E-komercijas impēriju laikmets: pasaules labāko tiešsaistes tirgus vietu kartēšana

Apmeklētākās tiešsaistes tirgus vietas pa valstīmApmeklētākās tiešsaistes tirgus vietas pa valstīm. Mātesuzņēmumu kartēšana, tāpat kā mums, dod daudz skaidrāku priekšstatu par to, kur patiesībā ir vara


Dažreiz šķiet, ka Amazon pārņem pasauli. Viņi ir, bet viņi’re nav vienīgie, kas cenšas. Apdalot visvairāk apmeklētos tiešsaistes tirgus laukumus pa valstīm, tiek parādīta pasaules mēroga cīņa par e-komercijas jaudu. Paredzams, ka visā pasaulē tiešsaistes tēriņi 2020. gadā pārsniegs USD 4 triljonus. Tas’s daudz pīrāga, lai sagrieztu šķēlēs.

Tātad, kurš uzvar šajā augsta līmeņa cīņā par e-komercijas dominēšanu pasaulē? Mēs nolēmām to uzzināt ar dažiem pārsteidzošiem rezultātiem. Amazon piedzīvo labu vecumu globālā pārņemšanā, bet viņi’re tālu no vienīgā spēles spēlētāja. Globālā tiešsaistes mazumtirdzniecība kļūst par privāto impēriju pasauli, un tā’atkal beidzas teritorija, lai izvērstos.

Mūsu projekts

Mēs izmantojām datus no Alexa Internet, lai apkopotu 50 apmeklētākās vietnes 174 valstīs – 8700 vietrāžus URL – un klasificētu tos veidos. Meklētājprogrammas, portāli, sociālie mediji un tā tālāk. Skaitļi populārākajās meklētājprogrammās vai populārākajās vietnēs visā pasaulē nav nekas jauns, taču mūs interesēja kaut kas cits. Mūs interesēja e-komercija.

Apkopojot datus, identificējot katrā valstī visvairāk apmeklēto tiešsaistes tirgu un noskaidrojot, kam tie pieder, mēs varējām kartēt pasauli’Pašreizējās e-komercijas impērijas.

E-komercijas impērijaValsts tiešsaistes iedzīvotāju platība (km²)AmazonAlibabaMercadoLibreNasperseBayRaķešu internetsŠibstedsEsiet uz priekšu!
58. lpp1,216,306,11334,956,262
151 072 076 95013 680 139
9341 044 20817 516 992
16261 223 41423 803 457
13132 117 9519 803 937
8103 691 1453 043 144
840 692 9961,445,306
612 465 4413,370,740

Saule nekad neiestājas Amazones impērijā

Amazon ir visērtākā e-komercijas platforma uz zemes. No 174 pētījumā iekļautajām valstīm Amazon bija visvairāk apmeklētais tiešsaistes tirgus 58 valstīs – gandrīz tieši trešdaļa. Amazon populācija tiešsaistē’impērija pārsniedz 1,2 miljardus.

Kā jau varēja gaidīt, Amazone dominē Ziemeļamerikā un Eiropā, bet tās cīpslas sniedzas tālāk. Souq iegāde 2017. gadā ir padarījusi Amazon par dominējošo e-komercijas spēku Tuvajos Austrumos, bet Indijā’Viņiem izdevās izcīnīt konkurenci, lai gan tirgus joprojām ir ļoti strīdīgs. Vairāk par to vēlāk.

Starp pārtikas precēm, medikamentiem, Oskara ēsmu un e-komerciju Amazon ir paveicis daudz laika kopš tā pazemīgās pirmsākumiem kā tiešsaistes grāmatnīca izveidojās 1994. gadā. Amazones apvienotā zemes platība’58 valstīs tagad ir 34,956,262 km², kas to liek tieši aiz Britu impērijas virsotnes (1920. gadā 35 500 000 km2).

Nauda: ceļojums uz rietumiem

Amazon nav neapstrīdams pasaules e-komercijas čempions. Ir arī vairāki citi lielie spēlētāji, kuru galvenais ir Alibaba. Amazon (ASV) un Alibaba (Ķīna) ir tālu no planētas divām lielākajām e-komercijas impērijām.

Amazon uznirst visos kontinentos, savukārt Taobao un Lazada dominē Austrumāzijā, kuras abas pieder Alibaba. Alibaba ir arī vadošais investors Tokopedijā, Indonēzijā’tiešsaistes izvēlētais tiešsaistes tirgus. Alibaban tiešsaistes iedzīvotāju skaits ir nedaudz vairāk par 1 miljardu, un tā kopējais platība ir 13 680 139 km², kas ir nedaudz mazāk nekā Qing dinastija 1790. gadā..

Alibaba’s klātbūtne ir mazāk vienveidīga nekā tās rietumu konkurentam. Amazon ir Amazon, bet Alibaba izpaužas dažādās formās. Taobao pārstāv Ķīnu, savukārt Lazada, kurā Alibaba ir ieguldījusi miljardus, ir dominējošā e-komercijas platforma Dienvidaustrumu Āzijā, papildinot klasifikāciju Malaizijā, Taizemē, Vjetnamā un Filipīnās..

