En İyi 10 Bloglama Platformu

Contents

Bloglama başarınızı başlatmak için en iyi blog web sitesi oluşturucusunu bulun

en iyi blog platformları


Bir yazar olmak için bir kalem ve kağıda, bir doz cesarete ve kelimeler için bir yeteneğe ihtiyacınız var. Ancak çevrimiçi bir yazar olmak istiyorsanız, listeye harika bir blog platformu ekleyebilirsiniz..

Çevrimiçi yazmanıza ve bir kitle çekmenize yardımcı olacak blog oluşturma araçları yığını vardır. Moda tutkunuzu paylaşmak, ev yapımı yemek tarifleri sunmak veya işletmeniz için kurumsal bir blog oluşturmak isteyin.

Zorluk, bloglama gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir araç bulmak için çöp kutusunu elemek.

o’neden bu rehberde biz’en iyi dokuz blog platformuna odaklanıyoruz. Listemiz, blog oluşturma araçlarını kullanarak kapsamlı kullanıcı testlerine ve kişisel deneyimlere dayanmaktadır.

İzin Vermek’en iyi blog web sitesi oluşturucunuzu bulun. En iyi seçimlerimiz:

Aşağıdaki listedeki adı tıklayarak herhangi birini deneyebilirsiniz.

 1. Bluehost tarafından desteklenen WordPress – güçlü, tamamen özelleştirilebilir bloglar için harika.
 2. Wix – bir blog’u bir web sitesi ile birleştirmek için mükemmel.
 3. Squarespace – çarpıcı blog tasarımları ve resimleri.
 4. Weebly – hızlı ve kolay bir blog oluşturmak için bir numara.
 5. WordPress.com – güçlü yerleşik blog oluşturma araçları.
 6. Blogger – çok temel bir blog için iyi bir seçim.
 7. Tumblr – kısa biçimli, tıklanabilir içeriği paylaşmak için ideal.
 8. Çarpıcı – basit, şık, tek sayfalık bloglar için en iyisi.
 9. SITE123 – bir blog oluşturmak için yardım eli gerekiyorsa harika.
 10. GoDaddy – hızlı kurulum, ancak gerçek kalite eksik.

WordPress.org (Bluehost tarafından desteklenmektedir) üste çıktı: it’ücretsiz, açık kaynaklı bir platform’s tam anlamıyla bataklık için inşa edilmiş – ama değil’t Yeni başlayanlar için kolay kurulum ve özelleştirme. Bir blog istiyorsanız ve bir web sitesi olan Wix ideal bir platformdur. Blogunuzda çarpıcı görüntüler sergilemek istiyorsanız, Squarespace harika bir seçenektir.

Artık en iyi dokuz blog platformunu biliyorsunuz, neden rehberin geri kalanını okuyorsunuz??

Çünkü biz’hangi bloglama aracının sizin için uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olacağım.

Araştırmamızda sadece platformları kendimiz test etmedik ve özelliklerini, fiyatlarını ve daha fazlasını analiz ettik – onları test etmek için diğer sıradan insanları da aldık. Geri bildirimlerini dinleyerek,’size her blog platformu hakkında bir fikir verebilir.

Doğru blog platformunu bulmak söz konusu olduğunda,’Her şeye uyan tek çözüm yok. Bazı insanlar kodlama deneyimine sahiptir. Diğerleri bloglarından para kazanmak istiyor.

Bloglama hayaliniz ne olursa olsun, biz’kaleminizi doğru yöne çevireceksiniz. En iyi bloglama platformlarının her birini yürütüyoruz’ artıları ve eksileri, ne kadar maliyeti ve okuyucu bulmanıza nasıl yardımcı oldukları.

Kulağa hoş gelmek?

İzin Vermek’başlıyor.

Daha fazla bilgi:

En İyi 10 Web Sitesi Oluşturucu – Araştırmamıza göre en iyi 10 web sitesi oluşturucusunun yorumları

Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu – en iyi seçimlerimizin bir bakışta yan yana

En İyi Blog Barındırma Sağlayıcıları – blogunuz için hangi barındırma sağlayıcısının en iyi olduğunu bulun

En İyi Ucuz Web Sitesi Üreticileri – bir bütçe bir blog mu ihtiyacınız var? Ucuz bir web sitesi oluşturucu bulun’göreve hazır.

Web için yazma – blog yazarları, metin yazarları ve çevrimiçi insanlar – web için yazımın tüm formlarında nihai kılavuzumuza göz atın

WordPress 101 – popüler CMS sistemine derinlemesine bir bakış ve neden’t yeni başlayanlar için tavsiye et

Bir Web Sitesi Nasıl Tasarlanır – güzel, işlevsel bir siteye giden sekiz basit adım

En İyi Blog Platformları Nelerdir?

Peki bu bloglama platformları aslında ne yapabilir? O’gerçekten basit – kendi blogunuzu oluşturmanıza, yayınları yayınlamanıza ve içeriğinizi sosyal medyada paylaşmanıza olanak tanır. Yayınlarınızdaki resimleri veya videoları kullanabilir ve sosyal yayınları doğrudan sitenize entegre edebilirsiniz.

Bunlar gibi platformlar, analiz araçlarını kullanarak ilerlemeyi izlemenize ve blogunuzu artırmanıza olanak tanır’bültenler ve e-posta kampanyaları gibi pazarlama araçlarını kullanarak. Bazıları tüm bunları ücretsiz yapmanıza bile izin veriyor!

Peki bir blog platformu nasıl seçilir? Ne tür içerik yayınlamak istediğinizi ve blogunuzun neye benzemesini istediğinizi düşünün. Paylaşabileceğiniz çok sayıda yüksek kaliteli görseliniz var mı? Ne kadar teknoloji meraklısısınız? Blogunuzun tasarımı üzerinde tam kontrol ister misiniz, yoksa önceden hazırlanmış bir şablonu özelleştirmek mi istersiniz??

