Jak założyć blog WordPress

Contents

Utwórz blog na WordPress w 10 prostych krokach

jak założyć blog z obrazkami WordPressWordPress może być idealną platformą do blogowania, ale rozpoczęcie pracy może być zastraszające – właśnie dlatego my’jesteś tutaj. Zostaw swoje zmartwienia, ponieważ pokażemy Ci, jak uruchomić bloga WordPress.


Dlaczego WordPress jest tak idealny do blogów wszystkich kształtów, rozmiarów i tematów? To’s an platforma open source, co oznacza, że ​​masz pełną kontrolę nad swoją witryną – dostosowywanie, kod, ustawienia itp. są w Twoich rękach.

Mało tego, WordPress był pierwotnie przeznaczony do blogowania, i nie ma’nawet straciłem to skupienie’stała się jedną z najpotężniejszych platform w sieci. Tam’nie można zaprzeczyć popularności WordPress’ generuje moc i elastyczność, WordPress obsługuje teraz ponad 30% witryn w Internecie!

Wielka moc może pochodzić z wielkimi bólami głowy i sfrustrowanym krzykiem, ale my’jestem tutaj, aby upewnić się, że nie’zdarzyć się – ty’Z przyjemnością założysz bloga WordPress, ponieważ ty’mamy twoich ekspertów po twojej stronie!

Jeśli ty’brakuje czasu, jednak stworzenie bloga na WordPressie może nie być dla Ciebie najlepszą opcją. Możesz uruchomić witrynę na żywo w ciągu kilku godzin za pomocą narzędzia do tworzenia witryn, więc jeśli to brzmi bardziej na twojej ulicy, sprawdź naszą recenzję najlepszych platform blogowych.

Ten przewodnik poprowadzi Cię przez każdy krok, który musisz zrobić łatwo stwórz własny blog na WordPress.

Pozwolić’zacznijmy, powinniśmy?

1

Kup nazwę domeny dla swojego bloga

Jeśli masz już domenę, gratulacje – możesz przejść od razu do kroku drugiego: Zarejestruj się u dostawcy hostingu WordPress. Miłej lektury!

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zdobycie nazwy domeny. Domeny są ważne, ponieważ ludzie używają ich do wyszukiwania Twojego bloga – na przykład nasza nazwa domeny to websitebuilderexpert.com.

Potrzebujesz nazwy domeny, ponieważ działa ona jak Twoja witryna’unikalna tożsamość – żadne dwie witryny nie mogą mieć tej samej domeny. Pomyśl o tym jak o swoim blogu’odcisk palca lub numer telefonu, co ułatwia znajdowanie i rozpoznawanie oraz pomaga wyróżnić się na tle wszystkich innych blogów online.

To zabawny pierwszy krok, ale to’to także ważna decyzja – jeśli Twój blog to Twoje dziecko, wybór jego nazwy jest bardzo ważny! Jeśli ty’Chcielibyśmy zmienić blogowanie w firmę internetową, a potem ciebie’Muszę wymyślić profesjonalną nazwę, która zachęci czytelników.

Poniżej znajduje się kilka zasad, których możesz przestrzegać, aby upewnić się, że domena jest skonfigurowana do sukcesu:

Najważniejsze wskazówki dotyczące wybierania domeny

 • Nie komplikuj – chcesz, aby twoja nazwa domeny była łatwa do znalezienia. Don’t nadmiernie komplikować, aby być “różne.”
 • Zrób to krótko i szybko – nazwa Twojej domeny musi być niezapomniana!
 • Don’t używaj liczb i myślników, jeśli możesz na to pomóc – unikaj wszystkiego, co może być źle zrozumiane lub zmieszane. Kiedy ludzie polecają Twoją witrynę, czy naprawdę zamierzają ją przeliterować swoim znajomym? Don’ryzykujesz utratę czytelników, ponieważ przegapili myślnik.
 • Odzwierciedlaj swojego bloga – ty’Zauważyłem, że nasza domena jest taka sama jak nasza strona’nazwa, tak jak większość witryn tam. Pomaga to scementować Twoją witrynę’tożsamość, ułatwia znalezienie i ogólnie pozwala uniknąć zamieszania!
 • Być wyjątkowym – jeśli domena, którą chcesz, jest już zajęta, don’po prostu przyklej numer dwa na końcu i zostaw to w tym miejscu. Zrób kilka wariantów, aby uniknąć rozczarowania.
 • działać szybko! – Gdy domena zniknie, to’odeszła – więc raz’zdecydowaliśmy się na nazwę domeny, musisz ją zabezpieczyć, zanim ktoś inny ją uzyska. W ten sposób to’jest gotowy i czeka, kiedy przyjdzie czas na opublikowanie bloga.

Więc ty’Wpadłeś na pomysł idealnej nazwy domeny, ale gdzie idziesz, aby ją zabezpieczyć? Możesz’po prostu wejdź do lokalnego sklepu i wybierz jeden – zamiast tego musisz kupić domenę od rejestratora.

Masz dwie główne opcje:

 1. Znajdź dostawcę hostingu, który sprzedaje domeny lub zawiera bezpłatną domenę w swoich planach hostingowych. (My’W następnym kroku bardziej szczegółowo wybiorę dostawcę usług hostingowych.)
 2. Kup domenę od rejestratora, takiego jak GoDaddy, a następnie skieruj domenę na blog WordPress.

Jeśli Twój dostawca hostingu wrzuci bezpłatną domenę z Twoim planem hostingowym, jest to najlepsza opcja. Darmowa domena zwykle trwa przez rok, po czym Ty’Będę musiał go odnowić, aby zachować go jako swój.

Jeśli twój dostawca nie’Aby zaoferować ten profit, zalecamy jego użycie rejestrator taki jak GoDaddy. To dlatego, że ty’bardziej prawdopodobne jest uzyskanie świetnej oferty niż w przypadku zakupu za pośrednictwem dostawcy hostingu.

domeny chrzestneGoDaddy to świat’największy rejestrator domen i ułatwia rozpoczęcie korzystania z własnej nazwy domeny

Don’martw się o skierowanie swojej domeny na swoją stronę – to’jest dość prosta i dostępne są internetowe przewodniki krok po kroku, takie jak ten artykuł pomocy Prześlij moją domenę od GoDaddy.

Możesz oczekiwać zapłaty za domenę od 0,99 do 60 USD rocznie. Cena będzie się różnić w zależności od sposobu zakończenia adresu URL – na przykład .online, .net lub .io. To mówi, standardowa cena zwykle wynosi od 10 do 20 USD rocznie dla domeny .com.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Wymyśl pomysły na swojego bloga’s nazwa domeny – spróbuj wymyślić kilka odmian
 • Sprawdziłem idealną domenę’dostępność, aby upewnić się, że nikt inny nie ma tego samego
 • Opłacono i zarejestrowano domenę u oficjalnego rejestratora, takiego jak dostawca usług hostingowych lub GoDaddy.

Dalsza informacja

 • Przeczytaj nasze Jaka jest nazwa domeny? Początkujący’s Przewodnik aby uzyskać więcej informacji o domenach.

