WordPress Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress Başarısındaki 8 Adım

WordPress, bugün yaşayan web sitelerinin üçte birinin arkasındaki güçtür. O’bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) – ve güçlü bir sistem. Artı, bu’ücretsiz!


Bunu bildiğim iyi oldu: WordPress.org bir CMS sistemidir, WordPress.com ise bir web sitesi kurucusudur. Kafa karıştırıcı, değil’t! Daha fazla bilgi için temel farklılıkları açıklayan makalemize göz atın. Bu yazıda biz’sadece WordPress.org’u kullanarak bir web sitesi yapmaya odaklanacağız.

WordPress.org ile bir web sitesi kurmak biraz sabır gerektirir, ancak bu kılavuz size yardımcı olmak için burada. Biz’Size kapsamlı, ancak takip etmesi kolay bir şey sunmak için deneyimlerimizi ve bilgilerimizi bir araya getirdik. Kullanışlı tutun ve siz’Bir siteyi bilmeden önce çalışır durumda olacak.

İzin Vermek’düz dalış.

1

Alan Adı Alın

İlk sen’Bir alan adı satın almanız gerekecek. Bu, kullanıcıların sizi bulmak için kullanacağı web adresidir – örneğin, alan adımız websitebuilderexpert.com.

Bir alan adı satın almak son derece basittir. Bir alan adı kaydedicisine gidin – iyi bilinen bir alan Domain.com’dur – sonra istediğiniz adresi arayın.

İyi bir alan adı, web sitenizin veya işletmenizin adına mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Hatırlamak, hatta tahmin etmek ve mümkün olduğunca kısa olmalı.

En iyi alan adı uzantısı (yani alan adınızın sonundaki bit) açısından, .com en yaygın / popüler olanıdır. O’güvenli bir bahisse’kullanılabilir ve biz’tavsiye ederim.

Başarısız olursan, sen’başka iyi seçeneklerimiz var:

 • .ağ – herkes tarafından kullanılabilir, ancak genellikle teknoloji şirketleriyle ilişkilendirilir
 • .org – herkes tarafından kullanılabilir, ancak özellikle STK’lar ve yardım kuruluşları arasında popüler
 • .ko – herkes tarafından kullanılabilir, ancak genellikle yeni kurulan şirketlerle veya popüler yeni şirketlerle ilişkilendirilir

Ve elbette, sadece ulusal düzeyde faaliyet gösteriyorsanız, her zaman ülkenizle gidebilirsiniz’s alan adı uzantısı (ör. .bize veya .co.uk. Yalnızca ABD vatandaşları ve kuruluşları kullanabilir .bize, ancak diğer ülkeler genellikle daha esnektir.

Alan adlarının çoğu yılda 20 ABD dolarının altına mal olurken, bazı alan adlarının başlangıç ​​fiyatının birkaç bin dolara ulaştığını görmek şok olabilir. Ne oluyor?

Bunlar premium alan adlarıdır -’söyleyecekler, onlar’çok popülersin çünkü’bekledikleri’sitenize bir sürü insan getirecek. Bununla birlikte, ilk harcamadan sonra, düzenli olarak yenilenecektir. Eğer sen’Google aramaları yoluyla çok fazla trafik almak istiyorsanız, işletmenizle uyumlu olması durumunda premium alan adına sıçramaya değer. Kullanıcılar sitenize yönlendiren bir bağlantıyı izliyorsa veya belirli, daha az göze çarpan bir adı varsa, o zaman orada’s yük harcamalarında bir anlamı yok.

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Web barındırma nedir ve neden ihtiyacınız var?
 • Hangi barındırma sağlayıcısını kullanmak istiyorsunuz (veya en azından seçeneklerinizi görebileceğiniz yerde)
 • Sitenizi barındırmanın maliyeti nedir?

2

Bir Hosting Sağlayıcısına Kaydolun

Şimdi siz’adresinizi aldınız, arsa kiralamanız gerekiyor: o’web siteniz için bir ana bilgisayar bulma zamanı!

Tamam’mükemmel bir benzetme değildir – ancak web sitesi oluşturma sürecinizde önemli bir adımdır. Web sitenizi barındıracak bir alan olmadan – internet arazisinin sanal bir arsası – kazandınız’WordPress sitenizi çevrimiçi duruma getirememe.

