Wix ve Weebly Karşılaştırması | Web sitenizi oluşturmak için hangisini kullanmalısınız?

Wix ve Weebly


Wix veya Weebly? O’Birçok insanın web sitesi kurmaya geldiklerinde karşılaştıkları bir karardır. Benzer görünebilirler, ancak kapsamlı kullanıcı testimize dayanarak, Wix çoğu insan için daha iyi bir seçenektir – siz dahil ettiniz.

Aralarında 150 milyon kullanıcı bulunan Wix ve Weebly’Kullanımı kolay, sürükle ve bırak web sitesi oluşturma platformları sayısız blog, portföy ve çevrimiçi mağaza oluşturmaya yardımcı oldu.

Sen’Wix veya Weebly ile bir site kurmaktan memnuniyet duyacağız. Bununla birlikte, Wix’in kullanımının biraz daha kolay olduğunu ve önemli ölçüde daha iyi yardım ve desteğe sahip olduğunu bulduk..

Bu kılavuzda biz’her web sitesi oluşturucunun derinliklerine ineceğim’artılarını ve eksilerini ve mükemmel eşinizi bulmanıza yardımcı olur. Biz’bu iki pazar liderine mümkün olan en iyi bilgileri sunmak için araştırmayı yaptık:

Böylece’Wix ve Weebly sıska. Nasıl daha fazla istiflendikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1

Contents

Kullanım Kolaylığı: Wix’in kullanımı neden bu kadar kolay?

Kullanım KolaylığıWix

Weebly

 • Kodlamaya gerek yok
 • Başlangıç ​​dostu sürükle bırak özelleştirme
 • Wix ADI birkaç dakika içinde sizin için bir web sitesi oluşturabilir
 • Seçim miktarı ve yaratıcı özgürlük bunaltıcı olabilir
 • Kodlamaya gerek yok
 • Yapısal şablonlar takip etmek için yönergeler verir
 • Test sırasında insanlar kavramak zor
 • Wix’ten daha kısıtlayıcı

Hem Wix hem de Weebly sürükle ve bırak web sitesi kurucularıdır. Bu, kullanıcıların kullanımını son derece kolaylaştırır çünkü sayfanızın etrafındaki öğeleri’nasıl göründüğünden memnunuz. Bununla birlikte, tüm sürükle ve bırak üreticileri eşit oluşturulmaz.

Wix, web sayfanızda herhangi bir yere her şeyi koyabileceğiniz saf bir sürükle ve bırak oluşturucusudur. Weebly şablonlarında daha fazla yapıya sahiptir. Bu, daha fazla tutarlılık sağlar ve şablonlar arasında geçiş yapmayı mümkün kılar, daha sonra fikrinizi değiştirirseniz hayatınızı kolaylaştırır. Ancak bu, Weebly’nin sitenize gelince biraz daha kısıtlayıcı olduğu anlamına gelir.’görselleri.

Kullanıcılar neden Wix’i tercih ediyor??

Genel olarak, Wix’s sürükle ve bırak editörünün kullanımı Weebly’den daha kolay’s. O’şablonunuzu kişiselleştirmek için son derece basittir, toplam yeni başlayanlara tam esneklik sağlar.

“[Wix] hepsi gerçekten iyiydi,” testimiz sırasında bir kullanıcı dedi. “Her şeyin basitliği, kelimenin tam anlamıyla menüden bir şeyleri web sayfası düzenleyicisine sürükleyip bırakıyorsunuz ve sonra onları taşımak ve yeniden boyutlandırmak oldukça kolay.”

“Muhtemelen Wix’in en iyi yanı, bir web sitesi kurma sürecinin yüksek hızıydı,” başka dedi.

Wix’in ne kadar kolay ve hızlı kullanıldığını kendiniz görmek istiyorsanız, aşağıdaki videoyu izleyin:

Oyna

Ancak, Wix size o kadar çok seçenek sunuyor ki, bazı kullanıcılarımız başlangıçta bunaltıcı buldular. Ancak yaratıcı özgürlüğün tadını çıkardılar ve gezinmeyi kolay buldular. Saf sürükle ve bırak tasarımı, sayfanızı yalnızca birkaç tıklamayla kolayca düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

Buna karşılık, Weebly’daha yapılandırılmış tasarımı düzenlemeyi daha katı bir deneyim haline getirir.

“O’Wix’in daha sınırlı bir versiyonu gibi,” her iki platformla da site oluşturduktan sonra bir kullanıcı. “O’başlangıçta kullanımı daha kolay ama sanırım Wix’in olmadığı cam tavana da çarpıyor.’t.”

Bu bazı insanlara uygun olabilir, ancak kullanıcılarımızın çoğu Weebly’yi daha zor buldu. O’hala kodlama bilgisi olmayan yeni başlayanlara yöneliktir,’çok daha az sezgisel.

“O’s oldukça iyi ama daha iyi seçenekler var,” bir kullanıcı dedi. “Wix’i ve esnekliğini tercih ediyorum.”

“Metin kutularını taşıma değil’t Çok akışkan’çok kısıtlayıcı,” başka dedi.

Weebly kullanıcı dostu olsa da,’t Esneklik veya genel kullanım kolaylığı açısından Wix ile rekabet etmek. Kullanıcılar, metin kutularını ve resimleri özelleştirmeye çalışırken özellikleri bulmakta zorlandılar veya hayal kırıklığına uğradılar. Kişisel tercihinize göre’Weebly’nin yapısından zevk alır veya kısıtlanmış hissedersiniz’s şablonları.

