Rašymas internete: 19 svarbiausių patarimų

Svarbiausias žiniatinklio rašymo vadovas

Temų vaizdų rašymas žiniatinkliuiRašydamas turinį internetinei auditorijai, turi savo iššūkius, taisykles ir paslėptas klaidas. Rašydami savo žiniatinklio turinį žmonės daro daug klaidų.


Mes ne’nenoriu, kad prisijungtum prie jų.

Mes’pakartokite čia, kad įsitikintumėte, jog įveikiate įprastus kelionių pavojus, ir padėsite sukurti nuostabų internetinį turinį. Nugalėk savo konkurenciją, apakink skaitytojus ir įkvėpk savo svetainei naują gyvybę naudodamas mūsų išsamų vadovą.

Mes’Apžvelgsime svarbiausias žiniatinklio rašymo taisykles ir pateiksime išskirtinių realių ekspertų, kurie pasitiki žvaigždės turinio pragyvenimui, įžvalgų..

Net internetiniai rašymo privalumai gali suklupti ir prarasti savo skaitytojus’ susidomėjimas. Ar tu’iš naujo pradedant dienoraštį, rašant kopiją savo verslo svetainei ar tvarkant socialinės žiniasklaidos abonementus, šiame vadove bus pateikiami veiksmingi patarimai, kaip pagerinti įsitraukimą ir padidinti konversijas..

Mūsų pirmasis, neoficialus patarimas yra, kad įžanga būtų trumpa – taigi mes’d geriau pereikite prie gero dalyko!

interneto svetainių kūrėjų ekspertų rašymas interneto infografijai

Patogioje infografikoje rodomi visi 19 žingsnių, reikalingų žiniatinkliui rašyti. Nesivaržykite išsaugoti, dalytis juo ir grįžti prie jo, kai tik prireiks naudingų rašymo patarimų!

Jei jums labiau patinka geras senamadiškas sąrašas, čia’s kiekvienas žingsnis dar kartą:

19 populiariausių rašymo internete taisyklių

1 Ištirkite savo skaitytoją
2 Pažink savo priešą
3 Naudokite antraštes
4 Pasikabinkite skaitytoją
5 Laikykite kalbą paprastą
6 Pasakykite skaitytojams, kur jie yra
7 Informacija apie priekinį pakrovimą
8 Būkite tiesioginiai
9 Naudokite pokalbio toną
10 Būk aktyvus, o ne pasyvus 11 Laikykis trumpai
12 Būkite dosnus vaizdams
13 Parašykite ekrano skaitytojams
14 Sluoksniuokite savo rašmenis skimeriams ir skaitytuvams
15 Palikite žargoną
16 Tinkamai patikrinta
17 Donas’nekreipkite dėmesio į savo mikrokopiją
18 Rūpinkitės metaduomenimis
19 Atsisveikinkite su socialine žiniasklaida

Dabar tu’pakartotinai apsiginklavę mūsų 19 paprastų žingsnių, perskaitykite visą jų suskirstymą ir keletą išskirtinių patarimų dėl ekspertų premijų!

Dabar tu’pakartotinai apsiginklavę mūsų 19 paprastų žingsnių, perskaitykite visą jų suskirstymą ir keletą išskirtinių patarimų dėl ekspertų premijų!

Tolimesnė informacija

 • Peržiūrėkite mūsų Tinklalapių kūrėjų palyginimo lentelė jei svetainės kūrimas yra kitas jūsų žingsnis – tai lygina geriausius statybininkus!
 • Ar ketinate naudoti internetinių tinklaraščių rašymo patarimus, kad galėtumėte kurti tinklaraštį? Galite rasti mūsų apžvalgą geriausios internetinių dienoraščių platformos naudinga.
 • Ieškai kažko šiek tiek konkretesnio? Mūsų Kaip parašyti raginimą veikti vadove yra keletas ekspertų patarimų, kaip sukurti įtikinamą kopiją.

Prieš tau pradedant

Šiame skyriuje mes’ll viršelis:

1 patarimas: tyrinėkite savo skaitytoją

2 patarimas: pažinkite savo priešą

# 1. Tyrinėkite savo skaitytoją

Prieš dėdami rašiklį ant popieriaus arba, tiksliau, pirštus prie klaviatūros, turite įsijausti į savo skaitytojų mintis. Tai’Svarbu žinoti savo auditoriją kad galėtumėte patraukti jų susidomėjimą ir patenkinti jų poreikius. Paklauskite savęs: kodėl žmonės ateina į mano svetainę? Ko jie ieško?

Kai tik turėsite atsakymus į šiuos klausimus, ten’reikia padaryti tik vieną: duoti skaitytojams tai, ko jie nori.

Skaitytojai yra nemandagūs, nekantrūs ir nemandagūs padarai – vartoja klaidingą kalbą arba pateikia jiems neteisingą informaciją, ir jie’Aš išeisiu iš jūsų svetainės, kol galėsite pasakyti “prašau don’t eiti.” Štai keli patarimai, kaip išlaikyti klientus patenkintus:

 • Kurti asmenybes – Pabandykite sukurti nuo trijų iki penkių asmenybių, vaizduojančių skirtingas auditorijos dalis. Tai galite padaryti apklausdami realiojo gyvenimo skaitytojus, naudodamiesi savo svetainės analizės demografiniais duomenimis ir žvilgtelėdami į savo skaitytojus’ socialiniai profiliai.
 • Pritaikykite savo rašymą savo tikslinei auditorijai – vartokite tą pačią kalbą kaip ir jūsų skaitytojai. Jei tu’perrašydamas senesnį demografą, don’nenaudokite paauglių slengo žodžių, jei taip’rašydami anglų ar amerikiečių auditorijai, įsitikinkite, kad jūs’naudodamiesi tinkama kalba ir nuorodomis.
 • Donas’nenustokite užduoti klausimų – net kartą tau’išleisdami įprastą turinį, Don’Tarkime, kad žinote, ko nori jūsų skaitytojai. Tikrinkite ir tyrinėkite, kad įsitikintumėte, ar jūsų skaitytojai yra patenkinti.

