Bluehost ile Weebly vs Weebly

Bluehost Weebly Çoğu Weebly kullanıcısı, web sitelerini Weebly Inc aracılığıyla sürükle ve bırak kurucusuyla oluşturuyor.


Ancak çoğu kullanıcının yapmadığı şey’web sitenizi oluşturmak için Weebly’i Bluehost ile kullanabileceğiniz!

ben’içine gireceğim artıları, eksileri ve fiyatlandırma farklılıkları ve Wehostly Inc Bluehost.com üzerinde kullanma, ama önce, bazı önemli farklılıkları ve Bluehost’un kim veya ne olduğunu hızlıca açıklayayım.

Not: Karışıklığı azaltmak için ben’Weebly (Şirket) olarak “Weebly Inc.”, ve web siteleri oluşturmak için kullandığınız gerçek web sitesi oluşturma teknolojisi “Weebly”. Hem Weebly Inc. (şirket) hem de Bluehost, Weebly (web sitesi oluşturucu) kullanıyor.

Kim ve Bluehost Nedir?

Bluehost çok büyük ve saygın bir barındırma hizmetidir. Onlar’1996’dan beri (Weebly oluşturulmadan önce bile) ve milyonlarca kullanıcıya barındırma hizmeti veriyorlar..

Çoğu kişi Bluehost’u WordPress, Joomla, Drupal vb. Kullanarak diğer web sitelerini kurmak için kullanır.’İnsanların diğer web sitesi oluşturma platformlarını kullanarak çeşitli web siteleri oluşturduğu genel bir platformdur..

Aslında, Bluehost 2005’ten beri WordPress tarafından önerilen bir ev sahibi – bu sadece Bluehost’un güvenilir olduğunu ve güvenilir bir şirket olduğunu gösteriyor.

Weebly Inc. ile Hosting ve Bluehost ile Hosting

Web sitenizi oluşturmak için Weebly Inc. ile bir hesap açtığınızda, web siteniz Weebly Inc ile barındırılmaktadır. web sitenize girin ve Weebly Inc. web sitesine (www.Weebly.com) giderek.

Weebly’yi Bluehost.com üzerinden kullanırsanız, web sitenizdeki her şey Bluehost.com ile depolanır. Weebly web sitenize Bluehost.com adresine giderek erişeceksiniz..

Weebly neden Bluehost’ta??

Weebly’yi Bluehost’a eklemek, Weebly Inc.’in şirket olarak milyonlarca ek kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Bluehost’un saygın bir şirket olduğu ve harika bir markaya sahip olduğu göz önüne alındığında, bu, Weebly Inc.’e kullanıcı sayısını artırma fırsatı verir..

Öte yandan, Bluehost’a müşterilerine kullanıcı dostu, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sağlama fırsatı verir..

Yukarıda bahsettiğim gibi, Bluehost geleneksel olarak WordPress, Joomla ve Drupal’a hitap ediyor ve kullanmak için çok daha karmaşık web sitesi oluşturucular. Ürün tekliflerine Weebly gibi bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu eklemek çok mantıklı.

Bluehost ile Weebly, Weebly Inc ile Weebly ile aynı mı?.?

Evet ve hayır. Fark ettiğimiz şey, Weebly Inc.’in yeni özellikler yayınlaması ile Bluehost’un Weebly sürümlerini güncellemesi arasında bir zaman gecikmesi olduğudur..

Ayrıca, Weebly Inc. ile kullanılabilen ancak Bluehost ile kullanılamayan bazı yönetim işlevleri de vardır..

Bluehost en yeni Weebly özelliklerine sahip olmasa da, Bluehost kullanıyorsanız birçok avantajı vardır. ben’Bunların üzerinden geçeceğim.

Bluehost Yeni Weebly Özellikleriyle Güncellemesi Yavaş

Fark ettiğimiz şey şu ki Weebly Inc. her yeni özellik yayınladığında, Bluehost’un Weebly sürümlerini güncellemesi biraz zaman alır.

Örneğin, bu makalenin yapıldığı sırada Weebly Inc. kısa süre önce aşağıdakiler gibi yeni özellikler çıkardı:

 • Site araması
 • Üstbilgi slayt gösterileri
 • Özel altbilgiler
 • Genişletilmiş sosyal simgeler öğesi

Şu anda, Bluehost’s Weebly sürümünde bu yeni güncellemeler henüz eklenmemiştir. Yeni özelliklerin Weebly Inc. tarafından piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 3 ay geçti, umarım Bluehost bunları yakında dahil edecek.

Ondan başka, diğer tüm temel web sitesi oluşturma araçları aynı şekilde çalışır. Bluehost kullanarak hala bir web sitesi oluşturabilirsiniz’s Weebly hızlı ve kolay.

