WordPress E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Yapılır

Yani sen’bir çevrimiçi mağaza kurmak istiyor ve’bunun için WordPress’i arıyorum. Sonuçta, bugün yaşayan web sitelerinin% 30’u WordPress tarafından desteklenmektedir ve bunun iyi bir nedeni vardır. O’güçlü, ölçeklenebilir bir platform ve en iyisi’ücretsiz!


Dedi ki, yapmalısın’t Bazı alternatif seçenekleri dikkate almadan WordPress’e otomatik olarak erişme. WordPress harika bir platform, ama değil’t herkes için. Eğer sen’sadece birkaç ürünü yan koşuşturma olarak satmak gibi, örneğin, WordPress kullanmak bir Uber almak yerine bir otobüs kiralamak gibi olacak; zaman alıcı, maliyetli ve oldukça gereksiz.

Bu size benziyorsa, en iyi e-ticaret platformları ile web sitesi oluşturucularının yan yana karşılaştırmasını inceleyin.’tamamen daha kolay bir çözümden sonra.

Eğer sen’WordPress ile yapışmak, o zaman harika – hadi’bir e-ticaret sitesi oluşturma konusunda nasıl gidin. Sen bile’WordPress’i zaten yükledim, ilk üç bölüm için bizimle iletişime geçin.

WordPress ile e-ticaret web sitenizi başlatmanın 9 adımı:

1

Mükemmel alan adını puanlayın

Alan adınız temel olarak web sitenizdir’s benzersiz adresi. O’s sonraki bölüm ‘www.’ URL’nizde. Bizimki ‘websitebuilderexpert.com’, Örneğin.

GoDaddy veya NameCheap gibi sitelerden bir alan adı satın alabilirsiniz. Eğer sen’şanslısın, sen’İstediğiniz birini ücretsiz bulacaksınız ve standart düşük oranda (10 $ – 20 $ / yıl) satış yapın. Eğer sen’Çok şanslı değilseniz, hayalinizdeki alan adı kullanılamayabilir veya çok daha yüksek bir oranda satışa sunulabilir – bazen birkaç yüz hatta binlerce dolar. Bu sadece ilk yıl için – en pahalı alan adları bile bundan sonra standart oranda (10 $ – 20 $ / yıl) yenilenecek.

O’Alan adınızı marka adınıza olabildiğince yakın tutmak ve kısa ve akılda kalıcı tutmak için genellikle iyi bir fikirdir.

Bunu bildiğim iyi oldu: .com bu ‘En güçlü’ ve en popüler alan adı uzantısı (bitiş). O’çevrimiçi mağazalar için akıllıca bir seçimdir, çünkü sizi dünya çapında satışa açık bırakır. Ülkeye özgü bir uzantı seçin (ör.. .bize) ve daha genişleme potansiyelinizi sınırlama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • E-ticaret web siteniz için akılda kalıcı ve alakalı bir alan adı düşüncesi
 • Kontrol edildi’kullanılabilir
 • Satın aldım ve gelecek yıl yenilemek için bir hatırlatıcı ayarlayın!

2

Bir barındırma sağlayıcısına kaydolun

Tamam sen’alan adınızı çantada buldum – şimdi’bir barındırma sağlayıcısı bulma zamanı.

Her web sitesinin barındırma ihtiyacı vardır. O’s bir nokta internet arazi kiralama eşdeğer – sadece büyümek için bol yer ile bir yama seçtiğinizden emin olun!

En iyi barındırma sağlayıcısının yanı sıra gerçekten ihtiyacınız olan barındırma türünü seçmeye gelince,’mağaza türünü düşünmek gerekecek’yeniden inşa etmek.

Yine de söyleyeceğimiz bir şey paylaşılan barındırmayı atla. Sen ne zaman’bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşıyorsanız, bunlardan biri saldırıya uğrarsa, siteniz de savunmasız kalır. Sen ne zaman’insanlarla uğraşıyoruz’s kredi kartı bilgileri, bu sadece değil’risk almaya değer.

