Recenze WordPress 2020 | Je WordPress pro vás to pravé?


Nejlepší pro

Neomezené přizpůsobení


wix y wordpress

Celkové hodnocení

4 z 5 hvězdiček

WordPress je populární nástroj pro vytváření webových stránek, který vám umožní vytvořit jakýkoli web, na který si vzpomenete. Je to velmi flexibilní, což znamená, že máte úplnou kontrolu nad designem a funkčností svého webu. Budete však muset ovládat kódování, abyste mohli nastavovat, používat a spravovat WordPress.

Jaké jsou výhody a nevýhody WordPress?

Klady

 • Mimořádně přizpůsobitelný design, funkce a funkce. Získáte plný přístup k kódům WordPress, abyste mohli používat a přizpůsobovat libovolná předem připravená témata a návrhy. S tolika pluginy a možnostmi motivů můžete na své webové stránky kdykoli přidat jakékoli funkce nebo funkce. Prakticky neexistují žádné limity!
 • K vytvoření potřebného webu můžete použít nástroje třetích stran. Pokud byste někdy chtěli přidat fórum, nákupní nástroj, přístupovou oblast pro členy – prakticky jakékoli pokročilé funkce – můžete tak učinit instalací nástrojů a softwaru třetích stran prostřednictvím pluginů nebo fragmentů kódu.
 • Můžete převzít kontrolu nad svými potřebami hostingu a pomoci tak vašemu webu růst. WordPress je hostitelem, takže si musíte vybrat vlastního hostitele a najít partnera, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
 • Existuje velké množství znalostí dostupných online, takže můžete najít pomoc, kterou potřebujete. Protože WordPress je open-source a je zdarma k použití, můžete těžit ze znalosti obrovské komunity uživatelů a vývojářů.

Nevýhody

 • K nastavení a správě hostingu budete určitě potřebovat technické znalosti. Používání WordPress znamená správu vlastního hostingu (to’s platformou s vlastním hostitelem). Většina nových majitelů webových stránek ne’Nevím o složitosti správy vlastního hostingu, od nastavení po zabezpečení.
 • Abyste mohli spravovat a řešit problémy s WordPress, potřebujete znalosti kódování. WordPress je open-source, což znamená, že ho nikdo nevlastní. Takže pokud máte otázku týkající se vašeho webu WordPress, můžete’• Kontaktujte zákaznický servis a získejte pomoc. Budete muset spoléhat na komunitu a poskytnout pomoc nebo najít vývojáře, který může váš problém vyřešit za poplatek.
 • Abyste mohli přizpůsobit svůj web, potřebujete znalosti kódování’s designem. Pokud chcete změnit umístění obrázku záhlaví, budete muset změnit skutečný kód motivu, který jste použili’znovu používám. To znamená, že potřebujete vědět, jak používat a upravovat HTML / CSS / PHP, nebo mít rozpočet na najmutí vývojáře webových stránek, aby to udělal za vás.
 • Tam’je mnohem vyšší křivka učení s WordPress. WordPress není “to, co vidíte, je to, co dostanete” webový tvůrce, takže díky tomu nebude WordPress příliš intuitivní na to, aby se s ním vypořádal.

Přehled WordPress

“Většina lidí, kteří chtějí vytvořit webovou stránku, bude o WordPress slyšet. Ve skutečnosti už pravděpodobně máte představu o tom, co je WordPress, že? Jednoduše řečeno, WordPress je nástroj pro tvorbu webových stránek, pomocí kterého lze volně vytvářet velmi přizpůsobené webové stránky.”

WordPress je velmi populární nástroj pro vytváření webových stránek, který v konečném důsledku používá více než 80 milionů webových stránek.

WordPress začal jako docela standardní platforma pro blogování (WordPress.com), ale rychle se proměnil v sofistikovaný tvůrce webových stránek (WordPress.org), který vám umožní vytvořit jakýkoli web, na který si vzpomenete – včetně členství, fóra, elektronického obchodu, obchodních webů a dalších.

Flexibilita WordPress vám umožní proměnit váš obsah, obrázky, video a další na funkční web.

Představte si WordPress jako Microsoft Excel. Zadáte data do tabulky a Excel vygeneruje krásné grafy a grafy. WordPress dělá totéž, ale s webovými stránkami.

WordPress.org vs WordPress.com

To’Je důležité vědět, že existují dvě verze k dispozici WordPress, plně hostitelem a hostitelem verze.

Pokud jste zmateni, který z nich byste měli použít, pak mi dovolte vysvětlit, jak se liší:

Co’s rozdíl mezi WordPress.com a WordPress.org?

 • WordPress.com – Toto je plně hostovaná verze, která pro vás spravuje váš hosting. Hosting je služba, kde poskytovatel služeb ukládá obsah vašeho webu online, aby lidé měli přístup na váš web zadáním adresy URL webových stránek. To’jako je pronájem bytu, aby lidé věděli přesně, kam vás navštívit, a adresa URL je vaše ulice a číslo domu. WordPress.com se postará o vaše potřeby hostingu za měsíční poplatek (podobně jako to může udělat tvůrce webových stránek, jako je Wix nebo Weebly). To vám ušetří práci při hledání samostatného poskytovatele hostingu a procházení veškerého technického žargonu potřebného ke spuštění webové stránky .
 • WordPress.org – Toto je verze hostovaná hostitelem, kterou v tomto příspěvku kontrolujeme. WordPress.org vám poskytuje maximální kontrolu a flexibilitu nad vaším webem, aniž by byl použit žádný ze stránek WordPress.com’s omezení. Buďte si vědomi – to, co se tady vzdáváte, je snadné použití. Budete se muset vypořádat se všemi technickými aspekty vlastnictví, provozu a údržby webových stránek WordPress.

Stejně jako u všech, i když’je vzhůru a vzhůru. Nevýhody stránky WordPress.com ve srovnání s WordPress.org jsou:

 1. Máte omezení týkající se typu pluginů, které můžete použít: Pluginy jsou moduly, které můžete použít k přidání dalších funkcí na svůj web WordPress, stejně jako aplikace přidávají do smartphonu více funkcí. Můžete procházet, stahovat a instalovat libovolný počet pluginů. Ne všechny pluginy však na webu WordPress.com fungují, takže to může skutečně omezit flexibilitu vašeho webu… což je jeden z hlavních prodejních bodů WordPress!
 2. Nemáte žádnou kontrolu nad svojí specifikací hostingu: Toto je další profík, který má WordPress.org na webech drag-and-drop, které se ztratí s WordPress.com. Existují různé typy poskytovatelů hostingu a hostingu, které si můžete vybrat pro lepší optimalizaci rychlosti a bezpečnosti vašich webových stránek. Rychlost a bezpečnost vašeho webu se bude postupně zvyšovat s tím, jak vaše webové stránky rostou a získávají více návštěvníků. Ztráta kontroly nad tímto může z dlouhodobého hlediska narušit vaše webové stránky.

Domnívám se, že maximální všestrannost je skutečnou výhodou webové stránky WordPress.org. Proč se vypořádat s vyšší křivkou učení používání WordPress, pokud plně nevyužíváte jeho největší síly?

Dlouhý příběh, WordPress.org vám umožňuje vytvořit skutečně jedinečný web nad rámec tvůrců webů drag-and-drop. Zatímco WordPress.com je mnohem lehčí platforma, bez technické složitosti (takže žádné bolesti hlavy!), A která vám pomůže dosáhnout podobných výsledků jako ostatní přední tvůrci webových stránek typu drag-and-drop, jako je Wix.

