2020 yılında En İyi Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları

Bütçe bozucu web siteleri geçmişte kaldı – ve bu yüzden kaliteli web hosting için prim ödüyor. Bu günlerde, herhangi biri bankayı kırmadan kendi web sitelerini barındırabilir – ve biz’nasıl olduğunu göstermek için buradayım.


Yani sen’bir web sitesi oluşturmayı başardık – iyi iş çıkardın! Şimdi siz’yeniden barındırmak gerekecek. Sen yapma’Bir ton nakit var – kimde? – ama eşit olarak’Kısa süreli bir değişiklik yapmak ve bir alt-par sağlayıcısına takılmak istemiyorum.

Korkma, değil.

en ucuz web sağlayıcıları barındırma

Paylaşılan barındırma, web sitenizi çevrimiçi dünyaya göndermenin harika bir yoludur. O’s ucuz, kurulumu kolay ve hemen hemen tüm kişisel veya alçakgönüllü web siteleri için çalışabilir.

Biz’bir sonraki sorunuzun tahmin edilmesi ‘doğru sağlayıcıyı nasıl bulabilirim?’ Sonuçta, görünüşte sonsuz seçenekler var, her biri bir öncekinden daha kafa karıştırıcı fırsatlar sunuyor.

o’geldiğimiz yer.

Web Sitesi Oluşturucu Uzmanında, çevrimiçi olmayla ilgili bir iki şey biliyoruz. Onun olup olmadığı’bir web sitesi oluşturmak, barındırmak veya çevrimiçi ortamda nasıl başarılı olabileceğinize dair ipuçları’seni korudum. Uzman araştırma ekibimiz iş başında, test ve inceleme… iyi, ev sahipleri!

Biz’Sizi mükemmel tedarikçiyle eşleştirmek için şimdi mükemmel konumda. Öyleyse izin ver’s hangi paylaşılan barındırma hizmetleri işinde en iyisi hızlı bir göz atın.

Contents

En Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları

 1. DreamHost – Başlangıç ​​Fiyatı: 4,95 $ / ay
 2. HostGator – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 5.95 / ay
 3. Hareket halinde – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 4. A2 Hosting – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 5. Bluehost – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 6. Hostinger – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 7. iPage – Başlangıç ​​Fiyatı: 9,99 $ / ay

En ucuz paylaşılan barındırma planı, ilk sırada yer alan Dreamhost ile aylık 4,95 dolardan başlıyor. HostGator, aylık 5.95 $ başlangıç ​​fiyatıyla topuklarında sıcak. InMotion, A2 Hosting, Bluehost ve Hostinger aylık 7,99 ABD doları ücret alıyor ve arkaya çıkan iPage bile paylaşılan barındırma için 10 doların altında geliyor.

O’bunların hepsinin indirimli olmayan başlangıç ​​fiyatları olduğunu bilmek önemlidir. Uzun vadeli bir anlaşmaya kaydolduğunuzda daha da fazla tasarruf etmek mümkündür.’daha sonra tartışacağım.

Bu yazıda biz’Yukarıdaki sağlayıcıların her birini gözden geçirin, paylaşılan barındırma güçlü ve zayıf yönlerini anlatın ve hepsini kafa kafaya karşılaştırın.

Paylaşılan barındırma, kişisel web siteleri veya küçük işletmeler için idealdir. Eğer sen’web barındırma farklı türde ilgileniyorsanız, aşağıdaki diğer makalelerin bazı göz atın:

En Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları Kimlerdir?

DreamHost, herhangi bir hizmetin en ucuz paylaşılan barındırma ($ 4.95 / ay) sunan mükemmel bir barındırma sağlayıcısıdır. Eğer sen’Bununla birlikte, biraz daha fazla ödeme yapmaya istekliyken, en yüksek kalite InMotion’dan (7,99 $ / ay) veya HostGator’dan (6,95 $ / ay) geliyor.

Birçok makalenin aksine’çevrimiçi bulacağım, bu değil’t sadece bizim fikrimiz – bu’detaylı, uzman araştırmayla desteklenmektedir. İzin Vermek’en ucuz paylaşılan barındırma sağlayıcılarının özellik için özellik karşılaştırması daha yakından bakmak.

Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları: Kafa Kafaya Karşılaştırma

Barındırma SağlayıcısıFiyat (aylık) Ziyaretçi Sınırı (aylık)Dahil Edilen Site SayısıDepolama alanıÜcretsiz Yedeklemeler / Alan AdlarıSSL GüvenliğiuptimeDreamHost

HostGator

Hareket halinde

$ 4.95Sınırsız150GB&# 10004;&# 10004;% 99,95
$ 5.95240,0001SınırsızX&# 10004;% 99.99
$ 7.99360.0002Sınırsız&# 10004;&# 10004;% 99,97

Eğer sen’teknik barındırma şartlarında clued değil, don’Endişelenme. Buraya’Bu özelliklerin ne olduğuna dair bazı kısa açıklamalar:

 • Ziyaretçi Sınırı – Web sitenizin ayda kaç kez erişilebildiğine ve taranabileceğinin sayısı.
 • Dahil Olan Siteler – Gösterilen fiyat için kaç web sitesi barındırabilirsiniz.
 • Depolama alanı – Web sitenizdeki içerik ve medya için ne kadar dosya alanınız var?.
 • Yedeklemeler / Alan Adları – Web sitenizin önceki bir sürümünü / sitenizin URL’sini kurtarma yeteneği, ör.. websitebuilderexpert.com
 • SSL Güvenliği – Ziyaretçilerinizi koruyan bir sertifika’ veri ve bilgi. URL’nizin yanında küçük bir asma kilit şeklinde sembolize edilmiştir.
 • Çalışma zamanı – Web sitenizin çevrimiçi olarak ne kadar düzenli çalıştığı. Örneğin,% 99,97 kesintisiz çalışma süresi, sitenizin her yıl yalnızca iki buçuk saat kapalı kalmasına eşdeğerdir.

Aşağıda, biz’Bu sağlayıcılara ayrı ayrı daha yakından bakacağım. Biz’Ayrıca hangi sağlayıcıların gerçekten en ucuz paylaşımlı hosting sunduğuna dair kapsamlı bir fikir vermek için birkaç tanesini – toplamda yedi – gözden geçirin.

# 1 DreamHost

Ucuz Paylaşımlı Hosting için en iyisi

Paylaşılan barındırma alanlarının her biri için yıldız derecelendirmeleriyle aşağıdaki araştırmalarımızdan önemli çıkarımlara göz atın:

DreamHost Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
 • Herhangi bir sağlayıcıdan daha ucuz paylaşılan barındırma
 • Sınırsız ziyaretçi limiti
 • 7/24 veya kişisel destek yok
 • Endüstri standardı yok cPanel

DreamHost Paylaşılan Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

Fiyat ana endişenizse, DreamHost sizin için. Paylaşılan Başlangıç ​​planı, ayda sadece 2,59 ABD dolarından başlar, ancak bu fiyatı almak için üç yıllık bir süre taahhüt etmeniz gerekir..

Yıllık fiyatlar 3.95 $ / ay iken aylık fiyatlar 4.95 $ ‘dır. Ayrıca, aylık 10,95 ABD doları olan Paylaşılan Sınırsız planına da geçebilirsiniz.

DreamHost Paylaşımlı Hosting Özellikleri

En cazip özellik belki de DreamHost’un’t Her ay sitenizi kaç kişinin ziyaret edebileceğiyle ilgili bir sınırlama getirmeyin. Çoğu küçük web sitesi kazanmasına rağmen’Yüz binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor,’seni tanıdığıma memnun oldum’her iki şekilde de endişelenmene gerek yok.

Dezavantajları mütevazı çalışma süresi ve 7/24 destek eksikliğidir. Bununla birlikte, müşteriler yine de DreamHost’a erişebilir’s yardım merkezi ve destek bileti gönderme.

