Wix ve Weebly Karşılaştırması | 2020’de Bilmeniz Gereken 11 Farklılık (Grafik)

Wix ve Weebly, en büyük web sitesi üreticilerinden ikisi. Her ikisi de ne kadar kolay ve uygun fiyatlı olduklarını kanıtlamak istiyorlar. Ne olmuş yani’aralarındaki fark nedir? Ve hangisi senin için doğru? Biz’Biraz kazdık (okuyun: çok) Bu iki web sitesi oluşturucudan hangisinin en iyi seçeneğiniz olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için daha derin. Derinlemesine karşılaştırmamız için okumaya devam edin ya da son puanları atlayın.’zamanında yetersiz kalmak.


Wix ve Weebly’i karşılaştırırken göz önünde bulundurmanız gereken 11 şey:

Wix

Weebly

Wix’i ziyaret edin Weebly’yi ziyaret edin En iyi seçim Üst
Seçim Wix Üst Seçim Wix

Wix

Genel Değerlendirme

9.4 üzerinden 10

Weebly

Genel Değerlendirme

8.210 üzerinden

özet

Wix:

Wix’in sürükle ve bırak editörü, herhangi bir kod bilmek zorunda kalmadan bir web sitesi oluşturmayı süper kolaylaştırır! Aralarından seçim yapabileceğiniz 510’dan fazla şablon, harika yerleşik araçlar ve yığın uygulamalar ile Wix, kişisel bir blogdan küçük bir çevrimiçi mağazaya hemen hemen her türlü web sitesini oluşturmanıza izin verir. Daha da iyisi, Wix’i tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz! Bir yardıma ihtiyacınız varsa, tüm müşterilerine telefon ve e-posta desteği sunarak yeni başlayanlar için idealdir.

Weebly:

Her ne kadar Wix kadar kolay olmasa da, Weebly ayrıca web sitesi oluşturma için basit bir sürükle ve bırak yaklaşımını kullanıyor. Weebly, seçim yapabileceğiniz 50’den fazla şablondan oluşan mütevazı bir koleksiyona sahiptir ve pazarlama, e-ticaret ve blog oluşturma araçları gibi kaliteli yerleşik özelliklerle birlikte gelir. Weebly’in öne çıktığı yer, 340’dan fazla uygulama aralığındadır, yani sitenizi gerçekten özelleştirebilirsiniz. Wix gibi Weebly’nin de aylık 5 $ ‘dan başlayan ücretli planları olan ücretsiz bir planı var.

Daha fazla oku

Kullanım kolaylığı

Wix:

Wix’in kullanımının çok kolay olduğunu onaylayabiliriz.

Çok kolay, aslında, kullanıcı testimizde kullanım kolaylığı için 5 üzerinden 4.3 puan aldı. İyi iş, Wix!

Yapabilirsin ‘sürüklemek’ öğeler (düşünme metin kutuları, resimler, başlıklar, galeriler) ve ‘düşürmek’ tam istediğiniz görünümü elde etmek için web sayfanızın herhangi bir yerinde. O’sorunsuz’hızlı ve herkes kullanabilir.

Çok fazla reklam öğesi türü yok?

Wix ADI girin. ADI, Yapay Tasarım İstihbaratının kısaltmasıdır. Sadece web sitenizi doldurun ‘amaç’, hoşunuza giden bazı tasarımlar seçin ve Wix ADI birkaç dakika içinde size tam bir web sitesi oluşturacak.

Weebly:

Weebly değil’t Wix kadar kullanımı kolay, ama’hala oldukça iyi.

O’aynı basit var ‘sürükle ve bırak’ yaklaşım, ama değil’Wix ile aynı yaratıcı özgürlüğe sahip olmak.

Weebly, kullanıcı testlerimizde kullanım kolaylığı için 5 üzerinden 3.5 puan aldı.

O’Wix kadar sezgisel değil, ama’hala herkes için uygundur. Hiçbir teknik deneyim gerekmez ve orada’kodlamaya gerek yok.

Daha fazla oku

Tasarım Esnekliği

Wix:

Wix size neredeyse tamamen yaratıcı özgürlük sunar.