WordPress barındırma sağlayıcınızın aşağıdaki ölçütleri karşıladığından emin olmanız gerekir:

 • PHP sürüm 7.2 veya üstü
 • MySQL sürüm 5.6 veya üstü, VEYA MariaDB sürüm 10.0 veya üstü
 • HTTPS desteği

Araştırmamız Bluehost’u en iyi barındırma sağlayıcısı olarak buldu – it’WordPress tarafından bile öneriliyor! Nedenini ve diğerlerini biz bulmak için en iyi WordPress ana bilgisayarlarındaki makalemize göz atabilirsiniz.’d de önerilir. Elbette hepsi yukarıdaki kriterleri karşılar.

Hangi barındırma sağlayıcısını seçerseniz seçin,’Paylaşılan veya yönetilen WordPress barındırma tercihine karar vermeniz gerekecek.

İle paylaşılan WordPress barındırma, bir sunucuyu ve tüm kaynaklarını diğer sitelerle paylaşırsınız. Sen’bant genişliğini (trafik kapasitesi) ve depolama alanını (web içeriğiniz ve medyanız için) paylaşır. Paylaşılan barındırma daha ucuzdur ve en küçük siteler için uygundur. Bluehost’s paylaşılan barındırma planları $ 2.95 / ay.

Yönetilen WordPress barındırma VPS veya özel barındırma şeklinde olabilir ve daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan daha büyük siteler için daha iyidir. Senin gibi’beklerim, o’s biraz daha pricier. Bluehost’s yönetilen WordPress planları başlangıç ​​tarihi: $ 19.95 / ay.

Üst uç: Sitenizi paylaşılan bir barındırma planında başlatın, ardından trafiğiniz alındığında ve paylaşılan planınızı aştığınızda yeni sürüme geçiş yapın.

Buraya’s bir barındırma sağlayıcısı için kayıt nasıl çalışır hızlı bir bakış. Biz’Örneğimizde Bluehost kullandık, ancak süreç genel olarak oldukça benzer:

1. Bir plan seçin

Bluehost ana sayfasına gidin ve siteden paylaşılan, VPS veya ayrılmış barındırma’yı seçin ‘Barındırma’ menüdeki açılır menü.

İzin Vermek’seni varsayıyorum’ve ortak bir hosting planı ile yola çıkmaya karar verdim. Seçenekleriniz şunlardır:

bluehost paylaşılan wordpress fiyatlandırması

Biz’d, ücretsiz yedeklemelerin avantajlarından yararlanmak için Choice Plus planının ilkbaharını tavsiye et -’Siteniz zorluklarla karşılaşırsa her kuruşa değer olacak!

2. Alan adınızı bağlayın

Sen’sonra alan adınızı girebileceğiniz aşağıdaki gibi bir ekrana yönlendirilirsiniz:

Bir etki alanını Bluehost ile bağlamaBluehost planınızı seçtikten sonra alan adınızı bağlamanız istenir

3. Fatura ayrıntılarını ayarlayın

Bir kere sen’alan adınızı bağladınız,’bir hesap oluşturmanız ve fatura bilgilerinizi girmeniz gerekir:

Bluehost hesabı oluşturmaAlan adınızı bağladıktan sonra bir hesap oluşturmanız gerekir

Bu noktada,’ayrıca ne kadar süre için kaydolmak istediğinizi seçmeniz gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir yıl veya daha uzun süre kaydolmak, aydan aya ödeme yapmaktan daha ucuz olacaktır. Bluehost ayrıca 30 günlük para iade garantisi sunar, böylece her zaman bir şans verebilir ve gerekirse daha sonra geçiş yapabilirsiniz.

Artık etki alanı adınız ve bir barındırma planınız var,’WordPress’i yüklemeye hazırız! O’Bu noktada, eğer sizden biraz daha teknik veya pahalı geliyorsa,’umarım, web sitesi oluşturucuları daha iyi bir seçenek olabilir. Daha fazla bilgi için en iyi web sitesi oluşturucuları topluluğumuza bakın!

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Web barındırma nedir ve neden ihtiyacınız var?
 • Hangi barındırma sağlayıcısını kullanmak istiyorsunuz (veya en azından seçeneklerinizi görebileceğiniz yerde)
 • Sitenizi barındırmanın maliyeti nedir?

3

WordPress’i yükleyin

Şimdi siz’Yönetici yolumdan çıktı, o’gerçek eğlencenin başlama zamanı – bu’WordPress kurulum zamanı!

