Weebly vs GoDaddy: Hız İhtiyacı Var mı?

weebly vs godaddy özellikli resimBu yazıda biz’Bilgili bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm önemli gerçekleri, rakamları ve özellikleri toplayarak Weebly ve GoDaddy arasında seçim yapmanıza yardımcı olacağım.


Weebly sezgisel sürükle ve bırak tasarımı ve bir dizi kullanışlı araç ve özellik sağlayan, kullanımı en kolay platformlardan biridir. Hepsinden iyisi, ücretsiz bir planla bile geliyor.

Kısacası Weebly kaliteden ödün vermeden uygun maliyetlidir. Bu size neden bir fikir verebilir o’Bugün 40 milyondan fazla web sitesi için tercih edilen.

Ancak, Web Sitesi Oluşturucu Uzmanında, bazılarınızın sürükleme, bırakma, tıklama ve alışveriş yapmak için zamanınız olmayabileceğini takdir ediyoruz. İşte burada GoDaddy devreye giriyor.

GoDaddy bir web sitesi oluşturmanın en hızlı yoludur, birkaç dakika içinde bir site oluşturmak için ADI’sini (Yapay Tasarım Zekası) kullanıyor. Sadece birkaç soruyu cevaplayın ve’bir web sitem olacak’yayınlanmaya hazır.

Weebly vs GoDaddy heyecan verici bir maç yapıyor, değil mi? Biz’Kullanıcı testlerimizin sonuçlarını uzman bilgimizle birleştirerek tüm önemli alanlarda en doğru sonuçları bulmamıza yardımcı oldu.

Yani, daha fazla uzatmadan, izin ver’başlar…

Weebly vs GoDaddy: Artıları ve eksileri

Weebly Artıları
 • İyi tasarlanmış temalar
 • Çok kullanıcı dostu
 • Sınırlı şablon özelleştirme
 • Blog özellikleri daha iyi olabilir

Weebly’nin gezinmesi kolay bazı güzel şablonları vardır. Ancak, blog oluşturma özellikleri zayıftır ve şablonlar tasarlanırken özelleştirme sınırlıdır Genel olarak, yine de’mükemmel bir platform.

GoDaddy Artıları
 • İnşa etmek için aç
 • Temaları istediğiniz zaman değiştirin
 • Derinlik eksikliği
 • Çok yaratıcı özgürlük yok

ADI ile GoDaddy çevrimiçi olmanın en hızlı yolunu sunar. Sadece birkaç tıklamadan sonra, hey presto: yepyeni bir web sitesi! Ayrıca, GoDaddy’nin sizin için yeniden biçimlendireceği herhangi bir noktada temaları değiştirebilirsiniz – size zaman ve güç tasarrufu sağlar.

Bununla birlikte, özelliklerin derinliği yoktur, sitenizle yapabileceklerinizi kısıtlar. Bu notta değil’Genel olarak çok yaratıcı özgürlük sağlamak.

Kullanım kolaylığı

Web sitesi oluşturucuları, kullanıcıların daha kolay çevrimiçi olmalarına yardımcı olmak için oradalar. Tabii ki, bazılarının kullanımı diğerlerinden daha kolay, bu yüzden hem Weebly hem de GoDaddy’yi en kullanıcı dostu olanı bulmak için test ettik.

Weebly, şablon özelleştirmesi için sürükle ve bırak yöntemini kullanır. Bu, web sitenizi kişiselleştirmeyi gerçekten kolaylaştırır. Weebly ayrıca tek bir tıklamayla yüklenebilen binlerce uygulamaya erişmenizi sağlar.

