Jak stworzyć stronę internetową WordPress

8 kroków do sukcesu WordPress

WordPress jest siłą napędową jednej trzeciej stron internetowych na żywo. To’to system zarządzania treścią (CMS) – i to potężny. Plus to’s za darmo!


Dobrze wiedzieć: WordPress.org to system CMS, a WordPress.com to narzędzie do tworzenia stron internetowych. Mylące, nie’t! Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule wyjaśniającym kluczowe różnice. W tym artykule my’Skoncentruję się wyłącznie na stworzeniu strony internetowej za pomocą WordPress.org.

Utworzenie strony internetowej za pomocą WordPress.org wymaga trochę cierpliwości, ale ten przewodnik jest tutaj, aby ci pomóc. My’połączyliśmy nasze doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić Ci coś kompleksowego, ale łatwego do naśladowania. Trzymaj to pod ręką, a ty’Zanim się zorientujesz, uruchomię witrynę.

Pozwolić’Zanurz się prosto.

1

Uzyskaj nazwę domeny

Najpierw ty’Będę musiał kupić nazwę domeny. To jest adres internetowy, którego ludzie będą używać, aby Cię znaleźć – na przykład nasza nazwa domeny to websitebuilderexpert.com.

Kupowanie nazwy domeny jest bardzo proste. Wystarczy udać się do rejestratora nazw domen – znanym jest Domain.com – a następnie wyszukać żądany adres.

Dobra nazwa domeny powinna być jak najbliższa nazwie Twojej witryny lub firmy. Należy pamiętać, a nawet zgadywać i być możliwie najkrótsze.

Jeśli chodzi o najlepsze rozszerzenie nazwy domeny (tj. Bit na końcu nazwy domeny), .com jest najbardziej popularne / popularne. To’to bezpieczny zakład, jeśli to’s dostępne, a opcja my’d polecam.

W przeciwnym razie ty’mamy kilka innych dobrych opcji:

 • .netto – dostępny dla wszystkich, ale często związany z firmami technologicznymi
 • .org – dostępne dla wszystkich, ale szczególnie popularne wśród organizacji pozarządowych i charytatywnych
 • .współ – dostępne dla wszystkich, ale często kojarzone ze startupami lub modnymi nowymi firmami

I oczywiście, jeśli działasz tylko na poziomie krajowym, zawsze możesz pojechać ze swoim krajem’rozszerzenie domeny, takie jak .nas lub .co.uk. Mogą korzystać tylko obywatele i podmioty z USA .nas, ale inne kraje są często bardziej elastyczne.

Podczas gdy większość domen kosztuje mniej niż 20 USD rocznie, możesz być zszokowany, gdy początkowa cena niektórych domen osiągnie kilka tysięcy dolarów. Co daje?

To są nazwy domen premium – to’s powiedzieć, że’są bardzo popularne, ponieważ to’spodziewaliśmy się, że oni’Przyprowadzę wiele osób do Twojej witryny. Jednak po początkowych nakładach zostaną odnowione w zwykłym tempie. Jeśli ty’jeśli chcesz uzyskać duży ruch dzięki wyszukiwarkom Google, warto wyskoczyć na nazwę domeny premium, jeśli jest zgodna z Twoją firmą. Jeśli ludzie będą podążać za linkiem do Twojej witryny lub ma określoną, mniej pożądaną nazwę, to tam’nie ma sensu wydawać ładunków.

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Czym jest hosting i dlaczego go potrzebujesz
 • Z jakiego dostawcy hostingu chciałbyś skorzystać (lub przynajmniej gdzie możesz zobaczyć swoje opcje)
 • Ile kosztuje hosting Twojej witryny

2)

Zarejestruj się u dostawcy usług hostingowych

Teraz ty’Mając swój adres, musisz wynająć swoją działkę: to’czas znaleźć hosta dla swojej witryny!

Okej’nie jest to idealna analogia – ale jest to kluczowy krok w procesie tworzenia witryny. Bez miejsca na hosting witryny – wirtualna działka internetowa – po prostu wygrałeś’mieć możliwość przejścia do witryny WordPress online.

