Ecwid vs Shopify: Mağazanızın Eklentiye mi, Platform mu Var?

ecwid vs shopify özellikli resimBu makale Ecwid ve Shopify arasındaki farkları inceleyecek ve hangisinin işletmeniz için en iyi olduğunu söyleyecektir..


Yani sen’bir çevrimiçi mağaza kuruyor musunuz? Belki zaten bir web siteniz var ve çevrimiçi satış yapmaya başlamak istiyorsunuz veya sıfırdan başlamak istiyorsunuz. Her iki şekilde de biz’yardım için buradayım!

Ecwid bir e-ticaret eklentisi bir web sitesine e-ticaret işlevleri eklemenizi sağlar. O’popüler ve başarılı bir platformdur – 2009 yılında kurulduğundan beri 1 milyondan fazla çevrimiçi satıcı.

Shopify bir e-ticaret platformu kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanızı sağlar. O’Online satıcılar ve müşterileri arasında popüler – 2006’dan beri’büyük bir toplam oldu 82 milyar dolar Shopify üzerinden satıldı!

Bunlar çok farklı e-ticaret araçlarıdır. tüm, Shopify piyasadaki en iyi çok yönlü e-ticaret kurucusudur, ancak Ecwid, mevcut bir siteye biraz e-ticaret özelliği eklemek isteyenler için mükemmel.

Günün sonunda, seçiminiz gerçekten kendi ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olacaktır. Eğer sen’seçmekte zorlanıyoruz, aydınlanmaya hazırlanıyoruz!

Biz’hem Shopify hem de Ecwid’i araştırdı, test etti ve denedi ve hayatını kolaylaştırmak için bu karşılaştırmayı gerçekleştirdi. Bu makale, kullanım kolaylığından fiyatlandırmaya kadar tüm önemli alanlarda Ecwid ve Shopify’ı parçalayacak.

1

Ecwid vs Shopify: Artıları ve Eksileri

Ecwid Artıları:

 • Sıfırdan başlamaya gerek yok – o’Mevcut web sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmek hızlı ve kolaydır
 • Çok kanallı satış – birden fazla mağazada satışları satmak ve yönetmek için kapsamlı araçlar
 • Başlangıç ​​dostu – yapma’Ecwid’i kullanmak için kodlama becerisine ihtiyaç duymaz ve’saatlerce zaman ayırmayın

Ecwid Eksileri:

 • Sınırlı tasarım – özelleştirmeyi zorlaştıran çok kısıtlayıcı tasarım seçenekleri
 • Küçük ölçekli aletler – Ecwid küçük işletmeler için harika, ancak’t Çok büyümeyi destekliyor
 • Temel ücretsiz plan – serbest planda çok temel ve sınırlı araçlar; örneğin, uygulama pazarına erişim yok

Shopify Artıları:

 • Mükemmel çok kanallı entegrasyon – Facebook, Instagram ve Pinterest dahil olmak üzere birden fazla kanalda satış yapmanıza olanak tanır
 • Güçlü envanter sistemi – Shopify’envanter yönetimi araçları, çevrimiçi mağazanızı kolayca çalıştırmanıza yardımcı olacaktır
 • Yüksek kalite – satış özellikleri ve müşteri memnuniyeti için en iyi e-ticaret üreticisi

Shopify Eksileri:

 • İşlem ücretleri – Shopify, kendi şirket içi ödeme ağ geçidi olan Shopify Payments’ı kullanmadığınız sürece işlem ücretlerini uygular
 • Tasarım esnekliği – mağazanız yayınlandıktan sonra temaları değiştirmeye karar verirseniz,’bazı yeniden biçimlendirme yapmak gerekecek
 • Sınırlı deneme süresi – ücretsiz deneme yalnızca 14 gün sürer

2

Ne’s Ecwid ve Shopify Arasındaki Fark?

Ecwid ve Shopify, e-ticaret dünyasının iki büyük oyuncusu. Ancak,’çalışma biçimleri ve çalışma biçimleri bakımından çok farklı’kullanılması gerekiyor.

Ecwid bir e-ticaret eklentisidir, yani e-ticaret işlevinin harikalarını açmak için mevcut bir web sitesine eklersiniz. Bu, büyüme yaşayan küçük işletmeler için mükemmeldir, müşterilerin ilgisini çekmek ve operasyonlarını genişletmek için çevrimiçi bir mağaza eklemek isteyenler.

ecwid ana sayfasıEcwid, mevcut bir web sitesine e-ticaret işlevlerini hızlı ve kolay bir şekilde eklemenize veya sıfırdan tek sayfalık bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır

Shopify özel bir e-ticaret platformudur, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza ve kendi e-ticaret krallığınızın hükümdarı olmanıza olanak tanır. Shopify, işinizi büyütmenize yardımcı olacak araçlarla birlikte gelir, hem büyük hem de küçük mağazalar için idealdir.

shopify ana sayfasıShopify size bir çevrimiçi mağazayı başarıyla oluşturmak, çalıştırmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar

Sen yapma’Shopify’ı kullanmak için kodlama veya teknoloji becerilerine ihtiyaç duymaz – mağazanızı olabildiğince kesintisiz hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Ecwid’in herhangi biriyle tek sayfalık bir web sitesi oluşturabilirsiniz’s planları, ama o’Shopify ile inşa edebileceğinize kıyasla hiçbir şey yok.

Ecwid’s ‘Başlangıç ​​Sitesi’ mağazanız için bir açılış sayfası oluşturmak için kullanabileceğiniz çok temel bir web sitesi oluşturucudur. Bu kullanışlı bir eklenti özelliğidir, ancak Ecwid web siteleri oluşturmak için tasarlanmamıştır.