Bu, doğrudan barındırma kontrol panelinizden yapabileceğiniz bir şeydir. Sağlayıcıya bağlı olarak, kurulum tek tık veya manuel olacaktır:

Tek tıkla WordPress kurulumu

İpucu’burada adı biraz var! Tek tıklamayla WordPress kurulumu sunan barındırma sağlayıcıları ile WordPress’i indirmek gerçekten çok kolay.

Bluehost, tek tıklamayla WordPress kurulumları sunar. Tam bir arıza için WordPress’i Bluehost ile nasıl yükleyeceğinize dair makalemize göz atın. Çoğu barındırma sağlayıcısı endüstri standardını kullanır ‘cPanel’ kontrol paneli, yani’Bluehost ile değil, süreç oldukça benzer olmalıdır.

WordPress'i Bluehost ile nasıl kurarımBuraya’WordPress’i Bluehost ile nasıl kuracağınıza dair adım adım özet

Manuel WordPress kurulumu

Tahmin edebileceğiniz gibi, manuel kurulum o kadar basit (ya da söylemeye cesaret edersek, eğlenceli) bir süreç değildir. Temel olarak önce WordPress’i bilgisayarınıza indirmeyi ve ardından barındırma sağlayıcınıza yeniden yüklemeyi içerir..

Söylemeye gerek yok, sorunsuz kurulum için tek tıklamayla kurulum sunan bir barındırma sağlayıcısı seçmenizi öneririz. Başarısız olursa, WordPress’i manuel olarak yüklemek için bu ayrıntılı kılavuza göz atın..

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Hosting sağlayıcınız aracılığıyla WordPress nasıl kurulur
 • Barındırma sağlayıcınız yoksa WordPress’i manuel olarak yükleme’teklif ‘tek tık’ Kurulum

4

Bir tema seç

WordPress’in çizimlerinden biri -’koddan eminseniz veya öğrenmeye hazırsınız -’sitenizi özelleştirmek için oldukça sınırsız bir kapsama sahibiz. Bununla birlikte, her site bir tema.

Tema nedir, sorduğunuzu duyuyoruz? O’gibi ‘şablon’ web siteniz için; kendi içeriğinizle doldurabileceğiniz ve beğeninize göre ayarlayabileceğiniz tamamen hazırlanmış bir örnek site.

WordPress kendi temaları ile birlikte gelir. Yapabilirsin ‘gösteri’ hangisinin sitenizin amacına ve amacına en uygun olduğunu bulmak için her biri. Ücretsiz bir WordPress teması yüklemek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Üzerinde gezdirmek ‘Görünüm’, sonra tıklayın ‘Temalar’. Bu sizi tema panosuna götürür.
 3. Temaların yukarısındaki düğmeyi tıklayın ‘Yeni ekle’, ardından altındaki temalara göz atın ‘Öne çıkan’, ‘Popüler’ veya belirli sektörleri aramak için arama çubuğunu kullanın.
 4. Beğendiğiniz temayı bulmak için birkaç temanın tanıtımını yapın, ardından ‘Yüklemek’ indirmek için temanın altında.
 5. Birkaç dakika sonra, temanın altında şöyle bir düğme görünecektir: ‘etkinleştirme’. Bunu tıklayın ve tema tamamen sizindir!

WordPress tema diziniDoğrudan WordPress’te bulunan birçok ücretsiz temanın sadece altısı. Siteniz için mükemmel sıçrama tahtası bulmak için birkaç demo yapın.

Biraz daha karmaşık ve benzersiz bir şey için, ThemeForest gibi güvenilir bir üçüncü taraf sitesinden bir tema satın alabilirsiniz. Çok fazla süslü ekstra özelliğin sitenizi yavaşlatabileceğini unutmayın, bu yüzden sadece ihtiyacınız olanı seçin – daha azı daha fazla!

Buraya’sitenize premium tema nasıl yükleneceği:

 1. Yeni temanızın .zip dosyasını indirin.
 2. WordPress Kontrol Panelinize giriş yapın.
 3. Üzerinde gezdirmek ‘Görünüm’, sonra tıklayın ‘Temalar’. Bu sizi tema panosuna götürür.
 4. Temaların yukarısındaki düğmeyi tıklayın ‘Yeni ekle’. Bu sizi WordPress tema panosuna götürür.
 5. Yukarıdaki mavi düğmeyi tıklayın ‘Temayı Yükle’
 6. Sen’daha sonra bilgisayarınızdan bir .zip dosyası seçmeniz istenir. Yeni tema dosyanızı seçin.
 7. Sen’sonra temanızı etkinleştirmek için bir bağlantı içeren bir başarı mesajı göreceksiniz. Ve şu’s sen’gitmeye hazırsın!