Wix ADI

Hem Wix hem de Weebly, kullanımı kolay, yeni başlayanlar için uygun inşaatçılar. Ama ya yaparsan’t Sitenizi özelleştirmek, sürüklemek, bırakmak ve tasarlamak için zaman harcamak istemez?

Eğer sen’tasarımın başkasında olmasını tercih ederim’eller veya sadece web sitenizi hızlı bir şekilde istiyorum, Seç Wix ADI. ADI, Yapay Tasarım Zekası.

Tek yapmanız gereken, web sitenizin adı ve ne olduğu gibi bazı bilgileri girmek’ve görünüm gibi bir tasarım seçin. O’tamam yaparsan’Daha sonra doldurabileceğiniz gibi henüz tüm bu bilgileri bilmiyoruz. Wix ADI daha sonra sizin’sizin için bir site oluşturmasını söyledim!

Tabii ki, isterseniz tasarımı ve düzeni de değiştirebilirsiniz. Daha fazla el yapmaya karar verirseniz web sitenizi Wix Editör’e bile taşıyabilirsiniz. Ama sen yapmıyorsun’gerek yok. O’hepsi kişiselleştirilmiş ve canlı yayına hazır.

Wix ADI, sayfa düzenini kendiniz tasarlama baskısı olmadan size yaratıcı kontrol ve seçenek sunar. O’hızlı, zahmetsiz ve harika görünüyor.

Karar: Wix eller serbest kullanım kolaylığı kazandı. Weebly’daha kısıtlayıcı şablonların alışması daha uzun sürer. Seçiminiz kişisel tercihe ve – daha da önemlisi – güvene bağlıdır! Ama eğer sen’kolayca ve hızlı bir şekilde çevrimiçi olmak için arıyor, Wix en iyi seçimdir.

2

Fiyatlandırma ve Paranın Değeri: Wix ve Weebly’nin maliyeti nedir??

Fiyatlandırma & MoneyProsCons için DeğerWix

Weebly

 • Ücretsiz plan mevcut
 • Seçim için 7 ücretli plan
 • Fiyat / fayda oranı
 • 3 e-ticaret planı ve 4 web sitesi planı
 • En ucuz e-ticaret planı 20 $
 • Ücretsiz plan mevcut
 • Seçim için 4 ücretli plan
 • Tüm planların e-ticaret özellikleri vardır

Wix vs Weebly söz konusu olduğunda, çoğu insan fiyat hakkında bilmek ister. Hem Wix hem de Weebly, istediğiniz kadar devam edebileceğiniz ücretsiz bir plan sunuyor.

Wix’in toplam yedi ücretli planı vardır. Aylık 13 $ – 39 $. Weebly’nin dört ücretli planı vardır: Ayda 5 $ – 25 $ (yıllık faturalandırılır). Bu planlar, gelişmiş e-ticaret işlevlerine kadar temel özellikleri kapsar.

Hem Wix hem de Weebly’nin ücretsiz planları varsa neden ücretli planların teklif edildiğine bile bakmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz..

Ücretsiz planlar hakkında en iyi şey, oluşturucuyu deneyebilir ve aslında ödeme baskısı olmadan web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz – iyi, herhangi bir şey! Orada’Ayrıca orada yükseltmek için hiçbir baskı’s ücretsiz planda zaman sınırı yok: istediğiniz kadar üzerinde kalabilirsiniz.

Ama biz yapmazdık’t Ücretsiz bir plan üzerinde uzun vadede kalmanızı öneririz. Birincisi, yapabileceğiniz özellikler olacak’t Yükseltmedikçe kilidi aç. Wix, ücretsiz planında Weebly’den daha fazla özelliğe sahiptir. Ama hala kazandığın şeyler var’Online ödeme kabul etmek gibi. Bu kısıtlamalar web sitenizi büyütmeyi gerçekten zorlaştırıyor.

Ücretsiz bir planın diğer ana dezavantajı, web sitenizde reklamların olması olacaktır. Onun olup olmadığı’Bir Wix banner’ı veya bir Weebly pop-up’ıdır, reklamlar profesyonelce görünmez ve özenle oluşturulmuş web sitenizi mahveder. Ayrıca,’t Özel bir etki alanı bağlama. Bu yüzden www.my-amazing-website.com gibi kişiselleştirilmiş bir web sitesi adresi yerine, inşaatçılar adına sahip olacaklar: www.my-wix-website / wixsite.com.

Bunlar sadece Wix veya Weebly’yi seçmeden önce bilmeniz gereken şeyler. O’her zaman önce ücretli planlara bakmaya değer. Yani sizi yükseltmeye karar verdiğinizde’pahalı primlerle sıkışıp kalmadınız. Neyse ki, ne Wix ne de Weebly pahalı değil – nasıl karşılaştırdıklarını görmek için okumaya devam edin.

Wix premium planı için ödeme yapmaya değer mi??

Wix’s premium planları size yedi farklı paket sunuyor. Plan ne kadar yüksek olursa, o kadar çok özellik ve destek alırsınız:

wix web sitesi fiyatlandırma planlarıWix’in ayda 13 $ ila 39 $ arasında değişen dört web sitesi oluşturucu fiyat planı var.

