Paylaşımlı Hosting vs VPS Hosting

Bilmeniz Gereken 7 Temel Fark

Paylaşılan ve VPS barındırma arasındaki temel farkları açıkladığımız için barındırma yolculuğunuza bugün başlayın.


Barındırma göz korkutucu bir konu olabilir. Eğer sen’aşırı teknoloji meraklısı değil, o’s barındırma ne olduğunu tam olarak anlamak zor, yalnız farklı tiplerin ne olduğunu bildirin!

O’Bütün bunları düzeltmek bizim işimiz. Web Sitesi Oluşturucu Uzmanında,’ve birkaç kez blok etrafında olmuştur ve web hosting söz konusu olduğunda ticaretin tüm hileler biliyorum.

vps vs paylaşılan barındırma

Sadece bu da değil, biz’Ayrıca, ihtiyaçlarınıza yönelik doğru barındırma sağlayıcısını seçmenize yardımcı olmak için kendi gerçek yaşam araştırmalarımızı yaptık. Ama izin ver’temel bilgilerle başlar.

Birçok farklı barındırma türü vardır, ancak’bunlardan ikisine odaklanacağız: paylaşılan barındırma ve sanal özel sunucu (VPS) barındırma:

Kısaca VPS Hosting ve Paylaşılan Hosting

Paylaşılan barındırma, sunucuyu ve kaynaklarını diğer sitelerle paylaşmak anlamına gelir. o’s bant genişliği, depolama… çok. VPS barındırma, özel bir sunucuyu taklit eden sanal bir ortam oluşturur (bir sunucuyu ve tüm kaynaklarını kendinize aldığınızda), ancak paylaşılan bir barındırma ortamında.

Farkınızı aşmanın bir başka yolu da bunları mülk kiralamak gibi düşünmektir:

Paylaşımlı hosting ile, ‘Paylaş’ diğer web sitelerinin bulunduğu bir sunucudaki alan. O’paylaşılan bir evde oda kiralamak gibi – sen’kendi küçük alanın var ama sen’daha geniş bir ortak alanın parçası olmak.

Paylaşılan hosting en ucuz tiptir. O’yararları var, ama doğal olarak, işler zaman zaman biraz sıkışık olabilir.

VPS hosting, birden fazla sunucunun olduğu bir yerdir. Bu, bir yapı taşında bir daire kiralamak gibi düşünülebilir – daha fazla oda, daha fazla alan, daha fazla esneklik ve biraz daha pahalı. Daha yüksek bir kontrol seviyeniz var ama’hala başkalarıyla paylaşılan bir sunucuda çalışıyor.

Genel olarak, paylaşılan barındırma statik web siteleri içindir – başka bir deyişle, sabit içeriği olmayan web siteleri’t Ziyaret eden kim olursa olsun değişmez. Paylaşımlı barındırma, bloglar gibi temel kişisel siteler ve yeni başlayanlar için en iyisidir. Sen yapma’Zengin özellikler, zırhlı güvenlik veya ultra hızlı yükleme hızları elde edemezsiniz, ancak yine de,’gerçekten bunlara ihtiyacım yok.

VPS hosting bir adımdır ve küçük işletmeler, çevrimiçi mağazalar ve daha büyük kişisel siteler için idealdir. Sen’maliyetlerde çok makul bir artış için özellikler, güvenlik ve performansta bir artış göreceksiniz.

VPS hosting de harika’sitenizi büyütmek istiyoruz. Bunu bir yatırım olarak düşünün – sadece şimdiki zaman için değil, hedeflerinizle eşleşen bir plan seçmek istiyorsunuz.

Bu yazı boyunca,’ll ana artılarını / eksilerini ele ve her hosting türü için en yüksek puanlı sağlayıcıları göstermek. Biz’Ayrıca farkında olmak, önemli farklılıkları değerlendirmek ve sizin için hangi barındırma türünün doğru olduğunu belirlemek için ana alanlar üzerinden konuşacağız: paylaşılan barındırma veya VPS barındırma.

