En İyi 8 Bulut Sağlayıcı

En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcıları


Bulut barındırma hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en iyi sağlayıcılardaki yorumları okumak ister misiniz? Sen’doğru yere geldim.

Web hosting internetin görünmeyen temelidir.

Ziyaret ettiğiniz her site bir yerde barındırılıyor. Sitenizin de barındırma ihtiyacı olacak ve kullanabileceğiniz en iyi seçeneklerden biri bulut barındırma.

Bir sunucuya bağlı olmak yerine, bulut barındırma sanal bir sunucu oluşturmak için kaynaklarını çeşitli kaynaklardan çeker.

Paylaşımlı barındırma ile sunucunuz bozulursa siteniz bozulur. Bir bulut sunucusu çökerse, ağdaki diğer sunucular boşluğu alır. Bulut barındırma, uygun fiyat ve güç arasında mükemmel bir denge sağlar.

Contents

Cloud Hosting Nedir??

Bulut barındırma, sitenizin birden fazla sunucuda depolandığı yerdir, bu da kaynakları farklı yerlerden almanızı sağlar. Bu, bulut barındırma işlemini çok ölçeklenebilir, güvenilir ve esnek bir barındırma türü haline getirir; trafik gibi şeylerde artış ve düşüş yaşayan siteler için mükemmeldir.

Bulut barındırma, esnekliğe ihtiyaç duyan herkes için mükemmeldir. Planınızı kullandıkça öde mobil gibi düşünün: her ay kendi kaynak sınırlarınıza karar veriyorsunuz ve buna göre ödeme yapıyorsunuz.

Örneğin, büyük bir pazarlama kampanyanız varsa, bulut barındırma bir kereye mahsus yoğun bir ay için hazırlanmanıza izin verir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce olmasa da onlarca barındırma sağlayıcısı vardır ve doğru olanı bulmak göz korkutucu bir olasılık olabilir. o’bu yüzden biz’ve işletmedeki en iyi bulut sunucularını bulmak için saatlerce araştırma yaptık.

En İyi Bulut Hosting Hizmetleri

Biz’özelliklerden ve güvenilirlikten destek ve paranın karşılığına kadar her şeyi analiz ettik. Yani, gecikmeden, işte bulut barındırma için ilk sekiz sağlayıcı:

 1. A2 Hosting: Bulut Barındırma için En İyisi.
 2. Cloudways: Yakın Bir İkincilik.
 3. Kamatera: Özelleştirme için En İyisi.
 4. SiteGround: En iyi özellikler.
 5. Hostwinds: Bütçede olanlar için en iyisi.
 6. Hareket halinde: En İyi Yardım & Destek.
 7. HostGator: Ölçülmemiş Depolama.
 8. dreamhost: En Ucuz Bulut Barındırma.

İzin Vermek’l l lilerimizden ilk üçe hızlıca bir göz atın. A2 Hosting, etkileyici özellikleri ve her zaman para iade garantisi ile ilk sırada yer almaktadır. Cloudways esnek veri merkezi seçenekleri için ikinci sırada yer alırken, Kamatera mükemmel kişiselleştirme seçenekleriyle üçüncü sırada yer alıyor.

Aşağıdaki yıldız derecelendirmelerini karşılaştırarak bu ilk üç sağlayıcıya daha yakından bakabilirsiniz.

Derecelendirmelerimizin tam bir dökümü için okumaya devam edin. Biz’hangi sağlayıcıların hangi ihtiyaçlara uygun olduğunu kapsayacak, fiyatlandırmaya bakacak ve birkaç onurlu söz de sunacaktır. Şimdi izin ver’gidiyor!