Her bir platforma daha ayrıntılı baktığımız için bunlar akılda tutulması gereken şeyler. Bu makalenin sonunda siz’Bu en iyi dokuz blog platformundan hangisinin sizin için mükemmel bir eşleşme olduğunu bileceğim!

# 1. WordPress.org (Bluehost tarafından desteklenmektedir)

Tam yaratıcı özgürlük isteyen teknoloji meraklısı blogcular için harika

WordPress.org Artıları ve Eksileri

WordPress.org ArtılarıWordPress.org Eksileri
 • Çok güçlü blog oluşturma araçları – tasarım araçları ve bülten sistemleri dahil olmak üzere 54.000’den fazla eklenti seçeneği
 • Kodlama ile tam özelleştirme
 • Dik öğrenme eğrisi – kodlama ihtiyacı nedeniyle başlangıç ​​dostu değil
 • Barındırma, alan adları ve eklentiler kendiniz yönetilmelidir

WordPress.org, milyonlarca insanın çevrimiçi blog açmasına yardımcı olan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Aslında, WordPress.org o kadar popüler ki tüm web sitelerinin% 24’üne güç veriyor. o’bir sosyal tavsiye heck!

WordPress.org blogları arama motoru optimizasyonu için iyi performans gösterir (kısaca SEO). SEO, blogunuzun Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alması uygulamasıdır. Ne kadar yüksek olursanız, o kadar çok okuyucu alırsınız.

Açık kaynak kodla oynayabileceğiniz anlamına gelir. Bunun sonucu, blogunuzun görünümü ve hissi üzerinde tam kontrol sahibi olmanızdır. Fiziksel kitap kapağınızdaki yazı tipi, renk ve görüntüden sorumlu olmak gibi bir şey. Uyarı şu ki’Bu esneklikten tam olarak yararlanmak için biraz teknik beceriye (veya bir geliştirici kiralamak için paraya) ihtiyacınız olacak.

Bu esneklik, blogunuza aşağıdaki gibi özellikler eklemenize olanak tanır:

 • forum
 • Online mağaza
 • Üyelik

O’WordPress.org’un pazardaki en iyi blog platformlarından biri olmasının nedeni budur. WordPress.org, uzun vadeli daha karmaşık bir blog geliştirmek isteyen daha teknik blogcular için özellikle iyi bir seçenektir.

WordPress’in bir dezavantajı’Gücü, daha az teknik kullanıcının öğrenme eğrisini Wix veya Squarespace gibi sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusunda bir blog başlatmaktan daha dik bulacağıdır.

Ayrıca, platformun kullanımı ücretsiz olsa da, alan adınızı barındırmak ve güvenliğini sağlamak gibi maliyetler artırabilir.

Çünkü bu’s açık kaynak, ayrıca hosting ve güvenlik sıralamak gerekir. Barındırma, blogunuzu çevrimiçi yaşamak için bir yere vermek anlamına gelir. Bu, blogcu olmayanlar için baş ağrısı olabilir’t Bilgisayar meraklısı olarak.

İyi haber Bluehost’un WordPress.org ile tek tıklamayla entegrasyonunu sağlayan bir çözümdür. Blogunuzu WordPress.org’da başlatmak istiyorsanız, başlamak için aşağıdaki düğmeye basın.

Kararımız: WordPress.org, başarılı blogculara kadar yeni başlayan yazarlar için uygun güçlü bir araçtır. Teknik olarak ne kadar yetenekli olursanız, platformdan o kadar çok çıkarsınız. Tam acemi blogcular veya daha az uygulamalı, zaman yoğun bir deneyim isteyenler için daha iyi seçenekler var. Biz’sizi bir sonraki ile tanıştıracağım.

wordpress.org blog örnekleri walt disney şirketiWordPress.org en iyi bloglama platformlarından biridir ve bazı dünyalar tarafından kullanılır’Walt Disney gibi en büyük şirketleri!

# 2. Wix

Blogunuzu bir web sitesi ile birleştirmek için mükemmel

Wix Artıları ve Eksileri

Wix Artıları
 • Uzun vadeli büyüme ve bir web sitesi ile entegrasyon için harika
 • Başlangıç ​​dostu, hızlı ve kolay kurulum
 • Weebly ve WordPress.com gibi diğer platformlardan daha az blog özelliği
 • Özellikle düşük planlarda depolama alanı yok

Wix, bir düğmeyi tıklatarak bir blog entegre etmenizi sağlayan sezgisel bir site oluşturucusudur.

Basitçe söylemek gerekirse, Wix, çevredeki en yüksek puan alan blog web sitesi üreticilerinden biridir. O’İsrail merkezli şirketin neden 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu görmek zor değil.

Ücretsiz plandan itibaren Wix sitenizle herhangi bir plan üzerinde bir blog başlatabilirsiniz. Ancak, alan adınızı bağlamak için’13 $ / ay Combo planına kaydolmanız gerekecek. Bu ayrıca Wix reklamlarından kurtulmanızı sağlayacaktır. Biz’d ücretli bir Wix planına geçmenizi tavsiye ederiz. O’Blogunuzun profesyonel görünmesi için ödenmesi gereken küçük bir fiyat.

Blogunuz ne kadar profesyonel olursa, okuyucular size o kadar çok güvenir. Bunu düşün. Bir kitapçıya gittiğinizde, reklamların ön kapağa ve farklı yazarlara yapışmış bir kitabı alır mıydınız?’ üzerindeki isimler?

Şablonlar söz konusu olduğunda, Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz harika ve güncel şablonlardan oluşan mükemmel bir seçime sahiptir..

Wix kısa süre önce içerik düzenleyicisini yükseltti. Mevcut tüm özelliklerin yanı sıra şunları yapabilirsiniz:

 • Resim galerilerini kişiselleştirme
 • Resimlere resim yazıları ve bağlantılar ekleyin
 • YouTube veya Vimeo’dan videolar ekleyin

Wix’teki zengin editör sizi hissettiriyor’blogunuzu en iyi malzemelerle yeniden üretiyoruz. Güçlü özelleştirme basitleştirildi.