Ekspertų patarimai

john pannell
Johnas Panelis
, „Access Self Storage“ vyresnysis rinkodaros vadovas

“Vienas iš svarbiausių žiniatinklio rašymo elementų yra jūsų auditorijos pažinimas. Prieš ketverius metus į mūsų tinklaraštį per mėnesį pritraukėme kiek daugiau nei 100 natūralių apsilankymų. Pasikeitę taktika, pradėjome rašyti įprastą, kokybišką, optimizuotą turinį, orientuotą į mūsų svetainės lankytojų interesus, ir dabar mes sugeneruojame 2 500 daugiau nei natūralių apsilankymų per mėnesį.”

# 2. Pažink savo priešą

Kai tik sužinosi savo skaitytojus kaip juos’re seni draugai, tai’laikas tyrinėti konkurentus. Jūs turite žinoti du esminius dalykus: kas yra jūsų konkurentai ir kas jie’darote.

Konkurentų tyrimai yra būtini norint suprasti, ką turite padaryti, kad skaitytojai galėtų pasirinkti jūsų svetainę daugiau nei kas nors kitas’s.

Pirmiausia turite nustatyti pagrindinius konkurentus. Pabandykite išvardyti savo konkurentų dešimtuką – jei neturite idėjos, „Google“ galite sužinoti apie savo pagrindinę paslaugą, produktą ar temą ir pamatyti, kurios kitos svetainės pasirodo labiausiai.

Svarbiausias patarimas! Norėdami sužinoti, kurios svetainės reitinguoja tam tikrus raktinius žodžius ir kaip lygina jūsų svetainė, galite naudoti tokius įrankius kaip SEMrush.

Dabar jūs žinote, kas jūs’teko mušti, susitaikyti už virtualų akcijų paketą. Pažiūrėkite, kokio tipo turinį jie teikia’iš naujo gaminti – ar tai vaizdo įrašai, tinklaraščių įrašai, naujienų istorijos ar atsisiuntimai? Ką’kokybės lygis? Kaip dažnai jie skelbia naują turinį?

Kartą jūs’Jei turite gerą savo konkurentų profilį, galite užduoti svarbiausią klausimą: ką aš galiu padaryti geriau?

Ekspertų patarimai

liukas budka


Lukas Budka
, „TopLine Comms“ direktorius

“Supraskite, ko ieško jūsų perspektyvos ir kodėl’vėl jo ieškoti; pažvelkite į turinį, kuris pasirodo ieškant to, ko ieško jūsų potencialūs klientai; tada parašykite geresnį turinį – tokia tvarka!”

Nebijok savo skaitytojo

Šiame skyriuje mes’ll viršelis:

3 patarimas: naudokite antraštes

4 patarimas: pasikabinkite skaitytoją

5 patarimas: palaikykite kalbą paprastą

6 patarimas: pasakykite skaitytojams, kur jie yra

Galbūt girdėjote apie interneto vartotojų palyginimą su laukiniais gyvūnais, ir tai’ai ką mes’vėl čia kalbu. Šiandien’internetiniai skaitytojai ieško informacijos, bet jie ne’Nori eikvoti daugybę energijos sunaikindamas milžiniško buivolo žiniatinklio atitikmenis. Kaip ir liūtas, rinkęs grobį, jie nuolat ieško turinio, kurį galėtų lengvai suvirškinti.

Jei nėra skaitytojo’Jei esate patenkinti tuo, ką jie mato, galite lažintis’liks per kelias sekundes. Griežtas, tiesa? Laimei, yra būdų, kaip galite nusiųsti visas tinkamas žinutes, kad jums nereikėtų’gąsdinti skaitytoją.

# 3. Naudokite antraštes

Geriausias būdas akimirksniu palengvinti skaitytoją yra naudoti antraštes. Tai aiškiai nurodo jūsų puslapį’turinio, be to, skaitytojas iš tikrųjų turi, gerai, bet kurį iš jų perskaityti.

Kada’Ar paskutinį kartą skaitote tinklalapį nuo pradžios iki galo, neiššokdamas į priekį ar nenuskaitydamas skyrių? Lažinamės, kad to nebuvo’bet kuriuo metu neseniai.

Antraštės suteikia skaitytojams galimybę greitai gauti jūsų turinio esmę ir nukreipti į skyrių, kurį jie labiausiai nori perskaityti. Pagalvokite apie antraštes, pavyzdžiui, ženklų žinutes, kurios patrauktų jus į skaitytoją’dėmesį ir mojuoti teisinga linkme.

Antraštės taip pat daro jūsų puslapį patrauklesnį. Ten’Ne ką blogiau, nei susidūrus su didžiuliu teksto bloku’naujo naršymo internete!

Svarbiausias patarimas! Antraštės yra puikios jūsų skaitytojams, tačiau jos’tai taip pat svarbu SEO. Geras optimizavimas paieškos sistemoms padeda jūsų svetainei gerai reitinguoti paieškos sistemų rezultatus, o geros struktūros antraštės yra vienas svarbus būdas optimizuoti jūsų svetainę..

# 4. Kabinkite savo skaitytoją

Kaip jūs patraukiate savo skaitytoją’atkreipkite jų dėmesį ir priverskite juos skaityti jūsų straipsnį, užuot paspaudę mygtuką „Atgal“ ? Jūs turite sukurti kabliuką.

Visi mėgstame truputį dramų. Ginčai, paslaptis, stebinantys faktai – visi jie pritraukia mus į vieną pagrindinį efektą: mes norime sužinoti daugiau. Jei savo turinį galite pradėti nuo fakto, klausimo, prieštaringų komentarų ar net anekdoto, turite didelę galimybę sulaukti savo skaitytojų.’ dėmesio.

rašydami interneto patarimą, užkabinkite skaitytoją

# 5. Laikykite kalbą paprastą

Būdamas mokykloje tu’raginami išplėsti savo mintis ir kreiptis į tezaurą visomis įmanomomis galimybėmis, rašyti žiniatinklyje yra šiek tiek kitaip. Tiesą sakant, tai’ai visiškai priešingai.

Tu turėtum laikykitės savo rašymo paprastumo – aplink jus lygiu lygiu’d Tikiuosi, kad 12 metų vaikai lengvai suprastų. Tai’teisus, reikia tave įsivaizduoti’perrašinėdamas septintus greiderius!