Yan Yana Bulut Barındırma Karşılaştırması

Hosting SağlayıcıMaksimum RAMMaks CPU’larMaksimum bant genişliğiKök ErişimiMaksimum Depolama AlanıuptimeEn ucuz fiyatWBE Değerlendirmesi (/ 5)A2 HostingCloudwaysKamateraSiteGroundHostwindsHareket halindeHostGatorDreamHost
32GB129TB&# 10003;250GB% 99,955 $ / ay4.2
384Gb9620TB’lık&# 10007;3840GB% 99.9910 $ / ay4
524GB104V40GB&# 10003;1000GB% 99,954 $ / ay3.8
10GB85TB&# 10007;120GB% 99.9880 $ / ay3.7
96 GB’a169TB&# 10003;750GB% 99,974,99 $ / ay3.6
8GBUnmetered86TB&# 10003;260GB% 99,97$ 34.99 / ay3.2
6GB6Unmetered&# 10007;Unmetered% 99.99$ 12.95 / ay3
16 GB8Unmetered&# 10003;100GB% 99,95$ 4.50 / mo3

Bu terimlerden bazıları size bir sürü teknik jargon gibi geliyorsa,’Endişelenme. Aşağıda, biz’ne anlama geldiklerini ve neden’önemlidir:

Rasgele Erişimli Bellek (RAM) bir tür dijital beyin gücüdür. Bilgisayarların görevleri tamamlaması için gerekli veri depolamasını sağlar. Sitenizde ne kadar çok RAM varsa, o kadar çok iş yapabilir. Çoğu web sitesi için, bir gigabayt (GB) veya iki tanesi sizi kapsamalıdır.

Bilgisayar İşlem Birimleri (CPU’lar) sunucunuzun çekirdeğidir. Bilgi işleyen beyin gibi davranırlar. Doğal olarak siteniz ne kadar fazlaysa siteniz o kadar verimli olur.

Bant genişliği sunucular (yani siteniz), internet ve kullanıcılar arasında akabilecek veri miktarıdır. Bant genişliği, bağlantılarda ne kadar bilginin yanı sıra ne kadar hızlı seyahat edebileceğini belirler. İyi bant genişliği ile barındırma, sitenizin yüksek trafikle başa çıkmasını sağlar.

Kök Erişimi size sunucunuzu özelleştirme imkanı verir’s çevre. Ekstra güvenlik gibi uzman yazılımlar yükleyebilir ve donanım ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Bu, barındırma hizmetinize ekstra bir esneklik katmanı ekler ve size daha fazla kontrol sağlar.

uptime kelimenin tam anlamıyla web sitenizin çevrimiçi olduğu süreyi ifade eder. O’% 100 çalışma süresi elde etmek imkansız, ancak amaç buna mümkün olduğunca yaklaşmaktır. Sonuçta, siteniz kapanırsa, hiç kimse sitenize erişemez.

1. A2 Hosting

Bulut Barındırma için En İyisi

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
5 $ – 371 $
2 TB – 9 TB
20 GB – 250 GB
Evet
Hayır
Evet
Evet her zaman

A2 Hosting hakkında neler seviyoruz

Bulut barındırma söz konusu olduğunda, A2 Hosting şunları yapabilir:’dövülmez. Özellikler için yaptığımız araştırmaların en iyisi oldu ve ayrıca her zaman para iade garantisi var – başka bir sağlayıcı tarafından sunulmayan bir şey.

O’bulut planları da ayda 5 dolardan başlayarak çok pahalı değil; çalışma süresi açıkken’t% 99,95 ile en iyisi, mükemmel özellikler zenginliği elde edersiniz.

Bu özellikler arasında 250 GB’a kadar depolama alanı, 12 CPU çekirdeği ve 32 GB RAM bulunur. Oh, ve sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz – diğer bulut barındırma sağlayıcılarının’teklif.

Neler geliştirilebilir?

Bir SSL sertifikası için eklenti olarak ödeme yapmak biraz can sıkıcıdır – ücretsiz bir alan adı almaz – ancak 5 TL’lik bir başlangıç ​​fiyatı için’yanlış gitme.

