Weebly ve WordPress Karşılaştırması | Bilmeniz İçin 5 Fark


Weebly ve WordPress’i değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey:

Weebly

WordPress

Weebly’i ziyaret edin WordPress’i ziyaret edin En iyi seçim Üst
Seçim Weebly En iyi seçim Weebly


Weebly

Genel Değerlendirme

8.210 üzerinden

WordPress

Genel Değerlendirme

7.4 üzerinden 10

özet

Weebly:

Weebly’nin kullanımı oldukça kolaydır. Basit sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanmak için herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyacınız yoktur ve yardıma ihtiyacınız varsa destek ekibi hazırdır. Ancak, web sitenizi WordPress ile olabildiğince özelleştiremezsiniz. Weebly’de ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak aylık planlarından sadece 5 $ ‘dan birisine yükseltirseniz, e-ticaret ve pazarlama araçları da dahil olmak üzere birçok ek özelliğin kilidini açabilirsiniz..

WordPress:

WordPress, web sitenizin tasarımı üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelen açık kaynaklı bir platformdur. WordPress, Weebly’den çok daha dik bir öğrenme eğrisine sahiptir ve bunu kullanmak için kodlama konusunda yetkin olmanız gerekecektir (bunu sizin için yapacak bir geliştirici tutmazsanız). Biraz desteğe ihtiyacınız varsa, size yardımcı olabilecek büyük bir topluluğu var. WordPress kullanımı ücretsiz olsa da, temalar, eklentiler ve barındırma gibi hızlı bir şekilde eklenebilecek şeyler için ödeme yapmanız gerekir..

Daha fazla oku

Esneklik

Weebly:

HTML’yi düzenleyebilmenize rağmen & Web sitenizin tasarımını belirli bir dereceye kadar özelleştirmenize izin veren Weebly web sitenize CSS kodları, Weebly açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucu değildir, bu nedenle bazı araçlarının nasıl çalıştığını kontrol edemezsiniz.

Bunun anlamı, Weebly olmayan araçları web sitenize entegre etmek istiyorsanız veya belirli özelliklerin farklı şekilde çalışmasını istiyorsanız, temel işlevleri genel erişimden kilitlendiğinden bunu yapamayabilirsiniz..

Biraz kod biliyorsanız, yine de web sitenizin tasarımı üzerinde iyi bir yaratıcı kontrole sahipsiniz..

Ayrıca, Weebly tüm platformu sizin için yönettiğinden,’t Çalışmayan herhangi bir araç veya web sitenizin kırılması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Tüm web sitesi oluşturma araçları Weebly tarafından kontrol edilir ve kendi çalışma ortamında yakından izlenir. Bunun anlamı, Weebly’nin web sitenizin tüm teknik yönleriyle ilgilenmesidir, böylece içeriğinizi oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda Weebly’ye ulaşabilirsiniz.’7 gün 24 saat destek ekibiyle sizin için sorun giderebilirler (daha fazlası aşağıdadır).

WordPress:

WordPress açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucusudur, bu nedenle platform kodlarına tam erişime sahip olduğunuzdan (kodlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzu varsayarak veya bir kodlayıcıyla çalışıyorsanız) web sitenizi ve araçlarınızın çalışma biçimini değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz..

Bir çok insan WordPress’i kullanmayı tercih ediyor çünkü topluluğu çok sayıda ücretsiz eklenti sunuyor, böylece web sitenize daha fazla araç ekleyebilirsiniz. Ancak, tüm WordPress eklentileri iyi yapılandırılmamıştır, bu nedenle bunlardan bazılarını kullanarak "kötü" eklentiler web sitenizi güvenlik sorunlarına maruz bırakabilir veya kullandığınız diğer araçlarla çakışmaya neden olabilir.

Ücretsiz eklentilerin geliştiricileri bazen sorun giderme sorularınız varsa yardımcı olur, ancak bazıları yardımcı değildir (eklenti ücretsiz olduğu için). Bazen, bazı geliştiriciler herhangi bir çatışmaya neden olmak için diğer eklentileri bile suçlayabilir, bu da parmakla işaret eden bir savaşa neden olur ve sorununuz çözülmez’Çözülmedi (aşağıdaki destek hakkında daha fazla bilgi).

Premium eklentilere yatırım yapmak size destek hakkı verecektir, ancak yine de bu, çatışmaların diğer eklentilerden (premium eklenti geliştiricilerinin ötesinde olduğu) kaynaklanabileceğinden, tüm sorunları sizin için çözeceklerini garanti etmez.’ kontrol).