2)

Zarejestruj się u dostawcy hostingu WordPress

Dostawcy usług hostingowych w zasadzie zapewniają Twojej witrynie miejsce w Internecie, w którym będzie można ją uruchomić. Bez hostingu nikt nie zobaczy Twojego pięknego bloga, więc to’ważne jest, aby zarejestrować się u usługodawcy przed próbą opublikowania czegokolwiek.

Istnieje mnóstwo dostawców i wiele różnych rodzajów planów hostingowych. Musisz znaleźć ten, który’jest właśnie dla ciebie – niewłaściwy plan hostingowy może sprawić, że Twoja witryna przyspieszy cierpienie, a nawet spowoduje awarię bloga!

To’to dobry pomysł do wyboru Hosting specyficzny dla WordPress, ponieważ te plany są specjalnie zaprojektowane do obsługi witryn WordPress i zawierają funkcje ułatwiające życie. Istnieją dwa główne typy hostingu WordPress: udostępnione i zarządzane.

Hosting WordPress współdzielony a zarządzany

Hosting współdzielony jest najbardziej podstawowym rodzajem hostingu. Oznacza to, że dzielisz serwer z innymi stronami internetowymi, dzięki czemu Twoje zasoby (takie jak pamięć masowa) są rozproszone między wami wszystkimi. Użyj tego, jeśli ty’utrzymuję rzeczy małe lub nie’planujesz zarabiać na swoim blogu.

Dobrym sposobem na myślenie o wspólnym hostingu jest wyobrażenie sobie, jak życie we wspólnym domu – każdy z was ma własną sypialnię, ale dzieli się między sobą zasobami. Jeśli jedna osoba pozostawia włączone światła cały czas i spływa po mierniku elektrycznym, wtedy jest’nikt nie został dla ciebie.

Zarządzany hosting WordPress jest bardziej zaawansowany – masz lepsze funkcje, takie jak ekspercka obsługa WordPress i automatyczne aktualizacje. Ten typ hostingu może obsługiwać znacznie większe witryny WordPress niż hosting dzielony i jest popularny wybór dla firm – a także duże blogi!

Zarządzany hosting WordPress jest lepszy niż hosting współdzielony i idealny, jeśli Ty’mam trochę bardziej hojny budżet albo Ty’ponownie planuję duży projekt. Ma lepsze funkcje i znacznie ułatwia prowadzenie witryny.

Czego szukać u dostawcy usług hostingowych

WordPress ma trzy wymagania dotyczące hostingu. Niezależnie od tego, który dostawca wybierzesz, upewnij się, że:

 • PHP w wersji 7.2 lub wyższej
 • MySQL w wersji 5.6 lub nowszej, LUB MariaDB w wersji 10.0 lub nowszej
 • Obsługa HTTPS

Najlepsza wskazówka! Zwróć uwagę na dostawców, którzy oferują instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia – to znacznie ułatwi Ci życie, gdy przejdziesz do następnego kroku w naszym przewodniku!

Nie wiesz, od czego zacząć? Don’martw się – my’już przebadaliśmy najlepszych dostawców hostingu WordPress w okolicy i poleciliśmy kilku najlepszych hostów:

 • Bluehost: Bez wątpienia najlepszy dostawca hostingu WordPress na rynku, Bluehost to najlepsze miejsce na rozpoczęcie. Oferując instalacje za pomocą jednego kliknięcia zarówno na dzielonym, jak i zarządzanym hostingu WordPress, wraz z bezpłatnymi kopiami zapasowymi, automatycznymi aktualizacjami oprogramowania i bonusem darmowej domeny, Bluehost naprawdę ma pełny pakiet.
 • Hosting A2: Ten dostawca oferuje zarówno współdzielony, jak i zarządzany hosting WordPress, chociaż możemy polecić zarządzane plany WordPress jako szczególnie dobre. Zarówno aktualizacje oprogramowania i wtyczek, jak i bezpłatne kopie zapasowe, nawet dotrzymuje kroku Bluehost – chociaż nie’zapewnić bezpłatną domenę.
 • HostGator: Jeśli ty’ponownie po udostępnieniu hostingu WordPress, ale don’Jeśli zobaczysz apel Bluehost, możemy polecić HostGator’Zamiast tego są plany WordPress. ty’Otrzymam bezpłatną domenę, nieograniczoną przestrzeń dyskową oraz aktualizacje zarówno oprogramowania, jak i wtyczek (co jest niezwykłe w przypadku wspólnych planów hostingowych). Wrzuć niesamowicie imponujący wynik bez przestojów wynoszący 99,99%, i to’to solidny wybór!

Dalsza informacja

 • Znajdź swojego idealnego dostawcę – przeczytaj naszą recenzję najlepsi dostawcy hostingu WordPress szczegółowe spojrzenie na współdzielone i zarządzane hosty WordPress.
 • Czy Twój blog będzie potrzebował najlepszej usługi? Przeczytaj naszą recenzję Najlepsi zarządzani dostawcy hostingu WordPress po pełną listę.

Podczas gdy wszyscy ci dostawcy osiągnęli imponujące wyniki w naszych badaniach, wybitny zwycięzca był niezaprzeczalnie Bluehost. Nie tylko zajął pierwsze miejsce pod względem hostowanego i zarządzanego hostingu WordPress, ale także’są również zalecane jako najlepszy dostawca przez sam WordPress.

Możesz zobaczyć, dlaczego Bluehost jest dostawcą, który najbardziej polecamy użytkownikom WordPress. Jeśli chcesz się zarejestrować, my’nakreśliłem kilka przydatnych kroków poniżej, które pomogą Ci zacząć.

Najlepsza wskazówka! Jeśli hosting wydaje się w tej chwili zbyt trudny, to tak’w porządku – możesz najpierw uruchomić swojego bloga w kreatorze stron internetowych. Twórcy witryn obsługują Twoją witrynę, więc wystarczy zarejestrować się i rozpocząć publikowanie. Jest to prosty sposób na budowanie pewności siebie przed przejściem do WordPress.

Wybierz plan

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać odpowiedni plan dla siebie. Dla Bluehost’W przypadku udostępnionego hostingu WordPress ceny zaczynają się już za 2,75 USD miesięcznie na pierwszą kadencję. Następnie plan odnawia się według stałej stawki 7,99 USD miesięcznie.

Masz w sumie trzy plany do wyboru, od 2,75 USD do 5,45 USD miesięcznie.

bluehost udostępnił plany cenowe wordpressBluehost ma trzy wspólne plany hostingowe WordPress i oferuje zniżki dla nowych klientów.

Główny powód rejestracji w Bluehost’Zalecanym planem jest to, że zapewnia bezpłatne kopie zapasowe. Inaczej, Podstawowy plan powinien ci dobrze służyć – o ile Twoja witryna jest również bardzo podstawowa.