2. Bulut Yolları

Yakın Bir İkincilik

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
10 $ – 1290.04 $
1 TB – 10 TB
25 GB – 3840 GB
Hayır
Hayır
Hayır
Hayır

Cloudways hakkında sevdiklerimiz

Cloudways güçlü bir ikinci yer seçeneğidir ve ne yaptığınıza bağlı olarak bir numara olabilir’yeniden arıyor. Bu platform, bulut sunucularınızı 25’ten fazla global konumdan birinden dağıtmanıza olanak tanır ve bölgeyi ve şehri kendiniz seçebilirsiniz.

Bu demektir ki’Asla sunucularınızdan çok uzakta olmayacak, bu da site hızı için harika. Ayrıca Cloudways’ planları rakiplerinden daha esnektir. Fiyatlar seçtiğiniz veri merkezine bağlıdır, ancak web sitenize en uygun olana bağlı olarak aylık veya saatlik fiyatlandırma paketleri arasında seçim yapabilirsiniz..

Örneğin, New York, San Francisco, Londra ve diğer birkaç şehirde bulunan Digital Ocean veri merkezi ile temel plan için aylık 10 $ ödeyebilirsiniz. Veya çok fazla esnekliğe değer veriyorsanız, aynı plan ve veri merkezini 0,0139 $ / saat’lik bir kullandıkça öde oranı için alabilirsiniz.

Neler geliştirilebilir?

Cloudways, 7/24 canlı sohbet ve kolay bir bilet sistemi de dahil olmak üzere tüm planlarında çok etkileyici müşteri desteği sunar. Sen yine de’iki ücretli destek planından birine kaydolmanız gerekecek’d bu temel özelliklerden daha fazlasını ister. Aylık 100 ABD doları için Gelişmiş destek planı, proaktif saha izleme ve araştırmaları ile özelleştirme konusunda yardım içerir. 7/24 telefon desteği istiyorsanız,’Aylık 500 $ olan Premium destek planına göre ölçeklendirilecek.

3. Kamatera

Özelleştirme için En İyisi

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
4 $ – 3700 $
1 GB – 40 GB
20 GB – 1000 GB
Hayır
Hayır
Evet
Hayır

Kamatera hakkında sevdiğimiz şey

Kamatera, bulut sunucularınız üzerinde tam kontrol sağlayan tek görev çözümü olup, görev sunucularınıza kimlerin root erişimi alacağına karar vermek veya IP tahsisini seçmektir.

Kamatera, kaynakları yukarı veya aşağı ölçeklendirme konusunda da çok esneklik sunar. Sunucu kapasitesi dakikalar içinde artırılabilir veya azaltılabilir ve CPU, RAM, depolama alanı ve hatta güvenlik duvarları gibi öğeler, tek bir tıklamayla eklenebilir veya kaldırılabilir.

Kısacası, tamamen kişiselleştirilmiş bir hosting planı istiyorsanız Kamatera harika.

Neler geliştirilebilir?

Özelleştirmeye göre çalışma süresine değer veriyorsanız Kamatera’nın yalnızca% 99,95 çalışma süresini garanti edebileceğini unutmayın. Genel olarak, bu hala güçlü bir yüzdedir ve yılda sadece yaklaşık 4.5 saatlik kesinti süresine karşılık gelir. Ancak HostGator ve Cloudways, Kamatera’nın% 99,99 garantisiyle karşılaştırıldığında’s çalışma süresi biraz kısalıyor.

4. Site Alanı

En iyi özellikler

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
80 $ – 240 $
5TB
40 GB – 120 GB
Evet
Hayır
Hayır
Evet – 15 gün boyunca teklif edildi

SiteGround hakkında neler seviyoruz?

Sunulan mükemmel yardım ve destek (telefon, canlı sohbet ve e-posta yoluyla) yanı sıra% 99,98’lik çok güçlü bir çalışma süresi garantisi ve harika özellikler ile’t SiteGround ile çok fazla yanlış gitmeyin. Bizim hosting araştırması, 3,7 / 5 genel puanı ile son derece güvenilir bir sağlayıcı olarak bulundu.

Neler geliştirilebilir?

