SiteGround vs Bluehost: Hangisini Seçmelisiniz?

siteground vs bluehost incelemesiYani sen’siteniz için bir barındırma sağlayıcısı seçerek ve’t SiteGround ve Bluehost arasında karar vermek? Sen’yalnız değilim.


Biz’Lider sağlayıcıları karşılaştırmak ve doğru kararı vermenize yardımcı olmak için kendi araştırmamızı yaptık. O zaman derin bir nefes alın, ayaklarınızı kaldırın ve bırakın’SiteGround ve Bluehost’un derinlemesine karşılaştırmasına dalın.

Eğer sen’acele ediyoruz, burada’size yardımcı olacak basit bir özet dökümü.

Öncelikle, uğraşmak yok: Genel Bluehost araştırma sıralamamızda SiteGround’dan daha yüksek puan aldı. Her ikisinin de son derece güçlü nitelikleri var – aksi halde’t lider sağlayıcılar olmak! SiteGround, yardım ve desteğinde etkileyici bir şekilde puan aldı, ancak Bluehost’un barındırma özellikleri (disk alanı gibi) ve paranızın karşılığını sunabileceği daha fazla şey olduğunu gördük.

Hala emin değil? Sizin için hangisinin en uygun olduğunu bulmak için okumaya devam edin.

SiteGround ve Bluehost’un Artıları ve Eksileri

Bir şeyi karşılaştırmanın en kolay ve en iyi yollarından biri, artılar ve eksiler listesi yapmaktır. Onlar her sorunu çözmek gibi görünüyor ve bir barındırma sağlayıcısı seçmek farklı değil! O’her ikisinin de güçlü ve zayıf yanlarını görmek güzel. Bu şekilde hangisinin sizin ve siteniz için daha iyi seçeneklere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Siteground Avantaj ve Dezavantajları

SiteGround Artıları1.

2.

3.

4.

5.

Ücretsiz otomatik günlük yedeklemeler
Hızlı çalışma süresi: 99.98%
WordPress tarafından önerilen üçüncü
Mükemmel müşteri desteği
Peşin fiyatlandırma
SiteGround Eksileri1.

2.

3.

Rakiplerden daha az para değeri (daha düşük seviye müşteriler için daha az avantaj)
Ücretsiz alan adı yok
Sınırlı disk alanı

Bluehost Artıları ve Eksileri

Bluehost Artıları1.

2.

3.

4.

5.

Uygun planlar, paranızın değerini
Hızlı çalışma süresi: 99.98%
WordPress tarafından önerilen en iyi ana makine sağlayıcısı
Ücretsiz alan adı
Başlangıç ​​dostu, kullanımı çok kolay
Bluehost Eksileri1.

2.

Bazı rakiplerden daha az müşteri desteği
Kasada eklenti seçenekleri ilk fiyatı artırabilir

Bluehost daha sağlam bir sağlayıcıdır, yani çok güçlü ve kapsamlı bir hizmet oluşturmuşlardır. Peki bu sizin için ne ifade ediyor? Cevap… Perks! Ücretsiz alan adı, WordPress entegrasyonu ve para için son derece iyi bir değer gibi kullanıcı avantajları Bluehost’un bir parçasıdır’güvenilir itibar.

SiteGround, 2004 yılında başlangıcından beri lider bir barındırma sağlayıcısı olmak için hızla büyüdü. Bu, hız, servis ve müşteri desteğine odaklandıklarını gösterir. Tablodan da görebileceğiniz gibi, Bluehost’a karşı kendi kendini tutar ve sunacak çok şey var.

Her ikisi de sağlam seçimlerdir. Yani’siteniz için neyin önemli olduğunu düşünmeye değer. Ücretsiz bir alan adı, ücretsiz yedeklemelerden daha iyi olur mu? WordPress’i kullanıyor veya kullanmayı planlıyor musunuz? Bütçeniz nasıl ve paranız için ne kadar almak istiyorsunuz??

Bu soruların cevaplarına bağlı olarak,’Kendinizi bir sağlayıcıya diğerinden daha fazla eğilirken bulacaksınız.