Yukarıdaki resimde listelenen fiyatlar yıllık planlara dayanmaktadır. Bir aydan aya ödeme yapmayı seçerseniz, aylık fiyatlar daha yüksektir.

Wix üç iş planı arasında değişen Ayda 20 $ – 35 $: Business Basic, Business Unlimited ve Business Pro. Tüm bu planların e-ticaret özellikleri vardır, böylece çevrimiçi ödemeleri kabul edebilir ve bir çevrimiçi mağaza işletebilirsiniz. Var dört web sitesi planı arasında değişen Ayda 11 $ – 29 $: Birleşik, Sınırsız, Profesyonel ve VIP.

Bir yıllık veya iki yıllık bir plan için kaydolursanız, seçtiğiniz pakete bağlı olarak yılda% 25 ila% 43 tasarruf edebilirsiniz:

Wix Fiyatlandırma Planları Aylık ($ / ay) 1 Yıllık ($ / ay) Tasarruf (%) 2 Yıllık ($ / ay) Tasarruf (%)kombo

Sınırsız

profesyonel

e-Ticaret *

vip

17 $$ 13% 24$ 10.50% 19
22 $17 $% 23$ 13.50% 21
27 $.22 $% 1918 $% 18
28 $$ 23% 1818 $% 22
$ 5649 $% 13$ 42% 14

* Bu fiyat, üç e-ticaret primi planından en ucuz olan Business Basic planını yansıtır.

Peki para için gerçekten ne elde edersiniz? En iyi değer planı aylık 22 $ ‘lık Pro planıdır. O’markalaşma konusunda yardıma ihtiyacı olan, ücretsiz, profesyonelce tasarlanmış bir logo ve gelişmiş pazarlama araçları sağlayan küçük işletmeler için tasarlanmıştır..

Web siteniz üzerinden satış yapmak istiyorsanız, Business Basic planında ayda 23 ABD dolarından başlayın. Bu, çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize olanak tanır, sınırsız bant genişliği ve 20 GB depolama alanı sağlar, Wix reklamlarını kaldırır ve sitenizin başarılı olmasına yardımcı olmak için Google Analytics ve Site Booster gibi uygulamaları içerir..

Wix hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz’paranın değeri ve Wix Fiyatlandırma İncelememizde sizin için en iyi planı nasıl seçeceğiniz.

Weebly neden Wix’den daha ucuz??

Weebly ile sen’var aylık 5 $ ‘dan başlayan dört premium plan Bağlantı Planları için Aylık 38 $ İşletme Artı Planı için (yıllık olarak ödenir).

İki yıllık bir plana abone olursanız, fiyat aralığı aylık 5 $ ‘a düşüyor – ayda 38 $ (Weebly fiyatlandırma planlarının ayrıntılı analizi için buraya tıklayın).

Weebly incelemesi - Fiyatlandırma TablolarıAylık fiyat, seçtiğiniz Weebly aboneliği uzunluğuna bağlı olarak değişir.

İşte size Weebly’i gösterecek bir tablo’s altı aylık, bir yıllık veya iki yıllık planlarına kaydolup kaydetmediğinize bağlı olarak fiyatlandırma aralığı:

Weebly Fiyatlandırma Planları 6 Aylık ($ / ay) 1 Yıllık ($ / ay) Tasarruf (%) 2 Yıllık ($ / ay) Tasarruf (%)Bağlan

profesyonel

Verim

8 $5 $% 384 $% 20
18 $12 $% 339 $% 25
35 $25 $% 29$ 21% 16
$ 4638 $% 1735 $% 8

Wix gibi Weebly, e-ticarete kadar basit bir web sitesi oluşturma işini kapsar. Yani ister’bir portföy oluşturuyor veya bir çevrimiçi mağaza kuruyorsanız,’senin için bir şeyim var.

Satış yapmak için en ucuz plan Ayda 18 $ Pro Planı. Satabilirsiniz 25 ürüne kadar bu plan üzerinde. Bu ayrıca Weebly reklamlarını web sitenizden kaldırır, sınırsız depolama alanı sunar ve özel bir alan adı bağlamanızı sağlar.

Video arka planları, şifre koruması veya HD video ve ses istiyorsanız,’tekrar lazım Uzman Planı aylık 12 $ (yıllık faturalandırma) ile en ucuz seçeneğinizdir. O’s ayrıca telefon desteğinin kilidini açmak için en ucuz plan.

Karar: O’yakın bir arama! Wix’ücretsiz planı Weebly’den daha fazla özellik içeriyor’s, fakat Wix’s premium planı daha pahalıdır. Genel olarak, Weebly bunu kazanır.

3

Tasarım Esnekliği: Weebly ve Wix ile çarpıcı bir site elde edebilir misiniz??

Tasarım EsnekliğiWix

Weebly

 • 500’den fazla profesyonelce tasarlanmış şablon
 • Tüm şablonlar mobil uyumludur
 • Özelleştirme üzerinde yüksek düzeyde yaratıcı kontrol
 • Yapabilmek’t Site yayına girdikten sonra şablonları değiştirme
 • Kodlama düzenleyicide yerleşik değil
 • 50’den fazla endüstriye özel şablon
 • Siteniz yayına girdikten sonra şablonlar arasında geçiş yapabilir
 • Tüm şablonlar mobil uyumludur
 • Wix’ten daha az yaratıcı kontrol
 • Wix’ten daha küçük şablon aralığı

Web sitenizin iyi görünmesini istiyorsunuz. Ancak kazanan bir şablon, web sitenizin sayfada görünme şeklinin çok ötesine geçer. Mobil cihazlarda çalışıyor mu? Şablonunuzu sizden sonra değiştirebilir misiniz?’web sitenizi yayınladınız mı? Aralarından seçim yapabileceğiniz kaç tane var? Ve onları gerçekten kendiniz yapmak için ne kadar özelleştirebilirsiniz??