SiteGround’un puan kaybettiği birkaç yer var. İlk olarak, öyle değil’t Planlarıyla birlikte ücretsiz bir alan adı sunmayın. Eğer yapmazsan’Henüz bir alan adına sahip olmak, ücretsiz bir tane almak kullanışlı bir bonus ve diğer birçok sağlayıcı tarafından sunulan bir şey. İkincisi, 80 dolarlık başlangıç ​​fiyatı diğer sağlayıcılardan çok daha yüksek -’paylaşılan bir plandan geliyorsanız, bu oldukça bir adım gibi hissedeceksiniz.

Bununla birlikte, SiteGround genellikle genel olarak iyi puan alır ve mükemmel çalışma süresi, mükemmel destek ve 5 TB bant genişliği kombinasyonu, özellikleri öne çıkarır.

5. Hostwinds

Bütçede olanlar için en iyisi

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
4,99 ABD doları – 328,99 ABD doları
1 TB – 9 TB
30 GB – 750 GB
Hayır
Hayır
Evet
Evet – 60 gün

Hostwinds Hakkında Neler Seviyoruz?

Hostwinds, bulut planlarında yeterli miktarda depolama, bant genişliği ve RAM ile çoğu uygulama için tek tıklamayla yükleme seçenekleri sunar.

Hostwinds planının en iyi kısmı saatlik fiyat dökümüdür. Örneğin, en temel bulut barındırma planı 0,006931 $ / saat iken, en gelişmiş bulut planı 0,456931 $ / saattir. Bu, sırasıyla 4,99 $ ve 328,99 $ / ay’dır ve aradaki her Hostwind planı rakiplerine kıyasla ucuzdur (’DreamHost ile daha fazla tasarruf edersiniz). En iyisi, bu sağlayıcı’60 günlük para iade garantisi çoğu zamandan daha uzun sürer.

Neler geliştirilebilir?

Hostwinds ucuz ve sen’ll para için iyi bir değer olsun. Dedi ki, kazandın’t Aynı özellik derinliğine ve genişliğine erişemezsiniz’d daha pahalı bir sağlayıcı ile olsun. Ücretsiz yedeklemeler, ücretsiz alan adları ve sunucu özelleştirme aren’t bu sağlayıcıya dahil.

6. InMotion

En İyi Yardım & Destek

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
34,99 ABD doları – 114,99 ABD doları
4 TB – 86 TB
75 GB – 260 GB
Evet
Evet – 6 ve 12 aylık planların tümü için
Evet
Evet – 30 gün (ancak yalnızca 6+ aylık planlar için)

InMotion hakkında sevdiğimiz şey

InMotion, paylaşılan ve VPS barındırma ile daha iyi bilinir, ancak bu’demek istemiyorum’burada önerecek bir şey yok. Ana satış noktası müşteri hizmetidir – 7/24 canlı sohbet ve telefon desteği, yardım biletleri ve herhangi bir sorununuz olduğunda kapsamlı bir bilgi merkezi sunar.

Özellikler için de iyi puanlar. Ücretsiz etki alanları ve yedeklemeler, sınırsız e-posta hesapları ve web siteleri, ölçülmemiş CPU çekirdeği ve kök erişimi beklediğiniz özelliklerden sadece birkaçıdır. Sunulan yardım da deneyimlerimizde oldukça güçlü, bu da her zaman yardımcı oluyor.

Neler geliştirilebilir?

Bu listedeki diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında InMotion’s RAM 8GB ile oldukça düşük. Bant genişliği de biraz sınırlıdır, bu da siteniz ani trafik dalgalanmaları yaşarsa sizi kısa bırakabilir.

7. HostGator

Ölçülmemiş Depolama

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
12,95 $ – 19,95 $
Unmetered
Unmetered
Evet
Hayır
Hayır
Evet – 45 gün

HostGator hakkında sevdiğimiz şey

HostGator, en iyi genel barındırma sağlayıcısı olarak araştırma sıralamasında zirveye yerleşti. Özel barındırma paketleriyle daha iyi bilinmesine rağmen, HostGator’s% 99,99 çalışma süresi sunduğu her türlü barındırmada taşır. Büyük bir web siteniz varsa – web sayfası miktarı veya görüntüler gibi yüksek kaliteli içerik – HostGator’s ölçülmemiş depolama sizi iyi durumda tutacaktır. Ölçülmemiş bant genişliği dalgalanan trafiği sunmanıza da yardımcı olacaktır.