Wix ayrıca mobil cihazlarda da güçlüdür. Blogunuzu mobil cihazlarda güncellemek acısız bir deneyimdir. Bunu düşün,’çok seyahat eden ve hareket halindeyken blog yazmayı planlayan biri.

Ayrıca telefon ve e-posta yoluyla premium desteğe erişeceksiniz – bir lüks’Örneğin, WordPress.org ile alın. Bu, daha az deneyimli blogcuların Wix ile WordPress.org üzerinden gitmeleri için büyük bir nedendir.

Bununla birlikte, araştırmamız Wix’in birkaç temel özelliği olmadığını gösteriyor. Örneğin,’t Wix’te arşiv oluşturma’s blog oluşturma aracı. Ve yapabilirsin’t RSS beslemesi eklemek, içeriği güncellemeyi zorlaştırır.

Kararımız: Wix sorunsuz bir şekilde çevrimiçi olmak isteyen blogcular için süper bir seçenektir. Bazı temel bloglama özelliklerinden yoksundur, ancak Wix’ın altyapısı ve geliştirme susaması, çevrimiçi olmak, ancak büyümeye devam etmek istiyorsanız onu en iyi bloglama platformlarından biri yapar.

wix blog örneğiÇarpıcı ve güçlü bir blog oluşturmak için Wix’i kullanabilirsiniz. Makarna seven Knead’den bu örneğe bakın!

3.. Squarespace

Çarpıcı blog tasarımları ve resimleri

Squarespace Avantaj ve Dezavantajları

Kareler Artıları
 • Yüksek kaliteli şablon tasarımları ve özellikleri
 • Tonlarca yaratıcı özgürlüğe izin verir
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz sınırlı sayıda fiyatlandırma planı
 • Wix ve Weebly gibi diğer web sitesi oluşturucularına göre kullanımı daha zor

Squarespace, swish şablonları ve parlak hissi nedeniyle sanatçılar ve tasarımcılar için en iyi bloglama platformlarından biridir..

Orada’ücretsiz bir Kareler planı yok; bir blog oluşturmak için en az 12 $ / ay Kişisel planında olmanız gerekir. Blogunuzdan para kazanmak için’$ 18 / ay İş planına geçmeniz gerekecek.

Kare Teklif KoduTeklif Kodunu Kullan "WBE" % 10 İndirim için Google Checkout’ta

Herhangi Bir Kare Planında% 10 İndirim Kazanın

Squarespace’i denemeye hazır mısınız? Okuyucularımız için özel bir teklif kodumuz var. % 10 tasarruf et herhangi bir Squarespace planının maliyeti! Bu indirimi kullanmak için şunu girin: Teklif Kodu: “WBE” kasada.

Kulağa pahalı geliyor, buna değer mi? Squarespace, blog oluşturma özelliklerini son yıllarda önemli ölçüde geliştirdi. Eskiden en ucuz ücretli planlarında sadece 20 sayfa ile sınırlıydı. Şimdi bu kapak tamamen kaldırıldı.

Ama paranın gerçek değeri estetikte yatıyor. New York merkezli şirket, şablonlarının görsel kalitesi ile tanınmaktadır. Onlar’Squarespace’i piyasadaki en iyi blog platformlarından biri yapan şey.

Endüstriye göre ücretsiz ve ücretli şablonlara göz atabilir ve blogunuza uygun olanı seçebilirsiniz’s ihtiyaçları; bloglar için özel olarak tasarlanmış 6 şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Squarespace, içeriğinizin şablonlarında nasıl düzenlendiğine büyük özen gösterdi. Tasarımlar en üst düzeydedir ve ızgara düzeni ve 3D kaydırma gibi özellikler blogunuza benzersiz bir görünüm ve his verebilir.

Bazen gelecekten blog oluşturma gibi hissettiriyor!

Kullanıcı testimizde Squarespace, özellikler için güçlü bir puan aldı. Yapabilirsin:

 • Blog kategorilerini görüntüle
 • yorumlara izin ver
 • RSS Yayını ekleme (Wix’ten farklı olarak)

Özelleştirme, Weebly veya Wix’e göre daha zordur. Öğrenme eğrisi, Squarespace’te diğer web sitesi oluşturucularına göre daha diktir. Ayrıca, daha fazla düzenleme olanağı açmak için Squarespace Business planına geçmeniz gerekecek.

SEO söz konusu olduğunda, Squarespace diğer bloglama platformlarının bazıları kadar başlangıç ​​dostu değildir. Örneğin, bazı şablonlar sitede SEO bilgilerini gösterir. Bu, daha az deneyimli blogcuları uyarabilecek garip bir tuhaflık. Eğer sen’Biraz SEO bilgimiz var, sen’Gerçi yeterince kolay alabileceksiniz. Bununla birlikte, yenilere yardım etmek için bir sürü yararlı derinlemesine SEO kılavuzu vardır..

Kararımız: Kare alan çok tasarım odaklı. O’tasarımcılar, sanatçılar veya fotoğrafçılar için mükemmeldir. Wix veya Weebly kadar kullanımı kolay olmayabilir, ancak blogunuz görsel olarak yoğun bir şekilde odaklanıyorsa, Squarespace tam size göre.

squarespace blog örneğiSquarespace’s çarpıcı şablonları sanatçılar ve seyahat fotoğrafçıları için en iyi bloglama platformu haline

4.. Weebly

Hızlı ve kolay bir blog oluşturmak için bir numara

Weebly Artıları ve Eksileri

Weebly Artıları
 • Hızlı, kolay ve başlangıç ​​dostu
 • Yorum yönetimi ve planlı paylaşım gibi çok çeşitli blog özellikleri
 • Diğer platformlardan daha az özelleştirme
 • Uzun vadeli büyüme sınırlı olabilir

WordPress.org’un aksine, Weebly bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusudur. O’s ne kadar basit olduğu için en iyi blog web sitesi oluşturucularından biri. Web sitenize bir blog eklemek ve mükemmel içerikle doldurmak için tek yapmanız gereken gelin ve tıklayın.