1

Paylaşımlı Hosting vs VPS Hosting: Artıları ve Eksileri

Paylaşımlı hosting en ucuz seçenek olsa da, VPS para için büyük bir değer de sunabilir – hile hangi hosting türünü biliyor’ihtiyacım olacak. Çoğu acemi ve kişisel web siteleri daha çok paylaşılan barındırma özellikleri ile hazırlanacaktır. Ama eğer sen’bir çevrimiçi mağaza veya’Bu temel mobilyaları büyütme ihtimaliniz var, o zaman siz’VPS hosting’in daha ölçeklenebilir ve kişiselleştirilmiş tekliflerine yükseltmek isteyeceksiniz.

Paylaşılan Hosting UzmanlarıPaylaşılan Hosting Eksileri
 • Orada ucuz barındırma türü
 • Yeni başlayanlar ve teknoloji acemileri için tasarlandı
 • Statik ve düşük trafikli web sitelerinde iyi performans
 • Özel kaynak yok
 • Daha yüksek güvenlik riskleri
 • Bir sunucuyu paylaştığınız siteler performansınızı etkiler
VPS Hosting UzmanlarıVPS Hosting Eksileri
 • Fiyat / fayda oranı
 • Daha özelleştirilebilir kontrol
 • Web sitenizle birlikte büyüyen ölçeklenebilir planlar
 • Paylaşılan barındırmadan biraz daha pahalı
 • Temel teknik bilgi gerektirir
 • Sen’Ne kadar depolama ve bant genişliği istediğinize dair belirsiz bir fikre sahip olmanız gerekir

2

Kaynak Tahsisi

Herkesin belli kaynaklara ihtiyacı var. Örneğin, mobil planınız aramalar, metinler ve veriler için belirlenmiş bir sınırla gelir. Barındırma aynıdır, ancak kaynaklar depolama alanı ve bellek gibi şeylerdir.

Adından da anlaşılacağı gibi, paylaşılan bir barındırma planında, kaynakları sunucunuzdaki diğer sitelerle paylaşırsınız. Bir web sitesi çok fazla bant genişliği kullanıyorsa, diğer sitelerin tümü zarar görür. O’Tüm ocaklar zaten alındığında ortak mutfağınızda yemek pişirmek istemek gibi.

VPS hosting daha az sınırlıdır. Sunucunun daha büyük bir kısmını tuttuğunuz için’donanım, daha fazla kaynak var. Sen’Ayrıca sunucu ortamı üzerinden root erişimi elde edersiniz, bu da temel olarak ekstra yazılım yükleyebileceğiniz ve sunucudaki herhangi bir dosyayı düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

3

Güvenlik

Biz’d, çoğunlukla paylaşılan barındırma çok güvenli olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Sağlayıcılar güvenlikleri konusunda çok iş yaparlar, ancak hiçbir garanti yoktur. Bu, yine, bir sunucuyu paylaştığınız diğer sitelere bağlıdır.

Bir site hata yaparsa ve güvenlik ihlali varsa, o sunucudaki her site bu durumda güvenlik açığından etkilenir. Yatak odanızı kilitleyebilirsiniz, ancak ev arkadaşlarınızdan biri ön kapıyı açık bırakırsa,’hala risk altında!

VPS hosting daha güvenlidir. Yeni başlayanlar için’diğer VPS kullanıcılarına sahip bir sunucudayız, yani herkes daha yüksek bir güvenlik düzeyine sahiptir. Aynı şekilde kendi korumanız hakkında daha fazla söz sahibi olursunuz.’d CCTV ve alarmları kendi dairenize kurmaktan çekinmeyin. Orada’s Birisi bloğunuzun girişini açık bıraksa bile paniğe gerek yok.

4

Verim

Dünyadaki tüm kaynaklara ve güvenliğe sahip olabilirsiniz, ancak ziyaretçilerinizin gerçekten önemsediği şey, sitenizin ne kadar sorunsuz çalıştığıdır. Aldığınız bant genişliği miktarı gibi şeyler plandan plana değişirken, çalışma süresi seçtiğiniz sağlayıcıya bağlı olarak değişir..

Araştırmalar, tüm internet kullanıcılarının yaklaşık yarısının web sayfalarının iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklediğini gösteriyor. Bunu göz önünde bulundurarak,’yükleme hızlarından ödün vermeden daha büyük trafik dalgalarını kaldırabilecek bir plan üzerinde olmak isteyeceğim.