Premium temalar, genellikle 10 ila 200 dolar arasında bir fiyata mal olan fiyata göre değişir. Biz’d ortalama 55 $ olduğunu ve bu bir kerelik bir maliyet olduğunu söylüyor.

Bir temanın web sitenizin hikayesinin yalnızca başlangıcı olduğunu nasıl söylediğimizi hatırlıyor musunuz? o’s çünkü sen’sitenizi özelleştirmek için neredeyse sınırsız bir kapsama sahibiz – kodun kendisini düzenleyerek veya eklentileri yükleyerek’biraz sonra daha ayrıntılı olarak konuşacağım.

Ve yapma’Endişelenmeyin – premium bir tema için ücretsiz bir tema veya bahar seçerseniz, daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

WordPress sürekli güncelleniyor ve temaların buna göre güncellenmesi gerekiyor. WordPress tarafından yapılan tüm temalar veya sorumlu bir geliştirici tarafından oluşturulan temalar, bir WordPress güncellemesinin kullanıma sunulmasından önce bir tema güncellemesi oluşturur. Sen’sitenizin WordPress’in yeni sürümüyle uyumlu olduğundan emin olmak için güncellemeyi kendiniz yüklemeniz gerekir.

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Tema seçme konusunda sahip olduğunuz farklı seçenekler
 • Hem ücretsiz hem de premium temalar nasıl yüklenir
 • Tema güncellemelerini takip etmenin önemi

Daha fazlasını bul:

Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır – Bu kapsamlı kılavuzu izleyerek web sitenizin mobil kullanıcılar için harika göründüğünden emin olun.

5

İçerik Ekle

Şimdi siz’Hayalinizdeki WordPress temasını yüklediniz,’içeriğinizi ekleme zamanı!

Sitedeki ana yazılı içerik türleri açısından, bu iki ana kategoriye ayrılır:

1. Sayfalar

Sayfalar statik, kazandıkları için’t siz düzenlemezseniz değiştirin. “Hakkımızda’ sayfası, çoğu web sitesinin bir sürümüne sahip olacağı bir örnektir. Birçok tema farklı sayfaları üst taraftaki gezinme çubuğunda gösterir veya ‘Sayfalar’ onları da listelemek için widget.

Yeni bir sayfa eklemek için Sayfalar’a gidin > Yeni ekle.

2. Mesajlar

Bunlar ana sayfada veya özel olarak ayrılmış kronolojik sırada listelenen girdilerdir ‘Blog’ Bölüm. Yayınları şu şekilde ayarlayabilirsiniz: ‘yapışkan yazılar’ böylece üstte kalırlar.

Yeni bir yayın eklemek için Mesajlar’a gidin > Yeni ekle.

Bunu bildiğim iyi oldu: Yapabileceğinizi unutmayın’t Belirli bir sayfaya yayın eklemek. Yayınları birlikte gruplandırmak istiyorsanız,’bir kategori ayarlamanız gerekecek.

Bir kere sen’ettik ‘katma’ bir sayfa veya gönderi’tıklamadan önce kendi içeriğinizle doldurmanız gerekir ‘Yayınla’ sitede yayınlamak için. En iyi yaklaşım, yazılı içerik bölümlerini farklı ‘Metin Blokları’. Resim galerilerinin yanı sıra, aralarında resim ve video (videolar YouTube veya benzer sitelerden de gömülebilir) ve resim galerileri ekleyebilirsiniz..

Yayınlamadan önce taslak yayınların veya sayfaların önizlemesini yaptığınızdan emin olun!

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Bir sayfa ile yayın arasındaki fark ve her ikisini de sitenizde nasıl yayınlayacağınız
 • Resim ve video ekleme

6

Sitenizi Özelleştirin

Bir kere sen’bazı sayfalar ve yayınlar eklediyseniz, siteniz gerçekten sizinki gibi görünmeye başlar. Şimdi o’bir adım ileri gidip sitenizi içeriğinizin ihtiyaçlarına göre özelleştirmeye başlama zamanı.