Herhangi bir Weebly’de blog oluşturmak mümkündür’’nin Ücretsiz plandan başlayıp 26 $ / ay’a kadar olan online mağazalar için performans planı.

Eğer sen’kişisel veya hobi blogu oluştururken, 6 ABD doları / aylık Kişisel plana atlamanızı öneririz. Bu, ücretsiz planla aynı özelliklerle birlikte gelir ve sitenize daha profesyonel bir görüntü vermek için kendi özel alanınızı bağlamanıza izin verme bonusu eklenir..

Ancak, Weebly reklamlarını blogunuzdan kaldırmak için’12 $ / ay Profesyonel planına yükseltmeniz gerekecek.

Müthiş özellikler ve paranızın karşılığını tam olarak verdiği için çoğu Weebly kullanıcısına önerdiğimiz plan budur. 12 $ / ay için aşağıdaki gibi özelliklere merhaba diyebilirsiniz sınırsız depolama alanı, ücretsiz alan adı ve şifre korumalı sayfalar – abonelerinize özel içerik yayınlamak için mükemmel!

Profesyonel plan, bir blog oluşturmak isteyen blogcular için en iyi seçimdir.’okuyucular tarafından ciddiye alınacaktır – “sadece eğlence için” veya kısa vadeli proje.

Genel olarak, blog yazarlarının temizle yönlendirmek Hem ücretsiz planın hem de en pahalı Performans planının’ ihtiyaçlar.

Hangi planı seçerseniz seçin, herhangi bir koda dokunmadan bir web sitesi oluşturabilir ve bir blog sayfası ekleyebilirsiniz. Weebly, arka plandaki tüm teknik ağır kaldırmaya dikkat edecektir. Blogunuzun hızlı bir şekilde yüklenmesini ve okuyucular tarafından erişilebilir olmasını sağlayacaktır..

Ücretsiz Weebly temaları mevcuttur ve’WordPress.org kadar güçlü değil ve orada’Daha az özelleştirme potansiyeli olan Weebly, etkileyici sayıda blog özelliği eklemenize izin verir. Bu, testimizde çok yüksek puan almasının büyük bir nedeni.

Bu özellikler şunları içerir:

 • Blogunuzda ayrıntılı analizler’s performansı
 • Kolay erişilen bir arşiv
 • Yorumlar bölümü
 • Blogunuzun viral hale gelmesine yardımcı olacak sosyal yer imi

Programlı yayınlama Weebly’de çok kolaydır. Blogunuzu belirli bir zamanda yayınlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Gün boyunca blogunuzu yazarsanız, ancak Weebly analitiği size okuyucularınızın akşamları meşgul olmasını söylerse, yayını geciktirebilirsiniz.

SEO söz konusu olduğunda Weebly’t muhteşem ama SEO temelleri ile ilgilenir. Özel URL’ler, başlık etiketleri ve meta açıklamalar oluşturursunuz.

Kararımız: Weebly, en çok puan alan blog web sitesi üreticilerinden biridir. O’eğer mükemmelsen’bir web sitesi ve blog çevrimiçi almak için hızlı ve kolay bir yol arıyor. Ancak, daha uzun vadeli, tam özellikli bir blog büyütmeyi umuyorsanız, Weebly sınırlayıcı hissedebilir. Bununla birlikte, gelişmiş bir plana yükseltmek daha fazla işlevselliğin kilidini açar.

weebly blog örneğiWeebly’yi kullanarak, bir RSS Beslemesi, Kategoriler ve Arşivlerle birlikte gerçek karakterli bir blog oluşturabilirsiniz.

5.. WordPress.com

Güçlü yerleşik blog oluşturma araçları

WordPress.com Artıları ve Eksileri

WordPress.com ProsWordPress.com Eksileri
 • Sosyal yer imi ve RSS beslemesi de dahil olmak üzere güçlü blog oluşturma araçları
 • WordPress.org’dan daha kolay, Wix ve Weebly gibi inşaatçılardan daha gelişmiş
 • Çok başlangıç ​​dostu değil – kodlama bilgisi gerektirir
 • WordPress.org’dan daha az özelleştirme ve araçlar

WordPress.com, aynı şirket olan Automattic’ten bir blog barındırma hizmetidir.’WordPress.org’un Arkasında.

O’blogunuzu WordPress.com’da başlatmak için ücretsizdir, ancak depolama alanı ve kendi alan adınız gibi ekstra özellikler için ödeme yapmanız gerekir. Wix ve Weebly gibi, WordPress.com logosunu kaldırmak için ayda 4 $ ‘dan başlayan ücretli bir plana geçmeniz gerekiyor. WordPress.com, sürükle ve bırak üreticileriyle aynı şekilde çalışır. Blogunuzu ekranınızdaki öğeleri seçip hareket ettirerek oluşturursunuz

SEO, WordPress.com’dan biridir’sitelerin hızlı bir şekilde yüklenmesi ve güçlü altyapı ile desteklenmesi ile büyük güçleri.

Kurulumu hızlıdır ve platform kavramak için basittir. Olumsuz tarafı, özellikle WordPress.org ile karşılaştırıldığında, kişiselleştirme fırsatları sınırlıdır. Yapabilirsin’t kodu düzenlemek ve sen don’blogunuz üzerinde tam kontrole sahip olmak.

Buraya’WordPress.com’un en iyi bloglama platformlarından biri olmasını sağlayan özelliklerin bir anlık görüntüsü:

 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş temalar blogunuzun tüm cihazlarda harika görünmesini sağlar.
 • Yazılım güncellemeleri, barındırma ve etki alanı kaydı dahil olmak üzere teknik bakım yönetimi.
 • Modern site tasarımı.
 • Okuyucularınızın neyi sevdiğini öğrenmenize yardımcı olacak gelişmiş analizler.

Don’WordPress.org ile adın benzerliği ile karıştırılmıyorsa, bunlar farklı platformlardır.

Tamam, ne olmuş yani’WordPress.org ve WordPress.com arasındaki fark?

