Weebly ve WordPress Karşılaştırması

wbe özellikli resim weebly vs wordpressYani sen’kendi web sitenizi oluşturmaya karar verdiniz – ama siz’kendinizi bir ikilemle karşı karşıya buldunuz. O’yaşında savaş: Weebly vs WordPress.


Sorun şu ki, bu platformlar söz konusu olduğunda, kafa karıştırıcı iddialar ve söylentiler her fırsatta gizleniyor. Bu makale sorularınızı temizleyecek ve yanlış yönlendirilmiş mitleri ortadan kaldıracak ve doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır..

WordPress ve Weebly, her biri etkileyici şöhret iddiaları olan web sitesi oluşturma dünyasında ağır ağırlıklardır. WordPress en büyük övünç sahibidir – internetin% 30’undan fazlası!

Yine de Weebly küçük bir yavru değil 50 milyondan fazla site dünya çapında web sitesi oluşturucu kullanılarak inşa edilmiştir. Square tarafından yakın zamanda satın alınan Weebly, e-ticaret endüstrisinde hızlanmaya başlayabiliyor.

Ancak soru hala devam ediyor – hangi platform sitenizin başarıya yükseleceğini görecek?

Karar vermeden önce bilmeniz gereken ilk şey, Weebly ve WordPress’in çok farklı platformlar olduğudur.. Weebly bir web sitesi oluşturucusudur, WordPress açık kaynaklı bir platformdur. Eğer’sana haber, don’endişelenme – biz’karşılaştırmamıza başlamadan önce farklılıkları gözden geçireceğim.

Weebly

Weebly bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusudur öyle değil’t Bir web sitesi oluşturmak için herhangi bir teknik beceri gerektirmez,’bir portföy veya çevrimiçi bir mağaza oluşturmak. Güvenlik özelliklerinden barınmaya kadar her şey yerleşik olarak gelir.

WordPress

WordPress açık kaynaklı bir platformdur, seni demek’sitenizin her yönünü kontrol altında tutarsınız. En üst düzeyde özgürlüğe ve esnekliğe sahipsiniz, fakat aynı zamanda işlerin teknik yönüne de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu, kendi barındırma sitenizi bulma, sitenizde güncellemeler çalıştırma ve sitenizin çevrimiçi tehditlere karşı güvenli olduğundan emin olmayı içerir.

Hangisi En İyisi?

WordPress ve Weebly çok farklı platformlar,’bir diğerinden kesinlikle daha iyi olduğunu söylemek zor – gerçekten ne için ihtiyacınız bağlıdır! Ama yapma’endişelenme – biz’çitin üzerine oturup söylemeyeceksin “onlar’ikiniz de harika.”

Bunun yerine, bu makale sizi her platformdan geçirecek’kullanım kolaylığı, tasarım, fiyatlandırma ve daha fazlası sitenizi Weebly veya WordPress ile oluşturup oluşturmayacağınızı kesin olarak öğrenin.

Daha fazla bilgi

 • Derinlemesine okuyun Weebly İncelemesi Bu web sitesi oluşturucusuna tam bir bakış için.
 • Ayrıntılı bilgi okuyun WordPress.org İncelemesi bu açık kaynaklı platform hakkında daha fazla bilgi edinmek için.
 • Web sitemizdeki en iyi web sitesi oluşturucularını karşılaştırın Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu.

1

Kullanım Kolaylığı: Yeni Başlayanlar İçin En İyisi?

İlk kez web sitesi oluşturucular için en yaygın endişelerden biri, kendi sitenizi oluşturmanın ve yayınlamanın ne kadar zor olabileceğidir. Başarılı bir web sitesi oluşturmak için bodrumunuzda kodlama becerilerine veya üç masaüstüne ihtiyacınız olacak mı??

Neyse ki, hem Weebly hem de WordPress için cevap hayır. Bununla birlikte, kullanımlarının ne kadar kolay olduğuna göre değişir -’nedenine daha yakından bakalım.

Başlangıç

Weebly’nin kurulumu son derece basittir – basitçe kaydolursunuz (en temel planını seçerseniz ücretsizdir), temanızı seçer ve siz’yayınlamaya hazırsın. Sen yapma’t bile ödeme detaylarını girmek zorunda, yani birkaç dakika içinde başlayabilirsiniz.

weebly ana sayfası kayıtO’s Weebly ile başlamak çok kolay – sadece kayıt olun ve ücretsiz olarak inşa etmeye başlayın.

WordPress biraz daha karmaşık. WordPress’in kendisi ücretsiz olsa da, web sitenizi yayınlamak için,’önce hosting bulmanız gerekecek – yani’Kurmak zaten Weebly daha az basit. Ayrıca bir tema ve sitenizin ihtiyaç duyduğu tüm eklentileri yüklemeniz gerekir.’yerleşik olarak gelme eğilimi.

bina

Bir kere sen’Hesabınızı oluşturduktan sonra, tercihen işlem sırasında saçınızı yırtmadan web sitenizi oluşturabilmeniz gerekir.!

Weebly değil’t Wix gibi diğer bazı web sitesi kurucuları kadar kullanımı kolaydır, ancak kullanımı WordPress’ten daha kolaydır. Bunun nedeni daha temel ve basitleştirilmiş editörü – Weebly’kesinlikle WordPress kadar güçlü değil, ama aynı zamanda yeni başlayanlar için çok daha yönetilebilir.

Weebly bir basit, temiz düzenleme arayüzü seçtiğiniz şablonu belirli sınırlar içinde özelleştirmenizi sağlar. Hatta sana verir tema içinde yararlı ipuçları ve işaretçiler – örneğin, örnek metin aslında metnin nasıl düzenleneceğini ve taşınacağını açıklar ve başlamak çok kolaydır.

weebly kullanım kolaylığı editörüBurada Weebly ne görebilirsiniz’editör gibi görünüyor. Metin kutuları ve resim galerileri gibi öğelerin kenar çubuğundan sayfanıza sürüklenmesi kolaydır.

WordPress ne olacak? Yeni başlayanlar sadece bir WordPress sitesi kurma hayallerinden vazgeçmeli mi? Cevap, elbette ki “Hayır!” dır – ancak daha dik bir öğrenme eğrisi ve daha uzun bir inşa süreci için hazırlıklı olmalısınız.