Bir SSL sertifikası ve bir web sitesi oluşturucu hoş bir dokunuş iken, ücretsiz yedeklemeler ve alanlar iki büyük satış noktasıdır. DreamHost ve rakipleri arasındaki temel fark DreamHost’un’t Endüstri standardı gösterge tablosu cPanel kullanın. Bununla birlikte, kendi ısmarlama kontrol paneline sahiptir, bu da kavramak için oldukça kolaydır..

# 2 HostGator

Çalışma Süresi İçin En İyisi

Paylaşımlı barındırma için 5 üzerinden 4,5 puan alan birkaç kişi, ana alanlarda HostGator ile rekabet edebilir:

HostGator Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
 • Mükemmel% 99,99 çalışma süresi
 • İsteğe bağlı web sitesi oluşturucu
 • Ücretsiz yedekleme veya alan adı yok
 • En ucuz planında yalnızca bir web sitesine ev sahipliği yapabilir

HostGator Paylaşımlı Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

HostGator, yıllardır rekabetinde çatışıyor ve şimdi web barındırma gıda zincirinin en üst noktası olarak görülüyor. Paylaşımlı barındırma hizmeti, üç yıllık bir anlaşmayla 2.75 $ / ay kadar düşük bir maliyete mal olabilir, ancak yıllık fiyatlar 5.95 $ / ay’dan başlar..

Toplam üç paylaşılan barındırma planı vardır, her biri uzun süreli kayıtlar için% 60’a varan indirim sunar. HostGator genellikle adanmış barındırma için ünlüdür, ancak paylaşılan barındırma hizmeti hala piyasadaki en iyilerden biridir.

HostGator Paylaşımlı Hosting Özellikleri

Ücretsiz yedekleme veya alan adı bulunmadığı açık kusuruna baktığımızda, HostGator’s teklifleri hemen hemen herkesin rakibi’s. 7/24 özel destekle sınırsız e-posta hesabı almak büyük bir artıdır. Gerçek beraberlik HostGator’çalışma süresi -% 99,99 ile’orada en iyisi.

HostGator’da yalnızca bir siteyi barındırabilirsiniz’s Hatchling planı, ancak sınırsız web sitesi barındırma ile Baby veya Business paylaşılan barındırma paketleri ve dünya yükseltme. Orada’s ayrıca teklif üzerine çok cömert 45 günlük para iade garantisi, böylece’HostGator’u deneyerek kaybedecek bir şeyim yok.

# 3 InMotion

Paranın En İyi Değeri

InMotion, paylaşılan barındırma hizmeti için herhangi bir sağlayıcının en iyi puanı olan araştırmacı bir 4.7 ile araştırmalarımızdan çıktı:

InMotion Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
 • Herhangi bir sağlayıcı tarafından sunulan en kapsamlı özellik seti
 • En ucuz planında iki web sitesi barındırabilir
 • En ucuz planında yalnızca 25 alt alana izin verildi
 • Yapabilmek’t en ucuz planda çevrimiçi mağazalara ev sahipliği

InMotion Paylaşılan Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

InMotion, iki yıllık bir dönem için aylık 3,99 ABD doları teklifle işe başlıyor. Bu, yıllık kayıt için 4,99 $ ‘a yükselirken, aylık fiyat yine 7,99 $ / ay’a yükseldi..

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç paylaşılan barındırma planı vardır – Başlatma, Güç ve Profesyonel – en pahalı olanı aylık 17,99 $ / ay. DreamHost ve HostGator’un maliyetinde hafif bir adım olmasına rağmen, InMotion gerçekten paylaşılan web barındırma için aldığı kadar iyi.

InMotion Paylaşılan Hosting Özellikleri

İlk olarak, InMotion en temel paylaşılan barındırma planında birden fazla web sitesi barındırmanıza izin veren sadece birkaç sağlayıcıdan biridir. Sadece bu değil, özellikler söz konusu olduğunda da tüm üsleri kapsıyor.

Sınırsız e-posta hesabı, bir web sitesi oluşturucu hizmeti ve 7/24 özel destek gibi ücretsiz yedeklemeler, alan adları ve SSL güvenliği standart olarak sunulur. Aylık ziyaretçilerin (360.000) bir sınırı vardır, ancak’sana pek olası değil’sınırı aşacak. Kısacası, InMotion en iyi paylaşılan barındırma sağlayıcısıdır, ve eğer ekstra paranızın karşılığını alabilir ya da ayda iki.

