Kareler ve WordPress Karşılaştırması | Bilmeniz İçin 5 Fark


Squarespace vs WordPress’i değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken 5 öğe:

Squarespace

WordPress

Kareyi Ziyaret Edin WordPress’i ziyaret edin En iyi seçim Üst
Seçim kareler En iyi seçim kareler


Squarespace

Genel Değerlendirme

8.610 üzerinden

WordPress

Genel Değerlendirme

7.4 üzerinden 10

özet

Squarespace:

Squarespace, reklam öğelerinin fikirlerini çevrimiçi olarak almasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir web sitesi oluşturucusudur. Yüksek kaliteli şablon tasarımlarından geniş güçlü özellik koleksiyonuna kadar Squarespace, hızlı ve kolay bir şekilde şık, profesyonel ve şık bir web sitesi oluşturmak için eksiksiz bir paket sunar. Web sitesi oluşturmaya sürükleyip bırakma yaklaşımı, WordPress’ten çok daha erişilebilir olmasını sağlar ve ücretsiz deneme, sizin için doğru olup olmadığını görmek için bir izin vermenizi sağlar.

WordPress:

WordPress son derece popüler bir web sitesi oluşturma aracıdır. Bu, tamamen kendi sitenize sahip bir web sitesi oluşturmanıza izin veren, sitenizin kodunu düzenleme özgürlüğünüz olduğu anlamına gelen açık kaynaklı bir platformdur. Piyasada bulunan tonlarca WordPress eklentisi de sitenize ekstra işlevsellik eklemenizi sağlar. WordPress’ten en iyi şekilde yararlanmak için belirli bir teknik güven düzeyine ihtiyacınız var, ancak yeni başlayanlar için uygun değil.

Daha fazla oku

Esneklik

Squarespace:

Squarespace açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucu değildir, bu nedenle yalnızca şirket içi geliştiricileri araçlarını oluşturmaktan sorumludur.

Bu, tüm web sitesi oluşturma araçlarının, hiçbir aracın birbiriyle çakışmamasını ve yüksek kalitede olmamasını sağlamak için aynı ekip tarafından oluşturulduğu anlamına gelir..

Squarespace tarafından sağlanan tüm araçlar kendi çalışma ortamlarında yakından kontrol edilir, izlenir ve test edilir, bu nedenle çalışmayan belirli işlevler, web sitenizle çakışmalar veya hatta web sitenizi kırma / çökme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz..

Ancak bu, Squarespace dışındaki araçları kolayca entegre edemeyeceğiniz anlamına gelir (gerçekten istiyorsanız, bir dereceye kadar imkansız değildir).

Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, Squarespace’in bunları sizin için düzeltmek için özel bir 7/24 destek ekibi vardır (daha fazla ayrıntı aşağıda).

WordPress:

WordPress açık kaynaklı bir platformdur, böylece yetenekli bir kodlayıcı olmanız (veya güçlü bir kodlayıcıyla çalışıyorsanız) web sitenizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

WordPress sitenize daha fazla işlev eklemek için kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz eklenti vardır. Ancak tüm eklentiler iyi yapılandırılmamıştır ve sizi güvenlik tehlikelerine maruz bırakamaz veya web sitenizle çakışabilir / bozabilir.

Ücretsiz eklenti geliştiricileri, sorunlar ortaya çıktığında size yardımcı olabilir veya olmayabilir. Premium eklentileri satın almanız size destek olma hakkı verecektir, ancak bu, çakışma diğer eklentilerden (premium eklenti geliştiricilerinin kontrolünün ötesinde) kaynaklanabileceğinden, sizin için tüm sorunları çözeceklerini garanti etmez..

Orada gerçekten iyi WordPress eklentileri var, ancak dikkatli olun ve kullanmadan önce bunları sitenizle iyice test edin veya web sitenizin performansı üzerinde olumsuz etkileri olabilir..

Daha fazla oku

Kullanım kolaylığı

Squarespace:

Squarespace, WordPress’e kıyasla kullanımı çok daha kolay bir web sitesi oluşturucusudur. & web sitesi oluşturucuyu bırakın, böylece içeriği bir kod satırına dokunmadan neredeyse istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Squarespace, teknoloji meraklısı olmayan, öğrenme kodlarına ilgi duymayan veya sadece kaynaklara sahip olmayan insanlar için idealdir (zaman & para) kodlarla başa çıkmak veya yüksek düzeyde özelleştirilmiş siteler oluşturmak için.

Ayrıca kapsamlı bir kullanıcı kılavuzları kütüphanesi (video & metin biçimleri), bu nedenle Squarespace ile web siteleri oluşturmada iyi olmak çok zor değil.

Ancak, bu platform web sitesi sahiplerinin tüm düzeyleri (çok ileri düzey kullanıcılar veya büyük kuruluşlar dahil) tarafından kullanıldığından, yalnızca yeni başlayanların Squarespace’i kullandığına aldanmayın..

WordPress:

WordPress kullanmanın öğrenme eğrisi, Squarespace’in nasıl kullanılacağını öğrenmekten çok daha diktir.