Bluehost Weebly

Bluehost Yapabileceğiniz Sayfa Sayısını Sınırlar

Bluehost ile Weebly’nin Temel sürümü ile, web sitesi başına sadece 6 sayfa oluşturabilirsiniz. Daha fazla sayfa oluşturmak istiyorsanız, sayfalarına yükseltmeniz gerekir “Profesyonel” plan. (BEN’Weebly Inc. ve Bluehost arasındaki fiyat farklarını gözden geçireceğiz).

Weebly inc ile ücretsiz planlarını kullanıyor olsanız bile sınırsız sayfalar oluşturabilirsiniz.

Bluehost ile Önemli İdari İşlevler Eksik’s Weebly

Bluehost ile eksik olan 2 önemli yönetim işlevi vardır’Weebly’nin s versiyonu.

1) Editörler

Normalde Weebly Inc. ile Editörleri web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olmaya davet eder. Dolayısıyla, size yardımcı olması için sözleşmeli bir geliştirici veya tasarımcı kiralarsanız, web sitenize tam erişim vermeden davet edebilirsiniz. Burada bu video eğitiminde bu özelliğin üzerinden geçiyorum.

Weebly Bluehost Editör

Bluehost ile Editörleri bu özellik eksik olduğu için web sitenizi düzenlemeye davet edemezsiniz. Bu nedenle, birisine hesabınıza erişim izni vermek istiyorsanız, onlara Bluehost giriş adınızı ve şifrenizi vermeniz gerekir., editör şifrenizi sıfırlama ve diğer önemli bilgileri değiştirme de dahil olmak üzere hesabınıza artık tam olarak erişebileceği için bazı kişilerin direnebileceği.

Daha sonra her zaman şifrenizi değiştirebilseniz bile, birçoğunuz bu konuda rahat olmayabilir.

2) Dış Şablonları İçe Aktar

Weebly Inc. ile harici Weebly şablonlarını sadece 1 tıklamayla içe aktarabilirsiniz. Weebly’nin ücretsiz sürümünü veya ücretli sürümü kullanıyor olsanız da bu özelliğe erişebilirsiniz.

Weebly Bluehost Import Temaları

Bluehost ile harici Weebly şablonlarını içe aktarabilirsiniz, ancak bu seçenek yalnızca “Profesyonel” paket (I’Weebly ve Bluehost arasındaki fiyatlandırma farklılıklarını gözden geçireceğiz).

Bluehost’un Weebly’nin Vermediği Avantajları’t?

Weebly Inc. size bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sunuyor -’s. Web sitesi oluşturucu kullanımı basit ve sezgisel olsa da (Weebly hakkındaki kapsamlı incelememizi okuyun), Weebly Inc.’t başka hizmetler sunma.

Bir şeyi çok iyi yapıyorlar ve size sadece bir şey sunuyorlar – web sitelerini kolayca oluşturmanızı sağlıyorlar.

Ancak, bir web sitesi oluşturma yeteneğinden daha fazlasını isteyenler için, Bluehost aracılığıyla Weebly kullanmak mükemmel bir seçenektir.

Peki Bluehost size Weebly’nin vermediği şeyi veriyor’t?

1) Sınırsız e-posta hesapları

Alan adınızı kullanarak istediğiniz sayıda e-posta adresi ayarlayabilirsiniz.

Örneğin, web sitenizin adresi www.example.com ise, Bluehost temel paketiyle birlikte gelen kendi özel e-posta adresinizi oluşturabilir ve ayarlamanıza yardımcı olur (aşağıdaki Bluehost yardımı hakkında daha fazla bilgi).

2) Ücretsiz alan adı

Bluehost kullanıyorsanız, 1 yıl boyunca size ücretsiz bir alan adı verirler. Tipik bir alan adı yılda yaklaşık 12 ABD dolarına mal olacaktır. Böylece’cebinizde biraz tasarruf.

3) Haftanın 7 Günü 24 Saat Canlı Destek

Weebly Inc. şu anda size yalnızca e-posta desteği sunmaktadır. Bluehost ile size 7/24 telefon, canlı sohbet veya e-posta desteği sağlar.

Farklı insanların farklı öğrenme alışkanlıkları ve öğrenme hızları olduğu için bu, Bluehost’un sunduğu hoş bir yetenek.. Bazı insanlar teknolojiden korkmazken, bazıları Bluehost’un sağladığı biraz el tutmaya ihtiyaç duyar.

Deneyimlerimizde, Weebly Inc. genellikle bir gün içinde e-postaya yanıt veriyor olsa da, telefonda biriyle veya internette canlı sohbet etmeyi beklemeden bazılarınız için Bluehost ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

Weebly Inc. ve Bluehost Arasındaki Fiyatlandırma Farkı

Weebly Inc. kısa bir süre önce Weebly Pro’nun fiyatlandırma yapısını değiştirdi. Dolayısıyla, aşağıdaki fiyatlandırma bilgileri hem Weebly hem de Bluehost’tan en son paketlerden alınmıştır..