Öte yandan, gerçekten web sitenize bir ton esneklik ekleyebilecek bazı gerçekten iyi WordPress eklentileri var. Ancak eklentiyi dağıtmadan önce kesinlikle web sitenizle iyice test etmelisiniz. Doğru eklentiyi kullanmak web sitenizi iyileştirebilir’ancak işlevselliği kötü bir eklentinin web siteniz üzerinde olumsuz etkisi olabilir’s performansı.

Daha fazla oku

Kullanım kolaylığı

Weebly:

Weebly muhtemelen bugün piyasada bulunan en kolay web sitesi oluşturucusudur ve WordPress’ten daha kolay bir platformdur.

Bu bir sürüklenme & damla web sitesi oluşturucu,
böylece nasıl kod yazacağınızı bilmenize gerek kalmadan içeriğinizi sürükleyebilir, onları hareket ettirebilirsiniz.

Eğer yapmazsan’Herhangi bir teknik beceriye sahip değilseniz veya’t Kodları öğrenmek için herhangi bir ilgi veya zamanınız yoksa, Weebly web sitenizi oluşturmak için kullanmayı düşünmeniz için gerçekten iyi bir seçimdir.

Weebly’nin oldukça iyi bir yardım merkezi var, ancak deneyimlerimizde’araçları çok sezgisel ve kullanımı kolay olduğu için çok fazla kullanmanız gerekmez. Ancak, bazı özelliklerinin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekiyorsa, yardım kılavuzları sizin için var.

WordPress:

Weebly ile karşılaştırıldığında, WordPress’in nasıl kullanılacağını öğrenmek çok daha zor (çok daha yüksek öğrenme eğrisi).

WordPress bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu değildir ve bu nedenle içeriğinizi (slayt gösterileri, videolar vb.) Nasıl yerleştirebileceğiniz büyük ölçüde seçtiğiniz tasarım şablonunun nasıl ayarlandığına bağlıdır..

Sayfanın düzenini yeniden düzenleme gibi şablon biçimini değiştirmek isterseniz,’Bunu yapmak için şablondaki kodları değiştirmeniz veya bunu gerçekleştirmenize yardımcı olacak yetenekli bir kodlayıcı kiralamanız gerekir..

Temel olarak, WordPress çok güçlü olmasına rağmen & esnek bir platform, etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız,’kodları değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yapabiliyorsanız, bu web sitesi oluşturucusu size Weebly’den çok daha gelişmiş bir web sitesi sunabilir.

Daha fazla oku

Kullanıcı desteği

Weebly:

Yukarıda tartışıldığı gibi, Weebly’nin iyi bir yardım rehberleri kütüphanesi var
araçlarını kullanma hakkında sorularınız varsa.

Ama Weebly’nin güzelliklerinden biri, inşaatçılarının kullanımı çok kolay, gerçekten’t İlk web sitenizi oluşturmak için çok fazla rehberliğe ihtiyacınız yok.

Yardım kılavuzlarının ötesinde, destek konusunda daha fazla elinizin olması gerektiğini düşünüyorsanız, Weebly size 7/24 e-posta desteği ve çalışma saatleri içinde canlı sohbet veya telefon desteği sağlar.

Yukarıda tartışıldığı gibi, tüm araçlar Weebly tarafından doğrudan oluşturulduğundan ve yönetildiğinden, herhangi bir sorunun sahipliğini alabilir ve sorun giderebilirler (bu sorumluluğu diğer araç geliştiricilerine atlamak yerine).

Son olarak, Weebly’nin kendi destek ekibine sahip olmasının avantajlarından biri, binlerce kişi daha önce aynı soruyu daha önce sormuş olsa bile (WordPress forumunun aksine) tüm sorularınızın cevaplanacağıdır..

WordPress:

WordPress, diğer WordPress kullanıcılarının veya geliştiricilerinin onlara cevap vermesini umarak soru gönderebileceğiniz büyük bir topluluk forumuna sahiptir..

Birçok soruya yanıt verilirken (ancak mutlaka çözülmez), ancak pek çok gönderi hiç cevaplanmaz. Ayrıca, çoğu moderatör gönüllü olduğu için bir çeşit cevap almak günler sürebilir, bu nedenle büyük bir aciliyet duygusu yoktur.

Ana zorluklardan biri, binlerce sorunun gönderilmesidir ve bunların birçoğu daha önce diğer yazı başlıklarında tartışılmıştır..

Dolayısıyla, binlerce gönderiden birinde zaten tartışıldığı için sorularınız yok sayılabilir ve bu tartışmayı bulmak için hepsini sıralamanız gerekebilir.