Naudojant paprastą kalbą nėra’t reiškia “paniuręs žemyn” jūsų puikus turinys. Tiesą sakant, norint, kad paprastas rašymas atrodytų gerai, gali prireikti daugiau talentų. (Bent jau tai’tai, ką mums patinka galvoti!)

Paprastą kalbą galima nuskaityti, ji daro jūsų turinį labiau prieinamą platesnei auditorijai ir padeda žmonėms daug greičiau suprasti jūsų pranešimą.

Pavyzdys

&# 10060; 1: Rašant turinį internetinei auditorijai, rašymas nesudėtinga, suprantama kalba yra būtinas dėl skaitytojų dažniausiai vaizduojamų skaitymo įpročių ir įpročių, kurie labai skiriasi nuo taktikos, naudojamos skaitant kitokio pobūdžio skelbiamą medžiagą..

&# 10004;&# 65039; 2: Rašant žiniatinkliui, svarbiausia rašyti paprasta, patogia vartotojui kalba. Taip yra todėl, kad žmonės don’neskaito turinio internete taip, kaip jie skaistų knygą.

Kuriame pavyzdyje jūs labiau linkę įsitraukti? Ypač kai tu’dar kartą savo telefone, patikrini šį straipsnį per penkias minutes tarp susitikimų darbe? Ar jums tai patinka, ar ne, “paprasta” yra universali interneto kalba.

# 6. Pasakykite skaitytojams, kur jie yra

Daugelis žiniatinklio rašytojų pamiršta tai, kad jūsų skaitytojai gali net neįsivaizduoti, apie ką jūsų svetainė. Kitaip nei knygos, ten’nėra pradžios, vidurio ar pabaigos, ir jūsų turinys tai turi atspindėti.

Niekada nemanykite, kad skaitytojas lankėsi jūsų pagrindiniame puslapyje ar netyrė jūsų apie jūsų puslapį – tai’greičiausiai jie’jūs tik suklupote savo svetainėje ir iškart laukiate atsakymų.

Jei tu’perrašydami susijusių tinklaraščių įrašų ar susijusių vadovų seriją, įsitikinkite, kad susiejote su ankstesniu, kad skaitytojas galėtų grįžti ir gauti tam tikrą kontekstą. Jei tu’pakartotinai peržiūrėdami ką nors, įsitikinkite, kad greitai suprantate, kas tai yra pirmiausia.

Jūs gaunate idėją. Mes visada pradedame savo apžvalgas ir palyginimus, prieš įsitraukdami į straipsnio mėsą, trumpai paaiškindami, kas yra interneto svetainių kūrėjas, kaip veikia „nuvilkimas“ arba kas yra priegloba ir kodėl jums to reikia..

Žmonės, kurie jau žino šiuos dalykus, gali praleisti į priekį, bet įtraukdami šią informaciją įsitikinsite, kad jums to nereikia’t neatmeskite skaitytojų kurie ieškojo tų atsakymų.

rašydami žiniatinklio patarimams skaitytojams pasakykite, kur jie yra

Laikyk savo skaitytoją

Šiame skyriuje mes’ll viršelis:

7 patarimas: Informacija apie priekinį pakrovimą

8 patarimas: būkite tiesioginis

9 patarimas: naudokite pokalbio toną

10 patarimas: būkite aktyvus, ne pasyvus

11 patarimas: palaikykite trumpai

12 patarimas: būkite dosnus su vaizdais

Kartą jūs’jums pavyko patraukti savo skaitytoją’jūsų dėmesį, turite juos išlaikyti savo puslapyje. Tai lengviau pasakyti nei padaryti. Vidutiniškai žmonės tinklalapyje perskaitys tik apie 20% žodžių. (Taigi, jei jūs’dar vis skaitau šį straipsnį – sveikinu!)

Čia yra keletas paprastų patarimų ir patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti savo skaitytojų galimybes’ ribotas dėmesys.

# 7. Informacija apie priekinį pakrovimą

Ar girdėjai, kad vidutinis žmogaus dėmesys dabar yra trumpesnis nei auksinės žuvelės? Mes’vėl išsiblaškęs nei bet kada anksčiau, praranda koncentraciją po kiek daugiau nei aštuonių sekundžių.

skaitmeninės informacijos tyrimų infografikaKreditas: skaitmeninis informacijos pasaulis

Štai kodėl taip yra’Labai svarbu iš anksto įkelti informaciją, pateikdami svarbiausius pasiėmimus savo kūrinio pradžioje, o ne laukdami iki pabaigos.

Tai nėra’„Agatos Christie“ romanas, kuriame jūs galite suspėti ir pateikti žmonėms atsakymus pačioje pabaigoje. Vietoj to, jūs turite kuo greičiau išduoti svarbiausią informaciją.

Turbūt pastebėjote, kad šio straipsnio pradžioje mes apibūdinome, ką apimsime, ir iškart išvardijome svarbiausius dalykus. Tai užtikrins skaitytojui, kad jie gaus tikrus atsakymus, pašalins bet kokį jausmą, kad jus tempia kartu, ir netgi veikia kaip kibinimas.

Pavyzdžiui, jei jūs’perrašydamas palyginimo kūrinį, Don’Laukite iki pabaigos, kad paaiškintumėte nugalėtoją. Galvok apie tai, ką tu’Jei norite, kad būtumėte skaitytojas, atsakykite iškart, tada skatinkite juos nuolat skaityti, kad sužinotumėte “kodėl” už tavo argumentą.

Pateikę apibendrintą savo turinio versiją galite atsidaryti savo skaitytoją’smalsumas – tu’įrodėte, kad žinote, ką jūs’vėl kalbame apie, ir dabar jie nori žinoti daugiau!

# 8. Būk tiesioginis

Kai rašau internetinei auditorijai, gali būti sunku prisijungti. Balsų yra tiek daug, kaip jie gauna žodžius, kad išsiskirtų iš minios?

Šiuo metu galbūt jaučiatės šiek tiek sumišęs, nes mes tiesiog nustojome naudoti tiesioginį adresą. Tiesioginis adresas yra tas, kur jūs iš tikrųjų kreipiatės į skaitytoją kaip “tu.” Donas’t susipainioti su dviprasmiška “jie” arba pasenęs “vienas” – išsaugokite tą „Downton Abbey“ veikėjams.