# 4 A2 Barındırma

Müşteri Hizmetleri İçin En İyisi

4,4’lük ortak bir barındırma puanı ile gelen A2 Hosting, seçkin şirket arasında kendine ait. Puanlama dökümünü buradan görebilirsiniz:

A2 Avantaj ve Dezavantajları

ArtılarıEksileri
 • Herzaman para iade garantisi
 • 7/24 kişisel yardım ve destek
 • En ucuz planında ücretsiz yedekleme veya alan yok
 • % 99,95 kötü çalışma süresi

A2 Paylaşımlı Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

Çoğu paylaşılan barındırma sağlayıcısında olduğu gibi, A2 üç kat plan sunar. En ucuz planı, ayda 7,99 $ ‘dan tahsil edilen Lite’dir – bu, yıllık olarak kaydolursanız% 10 ve iki yıl boyunca kaydolursanız% 20 tasarruf edebileceğinizi söyler.

En pahalı paylaşılan hosting planı Turbo, $ 18.99 / ay geri alacak. O’Bunların, daha yaygın olarak kullanılan Linux sunucu barındırma fiyatları olduğunu belirtmek önemlidir. Windows hosting fiyatları biraz daha pahalı.

A2 Paylaşımlı Hosting Özellikleri

A2 ile hemen fark ettiğiniz bir şey, destek personelinin sahip olduğu bilgi düzeyidir.. Uzun süreli eğitim almış olmak, A2 biz en iyi destek ekibine sahiptir’rastlamak. Ücretsiz yedeklemeler var (sadece Turbo planında), ama orada’ücretsiz alan yok.

Çalışma süresi değil’t fantastik, ancak sınırsız depolama alanı, 25 e-posta hesabı ve bir SSL güvenlik sertifikası elde edersiniz. Ve eğer sen’A2 tarafından tamamen kazanılmadı’s hizmet denedikten sonra, her zaman para iade garantisi alabilirsiniz.

# 5 Mavi Ev Sahibi

En İyi Kalite Özellikleri

Beşinci sırada olmasına rağmen, Bluehost hala paylaşılan barındırma araştırmamızdan toplam 4,1 yıldız kazandı ve önemli alanlarda takdire şayan bir performans sergiledi:

Bluehost Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
 • Ücretsiz yedeklemeler ve alanlar
 • Mükemmel% 99,98 çalışma süresi
 • En ucuz planında sadece 50GB depolama alanı
 • Aylık 32.000 site ziyaretçisi sınırı

Bluehost Paylaşılan Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

Bu makaledeki diğer sağlayıcılara benzer şekilde, Bluehost ile paylaşılan bir barındırma planını sadece 2,95 $ / ay karşılığında alabilirsiniz. Yine de üç yıllık bir plana bağlanacaksınız.

Bu fiyat yıllık planlar için 4,95 $ / ay veya aylık olarak ödenirse 7,99 $ / ay olarak gerçekleşir. Aralarından seçim yapabileceğiniz dört paylaşılan barındırma planı vardır, bunların en pahalısı 23,99 $ / ay.

Bluehost Paylaşımlı Hosting Özellikleri

Bluehost, WordPress hosting ile daha iyi bilinir ve orada daha ucuz paylaşılan barındırma sağlayıcıları vardır. Dedi ki, şirket gerçekten kaliteye prim veriyor. Mükemmel çalışma süresi ve ücretsiz yedeklemeler / alan adlarının yanı sıra,’Ayrıca 7/24 destek ve kapsamlı bir SSL güvenlik sertifikası.

Temel sınırlama depolamadır. Sen’Bluehost’ta tekrar 50GB ile sınırlandırıldı’Temel plan, bu yüzden’medya ağırlıklı web siteleri için önerilmez. Bununla birlikte, diğer herhangi bir paylaşılan barındırma planına yükseltin ve sınırsız depolama alanına sahip olun. Her şeyin üstesinden gelmek, tam bir web tasarım ve pazarlama hizmetidir.’Bir danışma rezervasyonu yapmalı ve önce bir teklif almalısınız.

