Ceny WordPress 2020

wycena wordpress6 Wydatki na budżet na

Istnieją dwie kluczowe rzeczy, o których należy wspomnieć o WordPress.org: it’jest systemem zarządzania treścią (CMS) i to’s za darmo.


Tak, to’ma rację – oprogramowanie WordPress.org jest całkowicie bezpłatne do pobrania i użytkowania. Ale historia nie’na tym koniec – ten post byłby dość krótki, gdyby tak się stało!

Ponieważ chociaż WordPress.org jest technicznie darmowe, wygrałeś’być w stanie uruchomić witrynę na żywo, nie rozwidlając przynajmniej niektórych z sześciu kosztów, jakie ponosimy’Omówię ten artykuł. Niektóre z głównych kosztów’Spotkam się z opłatami za nazwy domen, opłaty za hosting oraz premium motywy i wtyczki.

Ile kosztuje WordPress?

Aby czysto omówić podstawy, WordPress kosztuje około 11 USD / miesiąc. Jednak realistycznie należy się spodziewać jednorazowy koszt około 200 USD, z niewielkim bieżącym miesięcznym obciążeniem (11–40 USD / miesiąc). Twoje koszty WordPress mogą szybko wkraść się do 1000 USD+ zaznacz, jeśli chcesz zatrudnić projektanta stron internetowych.

Tutaj’to krótki przegląd sześciu czynników cenowych WordPress’Będę musiał budżetować na:

 1. Nazwa domeny: 12 USD rocznie.
 2. Hosting: od 3,95 $ / miesiąc.
 3. Gotowe motywy: 0–200 USD (jednorazowa opłata).
 4. Wtyczki: 0–1000 USD (opłata stała lub jednorazowa).
 5. Bezpieczeństwo: od 50 $ (opłata stała lub jednorazowa).
 6. Opłaty dla programistów: 0 USD – 1000 USD (koszt jednorazowy).

Dobrze wiedzieć: WordPress.org i WordPress.com mogą brzmieć podobnie, ale tak’naprawdę są bardzo różne! WordPress.org to popularny system zarządzania treścią (CMS) – tak popularny, że zasila jedną trzecią Internetu’s strony internetowe na żywo. Natomiast WordPress.com to narzędzie do tworzenia stron internetowych, stworzone przez WordPress, aby zaoferować mniej doświadczonym technicznie łatwiejszym sposobem na połączenie z Internetem. Przeczytaj nasz artykuł na temat różnicy między WordPress.org i WordPress.com, aby uzyskać więcej informacji!

1

Nazwa domeny (12 USD rocznie)

Podczas gdy większość twórców stron internetowych zawiera nazwę domeny w swoich płatnych planach, podczas tworzenia witryny za pomocą WordPress.org, ty’Będę musiał kupić jeden od rejestratora domen, takiego jak Domain.com.

My’d sugeruję, aby wybrać nazwę domeny’są jak najbardziej zbliżone do nazwy firmy lub witryny. Powinien być krótki i niezapomniany!

Większość nazw domen rejestruje się bardzo rozsądnie 11,99 USD rocznie, ale wiadomo, że pożądane pełzają w tysiące – a nawet miliony!

Najpopularniejszym i pożądanym rozszerzeniem nazwy domeny jest ‘.com’, ale zapoznaj się z naszym przewodnikiem po nazwach domen, aby zapoznać się z niektórymi opcjami tworzenia kopii zapasowych .com domena jest już zajęta!

Dobrze wiedzieć: ‘Premia’ nazwy domen są bardzo pożądanymi nazwami domen, które zostały przyciągnięte przez inwestorów w celu odsprzedaży na rynku ogólnym z zyskiem. Początkowa cena tych nazw może być w tysiącach, ale już po pierwszym roku’Odnowię według standardowej stawki 10 USD – 15 USD rocznie. 2)

Hosting (3,95 USD – 34,95 USD / miesiąc)

Oprócz zakupu nazwy domeny, hosting jest właściwie jedynym nieuniknionym kosztem podczas konfigurowania witryny.

Kiedy kupujesz plan hostingowy, ty’w zasadzie rezerwuję trochę miejsca dla twojej witryny. Nie ma hostingu, nie ma witryny – to’jest tak proste.