Wix’in neden Weebly’den on kat daha fazla şablonu var??

Wix 500’den fazla profesyonelce tasarlanmış şablon seçim yapabilmen için. Bloglardan çevrimiçi mağazalara kadar endüstrinizi arayabilirsiniz. Sıfırdan başlayabileceğiniz boş şablonlar bile var, bu yüzden herkes için gerçekten bir şey var.

wix popüler şablonlarWix, bir dizi endüstri ve kategoriyi kapsayan 500’den fazla yüksek kaliteli tasarıma sahiptir.

Tüm Wix’s şablonları tamamen mobil uyumludur. Bu gerçekten önemli ve demek ki’tüm bu mobil kullanıcıların ziyaretlerini kaçırmak konusunda endişelenmenize gerek yok!

Weebly ayrıca yüksek kaliteli şablonlara sahiptir. Wix’ten daha küçük bir aralığa sahiptir, 50 tasarım. Her şık şablon tamamen mobil duyarlı ve profesyonelce tasarlanmış, ancak belki de Wix’ten daha az şık’temalar.

Wix gibi Weebly de sektöre özgü temalar etkinlik web sitelerinden işletme ve portföy sayfalarına kadar. Maalesef yapabilirsin’t seçtiğiniz sektörü arayın. Ancak, daha küçük bir şablon yelpazesi ile bu göz atmak küçük bir hayal kırıklığıdır.

Dikkatle seçin – Yapabileceğinizi biliyor muydunuz?’t Wix ile şablonları değiştirme?

Web siteniz için doğru şablonu seçmek önemli bir karardır. Ve zor olabilir, özellikle de’seçim için yeniden şımarık!

Hem Wix hem de Weebly önce şablonunuzu önizlemenize izin verir. Fakat, sadece Weebly şablonunuzu sizden sonra değiştirmenize izin verir’web sitenizi yayınladınız. Wix ile web siteniz yayına girdikten sonra şablonunuzu değiştirirseniz, sıfırdan tekrar başlamanız gerekecek. Bu Wix’in en büyük dezavantajı ve seçiminizi yaparken düşünmeye değer.

Bu da size daha fazla kişiselleştirme özgürlüğü verir?

Bir web sitesi oluşturucu seçme hakkında en önemli şeylerden biri nasıl özelleştirilebilir ve yüksek kaliteli temaları olduğunu. Yapabileceğiniz bir şablon seçme’t düzenleme, bir tuval satın almak ve üzerine boya yapmamak gibi olurdu!

Hem Wix hem de Weebly yüksek kaliteli tasarımlara sahiptir. Ama onları ne kadar kendiniz yapabilirsiniz? Cevap, çok! Biz’Wix’in ne kadar esnek olduğunu’s şablonları vardır. Saf sürükle ve bırak tasarımı, istediğinizi, istediğiniz yerde değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Weebly’Öte yandan, şablonlar daha yapılandırılmış bir düzenleme deneyimi oluşturur. Bazıları için bu bir rahatlama! Diğerleri bunu sınırlayıcı buluyor, ancak her iki şekilde de’tamamen kişiselleştirilmiş ve size özel.

Kalıbı gerçekten kırmak istiyorsanız, şablonunuzu bile ayarlayabilirsiniz’s kodu. Weebly ile sitenize tam erişim sağlayabilirsiniz’Weebly Kod Düzenleyicisi ile arka uç kodu – bu, özel özellikler eklemek, görsellerin ince ayarını yapmak veya biçimlendirme anormalliklerini düzeltmek için harikadır.

Bu% 100 isteğe bağlıdır: eğer yapabilirseniz’t kodu, yine de Weebly kullanabilirsiniz! Ancak kodlama bilginiz varsa, web sitenizi genişletmek için iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

wix vs weebly - weebly editörüWeb sitenizi daha da özelleştirmek için kod kullanma seçeneğiniz vardır. Weebly ile bu düzenleme menünüze otomatik olarak dahil edilir.

Yapabilirsin’Wix ile Weebly gibi t kodu. Bir Wix sitesinin başlığı altına girmek için, web sitenizde özel içerik ve işlevler oluşturmanıza izin veren Wix Corvid’i etkinleştirmeniz gerekir. Bu, veritabanları oluşturmak veya web sitenizi daha etkileşimli hale getirmek olabilir.

Wix Corvid, daha fazla rehberlik ve adım adım video dersleriyle Weebly’den daha başlangıç ​​dostu’s gerçek kodlama. Ancak, HTML kodunu Weebly ile yaptığınız gibi doğrudan web sayfanıza gömmekle aynı şey değildir’editör.

Karar: Weebly tasarım esnekliğini kazandı. Weebly, web siteniz yayına girdikten sonra şablon değiştirme seçeneği için kazanır. Wix daha özelleştirilebilir ve daha geniş bir şablon yelpazesine sahiptir. Ancak Wix şablonunuzu değiştirememek, Weebly’yi kazanır.