Tabii ki, sitenizi özelleştirmenin birçok yolu var, ancak biz’Burada dört anahtar noktaya odaklanacağız:

1. Site Başlığını ve Kısa Açıklaması Değiştirme

Sitenizi kurduğunuzda, WordPress sitenizi otomatik olarak ayarlar’un başlığı ‘Başka bir WordPress sitesi’ (biraz kaba, biliyoruz).

Ama sen’yeniden değil ‘sadece başka bir WordPress sitesi’, bu yüzden bunu keskin bir şekilde temizlediğinizden emin olun!

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Şuraya git: ‘Ayarlar’, sonra ‘Genel’
 3. Web sitenizi ekleyin’s ‘Başlık’ bitişik, yanında ‘Site Başlığı’
 4. Bitişik, yanında ‘Slogan’, sitenizin ne hakkında olduğunu açıklayan birkaç kelime ekleyin
 5. hit ‘Değişiklikleri Kaydet’

2. Gezinme menüsü ekleyin

Bu, herhangi bir sitenin yapımında gerçekten önemli bir adımdır. Dünyadaki en iyi içeriğe sahip olabilirsiniz, ancak kazandı’kimse bulamazsa bir şey ifade etmiyor!

Çoğu tema en az bir menü seçeneğiyle gelirken, daha karmaşık temaların birkaç seçeneği olabilir. Bir tane eklemek çok basit:

 1. Tahmin ettin! WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Üzerinde gezdirmek ‘Görünüm’, sonra tıklayın ‘Menüler’
 3. Menünüz için yanına bir ad ekleyin ‘Menü Adı’, sonra hangi sayfaları seçtiğini seç’listeden sol tarafa eklemek istiyorum.
 4. Birden çok menü seçeneğine sahip temalar için, altında birkaç onay kutusu seçeneği görebilirsiniz. ‘Menü Ayarları’ gibi ‘birincil’, ‘ikincil’ En iyi bahsiniz şimdilik şimdilik birincil işaretlemektir – bunu her zaman değiştirebilirsiniz’canlı versiyondan memnun değilim.
 5. hit ‘Menüyü Kaydet’ yeni menünüzü canlı yayınlamak için!

3. Bir ana sayfa belirleyin

Ana sayfanıza gelince,’iki ana seçeneğiniz var: en son yayınlarınızla güncellenen dinamik bir sayfa veya aynı içeriği tutan statik bir sayfa.

Öyle ya da böyle:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Tıklayın ‘Ayarlar’, sonra yönel ‘Okuma’.
 3. Sen’bir sayfaya götürülecek ‘Okuma Ayarları’, ilki ‘Ön Sayfa Ekranları’.
 4. İkisinden birini seçin ‘En son gönderiler’ veya ‘Statik bir sayfa’.
 5. hit ‘Değişiklikleri Kaydet’ ana sayfa değişikliklerinizi canlı yapmak için.

Eğer seçersen ‘En son gönderiler’, sayfada aynı anda görüntülenen son blog yayınlarının sayısını ve tam metni mi yoksa özet mi göstermek istediğinizi de seçebilirsiniz.

Eğer seçersen ‘Statik bir sayfa’, adlı bir sayfa ayarladığınızdan emin olun ‘Blog’ (veya benzeri) tüm son yayınlarınızı tutabilir.

4. Yorum Ayarlarını Değiştirin

WordPress, otomatik olarak ayarlanan yerleşik bir yorum özelliğiyle birlikte gelir ‘üzerinde’. Yorumlar, katılımı göstermenin ve sitede topluluk oluşturmanın harika bir yoludur.

Yani, yorumlar don’t Her sitenin tonuna uygun. Ve sen bile’Onları kendinizde tutmak istiyorsanız, filtreleme adımı eklemenizi önemle tavsiye ederiz.’t spam ile boğulmak:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Tıklayın ‘Ayarlar’, sonra yönel ‘Tartışma’.
 3. Biz’d seçmenizi öneririz ‘Yorum manuel olarak onaylanmalıdır’. Bu şekilde, bir yorum yayınlayıp yayınlamama seçeneğine sahipsiniz (yenileri gösterge tablonuzda görünecektir).
 4. Don’vurmayı unutma ‘Değişiklikleri Kaydet’!