Dobrze wiedzieć: Za pomocą narzędzia do tworzenia witryn płacisz niewielką miesięczną opłatę za ‘wszystko w’ usługa – zawiera hosting i nazwę domeny

Jeśli chodzi o wybór hosta, my’d polecam Bluehost dla stron WordPress. Wyszedł na szczyt w naszych badaniach dotyczących hostingu WordPress i jest polecany przez sam WordPress – możesz’powiedz bardziej sprawiedliwie! Przeczytaj naszą recenzję Bluehost, aby dowiedzieć się, dlaczego byliśmy pod wrażeniem jej obsługi.

Hosting WordPress BluehostBluehost zajął pierwsze miejsce w naszych badaniach dotyczących hostingu specyficznego dla WordPress

Dobrą wiadomością jest to, że w wielkim systemie rzeczy hosting kosztuje proporcjonalnie bardzo niewiele.

Rodzaj hostingu Ceny Bluehost * (/ miesiąc)
Hosting współdzielony 2,95 USD – 13,95 USD
Hosting VPS 18,99 USD – 59,99 USD
Hosting dedykowany 79,99 USD – 119,99 USD

* Uwaga: niektóre z tych cen są ofertami promocyjnymi i były prawdziwe w momencie publikacji. Będziemy je aktualizować tak często, jak to możliwe, ale sprawdź na stronie Bluehost najbardziej aktualne stawki.

W przypadku małej lub nowej witryny oczekującej stosunkowo niewielkiego ruchu hosting współdzielony to dobry punkt wyjścia. Bluehost’Najtańszy wspólny plan kosztuje tylko 3,95 USD / miesiąc – niewiele więcej niż koszt porannej kawy.

Jeśli ruch zacznie rosnąć, Ty’mamy opcję bardziej elastycznego VPS lub hostingu w chmurze, aby pomieścić wzrosty ruchu. Bluehost’Plany VPS zaczynają się już od 18,99 USD / miesiąc.

Kiedyś ty’ponownie odwiedzasz kilka tysięcy wizyt miesięcznie’Chcę przejść do dedykowanego planu hostingowego. Dzięki tym planom masz własny serwer dedykowany, co oznacza pełną kontrolę nad zasobami. Plany dedykowane zaczynają się od 79,99 USD / miesiąc, więc dość duży skok w porównaniu z planami VPS – pamiętaj jednak, że musisz wymagać dużego ruchu, aby wymagać tych planów.

Chociaż to’Nie trzeba mieć dostawcy hostingu WordPress dla Twojej witryny WordPress, to’jest czymś, co my’d zdecydowanie polecam ze względu na wszystkie oferowane przez nich funkcje specyficzne dla WordPress. Możesz zainstalować WordPress za pomocą pulpitu nawigacyjnego Bluehost za pomocą jednego kliknięcia i to’Zajmę się aktualizacjami i kopiami zapasowymi automatycznie.

Sprawdź naszą ofertę najlepszych dostawców hostingu WordPress, aby zobaczyć, kto jeszcze wypadł dobrze w naszych badaniach.

3)

Gotowe motywy (0 USD – 200 USD jako jednorazowa opłata)

Teraz my’usunęliśmy nudne koszty administracyjne’czas na coś więcej zabawy – motywy!

Tak więc wielką zaletą zakupu motywu jest… cóż, że nie’tak naprawdę mieć kupić motyw. Tam’to cały wybór darmowych w bibliotece WordPress, które można demonstrować i instalować jednym kliknięciem. Zostaną one utworzone i przesłane przez programistów i przeszły czujne oczy zespołu weryfikującego motywy. Każdy z nich ma także ocenę użytkowników, co jest dobrym sposobem na upewnienie się, że go don’skończę z niewypałem.

Obszerny katalog motywów WordPressW bibliotece motywów WordPress znajduje się cały wybór darmowych motywów. Możesz też zapłacić 2–200 USD za motyw premium z witryny innej firmy

Chociaż jest w ofercie wiele darmowych motywów, możesz też za nie zapłacić za pośrednictwem strony trzeciej, takiej jak Themeforest. Zaletą płacenia za motyw jest to, że Ty’najprawdopodobniej skończy się z czymś nieco mniej ogólnym i nieco bardziej eleganckim. Plus to’jest to jednorazowa płatność – i raz’Jeśli masz motyw, możesz go używać do dowolnej liczby różnych witryn.