Özetle, WordPress.com, blogunuzun teknik yönüyle ilgilenen tam olarak barındırılan bir sürümdür. Çalışma şekli WordPress.org’dan daha Wix veya Weebly’ye benziyor. WordPress.org ile koda erişmek ve daha fazla özelleştirme seçeneği elde etmek için kullanım kolaylığından ödün verirsiniz.. WordPress.org ve WordPress.com arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi için WordPress İncelememizi ziyaret edin.

WordPress.com, etrafındaki en iyi bloglama platformlarından biridir. O’güçlü bir blog oluşturmak için gereken özellikleri ile patlama. Ancak Wix veya Weebly, ne kadar sezgisel oldukları için ilk blog yazarları için daha iyi seçenekler olmaya devam ediyor. Ayrıca, telefonla destek ekiplerine erişebilirsiniz.

Bununla birlikte, blogunuzun WordPress.com ile kapsamlı özelleştirilmesi için daha fazla alan vardır. Bunun nedeni, Premium blogların özel CSS (Basamaklı Stil Sayfaları) içermesidir. Yazma sırasında, bu Wix’te mümkün değildir. CSS bir kodlama dilidir ve değiştirme özgürlüğüne sahip olmak, blogunuzda gerçekten kapsamlı değişiklikler yapabileceğiniz anlamına gelir. Blogunuz için uzun vadeli hedefleriniz varsa bunu aklınızda bulundurun.

Kararımız: En iyi blog platformlarının hiçbir listesi WordPress.com ile tamamlanmaz. Mükemmel özelleştirme potansiyeli, barındırma ve teknik bakım, WordPress.com’u WordPress.org ve sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuları arasında harika bir orta zemin haline getirir. O’eğer yaparsan senin için mükemmel’Bir blog çalıştırmanın mekanik tarafı ile ellerinizi kirletmek istemiyorsanız, ancak Wix gibi bir inşaatçının uzun vadede sınırlayıcı olabileceğinden endişe duyuyorsunuz.

6.. Blogger

Çok basit bloglar için iyi bir seçim

Blogger Artıları ve Eksileri

Blogger Artıları
 • Kolay ve çok hızlı içerik paylaşımı
 • Teknik olmayan kullanıcılar için mükemmel seçenek
 • Çok temel araçlar büyümeyi ve özelleştirmeyi sınırlar
 • Karakter sayısı ve sınırlanan blog sayısı

Arkadaşlık yolu, 1999’a kadar uzanan Blogger, kutuda ne yazdığını yapan bir platform.

Bloglamanın bu eski zamanlayıcısı ücretsiz, kullanımı kolay ve 2003 yılında Google tarafından satın alındığı için çok güvenilir. Diğer bazı blog platformları gibi Blogger da tüm hız ve barındırma taleplerini yerine getirir. Hatta ücretsiz olarak bir SSL güvenlik sertifikası (genellikle 70 ABD doları) verilir.

Bloglar Google tarafından barındırılıyor (biraz dünyaya sahip olmak gibi)’özel bir alan için ödeme yapmazsanız). Blogger hesabınız Google hesabınızla birlikte gelir – basitleştirmek için mükemmeldir çünkü yapmanız gereken tek şey Google ayrıntılarınızla giriş yapmaktır.

Google ile çalışmak avantaj getirir. Blogger sayfanızdan para kazanma, blogunuza alakalı reklamlar ekleyecek Google AdSense aracılığıyla yapılabilir. Bu, bir web sitesi oluşturucudan daha gelir elde etmek için daha basit bir yoldur.

Maalesef Blogger’ı kullanmak sizi temel araçlarla sınırlar. Bu çıplak kemik bloglama temel geri sıyırma. Yapabilirsin’t Yeni özellikler ekleme ve tasarım seçenekleri bir avuç şablonla sınırlıdır. Basitliği onu en iyi bloglama platformlarından biri yapabilir, ancak’ayrıca nedeni’en iyisi değil.

Diğer platformlar dijital olduğunda, analog bloglama gibi hissedebilirsiniz. Örneğin, bir Blogger ana sayfasına sahip olmak için beceriksiz yönlendirmelere ihtiyacınız vardır.

Ayrıca, karakter sayınız ve blog sayınız sınırlıdır. O’Blogger’ın kurucusunun nihai sindirilebilir içerik platformu olan Twitter’ı başlatması bir tesadüf değil. Blogger’a takılırsanız,’Bir forum ve yardım merkezinin yanı sıra çok az destek var veya hiç destek yok.

Blogger düzenli olarak güncellenmez ve elbette Google’ın platformu güvensiz hale getirmesine karşı savunmasızsınız. O’s ürün öldürme sicili var. Google Reader’ı hatırla?

Kararımız: Blogger, teknik olmayan kullanıcılar veya ellerinde sınırlı zamanı olanlar için iyi bir seçenek olan bir Spartan aracıdır. İçeriğinizi çok hızlı bir şekilde dünyayla paylaşabilirsiniz. O’İçeriğinizi yazmaktan yayına çok kısa bir yol. Yine de’kısıtlamaların ötesine bakmak zor ve Blogger ile daha iyi olacaksınız’Doğrudan rekabet: sizinle birlikte büyüyebilen kullanımı kolay web sitesi kurucuları.

blogger blog örneğiBlogger bloglamayı çıplak temellere indirebilir, ancak yine de dikkat çekici bir blog çalıştırabilirsiniz!

7.. Tumblr

Kısa biçimli, tıklanabilir içeriği paylaşmak için ideal

Tumblr Artıları ve Eksileri

Tumblr Artıları
 • Blog yayınlarını yayınlamak çok hızlı ve kolay
 • Eğlenceli, popüler ve paylaşılabilir bir platform
 • Daha uzun blog içeriği yayınlamak için uygun değil
 • Sınırlı büyüme fırsatı

Tumblr, saf bir bloglama aracıdır.’s USP tıklanabilir, paylaşılabilir ve kısa biçimli bir içeriktir.