Seçebileceğiniz 510’dan fazla profesyonelce tasarlanmış şablonla,’seçim için yeniden şımarık. Ve şablonunuz gerçekten sadece bir sıçrama tahtasıdır – çok çeşitli öğelerden birini seçin, istediğiniz yere bırakın ve her sayfayı tamamen kendiniz yapın.

Tüm Wix’s şablonları da tamamen mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Onlar’herhangi bir cihazda harika görünecek.

Wix şablonu kullanarak web sitenizi tasarlamanın tek dezavantajı?

Bir kere sen’şablonunuzu seçtiyseniz,’t fikrini değiştir. Geçerseniz,’sıfırdan tekrar başlamak demek.

o’araştırmamızda neden daha yüksek değil, 5 üzerinden 3.5.

Maceracı mı hissediyorsun? Wix Editor, web sitenizi tamamen sıfırdan oluşturmanıza olanak tanır, şablon gerekmez.

Web tasarım fikirleriyle doluysanız, ancak teknik bilgi konusunda biraz kısa iseniz, Wix sizin için web sitesi oluşturucusudur. Eller aşağı.

Weebly:

Weebly, aralarından seçim yapabileceğiniz 50’den fazla endüstriye özel şablondan oluşan küçük ama güçlü bir aralığa sahiptir.

Orada’Wix’ten daha az özelleştirme kapsamı var, ancak bu’en kötü şey değil – çok fazla seçenek bazen bunaltıcı olabilir, sonuçta.

Weebly ayrıca tüm şablonunuza erişmenizi sağlar’s kodu. Bu, sıfırdan bir şey başlatmak zorunda kalmadan, parmağınızı web geliştirme dünyasına daldırmanın harika bir yoludur. Harici kaynaklardan (Webfire Temaları gibi) premium planları da içe aktarabilirsiniz – Wix’in yapmadığı bir şey’şu anda teklif.

Wix gibi, tüm Weebly’s şablonları tamamen mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Onlar’masaüstünde olduğu gibi mobil cihazlarda da harika görünecek.

Ve Weebly pastasının üstündeki kiraz?

Wix’ten farklı olarak, şablonunuzu daha sonra satırın altından değiştirebilirsiniz. o’araştırmamızda tasarım esnekliği için 5 üzerinden 3,8 puan alan rakibinde hafif bir kenarı var..

Eğer sen’yaratıcı özgürlükten korkmuyorsunuz veya kodlama becerilerinizi test etmeye istekliyiz, Weebly sizin için en iyi seçimdir.

Daha fazla oku

Pazarlama araçları

Wix:

Wix Shoutout ile güzel pazarlama e-postaları ve haber bültenleri gönderebilir, güncellemeleri sosyal medyada paylaşabilirsiniz (daha fazlası). Kitlenizi genişletmeye yardımcı olması için e-posta adreslerini de yakalayabilirsiniz.

Wix ayrıca kuponlar ve indirimler oluşturmanıza olanak tanıyan bir işleve sahiptir. Kara Cuma ABD’deki mağazalar için en yoğun gün – indirimler büyük iş.

Weebly:

Weebly, Weebly Promote olarak adlandırdığı kendi Wix Shoutout eşdeğerine sahiptir..

Gelişmiş ve açıkça sunulan istatistikler sayesinde Weebly Promote, e-posta pazarlamanızla gerçekten şehre gitmenizi ve sitenize sunabileceği tüm potansiyelden yararlanmanızı sağlar..

Weebly’s pazarlama araçları Wix üzerinde hafif bir kenar var’s. Eğer sen’işiniz için e-posta pazarlamasına güvenme olasılığınız varsa, Weebly daha iyi bir seçenektir.

Daha fazla oku

E-ticaret Araçları

Wix:

Wix, çevrimiçi alışveriş kurmanın basit bir yolunu sunar.

Envanter seviyelerinizi izleyebilir, siparişlerini terk eden müşterilere otomatik olarak e-posta gönderebilir, gönderim ve vergi maliyetlerini hesaplayabilir ve hatta etiketlerinizi yazdırabilir.

Sunulan bir dizi şık e-ticaret şablonu ile Wix, küçük işletmeler ve bağımsız girişimciler için mükemmel bir seçim yapar. Çok dilli siteler seçeneğiyle küreselleşebilirsiniz.