Buna rağmen, WordPress, editörlerini insanların bildiği ve sevdiği güçten vazgeçmeden mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirdi. Bir temiz, düzenli arayüz, ama o’Weebly’den daha az yardımcı’s – WordPress yapmaz’t inşa ederken elini tut.

Aşağıda, WordPress’in ne kadar farklı olduğunu görebilirsiniz.’ editör Weebly ile karşılaştırıldı’s.

Üst uç! Aşağıda gösterilen WordPress hesabı, düzenleyicinin kullanımını kolaylaştıran WPBakery Page Builder eklentisine sahiptir. Eğer sen’bir WordPress acemi iseniz, sürükle ve bırak düzenleme stili normal editörden daha kullanıcı dostu olduğu için bu popüler eklentiyi yüklemenizi kesinlikle öneririz. WPBakery web sitesinde daha fazla bilgi edinin.wordpress kolaylığı inşa etmeye başlayınWordPress bir web sitesi oluşturucusundan farklı çalışır – burada, bir şablonda doğrudan düzenlemeler yapmak yerine sitenizi arka uçtan düzenlersiniz.

WordPress’in neden bir site oluşturmak için daha zorlu bir platform olduğunu görebilirsiniz -’yeniden sıfırdan bina, önceden doldurulmuş bir şablonu kılavuz olarak kullanmak yerine.

Karar: Weebly kazandı!

Weebly daha başlangıç ​​dostu ve kullanımı kolay bir platformdur. Başlamak sadece birkaç dakika alır, basit bir sürükle ve bırak editörü kullanır ve hatta bina süreci boyunca size yol gösterir. WordPress kullanıcılarından daha fazlasını talep ediyor – barındırmadan binaya, çok daha fazla çalışmaya ihtiyacı var.

Daha fazla bilgi

 • Weebly’in kullanımı kolaydır, ama orada’orada daha kolay. Bizim okuyun Wix İncelemesi web sitesi oluşturmanın ne kadar kolay olabileceğini görmek için.
 • Acemi misiniz? İncelememizi okuyun Web Sitesi Oluşturucularının En Kolayı yardım eli için.
 • WordPress.org oldukça zor olabilir – okuyun WordPress.com İncelemesi eğer olup olmadığını öğrenmek için’d daha basit sürümü tercih ederim.

2

Tasarım ve Özelleştirilebilirlik: Hangisi Daha Esnek?

Herkes benzersiz olsun ister, ister’çevrimiçi veya gerçek dünyada. Sen yapma’bir web sitesi oluşturmak istemiyorum’başkasıyla aynı’s – özellikle eğer’bir markayı veya işletmeyi pazarlamak. Peki çarpıcı bir çarpıcı site oluşturmak için hangi platform daha iyidir? Weebly veya WordPress?

Temalar

Weebly, altı kategoriye ayrılan oldukça mütevazı basit temalar koleksiyonuna sahiptir:

 • Online mağaza
 • Portföy
 • Kişiye özel
 • Etkinlikler
 • Blog

Her kategoride altı ila 15 tema vardır. Weebly’den hiçbiri’temaları muhtemelen aklınızı başınızdan alacaktır, ama genel olarak’temiz ve şık ol. Temanızı istediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz, Bu harika bir bonus ve herhangi bir yeniden tasarımı oldukça zahmetsiz hale getiriyor.

tuhaf temalarWeebly, kolayca göz atabileceğiniz, önizleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz basit, şık temalara sahiptir.

Tam karşılaştırmada, WordPress’in Tema Dizini’nde binlerce tema var. İstediğiniz düzene göre, hangi özelliklerin önceden yüklenmesi gerektiğini veya konuya (blog, tatil veya portföy gibi) göre arama yapabilirsiniz.

Üst uç! WordPress temaları (siz dahil!) Herkes tarafından oluşturulabilir ve yüklenebilir,’Bir temayı indirmeden önce kalite kontrolü yapmak önemlidir. Örneğin, diğer kullanıcılar tarafından bırakılan yorumlara ve derecelendirmelere ve temanın en son ne zaman güncellendiğine bakın..

Oysa Weebly’temaları tamamen ücretsiz, sen’ücretsiz ve premium WordPress temalarının bir karışımını bulacaksınız. Bunlar stil ve düzende büyük ölçüde değişiklik gösterir, Çünkü onlar’çok farklı insanlar tarafından yeniden yapıldı!

wordpress tema diziniWordPress.org, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli temalara sahiptir’t siteniz için mükemmel tasarımı bulma mücadelesi!

Özelleştirme

Bir kere sen’Temanızı seçtiyseniz, kendi temanızı oluşturmalısınız – bu gerçekten eğlenceli kısım!

Weebly yeni öğeler eklemeyi, metin değiştirmeyi ve resimleri değiştirmeyi kolaylaştırırken,’temanızla yeniden sınırlı. Yapabileceğiniz bazı şeyler var’yapmam, Wix gibi diğer web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında bile, istediğiniz şeyleri sürükleyip bırakmanıza olanak tanır.

WordPress ise size web siteniz üzerinden mükemmel kişiselleştirme.

Siteniz için bir tema seçmenize rağmen, her sayfayı oluşturup istediğiniz yapıya gönderiyorsunuz ve size çok daha yaratıcı özgürlük Weebly’nin hayal edebileceğinden bile. Bu daha fazla zaman ve çaba gerektirir ve bazı temel kodlamaların nasıl yapıldığını biliyorsanız yardımcı olacaktır. Ama eğer’s toplam yaratıcılık sizi kontrol eder’sonra, o zaman gerçekten yapabilirsin’WordPress’i yendi.

wordpress editörü eleman eklemeSayfanızı WordPress ile sıfırdan oluşturduğunuz için, siteniz için bir şablona güvenmek yerine sayfanızın nasıl oluşturulduğu hakkında son sözünüz var’s yapısı.

