WordPress Fiyatlandırması 2020

wordpress fiyatlandırması6 Bütçe Giderleri

WordPress.org hakkında iki önemli şey var:’bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) ve’ücretsiz.


Evet, bu’s right – WordPress.org yazılımını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Ama hikaye değil’orada bitmiyor – eğer olsaydı bu yazı oldukça kısa olurdu!

Çünkü WordPress.org teknik olarak ücretsiz olsa da,’t Sitemizin altı maliyetinin en azından bir kısmını ödemeden bir siteyi yayınlayabilmek’bu makalede ele alınacaktır. Temel maliyetlerin bazıları’tüm karşılaşmalarda alan adı ücretleri, barındırma ücretleri, premium temalar ve eklentiler bulunur.

WordPress’in Maliyeti?

Temelleri tamamen karşılamak için WordPress’in maliyeti $ 11 / ay. Gerçekçi olsa da, bir tek seferlik maliyet yaklaşık 200 $, küçük bir aylık ücret (11 $ – 40 $ / ay). WordPress maliyetleriniz hızlı bir şekilde 1000 $+ bir web tasarımcısı tutmanız gerekiyorsa işaretleyin.

Buraya’s altı WordPress fiyatlandırma faktörünün kısa bir özetini’aşağıdakiler için bütçe ayırmanız gerekir:

 1. Alan adı: 12 $ / yıl.
 2. Barındırma: $ 3.95 / ay’dan başlıyor.
 3. Önceden hazırlanmış temalar: 0 – 200 $ (tek seferlik ücret).
 4. eklentiler: 0 $ – 1,000 $ (devam eden veya bir kerelik ücret).
 5. Güvenlik: 50 ABD dolarından (devam eden veya bir kerelik ücret).
 6. Geliştirici ücretleri: 0 $ – 1,000 $ (tek seferlik maliyet).

Bunu bildiğim iyi oldu: WordPress.org ve WordPress.com benzer gelebilir, ancak’aslında çok farklı! WordPress.org, popüler bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS) – aslında, internetin üçte birine güç verdiği kadar popüler’canlı web siteleri. Buna karşılık, WordPress.com, WordPress tarafından daha az teknik bilgiye sahip olmanın çevrimiçi olmanın daha kolay bir yolunu sunmak için oluşturulmuş bir web sitesi oluşturucusudur. Daha fazla bilgi için WordPress.org ve WordPress.com arasındaki fark hakkındaki makalemizi okuyun!

1

Alan Adı (12 ABD doları / yıl)

Çoğu web sitesi oluşturucusu ücretli planlarına bir alan adı eklerken, WordPress.org ile bir site oluştururken,’Domain.com gibi bir alan adı kayıt kuruluşundan bir tane satın almanız gerekir.

Biz’d bir alan adı seçmenizi önerir’işletmenize veya site adınıza olabildiğince benzer. Kısa ve akılda kalıcı olmalı!

Çoğu alan adı çok makul bir saatte $ 11.99 / yıl, ancak arzu edilenlerin binlerce, hatta milyonlarca insanın içine sızdığı biliniyor!

En popüler ve istenen alan adı uzantısı ‘.com’, ancak hayaliniz varsa bazı yedekleme seçenekleri için alan adları kılavuzumuza göz atın .com alan zaten alınmış!

Bunu bildiğim iyi oldu: ‘Ödül’ alan adları, yatırımcılar tarafından genel piyasaya kârla satılmak üzere yakalanan çok istenen alan adlarıdır. Bu isimlerin başlangıç ​​fiyatı binlerce olabilir, ancak ilk yıldan sonra,’standart 10 $ – 15 $ / yıl oranında yenilenecektir. 2

Barındırma (3.95 $ – 34.95 $ / ay)

Bir alan adı satın almanın yanı sıra, barındırma, web sitenizi oluştururken neredeyse kaçınılmaz tek maliyettir.

Bir hosting planı satın aldığınızda,’temelde sitenizin oturması için biraz internet alanı ayırmak. Hiçbir barındırma, hiçbir web sitesi – bu’bu kadar basit.