Test ettiğimiz kişilerden biri Weebly’in gezinmesini çok kolay buldu:

Düzenleme ekranı oldukça güzel bir şekilde düzenlenmiştir. O’iyi bir tanıtım düzeyinde web oluşturucu.

weebly editörü ana sayfasıAçıkça düzenlenmiş ana sayfası ile Weebly, web sitenizi düzenlemeyi kolaylaştırır

Kullanarak ‘GoCentral’ ADI, GoDaddy birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturabilir ve kullanıcıların istedikleri gibi özelleştirebilirler. Tüm düzenleme işlemi genellikle bir saatten az sürer, bu nedenle’gerçekten hızlı, acısız bir deneyim.

godaddy adi sorularGoDaddy’nin ADI size sorularına verdiğiniz yanıtları temel alarak bir web sitesi oluşturur

Kullanıcı testimiz sırasında, bir kullanıcı GoDaddy’nin hızından ve kolaylığından etkilendi:

O’Bir siteyi sağladıkları arayüzü kullanarak bir araya getirmek çok kolay.

Kullanım kolaylığı – Karar: GoDaddy

GoDaddy, Weebly’den biraz daha kolay. GoCentral’ı kullanmak, sitenizi oluşturmak için yalnızca birkaç tıklama ve soru ile kesinlikle çok az çaba gerektirir. Weebly’nin kullanımı da çok kolaydır, ancak’t GoDaddy’nin sadeliğiyle eşleşir’s kullanıcı yolculuğu.

Tasarım esnekliği

Biz’her bir üreticinin ne kadar kolay olduğunu tartıştık, bu da bir sonraki karşılaştırmamıza güzel bir şekilde yol açtı – tasarım araçlarıyla her platform ne kadar esnek? Başka bir deyişle, hangi platform size en yaratıcı kontrolü sağlar?

Weebly, iş, portföy ve çevrimiçi mağazalar gibi kategorileri kapsayan 35 şablon sunar. Daha da iyisi, her tema mobil uyumludur, bu nedenle tüm ekranlarda güzel görünürler. Weebly ayrıca herhangi bir platformun en fazla uygulamasını sağlar.

Küçük bir sorun,’t Belirli bir endüstri temasını arama – bunun yerine,’Mükemmel olanı bulmak için her kategoriyi kaydırmanız gerekir. Kazandın’t Bir mobil veya tablette her şablonun neye benzediğini önizleyebilme.

tuhaf temalarWeebly, çeşitli endüstrileri kapsayan çok çeşitli güzel temalar sunar

GoDaddy, web sitenizi tasarlamanıza yardımcı olması için ADI kullanır. Ne tür bir web sitesine (portföy, işletme vb.) İhtiyacınız olduğu hakkında birkaç soru sorar ve size’gitmeye hazır. GoDaddy’s temaları da mobil uyumludur.

Bundan sonra, bir miktar yaratıcı kontrolünüz var, ancak’s sınırlı. Temayı düzenleyebilir ve metin kutularını güncelleyebilirsiniz, ancak’bu konuda. Genel olarak, GoDaddy ve ADI, tasarım severler yerine hızlı bir şekilde çevrimiçi olmak isteyen insanlar içindir.

godaddy adiGoCentral birkaç soru sorar ve sadece birkaç dakika içinde profesyonel görünümlü bir web sitesi tasarlar

Tasarım Esnekliği – Karar: Weebly

Weebly tasarım için daha iyi bir seçenektir. Kolayca kişiselleştirebileceğiniz 35 şablon sunar ve sitenizi özelleştirmenize yardımcı olmak için binlerce uygulamaya erişim sağlar. GoDaddy, görünümler üzerinde hıza öncelik vermekten mutluluk duyar ve yaratıcı kontrolünüzü kısıtlarken çevrimiçi olmanızı hızlı hale getirir.

Özellikler ve araçlar

İyi bir web sitesi oluşturucu, pürüzsüz bir tasarım deneyiminden daha fazlasını sunmalıdır – ayrıca web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı düzene sokmak için bir dizi kullanışlı özellik, uygulama ve araç sağlamalıdır. Yani, hangi platform daha büyük ve daha iyi araç kutusuna sahiptir?