New York merkezli mikro blog sitesi 2007 yılında kuruldu ve 400 milyondan fazla bloga ev sahipliği yapıyor.

Görüntülerden özlü makalelere içerik yüklemek çok hızlı ve kolaydır…ücretsiz bahsetmiyorum! Kullanılabilir bir dizi ücretli şablon olmasına rağmen.

Blogger gibi, büyüme fırsatları da sınırlıdır. Orada’sosyal medya pazarlamasını kullanmak, mizanpajlarla oynamak veya gelişmiş bir blog sayfası oluşturmak için kullanılabilen aynı altyapı değildir. Tumblr blogunuzu yedeklemek de zor.

Kısa biçimli içeriğe odaklanmanın SEO için de etkileri olabilir. Blogunuzu SEO dostu hale getirmek, Tumblr’da sürükle ve bırak geliştiricisinden çok daha az kolay veya yapılabilir, veya WordPress.org gibi bir platform aracılığıyla.

Ve, Tumblr’ın scattergun yaklaşımı çekici olabilirken,’(örneğin moda gibi) odaklanmış bir blog fikriniz varsa, platform çok rastgele hissedebilir ve ‘bugün burada, yarın gitti’.

Kararımız: Blogunuzun metin yerine tıklanabilir, paylaşılabilir içeriğe odaklanıp odaklanmadığına Tumblr bakmaya değer. GIF’ler, resimler, memler, anketler ve sınavlar Tumblr’s ekmek ve tereyağı. Eğer varsa Tumblr’ı düşünün’sitenize eklemeyi planladığınız içerik türü de. Ancak şık ve karmaşık bir blog tasarlamak istiyorsanız, en iyi blog platformları listemizden farklı bir seçenek belirleyin.

8.. Çarpıcı

Basit, şık, tek sayfalık blog siteleri için en iyisi

Çarpıcı Artıları ve Eksileri

Çarpıcı Artıları
 • Herhangi bir inşaatçının para için en iyi değeri
 • Çok basit ve kullanımı kolay
 • Yalnızca ücretsiz planda tek sayfalık web siteleri oluşturmanıza izin verir
 • Sınırlı yaratıcı özgürlük

Çarpıcı bir şekilde, basitliği çok çeşitli blog oluşturma araçlarıyla birleştiren ücretsiz ve kullanımı çok kolay bir web sitesi oluşturucusudur..

Herhangi bir teknoloji hakkında endişelenmeden şık, basit bir blog istiyorsanız, Çarpıcı bir şekilde mükemmel bir seçimdir. Amacı, teknoloji konusunda ne kadar bilgili olsanız da olmasanız da interneti herkesin fikirlerini paylaşabileceği bir yer haline getirmektir.!

Çarpıcı bir şekilde kullanımı son derece kolaydır ve bir sayfa web sitesi oluşturmak için en iyisidir. Sitenize Basit Blog özelliğini eklediğinizde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli blog oluşturma araçlarının kilidini de açabilirsiniz:

 • analitik
 • RSS yayını
 • Sosyal yer imi
 • abone
 • Yorumlar bölümü
 • Kategoriler
 • Arama işlevi

Ücretsiz planda yalnızca bir sayfalık siteler oluşturabilseniz de,’t Blog gönderilerinizi sitenizden aşağı kayma konusunda endişelenmenize gerek yok. Blog yazı başlıklarınız sitenizde görünür ve okuyucu okumak istediklerini tıkladığında yayın kendi sayfasında açılır. Bu, ana sayfanızı düzenli ve gezinmesi kolay tutar.

Çarpıcı’ücretsiz plan ayrıca aylık 5GB bant genişliği, 7/24 destek, site başına bir ürün satma seçeneği ve inşa etmek için sınırsız ücretsiz site olsun. Alan adınızda strikingly.com yerleşik olacaktır, bu nedenle kendi alan adınızı bağlamak istiyorsanız’Çarpıcı bir şekilde yükseltmeniz gerekecek’s üç ücretli planı.

O’sosyal medyanızı web sitenize kolayca entegre edebilir ve sitenizi takip edebilirsiniz’yerleşik analitik araçlarıyla başarısı. Özelleştirme kolaydır, ancak oldukça basittir.

Çarpıcı değil’WordPress.org gibi bloglama efsaneleriyle rekabet ediyor gibi davranıyor, ancak başlamak veya işleri yönetilebilir tutmak isteyenler için daha küçük, daha basit bir alternatif sunuyor.

Sadelik içinde güzellik olabilir ve’Çarpıcı bir şekilde son derece iyi vitrine çıkıyor!

Kararımız: Çarpıcı bir şekilde yeni başlayanlar için ideal bir blog platformu çünkü’s kullanımı çok kolay. Orada’inkar etmek yok’WordPress.org kadar güçlü veya gelişmiş değildir ve’t Gerçekten karmaşık siteleri desteklemez. O’çok ölçeklenebilir bir seçenek değil,’Basit ve şık bir blogdan sonra, Çarpıcı bir seçim.

çarpıcı bir şekilde en iyi basit blog platformuÇarpıcı bir şekilde blogunuzu oluşturmak için hızlı, kolay ve büyük bir değer platformudur.

9.. SITE123

Blog oluşturmak için yardım eli gerekiyorsa harika

SITE123 Avantaj ve Dezavantajları

SITE123 Artıları
 • Mükemmel müşteri desteği
 • Tasarım yardımı ile kolay kullanım
 • Özelliklerinde kalite eksikliği
 • Kısıtlayıcı tasarım seçenekleri

Blogunuzu kurarken mükemmel yardım ve destek istiyorsanız, SITE123 mükemmel bir seçimdir.

O’çok temel bir kurucu, bu yüzden ciddi veya karmaşık blog siteleri için ideal değil, ama sezgisel ve başlamak başlar asmak kolaydır. Biraz gergin olan veya ekstra desteğe ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için mükemmel bir canlı sohbet özelliği elde edersiniz.

