Ucuz VPS Hosting Sağlayıcıları: 10 Para Tasarruf Hizmeti

En ucuz on VPS barındırma sağlayıcısı listemizle paranız için daha fazla patlama elde edin.


Sanal Özel Sunucu (VPS) barındırma, web sitenizin özel bir sunucu gibi davranan paylaşılan bir sunucuda barındırıldığı yerdir. Bir sürü jargon gibi mi geliyor? Don’Endişelenmeyin – ilk başta aynısını düşündük!

VPS’yi bir apartman dairesinde yaşamak gibi düşünün. Kendi alanınızın özgürlüğüne sahipsiniz, ama’bir binayı diğer sakinlerle paylaşmaya devam ediyor.

En Ucuz VPS Hosting

VPS hosting, yeni ve iddialı bir web sitesi veya biri için mükemmel bir seçimdir.’s onların paylaşılan barındırma planı fazla büyümüş ve yükseltmek istiyor.

Birçok kişi için sorun fiyat artışıdır: web siteniz daha büyük ve daha iyi şeyler için hazır, ancak aynı şey banka hesabınız için de söylenebilir?

Tabii, VPS hosting pahalı olabilir – HostPapa’s en pahalı planı sadece 300 $ / ay utangaç! – ama değil’olmak zorunda değil. Samanlıkta bir pazarlık bulmanıza yardımcı olmak için,’İğne benzeri hassasiyetle saatler süren araştırma ve test hizmetleri.

Sıkı çalışma ve uzman bilgisinin bir kombinasyonu ile,’Şimdi en ucuz VPS hosting sağlayıcılarının kapağını kaldırmaya hazırız. Yani, daha fazla uzatmadan, ilk on:

En İyi 10 Ucuz VPS Hosting Hizmeti

 1. Ana bilgisayar: 3.95 $ / ay
 2. DreamHost: 10,00 $ / ay
 3. Namecheap: $ 11.88 / ay
 4. Bluehost: $ 19.99 / ay
 5. iPage: $ 19.99 / ay
 6. HostPapa: $ 19.99 / ay
 7. GoDaddy: aylık 19,99 ABD doları
 8. InMotion: 29,19 $ / ay
 9. HostGator: 29,95 $ / ay
 10. A2 Barındırma: $ 32.99 / ay

Hostinger, ayda sadece 3,95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla en ucuz VPS sağlayıcısıdır. DreamHost 10,00 $ / ay ile ikinci sırada ve Namecheap 11,88 $ / ay ile güçlü bir üçüncü sırada yer alıyor. Bluehost, iPage, HostPapa ve GoDaddy’nin fiyatı sadece 19,99 $ ‘dan biraz daha fazla.

O’en ucuz VPS barındırma sağlayıcısı mutlaka sizin için en iyi sağlayıcı olmadığını akılda tutmak önemlidir. İyi uzun vadeli değeri olan barındırma planları size en düşük fiyata en iyi özellikleri verir – en düşük fiyata değil so-so özelliklerini sunar. İkinci seçenek, yalnızca temel bir siteye ihtiyacınız varsa, ancak’uzun oyun oynuyor, daha sonra ayda biraz daha fazla ödeme sitenizin kalitesinde gösterecektir.

Bunu bildiğim iyi oldu…

Bluehost, rakiplerinden bazılarından biraz daha pahalı olmasına rağmen, para için en iyi seçimdir. Örneğin, Bluehost ile’d Hostinger’a göre ayda 10.04 $ daha fazla öder. Ancak bu on dolar (ve değişiklik) size daha iyi müşteri hizmeti, çalışma süresi ve özellikler ile ücretsiz bir alan adı sağlar. Sonuçta, sen’sitenizin daha iyi görünmesi ve daha düzgün çalışması için ödeme yapıyorum.

Aşağıdaki yıldız derecelendirmelerini inceleyerek, en ucuz üç barındırma sağlayıcısının araştırmamızda nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz:

Ayrıntılara, fiyatlara, özelliklere ve daha fazlasına bakarak ayrıntılara girerken okumaya devam edin.

Yeni Müşteriler için Ucuz VPS Hosting Planları

Ne’s barındırma hakkında anlamak önemli çoğu sağlayıcıları teklif ‘yeni müşteri fırsatları.’ Bunlar, belirli bir süre devam eden barındırma promosyon fiyatlarıdır.