E-ticaret

Testlerimizde, Weebly bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için para için en iyi değer olarak çıktı. Net arayüzü, çevrimiçi satışa başlamayı kolaylaştırır, ancak stok envanterini yönetmek gibi büyük veri araçlarından yoksundur. Genel olarak,’ve keyifli bir kullanıcı yolculuğu isteyen küçük işletmeler için.

ADI sayesinde GoDaddy bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın en hızlı yoludur. Ancak,’t Dijital ürünler satmanıza izin verir ve e-ticaret özelliklerinin çoğu diğer platformlarda bulunan kalite ve derinlikten yoksundur.

Blog

Weebly, blog kategorisinde GoDaddy’yi geride bırakıyor. Weebly ile bir arama özelliği, bir RSS beslemesi, sosyal yer imi, bir yorum bölümü ve daha fazlasını entegre ederken kolayca yayınlar oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz..

GoDaddy blogunuzu kategorilere ayırmanıza, performansını izlemenize ve bir RSS feed’i yerleştirmenize izin verirken,’başka bir şey yapmana izin verme.

godaddy blog özelliğiGoDaddy, sorunsuz bir blog başlatmanıza olanak tanır, ancak’daha sonra onunla çok şey yap

Pazarlama

Weebly adında gerçekten harika bir hizmet sunuyor ‘Weebly tanıtımı’, etkili e-posta kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Kopyalama ve şablonlarla sizi destekler ve ayrıca gönderdiğiniz e-postaları planlayabilir

Eğer sen’maliyetlerden endişe duymalısın’t be – Weebly Promote ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve bundan sonra ayda sadece 10 ABD doları.

GoDaddy, Weebly’nin sahip olduğu gibi yardımcı olmak için belirli bir araç kullanmadan e-posta kampanyaları oluşturmanıza izin verirken,’İkisini karşılaştırdığınızda etkileyici değil.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Weebly burada da kazanıyor. Her ikisi de sosyal düğmeler yerleştirmenize izin verirken, Weebly, doğrudan web sitenize sosyal medya feed’leri eklemenize izin vererek işleri daha da ileri götürür. Bu, ziyaretçilerinizin sizin’her zaman tweetleme, gönderme ve paylaşma.

Uygulama pazarları

İzin Vermek’Bu şekilde söyleyin: Goebaddy, Weebly herhangi bir üreticinin en fazla uygulamasına sahip’t bile bir uygulama pazarı var. Yani,’kim oldukça açık ‘ en iyi web sitesi oluşturucu, ama biz’hızlı bir şekilde bazı nedenlerden geçeceğim neden.

Weebly’de, hepsi tek bir tıklamayla yüklenebilen binlerce üçüncü taraf uygulaması arasından seçim yapabilirsiniz. Bazıları ücretsizken, diğerleri küçük bir maliyetle gelir. Sitenizi geliştirmeye yardımcı olmak için pazarlama, e-ticaret, sosyal medya ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm önemli alanları kapsayan uygulamalar mevcuttur’s performansı.

weebly uygulama merkeziWeebly Uygulama Merkezi, binlerce entegrasyona erişim sağlayarak sitenizi geliştirmenize yardımcı olur’s genel performansı

Özellikler – Karar: Weebly

Weebly, özelliklerinin derinliği söz konusu olduğunda GoDaddy’nin üstünde baş ve omuzlar duruyor. Daha kapsamlı blog oluşturma araçları, sosyal medya entegrasyonu ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla uygulama sunar.

SEO

Eğer sen’SEO’nun tam olarak ne olduğunu merak ediyorum, o’web sitenizin Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan sistem. Temel olarak, kullanıcıların sitenizi daha kolay bulmasına yardımcı olur.