SITE123 yalnızca küçük, kişisel bloglar için uygundur. Tonlarca özelliğe sahip olursunuz, ancak kaliteye göre miktarına doğru eğilir. Burada dedi’SITE123’ten bekleyebileceğiniz birkaç özellik var:

 • Blog’a özgü şablonlar
 • Yorum sistemi
 • Blog yayını zamanlaması
 • RSS
 • Yorum yanıtlama aracı
 • Yorum otomatik onayı
 • Sosyal medya entegrasyonu

SITE123’s blog oluşturma şablonları hem mobil hem de masaüstünde harika görünecek şekilde optimize edilmiştir ve tamamen uyumludur. Kazandılar’t Squarespace gibi çoraplarını patlat’temaları veya WordPress.org gibi tonlarca yaratıcı kontrol sağlayın, ancak bunlar’basit ve temiz tasarımlar.

SITE123 ile bilinmesi gereken en önemli şey’s şablonları yapabilirsiniz’t Bir kez tasarımınızı değiştirmeyin’blogunu yayınladın.

Yerleşik blog oluşturma araçlarının yanı sıra SITE123 Uygulama Pazarına da erişebilirsiniz. Bu, Google Analytics’ten canlı sohbet uygulamalarına kadar blogunuzu güçlendirecek tonlarca ekstra sunar. Orada’seçim için ücretsiz ve premium uygulamaların bir karışımı. SITE123’teki her şey gibi, App Market’in de kullanımı kolaydır ve size yardımcı olmak için tasarlanmıştır!

SITE123 ile blogunuzu ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz’size ücretsiz bir plan sunuyor 500 MB depolama alanı ve 1 GB bant genişliği. Veya ücretsiz alan adı, 10 GB depolama alanı ve e-ticaret işlevselliği gibi daha gelişmiş özellikler için aylık 10,80 ABD doları Premium planına yükseltebilirsiniz.

Bir blog oluşturma aracı olmasa da,’SITE123 vurgulamaya değer’mükemmel 7/24 canlı sohbet desteği. Bu, soru sormayı kolaylaştırır ve bir yumruya çarptığınızda zaman kazanmanızı sağlar.’sitenizi yeniden inşa ediyoruz.

Kararımız: SITE123, blogunuzu oluştururken veya sitenizi oluştururken bir yardım eline ihtiyacınız varsa mükemmel bir seçimdir. 7/24 canlı sohbet desteği mükemmel ve’ücretsiz inşa etmenizi sağlayan kullanımı kolay bir platformdur. Ancak,’s yalnızca çok temel bloglar için uygundur ve siteniz daha da geliştikçe hızla sınırlanır.

site123 blog oluşturmaSITE123, temel bir blog oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için güvenli bir seçimdir.

10.. GoDaddy

Hızlı kurulum, ancak gerçek kalite yok

GoDaddy Avantaj ve Dezavantajları

GoDaddy Artıları
 • Blogunuzu hızlı bir şekilde yayınlayın
 • Blogunuzu oluşturma sürecinde desteklenmiş hissedin
 • Bloglar biraz görünüyor ‘Düz kadın’
 • Özellikler gelişiyor, ancak rakiplerine kıyasla hala sınırlı

GoDaddy ile blog yazmak çok yol kat etti. Daha önce işletme web sitenize blog ekleyemediniz. Ve aslında bir blog oluşturmak istiyorsanız,’d özellikleri oldukça sınırlayıcı bul. Sonuç olarak, bir blog oluşturmak istiyorsanız, GoDaddy’den en iyi şekilde kaçınıldı.

GoDaddy o zamandan bu yana bazı ciddi iyileştirmeler yaptı ve ilk 10’umuzda bir puan kazandı.’sonuçta bir sebepten dolayı son sırada.

Ne olmuş yani’GoDaddy hakkında beğenmek ister misiniz? İlk olarak,’gerçekten hızlı ve kolay bir blog kurmak. Gibi, gerçekten kolay – GoDaddy olma vaadini karşılıyor ‘büyükannen bunu çok kolay yapabilirdi’.

GoDaddy, süreç boyunca size yol gösterir, her aşamayı sadece bir yazı tipi seçmek gibi küçük adımlara böler. Gerçekten elinizin sonuna kadar tutulduğunu hissediyorsunuz.

Son ürün temeldir, ancak bir blogun tüm temel gereksinimlerini karşılar: yorumları etkinleştirebilir, sosyal platformlarınıza bağlayabilirsiniz vb. Aylık 5,99 $ ‘dan başlayan planlarla,’s kesinlikle uygun bir seçenek de.

Peki, GoDaddy nereye düşüyor? İlk olarak,’t Yardım ama GoDaddy bloglarının biraz baktığını hissediyorum ‘Düz kadın’. Bu listenin ilerisinde daha iyi görünen bir site sağlayacak başka inşaatçılar da var..

İkincisi, SEO aracı çok sınırlıdır. Bu kesinlikle geliştirilebilecek bir şey.

Kararımız: Sonuçta, eğer’çok yaratıcı özgürlüğe sahip olmaktan korkmayın ve blogunuzu hızlı bir şekilde yayınlamak istiyorsanız, GoDaddy sizin için iyi çalışabilir. Ancak genel olarak konuşursak, çoğu kişi bu listede daha üst sıralarda yer alan bir web sitesi oluşturucu ile daha iyisini yapar.

Bloglama Platformu Seçme İpuçları

Biz’size piyasadaki en iyi dokuz bloglama platformunu verdim – belki biri doğrudan size atladı, ama ya’hala kafanı kaşıyor musun? Blogunuzu oluşturmak için yalnızca bir tanesini nasıl seçmeyi düşünüyorsunuz??

İşte size en iyi blog platformunu bulmanıza yardımcı olacak bazı sorular..

Blogunuzdan Para Kazanmak İster misiniz??

Planınız tutkunuzdan para kazanmaksa, sizi destekleyecek ve büyümeyi artıracak bir platforma ihtiyacınız var.. WordPress.org, blogunuzdan para kazanmak için en iyi seçimdir, Blogger ve Weebly arkadan yaklaşıyor. Eğer sen’sadece aşkı için blog yazıyorsun, o zaman sen’platformunuz tarafından sunulan diğer özelliklere daha fazla odaklanacağız.