HostGator, her biri 12,95 $ ile 19,95 $ / ay arasında çok makul bir fiyat aralığı arasında yer alan üç bulut barındırma planına sahiptir. Sen’Ayrıca sınırsız e-posta hesapları ve cömert 45 günlük para iade garantisi alacaksınız.

Neler geliştirilebilir?

Düşük maliyetler nedeniyle kaynaklarınız biraz sınırlıdır. Orada’ücretsiz alan yok, ücretsiz yedekleme yok ve root erişimi yok, bu nedenle bu özelliklerin sizin için bir anlaşma olup olmayacağını düşünün.

8. DreamHost

En Ucuz Bulut Barındırma

Fiyatlandırma Bant genişliği Depolama Ücretsiz yedeklemeler? Ücretsiz alan adı? Kök erişimi? Para iade garantisi?
4,50 ABD doları – 96 ABD doları
Unmetered
100GB
Evet (WordPress siteleri için)
Hayır
Evet
Hayır

DreamHost hakkında sevdiğimiz şey

Bir sağlayıcı dünyanın en iyi barındırma özelliklerine sahip olabilir, ancak fiyatı bütçenizin dışındaysa,’Size yardım edemem. Neyse ki, DreamHost bulut barındırma hizmetini herkes için erişilebilir hale getirir. Planlar 4,50 dolardan başlıyor ve en pahalı olanı bile 100 doların altında geliyor. Sen’sabit bir saat yerine saatlik ücret de alınır. Orada’ayrıca ölçülmemiş bant genişliği, 16 GB’a kadar RAM, 4 CPU çekirdeği ve ücretsiz SSL güvenlik sertifikası.

Neler geliştirilebilir?

Ancak oldukça önemli bazı dezavantajlar var: ücretsiz alan adı yok, canlı sohbet ve telefon desteği yok ve para iade garantisi yok (’En ucuz plana göre, ancak 96 $ / ay planına kaydolursanız endişelenin!). Sen’ayrıca bir DreamHost bulut barındırma planında web sitenizi gerçekten büyütme potansiyelinizi sınırlandırarak 100 GB depolama alanı ile sınırlandırıldı.

Doğru Hosting Sağlayıcısını Nasıl Seçersiniz?

Bir bulut sağlayıcı barındırma seçerken dikkate alınması gereken birkaç temel faktör vardır. Biz’burada onlara hitap etmeye çalıştım. Neye ihtiyacınız olduğunu yalnızca siz bilirsiniz; tek yapabileceğimiz sizi doğru yöne yönlendirmek.

Önceliklendirmeyi önerdiğimiz birkaç önemli şey şunlardır:

Senin bütçen büyük. Hosting için ne kadar harcamak istersiniz??

Müşteri desteği eğer bir nimet olabilir’Bu web barındırma malarkey yeni. Sadece herhangi bir barındırma hıçkırıkıyla sizi desteklemez, aynı zamanda’nasıl çalıştığını öğreneceğim.

Para iade garantileri Yapmadığından emin ol’t Yapmadığınız bir hizmet için 18 aylık bir sözleşmede sıkışıp kalmayın’t İstiyorum veya ihtiyacım yok. Hareket halindeki bir sağlayıcıyı görmeniz için size zaman kazandırır.

uptime dikkate alınması gereken en önemli özelliklerden biridir. Web siteniz düzenli olarak kapanırsa, ilgili herkes için bir kabus haline gelir, bu yüzden neredeyse mükemmel çalışma süresi sunan bir sağlayıcı bulmak büyük bir artıdır.