Promosyon döneminden sonra aylık fiyatınız normal fiyatla yenilenir. Bu, standart bir reklam tuzağı gibi görünebilir, ancak zaman dönemlerinin bazıları çok cömerttir! Aşağıdaki tabloya bir göz atın:

SağlayıcıPlanYeni Müşteriler için Aylık FiyatHostinger

DreamHost

Namecheap

Bluehost

iPage

HostPapa

GoDaddy

Hareket halinde

HostGator

A2 Hosting

1vCPU3,95 $ (ilk 48 ay için)
Temel10,00 $ (ilk 36 ay için)
titreşen yıldız$ 11.88 (ilk 12 ay için)
Standart19,99 $ (ilk 36 ay için)
Temel$ 19.99 (ilk 24 ay için)
Artı$ 19.99 (ilk ay için)
Başlatmak$ 19.99 (ilk 24 ay için)
VPS 1000HA-S29,19 $ (ilk 24 ay için)
Snappy 200029,95 $ (ilk 36 ay için)
Güç+32,99 $ (ilk 36 ay için)

Gördüğünüz gibi, çoğu tanıtım dönemi bir ila üç yıl sürer. Örneğin, Dreamhost’s Temel plan (genellikle 15 $ / ay) üç yıl için ayda sadece 10 dolar.

Diğer sağlayıcılar tanıtımlarında biraz daha ayrılmıştır, ancak’elde, hala büyük bir değer temsil. Bluehost’s Standart plan üç yıl için $ 19.99 / ay için kullanılabilir. Ve o’bundan sonra ayda sadece 10 $ daha fazla.

Şimdi fiyatları bildiğinize göre’her sağlayıcıya daha yakından bakalım ve Gerçekten mi paranızın karşılığını öğrenin. Başlamadan önce, bir güvenlik meselesi (kelimenin tam anlamıyla) – tüm bu sağlayıcılar bir SSL güvenlik sertifikası sunuyor, bu yüzden’t Her mini incelemede bahsetmekten rahatsız oldum.

Ana bilgisayar: 3.95 $ / ay

hostinger vps sayfası

Hostinger VPS Hosting UzmanlarıHostinger VPS Hosting Eksileri
 • Hem Linux hem de Windows VPS hosting mevcut
 • Çok çeşitli özellikler
 • Telefon desteği yok
 • Düşük çalışma süresi yüzdesi

Hostinger’Altı VPS planının her biri değişen derecelerde bellek, depolama ve bant genişliği sağlar. En düşükten en yükseğe, teklifler arasında değişir:

 • 1-8 GB bellek
 • 20-160 GB depolama alanı
 • 1.000-8.000 GB bant genişliği

Hostinger ile, Windows veya Linux VPS barındırma isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Çoğu sağlayıcı yalnızca Linux barındırma hizmeti sunar, çünkü’daha çok yönlü ve yaygın olarak kullanılır. Ancak, web siteniz başka Windows teknolojilerini zaten kullanıyorsa, bir Linux sunucusu söz konusu olmayabilir. O’Bu durumda Hostinger’ın web sitenizi barındırabileceğini bilmek güzel.

Hostinger’a rağmen’fantastik özellikleri, müşteri desteği tek bir ayrıntıda eksik: Hostinger şu anda telefonla destek vermemektedir. Canlı sohbetten çok dilli hizmetlere kadar mevcut destek seçenekleri çok iyi olsa da, Hostinger hala bu temel alanda rekabetin arkasında.

DreamHost: 10,00 $ / ay

DreamHost VPS BarındırmaDreamHost ucuz fiyatları temel siteler için mükemmeldir, ancak uzun vadede biraz sınırlayıcı olabilir.

DreamHost VPS Hosting UzmanlarıDreamHost VPS Hosting Eksileri
 • Sınırsız e-posta hesabı ve alan adı
 • Sınırsız bant genişliği
 • Canlı sohbet desteği yok
 • Temel planda yalnızca 30 GB depolama alanı

Eğer sen’Bir promosyon bittikten sonra fiyat artışından endişe duyuyorsanız, DreamHost’a bakmaya değer. Çok az ödediğiniz tutar – aylık 10 ABD doları – aylık 15 ABD doları.