Weebly:

Weebly bir sürü e-ticaret kutusunu keneler.

Daha ucuz e-ticaret planları, sahip olduğunuz birçok özellik ile gerçekten büyük bir değer sunar’d normalde daha pahalı planlardan bekler.

Weebly’s arka ucu değil’t Çok kullanıcı dostu olsa da. Bu n’t Wix gibi bir makineyi iyi yağlayın ve’stok seviyesi gibi şeylerin daha manuel analizini yapmak zorunda kalacaklar. Ne’Dahası, ödeme seçeneklerinin uyarlanması zordur.

Weebly iyi bir e-ticaret web sitesi oluşturucusudur, ancak Wix sadece biraz daha parlak ve zengin özelliklere sahip.

Daha fazla oku

Blog

Wix:

Sitenize bir blog eklemek mi istiyorsunuz? Wix, tüm planlar için ücretsiz bir blog uygulaması sunuyor.

Tamamen mobil cihazlar için optimize edilmiş sekiz seçim seçeneği vardır. Birden fazla yazar ekleyebilirsiniz ve kitleniz e-posta, Facebook ve Google üzerinden abone olabilir.

Weebly:

Wix’te olduğu gibi,’bir blogu Weebly web sitenize entegre etmek ve yeni yayınları ana sayfanıza entegre etmek gerçekten çok kolay.

Her iki inşaatçı da bu kategoride eşit olarak eşleştirildi.

Daha fazla oku

Sosyal Medya Entegrasyonu

Wix:

Wix ile sitenize kolayca sosyal medya düğmeleri ve yayınlar ekleyebilirsiniz. Yine,’sadece sürükleme ve bırakma meselesi.

Sosyal entegrasyon açısından, Wix’in çok kısa olduğu yer satış konusunda.

Yapabilirsin’Facebook, Instagram ve Pinterest gibi birden fazla sosyal kanalda satış yapmak için Wix’i kullanma.

Weebly:

O’Weebly için oldukça benzer bir hikaye.

Sosyal medyanızı sitenize entegre etmek mi istiyorsunuz? Çantada keklik.

Aslında, Weebly işleri bir adım daha ileri götürür. Facebook Messenger’ı web sitenize bağlayabilirsiniz, böylece doğrudan müşterileriniz için uygun bir biçimde sohbet edebilirsiniz..

Ancak, Wix’te olduğu gibi,’t Weebly sitenizi Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal kanallarda satış yapmak için kullanmayın.

Daha fazla oku

Uygulama Pazarları

Wix:

Wix, Weebly’den biraz daha az dahili özelliğe sahiptir. Orada’Yine de bir App Market var. 260’dan fazla uygulama arasından seçim yapabilirsiniz – formlar, video, etkinlikler, bu tür şeyler – bu yüzden sınırlı diyemezsiniz!

Çok sayıda tamamen ücretsiz uygulama var, premium olanlar (veya premium versiyonlar) normalde sadece birkaç dolara mal oluyor. Diğer Wix kullanıcılarının yorumları ve yıldız puanları seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Wix’teki her şey gibi, uygulama eklemek de inanılmaz derecede kullanıcı dostu. Uygulamanızı yalnızca tek bir tıklama ile alın, ardından sitenizdeki yerine sürükleyin.

Wix, pazarına her zaman heyecan verici yeni uygulamalar ekliyor – ‘En Yeni Uygulamalar’ bölümü görmek için.

Weebly:

Sunulan uygulama sayısı açısından,’Weebly’nin hafif bir kenarı olduğu doğru, Weebly Uygulama Merkezi’nde 340’dan fazla uygulama.

Wix gibi, çok sayıda ücretsiz uygulama var (50’den fazla) ve premium uygulamalar genellikle çok ucuz. ‘Örneğin, çok dilli uygulama ‘ayda sadece 3 ABD dolarıdır ve aynı sayfanın birden çok sürümünü farklı dillerde eklemenize olanak tanır – tüm dünyaya erişmek için çok küçük bir fiyat!

O’Weebly’yi elemek biraz daha zor’olduğu gibi uygulamaları’t kadar kategori. Ancak, Wix gibi her zaman yeni uygulamalar eklenir.