Siteground vs Bluehost – Artıları ve Eksileri: Karar

Bu sorular bir yana, buradaki genel kazancımız Bluehost. Para değeri, en iyi WordPress önerisi ve yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı gibi daha çok sayıda ve daha kaliteli profesyonellere sahipti..

Bu, ilginizi çektiğinde ve daha fazla bilgi istiyorsanız, her birinin bireysel incelemelerini okumak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

  • Bluehost
  • SiteGround

Özellikler, Performans, & Kullanım kolaylığı

Her iki sağlayıcı da kullanım kolaylığı ve geniş müşteri tabanı ile gurur duyuyorlar. Yeni başlayanlar ve daha deneyimli kullanıcılar için ölçeklenebilir. Bu, siz veya siteniz hangi düzeyde olursa olsun, her iki şekilde de evde olmanız gerektiği anlamına gelir.

O’Kararınızı gerçekten etkileyecek mevcut diğer özellikler.

BluehostSiteGroundÜcretsiz Alan Adı

Kontrol Paneli

Ücretsiz Yedeklemeler

Ölçülmemiş Aktarım

Disk alanı

uptime

EvetHayır
cPanelcPanel
HayırEvet
EvetEvet
Sınırsız10 GB – 30 GB
% 99.98% 99.98

Alanlar

Bluehost’un rakiplerinden öne çıkmasının yollarından biri, birçok kullanıcı için çekici bir çizim olan ücretsiz bir alan adı sunmasıdır. O’s en iyi şekilde yapmaya değer büyük bir dikmek!

O’alanın para iadesi garantisine dahil olmadığını bilmeye değer – Bluehost geri ödemenizden 15,99 $ kayıt ücretini alır. Bu, barındırma hizmetinizin durumu ne olursa olsun alan adının kesinlikle size ait olduğu anlamına gelir.

Bu, planınızı Bluehost ile iptal etseniz bile alan adınızın sahibi olduğunuz anlamına gelir. Yenileme gelene kadar istediğinizi yapabilirsiniz, bu noktada ya iptal edebilir ya da tam olarak ödeyebilirsiniz.

Diğer özellikler

SiteGround çalışmıyor’t ücretsiz bir alan adı sunmaz, ancak ücretsiz otomatik günlük yedeklemeler tüm fiyat planlarında. Peki bu ne anlama geliyor? Verileriniz 30 gün boyunca günlük olarak yedeklenir, böylece bir krizde web sitenizi, e-postanızı veya dosyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Eğer geri yüklemek için ekstra ödemek zorunda’Başlangıç ​​planındayız, ancak GrowBig ve daha yüksek katman fiyat planlarına geçtiğinizde ücretsiz oluyor.

siteground özellikleriSiteGround etkileyici özelliklere sahiptir ve mükemmel hizmete adanmıştır. Hız, güvenlik ve performansa güçlü bir şekilde odaklanıyorlar.

Her ikisi de, barındırma sağlayıcıları tarafından kullanılan iyi bilinen ve güvenilir bir kontrol paneli olan arabirimleri için cPanel kullanır. Paylaştıkları bir diğer özellik de ölçülmemiş veri aktarımı sağlamaktır. Ölçülmemiş sadece demek’ne kadar kullandığınız konusunda faturalandırılmaz (kullandığınız kadar ödemek yerine bir telefon sözleşmesi olması gibi). Bu, kişisel, küçük işletme veya topluluk sitelerine sahip olanlar için en yararlıdır.

Ölçülmemiş veri aktarımı, sitenizin sınırlanmak yerine veya “ölçülü” veri sınırına ulaşıldığında. Halen yürürlükte olan limitler vardır (bu telefon sözleşmesinde olduğu gibi), ancak küçük siteler için’o seviyeye ulaşmaya yaklaşmak çok nadir.

Çalışma süresi her ikisi için de mükemmeldir. Bu gerçekten önemli çünkü kesinti sırasında ziyaretçileriniz kazandı’t sitenize erişemezsiniz. Bazı kesinti süreleri kaçınılmazdır, ancak bu sağlayıcıların ikisinde de sitenizin 7/24 sıkı çalışacağından emin olabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta: SiteGround çalışma sürelerinin% 99,99 olduğunu belirtir. Biz’Kesinlikle bunun olmadığını söylemiyorum’t dava! Çalışma zamanlarını kendimizi test ettiğimizde, Bluehost ile aynı seviyede olan ve hala çok etkileyici olan% 99,98 kaydettik.!