Bluehost, WordPress hosting araştırmamızda en üst sıralarda yer aldı. E-ticaret geliştiricileri ve platformlarıyla karşılaştırıldığında, WordPress kullanımı ve bakımı biraz zor olabilir; sen’Yeni başlayanlar için yazılımı yüklemeliyiz, ardından güncellemeler ve güvenlikten haberdar olmalısınız. Bluehost’u değerlendiriyoruz çünkü bu sizin için çok şey otomatikleştiriyor, tüm bunlar kendi başına sağlam bir barındırma sunarken, iyi bir fiyata. O’WordPress söz konusu olduğunda bir kazan-kazan sağlayıcısıdır.

Eğer sen’sadece birkaç ürünle başlıyoruz, temel VPS hosting planına gidin. VPS barındırma, paylaşılan sunucular kullanır, ancak birden çok ayrı sanal makineye bölünür. Bu demek değil ki’alamadım ‘ilk gelen ilk servis’ barındırma ile yaptığınız savaş ve her şey çok daha güvenli. Bluehost’s VPS hosting planları ayda sadece 18.99 $ ‘dan başlıyor.

İşletmeniz büyüdükçe ve daha fazla ürün satmaya başladığınızda, Bluehost üzerinden ilerleyebilirsiniz’s VPS planları. Ciddi bir trafiğe ulaştığınızda, özel bir barındırma planına geçin. Bu, yalnızca siteniz için eksiksiz bir kaynak sunucusu anlamına gelir. Bluehost’s özel hosting planları $ 79.99 / ay’dan başlıyor.

İndirilebilir dijital ürünler satıyorsanız,’Çok fazla depolama alanına ihtiyacınız olacak, bu yüzden kapalı bir barındırma planını düşünmeniz gerekebilir.

Bunu bildiğim iyi oldu: Bulut barındırma ile planınızı tamamen özelleştirebilirsiniz. Dijital ürünler satmaya başlarsanız daha fazla depolama alanı ekleyin veya daha fazla bant genişliği elde edin’bir promosyon yayınlamak ve çok fazla trafik beklemek. O’kullandıkça öde telefon sözleşmesi gibi. Daha fazla bilgi için en iyi bulut barındırma sağlayıcıları grubumuza göz atın. Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Ne tür bir web için gitmelisiniz hosting düşündüm
 • WordPress için en iyi web barındırma sağlayıcılarına yönelik kılavuzumuzu okuyun
 • Bir barındırma planına kaydoldum

3

WordPress’i yükleyin

WordPress’i yüklemenin iki ana yolu vardır:

 1. ‘Tek tık’ barındırma kontrol panelinizden yükleyin
 2. WordPress’i manuel olarak indirip ardından barındırma hesabınıza yükleyin

‘Tek tık’ WordPress kurulumu

Tahmin edebileceğiniz gibi, ilk seçenek kesinlikle en kolay olanıdır ve’d tavsiye. Sen ne zaman’bir barındırma sağlayıcısı seçerek, perk sunan olanlar arayın ‘tek tık’ yüklemeler – en iyi WordPress ana bilgisayarları listemizdeki sağlayıcılara göz atın..

Bir kere sen’Bu tür bir kurulum sunan bir barındırma sağlayıcısına kaydoldum, temelde yapmanız gereken tek şey barındırma kontrol panelinize gitmek ve bir düğmeye basmak ‘WordPress’i yükleyin’. Buraya’WordPress’i Bluehost ile yükleme kılavuzumuz ve siz’süreci çoğu barındırma sağlayıcısı ile oldukça benzer bulacaksınız.