Bunun yerine, Ecwid en iyisi kişisel ve küçük işletmeler düzeyleri, e-ticaret eklemek ve satmaya başlamak isteyen mevcut bir web sitesi aracılığıyla.

Shopify en iyisi, tamamen yeni mağaza çevrimiçi, ve işlerini büyüt güçlü e-ticaret araçlarını kullanarak.

3

Kullanım kolaylığı

Bir kere sen’Online mağazanız için büyük bir fikriniz vardı.’Hiç zaman kaybetmek istemiyorum. Tabi ki yapabilirsin’t acele mükemmellik, ancak kullanımı kolay bir satış platformu ile hızlandırabilirsiniz!

Ecwid’in kullanımı son derece kolaydır ve çok başlangıç ​​dostudur – tek yapmanız gereken bunu web sitenize entegre etmektir. Sen yapma’kodlama, barındırma, güncelleme veya hatta herhangi bir şey yükleme konusunda endişelenmenize gerek yok.

ecwid kullanım kolaylığıEcwid’den biri’nin ana satış noktaları satışa başlamanın ne kadar kolay olduğudur. Bu özellikle’Ecwid eklentisine sahip Wix gibi bir web sitesi oluşturucu kullanarak

Web sitenize Ecwid eklemek kolaydır – sitenize bir widget eklemeniz yeterlidir’s arka ucu. O’Wix gibi bir oluşturucuya sahip bir web siteniz varsa entegrasyonu daha da kolaydır – Ecwid eklentisini birkaç tıklamayla indirebilirsiniz!

Özel Ecwid eklentilerine sahip web siteleri şunları içerir:

 • Wix
 • Weebly
 • Squarespace
 • Çarpıcı
 • SITE123
 • GoDaddy
 • WordPress

Bu, uygulama mağazasına gidebileceğiniz, Ecwid’i ve voila’yı seçebileceğiniz anlamına gelir – web siteniz e-ticaret araçlarıyla yeniden doğar. Ecwid’i Etsy, eBay ve Facebook’a da kolayca ekleyebilirsiniz..

Web siteniz değilse’t içinde Ecwid’s entegrasyonlar listesi – örneğin, web siteniz özel olarak oluşturulmuşsa – o zaman kod kullanman gerekecek Ecwid mağazanızı eklemek için. Bu sadece Ecwid’i takip etme meselesidir’s talimatları, kopyalama ve yapıştırma karşısında doğru kod.

Shopify daha korkutucu gelebilir, çünkü’tüm bir çevrimiçi mağazayı kendiniz oluşturuyor, ancak gerçekten, bu gerçekten ne kadar kolay olduğunu daha etkileyici kılıyor!

Shopify ile binaya giren kesinlikle daha fazlası var, ama sen’yolun her adımında yönlendirildi ve Shopify’s sistemleri modern ve kullanımı kolaydır. Tıpkı Ecwid gibi, sen’Shopify ile güncellemeleri barındırma, kodlama veya yönetme hakkında düşünmeniz gerekmez – sizin için halledilen her şey.

kullanım kolaylığıShopify, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanıza ve büyütmenize yardımcı olmak için orada ve’Bunu kanıtlamak için kolay adımlar ve yardımcı araçlar var!

Sevdiğiniz bir temayı seçin, özelleştirin, ürünlerinizi ekleyin ve yerleşik analiz yoluyla satışlarınızı takip edin.

Özelleştirmek kolaydır ve ürün eklemek çok kolaydır. Bir kere sen’çevrimiçi mağazanızı kurduğunuzda, Shopify önemli ve zaman alıcı görevleri otomatikleştirerek hayatınızı kolaylaştırır.

Envanterinizi takip etmek ve seçtiğiniz kuryelerden size gerçek zamanlı gönderim teklifleri vermek için araçlara sahiptir ve size yardımcı olacak tonlarca uygulama sunar. Shopify, mağazanızı ölçeklendirmeyi yokuş yukarı bir savaştan ziyade doğal bir adım haline getirir.

4

Tasarım Esnekliği

Çeşitliliğin hayatın baharatı olduğunu söylüyorlar ve’Web sitesi tasarımı için farklı değil. Hiç kimse tamamen aynı görünen beş çevrimiçi mağazayı ziyaret etmek istemiyor – müşterilerin sizi büyük ölçüde tasarımınıza bağlı olacağını nasıl hatırladığını.

Temalar

Çünkü bu’bir eklenti, Ecwid değil’t İnşaatçı ile aynı şekilde çalışma.

Ecwid, bir tema seçip daha sonra mağazanızı inşa etmek yerine, mevcut web sitenizle entegre olan bir set mağaza tasarımı ile birlikte gelir. Örneğin, mağaza renkleriniz orijinal web sitenizi otomatik olarak yansıtır’s renkleri!

Bunun aksine, Shopify yolculuğunuz sevdiğiniz bir tema seçmeyle başlar. Seçim yapabileceğiniz 60’dan fazla tema var, ücretsiz ile 180 $ arasında değişmektedir. Bu temalar mobilya, elektronik ve yiyecek ve içecek gibi çeşitli endüstrileri kapsar.

shopify endüstri temalarıShopify, çevrimiçi mağazanız için mükemmel şekilde uyarlanmış temayı bulabilmeniz için göz atmanız için çeşitli endüstriler sunar.

Seçtiğiniz sektöre bağlı olarak farklı özellikler elde edersiniz ve temaları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz (sitenizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yeniden biçimlendirme yapmanız gerekir)!