4

Özellikler ve Araçlar: Hangi oluşturucu sitenize biraz ekstra verir?

Özellikler ve AraçlarWix

Weebly

 • Çok sayıda yüksek kaliteli özelleştirme aracı
 • Özellikler düzenli olarak güncellenir
 • Weebly’den daha az dahili özellik
 • Web sitenizi genişletmek için üçüncü taraf uygulamalarına daha fazla güvenir
 • Wix’ten daha fazla yerleşik özellik
 • Daha gelişmiş e-ticaret ve blog oluşturma araçları
 • Daha az ve genellikle daha zayıf özelleştirme araçları
 • Wix’ten daha az düzenli güncelleme

O’hepsi çok iyi çarpıcı görünüyor bir web sitesi olması. Ama yapabilir’Sadece iyi görünmüyor. Senin için çok çalışması gerekiyor.

Hem Wix hem de Weebly çok sayıda yerleşik özelliğe sahiptir ve sonuç olarak bu alanda eşit derecede iyi puan alırlar. Ne’Dahası, her iki inşaatçı da özelliklerini düzenli olarak geliştirir ve günceller – Wix, neredeyse her ay güncellemeleri yayınlar;’en son sürümü alıyorum.

Özelleştirme Araçları

Sürükle ve bırak tasarımı ile birlikte gelen standart düzenleme araçlarının yanı sıra Weebly, aşağıdakileri içeren bir dizi özelleştirme aracına sahiptir:

 • Video arka planları
 • Özel başlıklar
 • Tam genişlikte görüntü ve renkli arka planlar
 • Anketler, iletişim formları, RSVP listeleri ve daha fazlasını oluşturun

Böylece sitenizi istediğiniz kadar benzersiz hale getirmek için bu özellikleri kullanabilirsiniz! Bu araçlar, web sitenizin amacı ne olursa olsun yararlı olur. Onlar’sitenizin öne çıkmasını ve ziyaretçilerin ilgisini çekmek için tasarlanmıştır.

Wix ayrıca video arka planları ve sezgisel özelleştirme araçlarına sahiptir. Diğer özellikler:

 • Sınırsız yazı tipi
 • Kaydırma efektleri
 • Resimler, videolar ve metinler için medya galerileri
 • Haritalar, referanslar, iletişim formları ve daha fazlasını ekleyin

Bu araçlar içeriğinize dikkat çekmeli ve kullanıcılarınıza eklemelidir’deneyim. Wix’web sitesi oluşturucu araçları Weebly’den daha gelişmiş’s.

Hem Wix hem de Weebly, web sitenizi mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmek, düzenlemek ve güncellemek için güncel ve gelişmiş düzenleme araçlarına sahiptir..

5

E-ticaret: Satışları kolaylaştıran?

Weebly, Wix’ten daha fazla bir e-ticaret odağına sahiptir, ancak her iki yapımcının da çevrimiçi mağazaları destekleyecek araçlara ve özelliklere sahiptir. Weebly’nin son güncellemeleri bu e-ticaret yeteneğini güçlendiriyor. Bu özelliklerin ve güncellemelerin bazıları şunları içerir:

 • Online sipariş verin, mağazada teslim alın
 • Kupon istatistiklerini ve performansını izleme
 • Tam entegre alışveriş sepeti
 • Güvenli ödeme
 • Envanterinizi takip edin ve yönetin
 • Fiziksel ve dijital ürün ve hizmetler satmak

Bu özellikler yalnızca bir işletme sahibi olarak hayatınızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizde alışveriş yapmayı müşterileriniz için daha kolay ve eğlenceli hale getirir.’sitenizden bir şey satın alacağım.

İyi bir müşteri deneyimi aynı zamanda’sitenizi arkadaşlarınıza tavsiye etme ve hatta kendilerini iade etme olasılığı daha yüksektir. Weebly’de, bir dizi üçüncü taraf e-ticaret uygulaması da vardır.’sonra değil’t Platforma pişmiş.

Wix’in bir e-ticaret işlevi olsa da, Weebly’den daha fazla üçüncü taraf uygulaması içerir..

o’yapabileceğini söylemiyorum’t Wix ile çevrimiçi mağaza oluşturma – it’Gerçekten iyi bir tane almak için biraz daha çaba harcayacağım. Yine de, Wix sitenize yerleşik olarak gelen e-ticaret özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Yüksek kaliteli ürün galerileri
 • Güvenli ödeme
 • Global vergi ve nakliye
 • Kuponlar ve indirimler
 • Çoklu ödeme seçenekleri:% 0 işlem ücreti
 • Siparişleri yönetin ve envanterinizi takip edin

Gördüğünüz gibi, Wix başarılı bir çevrimiçi mağazayı desteklemek için tüm temel özellikleri sağlar. Ancak daha sofistike veya güçlü bir e-ticaret web sitesi için yerleşik ve / veya üçüncü taraf uygulamalarından yararlanmanız gerekir.

Karar: Weebly e-ticareti kazandı. Wix bazıları için iyi olabilir, ama Weebly’e-ticaret alanındaki son gelişmeler, onu açık bir kazanan haline getiriyor. Sen’daha iyi bir çevrimiçi mağaza alacağım ve onu bir helluva lotunu daha kolay hale getireceğim.

6

Pazarlama: Geri gelen ziyaretçileri garanti edebilir misiniz??