POZNÁMKA: Od této chvíle, pokud řeknu ‘WordPress’ Mluvím o WordPress.org, pokud není uvedeno jinak.

Proč je WordPress tak flexibilní?

WordPress je jedním z nejflexibilnějších tvůrců webových stránek.

jestli ty’pochází z pozadí drag-and-drop web stavitel pak můžete přemýšlet, co to dělá WordPress tak silný a flexibilní?

No to’s kvůli jeho:

 1. Otevřete přístup k kódu – S aplikací WordPress máte přístup ke všem kódům, které jej podporují. To vám umožní přizpůsobit jej nebo vytvořit nové funkce, jak se vám líbí. Tak, že’Je to opravdu užitečné, pokud máte komplexní web, který potřebuje vlastní nástroje nebo zvláštní funkce, protože máte přístup k WordPress’s kód vám to umožní. Můžete si nechat pracovat tak, jak chcete!
 2. Velká profesionální komunita – Protože je WordPress tak populární, je snadné najít dobrého vývojáře WordPress kdekoli na světě. Nemluvě o tom, že existuje mnoho online kurzů a tutoriálů, ke kterým se můžete naučit, jak používat WordPress. Díky velké komunitě je WordPress mnohem přístupnější, pokud máte čas a peníze na investice do počátečního procesu učení.
 3. Téměř nekonečný počet pluginů – Protože je WordPress otevřeným zdrojovým kódem, může pro něj každý, kdo má dovednosti v kódování, vytvářet nástroje, témata, doplňky a funkce. WordPress má nyní jednu z největších knihoven pluginů jakéhokoli tvůrce webových stránek na světě – a to’stále roste! Tato obrovská knihovna pluginů poskytuje WordPressu flexibilitu a je jedním z největších tahů. Potřebujete nástroj pro správu produktů? Platební nástroj? Možná nástroj pro přístup k členství? Více? Tam’s plugin pro téměř funkci nebo funkci, kterou chcete přidat na svůj web – jak úžasné je to?

Používání pluginů WordPress znamená, že můžete skutečně posunout hranice toho, jaký web chcete vytvořit.

Svoboda a všestrannost, díky které je WordPress tak úžasný, je také hlavní příčinou bolestí hlavy pro nováčky, kteří se ho snaží použít. My’Budu o tom diskutovat podrobněji v profesionálech & Nevýhody sekce níže.

Protože WordPress toho dokáže tolik, vy’Zjistím, že má mnohem vyšší křivku učení a je těžší se s ní vyrovnat.

To’to prostě není tak snadné přizpůsobit a navrhnout, pokud nemáte’nemám žádné dovednosti v oblasti kódování, zejména ve srovnání s tvůrci webových stránek typu drag-and-drop, jako je Wix, Squarespace, Weebly nebo Shopify.

To by nemělo’nepřijde jako překvapení vzhledem k tomu, jak všestranný WordPress je. S tolika možnostmi a možnostmi bude nevyhnutelně těžší používat – stejně jako učení se řídit první auto je složitější než naučit se jezdit na prvním kole.

WordPress je v nejlepším případě, když můžete skutečně využít všechnu svou sílu. To’Rozhodně to není nejlepší volba tvůrce webových stránek, pokud chcete vytvořit jednoduchý web, aniž byste se naučili alespoň základní dovednosti kódování. Pokud chcete rychle a snadno vytvořit atraktivní web, pak stavitel webových stránek s přetažením je pro tuto práci více než dost.

Think WordPress může být pro vás příliš technická?

Tabulka porovnání stavitelů webových stránek – Jestli ty’znovu hledáme jednodušší nástroj pro vytváření webových stránek, my’Ve srovnání s těmi nejlepšími kolem vás. Použití našeho srovnávacího grafu vám ušetří spoustu času testováním stavitelů, kteří se snaží najít to pravé pro vaše potřeby!

Jak WordPress funguje?

“Jednoduše řečeno, WordPress může pracovat jakýmkoli způsobem. Všechno to spadá do vašich vlastních schopností kódování, zvoleného motivu a nainstalovaných pluginů. Můžete přidat tolik nebo málo funkcí, kolik si vyberete. S WordPress je celosvětový web vaší ústřicí!”

jestli ty’znovu neznáte, jak WordPress funguje, pak vám může pomoci představit si to jako prázdný iPad. V závislosti na nainstalovaných aplikacích můžete svůj iPad použít jako knihu, herní zařízení, přehrávač filmů nebo poznámkový blok..

Stejně jako iPad je i WordPress platformou pro ukládání obsahu, designu motivů webových stránek a pluginů.

V závislosti na motivu a zásuvných modulech, které používáte, může být váš web WordPress webovým serverem elektronického obchodu, firemním webem, fórem, portálem pro členství a mnohem více.

WordPress není’t bráněno jakýmkoli omezením specifickým pro platformu a tato flexibilita je jedním z jejích klíčových prodejních bodů. Místo toho, s WordPress, to’s zvolená témata a zásuvné moduly určují, které funkce budou na vašem webu k dispozici.

Například, Shopify je jednou z předních platforem elektronického obchodu, a proto vám poskytuje nástroj pro opuštění košíku (např. Pokud uživatel opustí váš web bez nákupu a vrátí se později, jeho zboží bude stále v košíku na něj čekat). Dává to smysl, že? Tato funkce je k dispozici pouze proto, že vy’znovu používat Shopify.

Pokud byste měli přejít na jiného předního univerzálního tvůrce drag-and-drop webových stránek, jako je Wix, pak vy’d již nebude moci používat funkci opuštění košíku, protože ji Wix na své platformě nenabízí.

Ale s WordPress můžete přidat všechny funkce, které potřebujete. Svůj web můžete proměnit v blog, obchod s elektronickým obchodem nebo něco úplně jiného.

WordPress poskytuje majitelům webových stránek, jako jste vy, spoustu kontroly a flexibility, protože k ovládání funkcí na vašem webu můžete použít témata a doplňky. Vy’platforma není omezena, jako jste ve výše uvedeném příkladu.

Nyní, když máte představu o tom, jak WordPress funguje, raději vám ukážu, jak přidat obsah do WordPress’s editační režim, ano?

Jak spravujete svůj obsah na WordPress?

jestli ty’Už jste někdy použili tvůrce webových stránek pro přetahování’Obeznámím se s ovládacím panelem obsahu (nebo editorem), který vypadá takto:

Snadné použití

To je to, čemu říkáme ‘To, co vidíte, je to, co dostanete’ tvůrce webových stránek (nebo WYSIWYG) a další’je to opravdu uživatelsky přívětivý systém, což znamená, že vaše webové stránky budou vypadat v editoru stejně jako při publikování online.

To’s rychlým a snadným pohybem obsahu kliknutím a přetažením, což velmi usnadňuje představu, jak bude váš web vypadat, jakmile’je živý.

Na druhou stranu má WordPress velmi odlišný ovládací panel obsahu, který vypadá takto:

Vím, že to vypadá zastrašující – ale ne’neboj se!