# 6 Hostinger

Özellik Çeşitliliği için En İyisi

Bluehost en kaliteli özellikler için pastayı alırken, Hostinger yine de eşit derecede uygun bir fiyata etkileyici bir dizi özellik sunuyor.

Hostinger Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
 • WordPress planları için güçlü katılım deneyimi
 • Çok dilli müşteri desteği
 • Telefonla destek yok
 • Düşük çalışma süresi yüzdesi

Hostinger Paylaşımlı Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

Hostinger’s paylaşılan planları $ 7.99 ila $ 15.95 / ay arasında değişir, ve bu listedeki sağlayıcıların çoğu gibi, Hostinger aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı ortak plan sunuyor. Her plan daha fazla zaman harcadıkça daha ucuz olur. Aslında, Hostinger, yenileme fiyatları hesaba katıldığında en ucuz sağlayıcıdır – Dört yıl boyunca kaydolursanız, Tek Paylaşılan plan yalnızca ayda 0,80 ABD dolarıdır.

Çoğu sağlayıcı gibi, Hostinger da 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Ancak Hostinger daha az yaygın’s öğrenci indirimi, eğer planınızda% 15 tasarruf sağlayabilirsiniz’yeniden uygun!

Hostinger Paylaşımlı Hosting Özellikleri

Her Hostinger paylaşılan planı en az bir e-posta hesabı ve 100 GB bant genişliği ile birlikte gelir. Sınırsız e-posta hesabı ve bant genişliği elde etmek için’Tek Paylaşılan plandan Premium veya İşletme Paylaşılan planlarına geçmeniz gerekecek.

Premium ve İşletme Paylaşımlı planlarında, ücretsiz bir alan adı ve Güvenli Kabuk (SSH) erişimi de elde edersiniz. Ancak, Hostinger iyi bir çalışma süresi yüzdesinden yok -% 99.90, Hostinger’Sözü, rakiplerinin vaadinin çok gerisindedir. Canlı sohbetten çok dilli seçeneklere kadar mevcut müşteri hizmetleri, eleştirilerle karşılanırken, Hostinger, zamanın gerisinde doesn’t Şu anda telefon desteği sunuyor.

# 7 iPage

Disk Alanı için En İyisi

iPage’in bazı açık kusurları var, ancak yine de paylaşılan bir barındırma sağlayıcısı olarak genel olarak iyi performans gösterdi. Buraya’güçlü ve zayıf yönlerine daha yakından bakmak:

iPage Avantaj ve Dezavantajları

ArtılarıEksileri
 • 7/24 kişisel yardım ve destek
 • Sınırsız e-posta hesabı ve alt alan adı
 • Seçim için sadece bir plan
 • % 99.94 kötü çalışma süresi

iPage Paylaşımlı Hosting Fiyatlandırma Dağılımı

Aylık fiyatı 9,99 ABD doları, bu listedeki en pahalı fiyat olabilir, ancak Üç yıllık bir plana (ayda 1,99 $) kaydolduğunuzda iPage çok ucuz hale geliyor.

iPage yalnızca bir plan sunuyor, bu nedenle yeni sürüme geçmek için’d sağlayıcıyı veya kullandığınız barındırma türünü değiştirmeniz gerekir. Yine de, yıllık planlar 2.99 $ / ay ile geliyor, iPage kesinlikle değil’göz ardı edilecek biri.

iPage Paylaşımlı Hosting Özellikleri

iPage, özellik teklifleriyle biraz yukarı ve aşağı. Çalışma süresi zayıf, ama orada’7/24 destek. Sınırsız depolama alanına sahip olursunuz, ancak yedeklemeler için 100 $ ödemeniz gerekir. Sonuçta, negatiflerden daha fazla olumlu var.