Harika görünümlü bir site oluşturmak bir şeydir, ancak insanların aslında onu kullanmasını sağlamak başka bir şeydir. Neyse ki, Wix ve Weebly’nin ikisi de e-posta kampanyaları oluşturmanıza ve müşteri sadakati oluşturmanıza yardımcı olabilecek güçlü yerleşik pazarlama araçlarına sahiptir..

Weebly Promote, e-posta kampanyaları oluşturmanıza ve doğrudan web sitenize entegre etmenize olanak tanır. Bu, e-posta listeleri oluşturabileceğiniz, sürükleyip bırakarak özel e-postalar oluşturabileceğiniz, e-posta istatistiklerinizi izleyebileceğiniz ve daha pek çok şey yapabileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcılarınıza iyi e-postalar göndermek, tekrarlayan işletmeleri çekmek için harika bir yol olabilir.

Wix Shoutout ise kolayca e-posta göndermenize ve hatta sosyal medya üzerinden paylaşmanıza olanak tanır. Haykırmak’e-posta kampanyaları özelleştirilebilir, profesyonel şablonlarla birlikte gelir ve katılım metriklerini izlemenize ve iletişim formlarını entegre etmenize olanak tanır. Wix Shoutout, e-posta pazarlamayı akıllı ve stressiz hale getirdiğini söyledi.

Karar: Aramaya neredeyse çok yakın, ancak Wix sadece gölgeleyebilir. Ekstra sosyal medya işlevleri, Weebly’e göre hafif bir avantaj sağlıyor, ancak yine de’t Bu bir anlaşma sorunu olduğunu düşünüyorum.

7

Uygulama Pazarları: Hangi üretici size daha fazla özellik sunuyor?

Uygulama MarketleriWix

Weebly

 • Wix App Market’te seçim yapabileceğiniz 200’den fazla uygulama
 • Düzenli olarak eklenen yeni uygulamalar
 • Şirket içi ve üçüncü taraf uygulamalarının karışımı
 • Web sitenizi genişletmek için uygulamaları kullanın
 • Weebly’den daha küçük menzil
 • Weebly Uygulama Merkezi’nde seçebileceğiniz 300’den fazla uygulama
 • Düzenli olarak eklenen yeni uygulamalar
 • Weebly Uygulama Merkezi’nde 50’den fazla ücretsiz uygulama
 • Eklenecek yeni uygulamalar öner
 • Göz atmaya yardımcı olmak için Wix’ten daha az kategori

Sen ne zaman’her inşaatçının sunduğu özelliklere baktığımızda,’Uygulamalara bakmak da iyi bir fikirdir. Uygulamalar dahili özelliklerin boşluklarını doldurabilir’t Kapak ve web sitenize daha fazla güç vermek.

Weebly etkileyici bir uygulama yelpazesine sahiptir. Weebly Uygulama Merkezi 300’den fazla uygulaması var seçim için. Bunların, 50’den fazlası ücretsiz! Her zaman yeni uygulamalar ekleniyor ve hatta yeni uygulamalar için kendi fikirlerinizi gönderebilirsiniz.

weebly uygulama merkeziWeebly’s App Center’da arama yapabileceğiniz farklı kategoriler var ve düzenli olarak yeni uygulamalar ekleniyor.

Neyse ki, Weebly değil’t Kalite üzerinde miktar övünme. Siz göz atarken her bir uygulama için kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve yıldız derecelendirmelerini görebilirsiniz. Kategori üzerinden arama yapabilir veya yazdıklarınızı yazabilirsiniz.’yeniden arıyor. İster Facebook Beğen düğmesi ister SSS bölümü olsun, Weebly’s Uygulama Merkezi sizi ele geçirdi.

Wix ayrıca çok çeşitli uygulamalara sahiptir. Wix Uygulama Marketi 200’den fazla uygulama var, Wix Mağazaları gibi e-ticaretten Facebook Yorumları gibi sosyal özellikler eklemeye kadar uzanan bir aralıkta. Wix uygulamalarının tümü iyi geliştirilmiştir ve web sitenize eklemek için yüksek bir işlevselliğe sahiptir..

Örneğin, Wix Rezervasyonları uygulaması, çevrimiçi rezervasyon yapmanıza, takvimlerinizi senkronize etmenize, hatırlatma e-postaları göndermenize, grup oturumları sunmanıza, bir Üye Girişi alanı oluşturmanıza ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar. Uygulamaların çoğu ücretsizdir ve çoğunun hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır, bu da seçiminizi genişletir. Weebly gibi, aradığınızı bulmak için Wix App Market’te arama yapabilir ve göz atabilirsiniz.’her uygulama için puanları ve yorumları arıyor ve görüntülüyor.

Karar: Bu’bir beraberlik! Weebly, aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir, ancak her iki inşaatçı da etkileyici sayıda yüksek kaliteli uygulama sunmaktadır. Düzenli güncellemeler ve ücretsiz ve premium uygulamaların bir karışımı, hangisini seçerseniz seçin burada kazanan.

8

SEO: Google’ın zirvesine ulaşmak için Wix veya Weebly daha iyidir?