Naudokite “tu” Norėdami kreiptis į savo skaitytoją, naudokite “mes” kalbėti įmonės požiūriu ir naudoti “Aš” už individualų balsą.

Tai yra tiesiogiai ir iškart užmezga ryšį tarp jūsų ir jūsų skaitytojo.

Yra išimčių, tokių kaip naujienų reportažai, tačiau iš esmės tai yra svarbi taisyklė, kurios reikia laikytis. Net bankininkystės ir legalios svetainės naudoja tiesioginę kalbą, kad kreiptųsi į jūsų auditoriją, o jūs’Pamatysite tai visame internete – tuos “Apie mus” visi puslapiai naudoja tiesioginį adresą!

internetinio patarimo rašymas turi būti tiesioginis

# 9. Naudokite pokalbio toną

Klausimų laikas: ar jums labiau patinka kalbėtis su draugais, ar paskaityti ką nors, naudojant oficialią paskaitų kalbą? Mes’atspėję žinome atsakymą, ir tai’kodėl mes rašome gana šnekamojo balso tonu.

Tai ne’Neveikia visose svetainėse, tačiau, jei galite naudoti kalbą, mes rekomenduojame tai naudoti. Naudojant pažįstamus žodžius, užduodant klausimus, įsimenant atpažįstamus posakius ir įterpiant asmenybę, gali būti daug ką padaryti norint sudominti skaitytoją..

Pagalvokite apie savo mėgstamus prekės ženklus, svetaines ir tinklaraščius – kokį toną jie naudoja? Ar jie naudojasi kasdienine kalba ir daro savo sakinius žaismingais? Jei taip, tai’ai, nes jie’siekdami tikslinės auditorijos ir kurdami asmeninę skaitymo patirtį.

Ir tai’tiksliai ką jums reikia padaryti. Kartais tai reiškia, kad reikia sulenkti keletą taisyklių, kurių išmokai vidurinėje mokykloje. Iš pradžių tai gali jaustis keistai, bet kai tik parašiusi tą laisvę, tu’Aš stengsiuosi grįžti atgal!

Čia yra keletas pavyzdžių, kaip galite sumažinti savo rašymą ‘kolegijos popierius’ ir dar ‘pasivijęs pokalbis’:

 • Padalinkite savo sakinius: Galite truputį suskaidyti savo sakinius. Žinote, pabrėžimui. Kaip ir mes’vėl darai dabar!
 • Pradėkite sakinius “neteisinga” būdas: Gramatikos mėgėjai visur žvalgosi, nes rašydami internete galite pradėti sakinius “ir,” “bet,”, “taigi,” ir “nes.” Pirmyn, mes žinome, kad norite.
 • Įdėkite specialius sakinius į savo eilutę: Jei tu’pakartokite tašką, pabrėžkite tam tikrą frazę arba norite, kad skaitytojas ką nors prisimintų, sudėkite į savo eilutę. Tai taip pat gali būti veiksminga kontroliuojant tempą ir humorą.
 • Būk šiek tiek atsitiktinis: Galite naudoti tokius garsus kaip phew, perbraukimai (pvz.) Ir netgi pasidalyti savo anekdotais, kad galėtumėte susisiekti su savo skaitytojais. Vis dėlto būkite atsargūs ir eikite už borto, atsargiai!
 • Tegul jūsų balsas šviečia: Jūsų rašymas turėtų atspindėti jūsų įmonę ar prekės ženklą, bet tai ne’Tai reiškia jūsų unikalų stilių’t pridėtinės vertės. Patikėkit, jūsų skaitytojai įvertins asmeninį ryšį!

Šie metodai bus padėti jūsų rašymui skambėti žmogiškiau, o tai savo ruožtu padės žmonėms susisiekti su tuo, kuo jūs’vėl sako. Donas’nebūkite be veido – leiskite savo skaitytojams jaustis taip, lyg jie jus pažintų.

Eksperto patarimai

andy golpys

Andy Golpys, „MadeByShape“ įkūrėjas ir kūrybinis direktorius

“Mano pirmasis ir svarbiausias patarimas – būti savimi ir atstovauti savo prekės ženklo asmenybę. Jei tu’Neformali agentūra, kuri yra tiesiogiai ir glaustai – ieškokite jos. Kita vertus, jei jūs’Tai labai rimta, oficiali įmonė, kuri kasdien dėvi kostiumus, tada kalba turi atstovauti tai.”

# 10. Būk aktyvus, ne pasyvus

Tai madingas rašymo triukas, kuris gali atrodyti techniškai, bet iš tikrųjų yra lengvas, kai žinai, ko ieškoti.

Tai’laikas mes jus supažindinome aktyvus versus pasyvus rašymas. Jei norite pasakyti apie techniką, kai rašote aktyviu balsu, sakinio subjektas atlieka veiksmą, tuo tarpu kai rašote pasyviu balsu, subjektas gauna veiksmą.

Tai skamba daug sudėtingiau, nei yra iš tikrųjų, todėl leisk’naudokite pavyzdį. Leisti’s paimk garsiąją frazę, “katė sėdėjo ant kilimėlio.” Tai parašyta aktyviu balsu. Jei perrašysime taip’pasyvus, tai eitų: “kilimėlį sėdėjo katė.” Nelabai taip įsimenama, ar taip?

Visada turėtumėte pabandyti rašyti aktyviu balsu. Taip yra todėl’skaitytojus apdoroti daug lengviau – reikia mažiau pastangų, kad mūsų smegenys suprastų, o tai reiškia, kad mes’vėl galėsi daugiau apie tai perskaityti.

Svarbiausias patarimas! Pasyvus balsas vis dar gali būti galingas įrankis. Naudokite pasyvų balsą, jei norite skambėti labiau formaliai ar autoritetingai. Tai taip pat gali būti ypač naudinga, jei jūs’vėl susiduriama su kebliomis situacijomis.

Pasyvus balsas yra daug mažiau tiesioginis ir asmeniškas nei aktyvus balsas, todėl jis tampa taktiškesnis – dėl to jis naudingas siunčiant laišką kolegai ar rengiant skundą.