Shopify ile temanız önce gelir ve çevrimiçi mağazanızın temelini oluşturur. Ecwid ile tasarımınız web siteniz tarafından yönlendirilir’s mevcut tema ve daha sonra herhangi bir tasarım tweaks geliyor.

Özelleştirme

Ecwid, web sitenize ulaşır ulaşmaz harika görünecek şekilde tasarlanmıştır – örneğin, masaüstü ve mobil ekranlara otomatik olarak sığacak şekilde optimize edilmiştir. Ama kendi değişikliklerinizi yapmaya ne dersiniz??

Ecwid mağazanızın temel tasarımını düzenleyebilirsiniz, ancak’Yaratıcı mucizeler beklemeyin. Ürün resimlerinin boyutunu değiştirme, ürünlerinizin düzenini ve açıklamalarını değiştirme ve gezinme ve renk paletini düzenleme dahil olmak üzere sınırlı özelleştirmeye sahiptir..

Tüm bu özelleştirmeler önceden belirlenmiş seçeneklerden gelir. Örneğin, ürün resimleriniz için küçük, orta veya büyük arasından seçim yapabilirsiniz, ancak’t kendi tercihlerinize göre yeniden boyutlandırma.

ecwid tasarım özelleştirmeEcwid, mağazanızın temel öğelerini özelleştirmenizi kolaylaştırır – seçenekleri seçebilir ve sağda önizlemelerini görebilirsiniz

Bu basit özelleştirme için harikadır – gittikçe değişiklikleri önizleyebilir ve farklı seçeneklerin nasıl görüneceğini görmek için oynayabilirsiniz. Ancak derinlemesine veya gelişmiş değişiklikler için’biraz daha çalışmam gerekecek.

Gerçek kişiselleştirme için’Temalarınızı ve renklerinizi düzenlemek için CSS (basamaklı stil sayfaları) kullanmanız gerekir. Kendi özel temanızı oluşturmak için CSS’yi kullanabilirsiniz, ancak bu yalnızca kodu rahatça kullananlar için en iyisidir.

Kodlama yapmak istediğiniz son şeyse, bunun yerine uygulamaları kullanabilirsiniz. Mağaza Tasarımcısı uygulaması ve Dekoratör uygulaması, ödeme yapan Ecwid müşterilerine mağazalarını düzenleme seçeneği sunar’s tasarımı.

Ecwid kontrol panelinizde tasarım değişiklikleri yaptığınızda,’tüm platformlarınızda otomatik olarak uygulanır ve senkronize edilir. Örneğin, Ecwid açılış sayfanızda yaptığınız değişiklikler Wix web sitenizdeki mağazanız için de geçerli olacaktır.

Bu arada, Shopify mağazanızın tasarımı üzerinde size tonlarca kontrol sağlar. Temaları istediğiniz zaman kolayca değiştirmekle kalmaz, mağazanızın mobil ekranlardaki görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Temanızın renklerden görüntü düzenlerine kadar her bölümünü düzenleyebilirsiniz. Profesyonel bir görünüm için mağazanızda kullanmak üzere ücretsiz stok görüntüleri seçin. Shopify’ın bir görüntü düzenleyicisi bile var, böylece bir kez resimlerinizi kırpabilir, yeniden boyutlandırabilir ve filtreler ekleyebilirsiniz’onları yükledim.

shopify özelleştirmeShopify mağazanızı kalbinize göre özelleştirmenizi sağlar’içeriği ve kalabalığın arasından sıyrılmak!

Kodlama becerisine sahip olanlar için, bunları tüm HTML ve CSS’lerinize erişerek iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu size nihai kontrol mağazanızın üzerinde’s özelleştirme.

Shopify ile ilgili en iyi şeylerden biri, değişikliklerin önizlemesini yapabilmenizdir.’mağazanıza gerçek zamanlı olarak yapıyoruz, böylece düzenlemelerinizin tasarımınız üzerindeki etkisini hemen görebilirsiniz. Bu harika bir özellik, çünkü kontrol paneliniz ve mağazanız arasında gidip gelmek için çok fazla zaman kazandırıyor.

Shopify tamamen markanızı oluşturmakla ilgilidir, bu nedenle mağazanızı yapmak için size tüm araçları sağlaması mantıklıdır’s tam olarak nasıl istediğinizi tasarlayın.

5

Yapım Zamanı

Ecwid ile çevrimiçi mağazanızı oluşturduğunuzda,’aslında bir şey inşa etmenize gerek yok – siz’Web sitenizi zaten aldınız, bu yüzden Ecwid kontrol panelinizde mağazanızı kurmanız yeterlidir. Ürün eklediğiniz ve siparişleri yönettiğiniz yer burası.

Eğer sen’yeniden inşa ediyoruz “Başlangıç ​​Sitesi” Ecwid ile, bu gerekir’uzun sürmedi’sadece basit, tek sayfalık bir mağaza.

Shopify’ın inşa edilmesi daha uzun sürecek,’sıfırdan online mağaza oluşturma. Sen’bir tema seçmeniz, özelleştirmeniz ve mağazanızın mekaniğini ayarlamanız gerekir (ürün ekleme ve gönderim seçenekleri gibi).

6

E-ticaret Araçları ve Özellikleri

Bir çevrimiçi mağaza işletmenin eğlenceli kısmı, satış kısmı! Ama bu da büyük bir iş olabilir, özellikle de’yardım edecek bir ekibimiz yok. o’e-ticaret platformunuzun hızlanıp size yardımcı olabileceği yerler.