Musisz upewnić się, że Twój dostawca hostingu WordPress spełnia następujące kryteria:

 • PHP w wersji 7.2 lub nowszej
 • MySQL w wersji 5.6 lub nowszej, LUB MariaDB w wersji 10.0 lub nowszej
 • Obsługa HTTPS

Nasze badania wykazały, że Bluehost jest najlepszym dostawcą hostingu – to’jest nawet zalecane przez sam WordPress! Możesz sprawdzić nasz artykuł na temat najlepszych hostów WordPress, aby dowiedzieć się, dlaczego i jakich innych my’d również polecam. Oczywiście wszystkie one spełniają powyższe kryteria.

Niezależnie od tego, który dostawca hostingu wybierzesz, ty’Będę musiał zdecydować, czy zdecydować się na współdzielony czy zarządzany hosting WordPress.

Z współdzielony hosting WordPress, dzielisz serwer – i wszystkie jego zasoby – z innymi stronami. ty’Udostępniam przepustowość (pojemność dla ruchu) i przestrzeń dyskową (dla treści internetowych i multimediów). Hosting współdzielony jest tańszy i najlepiej nadaje się do mniejszych witryn. Bluehost’Plany wspólnego hostingu zaczynają się od 2,95 USD / miesiąc.

Zarządzany hosting WordPress może przyjąć formę VPS lub dedykowanego hostingu i jest lepszy w przypadku większych witryn, które potrzebują więcej zasobów. Jak ty’spodziewam się tego’jest trochę droższe. Bluehost’Zarządzane plany WordPress zaczynają się od 19,95 USD / miesiąc.

Najlepsza wskazówka: Zacznij swoją witrynę na wspólnym planie hostingowym, a następnie po prostu zaktualizuj, gdy ruch wzrośnie i przerossz swój wspólny plan.

Tutaj’to krótki przegląd tego, jak działa rejestracja dostawcy usług hostingowych. My’użyliśmy Bluehost w naszym przykładzie, ale proces jest dość podobny we wszystkich obszarach:

1. Wybierz plan

Przejdź na stronę główną Bluehost i wybierz hosting współdzielony, VPS lub dedykowany z ‘Hosting’ menu rozwijane.

Pozwolić’zakładam cię’postanowiliśmy zacząć od wspólnego planu hostingowego. Oto twoje opcje:

bluehost współdzieli ceny wordpress

My’d. Polecam wiosnę, aby plan Choice Plus skorzystał z bezpłatnych kopii zapasowych – to’Będę wart każdego grosza, jeśli Twoja strona napotka trudności!

2. Połącz nazwę swojej domeny

ty’Nastąpi przeniesienie do ekranu takiego jak ten poniżej, na którym możesz wpisać nazwę swojej domeny:

Łączenie domeny z BluehostPo wybraniu abonamentu Bluehost zostanie wyświetlony monit o połączenie nazwy domeny

3. Ustaw szczegóły płatności

Kiedyś ty’połączyłem twoją nazwę domeny, ty’Musisz utworzyć konto i podać dane rozliczeniowe:

Tworzenie konta BluehostPo połączeniu domeny musisz założyć konto

W tym momencie ty’Będę także musiał wybrać, jak długo chcesz się zarejestrować. Jak można się spodziewać, rejestracja na rok lub dłużej będzie tańsza niż płacenie z miesiąca na miesiąc. Bluehost oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc zawsze możesz spróbować i zmienić ją później, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Więc teraz masz swoją nazwę domeny i plan hostingowy’ponownie gotowy do instalacji WordPress! To’Warto w tym miejscu zauważyć, że jeśli to wszystko brzmi trochę bardziej technicznie lub drożej niż ty’Mam nadzieję, że twórcy stron internetowych mogą być lepszym rozwiązaniem. Zobacz naszą ofertę najlepszych twórców stron internetowych, aby uzyskać więcej informacji!

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Czym jest hosting i dlaczego go potrzebujesz
 • Z jakiego dostawcy hostingu chciałbyś skorzystać (lub przynajmniej gdzie możesz zobaczyć swoje opcje)
 • Ile kosztuje hosting Twojej witryny

3)

Zainstaluj WordPress

Teraz ty’udało mi się usunąć administratora’czas na prawdziwą zabawę – to’czas na instalację WordPress!