Günün sonunda, kimse ödeme yapmadıkça sorunuzu cevaplamak zorunda değildir (size yardımcı olması için bir WordPress kodlayıcısı kiralamak gibi). WordPress.org ve eklentilerinin birçoğu ücretsiz olduğunda, birisinin teknik sorunlarınızı çözmesini sağlamak zor olabilir.

Daha fazla oku

Devam eden bakım

Weebly:

Belirtildiği gibi, Weebly sizin için tüm teknik sorunları yönettikleri kapalı bir sistemdir. Bu, tüm performans ve güvenlik güncellemelerini içerir, böylece’Web sitesi oluşturmanın teknik yönleri hakkında endişelenmek zorunda değilsiniz.

Tüm bunlar arka planda Weebly tarafından izlenir ve yönetilir, böylece’t sitenizin güncel olduğundan emin olmanız veya çakışmalara neden olan ve web sitenizi olumsuz yönde etkileyen bazı araçlar hakkında endişelenmeniz gerekir..

Tüm bunların sizin için yönetilmesi zamanınızı serbest bırakır, böylece sizin için daha önemli olabilecek diğer şeylere odaklanabilirsiniz.

WordPress:

Weebly’e benzer şekilde, WordPress sürekli güncelleniyor & hataları düzeltmek ve güvenliğini artırmak için platformunu geliştirmek. Bir güncelleme konuşlandırıldığında,’WordPress sürümünüzü güncellemek için bir bildirim mesajı alırsınız. Bu basit bir tıklama ile yapılabilir “Güncelleme” buton.

Ne yazık ki, bu daha kolay kısmı. Daha zor olan kısım, WordPress güncellendiğinde, şablonunuzun ve kullandığınız eklentilerin de WordPress’in en son sürümüyle düzgün çalışmaya devam etmelerini sağlamak için güncellenmesi gerekecek olmasıdır. Bunu yapmak için şablon / eklenti yaratıcısı kalmıştır.

Birçok şablon ve eklenti geliştiricisi de uyumlu kalmak için güncellenecek olsa da, bazıları’t (özellikle ücretsiz şablon için & eklentileri). Bu, web sitenizi potansiyel kullanıcı, performans veya güvenlik sorunlarına maruz bırakabilir.

Bu nedenle, WordPress’i kullanmaya karar verirseniz, devam eden bakım çalışmaları olacağını unutmayın, çünkü bazı işlevler için nadir değildir “mola” WordPress güncellemeleri olduğunda.

Daha fazla oku

Fiyatlandırma & Devam Eden Finansal Taahhütler

Weebly:

Weebly size ayda 5 $ ila 45 $ arasında değişen 4 premium plan sunuyor (2 yıllık planlara göre fiyatlandırma. 6 aylık veya 1 yıllık planlarını seçerseniz, aylık fiyat biraz artar).

Plan ne kadar yüksek olursa, o kadar çok araç ve özelliğe erişebilirsiniz. Weebly’yi ücretsiz olarak kullanabileceğinizi, ancak web sayfalarınızda bir Weebly reklamı göstereceğini unutmayın. Bu yalnızca ücretli planlarından birine geçtiğinizde kaldırılabilir.

Premium planları, başlık slayt gösterileri, site araması, daha fazla e-ticaret ve pazarlama yetenekleri, üyelik girişi vb. Gibi daha fazla araca ve web sitesi oluşturma özelliklerine erişmenizi sağlar. Tüm planlar (ücretsiz plan dahil) Weebly’ye erişmenizi sağlar’kullanımı kolay sürükle & damla oluşturucu, 100’den fazla tasarım şablonu, barındırma hizmetleri ve özel destek ekibi.

Premium bir plana kaydolursanız, Weebly ayrıca ilk yılınız için ücretsiz bir özel alan adı da verir.

Web sitenizi oluşturmak için Weebly’i kullanmak, web sitenizin tüm bina ihtiyaçlarının Weebly tarafından sağlandığı ve hizmet verdiği her şey dahil bir pakete çok benzer. Kazandın’WordPress ile yapacağınız gibi parçaları ve parçaları birleştirmek zorunda değilsiniz.

Devam eden Weebly maliyeti, yıllık 60 ABD doları (Başlangıç ​​planı) ile 540 ABD Doları arasında değişebilir (Performans planı).

Bence sadece 7/24 e-posta desteği ve canlı sohbet & telefon desteğinin yanı sıra, zamanınızı boşaltmanız için tüm teknolojiyi yönetmenin yanı sıra ücretli planlara değer.