WordPress sitenize ekleyebileceğiniz özellikler ve öğeler seçtiğiniz temaya, yani dahil edilen özelliklerle birlikte gelip gelmediğine ve hangi eklentileri yüklemeye karar verdiğinize bağlı olacaktır..

Karar: WordPress kazanır!

Ona rağmen’sitenizi özelleştirmek için daha zor olan WordPress ekstra çabaya değer – elle seçilmiş özellikler ve kendi ideal yapınızla gerçekten benzersiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Weebly size iyi düzeyde yaratıcı kontrol sağlıyor, ama siz’yapabileceğin şeyle çok daha sınırlı.

Daha fazla bilgi

 • Weebly’den daha iyi tasarımlar ister misiniz?’s, ama WordPress’ten daha az güçlük mü? Bizim okuyun Kareler İncelemesi her iki dünyanın en iyisini bulmak için.

3

Özellikler ve Araçlar: Weebly veya WordPress Daha Güçlü?

İyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak yadsınamaz derecede önemli olsa da,’t her şey. Web sitenizin, ziyaretçilerinizi kazanmak ve hayatınızı kolaylaştırmak için kaputun altında biraz güce ihtiyacı var.

Blog

Weebly size yardımcı olacak çok çeşitli blog araçlarıyla birlikte gelir blogunuzu birkaç dakika içinde başlatın. Gelişmiş paylaşım ve zamanlama özellikleri, sosyal medya paylaşımı ve yorum yönetimi, Weebly blogunuzu başarıya hazırlayan özelliklerden sadece birkaçı.

weebly vs wordpress weebly bloglama özellikleriWeebly ile hızlı ve kolay bir blog başlatabilir ve kullanışlı bloglama araçlarından faydalanabilirsiniz.

Weebly bir blog sitesi için sağlam bir seçimdir. Ama eğer’gerçekten etkileyici ve güçlü bir site’sonra, yapabilirsin’t Blog oluşturma özellikleri için WordPress’i geçmedi.

WordPress nihai blog platformu olarak başladı ve’bu başlığa sahip olsa bile’her türlü farklı siteye hitap etmek için yetiştirildi. Eklentileri, SEO yetenekleri ve özelleştirme düzeyi, blog oluşturma için benzersiz bir platform oluşturmak için bir araya geliyor.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Weebly, çeşitli sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak web sitenize bağlantılar ve sosyal simgeler eklemenizi sağlar. Var 13 sosyal ağ Facebook, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere seçim yapabilirsiniz.

Senin gibi’bekle, bol var sosyal medya eklentileri WordPress Eklenti Dizini’nde – it’sadece basit olanı seçme meselesi’senin için en iyisi!

Pazarlama

Weebly pazarlamayı kolaylaştırır – sadece birkaç tıklamayla e-posta oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Onun kurum içi e-posta pazarlama hizmeti, Weebly Promote, sitenizle entegre olur, böylece bir şablon seçebilir, kişilerinizi yönetebilir ve sonuçlarınızı aynı yerden izleyebilirsiniz.

WordPress yapmıyor’yerleşik pazarlama araçları ile gelmez, ancak kolayca bir pazarlama eklentisi kullanın yerine. İyi haber şu ki, Jetpack gibi ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz yüksek kaliteli olanlar var.

Karar: Bu’bir beraberlik!

Weebly’nin üst eli var, çünkü özelliklerinin hepsi yerleşik olarak geliyor ve ekstra araçlara ihtiyacınız olduğunda bile bir uygulama pazarı var. Ancak WordPress, çok çeşitli süper güçlü araçlara sahiptir.’görevden alınmayacak – bu tur için’bir beraberlik.

Daha fazla bilgi

 • İncelememizi okuyun 9 En İyi Bloglama Platformu ve WordPress’in ne kadar iyi olduğunu öğrenmek için.

4

E-ticaret: Online Satış Yapabilirsiniz?

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, seçtiğiniz platformun e-ticaret yeteneğine sahip olması gerekir. Neyse ki, her ikisinde de e-ticaret seçenekleri olduğu için Weebly ve WordPress arasında seçim yapabilirsiniz. İzin Vermek’hangisinin sizin için daha iyi olduğunu öğrenir!

E-ticaret için Weebly

Weebly kullanarak mağazanızı oluşturabilirsiniz’s ücretsiz sürümü, ancak kazandın’t Yeni sürüme geçene kadar ödemeleri kabul edememek. Weebly’yi seçerseniz’s $ 12 aylık Pro planı veya bunun üzerinde herhangi bir plan, sonra tebrikler – online satabilirsiniz!

Weebly, çevrimiçi olarak mağaza araçları oluşturmak için iyi bir seçimdir, nakliye araçları ve envanter yönetimi gibi temel e-ticaret özellikleri otomatik olarak yerleşiktir ve.

weebly online mağazaWeebly, çevrimiçi satış yapmak isteyen girişimciler ve küçük işletmeler için iyi bir seçimdir.

O’henüz büyük çocuk liglerinde henüz değil – kazandı’t Seninle aynı güç seviyesini bul’d, örneğin Shopify gibi bir platformla olsun. Yine de, Weebly’Square tarafından satın alındığından beri e-ticaret oyununu hızlandırıyor ve izlemek için ilginç bir alan olmalı…

E-ticaret için WordPress

Weebly yaparken’WordPress ile e-ticaret özelliklerinin tümü yerleşiktir, bir e-ticaret eklentisi yüklemeniz gerekiyor. WooCommerce kullanmanızı öneririz – it’ile web üzerindeki en popüler e-ticaret platformu 70 milyondan fazla indirme şimdiye kadar!

wordpress e-ticaret woocommerceWooCommerce, WordPress için tasarlanmış bir e-ticaret eklentisidir ve güçlü ve benzersiz bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanır.

Bir kere sen’Eklentinizi yükledikten sonra ürün eklemeye ve mağazanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Aldığınız e-ticaret özellikleri seçtiğiniz eklentiye bağlı olacaktır. Örneğin WooCommerce ile ürün derecelendirmelerini ve incelemelerini gösterebilir, para birimini ayarlayabilir, gönderim seçeneklerini ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

WooCommerce’in ana avantajı esnekliğidir – mağazanız üzerinde Weebly ile olduğundan çok daha fazla kontrole sahipsiniz.