WordPress bir sürükleme değil & web sitesi oluşturucuyu bırakın, böylece sayfa düzeninizi yeniden biçimlendirmek istiyorsanız (sağ üst köşeye bir slayt gösterisi eklemek veya bir parça içeriği tam bir noktaya taşımak gibi) bunu yapmak için şablon kodlarınızı değiştirmeniz gerekir ( veya bunu yapmanıza yardımcı olacak yetenekli bir geliştirici kiralayın).

WordPress çok güçlü bir platform olmasına rağmen, etkili bir şekilde kullanabilmek için, istediğinizi elde etmek için bazı kodları değiştirmeniz kaçınılmazdır.

Kod konusunda bilgiliyseniz veya iyi bir kodlayıcıyla çalışıyorsanız, WordPress kesinlikle Squarespace’den çok daha özelleştirilmiş bir site sunabilir.

Daha fazla oku

Kullanıcı desteği

Squarespace:

Squarespace, sorularınız varsa sorularınızı yanıtlamak için size özel, 7/24 destek ekibi sağlar.

7/24 e-posta desteği (1 saat içinde yanıt verdikleri), kullanım kılavuzları (video & metin), canlı sohbet (Pazartesi – Cuma, 03:00 – 20:00 EST arası) ve ayrıca forum desteği.

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm araçlar Squarespace tarafından oluşturulduğundan, sorunların sahipliğini alıp çözebileceklerdir (bu sorumluluğu diğer geliştiricilere kaydırmak yerine).

Sizin için özel bir destek ekibi bulunduğundan, sizden gelen tüm sorular cevaplanır ve aynı soruların daha önce başkaları tarafından kaç kez sorulduğu önemli değildir (WordPress forumunun aksine).

WordPress:

WordPress, insanların cevap aramak için sorular sorduğu milyonlarca gönderi içeren büyük bir foruma sahiptir..

Bir çok soru cevaplanır ve bir çok soru da cevaplanmaz. Ayrıca, soruların cevaplanması, etkili bir şekilde veya hiç çözülmedikleri anlamına gelmez. Yanıtlanan soruların alınması günler sürebilir.

Zorluk, sorulan soruların hacminden kaynaklanmaktadır ve daha önce birçok soru tartışılmıştır. Bu nedenle, bir soru gönderirseniz, geçmişte sorulduğu gibi yok sayılabilir. Bu nedenle, sorunuzun bir tür cevabını bulmak için forum gönderilerinin hacimlerini incelemeniz gerekebilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, kimse gerçekten "borçlu" Eğer ödeme yapmazsanız bir cevap. WordPress.org ve birçok eklentisinin kullanımı ücretsiz olduğunda, birisinin yanıt vermesini sağlamak zor olabilir (size yardımcı olacak iyi bir WordPress geliştiricisi tutmazsanız).

Daha fazla oku

Devam eden bakım

Squarespace:

Yukarıda belirtildiği gibi, Squarespace "kapalı" Böylece tüm performans ve güvenlik güncellemelerini sizin için yönetebilir.

Herhangi bir güncelleme düğmesine tıklamanız veya olası çakışmalar için endişelenmeniz gerekmez. Tüm güncellemeler Squarespace ekibi tarafından test edilir ve web sitenize otomatik olarak dağıtılır.

Tüm bunların sizin için yönetilmesini sağlamak, sizin için daha önemli olan diğer şeylere odaklanmak için zamanınızı serbest bırakır.

WordPress:

WordPress, hataları düzeltmek ve güvenliği artırmak için platformunu sürekli olarak güncelliyor. Güncellemeler olduğunda, WordPress kontrol paneliniz sizi uyarır ve WordPress sürümünüzü güncellemek için güncelleme düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Bu kolay kısmı. Zorlayıcı kısım, WordPress güncellendiğinde, temanızın ve eklentilerinizin de güncellenmesi gerekecek.

Birçok tema ve eklenti oluşturucu da WordPress’in en son güncellemelerini benimsemelerini sağlamak için güncellenecek olsa da, çok fazla (özellikle ücretsiz temalar için) & eklentileri). Bu, web sitenizi potansiyel olarak kullanıcı, performans veya güvenlik sorunlarına maruz bırakır.

Bu nedenle, devam eden bakım çalışmaları, özellikle web sitenizi yönetmeye adanmış bir kişi / ekibiniz yoksa, sizin için ek bir yük olabilir.

Daha fazla oku

Fiyatlandırma & Devam Eden Finansal Taahhütler

Squarespace:

Squarespace size 4 fiyat paketi sunar (Kişisel $ 12 / ay, İş $ 18 / ay, Basic Store $ 26 / ay, Advanced Store $ 40 / ay). Plan ne kadar yüksek olursa, o kadar çok araç alırsınız.

Aylık planlar sürükle & açılan web sitesi oluşturma arayüzü (kodlama gerekmez), seçim yapabileceğiniz tasarımcı şablonları, barındırma hizmetleri ve özel destek ekibi.

WordPress ile yapacağınız gibi parçaları ve parçaları birleştirmek zorunda kalmadan, tam servisli bir paket almak için aylık bir ücret ödediğiniz hemen hemen tek elden bir hizmettir..