Jeśli ty’wolę raczej zarządzany hosting WordPress, Twój najtańszy plan będzie 19,95 USD miesięcznie (kwota zostanie odnowiona po 29,99 USD miesięcznie po zakończeniu pierwszego okresu). Ponownie masz trzy plany do wyboru, tym razem od 19,95 USD do 49,95 USD miesięcznie.

bluehost zarządzał planami wordpressBluehost’Zarządzany hosting WordPress zaczyna się od 19,95 USD miesięcznie i zawiera zaawansowane funkcje, takie jak motywy premium i codzienne kopie zapasowe.

Zalecamy skorzystanie z tych planów na czas’próbuję rozwijaj swojego bloga, i żeby było więcej profesjonalny. Jednakże to’jest bardzo mało prawdopodobne’Potrzebuję najdroższego planu – a nawet planu rozwoju – więc don’czuję presję, aby zapisać się na droższe opcje.

Jeśli ty’poważnie myślę o swoim blogu, powinieneś zacznij od 19,95 USD miesięcznie planu kompilacji, zamiast wybierać hosting współdzielony. Wynika to z faktu, że otrzymujesz bardziej zaawansowane funkcje, takie jak ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, codzienne kopie zapasowe, a nawet centrum marketingowe.

Połącz swoją domenę

Kiedyś ty’po rejestracji możesz połączyć swoją domenę. Bluehost zapewnia darmowa domena na pierwszy rok na wszystkich swoich planach, więc jeśli don’Jeśli masz jeszcze nazwę domeny, jest to łatwy (i bezpłatny) sposób rejestracji.

Kiedy wybierasz swój plan, Ty’Nastąpi przekierowanie do strony, na której możesz albo wyszukać nową nazwę domeny, albo wprowadzić istniejącą. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami – To trwa mniej niż minutę!

Rejestracja domeny w konfiguracji bluehostBluehost ułatwia rozpoczęcie pracy, niezależnie od tego, czy Ty’ponownie tworzysz nową domenę lub łączysz istniejącą.

Utwórz konto

Kiedyś ty’wybraliśmy domenę, ty’Zostaniesz przeniesiony na stronę konta. Tam wprowadź swoje dane, wybierz ustawienia planu i wybierz dowolne dodatki. Tutaj również podajesz informacje o płatności, więc to’dobrym pomysłem jest mieć gotową kartę kredytową!

konfiguracja konta bluehostTo jest strona, którą ty’Zobaczymy, kiedy zarejestrujesz się w planie Bluehost.

Przejrzyj dokładnie tę stronę, aby się upewnić’jestem zadowolony ze wszystkich szczegółów – zwróć szczególną uwagę na czas trwania umowy (ustawienie domyślne to 36 miesięcy) i wszelkie dodatki do paczki.

dodatki do rejestracji pakietu bluehostMożesz wybrać dodatki do pakietu, jeśli chcesz uwzględnić dodatkowe funkcje w swoim planie, takie jak narzędzia SEO.

Dostawcy usług hostingowych czasami zaznaczają pola dodatków automatycznie – jeśli tak jest, możesz po prostu odznaczyć cokolwiek dasz’potrzebuję.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Zdecydowałem, jakiego rodzaju hostingu potrzebujesz
 • Badano najlepszego dostawcę hostingu dla Twojego bloga
 • Wybrałem ten plan hostingowy’jest odpowiedni dla Twojej witryny
 • Zarejestrowałem się, podłączyłem domenę i utworzyłem konto u swojego dostawcy

Dalsza informacja

 • Przeczytaj nasze szczegółowe informacje Recenzja Bluehost aby dowiedzieć się dlaczego’s najlepszy dostawca hostingu WordPress.
 • Chcesz utrzymać swojego bloga w ramach budżetu? Przeczytaj nasze Przegląd cen Bluehost dla pełnego spojrzenia na jego plany i ceny.
 • Porównaj najlepszych dostawców hostingu w naszym Tabela porównawcza usług hostingowych.

3)

Zainstaluj WordPress

Teraz, kiedy ty’wszystko ponownie skonfigurowane u swojego dostawcy usług hostingowych’prawdopodobnie rozglądam się dookoła, zacierasz dłonie, gotowy do rozpoczęcia tworzenia swojego bloga. Do tego ty’Potrzebuję bloków konstrukcyjnych – czas zainstalować WordPress dzięki czemu możesz dostać się do zabawnych rzeczy!

Istnieją dwa sposoby instalacji WordPress: instalacja ręczna i instalacja jednym kliknięciem. To, którego użyjesz, będzie zależeć od twojego dostawcy hostingu – jeśli nie’Wybierz plan WordPress, a potem wygrasz’masz opcję instalacji jednym kliknięciem.

To’Nic dziwnego zdecydowanie zalecamy instalację jednym kliknięciem – to’jest łatwiejszy, szybszy i bardziej przyjazny dla początkujących niż robienie tego ręcznie. Bluehost, A2 Hosting i SiteGround to tylko trzej dostawcy oferujący automatyczną lub łatwą instalację WordPress.

Na przykład Bluehost automatycznie instaluje najnowszą wersję WordPress’utworzyłem twoje konto, co oznacza, że ​​nie’muszę podnieść palec. Przeczytaj nasz przewodnik na temat instalacji WordPress z Bluehost, aby uzyskać więcej informacji na temat tego bardzo prostego procesu.

bluehost automatyczna instalacja blogu wordpressBluehost automatycznie instaluje dla Ciebie WordPress, dzięki czemu jest naprawdę szybkim i przyjaznym dla początkujących dostawcą hostingu. Najlepsza wskazówka! W przypadku instalacji ręcznych dobrym źródłem informacji jest przewodnik po instalacji WordPress, który można znaleźć na oficjalnej stronie WordPress. To’Warto również sprawdzić, czy Twój dostawca hostingu ma podobne artykuły w swoim centrum pomocy.

Jeśli ty’Zarejestrowałem się już u dostawcy usług hostingowych, który tego nie robi’t oferuje instalację WordPress, don’panika – możesz zainstalować go ręcznie, ale to’Po prostu poświęcę więcej czasu i wysiłku. Na szczęście istnieje wiele przyjaznych dla początkujących przewodników, którzy przeprowadzą Cię przez każdy krok.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Dowiedz się, czy Twój dostawca hostingu oferuje instalację jednym kliknięciem
 • Zdecydował się na instalację WordPress ręcznie lub jednym kliknięciem
 • Zainstalowany WordPress

4

Wybierz motyw swojego bloga

ty’Zainstalowałem WordPress, co oznacza możesz teraz zacząć budować swojego bloga. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór motywu. I my’nie mówię o ‘recenzja książki’ lub ‘piekarnia’ – mamy na myśli szablon, który określa wygląd Twojego bloga.

Gdzie znaleźć swój motyw

Gdzie można znaleźć te motywy? Cóż, w katalogu motywów WordPress są tysiące – możesz wyszukiwać słowa kluczowe lub filtrować wyniki według popularności, najnowszych, a nawet funkcji, układu lub tematu.