Możesz to zrobić bezpośrednio za pomocą pulpitu nawigacyjnego hostingu. W zależności od dostawcy instalacja będzie odbywała się jednym kliknięciem lub ręcznie:

Instalacja WordPress jednym kliknięciem

Wskazówka’jakoś w nazwie tutaj! Dzięki dostawcom hostingu oferującym instalację WordPress jednym kliknięciem, pobieranie WordPress jest naprawdę takie proste.

Bluehost oferuje instalacje WordPress jednym kliknięciem. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak zainstalować WordPress z Bluehost, aby uzyskać pełny podział. Większość dostawców hostingu korzysta ze standardu branżowego ‘cPanel’ deska rozdzielcza, więc nawet jeśli ty’nie dotyczy Bluehost, proces powinien być dość podobny.

Jak ręcznie zainstalować WordPress za pomocą BluehostTutaj’s krok po kroku podsumowanie instalacji WordPress za pomocą Bluehost

Ręczna instalacja WordPress

Jak można się spodziewać, ręczna instalacja nie jest tak prostym (lub śmiemy to powiedzieć, zabawne) procesem. Zasadniczo polega to na pobraniu najpierw WordPress na komputer, a następnie ponownym załadowaniu go do dostawcy usług hostingowych.

Nie trzeba dodawać, że zalecamy wybranie dostawcy hostingu, który oferuje instalacje jednym kliknięciem w celu bezproblemowej instalacji. W przeciwnym razie zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem ręcznej instalacji WordPress.

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Jak zainstalować WordPress za pośrednictwem swojego dostawcy hostingu
 • Jak zainstalować WordPress ręcznie, jeśli Twój dostawca hostingu tego nie robi’oferta ‘jedno kliknięcie’ instalacja

4

Wybierz motyw

Jedna z losowań WordPress – jeśli ty’jesteś pewien kodu lub jesteś gotowy na naukę – czy to Ty’Mamy prawie nieograniczony zakres dostosowywania witryny. To powiedziawszy, każda strona zaczyna się od motyw.

A jaki jest temat, słyszymy, że pytasz? To’jest jak ‘szablon’ dla twojej strony internetowej; w pełni wykonana przykładowa witryna, którą możesz następnie wypełnić własną treścią i dostosować do swoich potrzeb.

WordPress ma własny zestaw motywów. Możesz ‘próbny’ każdy, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do celu i klimatu Twojej witryny. Aby zainstalować darmowy motyw WordPress, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Najedź kursorem na ‘Wygląd’, następnie kliknij ‘Tematy’. Spowoduje to przejście do pulpitu tematycznego.
 3. Kliknij przycisk powyżej motywu z napisem ‘Dodaj nowe’, następnie przeglądaj motywy pod ‘Ocechowany’, ‘Popularny’ itp. lub użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać określone branże.
 4. Pokaż kilka motywów, aby znaleźć ten, który Ci się podoba, a następnie kliknij ‘zainstalować’ pod tematem, aby go pobrać.
 5. Po kilku minutach pod motywem pojawi się przycisk ‘Aktywuj’. Kliknij to, a motyw jest cały twój!

Katalog motywów WordPressTylko sześć z wielu darmowych motywów dostępnych bezpośrednio przez WordPress. Demonstruj kilka, aby znaleźć idealną odskocznię dla swojej witryny.

Aby uzyskać coś bardziej wyrafinowanego i niepowtarzalnego, możesz kupić motyw z zaufanej strony trzeciej, takiej jak ThemeForest. Pamiętaj, że zbyt wiele wymyślnych dodatkowych funkcji może spowolnić działanie witryny, więc wybieraj tylko to, czego potrzebujesz – mniej znaczy więcej!