5

Yapılandırma ve Özelleştirme

Hostinginiz’s yapılandırması (veya başka bir deyişle, kurulum) genellikle sizin için halledilir. Paylaşılan barındırma planlarında, yapılandırmanın tümü sağlayıcınız tarafından sıralanır, yani daha önemli şeylerle başa çıkabilirsiniz.

VPS biraz daha karmaşıktır. İki farklı VPS barındırma türü vardır: Yönetilen ve Yönetilmeyen. Yönetilen planlar, kurulum işleminin sizin için halledilmesi nedeniyle paylaşılan barındırma ile aynıdır. Yönetilmeyen ile,’size kalmış – bu yalnızca geliştiriciler ve uzmanlar tarafından kullanılma eğiliminde olmasına rağmen.

Özelleştirme söz konusu olduğunda, iki barındırma türü arasında açık bir fark vardır. Açıklamak için’Mobil planınızı başka bir örnek olarak kullanabilir. Paylaşılan barındırma, arama dakikaları ve veri miktarı gibi aşılamayacağınız sınırlar belirlemesine rağmen, VPS barındırma planınızı özelleştirmenize olanak tanır, böylece sınırlarınızı bir aya göre değiştirebilirsiniz..

6

Ölçeklenebilirlik

Paylaşılan hosting vs VPS hosting bakmak için yolu ne emelleri olduğuna karar vermektir. Haftada sadece birkaç yüz ziyaretçi alan küçük bir web siteniz varsa ve’t Çok fazla ölçeklendirme planı, paylaşılan barındırma mükemmel.

Sorunlar web siteniz büyüdüğünde akmaya başlar. Ziyaretçi sayınız yüzlerceden binlere dönerse, hoş ana sayfanız bir hata mesajına dönüşebilir.

VPS hosting sizinle birlikte büyüyebilir; Eğer sen’küçük bir işletme, bu aşamada bir ay fazladan birkaç dolar ödeyerek size bu boş zaman verir. Tabii, paylaşılan bir evde yaşamak eğer iyi’s sadece sen, ama bir eş aldığında, işler biraz sıkışık olabilir!

7

Fiyat

Şimdi teknik şeyler’yoldan çıktı, o’önemli soru üzerine: Bütün bunların maliyeti ne olacak?

Peki, bahsetmek için ilk şey hem paylaşılan hem de VPS hosting farklı fiyatlandırma katmanları geliyor olmasıdır. Doğal olarak, planınız ne kadar pahalı olursa, yukarıdaki şeylerden o kadar fazla alırsınız (kaynak, güvenlik, performans vb.).

ikinci olarak, masamızda belirtilen tüm sağlayıcıların farklı promosyon fiyatları vardır. Bunlar, planınızın ilk birkaç ayında (veya yıllarında) geçerli olan indirimli kayıt oranlarıdır. Örneğin InMotion, ilk iki yıl için 3,99 $ / ay paylaşımlı barındırma ve 27,99 $ / ay için VPS barındırma alabileceğiniz harika bir teklife sahiptir.!

Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıda gördüğünüz fiyatlar promosyonları hariç tutar ve doğrudan tam fiyatına indirir:

SağlayıcıPaylaşılan EvsahipliğiVPS BarındırmaHareket halinde

HostGator

Bluehost

A2 Hosting

$ 7,99-15,99 / ay$ 39,99-144,99 / ay
$ 6,95-14,95 / ay$ 89,95-159,95 / ay
$ 7,99-23,99 / ay$ 29,99-119,99 / ay
$ 7,99-18,99 / ay$ 49,99-99,99 / ay

HostGator en ucuz paylaşılan barındırma teklif ederken, Bluehost VPS kullanıcıları için para tasarrufu seçeneğidir. Kalite için olsa, Hareket halinde açık kazanan.

Gördüğünüz gibi, paylaşılan barındırma iki daha ucuzdur. O’Sadece çevrimiçi bir mevcudiyete ihtiyaç duyan kişisel web siteleri ve başlangıç ​​işletmeleri için harikadır. Ve eğer sen’hala bir web sitesi yapmanın en iyi yolunu arıyoruz, neden web sitesi oluşturucu karşılaştırma grafiğine göz atmıyorsunuz??