Możesz ‘próbny’ większość motywów, aby zobaczyć, jak wyglądałby projekt na aktywnej stronie, a niektóre pozwalają nawet edytować przykładową zawartość, aby poczuć, jak działa motyw.

katalog motywów blogu wordpressMożesz znaleźć tysiące motywów na oficjalnej stronie WordPress i przeszukiwać je za pomocą opcji filtrów.

Możesz także znaleźć motywy WordPress na strony osób trzecich takich jak ThemeForest i Themify, co oznacza Ciebie’mamy ogromną ilość możliwości wyboru. Niezależnie od tego, czy trzymasz się WordPressa, czy przeglądasz inne witryny, to Ty’Znajdziesz mieszankę darmowych i premium motywów.

Wybór motywu jakości: Darmowy kontra Premium

Motywy WordPress może tworzyć każdy, od programistów WordPress po sąsiada. Oznacza to, że otrzymujesz masę różnorodności, ale oznacza również, że powinieneś spodziewać się pewnej zmienności poziomu jakości.

Najlepsza wskazówka! Wybierz motyw jakości. Przeczytaj recenzje, sprawdź datę ostatniej aktualizacji motywu, wyświetl podgląd motywu przed jego instalacją i trzymaj się oficjalnych sklepów, takich jak te, o których wspomnieliśmy powyżej.

Czy to oznacza, że ​​powinienem trzymać się z dala od bezpłatnych motywów? No cóż, darmowe motywy mogą być bardziej ograniczone i mniej wyjątkowe niż te premium, ale tak nie jest’To znaczy, że nie powinieneś’używam ich.

Istnieje wiele dobrej jakości darmowych motywów – jeśli cię znasz’Będę dużo wypróbowywać różne style i przeprojektowywać, lub po prostu chcę dość prostego bloga, wtedy darmowy motyw jest rozsądnym wyborem. Są również bardzo przyjazne dla początkujących, co jest dużym bonusem dla nowych blogerów!

Minusem darmowych motywów jest to, że one’na dłuższą metę nie są takie świetne. Oni nie’chodź z kimkolwiek, z kim możesz się skontaktować w celu uzyskania pomocy, jeśli napotkasz problemy, i brak funkcji powstrzyma Twoją witrynę, jeśli staniesz się silniejszym blogiem.

Dla większości z was czytających ten przewodnik darmowy motyw będzie dobrze pasował do nowego bloga – ty’Otrzymam wystarczającą liczbę podstawowych funkcji do obsługi prostej witryny. Jednak jeśli ty’jeśli szukasz naprawdę wyjątkowych lub pełnych funkcji stron lub łączysz swojego bloga z witryną firmy, powinieneś spojrzeć na motywy premium.

Motywy premium różnią się ceną, ale zwykle mieszczą się w przedziale od 20 do 80 USD.

Najważniejsze, aby wiedzieć, kiedy’ponowne wybranie motywu to jest to to’nie jest osadzony w kamieniu. Po pierwsze, możesz go dostosować, aby projekt był bardziej osobisty – a jeśli chcesz później zmienić markę, zawsze możesz zmieniać motywy.

Najlepsza wskazówka! Zawsze upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową witryny przed zmianą motywów.

Instalowanie Twojego motywu

Kiedyś ty’wybrałem Twój motyw, musisz go zainstalować. To powinno być dość proste.

Instalowanie motywu z katalogu motywów WordPress

Po prostu przejdź do Wygląd na pulpicie nawigacyjnym WordPress i przejdź do sekcji Motywy. Kliknij przycisk Dodaj nowy, a ty’Będę mógł przeglądać katalog motywów WordPress i zainstalować dowolny z nich. Pamiętaj, aby kliknąć Aktywuj, aby zakończyć proces!

instalacja motywu blogu wordpressAby zainstalować nowy motyw, po prostu przejdź do sekcji Wygląd i kliknij Dodaj nowy, aby wybrać nowy motyw z katalogu WordPress.

Instalowanie motywu od zewnętrznego dostawcy

Jeśli ty’po wybraniu motywu premium z witryny innej firmy proces będzie nieco inny, ale nadal prosty.

Najpierw pobierz swój motyw (it’Będę zapisany jako plik do pobrania.) Następnie przejdź do ustawień WordPress i przejdź do sekcji Motywy na pulpicie nawigacyjnym. Kliknij przycisk Dodaj nowy. Stamtąd możesz po prostu przesłać wcześniej pobrany plik motywu i kliknąć Aktywuj, aby zakończyć instalację.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Przeglądałem różne motywy WordPress
 • Zdecydował, czy potrzebujesz motywu bezpłatnego lub premium
 • Sprawdzono, czy Twój motyw jest aktualny i dobrej jakości
 • Zainstalowałem twój motyw

Dalsza informacja

 • Przeczytaj nasz przewodnik na Jak zaprojektować stronę internetową aby pomóc Ci zacząć.
 • Sprawdź te Niesamowite układy strony głównej po inspirację.

5

Dodaj swój blog’s Treść

To jest sekcja ty’czekałem!

To’czas na pisanie – może masz już jasną wizję tego, na czym będzie koncentrować się Twój blog, a może Ciebie’wciąż bawię się różnymi pomysłami. Tak czy inaczej, teraz’to twój czas, by zabłysnąć, a my’mamy kilka podstawowych wskazówek na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy na początku.

Planować naprzód

To’dobrym pomysłem jest stworzenie plan zawartości. Pomyśl o swoich celach – zarówno krótko-, jak i długoterminowych – oraz o tym, co chcesz, aby czytelnicy wydostali się z Twojego bloga. Jak to zrobisz??

Chociaż nie powinieneś’zbyt zagmatwane w szczegółach, myślenie o tych rzeczach pomoże Twojemu blogowi odnieść sukces. Postaraj się zdecydować, jak często’Opublikuję treść, a następnie się jej trzymaj. Warto opublikować kilka artykułów przed opublikowaniem czegokolwiek, jak wtedy’Będę miał niezły zapas treści do wydania, jeśli trafisz suchym zaklęciem w swoim piśmie.

Wybić się z tłumu

Co wyróżnia Ciebie i Twojego bloga? Czy to Twój styl życia, twój punkt widzenia na tematy lub pewne umiejętności, które posiadasz? Jak wiecie, mnóstwo blogów jest już online, ale don’niech cię to zastrasza – pozwól, żeby cię zainspirowało!

Spójrz na blogi, które podziwiasz i ustal, co one’zrobiliśmy, aby się wyróżnić – jak to zrobić na swoim blogu?

Uzyskaj Visual

Chociaż my’upewnij się, że Twój blog będzie wymowny i wciągający, don’polegaj tylko na swojej cudownej prozie. Podziel swoje posty na blogu za pomocą nagłówków, filmów, zdjęć i wszystkiego, co według Ciebie doda wartość dodaną do tego dzieła.

Don’t Zbyt skomplikowane rzeczy

Pisz krótkimi zdaniami, krótkimi akapitami i dość prostym językiem. Oczywiście powinieneś dać wyraz swojemu stylowi, ale ta taktyka otwiera twoje pismo szerszej publiczności online!