Karar: Bu’bir beraberlik!

WordPress, WooCommerce ile inşa ettiğinizde size çok daha güçlü bir çevrimiçi mağaza verebilir, ancak Weebly aslında kendi e-ticaret web sitenizi oluşturmaya hazır ve hazırdır. Weebly’nin satışa başlaması daha kolaydır, ancak WordPress size uzun vadede daha ölçeklenebilir bir mağaza sunar.

Daha fazla bilgi

 • Bir göz atın bizim Çevrimiçi Mağaza Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu en iyi e-ticaret platformlarını karşılaştırmak.
 • İncelememizde WordPress ile satış hakkında daha fazla bilgi edinin En İyi E-ticaret Yazılımı.
 • Bizim okuyun Weebly E-ticaret İncelemesi bir çevrimiçi mağaza başlatmak için bu oluşturucuyu kullanmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için.

5

Uygulamalar ve Eklentiler: Hangi Ekstraları Alabilirsiniz?

Uygulamalar ve eklentiler web sitenize ekstra işlevsellik ekler, böylece temanızla birlikte gelen özelliklerin ötesine geçebilirsiniz.

Sen’bulacağım yüzlerce uygulama SSS bölümlerinden canlı sohbet özelliklerine kadar her şeyi bulabileceğiniz Weebly Uygulama Merkezi’nde. Uygulamalar, sitenizi büyüdükçe ölçeklendirmenin ve ziyaretçilerinize faydalı işlevler sağlamanın harika bir yoludur.

weebly uygulama merkeziWeebly’s App Center yüzlerce uygulama içerir ve gezinmesi çok kolaydır.

Orada’Bir dizi premium uygulamanın yanı sıra cömert miktarda ücretsiz uygulama var – çoğu uygulama ücretsiz olarak başlamanıza izin verir ve ardından isterseniz.

Bu uygulamalardan herhangi biri sadece birkaç tıklamayla Weebly sitenize eklenebilir – o’s süper kolay ve saniyeler içinde tamamlanır.

Yapabilmek’sen app bulmak’yeniden mi arıyorsunuz? Weebly, Weebly Topluluğu aracılığıyla yeni uygulamalar için fikirler önermenize veya orada herhangi bir kodlayıcı için Weebly Geliştirici Merkezi’nde kendi fikirlerinizi oluşturmanıza bile izin verir.

WordPress var 55.000’den fazla eklenti eklenti dizininde Weebly üfleme’birkaç yüz suyu temizler. Tıpkı WordPress gibi’ temalar, bu koleksiyon bir dizi insan tarafından oluşturulan eklentilerden oluşur – bu yüzden’Bazılarının diğerlerinden daha iyi kalitede olması beklenmelidir.

wordpress eklentileriWordPress, Eklenti Dizini’nde 55.000’den fazla eklentiye sahiptir, yani her zaman ihtiyacınız olan bir şey bulmalısınız. Üst uç! Weebly veya WordPress’i seçin,’t Ekstralar üzerine çıkmayın. Bu, Weebly ile daha az tehlikelidir, ancak WordPress sitenize tonlarca eklenti kazmak, yükleme hızlarınızı ciddi şekilde etkileyerek sitenizi aşağı doğru sürükleyebilir. İhtiyacınız olan şey konusunda seçici olun ve’t Ziyaretçilerinizi gereksiz uygulamalar veya eklentiler ile boğun.

WordPress siteniz için yüksek standartta, güncel eklentiler seçtiğinizden emin olun, aksi takdirde gizlice istenmeyen hatalar ve sonlar bulabilirsin.

O’WordPress sitenize Weebly’de bir uygulama yüklemek kadar basit bir eklenti yüklemek kadar kolay değildir. Yapmamalısın’t eklenti yüklemek için mücadele, ama’birkaç tıklama kadar kolay değil – sen’seçtiğiniz eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmek için genellikle WordPress yönetici kontrol panelinize gitmeniz gerekir. Roket bilimi değil, üç saniyelik bir iş de değil.

Karar: Weebly kazandı!

WordPress şüphesiz Weebly’yi sayılar açısından yense de, bu eklentilerin sitenize yüklenmesinin ne kadar kolay olduğuna göre biraz düşüyor. Eklentilerinin kalitesi de dikkat gerektiren bir faktördür, oysa Weebly çok daha kullanıcı dostu bir uygulama sağlayıcısıdır..

6

SEO: Sıralamanıza Yardımcı Olacak?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sitenizi arama motorlarına mümkün olduğunca çekici hale getirme sürecidir – en önemlisi, yüce Google. Orada’Yeni başlayanlar için anlaşılır bir şekilde göz korkutucu olan, optimize etmeniz gereken şeylerin sonsuz bir listesi!

Neyse ki, sen’biraz yardım aldım. Örneğin Weebly, ilk sinir adımlarınızdan emin SEO ihtişamına kadar sizi görmek için tasarlanmış bir Ultimate SEO Rehberine sahiptir. Sadece bu da değil, Weebly siteniz zaten belirli bir dereceye kadar optimize edilmiştir, sitenizi sıralamaya hazır hale getirmek için boşlukları doldurmanız yeterlidir.

WordPress biraz farklı çalışıyor. Genellikle SEO için en iyi platform olarak övünen WordPress, tüm eğlenceli teknik şeyleri size bırakıyor. Bu düşünce sizi tepelere koşturmak için yeterliyse, tutun ve WordPress Eklenti Dizini’ne gidin.

Bir kere sen’orada mısın, Yoast SEO’yu yükleyin, ve SEO’nuzu sizin için yönetmesine izin verin. o’doğru – Bu eklenti SEO’yu toplam yeni başlayanlar için bile kolaylaştırır, ve başarılı bir site için bir zorunluluktur. Orada başka SEO eklentileri var, ancak Yoast SEO en çok tavsiye ettiğimiz.

wordpress seo eklentisi yoast seoYoast SEO, WordPress için en popüler SEO eklentisidir ve hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için SEO’yu kolaylaştırır! Karar: WordPress kazanır!