Web sitesi oluşturucuları, kodlamak zorunda kalmadan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan çevrimiçi platformlardır. Paylaşılan barındırma planlarına benzer bir maliyete sahiptir, ancak sitenizin, alan adınızın ve barındırma tasarımınızı içerir. Web sitesi oluşturucuları mükemmel hepsi bir arada çözümdür.

8

Paylaşımlı Hosting vs VPS Hosting: En İyi Sağlayıcılar

Biz’bu makalede araştırmamızdan birkaç kez bahsetmiştik. O’bizi diğer web sitelerinden ayıran şey ve gurur duyduğumuz bir şey.

Biz’tonlarca barındırma sağlayıcısını inceledik, özelliklerini test ettik, yardım ve desteklerini analiz ettik ve size para için gerçek değer verip vermediklerini görün.

Farklı barındırma türleri çok farklı ihtiyaçları karşıladığından (şimdi bildiğiniz gibi),’her sağlayıcıyı araştırdım ve sundukları her barındırma türünü test ettiler. Kim zirveye çıktı?

En İyi 3 Paylaşılan Hosting Sağlayıcısı

Hareket halinde

Sen’sanayi olan bir cPanel çalışacağız’standart gösterge tablosuna gidin ve ölçülmemiş aktarım, ücretsiz yedeklemeler ve ücretsiz bir alan adı edinin. Planlara sınırsız e-posta hesabı, güvenlik için SSL sertifikası ve sınırsız disk alanı dahildir – nadiren sunulan bir şey.

HostGator

Sen’Ayrıca cPanel, ölçülmemiş aktarım ve sınırsız disk alanı elde edersiniz, HostGator’t Ücretsiz yedekleme veya etki alanı sağlama. Yine de sınırsız e-posta hesabı ve bir SSL sertifikası alırsınız. HostGator gerçekten özel hosting bakarken kendi başına geliyor.

A2 Hosting

cPanel, ölçülmemiş aktarım, sınırsız disk alanı – kontrol. Ücretsiz yedeklemeler de mevcuttur, ancak sadece 18,99 $ / ay planında. A2 Hosting, aldığınız yardımla ilgilidir: orada’7 gün 24 saat canlı sohbet ve telefon desteği ile sorunları gündeme getirebileceğiniz bir bilet sistemi. Çevrimiçi yardım merkezi de oldukça kullanışlı.

En İyi 3 VPS Barındırma Sağlayıcısı

Hareket halinde

Nereden başlamalı? InMotion, 4-8GB RAM (Rasgele Erişim Belleği), isteğe bağlı kök erişimi, sınırsız CPU (Merkezi İşlem Birimi) çekirdeği ve 4-6 TB bant genişliği sağlar. Ayrıca sınırsız web sitesi ve e-posta hesabı ve 260 GB’a kadar depolama alanı elde edersiniz.

A2 Hosting

A2 Hosting, çoğunlukla özellikler açısından InMotion ile eşleşir, ancak depolama alanına düşer. InMotion’dan önemli ölçüde daha az 150 GB depolama alanı sunar, ancak aynı güvenilir yardım ve desteği ve Windows sunucu barındırma seçeneğini elde edersiniz.

Bluehost

Bluehost yine harika özelliklere sahiptir, ancak depolama alanı ve bant genişliği daha düşüktür. 3 TB’a kadar bant genişliği ve 120 GB depolama alanı yok’Burnunuzu açacak bir şey değil, ama VPS hosting devleriyle rekabet ederken,’s sıralamasında birkaç yerde yıkmak için yeterli.

9

Paylaşılan Hosting vs VPS Hosting: Sonuç

Artık hem paylaşılan barındırma hem de VPS barındırma ne olduğunu ve aralarındaki önemli farkları iyi bir şekilde anlamalısınız. Sadece bu değil, sen’hangi web sitesi türünün hangi tür hosting uygun olacağını bilir.