Weebly kullanıcıları da yeni uygulamalar önerebilir, bu da hoş bir dokunuş.

Daha fazla oku

SEO

Wix:

Wix, web sitenizin bulunmasına yardımcı olmak için çok sayıda SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) desteğine sahiptir. Bu, meta başlıklar ve optimize başlıklar gibi iyi yerleşik SEO özelliklerini içerir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) web sitenizin ne kadar iyi hazırlandığını ifade eder ‘fark’, ve bu nedenle ‘sıralanmış’ Google ve diğer arama motorları tarafından. Öyle değil’t Dünyanın en havalı web sitesini oluşturursanız -’t yerinde iyi SEO var, kimse görmeyecek!

Wix’in bu konuda arkanı var. Wix SEO Wiz yeni en iyi arkadaşınız olacak ve sitenizin adı gibi ayrıntılara dayalı kişiselleştirilmiş bir SEO planı oluşturacak ve ‘anahtar kelimeler’ (kapsadığınız ana konular).

Wix ile SEO’nun en iyi uygulamalarını önceden deneyimlemeden kolayca çivileyebilirsiniz.

Weebly:

Wix gibi Weebly de SEO’nuzu çivi çakmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir.

O’Bir şey optimizasyona ihtiyaç duyduğunda web sitesi oluşturma süreci boyunca sizi uyarır, ancak’t Bunu sizin için otomatikleştirmek için özel bir araca sahip olmak.

Bunun yerine, Weebly sitenizde SEO başarısına adım adım bir yaklaşım için (çok kapsamlı) Ultimate SEO Rehberine bakın.

Weebly ile SEO ile oldukça hızlı bir şekilde çizebilirsiniz, ancak’o kadar değil ‘dokunma’.

Daha fazla oku

Destek olmak & Geri Yükleme Seçenekleri

Wix:

Bir kere sen’Wix sitenizi kurdunuz ve kazandınız’t Başka bir platforma aktarabilme.

Ancak,, istediğiniz kadar sürüm kaydedin – ve bir demet saklamanızı öneririz!

Bu şekilde, yanlışlıkla bir şey silerseniz sitenizin son sürümüne anında dönebilirsiniz..

Weebly:

Weebly web sitenizi dışa aktarmanıza izin verir. Sitenizi bir zip dosyasına indirebilirsiniz.

Bu, web sitenizi farklı bir ana bilgisayara aktarabileceğiniz anlamına gelse de, aynı sürükle ve bırak işlevini bir kez kullanamayabilirsiniz.’Weebly dışında’editör. Ayrıca,’t Web sitenizi Weebly’ye geri yükleyin. Bu nedenle bir yedekleme ve dışa aktarma seçeneği sunarken,’o kadar uygun değil.

Weebly’de bir hata yaparsanız, yapmadığınız sürece değişiklikleri geri alabilirsiniz’t sitenizi yayınlama veya editörden çıkma.

Herhangi bir sayfayı silerseniz Weebly desteğinin web sitenizi sizin için geri yüklemesini beklemeniz gerekir. Bu, siteniz üzerinde büyük bir etkisi olabilecek yavaş bir çözümdür, özellikle de’bir iş yürütüyorum.

O’en kullanıcı dostu yedekleme sistemi değil, seçenek var.

Daha fazla oku

Yardım & Destek

Wix:

Wix, tüm ücretli planlarda telefon ve e-posta desteği sunar – nadir bir keşif!

Biz’bir kez söyledim ve biz’Tekrar söyleyeceğim – Wix gerçekten kullanıcıları için hayatı kolaylaştırıyor. Ve yardım ve destek söz konusu olduğunda, onu parktan çıkarır.

Web sitesi oluşturma yolculuğunuzun her adımında,’sizi o araç için belirli bir kılavuza bağlayan bir yardım düğmesi göreceksiniz. Çok sayıda video öğreticisinin yanı sıra diğer Wix kullanıcılarından yardım ve tavsiye alabileceğiniz bir topluluk forumu da var.

Wix’yardım ve destek – kelimenin tam anlamıyla – hiçbiri için ikinci. Araştırmamızda 5 üzerinden 5 elde etti.

Weebly:

Weebly tüm planlarda e-posta desteği sunar, ancak telefon desteği yalnızca ilk üç ücretli planla birlikte gelir.