Siteground vs Bluehost – Özellikler, Performans ve Kullanım Kolaylığı: Karar

İnan ya da inanma, o’bir beraberlik. Bluehost birçoğunuz için daha iyidir, ancak bu gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Eğer ücretsiz bir alan ve sınırsız disk alanı istiyorsanız, Bluehost kesinlikle gitmek için. Ücretsiz yedeklemeler sizin için daha önemliyse, SiteGround daha iyi bir seçenek olacaktır.

Hangisi Daha İyi WordPress Entegrasyonuna Sahiptir??

WordPress çevrimiçi olarak büyük bir varlıktır – aslında, internetin% 31’ine güç veriyor! O’Birçoğunuzun ya sitenizi oluşturmak istediğinizi ya da zaten WordPress ile kurulduğunu şaşırtmayın.

WordPress, oldukları düşünülen barındırma sağlayıcılarının bir listesini oluşturdu “barındırma dünyasının en iyi ve en parlak”. Listenin başında Bluehost var, bu yüzden eller aşağı kazanıyorlar. Bluehost ve WordPress, barındırma dünyasının güç çifti.

İlginçtir, SiteGround, listedeki üçüncü sağlayıcıdır ve oldukça güçlü bir rakiptir. Listelenen sadece üç sağlayıcı ile Bluehost genellikle bu bölümü sudan dışarı atıyor, ancak SiteGround kesinlikle onlarla birlikte.

WordPress siteniz için bir sağlayıcı seçme’harika WordPress entegrasyonuna sahip değil’mantıklı değil. Bisiklet tekerleklerinizi alıp arabanıza takmak gibi bir şey. Kazandı’mükemmel uyum yok, kazandı’Size kolay bir yolculuk vermeyin ve daha da önemlisi’çalışmıyor!

Hem SiteGround hem de Bluehost, tek tıklamayla kurulum, 7/24 uzman desteği, otomatik güncellemeler ve ücretsiz ve kolay site aktarımları ve geçişleri sunan güçlü bir WordPress odağına sahiptir. Lastiklerinizi sizin için hemen hemen takarlar ve korurlar – ve’mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için en kaliteli yeniden!

Her biri için ek avantajlar (SiteGround gibi)’özel güvenlik ve Bluehost’s ücretsiz ekstralar), ya WordPress kullanıcılarına bir gülümseme koymak için emin olabilirsiniz’ yüzleri.

Siteground vs Bluehost – WordPress Entegrasyonu: Karar

WordPress etkileyici olan her ikisini de önerir! Ancak WordPress ile Bluehost’u teklif olarak tanımlıyor “nihai WordPress platformu” kazanan belli. Bluehost listenin başında.

Müşteri desteği

Bir siteyi çalıştırmak eğlencelidir, ancak bazen zordur. Yapmak istediğiniz son şey, sorunları çözmeye ve yangın söndürmeye çalışmak için değerli saatler harcamaktır. O’s sinir bozucu! o’s neden’büyük bir sağlayıcı seçmek için önemlidir s böylece bu sorunları don’olmadı.

Bazen aksaklıklar olur ve eğer bunlar açılırsa’Her zaman sağlayıcınızın arkanızda olduğunu bilmek en iyisidir. Müşteri desteği sizin güvenlik ağınızdır ve’t büyük delikler istiyorum! Aşağıdaki tabloya bakarsanız,’Düşerseniz, hem SiteGround hem de Bluehost’un sizi yakalamak için orada olduğunu göreceksiniz.

BluehostSiteGroundBilgi Merkezi

Canlı sohbet

7/24 Canlı Sohbet

Telefon

7/24 Telefon

Biletler

EvetEvet
EvetEvet
HayırEvet
EvetEvet
EvetEvet
EvetEvet

Bluehost ve SiteGround gibi önde gelen rakiplerin yerinde mükemmel müşteri desteğine sahip olacağından her zaman emin olabilirsiniz. Sonuçta itibarları için sizin gibi mutlu kullanıcılara güveniyorlar. Temel fark, müşteri destek özelliklerinin gerçekten ne kadar erişilebilir ve kullanışlı olduğudur..