Weebly Pro ve Başlangıç ​​Planları

Pro ve Başlangıç ​​Planları için fiyat:

 • Pro – 6,63 $ – 9,83 $ / ay
 • Başlangıç ​​- 3,29 ABD doları / ay – 4,83 ABD doları / ay

Fiyat aralığı, 6 aylık bir plana veya 2 yıla kadar kaydolduğunuza göre değişir. weebly pro ve başlangıç ​​fiyatı

Bluehost Weebly Planları

Temel bir Bluehost planı 6,95 $ / ay’dan başlar (36 ay kayıt yaptırırsanız ayda 4,95 $ alabilirsiniz – ancak istediğiniz zaman iptal edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz).

Sadece temel planla, Weebly web sitesi oluşturucularını kullanmaya erişebilirsiniz, ancak belirtildiği gibi, sizi web sitesi başına sadece 6 sayfa ile sınırlarlar.

Aldığınız diğer ek avantajlar:

 1. Sınırsız özelleştirilmiş e-posta adresi
 2. 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı
 3. 7/24 canlı destek

Daha fazla özellik istiyorsanız, “Profesyonel” $ 8.99 / ay için plan.

Ayrıca, e-Ticaret planlarına aylık 2,99 ABD doları karşılığında da kaydolabilirsiniz..

Bluehost Weebly planları

Fiyatlandırma Farklılıklarının Gösterimi

Öyleyse bırak’Bunu bir resimde bir araya getirin.

Weebly Inc.’e hangi plana kaydolduğunuza bağlı olarak, gösterim amacıyla aylık yatırımınız yaklaşık 4 ila 10 dolar arasında olacaktır (en yakın dolara yuvarlanır).

Bluehost’a kaydolursanız, Profesyonel Planlarıyla (çoğu insan muhtemelen daha fazla özelliğe erişmek için bunu yapar), aylık ücret 14 ila 16 $ civarında (en yakın dolara yuvarlanır).

Görünüşte,’Weebly Inc.’e kaydolmak Bluehost’a göre daha ucuz.

Ancak, diğerini düşünmelisiniz “değer eklendi” Bluehost’un size sunduğu hizmetler:

 1. E-posta adresi – 1 özelleştirilmiş e-posta adresi almak için Google Business Apps ile ayda 4,16 ABD doları öderiz. Bluehost ile sınırsız sayıda özel e-posta adresiniz olabilir.
 2. Ücretsiz 1 yıllık alan adı – bu’s yıllık 12 $ değerinde (yani ayda 1 $, ancak sadece 1 yıl için)
 3. 7/24 canlı destek – buna değer vermek zor, ama’bazı insanlar için iyi paraya değer

Dolayısıyla, yaklaşık 14 – 16 dolarlık yaklaşık Bluehost aylık fiyatını alırsak ve yukarıdaki 2 ölçülebilir faydaya (e-posta ve alan adı) göre ayarlarsak, ayarlanan aylık fiyat yaklaşık 9 ila 11 dolar arasında olur..

Weebly’den çok uzakta değil’planları, Bluehost’tan 7/24 destek alacağınızdan bahsetmiyorum bile.

Buraya’Örnek:

Bluehost vs Weebly Fiyat Karşılaştırma Çizelgesi

Ücretsiz e-posta ve 1 yıllık ücretsiz alan adı için ayar yaptıktan sonra bile, Bluehost hala biraz daha pahalıdır. Ancak size sağladıkları 7/24 canlı desteği göz önünde bulundurmalısınız. Yapmadık’t Bir fiyat etiketi koymak kolay olmadığından bunu hesaplamalarımıza dahil edin.

E-posta desteğini beklemek yerine herhangi bir anda anında destek almaktan hoşlanıyorsanız, bu Bluehost destek avantajı sizin için çok değerli olabilir.

Para iade garantisi

Weebly Inc’e kaydolursanız’s Pro / Başlangıç ​​paketi, 30 günlük para iade garantisi süreniz var.

Bluehost için, ilk 30 gün içinde istediğiniz zaman iptal edebilir ve tüm paranızı geri alabilirsiniz.

30 günü geçtikten sonra, sözleşmenizin geri kalanının kullanılmayan kısmı için tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Yani’oldukça adil.

Bluehost Garantisi

Sonuç ve Nihai Düşünceler

Profesyonel Weebly Şablonları mı arıyorsunuz??

Daha fazla Web Sitesi Oluşturucu veya Web Hosting Bilgisi istiyorum?

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map