DreamHost’ta’s Temel plan, sen’sadece 30GB depolama ve 1GB RAM alacak. Depolama alanı çoğu site için iyi olacaktır, ancak daha büyük olanlar tek bir gigabayt RAM ile mücadele edebilir. Gerçek satış noktaları sınırsız teklifleridir: hepsi standart olarak alanlar, e-posta hesapları ve bant genişliği.

DreamHost’un tahminlerimize düştüğü yer,’t Root erişimi vermek. Bu kazandığın anlamına gelir’t Sunucu ortamı üzerinde tam denetime sahip olmak. DreamHost, canlı sohbet servisi olmadan müşteri desteğinde de geride kalıyor – bu nedenle paradan tasarruf edebilirsiniz, ancak kesinlikle zaman değil.

Namecheap: $ 11.88 / ay

namecheap vps

Namecheap VPS Hosting UzmanlarıNamecheap VPS Hosting Eksileri
 • Ücretsiz alan adı
 • Ücretsiz yedeklemeler
 • En iyi rakiplerden daha az bant genişliği ve RAM
 • Telefon desteği yok

Namecheap iki yıldız VPS hosting planı sunuyor: Pulsar ($ 11.88 / ay) ve Quasar (19.88 $ / ay). Bu planların her ikisi de ücretsiz alan adı, gizlilik koruması, tam root erişimi ve 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Namecheap ayrıca ücretsiz yedeklemeler sunar, böylece web siteniz hakkında güvende hissedebilirsiniz.

Pulsar planı, başlamanız için yeterli bant genişliği (1000GB) ve RAM (2GB) ile birlikte gelir, ancak’senin kadar değil’bazı en iyi rakiplerden almak. Bununla birlikte, Namecheap, Pulsar planında 2 CPU ve Quasar planında 4 CPU çekirdeği sunuyor..

Namecheap ayrıca bilgi merkezi ve 7/24 canlı sohbet durumu sayesinde de büyük destek sağlıyor. Ancak telefon desteği sizin için önemliyse, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz, çünkü Namecheap’Şu anda teklif etmiyorum.

Bluehost: $ 19.99 / ay

Bluehost VPS BarındırmaBluehost piyasadaki en iyi hosting sağlayıcılarından biridir.

Bluehost VPS Hosting UzmanlarıBluehost VPS Hosting Eksileri
 • % 99,98 çalışma süresi
 • Ücretsiz alan adı
 • Yalnızca 1 TB bant genişliği
 • 1 özel IP adresi

Bluehost, WordPress barındırma paketleriyle ünlüdür, ancak VPS müşterilerine sunmak için tonlarca vardır. Etkileyici bir çalışma süresi ve bir dizi diğer özellik ile’nedenini görmek kolay.

Bluehost, Standart plan kullanıcılarına sınırsız e-posta hesabı ve etki alanı, 2 GB RAM ve 1 TB bant genişliği sağlar. Göze çarpan özelliği, ucuz VPS planları arasında nadiren sunulan ücretsiz bir alan adıdır..

Bluehost ayrıca web barındırma deneyiminin paha biçilmez bir parçası olan ve kesinlikle birkaç dolar değerinde olan yardım ve destek araştırmalarımızda 5/5 puan aldı..

iPage: $ 19.99 / ay

iPage VPS BarındırmaOrada’inkar etmek iPage ucuz fırsatlar sunuyor, ama onlar için hız feda.

iPage VPS Hosting UzmanlarıiPage VPS Hosting Eksileri
 • 1 yıllık ücretsiz alan adı
 • Çoklu yardım ve destek kaynakları
 • % 99,94 kötü çalışma süresi
 • Yalnızca 1 TB bant genişliği

iPage çok fiyat odaklı. En pahalı VPS hosting planı bile ayda 100 $ ‘ın altında – sadece A2 Hosting tarafından rakip bir ücret. Ancak en büyük kusur çalışma süresidir. Sadece% 99.94’te’s en düşüklerden biri’test ettim.