My’widzieliśmy oferowane motywy z przedziału od 2 do 200 USD, ale my’d powiedzieć, że średnia wynosi około 55 USD.

Pierwsze szablony blogówSzukaliśmy motywu bloga na Themeforest, prosząc o coś „czystego” i „responsywnego”

Upewnij się, że zawsze czytasz recenzje użytkowników, jeśli to możliwe, i don’kuszą Cię tanie, szkicowe motywy – Ty’Skopię się dopiero, gdy pojawi się aktualizacja, twój motyw nie’t zostanie zmieniony, w wyniku czego Twoja witryna się zepsuje!

I nie’martw się, jeśli Twój motyw nie działa’masz wszystkie potrzebne funkcje – Ciebie’Będę w stanie udostępnić go za pomocą wtyczek (w zasadzie ‘aplikacje’ na swojej stronie). My’Zobaczę ile’Ustawię cię z powrotem.

Chcesz więcej informacji? Nasz przewodnik po koszty utrzymania strony internetowej wyjaśnia koszty utrzymania różnych czynników cenowych witryny.

Potrzebujesz pomocy w dostosowaniu motywu? Sprawdź nasz przewodnik na Jak zaprojektować stronę internetową po kilka pomocnych wskazówek!

4

Wtyczki (0–1000 USD; niektóre koszty jednorazowe, niektóre trwają)

Jak wspomniano powyżej, wtyczki są sposobem na dodanie funkcji do motywu – na przykład pobieranie aplikacji na telefon lub laptop.

Wokół jest mnóstwo darmowych wtyczek i mnóstwo premium z darmowymi, spłaszczonymi wersjami. Po prostu, ‘osobisty projekt’ strona internetowa, np. blog, można uniknąć wydawania tutaj niewiele lub nic – to’gdy potrzebujesz czegoś bardziej złożonego, że koszty zaczną się kumulować.

wtyczki wordpressMożesz przeglądać tysiące wtyczek w katalogu wtyczek WordPress.

Oto niektóre z naszych ulubionych wtyczek:

 1. Yoast SEO – Musi mieć narzędzie do wbijania twoich SEO (Search Engine Optimization), które pomogą Twojej stronie dobrze się pozycjonować. Tam’dostępna jest wersja bezpłatna lub wersja premium kosztuje 69 USD (jednorazowo).
 2. MonsterInsights – Aby przenieść swoje analizy na wyższy poziom. Dostępna wersja bezpłatna lub wersje premium od 99,50 USD – 399,50 USD rocznie.
 3. MailChimp – Niezależnie od Twojej witryny’cel, możliwość przechwytywania adresów i wysyłania wiadomości e-mail jest bardzo przydatna i nikt nie robi tego lepiej niż MailChimp. Dostępna wersja bezpłatna lub koszty planów premium 59 USD – 149 USD rocznie.

Dobrze wiedzieć: To’Uważa się, że aż 60% zhakowanych witryn WordPress jest zagrożonych przez motyw lub wtyczkę. Wybór taniej lub darmowej wtyczki zamiast niezawodnej, dobrze sprawdzonej wtyczki może kosztować o wiele więcej później.

My’omówiliśmy wtyczki dotyczące bezpieczeństwa w następnej sekcji.

5

Bezpieczeństwo (50 USD – 550 USD jako jednorazowy koszt, 50 USD + rocznie w toku)

Bezpieczeństwo to kolejna rzecz, którą Ty mógłby teoretycznie nic nie płacić, ponieważ niektóre całkiem solidne środki bezpieczeństwa są wprowadzone bezpośrednio do samego oprogramowania WordPress.

Podstawowe oprogramowanie WordPress wraz z wtyczkami i motywami będzie regularnie wymagało aktualizacji. Gdy dostępna jest aktualizacja, jest ona dostępna’ważne jest, aby zainstalować go jak najszybciej. Stare oprogramowanie bardzo naraża Cię na ataki hakerów i wirusów.

Najlepsza wskazówka: Wybierz dostawcę hostingu WordPress, który standardowo obejmuje automatyczne aktualizacje i kopie zapasowe, takie jak Bluehost.