Tutaj’Jak zainstalować motyw premium na swojej stronie:

 1. Pobierz plik .zip nowego motywu.
 2. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 3. Najedź kursorem na ‘Wygląd’, następnie kliknij ‘Tematy’. Spowoduje to przejście do pulpitu tematycznego.
 4. Kliknij przycisk powyżej motywu z napisem ‘Dodaj nowe’. Spowoduje to przejście do pulpitu nawigacyjnego motywu WordPress.
 5. Kliknij niebieski przycisk u góry z napisem ‘Prześlij motyw’
 6. ty’Następnie pojawi się monit o wybranie pliku .zip z komputera. Wybierz nowy plik motywu.
 7. ty’Następnie zobaczysz komunikat o powodzeniu z linkiem do aktywacji Twojego motywu. I to’to ty’jestem gotowy do pracy!

Motywy premium różnią się ceną, zwykle kosztując od 10 do 200 USD. My’Powiedzmy, że średnia wynosi około 55 USD, a to jednorazowy koszt.

Pamiętasz, jak powiedzieliśmy, że temat to dopiero początek historii Twojej witryny? Że’ponieważ ty’mamy praktycznie nieograniczony zakres dostosowywania witryny – czy to przez edycję samego kodu, czy przez zainstalowanie wtyczek, które my’Porozmawiamy bardziej szczegółowo nieco później.

I nie’nie martw się – niezależnie od tego, czy wybierzesz darmowy motyw, czy wiosnę na motyw premium, zawsze możesz go później zmienić.

WordPress stale się aktualizuje, a motywy muszą być odpowiednio aktualizowane. Wszelkie motywy utworzone przez WordPress lub te wykonane przez odpowiedzialnego programistę utworzą aktualizację motywu przed wprowadzeniem aktualizacji WordPress. ty’Następnie musisz samodzielnie zainstalować aktualizację, aby upewnić się, że witryna pozostaje zgodna z nową wersją WordPress.

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Różne opcje wyboru motywu
 • Jak zainstalować motywy bezpłatne i premium
 • Znaczenie kontrolowania aktualizacji motywów

Dowiedz się więcej:

Jak stworzyć witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych – Upewnij się, że witryna wygląda świetnie dla użytkowników mobilnych, postępując zgodnie z tym obszernym przewodnikiem.

5

Dodaj zawartość

Teraz ty’Zainstalowaliśmy Twój wymarzony motyw WordPress’czas na dodanie treści!

Pod względem głównych rodzajów treści pisanych na stronie można to podzielić na dwie główne kategorie:

1. Strony

Strony są statyczne, ponieważ wygrały’t zmienić, chyba że je edytujesz. The “O nas’ strona jest przykładem, że większość stron internetowych będzie miała wersję. Wiele motywów pokaże różne strony na pasku nawigacyjnym u góry lub możesz dodać ‘Strony’ widget, aby wyświetlić je również z boku.

Aby dodać nową stronę, przejdź do Pages > Dodaj nowe.

2. posty

Są to wpisy wymienione w kolejności chronologicznej, na stronie głównej lub w dedykowanym ‘blog’ Sekcja. Możesz ustawić posty jako ‘lepkie posty’ więc pozostają na szczycie.

Aby dodać nowy post, przejdź do postów > Dodaj nowe.

Dobrze wiedzieć: Pamiętaj, że możesz’t dodawać posty do konkretnej strony. Jeśli chcesz grupować posty razem, Ty’Będę musiał ustawić kategorię.

Kiedyś ty’ve ‘dodany’ strona lub post, ty’Przed kliknięciem musisz wypełnić ją własną treścią ‘publikować’ aby udostępnić go na stronie. Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie dowolnych sekcji treści pisanych w różnych ‘Bloki tekstowe’. Możesz dodawać zdjęcia i filmy pomiędzy (filmy mogą być również osadzone z YouTube lub podobnych stron), a także galerie zdjęć (jako karuzela zdjęć lub wybrane miniatury).

Upewnij się, że masz podgląd wszystkich szkiców postów lub stron przed rozpoczęciem publikowania!

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Różnica między stroną a postem oraz sposób publikowania obu w witrynie
 • Jak dodawać zdjęcia i filmy

6

Dostosuj swoją witrynę

Kiedyś ty’po dodaniu niektórych stron i postów Twoja strona naprawdę zaczyna wyglądać jak Twoja. Teraz to’nadszedł czas, aby pójść o krok dalej i zacząć dostosowywać witrynę do potrzeb treści.