Özellikleri

Ecwid, işinizi yürütmenize yardımcı olacak mağaza yönetim araçlarıyla birlikte gelir. Çevrimiçi satış için ihtiyacınız olan bir dizi e-ticaret özelliğine sahip olursunuz:

 • Envanter izleme
 • Ürün seçenekleri ve çeşitleri
 • Promosyon ve indirim oluşturma
 • Fiziksel ve dijital ürünler satmak
 • Nakliye seçenekleri
 • Terk edilmiş sepeti koruyucu
 • Çok kanallı entegrasyon
 • Sınırsız bant genişliği

Bunların birçoğu, bir çevrimiçi mağazayı başarılı ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için gerekli olan temel, ancak temel özelliklerdir. Envanter yönetimi bir zorunluluktur ve siz sürece’titiz kayıt tutma becerileri ve ellerinizde çok zaman var, bu makinelere yetki vermeye değer bir iş.

Çok kanallı satış, müşterileri yakalamak için çok önemlidir – insanlar kazandı’Her zaman size gelmezler, ancak Facebook sayfanızdan orada kontrol edebilirlerse,’satışlarda yan yatan olacak.

Ecwid, büyük satış özelliklerini iyi bir şekilde ele alır – küçük işletmeler için kesinlikle yeterli ve büyümeyi destekleyecek.

Shopify, bu arada, mağazanızı yerine getirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir’s ihtiyaçları. Çok daha geniş ve daha gelişmiş özellikler sunar; Tabii ki hala temelleri kapsıyor, ancak bunları derinlemesine ve güçlü araçlarla birleştiriyor.

Bu özellikler şunları içerir:

 • Sınırsız bant genişliği
 • Fiziksel ve dijital ürünler satmak
 • Güçlü stok yönetimi
 • Sınırsız ürün sat
 • Otomatik gönderim ücretleri
 • Terk edilmiş ödeme kurtarma
 • Birden fazla gönderim seçeneği
 • Otomatik vergi idaresi
 • Müşteri hesapları
 • Çok kanallı satış

Shopify’envanteri stok seviyelerinizi takip eder ve ürün satıldıktan sonra otomatik olarak satışları durdurur’yeniden satıldı. Çok kanallı satışınızı tamamen destekler, tüm platformlarınız arasında senkronize eder ve bu raporları yerleşik raporlarla izleyebilirsiniz..

Müşterilerinize ücretsiz gönderim ve gerçek zamanlı güncellemeler sunabilir ve seçtiğiniz operatörlerden indirimli fiyatlar alabilirsiniz. Tonlarca siparişte bile, bunları kolayca dağıtabilir, siparişleri toplu olarak hazırlayabilir ve maliyetlerden tasarruf etmek için etiketleri kendiniz yazdırabilirsiniz.

Shopify ayrıca Shopify Lite adlı bir özellik sunar, aylık 9 ABD dolarına mal olan ayrı bir plan. Shopify Lite, Ecwid ile doğrudan rekabet halindedir, çünkü kendiniz bir çevrimiçi mağaza oluşturmadan çevrimiçi satış yapmanıza izin verir.

Bunun yerine, ürünlerinizi sosyal medya üzerinden satabilir veya mevcut bir siteye bir Satın Al Düğmesi yerleştirebilirsiniz. Kart okuyucunuz varsa, Shopify Satış Noktası uygulamasıyla ürünleri bizzat satmak için Lite planını bile kullanabilirsiniz.

Shopify’ın her üssü kapalı gibi görünüyor! Platform, yalnızca işinizi başarılı bir şekilde yürütmek için değil, aynı zamanda sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde yönetmek için ihtiyacınız olan araçları sunar.

Uygulama Pazarları

Ecwid, mağazanıza eklemek ve sitenizi genişletmek için ekstra araçlar bulabileceğiniz bir Uygulama Pazarı’na sahiptir.’s işlevselliği ve işletmenizin büyümesine yardımcı olur. Ecwid’tarafından önerilen uygulamalar arasında LiveChat, Ürün Etiketleri ve Gelişmiş İndirim Kuralları.

Ecwid App Market’i kategoriye veya fiyata göre veya doğrudan arama çubuğunu kullanarak istediğinizi arayarak arayabilirsiniz.

Shopify uygulamalar söz konusu olduğunda gerçekten parlıyor.

shopify uygulama pazarıShopify, mağazanıza ekstra işlevler eklemenizi sağlayan geniş bir uygulama pazarına sahiptir

Envanter yönetiminden müşteri desteğine kadar Shopify App Store’da etkileyici sayıda uygulaması vardır. Shopify zaten yerleşik harika araçlara sahip olsa da, mağazanıza gerçekten bir destek vermek için uygulamalar eklemek isteyeceksiniz.

Aradığınızı bulmak için arama çubuğunu kullanın’kategori veya koleksiyon aramak, hatta personel seçimlerini veya trend olan uygulamaları aramak. Bazıları şirket içinde Shopify tarafından yapılırken, diğerleri üçüncü taraflarca geliştirilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey varsa,’Shopify App Store’da işletmeniz için mükemmel uygulama entegrasyonunu bulmak zorundasınız!

Maliyetler ve Farklılıklar

Elbette, tüm bu harika özellikler’bedava gelme?

Gerçek şu ki, Ecwid ile bazıları yapıyor – ama çoğu yok’t. Biz’Ecwid’e gideceğim’s fiyat planları daha derinlemesine, ama burada’s hızlı ve kirli versiyonu: Ecwid dört fiyat planları vardır, aylık ücretsiz 99 $ kadar.