Bluehost Müşteri Desteği

Bluehost, bazı rakipleri kadar güçlü bir müşteri desteğine sahip olmasa da, sunduğu ürünlerde kesinlikle kapsamlıdır. Canlı sohbet, telefon desteği ve biletler, herkes için bir şeyler olduğu anlamına gelir.

Merak edenler için, biletler çevrimiçi olarak genel bilgilerin kapsamadığı sorunlar içindir. Yardım ekibinin bakması için sorununuzla birlikte bir bilet isteği gönderirsiniz ve size özel bir çözüm gönderirler. Bluehost’s bilet seçeneği artık teknik destek için geçerli değildir, ancak yerinde olması gerçekten değerli kişiselleştirilmiş bir yardım özelliğidir.

Bluehost bilgi merkezinde e-posta, WordPress, etki alanı vb. Gibi farklı kategoriler, faydalı makalelere ilişkin bağlantılar ve eski sık kullanılan Sık Sorulan Sorular (SSS) sayfasına erişim bulunmaktadır. Bir arama çubuğu da vardır, yani sonuçlarınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

bluehost desteğiBluehost’bilgi tabanının kullanımı kolaydır ve size özel aramadan makalelere ve SSS sayfalarına kadar çeşitli destek seçenekleri sunar.

Siteground Müşteri Desteği

SiteGround, 7/24 canlı sohbet özelliği ile Bluehost’tan daha kapsamlı bir müşteri destek sistemine sahiptir. Buna ek olarak, mümkün olan en iyi ve en hızlı hizmeti almanızı sağlamak için etkileyici sistemlere sahiptirler.

Bir sorun yaşamanın en kötü yanlarından biri, aslında onu sıralamaya çalışmanın stresidir. Öyle mi’saatlerce beklemeye veya sözde bir canlı sohbet otomatik yanıtlar ile sinirli olsun, biz’ve hepsi oradaydı. Ama bir daha asla!

siteground desteğiSiteGround’s mükemmel müşteri destek tabanı bir dizi yararlı özellik içerir. Hızlı yanıt süresi, 7/24 hizmet ve kişisel iletişim yardımı SiteGround’un öne çıkması.

SiteGround, vardiyalarını kadroya alır, böylece’t Sizi beklemeye devam et – her seçenek altında beklenen bir yanıt süresi verir. Çevrimiçi profiller de vardır, böylece gerçekte’Yılların verdiği tecrübe ve uzmanlık alanlarıyla birlikte size yardımcı olmak.

Canlı sohbet, telefon desteği ve bilet sistemlerinin yanı sıra bilgi tabanına da sahipler. Bu, göz atmanız için kategoriler, makaleler ve SSS sayfalarının bulunduğu bölümlere ayrılmıştır..

Hepsi bu? Pek iyi değil! Ayrıca tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak öğreticiler, web seminerleri, blog ve kurulum sihirbazı da var. Öyle mi’ilk hosting adımlarında size rehberlik veya web hosting dünyasına derin bir fikir veren bir şey’kesin. SiteGround’un hemen hemen her şey için bir cevabı var.

Her ikisi de Bluehost’s ve SiteGround’s destek sistemleri temiz, duyarlı ve kullanımı kolaydır. Sadece profesyonel görünmekle kalmaz, aynı zamanda profesyonel bir hizmet sunarlar..

Siteground vs Bluehost – Müşteri Desteği: Karar

SiteGround, müşteri yardımı ve desteği için kazananımızdır. Çok yönlü hizmeti 7/24 canlı sohbeti içerir ve geniş yardım özellikleri, en yeni başlayanların bile gerginliğini destekliyor.

Fiyatlandırma & Paranın Değeri

Senin olsun’sadece kendi sitenizi oluşturmaya başlıyor, küçük bir işletmeye sahip oluyorsunuz veya deneyimli bir girişimciyiz, bir bütçeyle çalışıyor ve paramızdan en iyi şekilde yararlanmak her zaman önemlidir. İyi bir değer istiyorsunuz, yapmadığınız hizmetlere nakit para atmamak’gerek yok.