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL lub ‘Bezpieczna warstwa gniazd’ certyfikat, to bezpieczna strona internetowa niezbędna. To’jest standardową technologią zapewniającą bezpieczeństwo połączeń internetowych i jest za nią ‘s’ w ‘https’. Daje również Twojej witrynie wszystkie ważne kłódki na pasku wyszukiwania:

Kłódka SSLBez certyfikatu SSL użytkownicy mogą zostać ostrzeżeni o tym’ponownie wchodzisz na niezabezpieczoną stronę, a ich dane będą zagrożone. Niedobrze!

Twórcy stron internetowych standardowo zawierają certyfikaty SSL, ale jeśli korzystasz z systemu CMS, to ty’Będę musiał sam go zorganizować.

Te kosztują około 50 USD rocznie na podstawowy, ale mogą przekroczyć 600 USD lub więcej w przypadku najbardziej zaawansowanych opcji technologicznych.

Niektórzy dostawcy hostingu, w tym Bluehost, oferują bezpłatny certyfikat SSL z co najmniej niektórymi planami hostingowymi WordPress.

Bezpieczeństwo to kolejna rzecz, którą Ty mógłby teoretycznie nic nie płacić, ponieważ niektóre całkiem solidne środki bezpieczeństwa są wprowadzone bezpośrednio do samego oprogramowania WordPress.

Podstawowe oprogramowanie WordPress wraz z wtyczkami i motywami będzie regularnie wymagało aktualizacji. Gdy dostępna jest aktualizacja, jest ona dostępna’ważne jest, aby zainstalować go jak najszybciej. Stare oprogramowanie bardzo naraża Cię na ataki hakerów i wirusów.

Wtyczki

Chociaż WordPress ma przyzwoity poziom wbudowanych zabezpieczeń, istnieje wiele wtyczek, które mogą zapewnić tę cenną dodatkową warstwę ochrony. Kochamy:

 1. UpdraftPlus w przypadku kopii zapasowych i przywracania (dostępny bezpłatny abonament, koszt abonamentu premium 70 USD – 195 GBP jako koszt jednorazowy)
 2. Sucuri do zaawansowanej ochrony i naprawy włamań (199,99 USD – 499,99 USD jako koszt jednorazowy)

Dowiedz się więcej

 • Odkryj 10 najlepszych darmowych dostawców hostingu SSL aby zapewnić ochronę bez metki.
 • Czy jesteś nowy w świecie bezpieczeństwa witryn? Uczyć się Dlaczego Twoja strona potrzebuje HTTPS w naszym podręcznym przewodniku.
 • Zabezpieczenia SSL i wtyczki nie są’Jedyny sposób, w jaki możesz chronić swoją witrynę WordPress! Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić w naszym przewodniku na temat Jak zabezpieczyć stronę internetową

6

Opłaty dla programistów (0 – 1000 USD jako jednorazowy koszt)

Na koniec możesz zatrudnić programistę, który zbuduje dla Ciebie witrynę WordPress z jednego z następujących powodów:

 • ty’brakuje czasu
 • Masz na myśli bardzo konkretny projekt lub potrzebujesz zaawansowanych funkcji, które wymagają niestandardowego kodowania
 • Jesteś skończony’czuję się pewnie z tym procesem

To’ciężko jest podać dokładną wartość tego kosztu, ponieważ tak jest’jest tak zależny od twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz tylko kogoś, kto utworzy dla Ciebie super podstawową witrynę, może to kosztować zaledwie 100–200 USD.

Jeśli potrzebujesz czegoś dość złożonego, możesz z łatwością wydać ponad 1000 USD. Ale co składa się na złożoną stronę internetową? Powiedz ty’zaczynam siłownię. Potrzebujesz sposobu, aby ludzie mogli zalogować się na swoje konta, opłacić członkostwo i zarezerwować zajęcia, które musisz zaplanować. Możesz zobaczyć, jak dodatkowe funkcje mogą szybko połączyć się w coś, co możesz’t poradzić sobie sam!

Jeśli to’Jest to kwestia pewności, istnieje mnóstwo zasobów online (zarówno płatnych, jak i bezpłatnych), które poprowadzą cię przez cały proces. My’opublikowaliśmy przewodnik dotyczący tworzenia witryny WordPress, a także 15 wskazówek dla początkujących WordPress.