Pavyzdžiui, sakydamas “tu nepadarei’t laiku baigti projektą” gali sukelti nepatogių biuro dramų, tuo tarpu “projektas nebuvo baigtas laiku” yra daug mažiau kaltinamas.

Rašymas aktyviu balsu taip pat padeda išlaikyti aiškumą, glaustumą ir poveikį. Pasyvus rašymas gali būti neaiškus ir suformuluotas, todėl gali klaidinti skaitytojas, užuot aiškiai pateikęs jūsų pranešimą.

interneto patarimų rašymas turi būti aktyvus, o ne pasyvus

# 11. Laikykitės trumpai

Tai’Viena iš pagrindinių internetinių auditorijų rašymo taisyklių: turite suprasti savo mintis kuo mažiau žodžių. Ilgi sakiniai galėjo būti Ernesto Hemingvėjaus ir Jameso Joyce’o rankose, bet, deja, jie’vėl didelis „ne“, kai rašote internete.

Ir tai’tai taip pat ne tik sakiniai. Paprasti žodžiai, trumpi sakiniai ir šmaikščios pastraipos yra auksinė sėkmingo internetinio rašymo trijulė.

Trumpi sakiniai ir pastraipos padeda išlikti glaustiems ir sustabdyti skaitytoją nuo jūsų minties nutolimo. Tai’Viskas apie tai, kaip išlaikyti savo skaitytoją’dėmesį ir kuo geriau išnaudoti kiekvieną žodį.

Svarbiausias patarimas! Jei įmanoma, stenkitės, kad sakiniai būtų ne ilgesni kaip 25 žodžiai, o pastraipos – ne daugiau kaip trys eilutės.

Puikus būdas patikrinti, ar jūsų interneto rašymas nėra per daug žinomas, yra naudoti skaitomumo įrankį. Jie nuskaito jūsų darbą ir išsirenka žodžius ir sakinius, kurie yra per ilgi.

skaitomumo įrankis skaitomasPerskaitomas yra įrankis, pasakojantis viską, ką reikia žinoti apie jūsų rašymo skaitomumą.

Mes’d rekomenduoju skaitomą, kurį galite naudoti nemokamai. Tai’Pasakysiu, kurie žodžiai ir sakiniai yra per ilgi, kur esate’jūs naudojote pasyvų balsą ir netgi tai, ar jūsų tonas yra labiau formalus, ar šnekamojo stiliaus. Jūs taip pat gaunate bendrą pažymį – siekite B ar aukštesnio lygio.

# 12. Būk dosnus su vaizdais

Straipsniai su vaizdais sulaukia 94% daugiau peržiūrų nei tie, kurių nėra. Taip, tai’tai ne tik jūsų rašymas’s svarbu, kai tu’iš naujo kurti internetinį turinį – jums taip pat reikia vaizdų.

Nesvarbu’nuotraukų, vaizdo įrašų, infografikų ar schemų, vaizdų padeda žmonėms apdoroti informaciją ir patraukti jų dėmesį.

Kodėl mus taip traukia vaizdai? Mūsų smegenys yra beveik pritvirtintos prie vaizdinio apdorojimo, tai reiškia, kad žmonėms lengviau apdoroti vaizdus dideliu greičiu nei tekstą. Taigi, nuotraukos nėra’tiesiog ten būti gražu – jie’tai yra būtina norint išlaikyti jūsų skaitytojo susidomėjimą.

Pabandykite naudoti vaizdus, ​​susijusius tiek su tema, tiek su jūsų tiksline auditorija. Pavyzdžiui, jei tave pažįsta’pakartotinis rašymas studentams, don’nenaudokite pensininkų, besinaudojančių išėjimo į pensiją, atvaizdų.

Tu ne’neprivalote išleisti daug (arba visai nieko) profesionaliems vaizdams. Galite atsisiųsti nemokamus, aukštos kokybės vaizdus iš svetainių, tokių kaip „Unsplash“, arba sumokėti už kreditus iš „Adobe Stock“.

Geras būdas padidinti jūsų vaizdų poveikį yra naudoti žmonių paveikslėlius. Tai’buvo nustatyta, kad žmonės daugiau dėmesio skiria vaizdams su veidais nei tie, kurių nėra – pavyzdžiui, žmonių nuotraukose „Instagram“ 38% didesnė tikimybė gauti simpatijas nei veido be veido!

Veidai padeda sukurti skaitytojo empatijos jausmus ir netgi gali įtakoti ten, kur jūsų skaitytojas nukreipia jų dėmesį.

Akių stebėjimo tyrimais nustatyta, kad vaizdais stebime žmonių žvilgsnius. Taigi, jei jūs’bandant, kad jūsų skaitytojai atkreiptų dėmesį į prenumeratos mygtuką, pavyzdžiui, tai gali būti gera taktika išbandyti!

vaizdai superdry pavyzdys„Superdry“ šį vaizdą panaudojo savo pagrindiniame puslapyje – atkreipkite dėmesį, kaip atvaizdo žmonių žvilgsniai nukreipti į „Holiday Shop“ raginimą veikti.

Nepalikite nė vieno

Šiame skyriuje mes’ll viršelis:

13 patarimas: rašykite ekrano skaitytojams

Patarimas Nr. 14: sluoksniuokite savo rašmenis skimeriams ir skaitytuvams

15 patarimas: palikite žargoną

Internetas yra visiems ir kiekvienam, nesvarbu, kokie jų techniniai sugebėjimai ar patirtis. Kada tu’Rašydami internete, turite įsitikinti, ar nuostabūs žodžiai tinka visiems!

# 13. Parašykite ekrano skaitytojams

Ekrano skaitytuvas yra programa, kuri paima ekrano turinį (pvz., Tekstą, vaizdus ir nuorodas) ir pateikia jį tokiu formatu, kurį lengvai gali pritaikyti regėjimo negalią turintys žmonės, pavyzdžiui, kalbą ar Brailio raštą..