Bunu bildiğim iyi oldu: Bir web sitesi oluşturucusuyla, bir web sitesi için küçük bir aylık ücret ödersiniz. ‘hepsi icinde’ hizmet – barındırma ve alan adı dahil

Bir ev sahibi seçmek açısından,’d WordPress web siteleri için Bluehost’u önerin. WordPress barındırma araştırmamızda en iyi çıktı ve WordPress’in kendisi tarafından öneriliyor -’Bundan daha adil demeyin! Hizmetinden neden bu kadar etkilendiğimizi öğrenmek için Bluehost incelememizi okuyun.

Bluehost WordPress barındırmaBluehost, WordPress’e özgü barındırma araştırmamızda en üst sıralarda yer aldı

İyi haber şu ki, şeylerin büyük planında, barındırma maliyetleri çok az.

Barındırma türü Bluehost fiyatları * (/ ay)
Paylaşılan Evsahipliği 2,95 ABD doları – 13,95 ABD doları
VPS hosting $ 18,99 – $ 59,99
Özel barındırma 79,99 $ – 119,99 $

* Bu fiyatlardan bazılarının promosyon teklifleri olduğunu ve yayınlandığı tarihte geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Bunları mümkün olduğunca sık güncelleyeceğiz, ancak en güncel fiyatlar için lütfen Bluehost web sitesine bakın..

Nispeten az trafik bekleyen küçük veya yeni bir site için, paylaşılan barındırma iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bluehost’s en ucuz paylaşılan plan maliyetleri 3,95 $ / ay – sabah kahvenizin maliyetinden biraz daha fazla.

Trafik toplanmaya başlarsa,’ve trafikte ani yükselmeler için daha esnek VPS veya bulut barındırma seçeneğine sahibiz. Bluehost’s VPS planları yeni başlıyor $ 18.99 / ay.

Bir kere sen’ayda birkaç bin ziyarete çıkıyorsunuz’Özel bir hosting planına geçmek isteyeceğim. Bu planlarla, kaynaklarınız üzerinde tam kontrol anlamına gelen kendi özel sunucunuz vardır. Özel planlar $ 79.99 / ay, VPS planlarından oldukça büyük bir sıçrama – ancak bu planları gerektirecek kadar büyük miktarda trafik getirmeniz gerektiğini unutmayın..

Olurken’WordPress web siteniz için bir WordPress barındırma sağlayıcısına sahip olmanız gerekmez,’biz bir şeyiz’d sundukları WordPress’e özgü tüm özellikler nedeniyle kesinlikle önerilir. WordPress’i tek bir tıklamayla Bluehost kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz ve’güncellemeleri ve yedeklemeleri otomatik olarak halleder.

Araştırmamızda başka kimin iyi sonuç verdiğini görmek için en iyi WordPress barındırma sağlayıcıları topluluğumuza göz atın.

3

Önceden Yapılmış Temalar (bir kerelik ücret olarak 0 – 200 $)

Şimdi biz’sıkıcı yönetici masraflarını ortadan kaldırdı,’çok daha eğlenceli bir şey yapma zamanı – temalar!

Tema satın almanın en güzel yanı… iyi, yapmıyorsun’aslında Sahip olmak bir tema satın almak. Orada’WordPress kütüphanesinde bir düğmeye tıklayarak demo olarak yükleyebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz ücretsiz bir seçim. Geliştiriciler tarafından oluşturulacak ve gönderilecek ve Tema İnceleme Ekibinin dikkatli gözlerinden geçecekler. Her birinin bir kullanıcı derecelendirmesi de vardır, bu da’t bir dud ile bitirmek.

WordPress'in kapsamlı tema diziniWordPress tema kütüphanesinde bir dizi ücretsiz tema var veya üçüncü taraf bir siteden premium bir tema için 2-200 $ ödeyebilirsiniz

Sunulan birçok ücretsiz tema olmasına rağmen, Themeforest gibi üçüncü taraf bir site üzerinden de ödeme yapabilirsiniz. Bir tema için ödeme yapmanın yararı,’daha az jenerik ve biraz daha şık bir şeyle sonuçlanacaksınız. Artı, bu’bir kerelik ödeme – ve bir kez’Bir temanız varsa, istediğiniz kadar farklı site için kullanabilirsiniz.

Biz’2 ila 200 $ arasında herhangi bir yerden sunulan temalar gördüm, ancak biz’d ortalama 55 $ civarında olduğunu söylüyor.