Hafızanızı yenilemek için, burada’s paylaşılan barındırma vs VPS hosting hızlı bir özet, biz geri alanlarda bakarak’farklılıklarını tartışıp özetledik:

Temel FarklılıklarPaylaşılan EvsahipliğiVPS Barındırma

Kaynak Tahsisi

Kazanan: VPS Hosting

Güvenlik

Kazanan: VPS Hosting

Verim

Kazanan: VPS Hosting

Yapılandırma ve Özelleştirme

Kazanan: VPS Hosting

Ölçeklenebilirlik

Kazanan: VPS Hosting

Fiyat

Kazanan: Paylaşımlı Hosting

Kaynakları sunucunuzdaki diğer web siteleriyle paylaşın. Biri sınıra ulaşırsa, diğerleri de tükenir.Kaynaklar hala paylaşılıyor, ancak web siteniz hakkında daha fazla söz sahibi’kendi kişisel sınırları.
Genel olarak çok güvenli, ancak sunucunuzdaki bir site saldırıya uğrarsa,’tekrar risk altında.Sağlamak için kişisel güvenlik yazılımı yükleyebilirsiniz’Sunucunuzdaki diğer kişiler olmasa bile korunuyor’t.
İyi çalışma süresi ve haftada yüzlerce ziyaretçiyi desteklemek için yeterli bant genişliği (diğer sitelerin’çok fazla kullanmayın!).İyi sayfa yükleme hızları ve her hafta binlerce ziyaretçiyi desteklemek için yeterli bant genişliği.
Sahip olduğunuz kaynak miktarıyla ilgili sınırlar belirleyin; çok az özelleştirme.Kaynak sınırlarınız üzerinde daha fazla kontrol; ekstra yazılım ile özelleştirilebilir.
Statik web sitelerinin ötesinde çok ölçeklenebilir değil.Büyük kurumsal sitelere kadar sitenizle büyüyebilir.
Piyasadaki en ucuz hosting türü.Paylaşımlı barındırmadan daha pahalı.

Paylaşımlı hosting kişisel siteler ve yeni başlayanlar için en iyisidir, Daha büyük siteler ve küçük işletmeler için VPS hosting kazanır. VPS, paylaşılan barındırmadan daha pahalıdır, ancak karşılığında kaynak sınırlarınız üzerinde daha fazla esnekliğin yanı sıra daha fazla güvenlik ve gelişmiş performans elde edersiniz. Ancak, performans seviyeleri hala’Paylaşılan barındırma ile ilgili bir sorun olması ve’s yeni başlayanlar için tasarlanmış.

Paylaşılan barındırma buna benziyorsa’senin için biz’d InMotion, HostGator veya A2 Hosting’i kontrol etmenizi öneririz. Benzer şekilde, daha gelişmiş VPS barındırmaya ihtiyacınız varsa InMotion, A2 Hosting veya Bluehost’a göz atın.

Paylaşımlı Hosting vs VPS Hosting: SSS

Ne zaman paylaşılan barındırmadan VPS barındırma’ya geçmelisiniz??

Eğer sen’zaten paylaşılan bir barındırma planı üzerinde ama web sitenizi ölçeklemek için hırsları var, ne kadar çabuk VPS hosting yükseltme, o kadar kolay’olacak. Genellikle, web siteniz yüzlerce haftalık ziyaretçi yerine binlerce almaya başlıyorsa,’s değiştirme zamanı.

Dedicated hosting nedir?

Dedicated hosting web sitenizin kendi sunucusunda barındırıldığı yerdir. O’s barındırma en kapsamlı türü olarak kabul ve özellikleri ton ile geliyor. Paylaşılan barındırma kendi odanıza sahip olmak ve VPS kendi dairenize sahip olmak gibi bir hosting ise, Dedicated hosting kendi evinize sahip olmak gibidir.

Ne’s VPS ve VPN arasındaki fark?

Benzer kısaltma, çok farklı bir anlam. VPS, sanal özel sunucunun kısaltmasıdır ve web sitenizi, ayrı donanım ve yazılımlarla paylaşılan bir sunucuda barındırdığınız yerdir. VPN, sanal özel ağ anlamına gelir ve çeşitli konumlardan anonim olarak internete göz atmanın bir yoludur.

Diğer sağlayıcılar web sitesi barındırma hizmeti sunuyor?

Farklı barındırma sağlayıcıları yüzlerce vardır, ancak üst olanlar birkaç içerir 1&1 IONOS, SiteGround ve GoDaddy. 1&1 IONOS ve GoDaddy’de de kullanabileceğiniz sınıfının en iyisi web sitesi oluşturucular bulunurken, SiteGround’un güvenilirliği bilinir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me