Niech płyną słowa

Jeśli ty’mam coś do powiedzenia… to powiedz to! Pisząc dłużej, dobra jakość treści zapewni szczęśliwych czytelników i pomoże znaleźć się w Google’wyniki wyszukiwania. Promuj także swoje posty, aby poszerzyć grono odbiorców (my’Omówię to bardziej szczegółowo później.)

Najlepsza wskazówka! Don’t be nieśmiały – kontakty z innymi blogerami mogą być nieocenione w świecie blogów. Znajdź inne blogi o podobnych zainteresowaniach i skontaktuj się z nami. Możesz pisać o swoich blogach w swoich postach, udostępniać ich treści oraz dodawać komentarze lub polubienia na ich stronie.

Teraz, kiedy my’daliśmy ci kilka sposobów, aby Twoje treści były naprawdę niesamowite, niech’Rzuć okiem na kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci wysadzić posty na blogu jak profesjonalista.

Najpierw przejdź do pulpitu WordPress, do sekcji Posty. Następnie kliknij przycisk Dodaj nowy w lewym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie nowej wersji bloga. Wpisz nowy tytuł w górnym polu, a następnie kliknij przycisk Zapisz wersję roboczą po prawej stronie.

utwórz post na blogu wordpressTak będzie wyglądał Twój wpis na blogu podczas jego edycji. Możesz dodawać nagłówki, obrazy lub inne elementy – zawsze pamiętaj, aby raz kliknąć przycisk Zapisz wersję roboczą’dokonałem zmian!

Poniżej znajduje się sekcja, w której możesz dodać główną treść bloga. Nie powinieneś’zbyt trudne – po prostu dodaj sekcje w kolejności, w jakiej mają się pojawiać na stronie. Pola tekstowe są bardzo proste, podobnie jak dodawanie obrazów.

Najlepsza wskazówka! Wpisy i strony są różne, choć brzmią dość podobnie! My’Więcej informacji o stronach znajdziesz w następnej sekcji.

Możesz albo napisać swój post bezpośrednio do WordPressa, albo napisać go gdzie indziej i skopiować go do bloków tekstowych’jest gotowy. Pamiętaj, aby wyświetlać podgląd posta, aby upewnić się, że wszystko jest tam, gdzie powinno być.

Kiedy ty’jesteś gotowy, aby udostępnić swój post, kliknij przycisk Publikuj!

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Pomyśl o tym, co sprawia, że ​​Twój blog jest wyjątkowy
 • Utworzono plan do naśladowania, aby ułatwić prowadzenie bloga
 • Zacząłem pisać treści na swoim blogu

6

Dostosuj swojego bloga’s Ustawienia

Chociaż nie chcemy oderwać się od pisania tych wszystkich wspaniałych treści, pozostaje jeszcze kilka zadań do ukończenia, zanim blog zostanie całkowicie ukończony. Następnym, na który należy zwrócić uwagę, jest dostosowanie bloga’s ustawienia.

Dostosowywanie wykracza daleko poza modyfikowanie motywu’projekt. ty’ponownie kontrolujesz ustawienia na swoim blogu’s strona główna do swoich komentarzy. Całkiem ważne rzeczy, prawda? Pozwolić’przejdź do tego.

Dodawanie menu nawigacyjnego

Osoby odwiedzające Twój blog po raz pierwszy są jak turyści na wakacjach – chcą się dobrze bawić, a do tego potrzebują drogowskazów i map, które pomogą im znaleźć drogę. Potrzebują menu nawigacyjnego do przeglądania Twojego bloga!

Przejdź do pulpitu nawigacyjnego, przejdź do sekcji Wygląd, a następnie kliknij opcję Menu z wyświetlonej listy. Spowoduje to przejście do strony, na której możesz zarządzać ustawieniami menu. Najpierw nadaj swojemu menu nazwę – Twoi goście wygrali’zobacz to, to’tylko w celach informacyjnych – i kliknij Utwórz menu.

Teraz możesz edytuj ustawienia menu, co informuje WordPress, gdzie ma się pojawiać menu nawigacyjne. Większość menu nawigacyjnych pojawia się w nagłówku strony – aby to ustawić, wybierz opcję Podstawowa. Jeśli możesz’Aby to zobaczyć, wypróbuj opcje, takie jak Main lub Top.

dodanie menu nawigacji blogu wordpressTutaj możesz zobaczyć, jak będzie wyglądało tworzenie menu nawigacyjnego na pulpicie nawigacyjnym.

Następnie wystarczy dodać kilka stron do menu!

To całkiem proste – użyj paska bocznego po lewej stronie zaznacz pola stron, które chcesz dodać, a następnie kliknij Dodaj do menu. Możesz dodawać linki do stron, postów, niestandardowe linki i kategorie.

Możesz dostosować nazwy stron w menu, a także przeciągnąć je w innej kolejności.

Dodawanie strony głównej

WordPress wyświetla listę najnowszych postów na blogu w Twojej witrynie’strona główna. Jesteś skończony’muszę zrobić wszystko, aby utworzyć tę stronę, as WordPress automatycznie tworzy i aktualizuje go dla Ciebie.

Jeśli jednak chcesz statyczna strona główna – taki, który nie’t zmieniaj się za każdym razem, gdy dodajesz nowy post – wtedy ty’Musisz to dodać sam. To jest najlepsze, jeśli ty’ponownie łącząc bloga z witryną firmy i potrzebuję zestawu strony głównej wyjaśniającej, o czym jest Twoja witryna.

Aby utworzyć tę statyczną stronę główną, po prostu przejdź do sekcji Strony na pulpicie nawigacyjnym i kliknij Dodaj nowy. Nadaj swojej stronie tytuł i trochę treści, a następnie naciśnij przycisk Publikuj.

dodaj nową stronę do bloga wordpressDodanie nowej strony jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć Dodaj nowy, utwórz zawartość, a następnie kliknij przycisk Publikuj. Najlepsza wskazówka! Aby dołączyć stronę, która nadal wyświetla posty na blogu, a także statyczną stronę główną, po prostu dodaj kolejną nową stronę. Tytuł to coś w stylu ‘Blog’, i don’nie martw się o wypełnienie go treścią – po prostu nazwij go i kliknij Publikuj.

Teraz przejdź do Ustawień czytania na pulpicie nawigacyjnym. Gdzie to mówi ‘Zostanie wyświetlona strona główna’, musisz kliknąć ‘Strona statyczna’ – pod dwiema opcjami możesz ustawić swoje strony. Musisz wybrać nowo utworzoną stronę statyczną i ustawić ją jako stronę główną.

Blog WordPress ustawia statyczną stronę głównąTo jest strona Ustawienia czytania, na której musisz wybrać statyczną stronę główną swojego bloga!

Jeśli utworzyłeś również nową stronę blogu, aby wyświetlać najnowsze posty na blogu, przejdź do opcji poniżej, oznaczonej etykietą ‘Strona postów’, i wybierz tę nową stronę blogu.

Spowoduje to zastąpienie starej strony głównej nową, statyczną wersją, a także utwórz nową stronę, na której będą wyświetlane nowe posty na blogu. Pamiętaj, aby kliknąć Zapisz, a Ty’wszystko skończone!