Ücretsiz planda, en temel özelliklere sahip olursunuz – bir çevrimiçi mağaza (ancak Facebook veya Instagram mağazaları yok), mobil bir duyarlı alışveriş sepeti, satmak için 10 ürün sınırı, sınırsız bant genişliği ve birden fazla site üzerinden satış seçeneği.

Yapabilirsin’t Ecwid’de App Market’ten uygulama yükleme’ücretsiz planı.

İndirim kuponları, envanter yönetimi, dijital ürünler, Facebook ve Instagram mağazaları ve otomatik vergi hesaplamaları gibi daha gelişmiş özellikler için’ayda en az 15 $ olması gerekir Girişim planı.

Fikir elde edersiniz – ne kadar çok ödeme yaparsanız, o kadar gelişmiş özellikler elde edersiniz. Tamamen terk edilmiş alışveriş sepeti için, örneğin, aylık 35 $ İş planına ihtiyacınız var ve sınırsız miktarda ürün satmak için, aylık 99 $ ‘a yükseltmeniz gerekiyor Sınırsız plan.

Shopify’ın aylık 29 ila 299 dolar arasında değişen üç fiyatlandırma planı vardır. Hemen, ayda sadece 29 dolara sınırsız sayıda ürün satabileceğiniz gibi, çok kanallı satış, indirim kodları, envanter yönetimi ve terk edilmiş sepet kurtarma hizmetlerine de erişebilirsiniz..

Kısacası Shopify, en ucuz planında Ecwid’den çok daha önemli özellikler sunuyor. Shopify yapmaz’Ücretsiz bir planınız yok, ancak size başarılı bir mağaza açmak için ihtiyacınız olan her şeyi veriyor.

7

Ödeme Seçenekleri ve Ücretleri

Şimdi biz’ayak parmağımızı dönen dönen sulara batırdık’s ödeme seçenekleri ve ücretleri içine kafa dalma. Kaç ödeme seçeneğiniz var? Ecwid veya Shopify size işlem ücreti tahsil edecek mi? İzin Vermek’öğrenir!

Ödeme Seçenekleri

Ödeme almak satışın eğlenceli kısmıdır, ancak önce ödeme ağ geçidini seçmeniz ve ayarlamanız gerekir.

Ecwid destekleri 50’den fazla ödeme geçidi toplamda, ancak ana olanlar:

 • Meydan
 • PayPal
 • Şerit
 • Biz öderiz

Bu tür ağ geçitleri çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize izin verir – ülkenizde veya bölgenizde desteklenen bir ödeme yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, teslimatta nakit veya banka havalesi gibi çevrimdışı ödemeleri de kabul edebilirsiniz..

Shopify destekleri 100’den fazla ödeme ağ geçidi, bu yüzden herkes için bir şeyler olmalı! Bu geniş listedeki ana ağ geçitleri:

 • PayPal
 • Şerit
 • Amazon
 • Apple Pay
 • Google Pay

Shopify ayrıca, teslimatta nakit gibi manuel ödemelerin yanı sıra kripto para birimi (örneğin BitPay) gibi alternatif ödemeleri de destekler..

Shopify’ın ayrıca Shopify Payments adlı kendi dahili ödeme ağ geçidi vardır. Bu demek değil ki’Üçüncü taraf sağlayıcılarla uğraşmak zorunda değilsiniz – bunun yerine’çevrimiçi mağazanızla zaten tümleşik.

harç

Ecwid kazandı’t Bir satış yaptığınızda herhangi bir işlem ücreti alırsınız.. Ancak, sizden ücret talep edebileceklerinden, seçtiğiniz ödeme sağlayıcısının şartlarını ve koşullarını kontrol ettiğinizden emin olun..

Bu ücretlere işlem ücreti denir ve işleminizi gerçekleştirmek için ödeme ağ geçidi tarafından ücretlendirilir. Örneğin, WePay işlem toplamının% 2,9’u + 0,30 $ ‘a kadar ücret alabilir. Ecwid planınız ne kadar yüksek olursa işlem ücreti o kadar düşük olur.

Farklı ödeme sağlayıcıları farklı ücretler alır, bu yüzden her zaman kontrol ettiğinizden emin olun.

Shopify üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarında işlem ücreti alıyor, bu sağlayıcı tarafından alınacak işlem ücretlerinin üstünde. İşlem ücretleri’t Teslimatta nakit veya POS (Satış Noktası) siparişleri gibi manuel ödemeler için geçerli değildir.

Ancak, Shopify’t Kurum içi ödeme ağ geçidini kullanırsanız işlem ücreti alınır, Shopify Payments.

Shopify Payments ayrıca PayPal gibi sağlayıcılarla ortaklıklar yoluyla daha düşük işlem ücretleri sunar. Yani ücretsiz, düşük ücret seçeneği istiyorsanız, bu dikkate değer bir şeydir.

8

Yardım ve Destek

Güne geri döndüğünüzde mors koduyla ilgili yardım almanız ya da bir elçinin itirazınızı iletmesini beklemeniz gerekiyordu – ve hızlı bir atta olduğunu umuyordunuz. Neyse ki, bu seçeneklerin hiçbiri Ecwid veya Shopify’da yer almıyor’s yardım ve destek seçenekleri.