Yorumlar ve uygulayabileceğiniz tüm olası ayarlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz,’harika bir WordPress.org destek sayfası’d kontrol etmenizi öneririz.

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Site başlığınızı ve sloganınızı değiştirme
 • Gezinme menüsü nasıl eklenir
 • Ana sayfa seçenekleriniz ve kendinizin ayarlanması
 • Yorumların siteniz için nasıl çalışmasını sağlama

7

Eklentileri Yükle

Biz’Onlardan birkaç kez bahsetmiştim ama izin ver’bir kez ve herkes için açıklığa kavuşturun: eklenti nedir?

Eklentileri yüklemek, WordPress’in yapmadığı özellikleri yüklemenin bir yoludur’t zaten dahil. Bunları bir tür uygulamalar gibi düşünün. Ve uygulamalar gibi, bazıları için ödeme yaparsınız ve bazıları ücretsiz olarak alabilirsiniz. Temalar gibi, WordPress eklenti dizininde bulunan tüm eklentiler ücretsizdir -’sadece üçüncü taraf olanlar’40 $ ile 200 $ arasında bir maliyet ödeyecek (bir kerelik veya yinelenen maliyet olarak).

WordPress kullanıcıları için 56.000’den fazla eklenti mevcuttur; İhtiyacınız olabilecek her fonksiyon için yeterli ve sonra bazı. Ancak tüm eklentiler eşit yaratılmadı!

Ve ne’daha fazla eklentiye sahip olmak sitenizi yavaşlatacaktır. Bu, okuyucularınızı sinirlendirir ve Google’daki performansınıza zarar verir’s sıralaması.

En popüler WordPress eklentilerinden bazıları şunlardır:

 1. WP Formları İletişim Formu – basit ama etkili ‘sürükle ve bırak’ sitenize özelleştirilebilir formlar eklemek için form oluşturucu eklentisi.
 2. Yoast SEO – içeriğinizi arama motorlarında iyi sıralanacak şekilde optimize etmeye yardımcı olan bir eklenti.
 3. WooCommerce – sitenize e-ticaret işlevselliği ekleyin (yani çevrimiçi ürün satabilme özelliği).

Herkes WordPress kütüphanesine bir eklenti yükleyebilir, böylece’s kesinlikle karışık bir çanta. Zayıf bir eklenti seçin ve kazandığınıza bahse girebilirsiniz’Yeni WordPress sürümleri yayınlanmadan önce tüm önemli güncellemelerin alınmaması.

Neyse ki, tüm eklentiler kullanıcı tarafından oluşturulan bir yıldız derecelendirmesi ve incelemelerle birlikte gelir. Biz’d yalnızca birkaç yüz indirme ve olumlu eleştiriler içeren eklentiler kullanmanızı öneririz. Orada’dedikleri gibi sayıların güvenliği!

WordPress SEO eklentileriİşte WordPress aracılığıyla sunulan SEO eklentilerinin bir seçimi. Taahhüt etmeden önce derecelendirmelere ve incelemelere göz atmanızı öneririz.

Buraya’sitenize nasıl eklenti eklediğiniz:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Şuraya git: ‘eklentiler’, sonra ‘Yeni ekle’.
 3. Belirli eklentileri veya genel özelliği aramak için sağ üst taraftaki arama çubuğunu kullanın’yeniden arıyorum.
 4. Bir kere sen’Sesini sevdiğinizi buldunuz, güvenilir göründüğünü kontrol etmek için yorumlarına ve derecelendirmelerine bakın.
 5. Bir kere sen’seçiminizden memnunsanız, ‘Şimdi kur’ buton.
 6. WordPress eklentiyi indirmeyi bitirdiğinde,’bir tamamlama mesajı alırsınız ve tıklamanız istenir ‘Eklentiyi Etkinleştir’.
 7. Ardından, eklentinizi yapılandırmak için ayarlara gidin (her birinin bunun için farklı bir işlemi olacaktır).

Üçüncü taraf eklentilerini yükleme işlemi, üçüncü taraf temalarını yüklemekle aynıdır. Biz’d WordPress.org’a göz atmanızı tavsiye ederim’daha fazla bilgi için eklentilerle ilgili destek kılavuzu.

Ve unutmayın, güncellemeleri her zaman takip edin ve hemen kurun!