Pomocí WordPress vložíte svůj obsah do pole pro zadání obsahu, stejně jako u jakéhokoli jiného softwaru pro zadávání dat. Vy’Také si toho všimnete’V pravém horním rohu této krabice mám dvě možnosti: vizuální a text. Co to znamená? Studna:

 • Vizuální: Vizuální editor je jako používat Microsoft Word. Můžete přidat formátování a vidět to, co se odráží ve vašem obsahu, takže vám poskytne informaci o tom, jak bude vypadat, když bude publikováno. WordPress není ani ve vizuálním režimu’Není téměř editorem WYSIWYG.
 • Text: Textový editor je jako používat Poznámkový blok. Musíte zadat veškeré formátování a styling, který chcete přidat (např. Tučné písmo, kurzíva, vkládání obrázků atd.) Pomocí HTML kódu (stylingového jazyka používaného na webových stránkách). Dokud kliknete, neuvidíte, jak váš obsah skutečně vypadá na živém webu “náhled” nebo “publikovat”.

Můžete to také zjistit po kliknutí ‘náhled’ nebo ‘publikovat’ že vaše webová stránka vypadá neobvykle nebo ne úplně podle očekávání. Pokud ano, měli byste být připraveni znovu přečíst každý řádek textu, abyste našli a opravili poškozený kód!

jestli ty’znovu nováček WordPress a útočiště’Nemusel jsem používat HTML kód k definování toho, jak vaše webové stránky vypadají dříve, pak to může být skutečný zdroj frustrace. Naštěstí se WordPress snaží udělat to pro vás trochu jednodušší ‘krátké kódy’, které jsou jako klávesové zkratky HTML vytvořené speciálně pro WordPress.

Ale i při krátkých kódech mi trvalo pár bezesných nocí, které opravovaly chyby na stránce, než jsem se konečně cítil pohodlně a řekl, že přesně vím, co dělám.

Můžete si také všimnout, že můžete’• Přesouvejte obsah na své stránce tak snadno, jak jen můžete, pomocí webového tvůrce drag-and-drop, jako je Wix.

To platí i v případě ‘vizuální režim’ protože to’s vaším tématem WordPress, které určuje, kam směřují konkrétní typy obsahu. K vložení obsahu můžete použít pouze ovládací panel obsahu WordPress, ale nemáte přístup k návrhu rozvržení stránky. Změnu designu lze provést pouze změnou kódu tématu.

Například, pokud chcete do prezentace přidat obrázkovou prezentaci, ale šablonu’znovu nepoužívá’t mít krátký kód prezentace obrázků, pak je třeba kódovat v možnosti přidání jednoho na stránku v kódu motivu. Můžete také procházet a najít plugin, který vám kód přidá. Ať tak či onak – to’s další čas a úsilí z vaší strany.

Nyní to porovnejte s tvůrcem webových stránek pro přetahování, kde můžete jednoduše kliknout, přetáhnout a přetáhnout prezentaci obrázků kamkoli na stránce přímo z panelu nástrojů prvků.

Správa obsahu a správa návrhů rozvržení jsou dvě oblasti, kde se cítím jako WordPress není nejjednodušší použít – zvláště pokud nejste’Neznámý s kódováním.

Nicméně, kde WordPress svítí, pokud máte na svém webu velké množství informací. Je to proto, že WordPress je králem správy dat.

To’je mnohem jednodušší spravovat stovky příspěvků nebo stránek produktů pomocí WordPress’s styl zadávání dat systému pro správu obsahu než tvůrce webových stránek typu drag-and-drop.

Neprodáno? Nechat’Podívejte se na příklad:

Řekněme, že máte web, který hovoří o nejnovějších technologických produktech. Na vašem webu máte spoustu novinových článků a stovky recenzí produktů. Vytváření a správa všech těchto stránek by bylo v tvůrci webových stránek s přetažením nemyslitelné. nicméně, WordPress vám může usnadnit správu webového obsahu náročného na obsah třemi klíčovými způsoby:

(1) Získáte automatickou konzistenci obsahu

Šablony motivů WordPress jsou dodávány s předem nastavenými návrhy rozvržení pro příspěvky a stránky, takže vše, co publikujete, se automaticky zobrazí stejným způsobem. To vám umožní rychle vytvářet nové příspěvky s konzistentním rozvržením.

Takže pro vaše recenze produktů, vy’d jednoduše vložte obsah, klikněte na publikovat a každý z nich bude mít pokaždé automaticky stejný design a rozvržení! To’s velkým šetřičem času.

Vzhledem k tomu, že pokud používáte tvůrce webových stránek s přetahováním, budete muset znovu vytvořit návrh rozvržení pokaždé, když spustíte novou stránku. To by znamenalo buď duplikovat a upravit stávající stránky, nebo znovu vytvořit rozvržení od nuly pomocí nástrojů drag-and-drop!

Vsadím se, že si už dokážete představit, jak rychle by se to stalo nepříjemným – zejména pokud máte na svůj web přidat stovky či tisíce recenzí produktů..

(2) Můžete rychle provést změny obsahu na celém webu

Protože rozvržení obsahu vašich recenzí produktů je řízeno centrálním, předem nastaveným motivem, je to’Je to velmi jednoduché, abyste rychle provedli změny designu na celém svém webu – ale pouze pokud víte, jak kódovat.

Řekněme, že chcete přesunout svůj doporučený obrázek (nejpravděpodobněji fotku produktu) pod souhrnné shrnutí příspěvků v recenzích produktů. Ve WordPress můžete toto rozvržení změnit úpravou kódu návrhu motivu a bude automaticky použito na všechny vaše příspěvky současně..

To znamená, že po aktivaci nové změny návrhu budou všechny vaše recenze automaticky přesouvat doporučený obrázek pod pole souhrnu příspěvků. To ne’Nezáleží na tom, jestli máte jeden příspěvek nebo tisíc příspěvků, stačí provést jednu změnu kódu návrhu motivu a vaše nové rozvržení budou používat všechny – to je’jako pomocí řezačky k vytvoření stejného tvaru sušenky.

Pokud používáte tvůrce webových stránek s přetažením, musíte jít do každého jednotlivého příspěvku s recenzemi a ručně přesunout doporučený obrázek pod souhrn příspěvku. To znamená, že pokud máte sto recenzních příspěvků, musíte tuto změnu provést stokrát!

Vy’Mám lepší způsoby, jak trávit čas, než to, že?

(3) Můžete snadno spravovat jednotlivé části obsahu

WordPress začal život jako systém pro správu obsahu, takže by nemělo být žádným překvapením, že vám to usnadní…studna…spravujte svůj obsah! Stránka pro správu příspěvků na uživatelském panelu vám poskytuje přehled na nejvyšší úrovni o vašem všem’na váš web.

U každého příspěvku můžete na jedné obrazovce vidět název, autora, kategorii, značky, datum poslední změny a další. Můžete také filtrovat příspěvky a hledat klíčová slova nebo fráze. To’jako kdybyste měli vlastní soukromou knihovnu, kterou můžete třídit a prohledávat libovolným způsobem.

Řekněme, že jste chtěli aktualizovat cenu produktu z 10,99 na 12,99 $ v celé řadě recenzí. S WordPress je to snadné. Do vyhledávacího pole jednoduše zadejte 10,99 $ a stiskněte ‘hledat příspěvky’. Tím se objeví každý příspěvek, ve kterém se objeví 10,99 $, a můžete rychle provést změny, které potřebujete. Vy’Pokud potřebujete aktualizovat několik individuálních recenzí, než provádět změny ve velkoobchodu, zjistíte, že je to spořič v reálném čase.