Sen’Ecwid ile çok daha hızlı yardım alacağım’s desteği. Şu anda bir dizi sistem mevcuttur:

 • Canlı sohbet (yalnızca premium planlar)
 • Telefon desteği (yalnızca premium planlar)
 • E-posta desteği
 • Yardım Merkezi
 • Video Kılavuzları
 • Topluluk forumu
 • Öncelik desteği (yalnızca en yüksek plan)

Eğer sen’ücretsiz planda olduğunuzda, ana destek kaynağınız e-posta veya Ecwid Yardım Merkezi olacaktır. Bu faydalı kılavuzlar, videolar ve gidilecek makaleye sahiptir “Ecwid 101”, sizi tüm Ecwid temellerinde yürüterek.

ecwid 101 yardım ve destekEcwid’in yararlı bir yardım kaynağı var. "Ecwid 101" Bu e-ticaret eklentisini kullanmak için başlangıç ​​kılavuzu

Bir sonraki seviye destek için’Premium plana geçmeniz gerekecek. Bu, canlı sohbet ve telefon desteğinin kilidini açar ve’en yüksek plandayken, daha hızlı çözümler için öncelikli destek de alırsınız.

Shopify ayrıca size hızlı ve stressiz bir deneyim sunmak için çok çeşitli destek seçenekleri sunar. Bunlar:

 • 7/24 telefon desteği
 • Sosyal medya desteği
 • 7/24 canlı sohbet desteği
 • Yardım Merkezi
 • Topluluk forumu
 • E-posta desteği
 • Video eğiticileri
 • Gelişmiş uzman desteği (yalnızca en yüksek plan)

Bu birçok destek seçeneğiyle,’s Shopify başarılı olmanıza yardımcı olmak istiyor. Sitenizin editöründe yardım istediğinizde, Shopify sizi doğrudan yardım merkezindeki alakalı bir sayfaya götürür. Bu, doğru makaleyi aramak için zaman ve stres tasarrufu sağlayan harika bir özelliktir.

Bunu 7/24 telefon ve canlı sohbet desteği ile birleştirin ve gerçekten burada herkes için bir şeyler olmalı. Shopify Plus’a kaydolduğunuzda Shopify’s özel planı, hatta size yardımcı olmak için özel bir destek ajanı olsun.

9

Fiyatlandırma

O’Odadaki fil, ve çoğu şeyi seçme konusunda genellikle belirleyici faktördür. Sen ne zaman’bir tatil rezervasyonu yeniden bakıyorsun’t Sadece en parlak, en güzel denizle en kumsalı seçin – cepleriniz Hint Okyanusu’ndan daha derin değilse, önce fiyatı kontrol edersiniz.

Web sitesi oluşturucuları lüks bir tatil rezervasyonu kadar egzotik olmayabilir, ancak maliyetler artırabilir.

Ecwid’in seçebileceği dört fiyatlandırma planı var.

Birincisi, birçok insan için büyük bir kazanç olan ücretsiz plan. Daha sonra aylık 15 $ ‘lık Girişim planı ile başlayan, aylık 35 $’ a kadar çalışan ve aylık 99 $ ‘lık zirveye ulaşan üç ücretli plan var Sınırsız plan.

Her bir plan için temel özellikleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

PlanFreeVentureBusinessUnlimitedAylıkYıllık ödenen aylık fiyatAna Özelliklerİçin en iyisi
$ 015 $35 $99 $
$ 0$ 12.50$ 29.17$ 82.50

Online mağaza

10 ürün limiti

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz başlangıç ​​sitesi

Birden çok web sitesinde satış yapın

Ücretsiz plandan her şey

100 ürün limiti

Envanter yönetimi

Dijital ürünler satmak

Çok kanallı satış

Uygulama Pazarına Erişim

İndirim kuponları

Girişim planından her şey

2.500 ürün limiti

Terk edilmiş sepeti koruyucu

Otomatik terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma

Ürün Boyutları

Personel hesapları (en fazla 2)

İş planından her şey

Sınırsız ürün

Satış noktası

Kare POS entegrasyonu

Markalı alışveriş uygulaması

Çevrimiçi mağazanızı başlatmaÇevrimiçi mağazanızı yönetme ve büyümeyi teşvik etmeÇevrimiçi mağazanızı genişletmeE-ticaret işinizi ölçeklendirme ve satışları çeşitlendirme

Ecwid’ücretsiz planı 10 ürün sınırı ve Ecwid App Market’e erişimi olmayan en temel özelliklere sahiptir. O’Online mağazanızı başlatmak için mükemmel, ama sen’yakında bu gelişmiş özelliklerden bazılarının kilidini açmak için yeni sürüme geçmek isteyeceksiniz.

Girişim planı size gerçek araçları sunar’işinizi kolayca yürütmeniz gerekecek. Envanter yönetimi, çok kanallı satış ve App Market’e erişim bu planın temel özellikleridir. Eğer sen’satışları ciddiye alıyoruz, bu minimum plan’çevrimiçi mağazanızı çalıştırmanız ve büyütmeniz gerekecek.

İş planı otomatik olarak terk edilmiş sepet kurtarma, ürün boyutları ve personel hesapları gibi daha gelişmiş özellikler sunar. 2.500 ürün limiti Girişim planından iyi bir sıçrama’s 100 maksimum. Bu plan ciddi bir genişlemeyi hedefleyen herkes içindir.

Sınırsız plan en yüksek özelliktir ve en özel özellikleri sunar. O’Online, mobil ve perakende satış yapmak isteyen işletmeler için en iyi seçim. Satış Noktası (POS) gibi araçlar ve ürün sınırının kaldırılması, çevrimiçi mağazanızı çeşitlendirmenize ve ölçeklendirmenize yardımcı olacaktır.

Shopify’ın üç fiyat planı var, artı Shopify Plus adı verilen özel bir fiyatlandırma düzeyi. Üç ana plan ayda 29 $ ‘dan başlayarak orta plan için ayda 79 $’ a yükseliyor ve en yüksek planda 299 $ ‘a ulaşıyor.