Ne olmuş yani’A2 hakkında iyi mi? Temel planında 1GB RAM, 40GB depolama alanı, isteğe bağlı kök erişimi ve ilk yıl için alan adınızı ücretsiz alırsınız. Canlı sohbet, telefon, bilet sistemi ve yardım merkezi aracılığıyla da yardım almanın birçok yolu var.

HostPapa: $ 19.99 / ay

Hostpapa VPS BarındırmaHostPapa yüzeyde harika görünüyor, ancak pahalı yenileme maliyetlerine karşı dikkatli olun.

HostPapa VPS Hosting UzmanlarıHostPapa VPS Hosting Eksileri
 • 4 CPU çekirdeği
 • Sınırsız alan adı ve e-posta hesabı
 • Yenileme maliyetinde büyük artış
 • Ücretsiz yedek yok

Size karşı dürüst olmak gerekirse, tamamen fiyata dayalı olarak, HostPapa’t Mükemmel bir seçim. 19.99 $ / ay promosyon fiyatı yüzeyde harika görünüyor, ancak biraz daha derine çizin ve siz’göreceğim’s sadece bir ay boyunca geçerlidir. Sonra ayda 49.99 dolara yükseliyor.

HostPapa’s özellikleri aren’t korkunç – sınırsız alan adı ve e-posta hesabı alırsınız ve% 99,97 çalışma süresi oldukça iyi. Ancak yedeklemelerin size en az 35,88 $ ‘a mal olacağı, paranızı cebinizde sıkıca tutmak için yeterlidir.

GoDaddy: aylık 19,99 ABD doları

GoDaddy VPS BarındırmaGoDaddy birçok harika hizmet sunuyor, ancak VPS hosting değil’t en güçlü.

GoDaddy VPS Hosting UzmanlarıGoDaddy VPS Hosting Eksileri
 • Sınırsız bant genişliği
 • Hem Linux hem de Windows sunucuları
 • 7/24 canlı sohbet veya bilet desteği yok
 • Para iade garantisi yok

GoDaddy dünya’s en büyük alan adı kayıt kuruluşu. Sezgisel bir AI (Yapay Zeka) web sitesi oluşturucusuna sahiptir ve web hosting de sunar. Hizmetleri ortalamanın üzerindedir, ancak’Bütün esnafların Jack’i demeye haksızlık etmiyor.

İronik olarak, yapmıyorsun’t GoDaddy ile ücretsiz alan adı alma’s VPS hosting veya 7/24 canlı sohbet veya bilet desteğine erişiminiz yok. Yine de özelliklerinin çoğu ayağa kalkar: çalışma süresi saygın bir% 99.97’dir ve sınırsız bant genişliği elde edersiniz, bu harika bir bonus.

InMotion: 29,19 $ / ay

InMotion VPS BarındırmaInMotion, hem Paylaşılan hem de VPS barındırma için en üst düzey sağlayıcıdır.

InMotion VPS Hosting UzmanlarıInMotion VPS Hosting Eksileri
 • Sınırsız CPU çekirdeği, etki alanı ve e-posta hesabı
 • 6-12 aylık planlarla ücretsiz alan adı
 • Oldukça pahalı üst seviye VPS hosting planları
 • Ortalama çalışma süresi% 99.97

VPS hosting söz konusu olduğunda, InMotion çok iyi. Sen’diğer bazı sağlayıcılar için biraz daha fazla kabuk zorunda kalacağız, ama ne’kalite özellikleri ve hizmet yeniden elde.

4 GB RAM, 75 GB depolama alanı ve 4 TB bant genişliği – ve’sadece InMotion’da’ın en temel VPS planı. Sen’ayrıca isteğe bağlı root erişimi, ücretsiz yedeklemeler ve sınırsız CPU çekirdeği, e-posta hesabı ve etki alanına merhaba diyecek.

29,19 $ / ay ücretini karşılayabiliyorsanız,’InMotion VPS barındırma planını tercih etmemek için çok küçük bir neden.

HostGator: 29,95 $ / ay

HostGator VPS BarındırmaHostGator en iyi çok yönlü barındırma hizmetini sunar ve VPS barındırma dikkate alınmaya değer.

HostGator VPS Hosting UzmanlarıHostGator VPS Hosting Eksileri
 • 120 GB depolama alanı
 • % 99,99 çalışma süresi
 • Süper pahalı yenileme maliyeti
 • Ücretsiz alan adı yok

HostGator, genel web barındırma derecelendirmelerimizde en iyisini gerçekleştirdi, ancak’özellikle VPS hosting için en iyisi değil. Yine de bazı harika özellikleri var.