WordPress:

WordPress.org ile web sitenizi oluşturmak için, aylık yaklaşık 7 $ maliyeti olan kendi barındırma hizmetiniz için ödeme yapmanız gerekecektir (not: fiyat aralığı barındırma hizmeti sağlayıcısının kalitesine bağlı olarak değişir. Bluehost popüler bir WordPress barındırma hizmetidir. .

Premium tasarım şablonu, şablon sağlayıcısının itibarına bağlı olarak size 30 – 80 $ arasında bir ücret ödeyebilir.

Çoğu eklenti ücretsiz olmakla birlikte, ihtiyacınız olan şeye ve destek isteyip istemediğinize bağlı olarak, bazıları ücretli / premium (eklenti başına 15 – 50 $ arasında değişir).

Ayrıca kendi özel alan adınızı satın almanız gerekir (yılda 10 $ – 15 $).

Kaç tane premium eklenti kullandığınıza bağlı olarak, WordPress ile sitenizi oluşturan ilk yatırımınız 139 ila 200 $ arasında değişebilir.

Web sitenizi oluşturmanıza, değişiklik yapmanıza veya bazı web sitesi sorunlarını düzeltmenize yardımcı olacak bir kodlayıcı kiralarsanız, maliyetiniz sürekli olarak biraz artacak ve bütçesini zorlaştırabilir..

Ayrıca, WordPress’i etkili bir şekilde kullanmanın öğrenme eğrisinin de sürükleme kullanmaktan çok daha yüksek olduğunu unutmayın. & damla web sitesi üreticileri. Bu yüzden kendi zamanınızın maliyetini de hesaba katmalısınız.

Daha fazla oku

Sonuç

Weebly:

Weebly muhtemelen kullanımı en kolay web sitesi oluşturucularından biridir ve sadece sürüklemek zorunda olduğunuz için kodlama bilgisi gerektirmez & içerik bırakın ve web sitenizi yayınlayın. Tüm bunlar Weebly tarafından halledildiği için sizden arka uç teknik bakım gereksinimi yoktur.’Uzun vadede maliyetleri ve devam eden taahhütleri büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan teknik ekibi. Ancak web siteniz, Weebly günün sonunda olduğu gibi, WordPress’i kullanmaya kıyasla çok daha az özelleştirilebilir olacak’Çekirdek platformu kullanıcılara kapalıdır, böylece’t Web sitenizde daha gelişmiş özel değişiklikler yapma.

WordPress:

Size çok daha fazla esneklik sağlar ve web sitenizin işlevselliğini son derece özelleştirebilirsiniz (biraz kodlama biliyorsanız). WordPress’i kullanmak, devam eden web sitesini yönetme ve bakım çalışmalarını barındırma konusunda çok daha fazla pratik olmanızı gerektirir ve çok daha yüksek bir başlangıç ​​öğrenme eğrisi oluşturur. Maliyetler daha az tahmin edilebilir olduğundan, size yardımcı olması için bir kodlayıcı tutmanız gerekip gerekmediğine, işe alım sıklığına ve kodlayıcının kalitesine / kalibresine bağlı olarak, büyük olasılıkla uzun vadede daha yüksek bir mali taahhüdünüz olacaktır..

Daha fazla oku

genel bakış

8.210 üzerinden

Weebly’i ziyaret edin
Weebly incelememize bakın

7.4 üzerinden 10

WordPress’i ziyaret edin
WordPress incelememize bakın Genel Derecelendirme Bu nedir?

Genel derecelendirmelerimiz, birleştirilen tüm derecelendirmelerin ortalama puanına dayanmaktadır.

Bu neden önemli?

Puanlarımız size hangi hizmetin size en iyi özellikleri, değeri ve daha fazlasını sunduğunu bir bakışta sunuyor.

Karşılaştırma weebly 4.1 / 5 wordpress 3.7 / 5 Kapat

Diğer web sitesi oluşturucuları göz önünde bulundurmak?

Bir göz atın bizim Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu, veya Ücretsiz Test Yap hangi web sitesi oluşturucunun ihtiyaçlarınızı karşıladığını görmek için.

Weebly’nin sizin için doğru olup olmadığından emin değilseniz, En İyi Web Sitesi Oluşturucu Önerileri ve en iyisini nasıl seçeceğiniz konusunda rehberlik.

Ayrıca bakınız Web Sitesi Oluşturucularının Karşılaştırma Tablosu daha ayrıntılı farklılıklar için

Hangi web sitesi oluşturucunun sizin için en uygun olduğundan emin değil misiniz? Deneyin bizim Web Sitesi Oluşturucu Eşleştirme Sınavı

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me