Dodawanie / wyłączanie komentarzy

Kiedy ty’ponownie publikując zabójcze treści, chcesz, aby ludzie dzielili się swoimi przemyśleniami i odpowiedziami na twoje pismo. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zachęcić, jest komentowanie swojej witryny!

Zarządzasz ustawieniami komentarzy z pulpitu WordPress – przejdź do Ustawień, a następnie przejdź do Strona dyskusji aby zobaczyć, jak są ustawione twoje komentarze.

ustawienia komentarzy blogu wordpressStrona Dyskusje umożliwia zarządzanie witryną’ustawienia komentarzy.

ty’Znajdziesz szereg pól wyboru z różnymi opcjami, które pozwalają zarządzać domyślnymi ustawieniami artykułów, a także innymi ustawieniami komentarzy. To tutaj decydujesz, czy ludzie muszą wpisać swoje imię i adres e-mail, gdy zostawiają komentarz, czy też chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy ktoś komentuje.

Możesz ustawić, czy komentarze wymagają Twojej zgody przed pojawieniem się na Twoim blogu, czy też ludzie mogą publikować swoje przemyślenia bezpośrednio na Twoich artykułach. To’zwykle dobrym pomysłem jest filtrowanie komentarzy, ponieważ pomaga zapobiegać zaśmiecaniu witryny przez spam.

Możesz również uniemożliwić komentowanie nowych artykułów w sekcji Dyskusja, ale jeśli chcesz usunąć komentarze na istniejących stronach, możesz’Będę musiał przejść do sekcji Komentarze na pulpicie nawigacyjnym.

blog komentarze wordpress stronaStronę Komentarze można łatwo znaleźć na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Ten przykład nie’Masz jeszcze jakieś komentarze, ale możesz zobaczyć, gdzie one są’pojawia się d!

To tutaj ludzie’pojawią się komentarze – czy one’oczekują na zatwierdzenie lub zostały opublikowane – i gdzie możesz usunąć lub odpowiedzieć innym’s wiadomości. Całkiem fajne!

Aby usunąć, zatwierdzić lub odrzucić dużą liczbę komentarzy jednocześnie, kliknij opcję Działania zbiorcze w lewym górnym rogu strony. Jest to bardzo przydatne, jeśli Ty’ponownie sprzątam – zbyt wiele komentarzy może spowolnić twoje strony, więc miej oko na swoje popularne posty!

Ustawienia główne

Twoje ogólne ustawienia to miejsce, w którym przechowujesz podstawowe informacje o swoim blogu. Obejmuje to takie rzeczy, jak adres witryny, strefa czasowa’ponownie, a także sposób wyświetlania godziny i daty.

To’warto zapoznać się z tą sekcją i upewnić się, że wszystko jest wypełnione dokładnie tak, jak chcesz.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Dodano menu nawigacyjne, aby pomóc użytkownikom znaleźć drogę do Twojego bloga
 • Dodano statyczną stronę główną (jeśli jej potrzebujesz)
 • Zarządzałem ustawieniami komentarzy
 • Zapoznaj się z ogólnymi ustawieniami i upewnij się, że to’wszystko jest dokładne

7

Zainstaluj wtyczki blogów

Teraz ty’po opanowaniu wszystkich ustawień możesz wrócić do niektórych ciekawych części blogowania. Następnie to’nadszedł czas, aby uzyskać wtyczki, które naprawdę sprawią, że Twój blog się pop!

Co to są wtyczki?

Wtyczki są jak aplikacje – instalujesz wtyczki, aby dodać dodatkowe funkcje, których może brakować Twój blog. Na przykład możesz zainstalować wtyczkę, aby dodać formularz kontaktowy do strony lub wybrać taką wtyczkę’Pomogę Ci zarządzać SEO.

wtyczki blogowe wordpressMożesz szukać wtyczek w katalogu wtyczek WordPress.

Ile kosztują wtyczki?

Niektóre wtyczki są bezpłatne, niektóre mają cenę, która może wynosić od 5 do 100 USD. Niektóre wtyczki mają jednorazowe opłaty, podczas gdy inne działają na zasadzie subskrypcji. To znaczy’bardzo trudno jest ustalić konkretną cenę, ponieważ zależy to od tego, co wybierzesz.

Polecane wtyczki

Istnieją setki (jeśli nie tysiące) wtyczek do blogowania, ale oto tylko kilka z popularnych, które możesz zajrzeć:

 • Yoast SEO: Jest to najlepsza wtyczka, która pomaga Twojemu blogowi w rankingu w wyszukiwarkach, ponieważ właściwie zajmuje się Twoim SEO i sprawia, że ​​zarządzanie nim jest bardzo łatwe. Możesz zacząć za darmo lub zapisać się na premię za 89 USD.
 • Jetpack: Kolejna wtyczka tego’Są używane we wszystkich witrynach, Jetpack zapewnia bezpieczeństwo, wydajność i zarządzanie witryną. Został zbudowany przez Automattic, więc znasz to’Będę świetnej jakości. Możesz z niego korzystać za darmo lub wybrać płatny abonament od 3,50 USD miesięcznie.
 • Formularze Everest: Daje to łatwy sposób tworzenia różnego rodzaju formularzy na swoim blogu – najbardziej atrakcyjne są formularze kontaktowe, dzięki czemu czytelnicy mogą się z Tobą skontaktować! Nawet lepiej’jest całkowicie darmowy.

Najlepsza wskazówka! Chociaż istnieją tysiące wtyczek do wyboru, don’t zainstalować zbyt wiele na swojej stronie, ponieważ może to spowolnić prędkość ładowania. To wygrało’Czy wyświadczasz przysługę swoim czytelnikom lub Google. Tam’Nie ma ustalonej reguły dotyczącej liczby instalacji, ale maksymalnie 20 wydaje się rozsądne.

Jak zainstalować wtyczki

Jak więc zainstalować te wtyczki? Najłatwiej jest udać się prosto do pulpitu WordPress, a następnie przejść do sekcji Wtyczki. Kliknij Dodaj nowy – następnie po prostu wpisz wtyczkę, którą chcesz zainstalować.

instalacja wtyczek z wordpressPo kliknięciu Dodaj nowy, ty’Zobaczę tę stronę, na której możesz wyszukać wtyczkę, którą chcesz zainstalować.

Gdy znajdziesz wtyczkę’ponownie po, kliknij Zainstaluj teraz i poczekaj, aż WordPress pobierze wtyczkę. Następnie wystarczy kliknąć link Aktywuj wtyczkę i cieszyć się nową wtyczką!

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Zbadano, które wtyczki będą najlepsze dla Twojego bloga
 • Sprawdzone, czy oni’ponownie za darmo lub premium
 • Zainstalowałem wybrane wtyczki

8

Skonfiguruj Google Analytics

To’wszyscy bardzo dobrze chwalą się znajomym, że blog ma się dobrze, ale nie zrobiliby tego’wspaniale byłoby mieć jakiś faktyczny dowód na kopię zapasową swojego bloga’wspaniałość?