BluehostSiteGroundPaylaşılan Evsahipliği

Bulut Barındırma

WordPress Barındırma

VPS Barındırma

Özel Hosting

2,75 ABD doları – 13,95 ABD doları *3,95 TL – 11,95 TL *
80 $ – 240 $
3,95 TL – 5,95 TL *3,95 TL – 11,95 TL *
$ 19,99 – $ 59,99 *
79,99 $ – 119,99 $ *269 ​​$ – 729 $

* Bu fiyatlar yeni müşteriler için geçerli promosyon fiyatlarıdır.

Bluehost Fiyatlandırması

Bu tablodan da görebileceğiniz gibi, Bluehost’un SiteGround’dan çok daha rekabetçi fiyatları var. Bunu mevcut barındırma ve özellik seçeneklerine ekleyin ve para için gerçekten büyük bir değer elde edin.

Bluehost, bu avantajları bu düşük oranlarda sunmayı göze alabilecek kadar yerleşik bir sağlayıcıdır. Bu, düşük bütçeli müşteriler yüksek maliyetlerden muzdarip olmadan gerçekten yarar sağladıkları için, bütçenizdekiler için harika bir haber. (Kasada fiyatın üstesinden gelebilecek eklentilere dikkat edin)! Genel olarak, Bluehost sizin servetinizdir’arkadaş!

bluehost paylaşılan web hosting fiyat planlarıBluehost rekabetçi fiyat planları sunar ve her zaman yeni müşteriler için harika fırsatlar sunar. Her plan, avantajlar ve paranızın karşılığını verir.

SiteGround hala burada bir söz hak ediyor. Ne SiteGround ile göze çarpan diğer web hosting sağlayıcılarına göre daha şeffaf ne zaman ek maliyetler söz konusudur. O’Bu sektörde düşük oranlar sunmak gerçekten yaygındır ve daha sonra check-out sırasında fiyatı artırabilecek ekstra eklentilere sahiptir..

Site Alanı Fiyatlandırması

SiteGround bu konuda daha az arsız. Örneğin, Başlangıç ​​paketi müşterileri için ödeme sayfasında iki eklenti vardır: ücretsiz bir web sitesi transferi ve bunu yapmazsanız 20 ABD doları ekleyen bir SiteScanner’seçimini kaldır.

Site alanı paylaşılan barındırma fiyatlandırmasıSite alanı biraz daha pahalı olabilir, ancak fiyatları net ve şeffaftır

Bu açık fiyatlandırma canlandırıcı, ancak olumsuz yanı vardır. SiteGround ile daha düşük seviyeli bir müşteriyseniz, Bluehost gibi daha büyük bir sağlayıcıdan daha az avantajınız olacaktır.

Hem SiteGround hem de Bluehost 30 günlük para iade garantisi sunuyor bu da yeni müşterilere gönül rahatlığı sunmanın harika bir yoludur.’Onları sevme, bırak! Alan adları gibi ekstra satın alma ve eklentilerin geri ödemeye dahil olmadığını unutmayın..

Siteground vs Bluehost – Fiyatlandırma & Paranın Değeri: Karar

Bluehost’s fiyatlandırma Siteground göre para için çok daha iyi bir değerdir’s. O’Açık kazanan ve paranın önemli bir faktör olup olmadığını düşünmeye değer (ki bu çoğumuz için)! Tabloda gösterilen fiyatlar promosyon amaçlıdır ve sözleşmeniz tam fiyatla yenilenecektir. O zaman bile, Bluehost’in planları Siteground’dan önemli ölçüde daha ucuz’s, özellikle özel hosting için.

Sonuç

Hem Bluehost hem de SiteGround, paketin önündeki yerlerini kazanan lider sağlayıcılardır. Çok farklı sağlayıcılar. Bluehost, yerleşik ve güvenilir itibarı ve yeni başlayanlara hitap etmesi ile bilinir. SiteGround, mükemmel hızı, güvenliği ve olağanüstü müşteri desteği ile rakiplerinin yanında yerini hak eden, hızla büyüyen ve gelen bir firmadır..