Tai’Svarbu atsiminti, kad jūsų rašymas laimėtas’skaitykite tik skaitytojus – žemiau pateikiami keli paprasti veiksmai, kuriuos galite padaryti, kad jūsų turinys taptų prieinamesnis visų tipų skaitytojams:

 • Struktūruokite savo antraštes – ekrano skaitytojai dažnai naudoja antraštes puslapiams naršyti, todėl įsitikinkite, kad tai padaryta’kad jūsų puslapis būtų aiškus ir struktūruotas’s išdėstymas. Struktūrizuota sistema būtų H1, tada H2, tada H3, tada, jei reikia, grįžkite į H2. Donas’Pavyzdžiui, nereikia šokinėti tarp H1 ir H6, nes ekrano skaitytojui tai bus painu.
 • Būkite aprašomasis jūsų alt tekste – kai jūs galite’nematote vaizdo, jūs’priklauso nuo aprašomojo alt teksto (atvaizdas’aprašymas, kuris pasirodys, kai užvesite pelės žymeklį virš jo), kad pasakytų, ką rodo paveikslėlis. „Alt“ tekstas yra svarbus ir SEO, todėl jūs turėtumėte tai daryti bet kuriuo atveju, tačiau įsitikinkite, kad tai darote’suteikia vartotojams visą vaizdą.
 • Paaiškinkite savo nuorodas – pagalvokite apie tai, ar jūsų nuorodos pačios turi prasmę. “Paspauskite čia” ne’nesuteikite jokios idėjos, kur vartotojas gali patekti!
 • Būkite atsargūs automatiškai paleisdami vaizdo įrašus – jei ekrano skaitytuvas kreipia tekstą į kalbą, o tada jūsų puslapyje pradedamas automatiškai leisti vaizdo įrašas, jis’vartotojui tai bus painu ir nenaudinga. Bent pateikite parinktį išjungti automatinį paleidimą.
 • Donas’būti neaiškus – būkite atsargūs ir pagalvokite, ar jūsų puslapis bus prasmingas tiems, kas gali’nematyti. Pavyzdžiui, don’t tik pasakyti “Pažymėkite langelį, kad patvirtintumėte, kad perskaitėte.” Ekrano skaitytuvas gali praleisti formą – vietoj to pakartokite, ką vartotojas sutinka, pavyzdžiui: “Registracija dabar patvirtins jūsų lankomumą. Pažymėkite langelį, kad patvirtintumėte, kad perskaitėte.”

rašymas interneto patarimui rašyti ekrano skaitytojams

Kodėl nepabandžius naršyti svetainėje naudojant ekrano skaitytuvą? Tai suteiks jums geriausią supratimą, koks jūsų turinys yra žmonėms su regos negalia, ir parodys, kur esate’vėl tai darote!

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, ką galite padaryti, kad jūsų svetainė būtų prieinamesnė, perskaitykite šį straipsnį: Dieną naudoju internetą naudodamas ekrano skaitytuvą

# 14. Sluoksniuokite savo rašmenis skimeriams ir skaitytuvams

Tai’liūdna, bet tiesa – ne visi ketina susėsti prie kavos puodelio, pakelti kojas ir skaityti tavo kūrinį nuo pradžios iki galo. Daugelis jūsų skaitytojų bus skimeriai ar skaitytuvai.

Skimeriai ir skaitytuvai kuo greičiau ieško tam tikros informacijos. Skimeriai bando susidaryti bendrą įspūdį apie tai, kas yra šis puslapis ir ar jis yra’jie yra kažkas’jums patiks ar bus naudinga. Skaitytojai skiria šiek tiek daugiau dėmesio – jie turi omenyje konkretų klausimą ir medžioja.

‘Kaip drįsti jie taip traktuoti mano rašymą!’ jums gali kilti pagunda šaukti – bet don’t. Skimeriai ir skaitytuvai nusipelno puikios skaitymo patirties, ypač todėl, kad jie sudaro didžiąją dalį jūsų auditorijos.

Mes’Jūs apibūdinote keletą pagrindinių dalykų, kuriuos galite padaryti kurdami savo tekstą ‘nugrimzdęs’ ir nuskaitomas. (Ir mes’įdėkite jį į taškus, kad galėtumėte nusipirkti skimerius ir skaitytuvus!)

 • Naudokite antraštes – vėlgi, antraštės yra tavo geriausias draugas!
 • Naudokite drąsiai – taupiai naudokite svarbiausius faktus ar svarbias frazes
 • Naudokite tarpą – balta erdvė supa pastraipas ir vaizdus. Tai’Svarbu suskaidyti puslapį ir leisti tekstui atsikvėpti – tai leidžia jūsų skaitytojui’smegenys taip pat kvėpuoja
 • Naudokite sąrašus ir taškus – jie’skaitytojams lengviau suvirškinti!
 • Naudoti dėžutes – galite suskaidyti svarbią informaciją į dėžutes, kad atkreiptumėte skaitytoją’dėmesį

Donas’tačiau nejaučiate, kad visa jūsų išsami ir išsami kopija bus veltui. Jei nieko daugiau, „Google“ šypsosi dėl kokybiško, ilgos formos turinio, taigi, kuriant gražius žiniatinklio rašymo būdus, jūsų svetainė bus gerai įvertinta.

# 15. Palikite žargoną

Tiesiog. Donas’t. Naudokite. Žargonu.

Bent jau jei to galite išvengti!

Ten’Jokiu būdu neprarasti skaitytojų greičiau, nei priversti juos jaustis kvailais dėl nišos techninių sąlygų.

Kartais būna taip’neišvengiama vartoti žargono, ypač jei jūs’rašote apie technologijas, mediciną ar verslą. Čia, „Web Builder Expert“, mes rašome apie svetainių kūrėjus, prieglobą ir net kodavimą – mes’vėl nėra svetimi žargonai!!

Kai teks rašyti žargoną, įsitikinkite, kad pirmiausia tai aiškiai paaiškinate savo skaitytojui. Pirmą kartą pavartoję akronimą ar santrumpą (pavyzdžiui, SEO), pateikite tinkamą pavadinimą ir paaiškinkite, kad jūsų skaitytojas žinotų, ką jūs turite omenyje.

Niekada nemanykite, kad jūsų skaitytojas žino, ką žinote. Tokiu būdu, jūs don’neįtraukti visų, kurie galbūt praleido žargono atmintinę.