SEOProsConsWix

Weebly

 • SEO Wiz takip etmek için adım adım kişiselleştirilmiş bir rehber oluşturur
 • Wix Knowledge Base’deki makaleler ve ipuçları
 • Temel yerleşik SEO araçları
 • Sitenizi güçlendirmek için SEO uygulamalarını destekler
 • Wix yalnızca mümkün olduğu yerlerde sizi destekleyebilir – garantili sonuç yoktur
 • Weebly Ultimate SEO Rehberi SEO ile ilgili önerilerde bulunur
 • Weebly Yardım Merkezi’ndeki makaleler ve ipuçları ve blog
 • Temel yerleşik SEO araçları
 • Sitenizi güçlendirmek için SEO uygulamalarını destekler
 • Weebly sizi ancak mümkün olduğunca destekleyebilir – garantili sonuç yok

Bir kere sen’Web sitenizi özelleştirebildiğiniz ve isteyebileceğiniz tüm özellikler, uygulamalar ve ekstralar ile donatın, görmek için insanlara ihtiyacınız var! o’SEO’nun geldiği s. SEO Arama motoru optimizasyonu ve web sitenizin arama motorlarında sıralanmasına yardımcı olan şey.

SEO olmadan kazandınız’t Google sonuçlar sayfasının başına getirme. Yani’web sitenizin başarılı olmasına yardımcı olmak için çok önemlidir. SEO biraz gizem gibi görünebilir, ancak’sorun değil. Web sitesi oluşturucunuz, web sitenizi bu sıralamalar yoluyla artırmanıza yardımcı olacaktır.

Hem Wix hem de Weebly, meta başlıklar ve alt etiketler gibi tüm standart yerleşik SEO özelliklerine sahiptir. Weebly harika SEO istemlerine sahiptir ve sizi destekleyebileceği en iyi şeylerden biridir. Size adım adım SEO ile yürüyen bir Ultimate SEO Kılavuzu vardır.

Bu kılavuz, web sitenizi kurarken izleyeceğiniz bir SEO kontrol listesi de dahil olmak üzere başlamanız gereken tüm temel bilgileri kapsar. Daha sonra, anahtar kelime araştırması yoluyla, web sitenizi büyütmek için daha gelişmiş eylemlere girer. Son olarak, başarılı teknikleri ölçmek ve uygulamak için izleme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SEO ile ilgili makaleleri Weebly Blogunda, diğer makalelere ve rehberlere yardımcı bağlantılar bulabilirsiniz. Traffic Booster gibi daha fazla uygulama ve eklenti seçeneğiniz de var..

weebly seo uygulamaları Weebly web sitenizi geliştirmeye yardımcı olacak uygulamalara sahiptir’e-posta listenizi büyütmekten arama motorlarında bulunmaya kadarki trafik.

Wix ayrıca web sitenizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak çok güçlü bir SEO rehberliğine sahiptir’s çevrimiçi varlığı. Ana kaynak Wix SEO Wiz adlı bir uygulama. İlk olarak, hakkında ne öğrenmek istediğinizi arayabilir ve yararlı kılavuzlar, ipuçları ve makaleler bulmak için farklı kategorilere göz atabilirsiniz..

Ardından SEO Wiz’i etkinleştirin. Bu, arama sonuçlarındaki yerinizi takip etmeniz ve artırmanız için adım adım bir plan oluşturur. İster sitenizin adını, ister’fiziksel veya tamamen çevrimiçi bir markadır ve beş anahtar kelime girin. Sen’sonra kişiselleştirilmiş bir SEO planı verildi.

wix seo wiz planıWix SEO Wiz, web sitenizin Google gibi arama motorlarında bulunmasına yardımcı olmak için takip etmeniz için kişisel bir adım adım SEO planı oluşturur.

Weebly gibi, Wix’in de yardım ve destek ve blogunda kapsamlı makaleler ve SEO rehberleri vardır. Ayrıca, sitenize hızlı bir başlangıç ​​yapmak için otomatik olarak meta etiketler ve optimize edilmiş başlıklar gibi yerleşik araçlara sahiptir. Bunu geliştirmek isterseniz, Site Booster, Google Analytics ve Google Search Console gibi web sitenizi geliştirmeye yardımcı olacak başka uygulamalar da var.

Karar: Bu’bir beraberlik! Wix veya Weebly arasında seçim yaparken,’SEO hakkında endişelenmenize gerek yok. Her ikisi de web sitenizin fark almak için çalışıyoruz. Wix, en iyi SEO’ya sahip olduklarından övünüyor, ancak Weebly’nin de harika yardım kaynakları ve uygulamaları var.

9

Yedekleme ve Geri Yükleme Seçenekleri: Hangi web sitesi oluşturucu saati geri sarmanıza yardımcı olur?

Destek olmak & Seçenekleri Geri YükleWix

Weebly

 • Sitenizin sınırsız sürümünü kopya olarak kaydedebilirsiniz
 • Bir şeyler ters giderse anında geri yükleme
 • Web sitenizin bir kopyasını yedek olarak oluşturmayı unutmamalısınız
 • Editördeki değişiklikleri geri alabilir
 • Web sitenizin bir kopyasını harici bir kopya olarak zip dosyasına aktarabilir
 • Editörden ayrılır veya yayınlarsanız, değişiklikler’geri alınma
 • Web sitenizi geri yüklemek için Weebly desteğini beklemelisiniz – anında değil
 • Zip dosyası kopyası’Weebly’ye yeniden yüklenemez

Biz’ve hepsi oradaydı. Parmağınızın bir kayması ve siz’Web sitenizin yarısını sildiniz veya her şeyi korkunç bir yeşil tonuna çevirdiniz. Ama eğer sen’sitenizin yedeğini aldınız, geri yükleyebilir ve büyük bir rahatlama nefes alabilirsiniz. Değilse, web sitenizi eski ihtişamına geri döndürmeye çalışırken yardım ve destek için telefonda saat harcamanız gerekecek?