Yıllık bir plana kaydolursanız, Squarespace size ilk yıl için ücretsiz bir alan adı verir (10 $ – 15 $ değer).

Squarespace kullanımının devam eden maliyeti 144 $ (Kişisel Plan) ile yıllık 480 $ (Gelişmiş Mağaza Planı) arasında değişebilir. Bununla birlikte, herhangi bir planın fiyatında% 10 tasarruf edeceğiniz ve yıllık maliyeti çok daha ucuz hale getiren özel bir Squarespace indirim kodumuz var..

Gelişmiş bir e-ticaret mağazasına ihtiyacınız yoksa, büyük olasılıkla yalnızca Kişisel veya İş planlarını kullanmanız gerekecektir. Yani yıllık fiyat genellikle 144 $ ile 216 $ arasında değişecek.

Sadece 7 gün 24 saat özel destek (1 saat e-posta yanıt süresi ile) & canlı sohbet), zamanınızı boşaltmanız için tüm teknolojilerin yönetilmesinin yanı sıra, aylık planlara zaten değer (günümüzde internette iyi yardım almak zor ve nadirdir).

WordPress:

WordPress.org ile aylık yaklaşık 7 $ ‘a mal olabilen kendi barındırma hizmetlerinizi bulmanız gerekecek (burada çok genel olmak, aralık gerçekten barındırma hizmetleri sağlayıcısının kalitesine bağlı olarak değişir. İşte Bluehost’tan özel bir fiyat).

Premium bir tema satın alırsanız, bu tema başına 30 ila 80 $ arasında bir maliyete neden olabilir (tema geliştiricisinin ne kadar saygın olduğuna bağlı olarak).

Çok sayıda eklenti ücretsiz olsa da, ihtiyacınız olana ve destek isteyip istemediğinize (yukarıda belirtildiği gibi) bağlı olarak bazıları da ödenir (eklenti başına 15 $ – 50 $ arasında)..

Ayrıca kendi alan adınızı satın almanız gerekir (yılda 10 $ – 15 $).

İlk yatırım, ne kadar premium eklenti aldığınıza bağlı olarak 139 $ ile 200 $ arasında değişebilir.

Sitenizi oluşturmanıza, değişiklik yapmanıza veya sorun gidermeye yardımcı olması için bir geliştirici kiralarsanız, maliyetiniz sürekli olarak artar ve bütçenizi zorlayabilir..

WordPress’i etkili bir şekilde kullanmanın öğrenme eğrisinin de oldukça yüksek olduğunu unutmayın. Bu yüzden kendi zamanınızın maliyetini de hesaba katmalısınız (bu bir "Gizli maliyet").

Daha fazla oku

Sonuç

Squarespace: Kullanımı daha kolay (kod bilmeye gerek yok), daha az bakım ve daha düşük maliyet ve uzun vadede devam eden taahhütler. Maliyetler çok öngörülebilir ve 7/24 özel destek alıyorsunuz.

WordPress: Daha fazla esneklik ve son derece özelleştirilebilir (kod konusunda yetkinseniz). Ancak uzun vadede daha yüksek bakım, daha yüksek öğrenme eğrisi ve büyük olasılıkla daha yüksek finansal taahhüt. Size yardımcı olması için bir kodlayıcı tutmanız gerekip gerekmediğine (özel destek yok), işe alım sıklığına ve kodlayıcının kalitesine / kalibresine bağlı olarak maliyetler daha az tahmin edilebilir.

Daha fazla oku

genel bakış

8.610 üzerinden

Squarespace’i ziyaret edin
Squarespace incelememize bakın

7.4 üzerinden 10

WordPress’i ziyaret edin
WordPress incelememize bakın Genel Derecelendirme Bu nedir?

Genel derecelendirmelerimiz, birleştirilen tüm derecelendirmelerin ortalama puanına dayanmaktadır.

Bu neden önemli?

Puanlarımız size hangi hizmetin size en iyi özellikleri, değeri ve daha fazlasını sunduğunu bir bakışta sunuyor.

Karşılaştırma kareler 4.3 / 5 wordpress 3.7 / 5 Kapat

Diğer web sitesi oluşturucuları göz önünde bulundurmak?

Bir göz atın bizim Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu, veya Ücretsiz Test Yap hangi web sitesi oluşturucunun ihtiyaçlarınızı karşıladığını görmek için.

Ayrıca ne düşündüğümüze bakmak yararlı olabilir En İyi Web Sitesi Oluşturucuları ve nedenlerimiz.

Online satış yapmayı mı düşünüyorsunuz, ancak hangi üreticiyi seçeceğinizden emin değil misiniz? Hakkındaki makalemizi okuyun En İyi E-ticaret Platformları karar vermenize yardımcı olmak için.

Ayrıca bakınız Web Sitesi Oluşturucularının Karşılaştırma Tablosu daha ayrıntılı farklılıklar için

Hangi web sitesi oluşturucunun sizin için en uygun olduğundan emin değil misiniz? Deneyin bizim Web Sitesi Oluşturucu Eşleştirme Sınavı

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me