Społeczność WordPress jest również przyjazna, nie wspominając o dużej! Jeśli masz konkretne zapytanie, możesz założyć się, że już na nie udzielono odpowiedzi online, na forum WordPress lub w innym miejscu. Istnieje również wiele bezpłatnych filmów instruktażowych na YouTube lub możesz spróbować wypróbować kilka kursów online z Lynda.com lub podobnych.

Czy wcześniej współpracowałeś z projektantem stron internetowych?? Zebraliśmy ten przydatny przewodnik, aby ci dać 8 porad dotyczących pracy z projektantem stron internetowych dzięki czemu Twój projekt będzie przyjemny i odniesie sukces!

Ceny WordPress.org: Podsumowanie

My’przeprowadziłem cię przez kluczowe koszty’prawdopodobnie spotkają się podczas tworzenia strony internetowej za pośrednictwem WordPress.org. Jak widać, to’ciężko jest dokładnie określić, ile to będzie kosztować – raczej tam’s związany z tym koszt podstawowy (hosting, domena i certyfikat SSL), przy czym większość ludzi realistycznie musi wydać nieco więcej po drodze:

Jaki jest koszt Ile to kosztuje? Jednorazowe, miesięczne lub roczne?
Nazwa domeny 12 USD Roczny
Hosting 3,95 USD – 34,95 USD Miesięczny
Gotowe motywy 0 USD – 200 USD Jednorazowy
Wtyczki 0 USD – 1000 USD Mikstura
Bezpieczeństwo 50 USD – 550 USD Mikstura
Opłaty programistyczne 0 USD – 1000 USD Jednorazowy

Co z WordPress.com?

Zgodnie z obietnicą, ten artykuł skupił się na koszcie budowy strony internetowej z WordPress.org, bezpłatnym CMS. Ale tak by nie było’słusznie nie dotykaj także wersji konstruktora witryny, WordPress.com.

Dzięki narzędziu do tworzenia witryn płacisz niewielką miesięczną opłatę za witrynę, która’jest w zasadzie gotowy do pracy, wraz z domeną i hostingiem. Wybierz motyw i dostosuj go do własnych potrzeb. Jeśli ty’nie jestem przekonany, że masz wystarczająco dużo czasu lub technicznej wiedzy, aby poradzić sobie z WordPress.org, twórca witryny może być dla Ciebie świetną opcją.

Tutaj’szybkie spojrzenie na różne plany WordPress.com:

W miarę, jak idą twórcy stron, WordPress.com jest przyzwoity (możesz przeczytać naszą recenzję WordPress.com dla wszystkich za i przeciw), ale są lepsze tam. Sprawdź naszą ofertę najlepszych twórców stron lub skorzystaj z naszego krótkiego quizu, aby dopasować swoją idealną platformę.

FAQ

Ile kosztuje WordPress?

WordPress to darmowa platforma typu open source, ale nadal wiąże się z dodatkowymi kosztami. Głównym kosztem związanym z WordPress jest hosting, który zaczyna się od około 3,95 USD / miesiąc. Inne typowe koszty obejmują domeny, motywy i wtyczki. Realistycznie ceny WordPress wynoszą od 11 do 40 USD miesięcznie, po jednorazowym koszcie 200 USD.

Czy muszę płacić za hosting mojej witryny WordPress?

Krótka odpowiedź brzmi: tak! Wygrałeś’być w stanie opublikować Twoją witrynę online bez hosta internetowego, więc opłaty za hosting są niezbędnym kosztem budżetowym podczas ustalania cen WordPress. Istnieje mnóstwo dostawców usług hostingowych, więc musisz znaleźć takiego, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Sprawdź nasz artykuł na temat najlepszych tanich hostów internetowych, aby porównać ponad 50 najlepszych ofert.

Czy powinienem użyć darmowego motywu WordPress lub premium?

To zależy od twoich potrzeb. Ryzyko związane z darmowymi motywami polega na tym, że one’są dość proste i mogą nawet mieć problemy z bezpieczeństwem, jeśli nie’został poprawnie zakodowany. Ale wciąż istnieje kilka dobrych opcji – po prostu zawsze czytaj recenzje i badaj swój temat przed przystąpieniem do niego. Motywy premium są na ogół bardziej eleganckie i dobrze wyposażone niż darmowe motywy, dlatego zalecamy je dla bardziej profesjonalnej strony internetowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me