všetkých. Prečo namiesto toho skúsiť tvorcu webových stránok? Potom stačí len zaregistrovať sa a začať písať.

Každý by mal mať možnosť začať svoj vlastný blog a my’znovu tu, aby ste pre vás mohli ľahko uviesť svoje nápady online. Sme vyhrali’predstierať ťa’Budem publikovať svoj blog za jedno popoludnie, ale dúfajme, že vy’Milujem každú minútu, ktorú uvediete do života svojho blogu WordPress.

Vráťte sa a dajte nám vedieť, ako na to!

Vytvorili ste blog na WordPress? Dajte nám vedieť vaše myšlienky, tipy a triky v komentároch nižšie!

Najčastejšie otázky

Ako môžu začiatočníci zarobiť peniaze na blogovaní?

Speňaženie stránok nie je’t len ​​pre etablovaných blogerov – prečo by nemal’t začiatočníci sa tiež zapojiť do akcie? Jedným z najlepších spôsobov, ako začiatočníci zarobiť peniaze prostredníctvom svojho blogu, je affiliate marketing, kde iná spoločnosť vám platí za propagáciu svojich služieb. Medzi ďalšie spôsoby patrí predaj produktov, beh kurzov a zobrazovanie reklám na vašich stránkach.

Viac informácií o tom, ako zarobiť peniaze z webovej stránky, nájdete v podrobnom sprievodcovi.

Nemám’Nepáči sa mi môj poskytovateľ hostingu. Môžem prepnúť?

Áno! to’Nie je to vždy super jednoduché, ale môžete zmeniť poskytovateľov hostingu, ak tak urobíte’s vašou súčasnou službou nie ste spokojní. Mnoho poskytovateľov dokonca ponúka bezplatnú migračnú službu, aby bolo prepínanie čo najjednoduchšie. Či už si vyberiete túto metódu alebo manuálny prenos, vždy najskôr zálohujte svoje stránky.

Uvažujete o zmene? Ak chcete nájsť najlepšieho poskytovateľa služieb, pozrite si tabuľku porovnania webhostingových služieb.

Chcem začať rýchlo blogovať – ​​môžete namiesto toho odporučiť tvorcu webových stránok?

Áno, samozrejme! Ak ty’nie ste úplne pripravení začať svoj blog pomocou WordPress, existuje veľa alternatív, z ktorých si môžete vybrať. Začnite skúmaním stránky WordPress.com, ktorá je určená výlučne na blogovanie, a potom sa pozrite na weebly a wix. oni’Používajú sa oveľa jednoduchšie ako WordPress.org, prichádzajú s bezplatnými plánmi a majú zabudované vynikajúce nástroje na blogovanie.

Prečítajte si našu recenziu najlepších blogovacích platforiem a zistite, ako sa títo stavitelia porovnávajú s WordPress.org.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me