Üst uç! En iyi e-ticaret web sitesi oluşturucuları kılavuzumuza göz attınız mı? Senin olsun’bir yan acemi veya küresel hakimiyet için gidiyoruz, biz’ihtiyaçlarınız için en iyi platformu ele aldık. En iyi kısım? her şey’s küçük bir aylık ücrete dahil, bu yüzden orada’Herhangi bir yazılımı barındırma veya indirme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Manuel WordPress kurulumu

Barındırma sağlayıcınız desteklemiyorsa’t Tek tıklamayla WordPress kurulumu sunma,’WordPress’i bilgisayarınıza indirme, ardından barındırma kontrol panelinize yükleme sorunu. O’yeterince kolay, o’sadece değil gibi kolay. Yazılımı kendiniz yüklemeyle ilgili bu WordPress kılavuzuna göz atın.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • WordPress’i manuel olarak veya barındırma sağlayıcınız aracılığıyla yüklediniz

4

WooCommerce’i yükleme ve yapılandırma

WooCommerce, sitenize e-ticaret işlevselliği eklemek için en popüler eklentidir. 3.000’den fazla kullanıcıdan 4.6 / 5 derecesine ve 4 milyondan fazla aktif kurulumuna sahiptir. O’söylemek adil’s oldukça popüler ve’nedenini görmek kolay.

Yeni başlayanlar için’ücretsiz. WordPress’in kendisi gibi WooCommerce, bir topluluk tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir platformdur. Bazıları için ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz ‘uzantılar’ (örneğin, müşterilerin randevu alma olanağı) sitenizi bir dolar harcamadan çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirsiniz. Bu aşağıdakileri içerir:

 • Ürün sayfaları
 • Sepet ve ödeme
 • Güvenli ödemeler
 • Gönderim seçenekleri ve etiket baskısı
 • Otomatik vergi hesaplamaları
 • Google Analytics, Facebook, MailChimp vb. İle entegrasyon.

Biz’Gördüğünüz gibi WooCommerce’e oldukça meraklısınız. Ama eğer yapmazsan’Herhangi bir nedenden dolayı süslü WooCommerce, en iyi WooCommerce alternatiflerini inceleyiniz..

Şimdilik, biz,’varsayalım’sen ne’kullanacak ve yükleme ve yapılandırma işleminde size yol gösterecektir:

1. WooCommerce’i Yükleme ve Etkinleştirme

WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve tıklayarak eklenti dizinine gidin ‘Eklenti’ soldaki menüden:

Eklenti dizini

Aramak ‘WooCommerce’ arama çubuğunda gri renkli ‘Şimdi kur’ buton.

Tema dizininde WooCommerce aranıyor

Birkaç dakika sonra, bu düğme mavi bir düğmeye dönüşecek ‘etkinleştirme’. Buna tıkla.

WooCommerce’daha sonra kurulum işleminin geri kalanında size yardımcı olması için yardımcı kurulum sihirbazı açılır.

2. İşletme bilgilerini ekleyin

İlk sen’işinizi doldurmanız gerekecek’ oldukça açıklayıcı olan detaylar:

WooCommerce'e işletme ayrıntıları ekleme

Altında doğru seçeneği seçtiğinizden emin olun. ‘Hem fiziksel hem de dijital ürünler satmayı planlıyorum’.

Bunu bildiğim iyi oldu: Dijital ürünler genellikle’yüklenebilir – WordPress temalarını, çevrimiçi kursları, stok fotoğraflarını vb. düşünün. Diğer yandan, dijital bir kamera fiziksel bir ürün olabilir.

3. Ödeme seçeneklerini seçin

Bir sonraki adım, ödeme yöntemlerinizi seçmek’Mağazanızdan kabul edeceğim.

WooCommerce ödemelerini ayarlama

Stripe ve PayPal’ın ikisi de popüler seçenek olduğundan,’d her ikisini de etkinleştirmenizi öneririz. Hesaplarınızı daha sonraki bir tarihte ekleyebilirsiniz.’henüz kurmadılar.