Google Analytics to najlepszy sposób na śledzenie sukcesu Twojego bloga. Daje raporty o tym, jak ludzie wchodzą w interakcje z Twoją witryną, z danymi o tym, ile osób odwiedza każdą stronę, ile czasu spędzają w Twojej witrynie i wiele więcej.

Informacje te są nieocenione przy mierzeniu tego, co Ty’radzą sobie dobrze, a co możesz zrobić lepiej – jeśli chcesz, aby Twój blog odniósł sukces w dłuższej perspektywie, musisz mieć Google Analytics.

Jak sobie radzisz z konfiguracją? Aby otrzymywać raporty Google Analytics bezpośrednio na pulpicie WordPress, musisz’Będę musiał go zainstalować. Najlepszym i najbardziej bezproblemowym sposobem na to jest skorzystanie z wtyczki MonsterInsights, która poprowadzi Cię przez cały proces. (I don’martw się: zarówno Google Analytics, jak i MonsterInsights są dostarczane z bezpłatnymi wersjami).

Najpierw utwórz konto Google Analytics – ty’Otrzymasz identyfikator śledzenia, którego musisz zanotować. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez MonsterInsights (it’Będę polegać na wprowadzeniu tego identyfikatora śledzenia), a na tobie’Będziesz mieć Google Analytics na wyciągnięcie ręki w krótkim czasie.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Utworzono konto Google Analytics
 • Zanotowałem swój identyfikator śledzenia
 • Zainstalowałem Google Analytics na swoim blogu (użycie wtyczki takiej jak MonsterInsights jest najprostszym sposobem!)

9

Trwające aktualizacje

Chociaż regularne aktualizowanie treści jest jednym z głównych czynników prowadzących do pomyślnego prowadzenia bloga, jest jeszcze kilka innych, zakulisowych prac, o których musisz również dbać.

Aktualizacje

Najważniejsze, na co musisz uważać, to aktualizacje WordPress. Jest to bardzo ważne – nie zaniedbuj swoich aktualizacji!

WordPress wydaje regularne aktualizacje swojej platformy, aby działała płynnie, bez błędów i działała na najwyższym poziomie swojej technicznej gry. Jeśli nie’t aktualizuj swoją witrynę, aby nadążać za tymi aktualizacjami, blog stanie się nieaktualny i będzie podatny na naruszenia bezpieczeństwa i irytujące usterki.

Istnieją różne rodzaje aktualizacji – aktualizacje oprogramowania są głównymi, na których musisz być na bieżąco, podczas gdy ty’Będę też musiał zaktualizuj swoje wtyczki i motyw od czasu do czasu. ty’Zostaniesz powiadomiony na pulpicie nawigacyjnym WordPress, gdy te aktualizacje będą wymagane.

Hosting

Innym ważnym obszarem, o którym należy pamiętać, jest blog’hosting. Jeśli nie’t mieć włączone automatyczne odnawianie, upewnij się, że odnawiasz swój plan na czas, lub ryzykujesz upadkiem swojej witryny.

Śledź swojego bloga’Postęp – czy nadal jest to odpowiedni plan hostingowy? Czy potrzebujesz bardziej zaawansowanego planu z lepszymi funkcjami? Zadanie tych pytań powinno zapewnić, że Twój blog nie’za duży na buty i wygrał’zacznij się rozbijać, ponieważ to’na ograniczonym planie hostingowym.

Kopie zapasowe

To’to także dobry pomysł rób regularne kopie zapasowe swojego bloga. Twój dostawca hostingu może uwzględniać bezpłatne kopie zapasowe w twoim planie, ale my’d zawsze na wszelki wypadek zalecamy wykonanie dla siebie dodatkowych kopii zapasowych.

Zawsze wykonuj kopię zapasową witryny przed zmianą motywów lub aktualizacją do najnowszej wersji WordPress – lepiej dmuchać na zimne!

Łatwa opcja

Jeśli nie’Aby utrzymać bieżącą konserwację, Twój blog potknie się i upadnie, zanim będzie miał szansę odnieść sukces. To’smutne, ale prawdziwe!

Na szczęście twórcy stron internetowych są łatwiejszą opcją, ponieważ dbają o Twój hosting, bezpieczeństwo i aktualizacje. My’nie mówię tego’jest odpowiedni dla wszystkich, ale jest to opcja, jeśli chcesz prostszego blogowania.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Sprawdzone pod kątem wszelkich aktualizacji, które mogą wymagać instalacji
 • Zanotował twój plan hostingowy’s data odnowienia lub włączone automatyczne odnawianie
 • Utworzono kopię zapasową bloga

Dalsza informacja

 • Masz ochotę na coś łatwiejszego? Przeczytaj naszą recenzję Najłatwiejsi twórcy stron internetowych dla szybszego sposobu na rozpoczęcie blogowania.
 • Porównaj najlepszych twórców stron internetowych w naszym Tabela porównawcza Kreatora stron internetowych.

10

Rozwijaj swojego bloga

Publikowanie pierwszego postu to niesamowite uczucie. Uderzasz w Publikuj w przypływie nerwów i radości i myślisz, że to najlepsze uczucie. Wkrótce ty’mam błąd – i chcesz wiedzieć, jak mogę przenieść go na wyższy poziom?

To’s czas na uzupełnienie bloga i udanie się do wirtualnych gwiazd.

SEO

Oto wracamy do czasami irytujących optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Prawda jest taka, że ​​bez SEO Twój blog nie’masz szansę na znalezienie kogoś innego niż twój najlepszy przyjaciel i babcia. Jasne, mogą być twoimi największymi fanami, ale ty nie’chcę, żeby byli twoimi jedynymi fanami.

Że’gdzie przychodzi SEO. Zainstaluj wtyczkę Yoast SEO od razu – pobrało go już ponad 5 milionów osób, więc musisz nadążyć za tą konkurencją!

Wtyczka Yoast SEO WordPress BlogWtyczka Yoast SEO jest niezbędna, aby w pełni wykorzystać możliwości bloga’potencjał SEO.

Zidentyfikuj słowa kluczowe, które chcesz uszeregować, a następnie umieść linki do innych stron na swoim blogu, a także do innych witryn o odpowiedniej jakości treści. Tam’to za dużo, by je tutaj omówić, ale są tam świetne listy kontrolne i przewodniki po SEO – my’Link do niektórych poniżej, aby zacząć!

Dalsza informacja

 • Sprawdź zarys artykułu w Backlinko Google’200 czynników rankingowych dla pełnego wprowadzenia SEO.
 • Czy słyszałeś plotki o WordPressie?’ Umiejętności SEO? Przeczytaj nasze Kreator stron SEO a SEO WordPress porównanie do sortowania mitów od prawd.

Listy mailingowe

Tworzenie listy adresowej do interakcji z czytelnikami to świetny sposób utrzymanie zaangażowania, i ciągłe sprowadzanie czytelników na bloga. E-mail może wydawać się przestarzały, ale tak jest’wciąż jest niezwykle skutecznym sposobem na utrzymanie zainteresowania czytelników Twoją witryną.