Themeforest blog şablonlarıThemeforest’ta bir blog teması aradık, ‘temiz’ ve ‘duyarlı’ bir şey istedik

Mümkün olan yerlerde her zaman kullanıcı yorumlarını okuduğunuzdan emin olun ve’ucuz, kabataslak temalar sizi cezbediyor – siz’Sadece bir güncelleme geldiğinde kendinizi tekmeleyeceksiniz, temanız’t değişiklik yapılmaz ve siteniz sonuç olarak kırılır!

Ve yapma’temanız yoksa endişelenmeyin’ihtiyacınız olan her özelliğe sahip değilsiniz – siz’eklentilerle toplu olarak (özellikle ‘uygulamaların’ web siteniz için). Biz’ne kadar olduklarına bakacağım’seni bir sonraki sıraya koyacağım.

Daha fazla bilgi istiyorum? Rehberimiz web sitesi bakım maliyetleri Farklı web sitesi fiyatlandırma faktörlerinin bakım maliyetlerini açıklar.

Temanızı özelleştiren bir ele ihtiyacınız var? Üzerindeki kılavuzumuza göz atın Web Sitesi Nasıl Tasarlanır bazı yararlı ipuçları için!

4

Eklentiler (0 – 1.000 $; bir kerelik maliyetler, bazıları devam eden)

Yukarıda belirttiğimiz gibi, eklentiler temanıza işlevsellik eklemenin bir yoludur – telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza uygulama indirmek gibi.

Etrafta bir sürü ücretsiz eklenti ve ücretsiz, ayrıştırılmış sürümleri olan birçok premium eklenti var. Basit için, ‘Kişisel proje’ bir blog gibi bir web sitesi, burada çok az harcama yaparak veya hiçbir şey harcamadan kurtulabilirsiniz.’Maliyetlerin artmaya başladığı daha karmaşık bir şey istediğinizde.

wordpress eklentileriWordPress Eklenti Dizini’nde binlerce eklentiye göz atabilirsiniz.

İşte favori eklentilerimizden bazıları:

 1. Yoast SEO – A sitenizi iyi rütbe yardımcı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çivileme için bir araç olması gerekir. Orada’ücretsiz sürümü mevcut veya premium bir maliyeti 69 $ (bir defalık).
 2. MonsterInsights – Analitiklerinizi bir üst seviyeye taşımak. Ücretsiz sürüm mevcut veya premium sürümler 99.50 – 399.50 $ / yıl.
 3. MailChimp – Siteniz ne olursa olsun’amacı, adresleri yakalama ve e-posta gönderme yeteneği süper kullanışlı ve kimse MailChimp daha iyi yapamaz. Ücretsiz sürüm mevcut veya premium planlar maliyeti 59 $ – 149 $ / yıl.

Bunu bildiğim iyi oldu: O’Saldırıya uğramış WordPress sitelerinin% 60’ının bir tema veya eklenti aracılığıyla ele geçirildiğini düşünüyor. Güvenilir, iyi gözden geçirilmiş bir ek üzerinden ucuz veya ücretsiz bir eklenti seçmek, daha sonra size çok daha pahalıya mal olabilir.

Biz’ve bir sonraki bölümde güvenlik odaklı eklentileri ele aldık.

5

Güvenlik (bir kerelik maliyet olarak 50 $ – 550 $, devam eden 50 $ + / yıl)

Güvenlik sizin başka bir şeydir abilir teorik olarak hiçbir şey ödemeyin, çünkü bazı oldukça sağlam güvenlik önlemleri doğrudan WordPress yazılımının kendisine.

Temel WordPress yazılımı, eklentiler ve temalarla birlikte düzenli olarak güncellenmesini gerektirecektir. Bir güncelleme mevcut olduğunda,’en kısa sürede kurmanız çok önemlidir. Eski yazılımlar sizi bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı savunmasız bırakır.

Üst uç: Bluehost gibi standart olarak otomatik güncellemeler ve yedeklemeler içeren bir WordPress barındırma sağlayıcısı seçin.

SSL Sertifikası

Bir SSL sertifikası veya ‘Güvenli Yuva Katmanı’ sertifika, güvenli bir web sitesi gereklidir. O’İnternet bağlantılarını güvenli tutmak için standart teknoloji ve ‘s’ içinde ‘https’. Ayrıca sitenize arama çubuğundaki tüm önemli asma kilitleri verir:

SSL asma kilitSSL sertifikası olmadan, ziyaretçileriniz’güvenli olmayan bir siteye girdiğinizde ayrıntıları risk altında olacaktır. İyi değil!