4. Nakliye seçeneklerini onaylayın

Sonra, sen’Gönderim ücretlerinizi seçmeniz istenecektir. WooCommerce bulunduğunuz alanı tanıyacaktır’şu anda bulunuyorsunuz ve bunu ana alanınız olarak ayarlayın ‘nakliye bölgesi’, diğer seçenek temelde ‘geri kalan’:

Woocommerce gönderim seçeneklerini yapılandırma

Her bölge için sabit bir fiyat belirleyebilir, gönderimi ücretsiz olarak ayarlayabilir veya almak için belirli operatörlerle (UPS dahil) entegre edebilirsiniz ‘canlı’ nakliye fiyatları.

5. Tamamlayıcı eklentileri / temayı seçin

Bir sonraki aşama hangisinin ‘önerilen’ ileri almak için eklentiler ve WooCommerce’i seçmek isteyip istemediğiniz’kendi teması.

Ek WooCommerce eklentilerini seçin

O’bunları daha sonra eklemek gerçekten kolay, bu yüzden don’şu anda herhangi bir şey taahhüt etmeniz gerektiğini düşünmüyorum. Biz’makalede biraz daha sonra önerilen eklentileri ve temaları kapsayacağız, bu yüzden çekinmeyin ‘Seçimi kaldır’ Şimdilik bunlar’onlara ihtiyacın olduğundan emin ol.

6. Jetpack’i etkinleştirin

Son yapılandırma adımında,’Jetpack’i etkinleştirmeniz istenecek.

Jetpack'i etkinleştir

Bu, ödeme ayarını etkinleştirir ve daha sonra sizin için vergileri otomatik hale getirir. hit ‘Jetpack ile devam et’…

…ve şu’s temel yapılandırmanız sıralanmış! Şimdi o’s ürünlerinizi ekleme zamanı.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • WooCommerce’ı WordPress tema dizininde buldu, yükledi ve etkinleştirdi
 • Temel işletme ayrıntılarınızı ekledi
 • Seçilen gönderim ve ödeme seçenekleri – unutmayın, bunları daha sonra değiştirebilirsiniz!

5

Bir tema seç

Sizin ‘tema’ tüm web içeriğiniz için temel tasarım görevi görecektir. WordPress’in güzelliği, sitenizin tamamen özelleştirilebilir olmasıdır – sitenizin HTML kodunu düzenleyerek veya ekleyerek, orijinal tasarım gibi hiçbir şeye benzemeyen bir şeyle kolayca sonuçlandırabilirsiniz.

Dedi ki’bir kodlama uzmanı ve tam özelleştirme fırsatından memnun kalacaksınız, istediğiniz bitmiş ürüne mümkün olduğunca yakın görünen bir tema seçmek mantıklı.

Başka bir deyişle, beğendiğiniz bir tema seçin ve bu, e-ticaret siteniz için iyi çalışır – bu, üçüncü taraf bir siteden premium bir şablona sıçramak anlamına gelse bile. O’uzun vadede güçlükten kurtaracağım!

Tema satın almak için popüler üçüncü taraf siteleri arasında ThemeForest (büyük seçim) ve Elegant Temalar (daha küçük, küratörlü seçim) bulunmaktadır.’orada bir sürü harika site var.

Bir kere sen’gitmeye hazır çok sayıda ürün var’daha eğlenceli şeylere geçme zamanı – bir tema seçme!

Tema dizininde, kontrol panelinizden erişebileceğiniz bir dizi ücretsiz WordPress teması bulabilirsiniz:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Üzerinde gezdirmek ‘Görünüm’, sonra tıklayın ‘Temalar’. Bu sizi tema panosuna götürür.
 3. Temaların yukarısındaki düğmeyi tıklayın ‘Yeni ekle’, ardından altındaki temalara göz atın ‘Öne çıkan’, ‘Popüler’ veya belirli sektörleri aramak için arama çubuğunu kullanın.
 4. Beğendiğiniz temayı bulmak için birkaç temanın tanıtımını yapın, ardından ‘Yüklemek’ indirmek için temanın altında.
 5. Birkaç dakika sonra, temanın altında şöyle bir düğme görünecektir: ‘etkinleştirme’. Bunu tıklayın ve tema tamamen sizindir!