Ancak, Wix’in aksine, Weebly, daha küçük sorulara hızlı bir yanıt almanın harika bir yolu olan canlı sohbet desteği sunuyor.

Weebly’nin bir topluluk forumu ve bir Yardım Merkezi de var, ancak Wix kılavuzlarının derinliği ile eşit değil.

Weebly bağımsız araştırmamızda 5 üzerinden 3.5 puan aldı. Yardım ve destek yeterli olmaktan daha fazlası, ancak ev hakkında yazacak bir şey yok.

Daha fazla oku

Fiyatlandırma & Paranın Değeri

Wix:

Wix şu ana kadar Weebly’ye karşı oldukça iyi çalıştı.

Para için değer üzerinde dövülecek mi?

Kesinlikle hayır!

Aslında, sen’Wix ile bir web sitesini çalıştırmak ve çalıştırmak için bir kuruş bile harcamak gerekmez.

Dedi ki, sen’Kendi alan adınızı bağlamak ve Wix reklamını kaldırmak istiyorsanız, yedi premium plandan birine geçmeniz gerekir. Bu planlar Aylık 11 $ – 35 $, büyük tasarruf teklifleri ile – biz’% 25 ile% 43 arasında konuşuyorsunuz – bir veya iki yıllığına kaydolursanız.

Wix, birçok harika şeyi çok uygun bir pakete yerleştirir. Araştırmamızda paradan değer için 5 üzerinden 4.5 puan aldı – herhangi bir inşaatçının en yükseği.

Weebly:

Weebly ile, Wix’te olduğu gibi, tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Weebly reklamcılığından kurtulmak ve kendi alan adınızı bağlamak için üç ücretli planından birine geçin.

Üç plan – Kişisel, Profesyonel ve Performans – maliyet 6 $ ve 26 $ aylık, aylık bazda ödeme yapmak yerine bir yıla kaydolduğunuzda teklifte% 33 ile% 10 arasında tasarruf.

Weebly’s fiyatları Wix’ten biraz daha yüksek olabilir’s, ama o’s hala büyük bir değer oluşturucu, Araştırmamızda 5 üzerinden 4,1 puan aldı.

Daha fazla oku

Sonuç

Yani sen’Wix ve Weebly ile ilgili derinlemesine karşılaştırmamızı okuyun, ancak son puanlar nelerdir??

1. Wix vs Weebly – Kullanım Kolaylığı: Karar

Kullanım Kolaylığı Birincisi: Wix

Her iki inşaatçı da sürükle ve bırak işlevine sahiptir, bu nedenle kullanımı gerçekten kolaydır. Ancak Wix biraz daha kolay ve Wix ADI sizin için bir web sitesi bile oluşturacak – bundan daha kolay olamaz!

2. Wix ve Weebly – Tasarım Esnekliği: Karar

Tasarım Esnekliği Birincisi: Wix

Wix, Weebly’den çok daha fazla şablona sahiptir ve özelleştirme seçenekleri mükemmeldir. Tek dezavantajı, siteniz yapıldıktan sonra şablonunuzu değiştiremezsiniz, bu da Weebly’nin sunduğu bir şeydir.

3. Wix vs Weebly – Pazarlama Araçları: Karar

Pazarlama Araçları Birincisi: Weebly

Burada Weebly için dar bir zafer. Weebly Promote pazarlama aracıyla, özellikle e-posta pazarlamasıyla şehre gidebilir ve doğrudan analitiklere dalabilirsiniz..

4. Wix ve Weebly – E-ticaret Araçları: Karar

E-ticaret Araçları Kazanan: Wix

Online satış mı yapmak istiyorsunuz? Wix burada daha iyi bir seçenek. Şık e-ticaret şablonları ve güçlü envanter yönetimi kazanan bir kombinasyondur. Weebly’nin e-ticaret planları biraz daha ucuz.

5. Wix vs Weebly – Bloglama: Karar

Blog Kazanan: It’bir kravat!

Hem Wix hem de Weebly, web sitenize entegre etmek için blog uygulamalarına sahiptir, yani kalbinizin içeriğine blog atabilirsiniz – aramak için çok yakın!