Na druhou stranu, s drag-and-drop tvůrce webových stránek, prostě ne’Nemáte možnost vrtat se do svých jednotlivých částí obsahu. Vy’d. Musíte prohledávat vlastní záznam mimo web nebo prohledat každou stránku, abyste mohli aktualizovat ceny na celém svém webu..

Pokud jde o obsahově náročné weby, WordPress vám mnohem jednodušší zůstane na vrcholu věcí než tvůrce webových stránek s přetahováním..

Výjimky z pravidla (o kterých musíte vědět):

 • Přehled kódu Wix – Wix Code, vydaný na konci roku 2017, je úžasný nový nástroj, který vám umožní snadno vytvářet, upravovat a spravovat návrhy rozvržení stránek na celém webu stejně jako WordPress. Nejlepší ze všech? To ne’t nevyžaduje žádné znalosti kódování na vašem konci. Podívejte se na to hned!
 • Elektronické obchodní platformy – Elektronické obchodní drag-and-drop platformy, jako Shopify a BigCommerce, jsou velmi dobré v řízení obrovského množství obsahu. Důvodem je to, že tyto platformy jsou vytvořeny pouze za účelem pomoci vám při vytváření, růstu a správě internetového obchodu tak snadno, jak je to možné (a to potenciálně znamená skladovat spoustu produktů, z nichž každý potřebuje svou vlastní stránku).

Jak přidáváte, používáte a spravujete funkce na WordPress?

“Váš web WordPress’Funkce a nástroje jsou omezeny pouze podle motivů a pluginů, které jste navštívili’znovu používám. To je to, co dělá WordPress docela úžasným. A naštěstí jednou’Našel jsem plugin, který chcete’je docela jednoduché přidat na vaše stránky.”

Vzhledem k tomu, že WordPress má tak obrovskou komunitu uživatelů a odborníků, častěji než ne najdete, co potřebujete z předem vytvořených témat a pluginů.

Jestli můžeš’nenajdete, co potřebujete, prostřednictvím předem vytvořených témat a pluginů, vždy si můžete najmout jeden z obrovského fondu vývojářů WordPress, aby vám vytvořil vlastní téma nebo plugin.

Instalace pluginů a motivů na WordPress je docela jednoduchá.

Pro pluginy, můžete skutečně najít a vybrat plugin, který chcete použít přímo z ovládacího panelu WordPress, který můžete vidět níže:

Pro volná témata, můžete také najít a vybrat bezplatné téma, které chcete použít přímo ve svém WordPressu.

zdarma wordpress témata

Pro předplacená témata, budete muset nainstalovat své téma přes FTP (což já’Vysvětlím krátce) nebo prostřednictvím WordPress’s funkce nahrávání motivu.

Možná zjistíte, že po aktualizaci WordPress vaše téma nefunguje’nefunguje tak, jak to bývalo. Jedná se o běžný problém, který znamená, že také musíte téma jednoduše aktualizovat.

Chcete-li minimalizovat problémy, doporučujeme dodržovat tyto doporučené postupy:

 1. Vždy zvolte doplňky nebo témata, která jsou vytvořena renomovanými vývojáři. Tyto vývojáře můžete identifikovat, protože obvykle mají velmi rozsáhlou uživatelskou základnu.
 2. Omezte počet pluginů, které používáte, aby byla nekompatibilita kódu minimální. Don’Nepoužívejte pluginy, které jsou “dobré mít”. Zaměřte se pouze na základní funkce, které můžete’žít bez (můžu’dostatečně zdůraznit!).

Kdo by měl používat WordPress?

“Nejlepší tvůrce webových stránek pro vás je ten, který vám poskytuje funkce, které potřebujete, aniž by bylo příliš těžké nebo nákladné používat.”

To ne’nezáleží na tom, kolik zvonků a píšťalek má tvůrce webových stránek. jestli ty’nikdy nebudete používat každou jednotlivou funkci – proč je dokonce potřebujete? Don’Nezapomeňte, další funkce znamenají dodatečné náklady, takže vy’jen vyhodíte peníze, pokud jste’nepoužíváme vše, co je v nabídce.

Je opravdu důležité být brutálně čestný k sobě a přemýšlet o tom, jaké funkce skutečně používáte a potřebujete.

Vy’Zjistím, že WordPress je nejlepší volbou v následujících situacích:

 • Vy’Předtím jsem měl web: Pokud to není’• váš první web a máte nějaké znalosti o webhostingu a základních dovednostech v kódování, pomůže vám to spravovat web WordPress sami..
 • Potřebujete neomezenou volnost designu: Pokud potřebujete design webových stránek, které mohou’t být vytvořen pomocí drag-and-drop tvůrce webových stránek, pak budete možná potřebovat WordPress’s možnosti přizpůsobení webového designu.
 • Potřebujete specializované funkce webových stránek: Pokud potřebujete velmi přizpůsobený nástroj / funkci, kterou mohou tvůrci webových stránek přetahovat’(např. chcete integrovat svůj web s CMS softwarem, jako je InfusionSoft), pak to lze provést pouze pomocí WordPress.
 • Vy’Mám spoustu obsahu: Pokud máte web s vysokým obsahem, pak vy’Budu potřebovat tvůrce webových stránek s vynikajícím systémem pro správu obsahu. Jako WordPress.
 • Vy’Mám čas + peníze: Pokud máte čas se naučit, jak používat a spravovat web WordPress, nebo máte dostatečný rozpočet na najmutí profesionála, který vám pomůže začít, pak je to’to stojí za to využít!

Sečteno a podtrženo

Podle mého názoru WordPress není něco, co bych doporučil lidem s omezenými technologickými dovednostmi nebo těm, kteří nikdy dříve nevlastnili web..

Proč?

No to’protože WordPress má mnohem strmější křivku učení, vyšší náklady na nastavení a vyžaduje více technických znalostí pro běh než plně spravovaní, drag and drop tvůrci webových stránek, jako jsou Wix, Squarespace nebo Weebly.

WordPress také ne’nenabízí vám specializovaný tým podpory, takže vy’Problémy si musíte vyřešit sami (nebo najmout někoho, kdo to udělá za vás).

Nejste si jisti, zda je WordPress pro vás to pravé?

Nyní byste měli mít hrubý nápad, pokud je WordPress pro vás to pravé. jestli ty’se neprodávají na WordPress a chtějí pouze tvůrce webových stránek, který je snadno použitelný a nevyžaduje žádné technické dovednosti, aby bylo možné vytvářet a provozovat, doporučujeme přečíst následující:

 • Tabulka porovnání stavitelů webových stránek – Nejste si jisti, který tvůrce webových stránek je pro vás nejlepší? Podívejte se na náš podrobný srovnávací graf a zjistěte, jak se vzájemně porovnávají, a najděte ten, který je pro vás dokonalý.
 • Výběrový test pro tvůrce webových stránek – Vy’znovu jen čtyři jednoduché otázky od svého dokonalého tvůrce webových stránek! Začněte hned s kvízem.

Kolik stojí WordPress?

“WordPress vám může být zdarma, ale náklady na váš web WordPress do značné míry závisí na tom, jaký hosting, téma, pluginy, software třetích stran, online kurzy a vývojáře, které používáte!”

Tak, že’Je docela těžké přesně určit, kolik stojí web WordPress. jestli ty’Nebudete opatrní, vaše náklady se mohou rychle zvednout, takže’stojí za to nakupovat za nejlepší nabídky.

Abychom vám poskytli představu o některých potenciálních nákladech, pod námi’rozepsal jsem některé z nejčastějších nákladů spojených s nastavením a provozováním webu WordPress.