Sitenize premium bir tema yüklemek için:

 1. Yeni temanızın .zip dosyasını indirin.
 2. WordPress Kontrol Panelinize giriş yapın.
 3. Üzerinde gezdirmek ‘Görünüm’, sonra tıklayın ‘Temalar’. Bu sizi tema panosuna götürür.
 4. Temaların yukarısındaki düğmeyi tıklayın ‘Yeni ekle’. Bu sizi WordPress tema panosuna götürür.
 5. Yukarıdaki mavi düğmeyi tıklayın ‘Temayı Yükle’.
 6. Sen’daha sonra bilgisayarınızdan bir .zip dosyası seçmeniz istenir. Yeni tema dosyanızı seçin.
 7. Sen’sonra temanızı etkinleştirmek için bir bağlantı içeren bir başarı mesajı göreceksiniz. Ve şu’s sen’gitmeye hazırsın!

Üst uç: WooCommerce’in kendi teması da var – Storefront – sizin gibi’beklemek, WooCommerce ile sorunsuz çalışır ve de oldukça şık görünüyor.

Bununla birlikte, teorik olarak bir şablon oluşturabilen ve internete yerleştirebildiğinden,’Bu çok önemli olduğunu düşünmeden önce ne kadar güvenilir olduğunu değerlendirirsiniz. Kötü yapılmış bir tema seçin, kendinizi hackerlara karşı savunmasız bırakabilirsiniz. Ve yapma’unutma ‘gösteri’ her biri gerçek hayattaki sitenizin nasıl görünebileceğine dair fikir edinmek için.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Hem ücretsiz hem de premium temalara göz attı
 • Beğendiğiniz bir tasarım buldum ve ‘gösteri’ fonksiyon
 • Emin olmak için incelemeleri kontrol et’güvenilir
 • Temayı yükledim (dizindeki ve üçüncü taraf bir siteden satın alınan temalar için farklı yöntemler – yukarıdaki adımlara bakın)

6

Ürün ekle

Bir kere sen’ve ilk WooCommerce yapılandırmanızın son aşaması olan Jetpack’i yüklediniz -’sizi ilk ürününüzü eklemeye davet eden bir ekran göreceksiniz.

WooCommerce yapılandırmasının sonu

Eğer sen’henüz yüklemeye hazır değilsiniz,’iyi. Gösterge tablonuza döndüğünüzde, ‘Ürün:% s’ sol tarafta, sonra ‘Yeni ekle’:

WooCommerce'e yeni ürün ekleme

Yüklediğiniz her ürün için’Aşağıdaki şeylere ihtiyacınız olacak:

 1. Ürün adı – Örneğin. Şirin soluk gri çimento bitki pot
 2. Fiyat – ör. $ 12.95
 3. Ana ürün resmi – bu, önden tüm ürünün bir resmi olmalıdır
 4. Ek ürün resimleri (isteğe bağlı, ancak önerilir) – olabildiğince farklı açılardan resimler ekleyin ve daha ince ayrıntıların closeuplarını ekleyin
 5. Ürün açıklaması (uzun) – Örneğin. ‘Bu basit çimento ekici ile evinize biraz İskandinav serinliği enjekte edin. Bir drenaj deliği içerir ve küçük eşleşen çanak ile gelir, böylece bitkiniz kazanır’t Aşırı sulanır. Yükseklik: 15cm. Çap: 8 cm.’
 6. Kısa ürün açıklaması – Örneğin. ‘Drenaj delikli ve uyumlu tepsili basit çimento ekici.’
 7. Ürün Kategorisi (birden fazla varsa) – ör. Bitki saksıları

WooCommerce ile ürün ekleme

Sitenize nasıl ürün eklediğiniz, ürününüzün türüne bağlıdır’yeniden ekleme. Altı ana tip vardır:

 1. Basit
 2. gruplanmış
 3. Dış / Ortaklık
 4. Değişken
 5. İndirilebilir
 6. Gerçek

WooCommerce, her bir ürün türünün ne anlama geldiğini ve her bir türün nasıl yükleneceği hakkında bilgi veren mükemmel ve ayrıntılı bir kılavuza sahiptir..