Oczywiście istnieje wiele sposobów dostosowania witryny, ale my’Skoncentruję się tutaj na czterech kluczowych:

1. Zmień tytuł witryny i slogan

Podczas konfigurowania witryny WordPress automatycznie ustawia witrynę’tytuł do ‘Po prostu kolejna strona WordPress’ (nieco niegrzeczny, wiemy).

Ale ty’nie jest ‘Po prostu kolejna strona WordPress’, więc upewnij się, że wyczyściłeś to ostro!

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Zmierzać do ‘Ustawienia’, następnie ‘Generał’
 3. Dodaj swoją stronę’s ‘tytuł’ obok ‘Nazwa strony’
 4. Obok ‘Slogan’, dodaj kilka słów wyjaśniających, o czym jest Twoja strona
 5. Trafienie ‘Zapisz zmiany’

2. Dodaj menu nawigacyjne

To naprawdę ważny krok w tworzeniu każdej strony. Możesz mieć najlepszą zawartość na świecie, ale wygrała’To znaczy, jeśli nikt nie może tego znaleźć!

Większość motywów ma co najmniej jedną opcję menu, a bardziej złożone motywy mogą mieć kilka. Dodanie jednego jest bardzo proste:

 1. Zgadłeś! Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Najedź kursorem na ‘Wygląd’, następnie kliknij ‘Menu’
 3. Dodaj nazwę swojego menu obok ‘Nazwa menu’, następnie wybierz, które strony’chciałbym dodać z listy po lewej stronie.
 4. W przypadku motywów z wieloma opcjami menu możesz zobaczyć kilka opcji pól wyboru ‘Ustawienia menu’ Jak na przykład ‘podstawowy’, ‘wtórny’ itp. Na razie najlepiej jest zaznaczyć opcję podstawową – zawsze możesz to zmienić, jeśli chcesz’jestem niezadowolony z wersji na żywo.
 5. Trafienie ‘Zapisz menu’ umieścić swoje nowe menu na żywo na miejscu!

3. Ustaw stronę główną

Jeśli chodzi o twoją stronę główną, ty’mamy dwie główne opcje: stronę dynamiczną, która aktualizuje wszystkie najnowsze posty, lub stronę statyczną, która utrzymuje tę samą treść.

Tak czy inaczej:

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Kliknij ‘Ustawienia’, następnie idź do ‘Czytanie’.
 3. ty’Zostanę przeniesiony na stronę ‘Ustawienia czytania’, z których pierwszy to ‘Wyświetlacze na pierwszej stronie’.
 4. Wybierz albo ‘Twoje najnowsze posty’ lub ‘Strona statyczna’.
 5. Trafienie ‘Zapisz zmiany’ aby wprowadzić zmiany na stronie głównej.

Jeśli wybierzesz ‘Twoje najnowsze posty’, możesz także wybrać liczbę najnowszych postów na blogu, które jednocześnie pojawiają się na stronie, oraz czy chcesz wyświetlić pełny tekst czy streszczenie.

Jeśli wybierzesz ‘Strona statyczna’, po prostu upewnij się, że masz skonfigurowaną stronę o nazwie ‘Blog’ (lub podobny), który może pomieścić wszystkie twoje najnowsze posty.

4. Zmień ustawienia komentarzy

WordPress ma wbudowaną funkcję komentowania, która jest automatycznie ustawiana na ‘na’. Komentarze to świetny sposób na zaangażowanie i budowanie społeczności na stronie.

To powiedziawszy, komentarze don’pasuje do tonu każdej witryny. A nawet jeśli ty’Jeśli chcesz zachować je przy sobie, zdecydowanie zalecamy dodanie kroku filtrowania, abyś nie zrobił tego’zostać przytłoczonym spamem:

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Kliknij ‘Ustawienia’, następnie idź do ‘Dyskusja’.
 3. My’d zalecam wybór ‘Komentarz musi zostać ręcznie zatwierdzony’. W ten sposób masz wybór, czy opublikować komentarz (nowe pojawią się na pulpicie nawigacyjnym).
 4. Don’nie zapomnij trafić ‘Zapisz zmiany’!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat komentarzy i wszystkich możliwych ustawień, które możesz zastosować, tam’to świetna strona pomocy WordPress.org, którą my’d polecam sprawdzić.