(O ir SEO reiškia paieškos sistemos optimizavimą, tik tuo atveju, jei kas nors stebėjosi.)

rašydami žiniatinklio patarimą, palikite žargoną

Patarimai po rašymo

Šiame skyriuje mes’ll viršelis:

16 patarimas: tinkamai patikrinkite

17 patarimas: Donai’t Neatmeskite savo mikrokopijos

18 patarimas: pasirūpinkite metaduomenimis

19 patarimas: pasisveikinkite su socialine žiniasklaida

Liūdna žinia ta’Viskas dėl mūsų patarimų, kaip parašyti tikrąją žiniatinklio kopiją, tačiau geros naujienos yra tai, kad smagu’t pabaiga: mes’Jūs turite įvaldyti dar keturis veiksmus, kad galėtumėte apakinti savo auditoriją.

Tu’Mes taip arti, kad tapome žiniatinklio rašymo meistru, taigi mes’pateksiu tiesiai į jį’nėra laiko gaišti!

# 16. Tinkamai perskaitykite

Perskaitykite savo rašymą per. Tada perskaitykite dar kartą. Tada padaryk pertrauką, išgerk kavos, eik pasivaikščioti ir nusivalyk galvą. Tada perskaitykite dar kartą.

rašyti žiniatinklio patarimui, tinkamai perskaityti

Korektūros yra labai svarbus žingsnis. Jei rašybos klaidos ar klaidos įsivėlė į galutinę versiją, tai gali rimtai paveikti jūsų skaitytoją’pasitikite tuo, kuo jūs’vėl sako. Taip nėra’t nėra profesionalūs ar patikimi!

Svarbiausias patarimas! Donas’skubėkite į korektūrą. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai laiko savo rašytiniams dokumentams tinkamai įrodyti iki paskelbimo termino pabaigos.

Prieš publikuodami, rekomenduojame bent vieną kitą asmenį perskaityti jūsų darbą. Tai’Gera gauti šviežių akių poras’Nesunku pasidaryti dėl mažų klaidų’kurį laiką dirbote su kūriniu.

# 17. Donas’t Neatmeskite savo mikrokopijos

Mikrokopija apibūdina mažus kopijų egzempliorius, kurie padeda vartotojams naršyti svetainėje. Klaidų pranešimai ir nuorodų mygtukai yra abu mikroskopijos pavyzdžiai.

eharmonijos klaidų puslapio mikroskopijaŠis klaidų puslapis iš eharmonijos yra mikroskopijos pavyzdys! Taip nėra’Neatsisakykite vartotojo, tačiau suteikiate daug galimybių toliau naudotis svetaine.

Žemiau pateikiami pagrindiniai geros mikroskopijos kūrimo patarimai:

 • Kreipkitės į savo skaitytoją’rūpesčiai – tu’Tai pamatysite prenumeratos formose, kai įmonės žada jums nepateikti šlamšto ir nesidalinti jūsų duomenimis.
 • Būk specifiškas – su klaidų pranešimais, Don’t tik pasakyti “forma neteisinga, bandykite dar kartą.” Verčiau būkite konkretūs ir pateikite tikslų pasiūlymą: “Jūsų slaptažodis neteisingas.”
 • Pateikite veiksmą – mikrokopija gali būti paskutinė kliūtis tarp jūsų skaitytuvo ir išėjimo mygtuko. Visada duokite jiems kitą žingsnį, pavyzdžiui, jei galite’neprisijunkite prie jų paskyros, pateikite nuorodą, norėdami atkurti jų informaciją arba gauti pagalbos.
 • Trumpai – tai’vadinama mikroskopija dėl priežasties!
 • Sekti – mygtukų etiketės turėtų atitikti tai, kas nutinka, kai vartotojas ją spustelėja. Vartotojai neturėtų’jei negaunate šlamšto’pažadėjote, kad nebus šlamšto. Sukurkite pasitikėjimą vykdydami savo pažadus.

Mikrokopija yra maža, bet galinga. Donas’neįvertinkite savo galios paveikti jūsų vartotoją’Priimami sprendimai – gera mikroskopija gali būti labai įtikinanti, o bloga mikroskopija – jūsų skaitytojai gali bėgti į kalvas.

Ekspertų patarimai

Hannah Whitfield

Hannah Whitfield, svetainių kūrėjų ekspertų turinio vadovė

“Žodžiu, jūsų svetainė’s mikrokopija yra svarbiausias jos turinys. Tai padeda vartotojams naršyti po jūsų svetainę ir sukuria pasitikėjimą, kad jie galėtų atlikti norimus veiksmus (arba, ‘Paversti’) su pasitikėjimu. Skirkite laiko tam, kad tai tinkamai pritaikytumėte. Ieškokite įkvėpimo prekių ženklų, kuriais žavitės, ir įsitikinkite, kad naudojatės tokiais įrankiais kaip „Optimizely“ ir „Hotjar“’visada išbandyti, mokytis ir tobulėti.”

# 18. Rūpinkitės savo metaduomenimis

Metaduomenys gali skambėti kaip vienas iš filmų „Transformeriai“ robotų, bet taip’iš tikrųjų yra tik puslapio informacija, rodoma paieškos rezultatų puslapyje.

Tai’svarbu atidžiai stebėti savo metaduomenis, nes tai daro įtaką tam, kaip gerai jūsų svetainė patenka į paieškos rezultatus, taip pat turi įtakos tam, kiek žmonių pasirenka paspaudimą jūsų svetainėje, o ne aukščiau ar žemiau išvardintus rezultatus.!

Kai ieškote „Google“, jūs’Pamatysite meta pavadinimą ir meta aprašą. Meta pavadinimas yra mėlyna antraštė, kurią spustelėję lankotės svetainėje. Meta aprašymas yra maža pastraipa, rodoma apačioje, kad šiek tiek papasakotų apie puslapį.

metaduomenų pavyzdysŠiame pavyzdyje, “Žurnalas „Laikas“” yra meta pavadinimas, o tekstas prasideda “Naujienos ir analizė” yra meta aprašymas.

Meta pavadinimai

Jūsų meta pavadinimas turi būti trumpas ir aiškiai pasakyti vartotojui, ko jis gali tikėtis iš puslapio, kurį jis pasieks’vėl ruošiatės aplankyti. Turėtumėte įtraukti raktinius žodžius į meta pavadinimą, kad jūsų puslapio reitingas būtų aukštesnis.