Şimdilik biz’bizim bitki pot örnek ile sopa olacak. Bu bir basit ürün (söz konusu pot değil’t Alternatif boyutlara veya renklere sahip değil – eğer olsaydı, değişken ürün).

WooCommerce pt 2'ye ürün eklemeWooCommerce örneğine ürün ekleme

Burada nasıl olduğumuzu görebilirsiniz’Bu ekranı yukarıda eklediğimiz tüm bilgilerle doldurduk. Nasıl olduğumuza dikkat edin’ve bu ürünü kategoriye ekledim ‘Bitki saksıları’ sağ tarafta. Az önce tıkladık ‘+Yeni Kategori Ekle’ sağda altı çizilir, yeni kategorimiz adlandırılır ve seçilir, ardından seçili değildir ‘Kategorize’. Bizim güzel bitki pot daha fazla resim vardı, onlar gitmek istiyorum ‘Ürün galerisi’ ana resmin altındaki bölüm.

Bir kere sen’bu önemli bilgiyi eklediniz,’Ürününüzün tüm ayrıntılarını eklemek için ortadaki tüm sekmeleri tıklamanız gerekir. Buraya’neye hızlı bir bakış’Ürün verileri bölümünün her sekmesinde bulunur:

 1. Genel – bu sekme’şu anda yeniden ve fiyat ve vergi kapsar
 2. Envanter – envanterinizi takip edebilmek istiyorsanız SKU’ların vs. ekleneceği yer
 3. Nakliye – ürün boyutları ve nakliye maliyeti
 4. Bağlantılı ürünler – daha sonra satış için tamamlayıcı ürünlerle güncelleyin
 5. Öznitellikler – değişken bir ürününüz varsa (örneğin farklı boyutlandırma veya renk seçeneklerine sahip), burası farklı sürümleri ekleyeceğiniz yerdir.

Bir kere sen’Ürününüzden memnunsanız, maviye vurun ‘Yayınla’ düğmesi sağ taraftaki üst tarafa doğru.

Yayınladığınız ürünleri görmek için şu adrese gidin: ‘Tüm ürünler’ sağdaki menüde’şöyle görünecek:

'Tüm ürünler' WooCommerce Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Yüklemek istediğiniz her ürün için bir başlık, uzun açıklama ve kısa açıklama yazdı
 • Alınan ürün resimleri
 • WordPress kontrol panelinize yüklenen ürünler
 • Kategoriye göre organize ürünler

7

Ek eklentiler yükleyin

WooCommerce’nin yanı sıra, çevrimiçi mağazalar için gerçekten derecelendirdiğimiz dört eklenti:

1. Yoast SEO rehberliği için

Dünyanın en iyi online mağazasına sahip olmak’Kimse bulamazsa bir şey ifade etmiyor! Girin, Yoast SEO – arama motoru sıralamasında tırmanmaya yardımcı olacak kullanışlı bir eklenti, bir sayfada bir nokta güvenliğini sağlamak için mümkün olan en iyi şansı verir. SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir; o’arama motorlarına yardımcı olmak için sitenizde küçük değişiklikler yapmak ‘okumak’ ve ‘anlama’ içeriğinizi daha iyi ve ‘öncelik vermektedir’ sonuç olarak iyi.

2. Securi güvenlik için

Sen ne zaman’sitenizdeki kart ödemeleri ile ilgili olarak, güvenlik hisseleri çok daha yüksektir. Ücretsiz güvenlik eklentileri mevcut olsa da (Wordfence gibi), bunun’biraz fazla harcamaya değer. Securi planları yıllık 199 $ ‘dan başlıyor ve siz’etkinleştirmek için WordPress dizininden ücretsiz eklentiyi yüklemeniz gerekecek.