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Jak zmienić tytuł i slogan witryny
 • Jak dodać menu nawigacyjne
 • Opcje strony głównej i sposób ustawiania własnych
 • Jak sprawić, by komentarze działały w Twojej witrynie

7

Zainstaluj wtyczki

My’Wspominałem o nich już kilka razy, ale pozwólcie’wyjaśnij raz na zawsze: co to jest wtyczka?

Instalowanie wtyczek jest sposobem instalowania funkcji, których nie robi WordPress’już obejmują. Pomyśl o nich jak o aplikacjach. Podobnie jak aplikacje, niektóre za które płacisz, a niektóre za darmo. Podobnie jak motywy, wszystkie wtyczki znajdujące się w katalogu wtyczek WordPress są bezpłatne’są tylko stronami trzecimi, które Ty’Będę musiał za to zapłacić, co może kosztować od 40 do 200 USD (jednorazowo lub cyklicznie).

Istnieje ponad 56 000 wtyczek dostępnych dla użytkowników WordPress; wystarczająca na każdą funkcję, jakiej możesz potrzebować, a potem na niektóre. Ale nie wszystkie wtyczki zostały utworzone jednakowo!

I co’Co więcej, zbyt wiele wtyczek spowolni działanie witryny. Spowoduje to sfrustrowanie czytelników i pogorszy Twoją wydajność w Google’rankingi.

Niektóre z najpopularniejszych wtyczek WordPress to:

 1. Formularz kontaktowy przez WP Forms – prosty, ale skuteczny ‘przeciągnij i upuść’ wtyczka do tworzenia formularzy umożliwiająca dodawanie dostosowywanych formularzy do witryny.
 2. Yoast SEO – wtyczka, która pomaga zoptymalizować zawartość, dzięki czemu dobrze plasuje się w wyszukiwarkach.
 3. WooCommerce – dodaj do swojej witryny funkcjonalność e-commerce (tj. Możliwość sprzedaży produktów online).

Każdy może przesłać wtyczkę do biblioteki WordPress, więc to’to zdecydowanie mieszana torba. Wybierz słabą wtyczkę i możesz się założyć, że wygrała’otrzymają wszystkie ważne aktualizacje przed wydaniem nowych wersji WordPress.

Na szczęście wszystkie wtyczki mają ocenę generowaną przez użytkowników, a także recenzje. My’d polecam wybierać tylko wtyczki z kilkoma setkami pobrań i pozytywnymi recenzjami. Tam’bezpieczeństwo liczbowe, jak mówią!

Wtyczki SEO WordPressOto wybór wtyczek SEO dostępnych za pośrednictwem WordPress. Przed zatwierdzeniem zalecamy zapoznanie się z ocenami i recenzjami.

Tutaj’jak dodajesz wtyczkę do swojej witryny:

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Zmierzać do ‘Wtyczki’, następnie ‘Dodaj nowe’.
 3. Użyj paska wyszukiwania w prawym górnym rogu, aby wyszukać określone wtyczki lub ogólną funkcję’szukam.
 4. Kiedyś ty’znaleźliśmy taki, który Ci się podoba, sprawdź jego recenzje i oceny, aby sprawdzić, czy wydaje się wiarygodny.
 5. Kiedyś ty’jesteś zadowolony ze swojego wyboru, naciśnij ‘Zainstaluj teraz’ przycisk.
 6. Gdy WordPress zakończy pobieranie wtyczki, ty’Otrzymam komunikat o zakończeniu i zostaniesz poproszony o kliknięcie ‘Aktywuj wtyczkę’.
 7. Następnie przejdź do ustawień, aby skonfigurować wtyczkę (każda będzie miała inny proces do tego).

Proces przesyłania wtyczek stron trzecich jest bardzo podobny do przesyłania motywów stron trzecich. My’d polecam zajrzeć na WordPress.org’s przewodnik wsparcia dla wtyczek, aby uzyskać więcej informacji.

I pamiętaj, zawsze miej oko na aktualizacje i zainstaluj je od razu!