Web sitesi oluşturucuları standart olarak SSL sertifikaları içerir, ancak bir CMS sistemi kullanıyorsanız,’kendiniz ayarlamanız gerekecek.

Bunlar, temel bir ürün için yılda yaklaşık 50 ABD dolarıdır, ancak en yüksek teknoloji seçenekleri için 600 dolara veya daha fazla sürünebilir.

Bluehost dahil olmak üzere bazı barındırma sağlayıcıları, WordPress barındırma planlarının en azından bazılarını içeren ücretsiz bir SSL sertifikası sunar.

Güvenlik sizin başka bir şeydir abilir teorik olarak hiçbir şey ödemeyin, çünkü bazı oldukça sağlam güvenlik önlemleri doğrudan WordPress yazılımının kendisine.

Temel WordPress yazılımı, eklentiler ve temalarla birlikte düzenli olarak güncellenmesini gerektirecektir. Bir güncelleme mevcut olduğunda,’en kısa sürede kurmanız çok önemlidir. Eski yazılımlar sizi bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı savunmasız bırakır.

eklentiler

WordPress’in iyi düzeyde yerleşik güvenliği olmasına rağmen, size bu ekstra ekstra koruma katmanını sağlayabilecek bir dizi eklenti vardır. Severiz:

 1. UpdraftPlus Yedeklemeler ve geri yüklemeler için (ücretsiz plan mevcut, premium planlar maliyeti 70 $ – 195 £ bir kerelik maliyet olarak)
 2. Sucuri gelişmiş koruma ve bilgisayar korsanlarının sabitlenmesi için (199,99 ABD doları – 499,99 ABD doları bir kerelik maliyet olarak)

Daha fazlasını bul

 • Keşfedin 10 En İyi Ücretsiz SSL Barındırma Sağlayıcısı fiyat etiketi olmadan koruma sağladığınızdan emin olmak için.
 • Web sitesi güvenliği dünyasında yeni misiniz? öğrenmek Sitenizin Neden HTTPS’ye İhtiyacı Var? kullanışlı kılavuzumuzda.
 • SSL güvenliği ve eklentileri aren’t WordPress sitenizi korumanın tek yolu! Kılavuzumuzda başka neler yapabileceğinizi öğrenin Bir Web Sitesi Nasıl Güvenli Hale Getirilir

6

Geliştirici Ücretleri (bir kerelik maliyet olarak 0 – 1.000 $)

Son olarak, aşağıdaki nedenlerden birinden dolayı WordPress web sitenizi sizin için oluşturması için bir geliştirici kiralamayı seçebilirsiniz:

 • Sen’zamanında kısa
 • Aklınızda çok özel bir tasarım var veya özel kodlama gerektiren gelişmiş işlevselliğe ihtiyacınız var
 • Sen yapma’bu sürece güvenmek

O’Bu maliyete kesin bir rakam koymak zor çünkü’ihtiyaçlarınızı çok bağımlı. Sadece sizin için süper bir temel site kurmak için birine ihtiyacınız varsa, bunun maliyeti 100 $ – 200 $ kadar az olabilir.

Oldukça karmaşık bir şeye ihtiyacınız varsa, kolayca 1.000 doların üzerinde harcama yapabilirsiniz. Peki karmaşık bir web sitesi yapan nedir? Söyle’spor salonuna başlıyoruz. Kullanıcıların hesaplarına giriş yapabilmeleri, üyelik ödeyebilmeleri ve planlayabilmeniz için kitap sınıfları için bir yol bulmanız gerekir. Ekstra işlevlerin, yapabileceğiniz bir şeye nasıl hızlı bir şekilde birikebileceğini görebilirsiniz.’t kendi başınıza halletmek!

Eğer o’bir güven meselesi olarak, süreç boyunca size yol gösterecek çevrimiçi (hem ücretli hem de ücretsiz) birçok kaynak vardır. Biz’WordPress web sitenizi oluşturmak için bir rehber ve WordPress yeni başlayanlar için 15 ipucu yayınladık.