Weebly’e rağmen’s SEO araçları yerleşik geliyor, çok yararlı SEO Kılavuzu ve kontrol listesinden bahsetmiyorum, WordPress kazanmak zorunda. Saf gücü ve sitenizi en üst düzeye çıkarmak için Yoast SEO gibi eklentileri yükleyebilmeniz’s sıralaması, sadece’ihmal edilmeyecek.

Daha fazla bilgi

 • SEO’nuz hakkında emin değil misiniz? Karşılaştırmamızla ilgili herhangi bir şüpheye yer verin Web Sitesi Oluşturucu SEO ve WordPress SEO.
 • Web siteniz için en iyisini seçtiğinizden emin olun. için En İyi Web Sitesi Kurucuları.

7

Sürekli Bakım: Ne Kadar Çalışırlar?

Senden sonra’Web sitenizi oluşturduktan sonra, oyunun en üstünde kalmasını istiyorsunuz. Bu, hatalardan, bilgisayar korsanlarından ve çökmelerden korunmasını ve’en son güncellemelerle çalışıyor.

Bu çok fazla iş gibi geliyorsa, Weebly sizin için daha iyi inşaatçı olacaktır. Neden? Çünkü bütün bunları senin için yapıyor!

weebly sürekli bakımWeebly sitenizi halleder’altyapınızı, güvenliğinizi ve daha fazlasını sitenizin en iyi performansı göstermesini sağlamak için.

Weebly size barındırma ve güvenlik sağlar, sitenizi güvende tutmak için güncellemeleri otomatik olarak çalıştırır. Sen yapma’Weebly aboneliğinizden başka bir şeyi yenileme konusunda endişelenmenize gerek yok – bunun yerine, yalnızca web sitenize odaklanabilir ve Weebly’nin teknik konularla ilgilenmesine izin verebilirsiniz.

WordPress ise daha fazla özen ve dikkat istiyor. O’WordPress güncellemelerinde geride kalmamak çok önemlidir, Bu, sitenizi güvenlik ihlallerine ve aksaklıklarına açabileceğinden.

İyi haber şu ki, Bluehost gibi kaliteli bir WordPress barındırma sağlayıcısı bu temel güncellemeleri sizin için otomatik olarak çalıştıracaktır. Sen’Ayrıca temanızı ve eklentileri güncellemeniz gerekir, ancak bu otomatik güncellemelere sahip olmak biraz daha rahatlayabileceğiniz anlamına gelir.

bluehost wordress barındırmaBluehost en iyi WordPress barındırma sağlayıcısıdır ve otomatik güncellemeleri çalıştırarak ve hızlı site hızları için optimize ederek site bakımında size yardımcı olur.

Bu not, üstünde kalmak için bir diğer önemli faktör barındırma olduğunu. İhtiyacınız olan barındırma türü, siteniz büyüdükçe zaman içinde değişebilir. çökmeleri önlemek için yeni sürüme geçmeye hazır olun. Eğer sen’barındırma planınızdan memnunsanız, tek yapmanız gereken sitenizi canlı tutmak için zamanında yenilemenizdir.

Sonuçta Weebly, her şeyin sizin için halledildiği her şey dahil bir tatil seçmek gibidir. Sen yapma’barındırma veya güvenlik sıralama etrafında koşmak gerek yok çünkü Weebly’arkanı aldım.

WordPress, çadırın mandallarını ve fermuarlarını düzenli olarak kontrol etmen gereken bir kamp gezisi.’t düşme veya ayılar tarafından istila. Bazı insanlar bu uygulamalı yaklaşımı sever ve bir WordPress sitesi ile gelen sorumluluğun tadını çıkarır.

Karar: Weebly kazandı!

Weebly, WordPress’ten çok daha az sürekli bakıma ihtiyaç duyuyor, çünkü’hepsi sizin için kurum içinde sıralanmıştır. WordPress, takip etmek için daha fazla çalışma gerektiren sürekli değişen bir platform, bu yüzden bu turda Weebly’ye kaybediyor.

Daha fazla bilgi

 • Hostinginizle nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? keşfedin En İyi Web Hosting Sağlayıcıları uzman incelememizde.
 • WordPress çok fazla iş gibi görünebilir – bir yardım eline ihtiyacınız varsa, Başlangıç ​​için WordPress İpuçlarıs kılavuzu.

8

Yardım ve Destek: Sıkışırsanız Ne Olur?

Weebly, yanıt arayabileceğiniz veya çeşitli yardım makalelerine göz atabileceğiniz ayrıntılı bir Destek Merkezine sahiptir. Daha fazla bilgi için bloguna, İlham Merkezi’ne ve Topluluk sayfalarına da bakabilirsiniz. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, Weebly destek ekibine 7/24 daha spesifik sorular gönderebilir veya çalışma saatleri içinde canlı sohbet veya telefon yoluyla onlarla iletişime geçebilirsiniz..

WordPress yapmıyor’canlı sohbet veya e-posta desteğine sahip olmak yerine, çok sayıda destek makalesi, forum ve topluluk sayfası vardır. o’Sizinle aynı soruları soran büyük bir WordPress ailesine sahip olmanın bonusu!

wordpress desteğiWordPress, yardıma ihtiyacınız olduğunda göz atmanız için kapsamlı bir destek sistemine sahiptir.

WordPress’in sitesinde size yardımcı olacak resmi makaleler de vardır. Bunlar ayrıntılı ve ayrıntılı, ancak oldukça yoğun olabilir, bu yüzden’Onlardan geçmeniz gerekiyorsa rahat oturuyorum!

WordPress desteğinin gerçek altın madeni forumlarında yatıyor, geçmiş konulara göz atabileceğiniz ve hatta sorularınız için kendi konularınızı oluşturabileceğiniz’t cevap bulmak. Oldukça ezici olabilir, ancak deliliğinin yöntemini anlarsanız,’sadece iyi olacağım.

Burada ana nokta, Weebly’nin kurum içi uzmanlar sıkışıp kaldığınızda size yardımcı olmak için elinizin altında. o’WordPress ve Weebly arasındaki büyük fark’s yardım ve destek seçenekleri.

Karar: Weebly kazandı!