6. Wix vs Weebly – Sosyal Medya Entegrasyonu: Karar

Sosyal Medya Entegrasyonu Kazanan: Weebly

Her iki kurucu da sosyal medya üzerinden satış yapmanıza izin vermese de, sosyal kanallarınızı her ikisiyle de entegre edebilirsiniz. Weebly, Facebook Messenger’ınızı bağlamanıza izin verdiğiniz için bir bonus puan kazanır, böylece müşterilerinizle sevecekleri bir biçimde doğrudan sohbet edebilirsiniz.

7. Wix vs Weebly – Uygulama Pazarları: Karar

Uygulama Pazarı Birincisi: Weebly

Weebly, sunduğu ücretsiz uygulamalarla ve kolay ‘tek tıklamayla’ kurulumla etkileyici 340 uygulamaya sahiptir. Wix’in 260 uygulaması koklamayacak, ancak yapımcı bu konuda Weebly’nin gerisinde kalıyor.

8. Wix ve Weebly – SEO: Karar

SEO Birincisi: Wix

Wix’in kendi aracı Wix SEO Wiz, SEO’nun zor işlerini çıkarıyor. Weebly birçok SEO desteği sunuyor, ancak aynı ‘eller serbest’ yaklaşımı olmadan.

9. Wix vs Weebly – Yedekleme ve Geri Yükleme Seçenekleri: Karar

Yedekleme ve Geri Yükleme Seçenekleri Kazanan: Wix

Wix ile gerektiğinde geri dönmek için sitenizin yedek sürümlerini kolayca kaydedebilirsiniz. Weebly sitenizin sürümlerini de kaydedebilirsiniz – ancak bir zip dosyasına indirmeniz çok daha az çekici.

10. Wix vs Weebly – Yardım ve Destek: Karar

Yardım ve Destek Birincisi: Wix

Wix yardım ve desteği için 5 üzerinden 5 elde etti. Weebly’nin yardım ve desteği ortalamanın üzerinde, ancak Wix için gerçek bir eşleşme yok.

11. Wix vs Weebly – Fiyatlandırma ve Paranın Değeri: Karar

Fiyatlandırma ve Değer Kazanan: Wix

Bana parayı göster! Ya da daha doğrusu, param için nereden daha fazlasını alabileceğimi göster. Bu Wix için bir başka zafer – inşaatçı birçok harika özelliği bir dizi oldukça ucuz plana topluyor. Basitçe söylemek gerekirse, size daha fazlasını sunar, daha azını sunar.

Wix ve Weebly: Karar

Yani skorlar var ve’Wix için genel bir galibiyet. Evet, Sosyal Medya ve Özellikler söz konusu olduğunda Weebly avantajlı olabilir, ancak Wix Yardım’a hakim & Destek, Tasarım, Kullanım Kolaylığı ve Paranızın Karşılığı – herhangi bir büyük web sitesi kurucusunun dört kurucu direği.

Ama hey, eğer sen’hangisinden hala emin değilim’sizin için, neden birini (ya da her ikisini) ücretsiz olarak denemiyorsunuz ve oradan bir şeyler almıyorsunuz? Veya Wix ve Weebly’nin rekabete karşı nasıl ücret aldığını görmek için en iyi web sitesi oluşturucular hakkındaki incelememize göz atın..

Daha fazla oku

genel bakış

9.4 üzerinden 10

Wix’i ziyaret edin
Wix incelememize bakın

8.210 üzerinden

Weebly’i ziyaret edin
Weebly incelememize bakın Genel Derecelendirme Bu nedir?

Genel derecelendirmelerimiz, birleştirilen tüm derecelendirmelerin ortalama puanına dayanmaktadır.

Bu neden önemli?

Puanlarımız size hangi hizmetin size en iyi özellikleri, değeri ve daha fazlasını sunduğunu bir bakışta sunuyor.

Karşılaştırma wix 4.7 / 5 weebly 4.1 / 5 Kapat

Ayrıca bakınız Web Sitesi Oluşturucularının Karşılaştırma Tablosu daha ayrıntılı farklılıklar için

Hangi web sitesi oluşturucunun sizin için en uygun olduğundan emin değil misiniz? Deneyin bizim Web Sitesi Oluşturucu Eşleştirme Sınavı

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me