Teknik Olarak Ne Kadar Eminsiniz??

Sitenizi hızlı, kolay ve en az yaygarayla mı istiyorsunuz? Kod yazmayı öğrenmek veya sayfalarınızı mükemmelleştirmek için zaman ayırmak ister misiniz? Bu, seçtiğiniz platformu büyük ölçüde etkiler!

İlk üç blog oluşturma platformumuzdan, WordPress.org güçlü, ama alışmak biraz zaman alacak. Wix ve Weebly’in kullanımı çok kolaydır, ve kurulumu hızlı, ancak blog oluşturma araçlarında biraz daha az gelişmiş.

İnsanlar Sizi Nasıl Bulacak?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Google’da sıralama için gereklidir ve arama sonuçlarında bulunma. Don’kalitesiz SEO araçlarıyla bir platform seçmezseniz,’dokuzuncu sonuç sayfasının gölgesinde kalacak.

Ayrıca sosyal medya entegrasyonu ve e-posta pazarlamasına da göz atın, böylece platformunuzun büyümenizi destekleyebileceğini ve kelimeyi yaymanıza yardımcı olabileceğini bilirsiniz!

Ne’Blogunuzun Odağı?

Eğer sen’çok fazla görüntü içeren veya blogunuzu portföy olarak ikiye katlayan bir fotoğrafçı, sen’yeteneğini göstermek için bir platforma ihtiyacın olacak! Squarespace gibi bir platform seçmek, işinize gerçekten parlamak için ihtiyaç duyduğu alanı ve estetiği verecektir..

DSÖ’s Hedef Kitleniz?

Blogunuz çok nişse, örneğin bir hayran kitlesinin bir parçasıysa – Tumblr gibi bir platform kullanmak, aynı ilgi alanlarını paylaşan insanlara ulaşmanın harika bir yoludur. Yapabilirsin takip etmek, blogunuz büyüdükçe daha gelişmiş bir platforma geçin!

En İyi Blog Platformları: Özet

Buraya’ilk dokuz blog platformumuzun ve kimlerin’için en iyisi:

 1. Bluehost tarafından desteklenen WordPress – teknoloji meraklısı ve şık bir blog geliştirmek isteyenler için.
 2. Wix – bloglarını bir web sitesine entegre etmek isteyenler için (teknik bilgi olmadan).
 3. Squarespace – profesyonel olarak tasarlanmış şablonlara ve yüksek kaliteli görüntülere erişmek isteyenler için.
 4. Weebly – bir blog başlatmanın hızlı ve kolay bir yolunu isteyenler için.
 5. WordPress.com – Wix veya Weebly’den daha teknik ve güçlü blog oluşturma araçları isteyenler için.
 6. Blogger – çok basit bir blog isteyenler için.
 7. Tumblr – blog’u kısa biçimli, tıklanabilir içerik barındıranlar için.
 8. Çarpıcı – basit, şık, tek sayfalık bir blog isteyenler için.
 9. SITE123 – blog oluşturmada yardım eli isteyenlere.
 10. GoDaddy – hızlı kurulum, ancak gerçek kalite eksik.

En yüksek puan alan genel blog platformumuz WordPress.org’a gitmek istiyorsanız, meydan okumaya hazır olduğunuzdan emin olun. O’kullanımı en kolay değil, biz’ona bir numara verdim çünkü’tamamen özelleştirilebilir ve birçok blog güç.

Blogunuzu WordPress.org ile başlatmaya karar verirseniz, tavsiyemiz onu Bluehost ile barındırmaktır. WordPress.org kendilerini tavsiye ediyor, bu yüzden’beyinsiz.

Mutlu bloglar!

En İyi Blog Platformları: SSS

Ne’bir portföy veya fotoğraf blogu için kullanılacak en iyi blog platformu?

Squarespace, piyasadaki tüm blog web sitesi üreticilerinden en kaliteli şablon tasarımlarına sahiptir. Yüksek kaliteli görüntüleriniz varsa, Squarespace onları gerçekten gösterecektir! Ayrıca, birden fazla katkıda bulunanlara izin verme ve sosyal medya ile senkronizasyon gibi harika yerleşik özelliklere sahiptir – böylece blogunuz kazandı’sadece iyi görünmüyor’Uzun vadeli büyümeyi de destekleyeceğim.

Squarespace İncelememizi Okuyun bu tasarım odaklı web sitesi oluşturucu hakkında daha fazla bilgi için veya Squarespace Şablonları İncelememize bir göz atın sunulan tasarımlara düzgün bir şekilde bakmak için.

WordPress.org yerine hangi blog platformunu kullanmalıyım??

WordPress.org ana bloglama platformudur, ancak’herkes için değil. Bazı teknik becerileriniz varsa WordPress.com’u öneriyoruz, onun gibi’s WordPress.org hala bilinen güçlü blog araçları tutarken kullanmak için daha kolay bir platform. Eğer yapmazsan’hiç kodlamak istemiyorum, Weebly’i dene. Harika bloglama özellikleri, çekici tasarımları ve iyi SEO var. O’s çok başlangıç ​​dostu ve ölçeklenebilir de.

En İyi WordPress Alternatifleri hakkındaki kılavuzumuza göz atın WordPress yerine kullanabileceğiniz en iyi web sitesi oluşturucularının listesi için.

Para kazanmak için en iyi blog platformu?

WordPress.org, bloglardan para kazanmak için en popüler platformdur – birçok güçlü araç, özelleştirme ve büyüme alanı sunar. Eğer yapmazsan’WordPress kullanmak istemiyorsanız, iyi haber Wix, Weebly ve Squarespace de harika seçeneklerdir!

Online para kazanmak için arıyorsunuz? Instagram’da Para Kazanma kılavuzumuza göz atın Daha fazla bilgi edinmek için!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me