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Co to jest wtyczka!
 • Jak oddzielić dobre od szkicowych
 • Niektóre z najpopularniejszych wtyczek
 • Jak zainstalować wtyczki na swojej stronie

8

Aktualizacja, aktualizacja, aktualizacja!

To ładnie prowadzi nas do naszej ostatniej części!

Możesz mieć najładniejszą stronę WordPress na świecie, ale – i naprawdę możemy’podkreśl to wystarczająco – jeśli nie’t nad aktualizacjami motywów i wtyczek, a potem’Wszystko na próżno!

Twoja witryna prawdopodobnie przestanie działać poprawnie, gdy zmieni się ważna aktualizacja WordPress’Będę również narażony na ataki hakerów i wirusów. Aktualizowanie naprawdę nie stanowi problemu!

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji:

 1. Zaloguj się do pulpitu WordPress.
 2. Zmierzać do ‘Opcje aktualizacji’.
 3. Sprawdź aktualizacje w różnych zakładkach (wtyczki, motywy itp.) Lub zobacz przegląd w ‘Generał’.

Odtąd to’łatwo zaakceptować każdą aktualizację pojedynczo lub ustawić, aby aktualizowała się automatycznie (wszystkie lub pojedynczo).

Don’zapomnij że ty’Będę musiał odnowić domenę i umowy hostingowe, kiedy przyjdzie czas.

Do tej pory powinieneś wiedzieć:

 • Aktualizacja wtyczek i motywu jest naprawdę ważna!
 • Jak zainstalować aktualizacje ręcznie lub zorganizować, aby zrobić to automatycznie

Jak korzystać z WordPress: Podsumowanie

I to’jest opakowaniem! Dzięki za pozostanie z nami.

Tutaj’krótkie podsumowanie naszych 8 kroków do sukcesu WordPress:

Krok w pigułce 1. Uzyskaj nazwę domeny 2. Zarejestruj się u dostawcy usług hostingowych 3. Zainstaluj WordPress 4. Wybierz motyw 5. Dodaj treść 6. Dostosuj swoją stronę 7. Zainstaluj wtyczki 8. Aktualizacja, aktualizacja, aktualizacja!
Zarejestruj się i zapłać za nazwę domeny. Wybierz coś prostego i niezapomnianego, najlepiej po nim ‘.com’.
Zarejestruj się u dostawcy usług hostingowych, aby zabezpieczyć własną działkę internetową. Weź pod uwagę ekspertów hostingowych WordPress Bluehost jako opcję i zacznij od wspólnego lub tańszego planu hostingowego VPS, gdy Twoja strona znajdzie stopy.
Zainstaluj WordPress za pośrednictwem swojego dostawcy hostingu za pomocą jednego kliknięcia (jeśli jest obsługiwane) lub ręcznie, jeśli nie.
Zabawa się zaczyna! Wybierz motyw, który będzie odskocznią Twojej witryny’projekt. Przeglądaj bezpłatne oferowane przez WordPress lub kup coś wyjątkowego z renomowanej witryny innej firmy.
Dodaj strony, posty i obrazy do swojej witryny, aby stała się twoją własną.
Podejmij szybkie prace porządkowe, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stylu, a Twoja witryna jest skonfigurowana do osiągnięcia sukcesu.
Przenieś swoją witrynę na wyższy poziom dzięki wtyczkom, aby dodać do niej dodatkowe funkcje oraz pomóc w takich kwestiach jak SEO i filtrowanie spamu.
Obserwuj sekcję aktualizacji na pulpicie nawigacyjnym i akceptuj aktualizacje, gdy tylko będą dostępne. Zastanów się też nad automatyzacją niektórych (lub wszystkich) z nich.

I pamiętajcie, jeśli to wszystko brzmi zbyt ciężko, ciężka praca’mamy inną opcję: twórcy stron! one’Mamy domeny, hosting, motywy i aplikacje – wszystkie zebrane w jedną wygodną miesięczną opłatę – i są łatwe w użyciu dla każdego. Ponadto większość oferuje bezpłatne wersje próbne! Sprawdź naszą tabelę porównawczą konstruktora witryn, aby sprawdzić, czy może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Czy zbudowałeś witrynę WordPress? Masz jakieś najlepsze porady, którymi możesz się podzielić? Daj nam znać w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map