Najlepszym sposobem na to jest zainstalowanie wtyczki, takiej jak Thrive Leads, który zawiera konfigurowalne formularze, analizy, animacje i mnóstwo innych funkcji.

Zachęcaj ludzi do zapisywania się na listę mailingową – istnieje wiele różnych sposobów zachęcania ludzi do rejestracji, w tym wezwania do działania, wyskakujące okienka i formularze kontaktowe. Uważaj, aby nie zbombardować swoich czytelników, w przeciwnym razie mogą się zirytować i odejść!

Możesz użyć e-mail marketingu, aby ostrzec czytelników o nowych treściach, promować specjalne oferty, wydarzenia lub aktualności, a nawet publikować specjalne treści, które’jest wyłącznie dla twoich odbiorców wiadomości e-mail.

Media społecznościowe

Media społecznościowe to potężna platforma do rozwijania bloga – pod warunkiem, że używasz go we właściwy sposób!

Don’staraj się udostępniać swoje posty na jak największej liczbie platform społecznościowych – zamiast tego wybierz kilka, które Twoim zdaniem pasują do Twojego bloga. Pomyśl o swojej grupie docelowej i jakiej platformie społecznościowej oni’najprawdopodobniej użyje najwięcej.

Jak zawsze, możesz zainstalować wtyczkę, która ci pomoże z udostępnianiem w mediach społecznościowych – możesz nawet skonfigurować automatyczne udostępnianie nowych postów, co daje więcej czasu na napisanie.

Osadzaj linki do swoich kont w mediach społecznościowych na swoim blogu, ponieważ ułatwia to czytelnikom śledzenie Ciebie i interakcję z Twoim blogiem, udostępniając go na swoich stronach społecznościowych. Możesz nawet osadzić na swoim blogu kanał społecznościowy na żywo, aby ludzie mogli to robić’faktycznie muszę opuścić witrynę, aby zobaczyć, co Ty’byłem do!

Najlepsza wskazówka! Pamiętaj, aby zachować wszystkie konta, które łączysz z profesjonalnymi i odpowiednimi – to’warto utworzyć osobne konto dla swojego bloga, zamiast korzystać z konta osobistego.

Sieć

Pamiętasz, kiedy wspominaliśmy o połączeniu z innymi blogerami? Wybacz nam, że się powtarzamy, ale my’ponownie odwiedzę ten punkt!

Dotrzyj do innych blogerów w Twojej niszy, i użyj tych połączeń, aby sobie pomóc. Możesz rozmawiać o tych blogach we własnych postach, takich jak ich artykuły, a nawet udostępniać swoje ulubione posty w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że oni’Oddam ci przysługę!

To świetny sposób na znalezienie nowych czytelników i poznanie właściwych kręgów blogowych.

Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że’ve:

 • Zainstalowano wtyczkę SEO
 • Utworzono listę mailingową
 • Udostępniłeś swojego bloga w mediach społecznościowych
 • Rozpoczął tworzenie połączeń z innymi blogerami

Jak założyć blog WordPress: Podsumowanie

Że’s to – ty’jestem gotowy do pracy!

Wiemy to’jest wiele informacji do zdobycia, więc pozwólmy’masz krótkie podsumowanie kroków, które ty’zabrałem się tutaj:

 1. Kup nazwę domeny dla swojego bloga
 2. Zarejestruj się u dostawcy hostingu WordPress
 3. Zainstaluj WordPress
 4. Wybierz motyw swojego bloga
 5. Dodaj swojego bloga’s treść
 6. Dostosuj swojego bloga’s ustawienia
 7. Zainstaluj wtyczki blogów
 8. Skonfiguruj Google Analytics
 9. Trwające aktualizacje
 10. Rozwijaj swojego bloga

ty’Podczas podróży będziesz zbierać własne najlepsze wskazówki, sztuczki i umiejętności, ale ten przewodnik będzie odskocznią do Twojej blogowej podróży. My’Udowodniliśmy, że założenie bloga na WordPress nie działa’to musi być ciężka praca – jasne, tam’jest wiele do przemyślenia, ale jeśli ty’podejmij wyzwanie, znamy cię’Cieszę się każdym krokiem.

Jeśli wyzwanie związane z założeniem bloga jest wystarczające bez hostingu, instalowania wtyczek i uruchamiania aktualizacji, don’martw się. WordPress jest świetny, ale tak jest’nie dla wszystkich. Zamiast tego wypróbuj narzędzie do tworzenia witryn internetowych? Następnie wystarczy zarejestrować się i zacząć pisać.

Każdy powinien mieć szansę na założenie własnego bloga, a my’jesteś tutaj, aby ułatwić Ci przesyłanie pomysłów do Internetu. Wygraliśmy’udawać cię’Opublikuję twojego bloga w ciągu jednego popołudnia, ale mam nadzieję, że ty’Uwielbiam każdą minutę poświęconą na uruchomienie bloga WordPress.

Wróć i powiedz nam, jak się masz!

Czy utworzyłeś blog na WordPress? Daj nam znać swoje przemyślenia, porady i wskazówki w komentarzach poniżej!

FAQ

Jak początkujący mogą zarabiać na blogach?

Zarabianie na swojej stronie nie jest’t tylko dla uznanych blogerów – dlaczego nie’Czy początkujący również biorą udział w akcji? Jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na blogu dla początkujących jest marketing afiliacyjny, w którym inna firma płaci za promowanie swoich usług. Inne sposoby obejmują sprzedaż produktów, prowadzenie kursów i wyświetlanie reklam w witrynie.

Dowiedz się więcej na temat zarabiania pieniędzy ze strony internetowej w naszym szczegółowym przewodniku.

Ja nie’T jak mój dostawca hostingu. Czy mogę się zmienić??

Tak! To’Nie zawsze jest to bardzo proste, ale możesz zmienić dostawcę usług hostingowych’nie jesteś zadowolony z obecnej usługi. Wielu dostawców oferuje nawet bezpłatną usługę migracji, aby maksymalnie ułatwić przełączanie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tę metodę, czy transfer ręczny, zawsze najpierw wykonaj kopię zapasową witryny.

Myślisz o zmianie? Sprawdź naszą tabelę porównawczą usług hostingowych, aby znaleźć najlepszego dostawcę dla siebie.

Chcę szybko rozpocząć blogowanie – czy możesz zamiast tego polecić narzędzie do tworzenia stron internetowych?

Tak oczywiście! Jeśli ty’Nie jesteś jeszcze gotowy, aby rozpocząć blog z WordPress, istnieje wiele alternatyw do wyboru. Zacznij od odkrywania WordPress.com, który jest przeznaczony wyłącznie do blogowania, a następnie sprawdź Weebly i Wix. one’są o wiele łatwiejsze w użyciu niż WordPress.org, mają darmowe plany i mają świetne wbudowane narzędzia do blogowania.

Przeczytaj naszą recenzję najlepszych platform blogowych, aby zobaczyć, jak ci budowniczowie porównują do WordPress.org.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me