Yüksek kaliteli görüntülere sahip büyük web siteleri için mükemmel olan 120 GB’lık göz alıcı bir depolama alanında gözlerinizi ziyafet çekin. 1,5 TB bant genişliği’t korkunç ve ücretsiz yedeklemeler güzel küçük bir bonus.

Yenileme fiyatına (89.95 $) baktığınızda sorunlar ortaya çıkar. Bununla birlikte, promosyon anlaşması üç yıl sürüyor, böylece’ilk göründüğü kadar kötü değil. Ama yine de – küçük ve orta ölçekli bir web sitesi kuran herkes’bu kadar çok şey yapmak zorunda değilim.

A2 Barındırma: $ 32.99 / ay

A2 Hosting VPS BarındırmaA2 Hosting müşteri hizmetleri ile tanınır, bu yüzden’eğer aklınızda bulundurmanız gereken bir şey’Toplam bir acemi yeniden.

A2 VPS Hosting UzmanlarıA2 VPS Hosting Eksileri
 • Herhangi bir barındırma sağlayıcısının en iyi müşteri hizmeti
 • Herzaman para iade garantisi
 • Ücretsiz alan adı yok
 • Yalnızca% 99,95 çalışma süresi

Hostinger gibi, A2 Hosting de hem Windows hem de Linux sunucu barındırma hizmeti sunmaktan gurur duyar. Linux çok daha yaygındır, ancak pek çok sağlayıcı her ikisini de sunmaz. Ayrıca en ucuz VPS planında size 4GB RAM, 75GB depolama alanı ve 2 TB bant genişliği sunar.

İnsanların VPS hosting sağlayıcısı olarak A2’yi seçmelerinin en büyük nedeni teklif yardımıdır. 7/24 telefon ve canlı sohbet desteği, bilet sistemi ve sezgisel bilgi merkezi, teknik olarak daha az yetenekli.

Ucuz VPS Hosting Yenileme Planları

Promosyon fiyatları harika, ancak izin’dürüst ol – bu’s uzun vadeli maliyet’en önemlisi. Sen yapma’t Mutlu bir ay 19,99 $ ödemek istiyorum, ancak daha sonra bir sonraki 49,99 $ / ay fatura ile vurmak için (biz’size bakıyoruz, HostPapa).

Yani, bunu göz önünde bulundurarak, promosyon sonrası fiyata dayalı olarak sunulan en ucuz VPS barındırma planları şunlardır:

SağlayıcıPlanAylık Yenileme FiyatıHostinger

Namecheap

DreamHost

iPage

Bluehost

GoDaddy

Hareket halinde

HostPapa

A2 Hosting

HostGator

1vCPU$ 9.95
titreşen yıldız$ 14.88
Temel$ 15.00
Temel$ 24.99
Standart$ 29.99
ekonomi$ 29.99
VPS 1000HA-S$ 39.99
Artı$ 49.99
Güç+$ 49.99
Snappy 2000$ 89.95

Eğer sen’gerçek bir pazarlık avcısı ve don’Kargaşaya dikkat etmeyin, tanıtım süreniz sona erdikten sonra bir sağlayıcıdan diğerine geçebilirsiniz. O’daha fazla çaba sarf ediyorsun ama sen’sitenizi barındırmak için asla tam fiyat ödemek zorunda kalmayacaksınız!

Ucuz VPS Hosting: Özet

Şimdi en ucuz VPS sağlayıcılarının kim olduğu hakkında net bir fikriniz olmalı. Sadece bu da değil, biz’İhtiyaçlarınıza göre en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için her sağlayıcı hakkında biraz bilgi verin.