Náklady na hosting webových stránek WordPress

Výukové programy WordPress & Náklady na kurzy

Náklady na téma WordPress

Náklady na plugin WordPress

Náklady na technickou podporu WordPress

Měsíční náklady: kdekoli mezi 5 až 100 USD

 • Sdílený hosting hostovaný sami: 5 $ – 20 $
 • Plně spravovaný hosting: 30 $ – 100 $
Měsíční náklady: zdarma na 50 $+

 • Čas se naučit Základy: Pár hodin
 • Čas se učit WordPress: Týdny
Jednorázová cena: zdarma na 5 000 $+

 • Základní šablony: 35 – 50 $
 • Prémiové šablony: 80 $ – 200 $
 • Úpravy šablony: 300 $ – 1 000 $
 • Vlastní design: 5 000 – 10 000 $+
Jednorázové náklady: 50 $ – 500 $
a / nebo
Měsíční náklady: 5 $ – 150 $

 • Platební software:
 • 100 $ – 500 $ (jednorázové náklady)
 • 30 $ – 80 $ (měsíční náklady)
 • Členský software brány:
 • 100 $ – 300 $ (jednorázové náklady)
 • 50 – 150 $ (měsíční náklady)
 • Software pro e-mailový marketing:
 • 5 $ – 99 $ (měsíční náklady)
Odhadované roční náklady: 500 $ – 1 000 $

Cena vývojáře: 100 $ – 180 $ za hodinu (ovšem jak je požadováno!)

Podrobný rozpis nákladů na zřízení webu WordPress naleznete zde: “Kolik by měl web stát“.

Je snadné nastavení WordPress?

“Ne, to’není nejvhodnější pro tvorbu webových stránek – WordPress je obtížnější nastavit ve srovnání s jakýmkoli webovým tvůrcem drag-and-drop.”

jestli ty’Mám čas a věnuji se úsilí, ano, mohli byste si sami vytvořit web WordPress. Ale pokud ano’Nejste techie, buďte připraveni na spravedlivý podíl tahů za vlasy a počítačových chvilek, pokud se o to pokusíte.

Na druhou stranu, stavitel webových stránek s přetažením doslova trvá méně než jednu minutu – jednoduše se zaregistrujete a vyberete plán, pak’znovu připravte svůj web!

Vy’Musím mít na paměti, že nastavení běžného webového serveru WordPress trvá také půl hodiny až několik dní. Čas, který potřebujete, závisí na množství výzkumu, který jste provedli, a na tom, jak technologicky důvtipný jste.

Tady’to, co musíte udělat pro nastavení webu WordPress:

 1. Vyberte a zakupte si doménové jméno pro svůj web od registrátora doménových jmen, například Domain.com (pokud ano)’nejste si jisti, co je to doména, podívejte se do našeho průvodce začátečníky o názvech domén)
 2. Najděte a vyberte poskytovatele hostingu (my’Dostal jsem pro vás několik návrhů za chvíli, tak držte pevně!)
 3. Nastavte WordPress v konzole hostujícího klienta (liší se podle poskytovatele hostingu)
 4. Stáhněte si a naučte se používat FTP (technická publikace Kabelové mají super podrobného průvodce pro začátečníky FTP, které se mohou ukázat jako užitečné)
 5. Nasměrujte své doménové jméno na svého poskytovatele hostingu (často to můžete udělat prostřednictvím poskytovatele hostingu!)

Jakmile to vše zvládnete, můžete se začít učit, jak používat WordPress, než začnete vytvářet svůj web.

Možnosti hostování WordPress

“WordPress je tvůrce webových stránek s vlastním hostitelem, takže budete muset prozkoumat a najít ten správný hosting pro vaše potřeby.”

Naučit se, jak spravovat svůj vlastní hosting, bude nějakou dobu trvat, protože je nezbytnou technickou dovedností, kterou musí mít každý majitel webových stránek WordPress.

Hosting je velmi dobře zavedené (a nezbytné!) Odvětví, takže všichni hlavní poskytovatelé jsou obecně velmi dobří. Techies se mnou a mnou nemusí souhlasit’Určitě existují důvody, proč může být jeden poskytovatel o něco lepší než druhý – ale pro průměrné uživatele, jako jsem já a ty, bych’● Doporučujeme potit malé rozdíly – pravděpodobně bychom’Stejně je nevšimnete!

Pro mě je to, co odlišuje každého poskytovatele hostingu, úroveň podpory, kterou poskytují nad hostingovými službami.

Vy’Chci zjistit, zda nabízejí:

 1. Nepřetržitý zákaznický servis
 2. Technická podpora pro nepodnikatele
 3. Podpora na palubě, jako je instalace všeho pro vás a pomoc s nastavením
 4. Podpora zabezpečení webových stránek zahrnutá v balíčku
 5. Automatické zálohy webových stránek

Obecně kategorizuji hosting WordPress do dvou typů: samostatně řízený hosting a plně spravovaný hosting.

Samostatně spravovaný hosting

Toto je nejoblíbenější volba pro uživatele WordPress od té doby’Je to docela levné, začínající na $ 3 až 5 $ měsíčně – v podstatě cena s sebou latte.

S hostováním řízeným sami budete odpovědní za:

 • Nastavení WordPress na hostitelském panelu
 • Odstraňování jakýchkoli problémů s vaším webem (pokud potřebujete podporu, můžete kontaktovat zákaznickou podporu, ale očekávají, že budete mít minimální znalosti o hostování a technických aspektech, které s ním přicházejí!)
 • Zabezpečení vašeho webu před hackery
 • Nalezení jiné služby pro zálohování webu jako takového’není poskytován samostatně řízený hosting. To je zásadní, protože pokud existují nějaké problémy, chcete mít zálohu, ze které můžete obnovit svůj web.

Vy’Také si musíte vybrat typ hostovaného hostingu, který potřebujete. Můžete si vybrat z:

 • Sdílený hosting – snadno použitelná, levná varianta, pokud máte’právě začínáte, na kterém je váš web hostován na fyzickém serveru spolu s mnoha dalšími weby. Můžete si představit server jako bytový dům, kde žijí nebo jsou vaše webové stránky a další webové stránky ‘hostováno’)
 • Cloud hosting – spolehlivý sdílený hosting na ‘virtuální server’ spíše než fyzický. Platíte pouze za to, co používáte, takže vám může ušetřit peníze, když právě začínáte.
 • Hosting virtuálního soukromého serveru (VPS) – Dražší možnost, kterou lze nastavit, ale vy’Budete mít více soukromí, větší kontrolu nad funkcemi, které získáte, a více místa pro růst vašeho webu.
 • Vyhrazený hosting – Platba za vlastní soukromý server vám nejen poskytuje extrémně rychlé rychlosti a spoustu zdrojů pro vaše rostoucí webové stránky, ale můžete dokonce účtovat ostatním uživatelům, aby si od vás pronajali prostor. Jedná se o technicky nejnákladnější a nejnákladnější možnost.