Web sitenizi geliştirme’s SEO çeşitli şekillerde yapılabilir. Örneğin, hem Weebly hem de GoDaddy şunları yapmanızı sağlar:

 • Meta başlıkları ve açıklamaları güncelleme (Google aramalarında gördüğünüz metin)
 • URL’leri düzenleme (web sitenizin alan adından sonra bulunan metin)
 • Görüntülere alternatif metin ekleme (Google’ın onu tanımasına yardımcı olmak için bir resmi açıklayan metin)
 • Mobil duyarlı temalar kullanın (Google’ın görmeyi sevdiği bir şey)

Tüm bu işlevler, arama motorlarının web sitenizi dizine eklemesine (bulmasına ve kategorize etmesine) yardımcı olacaktır. Her iki platform da harika SEO araçları sunuyor, ancak Weebly size daha da fazla yardımcı olacak uygulama merkezine sahip. Ayrıca, anahtar kelimeler ve kodlama konusunda gerçekten yararlı kılavuzlar sağlar.

SEO – Karar: Weebly

O’çok yakın, ancak Google, Weebly’yi GoDaddy’yi tercih ediyor. Her iki platform da web sitenizin arama motorlarında daha yüksek görünmesine yardımcı olmak için iyi araçlar sunar, ancak Weebly geniş SEO uygulamaları ve yardımcı kullanıcı kılavuzlarıyla kenarları genişleterek işleri daha da kolaylaştırır.

Yardım ve Destek

Her şeyde olduğu gibi teknoloji,’hızlı bir şekilde çözülmesi gereken bazı sorunlarla karşılaşmak zorundasınız. Bunu göz önünde bulundurarak, her inşaatçının sağladığı yardım ve destek düzeylerine baktık.

Müşteri yardımı söz konusu olduğunda,’yakın bir tane. Weebly e-posta, telefon ve canlı sohbet desteği sağlar – ancak yalnızca 06:00 – 18:00 (PT) arasında.

weebly yardım merkeziWeebly Yardım Merkezi sorunları aramanıza izin verir veya canlı sohbet seçeneklerini kullanabilirsiniz

Öte yandan GoDaddy 7/24 telefon desteği, canlı sohbet seçeneği sunuyor ancak e-posta desteği yok.

godaddy yardım merkeziGoDaddy yardım bölümü hızlı bir şekilde çözüm bulmanıza olanak tanır veya 7/24 telefon desteklerini kullanabilirsiniz

Yardım ve destek – Karar: Weebly

Weebly bu bölümde altın madalya kazandı. Her iki web sitesi üreticisi de canlı sohbet özellikleri, telefon desteği ve yardım merkezleri sunarken, GoDaddy e-posta desteği sağlamaz. Bunun da ötesinde, yardım merkezi Weebly ile karşılaştırıldığında nispeten kafa karıştırıcı ve gezinmesi zor’s.

Fiyatlandırma ve paranın karşılığı

Web sitesi kurucuları oyunu birçok yönden değiştirdi. Bunlardan biri paradır – sen’Artık bir web tasarımcısı için yüzlerce dolar harcamanız gerekiyor.

Eğer sen’tutkunluğun hayranısın, sen’Weebly’yi seveceğim. Piyasadaki en uygun fiyat planlarından bazılarına sahiptir ve önyükleme için ücretsiz bir plan sunar. Premium planları ayda sadece 8 $ ile ayda 38 $ arasında değişmektedir (daha fazla ayrıntı için aşağıdaki resme bakın).

Ücretsiz plan, ücretsiz olarak güzel bir web sitesi oluşturmanıza izin verir (açıkçası), ancak bir ‘.weebly’ alt etki. Bu değil’t Çok profesyonel görünüyor ve aynı zamanda web sitenizin Weebly reklamlarıyla kaplanacağı anlamına geliyor. Ayda sadece birkaç dolara’s kesinlikle yükseltmeye değer.

weebly fiyatlandırma planları

GoDaddy de gerçekten ucuz. Ayda sadece 5,99 dolardan başlayarak ayda 19,99 dolara kadar dört ücretli plan arasından seçim yapabilirsiniz..