Tüm Shopify planları 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle geliyor, böylece satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Bu planları ve temel özelliklerini aşağıdaki tabloda karşılaştırabilirsiniz:

PlanBasic ShopifyShopifyGelişmiş ShopifyAylıkYıllık ödenen aylık fiyatAna Özelliklerİçin en iyisi
29 $$ 79299 $
$ 26.10$ 71.10$ 269.10

Online mağaza

Sınırsız ürün

Sınırsız bant genişliği

Çok kanallı entegrasyon

Terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma

İndirim Kodları

Personel hesapları (en fazla 2)

Gönderim etiketlerini yazdırma

Shopify POS uygulaması

Shopify Uygulama Merkezine Erişim

Shopify planından her şey

Personel hesapları (en fazla 5)

Hediye Kartları

Profesyonel raporlar

Advanced Shopify planından her şey

Personel hesapları (en fazla 15)

Gelişmiş rapor oluşturucu

Üçüncü taraf hesaplanan gönderim ücretleri

Tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza açmakÇevrimiçi mağazanızı büyütmeKurulu bir işletmeyi büyütmek

Shopify’s fiyatları Ecwid’den daha yüksek olabilir’s, ancak çevrimiçi mağazanızı sorunsuz ve başarılı bir şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle doğrudan atlar. En düşük Temel Shopify planı size yalnızca Ecwid’de bulunan özellikler sunar’iki personel hesabı ve sınırsız ürün gibi en pahalı planı.

Shopify planı büyüme konusunda ciddi olan herhangi bir işletme için mükemmeldir, size profesyonel raporlar ve nakliye ve kredi kartı ücretlerinde daha fazla indirim sunar..

Özellikleri Gelişmiş Shopify planı fiyatını yansıtır – gelişmiş bir rapor oluşturucunun yanı sıra üçüncü taraf hesaplanan gönderim ücretlerini alırsınız. Bu plan, uzun vadeli planları için büyümeyi zorlamak ve ölçeklenebilirliği sürdürmek isteyen yerleşik işletmeler için tasarlanmıştır.

Shopify’ın ekstra bir planı var, Shopify Lite, aylık 9 ABD dolarıdır ve mevcut bir web sitesine e-ticaret işlevselliği eklemenizi sağlar.

shopify lite planıShopify Lite’ın aylık maliyeti 9 ABD dolarıdır ve çevrimiçi bir mağaza oluşturmadan çevrimiçi satış yapmanıza olanak tanır.

Kulağa tanıdık geliyor mu? o’doğru, Shopify Lite Ecwid ile doğrudan rekabet yatıyor, bir izin eklemenize izin ‘Satın Al Düğmesi’ Shopify’ı kullanarak web sitenize, sosyal medyada ve hatta yüz yüze satış yapabilirsiniz’Satış Noktası uygulaması s. Ne’Dahası, Temel Shopify planına geçtiğinizde bu özellikleri korursunuz.

Shopify ve Ecwid’in sunduğu fiyat ve özelliklerden ikisinin farklı işletme boyutlarını hedeflediğini açıkça görebilirsiniz.

Ecwid, küçük ölçekli mağazalar veya daha yeni başlayanlar için en uygunudur. Büyüme için yer var, ama çok fazla değil – hırslı satıcılar Ecwid ile hızla bir cam tavana çarpacak’s planları.

Sen’Ecwid ile daha sık yükseltme yapmanız gerektiğini bulacağınızdan emin olun.’sadece ücretsiz planı ile değil, daha yüksek fiyatlarına da göz atın.’Gelecekte bunlar için ödeme yapacağız. Shopify uzun vadeli büyümeye odaklanır, yani kazandınız’neredeyse sık sık yükseltmeye gerek yok.

Shopify her büyüklükteki işletme için uygundur, ancak kesinlikle uzun vadeli büyümeye daha fazla odaklanmaktadır. Fiyat planları daha pahalıdır, ancak uzun vadede paranız için daha iyi bir değer elde edersiniz.

Ecwid vs Shopify: Sonuç

Bu karşılaştırma, tüm önemli alanlarda Ecwid ve Shopify’ı birbirine itti. Yol boyunca biz’özelliklerini, fiyatlarını, yardım ve desteğini, tasarımını ve daha fazlasını tarttık. Eğer sen’burada şiddetli rekabet karşısında göz kamaştırdım’Bu savaşı odaklamak için bir özet tablo:

Kategori & WinnerEcwidShopifyKullanım kolaylığı

Kazanan: Ecwid

Tasarım Esnekliği

Kazanan: Shopify

Yapım Zamanı

Kazanan: Ecwid

E-ticaret Araçları ve Özellikleri

Kazanan: Shopify

Ödeme Seçenekleri ve Ücretleri

Kazanan: Beraberlik

Yardım ve Destek

Kazanan: Shopify

Fiyatlandırma

Kazanan: Beraberlik

Ecwid bir eklentidir, bu yüzden tek yapmanız gereken mevcut web sitenize eklemektir! O’online satış için hızlı ve kolay bir yol.Shopify’ın kullanımı kolaydır, ancak’Ecwid’den daha güçlü bir platform, yani orada’daha yapmak. O’Kurulumu o kadar hızlı ve kolay değil.
Ecwid, mağazanızı web sitenize uyacak şekilde otomatik olarak uyarlar’s tasarımı. Sınırlı özelleştirme seçenekleriniz var; daha derin değişiklikler için’uygulamaları kodlamanız veya yüklemeniz gerekecek.Shopify’ın seçebileceğiniz 60’tan fazla teması vardır ve bunları istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz. Kodlama mümkündür, ancak zorunlu değildir.
Ecwid’in kurulumu son derece hızlıdır, özellikle de’Wix gibi desteklenen bir kurucu kullanarak. Ecwid eklentisini yükleyin veya özel bir siteniz varsa kodu kopyalayın.Shopify sıfırdan bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olduğundan Ecwid’den daha uzun sürebilir.
Orada’Sunulan iyi bir dizi e-ticaret aracı – çoğunlukla temel özellikler, birkaç gelişmiş araç da mevcut. Daha iyi özelliklerin kilidini açmak için daha yüksek bir plana geçmelisiniz.Shopify, işletmenizin uzun vadede başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir e-ticaret araçlarına sahiptir. Tüm temel özellikler ve mağazanızı sorunsuz bir şekilde yönetmek için tasarlanmış özel ve sezgisel araçlar dahildir.
İşlem ücreti yok; işlemler için yalnızca üçüncü taraf işlem ücretleri alınır. Yaklaşık 50 ödeme seçeneği mevcut.Dahili ödeme ağ geçidi Shopify Payments kullanılmadığı sürece işlem ücretleri uygulanır. İşlem ücretleri de geçerlidir. Seçim yapabileceğiniz 100’den fazla ödeme seçeneği.
Ücretsiz plan, kılavuzlar, videolar ve topluluk forumu içeren e-posta desteği ve Ecwid yardım Merkezi sunar.

Premium planlar canlı sohbet ve telefon desteği sunar; en yüksek plan öncelikli destek sağlar.

Tüm planlara 7/24 telefon ve canlı sohbet desteği, Yardım Merkezi’ne ve topluluk forumuna erişim, video eğitimleri ve sosyal medya desteği verilir. Ayrıca plan üyeleri temsilcilerden uzman desteği alıyor.
Dört plan: ücretsiz plan, 15 $ / ay Girişim planı, 35 $ / ay İş planı, 99 $ / ay Sınırsız plan. Ürün sınırını artırmak, uygulama pazarına erişmek ve daha gelişmiş özelliklerin kilidini açmak için yeni sürüme geçin. Yıllık ve daha uzun sözleşme planlarında tasarruf edin.Üç plan: 29 $ / ay Temel Shopify planı, 79 $ / ay Shopify planı, 299 $ / ay Gelişmiş Shopify planı. 14 günlük ücretsiz deneme. Tüm temel ve standart özellikler en ucuz plana dahil edilmiştir; daha gelişmiş araçlar için yeni sürüme geçin. Yıllık ve daha uzun sözleşme planlarında tasarruf edin.

Ecwid, halihazırda bir web sitesine sahip olan ve web sitesine biraz e-ticaret özelliği eklemek isteyenler için en iyisidir. Ücretsiz planı ve kullanımı kolay sistemi, çevrimiçi mağazanızı hızlı ve kolay bir şekilde başlatabileceğiniz anlamına gelir. Küçük ölçekli satıcılar için en iyisi Ecwid, çevrimiçi satışlarınızı teşvik etmek için temel araçlara sahiptir.

Shopify, kendi çevrimiçi mağazanızı kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir e-ticaret platformudur. Büyümeyi desteklemek ve işinizi desteklemek için güçlü özelliklere sahiptir ve uzun vadede size bakmak için her şeye sahiptir..

Bunlar çok farklı platformlar, ama Genel olarak, Shopify’a kazanan başlığı vermeliyiz. İşletmenizi sorunsuz bir şekilde yürütmek ve mağazanızı uzun vadeli başarı için ayarlamak için daha güçlü satış araçlarına sahiptir.. Ecwid başlamak için harika, ancak gerçek büyüme ve karlılık için Shopify tam paketi sunuyor.

Ecwid ve Shopify: SSS

Küçük işletmeler için en iyisi olan Ecwid veya Shopify?

Shopify’ı öneriyoruz. Ecwid yaparken’Kısa vadede daha ucuz fiyatlar cazip gelebilir, Shopify size markanızı ve işinizi büyütmek için odaklanmış, özel bir hizmet sunacaktır. Her zaman Ecwid ile (hatta Shopify ile) başlayabilirsiniz.’Lite plan) ve Shopify’a geç’s $ 29 aylık daha iyi özellikler için plan.

Eğer yapmazsan’Çevrimiçi satış yapmanız gerekmiyorsa, işletmeniz için en iyi çözümü bulmak üzere En İyi Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucuları incelememize göz atın..

Markam işim için en önemli şey – hangi platformu seçmeliyim?

Shopify, çevrimiçi mağazanız üzerinde Ecwid’den çok daha yaratıcı kontrol sağlar, bu nedenle tasarım sizin için gerçekten önemliyse,’s en iyi seçimdir. Farklı temalara göz atabilir, kişiselleştirebilir ve hatta daha sonra bir marka oluşturmayı seviyorsanız geçiş yapabilirsiniz.

Estetik çok önemliyse, kesinlikle Squarespace E-ticaret incelememize bir göz atın ve bu tasarım odaklı e-ticaret üreticisinin neler sunduğunu görün.

Ne tür ürünler satabileceğim konusunda kurallar var mı?

Hayır! Hem Ecwid hem de Shopify, istediğiniz her şeyi satmanıza izin verir – her işletme benzersizdir ve her iki platform da, hangi kanalı izlerseniz takip etmenizi sağlar.’tutkulu olun! Etsy gibi platformların satabilecekleriniz konusunda kuralları olsa da, Ecwid ve Shopify işinizi size bırakıyor. Onun olup olmadığı’s el örme çorap veya e-kitaplar, sen’kısıtlama olmadan satış yapmakta serbestsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map