500.000 ziyaretçi limiti bol olmalıdır ve ayrıca sınırsız e-posta hesabının yanı sıra bir SSL sertifikası da alırsınız. Sadece bir web sitesine ev sahipliği yapmanız gerekiyorsa – ve’aylık yarım milyon ziyaretçiyi aştığını görmüyorsanız – o zaman iPage uygun olmaktan daha fazlasıdır.

En Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları: Özet

Orada var – bizim üst puan ucuz paylaşılan hosting sağlayıcıları derinlemesine bir bakış. Orada benzer oranlarda paylaşılan barındırma teklif diğerleri, ama yoktu’t Bu hızları üst üste koyduğunda.

Özetlemek gerekirse, burada’s paylaşılan barındırma mahsulünün kremi.

Ucuz Paylaşımlı Hosting Sağlayıcıları: Recap

 1. DreamHost – Başlangıç ​​Fiyatı: 4,95 $ / ay
 2. HostGator – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 5.95 / ay
 3. Hareket halinde – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 4. A2 Hosting – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 5. Bluehost – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 6. Hostinger – Başlangıç ​​Fiyatı: $ 7.99 / ay
 7. iPage – Başlangıç ​​Fiyatı: 9,99 $ / ay

Bizim için InMotion en iyi paylaşılan barındırma sağlayıcısıdır. HostGator, maliyet-kalite ölçeği arasında bir yerde dururken, DreamHost, pazarlık fiyata güvenilir bir hizmete ihtiyacınız varsa bariz bir seçimdir..

Orada’Ancak, bir sağlayıcının siteniz için en iyi olup olmadığından emin olmanın tek yolu’s deneyerek. Bu sağlayıcıların yedisinin tümü, minimum 30 günlük para iade garantisi sunar, böylece ne yaptığınızı görmek için her zaman bir koşuşturma verebilirsiniz..

Oraya çıkın ve web sitenizi dünyayla paylaşmak için doğru sunucuyu bulun.

SSS

Kim en ucuz paylaşılan hosting sunuyor?

Çoğu barındırma sağlayıcısı indirimli fiyatlar – bazıları ayda bir kova kadar – reklam verir, ancak indirimli olmayan fiyatlar gittikçe, DreamHost aylık en düşük fiyatları sunar. En temel paylaşılan barındırma planı için DreamHost ayda 4,95 ABD doları ücret alıyor.

Başka paylaşılan barındırma sağlayıcıları var mı?

Evet, çok! Bu makale sadece en ucuz paylaşılan hosting sağlayıcılarına odaklanmaktadır, ancak başkalarını bulabilirsiniz – gibi 1&1 IONOS, SiteGround ve GoDaddy – hepsi ucuz paylaşımlı hosting sunuyor. Eğer sen’en iyi ev sahiplerinden hemen sonra, karşılaştırma grafiğine gidin.

Paylaşılan hosting küçük işletmeler için uygundur?

Çoğu küçük işletme web siteleri paylaşılan barındırma onlar için yeterli bulacaksınız. Diğerleri bunu aşabilir ve genellikle bir sonraki adım olarak kabul edilen VPS barındırma tercih edebilir. Eğer sen’küçük işletme web sitesine ev sahipliği yapmak istiyorsanız, en iyi küçük işletme ana bilgisayarları hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Ne’s paylaşılan, VPS ve ayrılmış barındırma arasındaki fark?

Paylaşılan barındırma, web sitenizin sunucu alanını ve kaynaklarını diğer web siteleriyle paylaştığı yerdir. Sanal Özel Sunucu (VPS) barındırma, sitenizin sanal bir paylaşılan sunucuda barındırıldığı yerdir, ancak güvenlik ve kaynaklar üzerinde daha fazla esnekliğe sahipsiniz. Özel barındırma, kendi kişisel sunucunuz olduğunda.

Bulut barındırma, paylaşılan barındırmadan daha mı iyidir??

Bulut barındırma ucuz web hosting son yıllarda popülerlik artmaktadır daha modern bir şeklidir. Biri diğerinden daha iyi değil, ama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak açık bir kazanan olabilir. En iyi bulut barındırma sağlayıcıları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me