VPS hosting, promosyonlar nedeniyle yeni müşteriler için daha ucuzdur. Bunlar ‘Yeni müşteri’ genellikle ilk bir ila üç yıl süren aylık ücretler (veya Hostinger’da’durumda, dört yıl). Yani, eğer’burada ucuz VPS hosting arıyoruz’orada en ucuz on bir özeti:

En İyi 10 Ucuz VPS Hosting Hizmeti

 1. Ana bilgisayar: 3.95 $ / ay
 2. DreamHost: 10,00 $ / ay
 3. Namecheap: $ 11.88 / ay
 4. Bluehost: $ 19.99 / ay
 5. iPage: $ 19.99 / ay
 6. Hostpapa: $ 19.99 / ay
 7. GoDaddy: aylık 19,99 ABD doları
 8. InMotion: 29,19 $ / ay
 9. HostGator: 29,95 $ / ay
 10. A2 Barındırma: $ 32.99 / ay

Ucuz bir VPS Hosting Sağlayıcı Nasıl Seçilir

Bildiğimiz gibi ucuz değil’t Daima en iyi değer anlamına gelir. Eğer sen’uygun maliyetli ve mükemmel kalite arasında mükemmel bir orta yol arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var:

 • Çalışma Süresi – Çalışma süresi yetersiz olan hizmetlere karşı dikkatli olun. Ucuz olabilir, ancak siteniz bozulursa,’hiçbir şey için tekrar ödeme.
 • Bant genişliği – Her hafta birkaç bin ziyaretçi almayı düşünüyorsanız bant genişliği önemlidir. Yavaş yükleme hızları, sitenize göz atan veya sitenizden seken biri arasındaki fark olabilir.
 • Depolama Alanı – Tonlarca web sayfası veya yüksek kaliteli medya (fotoğraf, video vb.) Olan herhangi bir site için geniş depolama alanına sahip bir plan seçtiğinizden emin olun..
 • Web Sitesinin Amacı – Kulağa bariz gelebilir, ancak’bir işletme web sitesi çalıştırıyorsanız, ücretsiz e-posta hesapları gibi şeyler çalışanların sizi güçlükten kurtarması için hoş bir dokunuş.

Örneğin, Bluehost’u Hostinger üzerinden öneriyoruz, çünkü Bluehost daha pahalı olsa da,’daha kaliteli ve daha iyi müşteri hizmetlerine yatırım yapıyoruz. Ondan bu yana’Kendi web sitenizi oluşturmak için küçük bir görev yok, ekstra paranın buna değer olduğunu düşünüyoruz.

Bu makalede bahsedilen tüm sağlayıcıların – GoDaddy dışında – en az 30 gün para iade garantisi vardır. Öyleyse neden onlara bir koşuşturma vermiyorsunuz – sonuçta kazandı’sana bir şeye mal olmak zorunda değil.

Ucuz VPS Hosting: SSS

VPS ne kadar barındırıyor?

VPS hosting maliyeti büyük ölçüde değişebilir. Ayda 2 $ kadar veya ayda 300 $ kadar ödeme yapabilirsiniz. Çoğu standart VPS hosting planı size aylık 20-30 $ arasında mal olacak. Ucuz promosyon fırsatları var, ancak bunlar sadece ilk bir ila üç yıl sürüyor.

Ne’s paylaşılan ve VPS hosting arasındaki fark?

Paylaşılan barındırma, kaynaklarınızın tümü aynı sunucuda barındırılan birden çok web sitesi arasında bölündüğü yerdir. Sunucudaki diğer sitelerin performansı doğrudan sizin sitenize etki eder. VPS hosting ile siteniz üzerinde daha fazla donanım ve daha fazla kontrole sahip olursunuz’kalite ve performans.

VPS hosting avantajları nelerdir?

VPS hosting size özel hosting daha önemli bir daha düşük bir fiyata, paylaşılan hosting daha fazla kaynak ve esneklik sağlar. O’Kendi yazılımınızı indirebileceğiniz ve siteniz üzerinde daha fazla söz sahibi olabileceğiniz ikisi arasında hoş bir orta yol’güvenlik, performans ve özelleştirme.

Ne’s yönetilen ve yönetilmeyen VPS hosting arasındaki fark?

Yönetilen VPS hosting, kurulum sürecinin sizin için halledildiği yerdir. Güvenlik sorunları veya hata düzeltmeleriyle uğraşmaktan da sorumlu değilsiniz. Yönetilmeyen ile’tamamen size kalmış. Aslında, yönetilmeyen genellikle daha ucuzdur, ancak yalnızca geliştiriciler ve teknik uzmanlar tarafından kullanılır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me