Kök erişimi orada daha fazla tekniker halk için de yararlı olabilir. Sunucunuz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak’ortamı, sitenize özel olarak fayda sağlayacak ekstra yazılım yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcıları: Sonuç

Bulut barındırma, modern ve güvenilir bir barındırma biçimidir.’sana şaşmamalı’onunla ilgileniyorum!

Araştırmamızdan sekiz çarpıcı bulut barındırma sağlayıcısı var. Her biri masaya biraz farklı bir şey getiriyor, bu yüzden’ne olduğunu bilmek önemli’yeniden arıyorum.

Özetlemek gerekirse,’en iyi sağlayıcılardan ve uzmanlaştıklarından.

En İyi 8 Bulut Sağlayıcı: The Roundup

 1. A2 Hosting: Bulut Barındırma için En İyisi.
 2. Cloudways: Yakın Bir İkincilik.
 3. Kamatera: Özelleştirme için En İyisi.
 4. SiteGround: En iyi özellikler.
 5. Hostwinds: Bütçede olanlar için en iyisi.
 6. Hareket halinde: En İyi Yardım & Destek.
 7. HostGator: Ölçülmemiş Depolama.
 8. dreamhost: En Ucuz Bulut Barındırma.

Eğer sen’bulut barındırma crème de la crème yeniden arıyor, A2 Hosting gitmek için bir yoldur. Rakiplerinden daha iyi özelliklere sahip ve kazandı’sana bir kol ve bir bacak maliyeti.

Eğer sen’nakit kısa, biz barındırma sağlayıcısı’d tavsiye DreamHost olduğunu. Ayda sadece 4,50 ABD doları olan bulut barındırma maliyetiyle paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlar.

Fiyatın ötesinde, özellikler bakmanız gereken en önemli şeydir. Neyi açıkla’Sizin için en önemlisi – depolama, RAM, çalışma süresi vb. – ve oradan çalışın. Daha ayrıntılı, yan yana karşılaştırmaya ihtiyacınız varsa, web barındırma sağlayıcılarımız karşılaştırma tablosuna bir göz atın.

En İyi Bulut Barındırma Sağlayıcıları: SSS

Ne’s paylaşılan barındırma ve bulut barındırma arasındaki fark?

Paylaşılan barındırma, aynı sunucuyu paylaşan birden çok siteyi içerir. Bulut barındırma, birden çok sunucunun kaynaklarını paylaşan birden çok siteyi içerir. Bulut barındırma isn’t bir yere bağlı ve bu nedenle kesintilere daha az yatkındır – bir sunucu çökerse, diğeri boşluğu alabilir.

Bulut barındırma maliyeti ne kadar?

Bulut barındırma çok esnektir, bu nedenle ödediğiniz fiyat kullandığınız kaynak miktarına bağlıdır. Genel olarak konuşursak, bulut barındırma yaklaşık 5 $ ‘dan başlar ve yüzlerce (hatta bazen binlerce) olabilir. Bununla birlikte, çoğu sitenin yalnızca 5 ila 50 ABD doları arasında ödeme yapması gerekir.

Barındırma sağlayıcıları arasında değişiklik yapabilir miyim?

Evet. O’çevrimiçi ev taşımak gibi – yeni bir sağlayıcıya kaydolur, dijital eşyalarınızı yeni evinize taşırsınız, ardından eski sağlayıcı ile sözleşmenizi iptal edersiniz. Kulağa tuhaf gelebilir, ama sen’ne kadar basit olduğuna şaşırmayın. HostGator gibi bazı sağlayıcılar sizin için harekete geçmeyi bile teklif ediyor.

Bir web sitesini kendim barındırabilir miyim?

O’mümkün, ama biz’t tavsiye ederim. Kalbinde, iyi barındırma erişilebilirlikle ilgilidir – herkes, her yerde bir web sitesine her zaman erişebilmelidir. Kendi sunucunuzu kurmak çok fazla teknik bilgi gerektirir ve’daha az güvenilir bir sunucu için daha fazla harcama yapacağız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map