Tas’nav teikt, ka Alibaba ir apmierināta ar Āziju. AliExpress, vēl viens no tās meitasuzņēmumiem, pārsniedz nacionālās e-komercijas klasifikāciju tik tālu uz rietumiem kā Melnkalne. Nemaz nerunājot par savu interesi par kaimiņiem Indiju, kas turpmākajos gados kļūst par vienu no e-komercijas kaujas punktiem..

Amazon vs Amazon

Ironiski, ka vienā vietā Amazon nav’t darīt tik labi ir Amazon. Dienvidamerikai ir sava e-komercijas platforma – MercadoLibre (burtiski “Brīvais tirgus” spāņu). MercadoLibre ir žņaugs Dienvidamerikā, pārspējot klasifikāciju astoņās valstīs tur, kā arī Meksikā uz ziemeļiem. Tās tiešsaistes iedzīvotāju skaits ir 341 044 208, bet tās 17 516 992 km² platība ērti pārspēj Spānijas impērijas virsotni 1810. gadā..

Šķiet, ka tas veicina veselīgu lasīšanu, taču ir jāpiemin, ka MercadoLibre ir vispiemērotākais reģionālais spēks globālajā e-komercijā. Kad Amazon iznīcina Dienvidamerikas tirgu, jautājums par MercadoLibre ir nevis paplašināšanās, bet gan pretestība. Vismaz vienam no Dienvidamerikas amazoniem ir izredzes augt.

Citi lielākie spēlētāji

Ārpus lielā trīs ir vēl daži pretendenti uz vainagu. Daži jūs, iespējams, esat dzirdējuši, citi dod priekšroku zināmai atdalīšanai no saviem zīmoliem.

Dienvidāfrikas plašsaziņas līdzekļu grupai Naspers ir izdevies sabojāt lielāko daļu vecās Padomju Savienības. Avito ir Krievijas izvēlētais tiešsaistes tirgus, OLX izceļot augšā citās pārējās postpadomju valstīs. Tās kopējais platība 17 516 992 km² ir gandrīz precīzi tāda pati kā Krievijas impērijai, pietiekami jautri. Tieši Naspers pārdeva Souq Amazon.

Norvēģu mediju grupa Schibsted veido sev tirgu Ziemeļaustrumeiropā, kuras meitasuzņēmumi cita starpā papildina e-komercijas klasifikāciju Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un Baltkrievijā. Taupīgi pirkumi ļāva tai pretoties Amazon rietumos un Naspers austrumos.

Vai ticat, ka ebay joprojām turpina darboties spēcīgi. Tā’tas nav tas, kas tas kādreiz bija, bet tas joprojām ir visvairāk apmeklētais tiešsaistes tirgus astoņās valstīs, ieskaitot Austrāliju, un tam pieder vēl piecas platformas, kas papildina to nacionālo tirgu.

Sešās Āfrikas valstīs populārākā tiešsaistes mazumtirdzniecības vietne bija Be Forward – japāņu lietotu automašīnu tirgotājs, kas piedāvā starptautisku eksportu -, kas norāda uz e-komercijas galveno izmantojumu šajās valstīs automašīnu pirkšanai..

Ekolonijas

Valstu robežas internetā ir daudz mainīgākas. Tikai tāpēc, ka platforma ir visapmeklētākā’t to nozīmē’tas ir vienīgais’s tiek plaši izmantots. Tomēr no tālienes tas norāda uz reģionālajām vēlmēm (un konkurenci).

Lai gan lielākajai daļai reģionu ir tendence uz vienu e-komercijas platformu, Āfrika ir savdabīga. Nevienai platformai nav skaidru priekšrocību. Jumia ir tuvākā lieta, kas kontinentā ir savam Amazon, taču pat tagad tā pieder Vācijas interneta uzņēmumam Rocket Internet (pagaidām). Liekas, ka e-komercija rada sava veida ekolonizāciju.

Mūsu pētījums izgaismo vairākas tiešsaistes tirgus vietas, kuras ir izpētījuši lielāki uzņēmumi, un ne visi ir šausmīgi priecīgi par e-komercijas impēriju izredzēm. Paziņojums, ka Walmart nopirks Flipkart, vienu no Indijas’Lielākās e-komercijas platformas ir izraisījušas vietējo tirgotāju masveida protestus, baidoties no darījuma signāliem “konkursa beigas.”

Jaunās pasaules priekšpasūtīšana

Paredzams, ka Indija un Āfrika būs nākamo gadu galvenā kaujas vieta. E-komercija Indijā aug straujāk nekā jebkurā citā valstī, bet Āfrikā’Potenciālo klientu bāzei – 1 miljardam pircēju – ir galvenie nozares spēlētāji, kas laiza lūpas.

E-komercija pastāv, protams, neatkarīgi no šīm impērijām – mazāka mēroga projektiem, kurus darbina līdzīgi veikaliem Shopify, bet ar tiem tur’Viņu dominēšana netiek izkonkurēta. Kad kartes stūri ir aizpildīti, tur’tā būs zināma berze. Nāc, kas var, cerams, ka ieguvēji būs patērētāji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map