Genel olarak Bluehost bizim kazananımız, % 95 puanla toplam sıralamada birinciliğe ulaşarak 4,7 yıldız verdi. Etkileyici WordPress önerisi, kullanım kolaylığı ve paranızın karşılığını fazlasıyla sunan Bluehost, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için güvenilir bir seçimdir.

Hiçbir şekilde tek taraflı bir savaş değildi. SiteGround, sıralamamızda% 80 puan aldı, Bluehost’un hemen arkasında 4 yıldız veriyor. Müşteri yardım ve desteği için kapsamlı kaynakları, WordPress odağı ve yüksek çalışma süresi puanları onu güçlü bir rakip haline getiriyor.

Peki hangisi senin için daha iyi? Her şeyde olduğu gibi, hangi sağlayıcıyı seçtiğiniz gerçekten ihtiyaçlarınıza ve en çok neye değer verdiğinize bağlı olacaktır. Eğer sen’sıkı bir bütçeyle değil ve’büyük ölçüde müşteri desteğine güvenir, SiteGround ile gidin. Eğer sen’emin değilseniz, kuruşları izliyorsunuz veya’Yeni başlayan biriyseniz, Bluehost sizin için daha iyi bir seçenektir. Geniş avantajları ile’herkes için bir şey var.

Site Alanı ve Bluehost Alternatifleri Hakkında?

Bir hosting planı seçmeye gelince,’gerçekten seçim için şımarık. En iyi barındırma sağlayıcılarını belirlemek için bağımsız araştırmalar yaptık ve Bluehost ve Siteground sırasıyla üçüncü ve altıncı sırada yer aldı..

Peki kim zirveye çıktı? Mavi Yan yana barındırma hizmetleri karşılaştırmamıza göz atın veya en iyi sağlayıcı Bluehost’un tam incelemesini okuyun.

SSS

Hangi platform daha iyi bulut barındırma özelliğine sahiptir, Siteground veya Bluehost?

Bluehost değil’t aslında bulut barındırma teklif, bu yüzden’Siteground için tartışmasız bir zafer! Eğer sen’Yine de en iyi bulut barındırma sağlayıcı arıyor, A2 Hosting gözden geçirme göz atın; 5 üzerinden 4,2 puan alarak bağımsız araştırmamızda en üst sırada yer aldılar.

Hangi daha iyi bir kullanıcı arayüzü, Siteground veya Bluehost?

Siteground ve Bluehost, birçok barındırma sağlayıcısı gibi, her ikisi de arayüzleri için cPanel kullanır. Bu, kullanıcı deneyiminin her iki platformda da hemen hemen aynı olduğu anlamına gelir.

Hangi para, Siteground veya Bluehost için daha iyi değerdir?

Bluehost, para için değer söz konusu olduğunda açık kazanır – planları, Siteground’dan çok daha ekonomiktir, özelliklerden ve kaliteden ödün vermez. Bağımsız araştırmamızda Bluehost, Siteground için 5 üzerinden 2,4’e kıyasla paranızın karşılığı için 5 üzerinden 4,6 puan aldı..

WordPress Hosting, Siteground veya Bluehost için kim daha iyi?

Bağımsız araştırmamız Bluehost’u hem yönetilen hem de paylaşılan WordPress barındırma konusunda en iyi sağlayıcı olarak adlandırdı. Siteground, yönetilen WordPress barındırma için bir saniyede geldi, ancak’t paylaşılan bir seçenek sunma.

Bir ana bilgisayardan diğerine geçiş yapabilir misiniz??

Evet yapabilirsin. Eğer sen’Barındırma sağlayıcılarını değiştirmek isterseniz, eski hesabınızı açık tutarken yeni bir barındırma sağlayıcısına katılmanız gerekir. Daha sonra eski ana makinenize bağlanmanız gerekir’s FTP ve tüm dosyalarınızı indirin, sonra yeni ana bilgisayara bağlanın’s FTP ve oraya yükleyin. Hostgator dahil bazı sağlayıcılar bazen bunu sizin için yapar, bu yüzden’her zaman kontrol etmeye değer.

Çalışma süresi yüzdesi daha yüksek olan, Siteground veya Bluehost?

O’bir kravat var! Siteground ve Bluehost,% 99,9 çalışma süresini garanti eder. Etkileyici şeyler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me