WordPress topluluğu da büyük bir şey değil, dost canlısı bir topluluktur! Belirli bir sorgunuz varsa, bu sorgunun WordPress forumunda veya başka bir yerde zaten çevrimiçi olarak yanıtlandığından emin olabilirsiniz. Ayrıca YouTube’da çok sayıda ücretsiz öğretici video var veya Lynda.com veya benzeri çevrimiçi kursları denemeyi düşünebilirsiniz..

Daha önce bir web tasarımcısıyla çalıştınız mı?? Size vermek için bu kullanışlı kılavuzu bir araya getirdik Web Tasarımcısıyla Çalışmak için 8 İpucu böylece projenizi eğlenceli ve başarılı kılabilirsiniz!

WordPress.org Fiyatlandırma: Özet

Biz’Sizi en önemli maliyetlerden geçirdim’WordPress.org üzerinden bir web sitesi oluştururken karşılaşmanız muhtemeldir. Gördüğünüz gibi,’ne kadar tutacağına dair kesin bir rakam koymak zor – daha ziyade, orada’birçoğunun gerçekçi bir şekilde biraz daha fazla harcama yapması gereken ilişkili bir temel maliyet (barındırma, alan adı ve SSL sertifikası):

Maliyeti nedir? Ne kadar? Bir kerelik, aylık veya yıllık?
Alan adı 12 $ Yıllık
Barındırma 3,95 TL – 34,95 TL Aylık
Hazır Temalar 0 – 200 $ Bir defalık
eklentiler 0 $ – 1,000 $ Bir karışım
Güvenlik 50 $ – 550 $ Bir karışım
Geliştirici Ücretleri 0 $ – 1,000 $ Bir defalık

WordPress.com Hakkında?

Söz verildiği gibi, bu makale ücretsiz CMS WordPress.org ile bir web sitesi oluşturma maliyetine odaklanmıştır. Ama olmazdı’Web sitesi oluşturucu sürümü WordPress.com’a da dokunmamak doğru değil.

Bir web sitesi oluşturucu ile, bir site için küçük bir aylık ücret ödersiniz.’s temelde gitmeye hazır, etki alanı ve barındırma dahil. Bir tema seçiyor ve kendi içeriğinizle özelleştiriyorsunuz. Eğer sen’WordPress.org ile başa çıkmak için yeterli zamana veya teknik bilgiye sahip olduğunuzdan emin değilseniz, bir web sitesi oluşturucu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Buraya’Farklı WordPress.com planlarına hızlı bir bakış:

Web sitesi oluşturucuları gittikçe, WordPress.com iyi (tüm artıları ve eksileri için WordPress.com incelememizi okuyabilirsiniz), ancak var orada daha iyileri. En iyi web sitesi oluşturucuları topluluğumuza göz atın veya ideal platformunuzla eşleştirmek için kısa testimizi yapın.

SSS

WordPress’in maliyeti nedir??

WordPress ücretsiz bir açık kaynak platformudur, ancak yine de maliyetler eklenmiştir. WordPress ile ilişkili ana maliyet, ayda yaklaşık 3.95 $ ‘dan başlayan hostingdir. Diğer yaygın maliyetler arasında alanlar, temalar ve eklentiler bulunur. Gerçekçi olarak, WordPress fiyatlandırması 200 $ bir kerelik maliyetin ardından ayda 11 ila 40 $ arasında düşüyor.

WordPress web sitem için barındırma için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Kısa cevap, evet! Kazandın’Sitenizi bir web barındırma sistemi olmadan çevrimiçi olarak yayınlayabilmeniz için barındırma ücretleri WordPress fiyatlandırması yaparken bütçeniz için gerekli bir maliyettir. Orada barındırma sağlayıcıları ton orada yani ihtiyaçlarınızı ve bütçenize uygun bir bulmak gerekir. En iyi 50 teklifi karşılaştırmak için En İyi Ucuz Web Sunucuları makalemize göz atın..

Ücretsiz bir WordPress teması mı yoksa premium bir tema mı kullanmalıyım??

Peki, bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ücretsiz temalar ile risk,’oldukça basit ve hatta varsa güvenlik sorunları ile gelebilir’t doğru kodlanmış. Ancak hala bazı iyi seçenekler var – sadece her zaman yorumları okuyun ve temanıza başlamadan önce temanızı araştırın. Premium temalar genellikle ücretsiz temalardan daha şık ve iyi donanımlıdır, bu yüzden daha profesyonel bir web sitesi için öneriyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map