Samořízené hostující doporučené poskytovatele:

 1. BlueHost – Velmi oblíbená hostingová společnost BlueHost je spolehlivá a nákladově efektivní. Jsou preferovaným partnerem WordPress a nabízejí možnost instalace jedním kliknutím, aby byl váš život co nejjednodušší. Základní plán BlueHost je však na sdíleném serveru, takže pokud vaše webové stránky WordPress rostou příliš rychle, můžete zaznamenat mírné zpomalení rychlosti načítání. To stranou, pokud’znovu hledáte snadno použitelný a snadno nastavitelný hostingový plán, který nevyžaduje žádné speciální technické know-how, pak BlueHost stojí za zvážení.
 2. HostGator – HostGator jsou další oblíbenou volbou hostitele pro začátečníky. Poskytují vám prostor na sdíleném serveru, takže zdroje jsou rozděleny mezi mnoho uživatelů. Ceny jsou velmi přijatelné a za své peníze získáte velkou šířku pásma a úložný prostor. To by mělo pomoci udržet relativně vysoké rychlosti načítání a váš web WordPress online.
 3. One.com – One.com nabízí základní hosting, který je cenově dostupný bez ohledu na rozpočet’znovu pracuji. Jedná se o možnost bez nesmyslu, bez ozdôb, která vám poskytne náležitosti, které potřebujete k hostování vašeho webu a nastavení hostování e-mailů, pokud je to potřeba (takže můžete odesílat e-maily z vašeho webu’s doménou než z domény Doporučujeme je pro osobní weby nebo malé firmy.

Jako takový’je preferovaným partnerem WordPress, my’napsal jsem průvodce vysvětlující, jak nainstalovat WordPress pomocí BlueHost. Jejich instalace jedním kliknutím je velmi užitečná, takže je to tak’Pomůžu vám dostat vaše webové stránky online dříve!

Plně spravovaný hosting

Plně spravovaný hosting je služba, která byla vytvořena speciálně pro uživatele WordPress’s někdy se nazývá hosting WordPress.

To má vyšší měsíční náklady, ale stará se o technické a bezpečnostní stránky věcí za vás.

Tyto plány hostingu mají obecně lepší zákaznický servis a často jsou ochotny pomoci najít zdroj problému, i když to nemusí být problém s hostováním..

Vy’Také zjistím, že plně spravovaní poskytovatelé hostingu bývají více přizpůsobeni vašim potřebám. Řekněme, že váš web dostane náhle nárůst provozu jeden den, který jej ohromí, pak může poskytovatel hostingu upravit váš příspěvek na provoz, aby zajistil, že váš web nebude’t selhání. Ony’Také doporučím, zda byste měli upgradovat plán, nebo ne, jakmile váš provoz začne růst.

Tato proaktivní podpora je nejen užitečná, ale také mimořádně šetří čas!

Já’vyzkoušel jsem samostatně řízený i plně spravovaný hosting a přechod na plně spravovaný hosting jsem provedl docela brzy! Extra podpora, zabezpečení a flexibilita plně spravovaných hostingových plánů vám ušetří spoustu času’Místo toho budu moci investovat do budování vašich stránek.

jestli ty’znovu přemýšlím, zda je pro vás plně spravovaný hosting vhodný, já’d navrhnout to pro každého, kdo…

 • Začíná nový web a ne’Nevím, jaký druh provozu získají
 • Očekává, že jejich webové stránky získají provoz velmi rychle a potřebují poskytovatele hostingu, který s nimi může růst
 • Chce lepší zabezpečení a podporu a kdo ne’nevadí platit o něco více měsíčně, aby ušetřil čas a bolesti hlavy

Plně spravovaní hostující doporučení poskytovatelé:

 1. Bluehost hosting WordPress – BlueHost’Speciální plány hostování WordPress nabízejí instalaci WordPress jedním kliknutím, což vám ušetří spoustu času. Nabízejí také vynikající slevy v prvním roce, které udržují vaše náklady velmi nízké (přibližně od 3 $ / měsíc!). Můžete upgradovat na soukromější a vyhrazený server rychle a snadno, zatímco podpora 24/7 je velmi užitečná. Bluehost je oficiálním partnerem WordPress, takže je velmi ceněn a je jednou z nejlepších možností, kterou si můžete vybrat, pokud jde o plně spravované hostingové plány.
 2. Webové stránky WordPress Hosting – Siteground’Speciální hostingové plány WordPress jsou skvělou volbou pro firmy. Tam’s Neomezený počet návštěvníků vašich stránek každý měsíc (téměř jedinečný!) a jejich sofistikované servery zajišťují, že váš web zřídka klesá. Nabízejí skvělé slevy na první rok předplatné, ale vy’Budu potřebovat nějaké vážné peníze, pokud chceš zaplatit za všechny funkce.
 3. WPEngine – Specializovaný hostitel WordPress, který nabízí bezkonkurenční technický výkon a uživatelskou podporu. U osobních plánů však stojí prémiovou cenu a začíná na 29 USD / měsíc. To je docela drahé, pokud’znovu spustíte nový web WordPress, a proto jej doporučujeme podnikům nebo těm z vás, kteří mají rozpočet k dispozici.

Témata WordPress

“Máte na výběr stovky tisíc témat WordPress – Vaším úkolem je vybrat pouze jedno!”

Tisíce designérů po celém světě vytvářejí témata WordPress, takže nemáte dostatek možností – svět je vaše ústřice!

Jak bylo uvedeno výše, funkce vašeho webu jsou z velké části řízeny tématem a zásuvnými moduly, které na svůj web nainstalujete. Takže při výběru WordPress je design nezapomeňte’laskavost se dívá na funkčnost. Oba jsou stejně důležité pro vytvoření webové stránky, kterou potřebujete.

Existují dva typy motivů WordPress:

 • Volný, uvolnit
 • Zaplaceno

Zdarma WordPress témata

Témata zdarma WordPress můžete snadno najít přímo na panelu WordPress.

wordpress zdarma témata recenzeJednoduše jděte na “Vzhled” a vyberte “Témata”. Zde můžete hledat všechna bezplatná témata WordPress.

Existují výhody i nevýhody bezplatných témat.

Klady:

 • Volný, uvolnit
 • Spousta možností
 • Skvělé pro jednoduchý web s velmi malým počtem doplňků nebo potřebami přizpůsobení

Nevýhody:

 • Nemusí být vytvořeny renomovanými vývojáři, a proto mají spoustu chyb při kódování, které mohou způsobit, že se váš web pokazí kdykoli tam’s WordPress nebo aktualizace pluginu. Chcete-li tomu zabránit, najděte bezplatná témata nabízená renomovanými vývojáři. Mnoho vývojářů nabízí bezplatné verze svých témat jako reklamní předměty. Pokud máte velmi jednoduchý web, může bezplatná verze stačit k pokrytí vašich potřeb.
 • Od toho’Je zdarma, nemáte přístup k zákaznickému servisu. Pokud máte nějaké potíže s používáním tématu, jste sami. Někteří poskytovatelé bezplatných témat vám umožňují používat toto téma zdarma a za technickou podporu můžete platit každou hodinu, pokud potřebujete pomoc.

Placená témata WordPress

Placená témata tvoří většinu témat WordPress. Vy’doslova zkažený na výběr, protože existuje spousta vývojářů, kteří již roky vytvářejí návrhy WordPress.

Vy’Zjistím, že existují hlavně dva typy placených témat: Jednorázová platba nebo Roční členství.

Jednorázová platba

Za tento typ motivu platíte pouze jednou a obvykle se dodává s pevnou dobou podpory 6-12 měsíců. Po tom, vy’znovu na vlastní pěst! Někteří poskytovatelé motivů vám umožňují zakoupit rozšířenou podporu, která trvá až tři roky, podobně jako prodloužená záruka.

Tato témata jsou nejčastějším typem nalezeným na WordPress a jsou nejoblíbenější možností u uživatelů.