3. Site Yorumları

Sosyal kanıtların, kullanıcıların istenen eylemi gerçekleştirmelerini sağlayan en önemli faktörlerden biri olduğu sürekli olarak kanıtlanmıştır – bu durumda, ürünlerinizi satın almak anlamına gelir. Site İncelemeleri’nin yüklenmesi müşterilerin sitenizde bir inceleme bırakmasına olanak tanır.

Sitenize eklenti eklemek çok basit:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Şuraya git: ‘eklentiler’, sonra ‘Yeni ekle’.
 3. Belirli eklentileri veya genel özelliği aramak için sağ üst taraftaki arama çubuğunu kullanın’yeniden arıyorum.
 4. Bir kere sen’Sesini sevdiğinizi buldunuz, güvenilir göründüğünü kontrol etmek için yorumlarına ve derecelendirmelerine bakın.
 5. Bir kere sen’seçiminizden memnunsanız, ‘Şimdi kur’ buton.
 6. WordPress eklentiyi indirmeyi bitirdiğinde,’bir tamamlama mesajı alırsınız ve tıklamanız istenir ‘Eklentiyi Etkinleştir’.
 7. Ardından, eklentinizi yapılandırmak için ayarlara gidin – her birinin bunun için farklı bir işlemi olacaktır, ancak eklenti açıklamasında talimatlar olmalıdır.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Siteniz için ihtiyacınız olan ekstraları düşündünüz
 • Bu işlevi eklemek için doğru eklentileri buldu
 • Emin olmak için incelemeleri kontrol ettiler’yeniden güvenilir, sonra yüklemeden

8

Dönüştüren içerik ekleyin

Şimdi o’anahtar sayfalarınızdaki kopyayı ayarlama zamanı. Bu anahtar sayfaları ‘Sayfalar’, sonra ‘Tüm sayfalar’.

Biz’Web için yazmak için kapsamlı bir rehber yazdım, metin yazarlığı uzmanlarının önerileriyle dolu – bir okuma yaptığınızdan emin olun!

Şimdilik, biz’bazı belirli içerik türlerine odaklanacaktır. Aşağıdaki tüm öğeleri çivileyin ve siz’başarılı bir e-ticaret mağazasını başlatma yolunda iyi olacak:

1. Mikrokopi

‘küçük kopya’, bazen ‘UX kopyası’, sitenizdeki gezinme kopyasının küçük parçalarının yanı sıra hata mesajlarını ve ‘harekete geçirici mesajlar’ (CTA’lar).

Word kelimesi, bu sitenizdeki en önemli kopyadır. Kullanıcıları sitenizde yönlendirir ve onları kilit noktalarda (örneğin,’paralarıyla ayrılmak üzeresiniz).

Bunu dikkatli bir şekilde yazmak için zaman ayırın. Kullanıcılarınızı düşünün’web sitesi üzerinden yolculuklarının her aşamasında zihniyet. Örneğin, ana sayfada, ürününüzün aşağıdakileri belirten bir düğmenin bulunması daha uygun olabilir: ‘Daha fazla bilgi edinin’, veya ‘Göz at’. Daha saldırgan bir şey gibi ‘Şimdi al’, çok rahatsız edici olabilir – bu aşamada, kullanıcınız markanızı öğrenmekle ilgilenir, ancak muhtemelen satın almaya hazır değildir.

2. ürün açıklamaları

Bunlar kısa ama yararlı olmalıdır – ve adından da anlaşılacağı gibi, açıklayıcı olmalıdır. Her şeyi düşün’bu ürünü kendiniz satın alırken, özellikle de’t Ürün fotoğraflarından anlaşılır. Bilgileri ayırmak için madde işaretleri kullanın ve biçimlendirme ile bilgilerin tüm ürünlerde tutarlı olmasını sağlayın.