Biliyoruz, biliyoruz – WordPress’in sonsuz kılavuzları ve paha biçilmez destek forumları var ve bu’koklama! Ancak Weebly, yeni başlayanlar için özellikle yararlı olan sorularınızı cevaplamak için doğrudan, şirket içi uzman destek acentelerine sahiptir ve Weebly’deki bu bölümü ipuçları’iyilik.

9

Fiyatlandırma: Hangisi Daha İyi Değer – Weebly veya WordPress?

O’ideal web sitenizi çok iyi hayal ediyor, ancak günün sonunda, uzun vadede gerçekçi bir şekilde karşılayabileceğiniz ve koruyabileceğiniz bir platforma ihtiyacınız var. İzin Vermek’Weebly ve WordPress’in karşılaştırmasına bir göz atın.

Weebly Fiyatlandırma: Hepsi Bir Arada

Weebly’nin dört fiyatlandırma planı vardır. Aylık 5 $ – 38 $ (yıllık faturalandırılır) artı ücretsiz bir plan. Bu, Weebly’nin farklı tür ve boyutlardaki siteler için seçeneklere sahip olduğu anlamına gelir.’bir çevrimiçi mağaza veya küçük bir portföy oluşturuyor.

Aşağıdaki her bir planın temellerine bir göz atın:

 • Ücretsiz plan: $ 0 – ücretsiz SSL güvenliği, bir Weebly.com etki alanı ile birlikte gelir ve Weebly yerinde reklam verir. Sitenizi tanıtmadan önce oluşturmak ve mükemmelleştirmek için en iyisi.
 • Bağlan: 5 $ / ay (yıllık faturalandırılır) veya aylık 8 ABD doları – kendi alan adınızı bağlamanızı sağlar. Çok basit siteler için en iyisi.
 • Pro: 12 ABD doları / ay (yıllık faturalandırılır) veya aylık 18 ABD doları – temel e-ticaret işlevlerinin kilidini açar. Küçük çevrimiçi mağazalar ve profesyonel kişisel markalar için en iyisi.
 • İş: 25 $ / ay (yıllık faturalandırılır) veya aylık 35 ABD doları – profesyonel e-ticaret özelliklerinin, gelişmiş pazarlama ve öncelik desteğinin kilidini açar. İş siteleri için en iyisi.
 • Business Plus: 38 $ / ay (yıllık faturalandırılır) veya aylık 46 ABD doları – size, terk edilmiş sepet kurtarma e-postaları gibi gelişmiş e-ticaret özellikleri sunar. Büyük bir işletmeyi ölçeklendirmek için en iyisi.

weebly web sitesi fiyatlandırmasıWeebly, barındırma, ücretsiz alan adı ve güvenlik gibi bir dizi özellik içeren fiyatlandırma planları belirlemiştir.

Tüm Weebly ile’s ücretli planlar, bir ilk yıl süren ücretsiz alan adı dahil. Bu, yeni başlayanlar için özellikle iyidir, çünkü sıfır finansal riskle profesyonel bir alan adı alırsınız.

Weebly’s ücretli planlar don’Ücretsiz deneme sürümü ile gelmiyorsunuz, ancak 30 günlük geri ödeme süresi fikrini değiştirirsen.

WordPress: Fiyatlandırma Dağılımı

WordPress yapmıyor’fiyat planları yok – Çünkü bu’açık kaynaklı bir platform, WordPress ücretsiz!

Yine de kaydolmak için yarışa gitmeden önce bilmelisiniz bir miktar maliyet olacak. Bu, doğru bir şekilde sabitlemek için daha zordur, çünkü seçtiğiniz hizmetlere bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

WordPress sitenizi yayınlamadan önce,’Birkaç şeyi halletmem gerekecek. İşte ana alanlar’bütçenizi hesaba katmanız gerekir:

Barındırma

Bu, ayda 1 $ ile 150 $ arasında bir maliyete neden olabilir ihtiyacınız olan barındırma türüne ve hangi sağlayıcıyı seçtiğinize bağlı olarak!

Üst uç! Bluehost, WordPress hosting için genel olarak en iyi sağlayıcıdır ve aylık 19,95 $ maliyetle yönetilen bir WordPress planına sahiptir. Bu kaliteli barındırma için ne kadar ödeme bekleyebilirsiniz gerçekçi bir fikir verir.bluehost fiyatlandırma yönetilen wordpressBluehost’s yönetilen WordPress hosting planları aylık 19.95 $ ile 49.94 $ arasında değişmektedir (yeni kullanıcılar için promosyon fiyatları).

Alanlar

Alan adınız değil’WordPress sitenize Weebly’de olduğu gibi dahil edilmez – bunun yerine başka bir yere kaydetmeniz ve web sitenize bağlamanız gerekir. Domain.com gibi popüler etki alanı adı web sitelerinden bir etki alanı arayabilir ve satın alabilirsiniz. Alanlar, ne yaptığınıza bağlı olarak fiyat olarak değişir’Arıyoruz, ama standart fiyat yılda 10 $ ile 20 $ arasında değişmektedir.

Bluehost gibi bazı barındırma sağlayıcıları, ilk yılınız için ücretsiz bir alan adı içerir, bu nedenle bu, yeni bir alan adına ihtiyacınız varsa bakmaya değer bir şeydir.

Üst uç! Domain.com, en popüler alan adı kayıt şirketlerinden biridir ve başlamayı ve web siteniz için bir alan aramasını kolaylaştırır. Hatta bazı büyük fırsatlar sunuyor – alabilirsiniz Alan adınızda% 25 indirim indirim kodunu kullanma WBE25 – yani’eğer kontrol etmeye değer’maliyetleri düşük tutmaya çalışıyorum.domain.com alan adlarıDomain.com iyi bilinen bir alan adı kayıt kuruluşudur ve düşük fiyatlarla çeşitli alan adları sunar.

Güvenlik

Weebly planlarına otomatik olarak ücretsiz SSL (Güvenli Yuva Katmanı) güvenliği eklerken, bunu kendiniz WordPress’e yüklemeniz gerekir.