Dobrá věc o tom je vaše počáteční investice do peněz nízká. Pokud motiv není’t práce, to’to neubližuje.

Špatná věc o tom je, že pokud si nakonec ponecháte téma po dlouhou dobu, musíte za zvláštní podporu zaplatit. Podle mých zkušeností se spuštěním webu WordPress jste vy’Budu chtít investovat do této zvláštní podpory, protože dobrou pomoc je těžké najít.

Vy’Tuto instalaci pravděpodobně budete potřebovat při instalaci motivu, protože se mohou vyskytnout problémy s kompatibilitou pluginů nebo přizpůsobením motivu. Aktualizace WordPress, zásuvných modulů nebo samotného motivu mohou také způsobit problémy a vaše webové stránky nebudou fungovat správně. Tak, že’Je to určitě užitečné mít přístup k podpoře od vašeho poskytovatele motivů, pokud to potřebujete.

Roční členství

Roční možnost členství je nejoblíbenější u designérů, kteří vytvářejí webové stránky pro klienty.

Nicméně, to’je to také dobrá volba, pokud:

 • Rád pravidelně měníte design webových stránek
 • Chcete mít klid, abyste věděli, že se kdykoli potřebujete obrátit na zákaznickou podporu
 • Don’nechcete najmout nového vývojáře nebo návrháře, kdykoli narazíte na potíže s přizpůsobením (většinu času vám mohou poskytovatelé motivů založených na členství pomoci vyřešit nejzákladnější problémy)

jestli ty’už jste rozpočtovali pro vývojáře nebo návrháře, nebo máte nějaké zkušenosti s kódováním, pak výhody ročního členství nemusejí být pro vás efektivní z hlediska nákladů.

Bonus, který je třeba mít na paměti, je však s ročním členstvím, získáte také přístup ke všem vývojářům’s kolekce motivů, takže ty ne’Nemusím si vybrat jen jeden! Pokud platíte roční poplatek, jste stoprocentně podporováni týmem techniků.

Tipy pro výběr správného motivu WordPress

 1. Vyberte témata, která dát vám funkčnost, kterou potřebujete spíše než jen na základě vzhledu.
 2. Používejte motivy vytvořené a podporované důvěryhodnými vývojáři s dlouhou historií ve vytváření dobrých témat WordPress (I’Vysvětlím, jak najít dobrá témata pro váš web za okamžik).
 3. Vyberte téma, které je vývojář často aktualizován protože to bude udržovat bez chyb a aktuální se všemi aktualizacemi WordPress. Ohledně toho, jak často je téma aktualizováno, si můžete prohlédnout jeho Changelog.
 4. To’stojí za to platit za dodatečnou nebo rozšířenou podporu, pokud máte nulové znalosti kódování nebo jste se nikdy nezabývali WordPress. Když vás’znovu ve 2 ráno se snažíte zjistit, co se pokazilo, ty’Budu rád, když vám bude mít tato podpora k dispozici!

Kde najdete dobré motivy WordPress?

My’Našli jsme následující poskytovatele motivů, kteří nabízejí skvělý výběr vzorů pro weby WordPress:

 • Elegantní témata – zdarma, jednorázová platba nebo roční členství
 • WooThemes – bezplatná a jednorázová platba
 • StudioPress – bezplatná a jednorázová platba
 • ThemeForest – jednorázová platba
 • MojoThemes – jednorázová platba

Doplňky WordPress

“Existují doslova stovky tisíc pluginů WordPress, které můžete použít k přidání funkcí a nástrojů na svůj web. Pluginy vybírejte pouze pro funkce, které POTŘEBUJETE, místo aby instalovali spoustu funkcí’Nikdy nebudu používat. To šetří místo a také snižuje riziko chyb po aktualizaci WordPress!”

Pluginy můžete hledat na hlavním panelu WordPress “Pluginy”. Zde můžete spravovat své pluginy a hledat nové.

Web WordPress.org má také knihovnu témat, kde můžete třídit pluginy podle oblíbených, oblíbených a oblíbených položek.

Tam’s dva typy pluginů, zdarma a placené.

Stejně jako u všech WordPress, i tak věci zdarma’Opravdu přicházím s podporou. Existuje spousta opravdu dobře vyrobených a dobře spravovaných bezplatných pluginů a my’Ukážu vám některé z nich za sekundu. Uvědomte si však, že bezplatné doplňky jsou méně pravděpodobné, že budou průběžně aktualizovány.

Placené pluginy jsou dobrou volbou, pokud potřebujete více funkcí nebo prostě ne’Nechci, aby byl plugin v budoucnu opuštěn.

Mnoho vývojářů pluginů nabízí bezplatnou verzi svých placených pluginů, což vám umožní vyzkoušet si před nákupem. To je skvělý způsob, jak zjistit, jak velkou hodnotu může platený plugin přidat na váš web WordPress.

Tipy pro výběr pluginu WordPress

 1. Použijte doplňky vytvořené důvěryhodným vývojářem.
 2. Používejte populární pluginy s velkou uživatelskou základnou, protože si můžete být jisti, že plugin bude vyladěn, aby vyhovoval aktualizacím WordPress a problémům s kódováním.
 3. Používejte doplňky, které jsou pravidelně aktualizovány. Ty ne’Nechci používat plugin, který hasn’t byl aktualizován za poslední 2 roky a pravděpodobně již nikdy nebude aktualizován.
 4. Pokud potřebujete podporu, rozhodněte se použít placenou verzi, nikoli bezplatnou verzi.

Základní pluginy WordPress

Zde jsou některé populární nástroje a software, které můžete přidat na svůj web WordPress, což není možné u žádných tvůrců webových stránek s přetažením:

Na výběr jsou tuny pluginů WordPress. Ale bez ohledu na to, jaký web vytváříme, jedná se o základní pluginy, které používáme a doporučujeme všem webům WordPress.

 • CrazyEgg – vizuální webový analytický nástroj
 • Yoast – základní plugin SEO WordPress, který vám pomůže vylepšit obsah a zlepšit hodnocení vyhledávačů
 • TinyPNG – Nástroj, který komprimuje vaše obrázky bez snížení kvality, aby ušetřil místo na vašem webu (a zvýšil rychlost načítání stránky)
 • Disqus – Populární plugin pro zásnubní zásilky, který vám umožní přijímat a spravovat komentáře na vašem webu
 • CloudFlare – výkon webových stránek a bezpečnostní vylepšovací software
 • InfusionSoft – pokročilý e-mailový marketing a nástroj pro správu klientů
 • Akismet – Antispamový plugin, který odfiltruje spamové komentáře, takže se vám nedaří’nemusím (stojí za to spolupracovat s Disqusem, výše)

Konkrétní pluginy WordPress

jestli ty’Pokud se chystáte vytvořit konkrétní typ webových stránek WordPress, jako je internetový obchod nebo web dostupný v různých jazycích, pomohou vám následující pluginy:

 • aMember – WordPress členství plugin a usermanagement nástroj
 • WooCommerce – online nákupní košík a nástroj pro správu produktu, který promění váš web v obchod s elektronickým obchodem
 • Galerie Envira – responzivní galerijní plugin, který je ideální pro vytvoření portfolia WordPress
 • Rezervační kalendář – bezplatný plugin, který umožňuje přijímat rezervace od návštěvníků prostřednictvím vašeho webu (ideální pro restaurace nebo poskytovatele služeb, jako jsou zubaři, instalatéři atd.)
 • Vícejazyčný tisk – umožňuje vytvářet a spravovat web WordPress ve více jazycích

11

WordPress SEO

“WordPress vám poskytuje mnohem větší kontrolu nad vaším webem’s SEO než drag-and-drop tvůrce webových stránek. Můžete dokonce použít pluginy ke zlepšení svého webu a zvýšit jeho hodnocení na stránkách s výsledky vyhledávače (SERP).”