Jūsų meta pavadinimo neturėtų’tačiau tiesiog nesikreipkite į „Google“ – taip pat turite įtikinti vartotojus spustelėti jūsų nuorodą. Yra keletas taktikų, kurias galite naudoti, kad jūsų meta pavadinimas būtų patrauklesnis ir patrauklesnis nei jūsų konkurentai’, įskaitant:

 • Naudoti skaičius – pvz., gidai yra ypač naudingi, “Kaip gauti savo svajonių darbą per 5 paprastus veiksmus.” Tai’Gera idėja naudoti nelyginius skaičius’vėl bando sugauti žmones’Dėmesys – don’t patikite mumis? Peržiūrėkite šią nelyginio ir lyginio skaičiaus psichologijos atvejo analizę.
 • Naudokite galios žodžius – kruopščiai rinkitės svarbius žodžius, kad padidintumėte pasitikėjimą, sužadintumėte smalsumą ir paprastai žmones norėtumėte spustelėti jūsų nuorodą. Žodžių pavyzdyje yra “nuostabi,” “išskirtinis,” “sutaupyti,” ir “slapčiausia.”
 • Įtraukite datą – tu ne’neprivalo daryti, bet tai’Tai geras būdas parodyti žmonėms, kad jūsų turinys yra dabartinis ir atnaujintas.

Meta aprašymai

Skirtingai nuo meta pavadinimų, meta aprašymai nėra’t neturi tiesioginės įtakos jūsų reitingavimui paieškos rezultatuose. Vis dėlto, jie daro didžiulę įtaką tam, ar žmonės nori aplankyti jūsų puslapį, Taigi ji vis dar nusipelno meilės ir daug dėmesio.

Meta aprašymai neturėtų’nebūkite per ilgas, tačiau norite sukaupti daug įtikinamumo ir informacijos, kad priviliotumėte jūsų svetainės lankytojus. Aiškiai apibrėžkite, apie ką kalbama, užsiminkite, ką suras lankytojas, ir pamėginkite įkalbėti ir raginimą veikti., toks kaip “pradėkite savo dienoraštį šiandien.”

# 19. Ištarkite sveiki socialinėje žiniasklaidoje

Mes’Žr. paskutinį mūsų rašymo žiniatinklyje vadovo žingsnį. Socialinė žiniasklaida yra puiki vieta pasidalyti savo raštais su pasauliu, bet tuo’Tai taip pat yra platforma, apimanti savo rašymo taisykles ir spąstus.

Jūs neturėtumėte’Nemėginkite dalytis visomis socialinėmis platformomis. Geriau rinkitės geriausius jums ir jūsų tikslinei auditorijai ir įsipareigokite sukurti tam tikrą kokybišką turinį tiems kanalams.

Tai’paprastai yra gana akivaizdu, kaip turėtumėte rašyti socialinėje žiniasklaidoje – pavyzdžiui, visi žino, kad trumpai rašykite apie tai „Twitter“, nes tai iš tikrųjų riboja jūsų personažų skaičių – tačiau yra keletas patarimų, kurie, mūsų manymu, gali jums padėti..

Pirmasis yra išlaikyti savo balsą. Ar tu’Jei esate individualus tinklaraštininkas ar rašote didelėms korporacijoms, jūsų balsas turi būti vienodas visuose jūsų kanaluose. Tai apima jūsų svetainę’turinį, el. laiškus ir socialinę mediją.

Antra, kad jūsų įrašai būtų aktualūs. Jei tu’Jei esate teisėta įmonė, atsargiai dalinkitės vaizdo įrašais apie katę ar naudokite santrumpas. Taip, šie dalykai yra plačiai priimami socialiniuose kanaluose, bet nėra’t taip priimtas rimtiems prekiniams ženklams.

Trečia – tiksliai žinoti, ko norite išeiti iš savo socialinės žiniasklaidos įrašų. Ar norite sulaukti pasekėjų? Priversti žmones spustelėti jūsų svetainę? Skatinti esamus pasekėjus konvertuoti? Turėdami omenyje šį tikslą, padės sutelkti dėmesį į jūsų įrašus ir išlikti tinkamam.

rašydamas žiniatinklio patarimui, pasveikink socialinę mediją

Rašymas internete: „Roundup“

Sveikinu! Dabar esate visavertis žiniatinklio kūrėjas, pasiruošęs sukurti savo kokybės internetinį turinį!

Mes’nugriebti, nuskaityti, panardinti ir nardyti per 19 žingsnių, kuriuos turite atlikti, kad įveiktumėte konkurentus ir apakintumėte skaitytojus. Leisti’greitai atnaujinkite šiuos veiksmus.

19 populiariausių rašymo internete žingsnių

 1. Tyrinėkite savo skaitytoją
 2. Pažink savo priešą
 3. Naudokite antraštes
 4. Pasikabinkite skaitytoją
 5. Laikykite kalbą paprastą
 6. Pasakykite skaitytojams, kur jie yra
 7. Informacija apie priekinį krovinį
 8. Būk tiesioginis
 9. Naudokite pokalbio toną
 10. Būk aktyvus, o ne pasyvus
 11. Laikykitės trumpai
 12. Būk dosnus su vaizdais
 13. Rašykite ekrano skaitytojams
 14. Sluoksniuokite savo rašmenis skimeriams ir skaitytuvams
 15. Palikite žargoną
 16. Tinkamai perskaitykite
 17. Donas’nekreipkite dėmesio į savo mikrokopiją
 18. Rūpinkitės metaduomenimis
 19. Atsisveikinkite su socialine žiniasklaida

Nuo tų dienų, kai tyrinėjate savo skaitytojus, pasidalinote savo darbais socialinėje žiniasklaidoje’atėjai ilgą kelią.

Mes galime’laukti, kol pamatysi, ką tu’Padarysi su mūsų patarimais – tu’Netgi pateiksite savo ekspertų patarimus, kai pradėsite rašyti savo žiniatinklio turinį. Dabar eik ir rašyk, bet grįžk mums pranešti, kaip tau sekasi!

Ar žinote ką nors ar du apie rašymą internete? Pasidalykite savo žiniomis komentaruose žemiau!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map