SSL güvenliğini almanın en kolay yolu kaliteli bir barındırma sağlayıcısı seçmektir barındırma planınıza ücretsiz olarak dahil eder – Bluehost, HostGator, SiteGround ve InMotion gibi sağlayıcıların tümü SSL’yi standart olarak verir.

Ekstra güvenlik için, barındırma sağlayıcınızdan daha gelişmiş bir SSL sertifikası satın alabilirsiniz – örneğin, HostGator, yılda 19,99 $ ila 269,99 $ arasında değişen SSL sertifikaları sunar.

Üst uç! Sağlayıcınız desteklemiyorsa’t Planlarına SSL ekleyin, ardından Let’den ücretsiz bir temel SSL sertifikası alabilirsiniz’s Encrypt, kar amacı gütmeyen bir sertifika yetkilisi.ücretsiz ssl şifrelemek sağlarİzin Vermek’s Encrypt, ücretsiz olarak SSL Sertifikası alabileceğiniz açık bir sertifika yetkilisidir.

Eklentiler ve Temalar

Bildiğiniz gibi, yüksek kaliteli, profesyonel temalar ve eklentilere biraz para harcamanız gerekebilir. Yine, bunlar ücretsiz olarak alabileceğiniz şeyler, ancak’daha sonra prime geçmeniz gerektiğinde bütçenizde biraz para ayırmaya değer.

Karar: Weebly kazandı!

Bu, aramak oldukça zor bir tur, ancak Weebly’nin başlığı hak ettiğini düşünüyoruz – WordPress ücretsizken, Weebly’i kullanarak sitenizi oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.’s ücretsiz planı. Sen yapma’Yenileme fiyatlarına ev sahipliği yapma veya Weebly ile premium bir tema için ödeme yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ne kadar olduğunu biliyorsun’ilk günden itibaren ödeyecek ve fiyatları önyükleme için bütçe dostu.

Daha fazla bilgi

 • Bizim okuyun Weebly Fiyatlandırma İncelemesi planlarına ve fiyatlarına tam bir bakış için.
 • En ucuz barındırma sağlayıcılarını keşfedin – incelememizde 50+ planı karşılaştırın En İyi Hosting Sağlayıcıları.
 • Derinlemesine okuyun Bluehost İncelemesi bu en iyi sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için.
 • Alan adlarında hızlı bir çökme kursuna mı ihtiyacınız var? Makalemiz Alan Adı Nedir? Acemi’s Kılavuzu sana yardım edebilir.
 • Makalemizde SSL güvenliğinin önemi hakkında bilgi edinin Sitenizin Neden HTTPS’ye İhtiyacı Var?.

10

Weebly vs WordPress: Özet

Bu makale Weebly ve WordPress’i çıplak bıraktı, bu yüzden tam olarak ne yaptığınızı biliyorsunuz’almak için kayıt yeniden. Biz’her platformu kapladım’kullanım kolaylığı, tasarımlar, özellikler ve daha fazlası – kafanız dönüyor olabilir, bu yüzden’Bu bölümlerin her birinin hızlı bir ısırık büyüklüğüne sahip olması.

Weebly ve WordPress Karşılaştırma Tablosu

Weebly ve WordPress arasında WeeblyWordPressKullanım kolaylığı

Tasarım ve Özelleştirilebilirlik

Özellikler ve Araçlar

E-ticaret

Uygulamalar ve Eklentiler

SEO

Devam eden bakım

Yardım ve Destek

Fiyatlandırma

Kurulumu basit ve kullanımı son derece kolay olan bu sürükle ve bırak kurucusunun çok düşük bir öğrenme eğrisi vardır, bu da yeni başlayanlar için idealdir.Weebly’den daha zor kullanılan WordPress’in dik bir öğrenme eğrisi var. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, ancak bu platformdan en iyi şekilde yararlanmak için kodlamaya ihtiyaç vardır.
İstediğiniz zaman geçiş yapabileceğiniz basit, şık tasarımlardan oluşan mütevazı bir seçim. Temalar yerleşik özelliklerle birlikte gelir ve kontrol edebileceğiniz şey için belirli sınırlamalar olsa da, özelleştirilmesi kolaydır.Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli temalar – kaliteli bir tema seçtiğinizden emin olmalısınız. Özellikler don’Ticari veya premium bir tema seçmediğiniz sürece dahil edilmez. Temanızı özelleştirirken tamamen yaratıcı özgürlük elde edersiniz.
Kullanılabilir özellikler, seçtiğiniz fiyatlandırma planına bağlıdır. Genel olarak, herhangi bir eksik araç eklemek için büyük bir uygulama mağazası ile bloglama ve e-ticaret dahil olmak üzere iyi bir dizi özellik elde edersiniz.Minimal özellikler yerleşiktir, ancak sitenize ekstra işlevsellik eklemek için sonsuz bir eklenti seçeneği. WordPress hala nihai blog oluşturma platformudur. Ne kadar eklenti yüklediğinize dikkat edin, ancak çok fazla site yavaşlatabilir.
Weebly, planınızı yükselttikçe daha da gelişmiş olan bir dizi e-ticaret özelliğine sahiptir. O’orada en iyi e-ticaret oluşturucu değil, ama’küçük işletmeler için sağlam bir seçenek.WordPress yapmıyor’t e-ticaret araçları dahil, ancak WooCommerce gibi bir eklenti ile, Weebly’den çok daha güçlü bir mağaza oluşturmak için kullanılabilir.
Weebly, kendi uygulamalarınızı önerebileceğiniz veya hatta oluşturabileceğiniz büyük bir uygulama mağazasına sahiptir. Uygulamaları yüklemek yalnızca birkaç tıklama alır ve saniyeler içinde uygulamalar sitenizde hazırdır.WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce yeni eklentiye sahiptir. Yüklemeden önce eklentilerin güncel olduğundan ve iyi incelemelere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir..
Weebly’Temaları SEO için optimize edilmiş olarak gelir ve toplam yeni başlayanların sitelerini arama motorları için optimize etmeye başlamasını kolaylaştırır.WordPress SEO’yu kullanıcılarına bırakıyor, ancak Yoast SEO gibi eklentilerle, yeni başlayanlar bile sitelerini kolayca artırabilir’s sıralaması.
Weebly’nin bakımı kolaydır, çünkü Weebly sitenize bakar’s hosting, güvenlik ve tüm güncellemeler.WordPress’in sürekli bakım ihtiyacı vardır – aksi takdirde siteniz çökebilir, aksabilir ve hatta saldırıya uğrayabilir. Hostinginizi yenilemeniz ve herhangi bir WordPress güncellemesine uymanız gerekiyor.
Weebly’nin bir yardım merkezi ve topluluk forumu ile e-posta, telefon ve sohbet desteği var.WordPress, forumlara göz atmanız için soruları, cevapları ve ipuçlarını dolduran devasa bir kullanıcı topluluğuna sahiptir.
Weebly’nin ücretsiz bir planı ve aylık 5 $ ile 38 $ arasında değişen dört fiyat planı var. İlk yılınız için ücretli planlarında ücretsiz bir özel alan adı ve ücretsiz planında ücretsiz bir Weebly alan adı alırsınız.WordPress ücretsiz bir platformdur, ancak’En azından barındırma ihtiyacınız olduğu için ücretsiz olarak yayınlamayın. Ayrıca bir etki alanına ve güvenliğe ihtiyacınız vardır, ancak bunları barındırma planınıza dahil edebilmeniz gerekir. O’Ayrıca premium temalar ve eklentiler için bütçe oluşturmak için iyi bir fikir.