Her plan aynı araçlarla özelleştirmenizi sağlar, ancak adların önerdiği gibi,’İş planında veya üstünde olmanız gerekiyorsa’bir şirket web sitesi kurmak istiyoruz. Bu daha yüksek planlarla SSL Sertifikaları ve ekstra SEO yardımı da alırsınız.

Çevrimiçi ürün satmak mı istiyorsunuz? Sen’seçmen gerekecek ‘Online mağaza’ plan, nerede’makalede daha önce bahsettiğimiz tüm e-ticaret özellikleri ile oynayacağım.

godaddy fiyat planları

Fiyatlandırma – Karar: Weebly

Her iki platform da özellikleri ve fiyat planlarını karşılaştırdığınızda paranızın karşılığını verir, ancak Weebly ücretsiz planı sayesinde kazandı. GoDaddy kesinlikle ucuz bir seçenektir, ancak Weebly ile kesinlikle ücretsiz olarak mükemmel bir web sitesi oluşturabilirsiniz – ve bir sürü ücretsiz uygulama da alabilirsiniz.

Weebly vs GoDaddy: Sonuç

Biz’ve bir web sitesi oluşturmak için tüm önemli alanlarda birbirlerine karşı Weebly ve GoDaddy’yi tanıttılar. Uzman bilgimizi ve kullanıcı testlerimizden elde ettiğimiz sonuçları kullanarak, her bir platformun cildinin altına girdik..

İzin Vermek’s hızla her web sitesi oluşturucu excel özetlemek…

CategoryWeeblyGoDaddyWinnerKullanım kolaylığıtasarlamakÖzellikleriSEOYardım ve DestekFiyatlandırma
Açıkça düzenlenmiş sayfa düzenleme, her türlü web sitesi oluşturmayı kolaylaştırırGoCentral ADI özelliği, tüm sorunları ortadan kaldırarak dakikalar içinde sizin için bir site oluştururGoDaddy
Kolayca özelleştirilebilen 35 güzel, mobil duyarlı şablon sunarADI işlevi nedeniyle yaratıcı kontrol açısından kısıtlayıcıWeebly
Bir sürü yararlı pazarlama, bloglama ve sosyal medya özelliği sunar. Ancak, en iyisi, büyük bir uygulama merkezi sağlarUygulama pazarı yok ve özellikler Weebly ile karşılaştırıldığında genellikle oldukça zayıfWeebly
Birçok SEO uygulaması da dahil olmak üzere Google’da daha üst sıralarda yer almanız için gereken tüm temel özelliklere sahiptirİyi bir SEO yardımı standardı sunar, ancak uygulama eksikliği bir dezavantajdırWeebly
E-posta, canlı sohbet, yardım merkezi ve telefon desteği sağlar7/24 telefon desteği sunar, ancak yardım merkezi karmaşıktır ve e-posta desteği yokturWeebly
Ücretsiz plan Weebly’yi para için mükemmel bir değer haline getiriyor ve premium planlar uygun fiyatlıÜcretsiz plan yok, ancak fiyatlandırılmış planlar makulWeebly

Bu makaleyi okuduktan sonra hangi platformun hangi kullanıcı için en uygun olduğunu ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu bilmeniz gerekir..

Weebly, asgari çabayla güzel bir web sitesi kurmak isteyen ve’Bunu yaparken bankayı kırmak istemiyorum.

ADI ile, GoDaddy, mümkün olduğunca çabuk bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler içindir, ve kim değil’t Tasarım süreci hakkında çok karışık.

Peki tacı kim alıyor? Yakın bir dövüşten sonra’Weebly’ye verdim. Etkileyici özellikleri, para için mükemmel değeri ve tasarım esnekliği nedeniyle tahtı hak ediyor.

GoDaddy iyi bir seçenektir, ancak genel olarak’d demek: Weebly ile gitmek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map