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Bir eklenti nedir!
 • İyi olanları kabataslak olanlardan nasıl sıralayabilirim?
 • En popüler eklentilerden bazıları
 • Sitenize eklentiler nasıl yüklenir

8

Güncelleme, Güncelleme, Güncelleme!

Ve bu bizi son bölümümüze güzelce getiriyor!

Dünyanın en güzel WordPress web sitesine sahip olabilirsiniz, ancak – ve gerçekten’Bunu yeterince vurgulamıyorsun – eğer yapmazsan’t Temanızın ve eklenti güncellemelerinizin üzerinde durun, ardından’hepsi boşuna!

Büyük bir WordPress güncellemesi döndüğünde siteniz muhtemelen düzgün çalışmayı bırakmaz, aynı zamanda’Kendinizi bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı da savunmasız bırakacağım. Güncelleme gerçekten zahmetsiz!

Güncellemeleri kontrol etmek için:

 1. WordPress kontrol panelinize giriş yapın.
 2. Şuraya git: ‘Güncelleme Seçenekleri’.
 3. Çeşitli sekmelerdeki (eklentiler, temalar vb.) Güncellemeleri kontrol edin veya ‘Genel’.

Buradan,’her bir güncellemeyi tek tek kabul etmek veya otomatik olarak güncelleyecek şekilde ayarlamak (hepsi veya tek tek).

Ayrıca, don’seni unutma’Zaman geldiğinde alan adınızı ve barındırma sözleşmelerinizi yenilemeniz gerekir.

Şimdiye kadar bilmeniz gerekenler:

 • Eklentilerinizi ve temanızı güncellemek gerçekten önemlidir!
 • Güncelleştirmeleri el ile yükleme veya bunu otomatik olarak düzenleme

WordPress Nasıl Kullanılır: Sonuç

Ve şu’s bir şal! Bize sadık kaldığınız için teşekkürler.

Buraya’WordPress başarısı için 8 adımımızın kısa bir özeti:

Özetle 1. Bir alan adı alın 2. Bir barındırma sağlayıcısına kaydolun 3. WordPress’i yükleyin 4. Bir tema seçin 5. İçerik ekleyin 6. Sitenizi özelleştirin 7. Eklentileri yükleyin 8. Güncelleme, güncelleme, güncelleme!
Kayıt olun ve bir alan adı için ödeme yapın. Basit ve akılda kalıcı bir şey seçin, ardından ‘.com’.
Kendi internet arazi yamasını güvence altına almak için bir barındırma sağlayıcısına kaydolun. WordPress hosting uzmanları Bluehost’u bir seçenek olarak düşünün ve siteniz ayağını bulurken paylaşılan veya daha ucuz bir VPS hosting planına başlayın.
WordPress’i tek bir tıklamayla (destekleniyorsa) barındırma sağlayıcınızdan veya desteklenmiyorsa manuel olarak yükleyin.
Eğlence başlıyor! Sitenizin sıçrama tahtası olacak bir tema seçin’s tasarımı. WordPress aracılığıyla sunulan ücretsiz olanlara göz atın veya saygın bir üçüncü taraf sitesinden daha benzersiz bir şey satın alın.
Sitenize kendiniz yapmak için sayfalar, yayınlar ve resimler ekleyin.
Her şeyin gemi şekli olduğundan ve sitenizin başarı için ayarlandığından emin olmak için bazı hızlı temizlik işlemleri yapın.
Sitenize ekstra özellikler eklemek ve SEO ve spam filtreleme gibi şeylere yardımcı olmak için sitenizi eklentilerle bir üst seviyeye taşıyın.
Gösterge tablonuzun güncellemeler bölümüne göz atın ve güncellemeleri kullanılabilir olur olmaz kabul edin. Bunlardan bazılarını (veya tümünü) otomatikleştirmeyi düşünün.

Ve unutmayın, eğer bu çok sıkı bir iş gibi geliyorsa,’ve başka bir seçeneğimiz var: web sitesi kurucuları! Onlar’alan adları, barındırma, temalar ve uygulamalar var – hepsi tek bir aylık uygun ücrete tabidir ve herkesin kullanması kolaydır. Artı, çoğu ücretsiz deneme sunuyor! Sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını görmek için web sitesi oluşturucu karşılaştırma grafiğimize göz atın.

Bir WordPress web sitesi oluşturdunuz mu? Paylaşmak için en iyi ipuçlarınız var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map