Genel olarak, bu iki platformun ve kimlerin’için en iyisi. WordPress daha güçlü bir platformdur, ama bu aynı zamanda inşa etmeyi bir avuç daha yapar. Weebly daha basit ama kullanımı daha kolay.

Bu platformlardan ne elde edeceğiniz gerçekten ne kadar koymanız gerektiğine bağlıdır – çok fazla zamanınız, öğrenme hevesiniz ve yatırım için biraz paranız varsa, WordPress ile etkileyici bir site oluşturabilirsiniz..

Eğer sen’Zamanınız veya paranız kısaysa, web sitesi oluşturma hevesiniz Weebly’de hoş bir ev bulacak – kolayca ve hızlı bir şekilde profesyonel görünümlü bir site oluşturabilirsiniz.

Yani, hangisini seçmelisin?

Biz ise’Web sitesi oluşturuculardaki uzmanlar,’ne tür bir site konusunda uzman olduğunuzu’yeniden inşa ediyoruz – ve’s neden’nihayetinde Weebly veya WordPress’in sizin için en iyi oluşturucu olup olmadığını seçmek size kalmış.

Bir karara varmanıza yardımcı olmak için, size yol gösterecek bazı ipuçları var…

Aşağıdaki durumlarda Weebly’yi Seçmelisiniz:

 • Hızlı bir şekilde yayınlanan bir web sitesine ihtiyacınız var
 • Sen’yeni başlayan birisin
 • Sen yapma’karmaşık bir web sitesine ihtiyaç duymaz
 • Küçük bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsunuz
 • Sen’sıkı bir bütçeyle çalışmak
 • Biraz kod biliyorsun, ama yapma’ona çok fazla güvenmek istemiyorum

Aşağıdaki durumlarda WordPress’i Seçmelisiniz:

 • Karmaşık bir web sitesi oluşturmanız gerekiyor
 • Kodlama bilginiz var
 • Siteniz üzerinde tam kontrol istiyorsunuz
 • Sen’sitenizi oluşturmak için ödeme yapmaktan memnuniyet duyarız
 • Güçlü bir web sitesi oluşturmak istiyorsunuz
 • Sen’büyük bir blog başlatıyoruz

Bu hususlardan herhangi biri sizin için geçerliyse, cevabınızı alırsınız. Eğer sen’hala şüphe duyuyorsun, burada’s bizim son önerimiz: Weebly kullan. Ücretsiz planını deneyerek kaybedecek bir şeyiniz yok ve genel olarak,’daha kolay, daha ucuz ve daha az yüksek bakım platformu.

Don’Sadece bizim sözümüze güvenmeyin – Weebly’yi alın’Test sürüşü için ücretsiz plan ve ne düşündüğünüzü görün!

11

Weebly ve WordPress: SSS

Weebly ve WordPress arasında geçiş yapabilir miyim?

Evet – sitenizi Weebly’den WordPress’e taşıyabilirsiniz, bu nedenle sitenizi şimdi ücretsiz olarak oluşturmaya başlamak ve daha sonra taşınmaya karar vermek istiyorsanız, yapabilirsiniz! O’s basit bir tek tıklamayla transfer değil, ancak mümkün ve nispeten ağrısız. Ancak,’t WordPress sitenizi Weebly’ye taşıma -’yeniden oluşturmanız ve ardından alan adınızı yeni sürüme bağlamanız gerekir.

Weebly için kendi hostingimi bulabilir miyim?

Hayır – Weebly sitenizi sizin için barındırıyor ve siz’t Değiştirmek için kendi sağlayıcınızı seçin. Barındırma bulmak zor olabileceğinden, çoğu insan için büyük bir faydadır, ancak kendi sağlayıcınızı kullanmak istiyorsanız’WordPress kullanarak daha iyi.

Bir blog oluşturmak istiyorum ama’acemi m – Weebly veya WordPress’i seçmeliyim?

Yeni başlayanlar hala WordPress’te ustalaşabilir, bu yüzden’bloglama hakkında gerçekten tutkulu iseniz, o zaman kesinlikle bu platformu seçmelisiniz! Sadece bunu bil’Başlamak için biraz zaman ayırın – kazandınız’t İlk blogunuzun aynı gün yayınlanmasını sağlama. Daha hızlı bir şey istiyorsanız, Weebly hala mükemmel bir seçimdir.Alternatif olarak, WordPress.org’un daha kullanıcı dostu bir sürümü olan WordPress.com’a bir göz atabilirsiniz.’s bloglama için de mükemmel. Daha fazla bilgi için WordPress.com İncelememizi okuyun!

Web Sitesi Oluşturucu Uzmanı size dürüst veriler sağlamayı amaçlamaktadır. o’neden kendi araştırmamızı yapıyor ve doğrudan, kişisel bilgiler elde ediyoruz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me