3. ürün resimleri

Ürün resimlerinizin kalitesi gerçekten sitenizi oluşturabilir veya bozabilir. En iyi sonuçlar için kaliteli bir kamera ve basit bir arka plan kullanın. Genel bir kural, ‘daha fazla ürün fotoğrafı, daha iyi’. Açıklamalarda olduğu gibi, şık görünümlü bir site için ürün resimlerinizi tutarlı tutun.

Üst uç! Resimlerinizi TinyPNG veya Kraken gibi bir araçla sıkıştırdığınızdan emin olun. Bu, görüntü kalitesinden ödün vermeden dosya boyutunu küçülterek sitenizi mümkün olduğunca hızlı tutmaya yardımcı olur.

4. Gizlilik Politikası

Herhangi bir web sitesinin önemli bir bileşeni olan WordPress, sitenizi herkese açık hale getirmeden önce bir gizlilik politikası sayfası seçmenizi ister. Neyse ki, orada’takip etmeniz için kullanışlı bir şablon.

Sadece ‘Ayarlar’, sonra ‘Gizlilik’, sonra tıklayın ‘Rehberimize göz atın’. Bir kere’yazıldığı takdirde, alttaki açılır menüden doğru sayfayı seçmeniz yeterlidir.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Ana alışveriş sepeti ve mağaza sayfaları dahil olmak üzere web sitenizin içeriğini kişiselleştirin
 • Özenle hazırlanmış ikna edici CTA’lar ve yararlı gezinme kopyası
 • Bir gizlilik politikası sayfası yazdı ve yükledi

9

Sitenizi herkese açık yapın

Bir kere sen’temel olarak sitenizin çalışma şeklinden memnun kalırsınız (her zaman yapabileceğinizi unutmayın) ‘Ön izleme’ nasıl olduğunu görmek için sayfalar’canlı görünüyorsun)’s genel yapma zamanı.

Bu kolay kısım!

Adresine git ‘Ayarlar’, sonra ‘Gizlilik’. Bir kere sen’gizlilik politikanızı yüklediyseniz sitenizi değiştirme seçeneğini görmelisiniz ‘halka açık’.

Bir sonraki adıma geçmeden önce,’Tarih:

 • Kullanıcıların alışverişe başlayabilmesi için sitenizi herkese açık hale getirin!

WordPress E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Yapılır: Özet

İşte buyur! Bir e-ticaret web sitesini başarıyla başlatmanın 9 adımı. İzin Vermek’onları son bir kez daha özetlerim:

 1. Mükemmel alan adını puanlayın
 2. Bir barındırma sağlayıcısına kaydolun
 3. WordPress’i yükleyin
 4. WooCommerce’i yükleme ve yapılandırma
 5. Ürün ekle
 6. Bir tema seç
 7. Ek eklentiler yükleyin
 8. Dönüştüren içerik ekleyin
 9. Sitenizi herkese açık yapın

Biz’bu kılavuzu olabildiğince basit hale getirmeyi amaçladık, ancak gerçek şu ki, WordPress bazı teknik deneyime sahip olanlar için en uygun olanıdır. Eğer (birçokları gibi!)’t Endişelenmeyin, kendinizi bu parantez içine koyun – e-ticaret web sitesi üreticileri için kolay olacak şekilde tasarlanmıştır kimse ve fiyatlar ayda sadece 15 ABD dolarından başlar. Daha fazla bilgi için e-ticaret web sitesi oluşturucu incelemelerimize veya karşılaştırma tablosumuza göz atın.

Biz’WordPress veya bir web sitesi oluşturucu ile bir e-ticaret mağazası oluşturmayı nasıl bulduğunuzu bilmek isteriz. Aşağıya bir yorum bırakın veya bize e-posta gönderin .

WordPress ile bir e-ticaret mağazası oluşturmayla ilgili daha fazla öneri için göz atın:

 • Bir Ürünün Fiyatlandırılması Hakkında Komple Kılavuzumuz
 • Web Sitenizi Tasarlama ile ilgili tüm önerilerimiz
 • WordPress Yeni Başlayanlar İçin Bazı İpuçları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map