SEO znamená ‘optimalizace vyhledávače’ a to’Je to důležité pro váš web, protože bez něj bude váš web WordPress bojovat o vysoké hodnocení v Google SERP. SEO je více umění než přesná věda, a ačkoli to může znít děsivě právě teď, není’nemusím být!

Naštěstí můžete použít WordPress ke zvýšení viditelnosti svých stránek, aniž byste museli být techni génius. Zde je několik užitečných věcí, které můžete udělat:

 • Zkontrolujte, zda je váš web viditelný – WordPress vám dává možnost zviditelnit vaše stránky pro Google a další vyhledávače. To’Je užitečné zapnout toto při provádění velkých změn, ale ne’Nezapomeňte po uložení zrušit zaškrtnutí!
 • Nastavte kategorie a značky – Vytváření vlastních kategorií a značek na WordPress je opravdu snadné a pomáhá vám přehledně třídit obsah. Díky tomu budou vyhledávací nástroje snazší pochopit, co je na vašem webu, a zobrazovat je na stránkách s výsledky.
 • Používejte adresy URL přátelské k SEO – WordPress umožňuje definovat strukturu vašeho webu’s URL (aka vaše stránky’ jedinečné webové adresy). To znamená, že můžete nastavit popisné adresy URL, které jsou popisné, a pomoci Googlu identifikovat relevanci vašich stránek pro konkrétní vyhledávání..
 • Získejte maximální hodnotu z klíčových slov – WordPress umožňuje používat značky HTML při psaní obsahu v textovém editoru. To vám umožní přidělit váhu klíčovým slovům tím, že je zahrnete do názvů a titulků stránek. Tím je označí jako důležitější v očích vyhledávačů a pomůže jim vysvětlit, o čem jsou vaše stránky.

To je jen poškrábání povrchu, ale jak vidíte – můžete opravdu vylepšit SEO pomocí WordPress.

Můžete také použít pluginy k posílení svého webu’s SEO taky. zmínil jsem ‘Yoast’ výše a toto je zdaleka nejpopulárnější SEO plugin v okolí. Upřímně ne’Nevím, co bych bez ní udělal!

Yoast vám umožní přidat na vaše stránky metaznačky a popisy metadat. Toto jsou názvy a popisy, které Google zobrazuje ve výsledcích vyhledávání. Yoast vám také umožňuje zobrazit náhled, abyste věděli, jak vypadají, než začnete publikovat. Může vám také poskytnout skvělý přehled o tom, jak používáte klíčová slova a zda vy’znovu je nepoužíváte nebo je příliš využíváte (oba velké ne-ne’s v SEO!).

váš wordpress recenzeZde si můžete prohlédnout náhled tohoto článku’s název meta a popis meta. Také mi říká, zda je název a popis příliš krátký, příliš dlouhý nebo prostě správný – jak je to užitečné! Chcete se dozvědět více o SEO?

 • Průvodce SEO + zpětnými odkazy – Zjistěte, jak jiné webové stránky’s může ovlivnit hodnocení vašeho vyhledávače
 • Průvodce textem SEO + Anchor – přečtěte si naše rady s osvědčenými postupy, jak dosáhnout maximálního přínosu při propojení mezi stránkami na vašem webu
 • Průvodce architekturou webových stránek SEO + – Rychlý přehled o tom, jak může struktura vašeho webu učinit váš web přitažlivější pro Google

Podpora WordPress, konzultace a zdroje komunity

“WordPress je bezplatný software’s žádná zákaznická podpora. Ale to ne’nemyslím tě’úplně sám.”

WordPress má obrovskou komunitu podpory, na kterou se můžete obrátit o pomoc. Vzhledem k tomu, že WordPress je tak široce používán, existuje spousta průvodců a bezplatných návodů, pomocí kterých se můžete naučit základnímu fungování webové stránky WordPress. Mám problém? Stačí najít rychlé vyhledávání Google, abyste našli odpověď – což je mnohem lepší, než trávit hodiny telefonem čekáním na vyzvednutí zákaznické podpory, eh?!

Pokud jste vyčerpali všechny volné zdroje a stále můžete’Pokud problém nevyřešíte, vždy můžete za pomoc zaplatit vývojáři nebo návrháři. My’V minulosti jsme používali nezávislá tržiště jako Upwork, když jsme’Potřebuji vlastní kódovací práci nebo podporu.

Komunita WordPress & zdroje

 • Fórum WordPress – Zde můžete hledat problémy, které mají jiní uživatelé WordPress, s nimiž se také můžete vypořádat. Pokud ne’Pokud nenajdete nic, můžete vždy vložit vlastní otázku a čekat, až komunita pomůže.
 • Dokumentace WordPress – Tomu se také říká kodex WordPress. Vše o WordPress najdete zde. To’Je to zvláště užitečné, pokud chcete na svém webu WordPress provést změny kódu. Mějte však na paměti, že’Nejedná se o uživatelsky nejpříjemnější zdroj. K dispozici jsou lepší průvodce pro začátečníky než já’Za pár vteřin vás uvedu.

Výukové programy WordPress

jestli ty’pokud jde o WordPress vážně, měli byste si udělat čas na procházení nějakým tutoriálem WordPress. Já’Už jsem zmínil, že WordPress má vyšší křivku učení než tvůrce webových stránek typu drag-and-drop, takže opravdu doporučuji, abyste si přečetli začátečníka’s průvodcem, než se zaseknete a koupíte si téma nebo nainstalujete jakékoli pluginy.

Pokud se chcete dostat na další úroveň a naučit se, jak si přizpůsobit svůj web WordPress, zde jsou některé zdroje, které vám pomohou:

 1. Lynda.com – nabízí základní kurzy zdarma a rozsáhlé prémiové kurzy za 19,99 $ měsíčně
 2. Tutsplus.com – nabízí návody s návody zdarma a prémiové kurzy za 15 USD měsíčně

Recenze WordPress: Shrnutí

WordPress není pro každého. Pokud ale můžete plně využít toho, co WordPress nabízí, může to být výjimečně silný nástroj.Je to zdaleka nejflexibilnější tvůrce webových stránek a může vytvořit téměř jakýkoli typ webu, který si dokážete představit – ať už se jedná o blog, web pro propagaci vaší firmy, nebo internetový obchod, který prodává zboží.

WordPress je skvělý pro kohokoli, kdo potřebuje komplexní web nebo má web s těžkým obsahem. Ale jen tak dlouho jako vy’nebojte se dát čas a peníze na to, aby si to a běží tak, jak chcete.

Nevýhodou používání WordPress je počáteční investice do peněz a času, kterou ostatní tvůrci webových stránek typu drag-and-drop, jako je Wix, don’nemám.

Pokud tedy’Pokud si nejste jisti těmito investicemi, je nejlepší najít drag-and-drop tvůrce webových stránek, který vyhovuje většině vašich potřeb. Jakmile víte, že váš web má potenciál růstu, můžete kdykoli zvážit přechod na WordPress.

Tato příručka je užitečná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me