Wix, web sitenizin sınırsız sürümünü kaydetmenizi sağlar. Bu, istediğiniz zaman (veya ihtiyaç duyduğunuzda) tüm web sitenizi geri yükleyebileceğiniz anlamına gelir! Bir hata yaptıktan haftalar sonra web sitenizi geri yükleyebileceğiniz için bunun için tam not alırlar. Sadece web sitenizin kopyalarını kaydetmeyi unutmayın.’güncellediniz ve değişikliklerinizden memnun kaldık!

Weebly biraz daha kısıtlayıcı. Değişiklikleri hemen geri alabilirsiniz, ancak düzenleyiciyi kapatır veya yayınla düğmesine basarsanız,’Kötü haber – bu yeşil renk kalacak. Yapabilirsin’t bir kez değişiklikleri geri al’editörden çıktınız veya web sitenizi yayınladınız / güncellediniz. Sen’geri dönüp elle düzeltmek zorunda kalacaklar.

En kötüsü gerçekleşirse ve web sitenizi veya sayfalarınızdan herhangi birini yanlışlıkla silerseniz,’dünyanın sonu değil. Sadece Weebly’ye e-posta göndermeniz ve ardından kayıp sayfaları sizin için geri yüklemelerini beklemeniz gerekir.

Bu bir çözüm olsa da,’Wix kadar anlık değil’s sitenizi hemen geri yükleme yeteneği. Eğer sen’işinizi çevrimiçi olarak yönetiyorsanız veya geliriniz için web sitenize güveniyorsanız, Weebly’de bu beklemenin büyük bir etkisi olabilir.

Karar: Wix yedekleme ve geri yükleme seçenekleri için kazandı. Acil çözümü Weebly’yi yeniyor’daha yavaş ve potansiyel olarak daha stresli bir seçenek. Başkalarının sizin için yapmasını bekleyen birkaç tıklamada web sitenizi eski ihtişamına hızlı bir şekilde geri yüklemek.

10

Web Sitenizi Dışa Aktarma: Hangi oluşturucu sitenizi tamamen kontrol etmenizi sağlar?

Web sitenizi Wix veya Weebly’den dışa aktarabilmek veya aktaramamak potansiyel olarak sizin için önemli bir husus olabilir.

weebly inceleme yedekleme ihracatAyarlarınızda kolayca Weebly web sitenizin harici bir yedeğini oluşturabilirsiniz.

Weebly aslında web sitenizi dışa aktarmanıza ve isterseniz farklı bir ana bilgisayara aktarmanıza izin verir. Bu, Weebly’den herhangi bir nedenle ayrılmaya karar verirseniz veya Weebly bir gün kapanırsa, web sitenizi her zaman Weebly’den uzağa taşıyabilir ve başka bir yerde barındırmasını sağlayabilirsiniz gibi gerçekten güzel bir özelliktir..

Wix’in dışa aktarma işlevi yoktur. Her ne kadar yalnızca barındırma ortamlarında çalışan birçok Wix özelliği olduğunu anlayabilsek de,’Her zaman sağlam bir yedekleme planına sahip olmak en iyisidir, çünkü geleceğin ne getireceğini asla anlayamazsınız.

Bir web sitesi oluşturmak ve geliştirmek için zaman harcarsanız, web sitesini yanınıza alma seçeneğine sahip olmak istersiniz. Wix ile’o platforma bir rehine gibi hissetmemek zor.

Karar: Weebly kazandı! Weebly, bir zip dosyasına indirerek sitenizi dışa aktarmanıza olanak tanır. Böylece isterseniz web sitenizi başka bir sunucuya taşıyabilirsiniz. Sen yapma’Wix ile bu seçeneğe sahip değilsiniz, yani’t bu platformdan uzaklaşmayın.

11

Yardım ve Destek: Hangi üretici sizi dar bir noktadan çıkarmada daha iyidir?

Yardım & SupportProsConsWix

Weebly

 • Tüm planlarda telefon desteği
 • Gerçekten derinlemesine ve yardımcı bilgi tabanı
 • Web sitenizi oluştururken ve düzenlerken mükemmel sayfa desteği
 • Canlı sohbet desteği yok
 • E-posta, canlı sohbet, telefon ve sosyal medya yardım kaynakları
 • Makaleler ve kılavuzlar içeren Yardım Merkezi
 • Haftanın 7 günü destek
 • Telefon desteği yalnızca daha yüksek ücretli planlarda bulunur

Wix’in tam incelemesinde görebileceğiniz gibi, Wix için yardım özelliği ve topluluk desteği bu web sitesi oluşturucusunun en iyi bölümlerinden biridir.

Web sitenizi oluşturmak için kullandığınız her Wix öğesi için ayrı bir “soru işareti” orada tıkladığınızda, doğrudan kullandığınız öğeyle ilgili belirli yardım talimatlarını gösterecektir..

wix düzenleme destek kabarcıklarWix, web sitenizi oluştururken size yol gösterecek birçok yardım ipucu ve rehber sunar. Soru işareti sembollerini tıkladığınızda bu yardım balonları görünür.

O’nasılsın güzelsin’İlgili yardımı bulmak için zaman harcamak ve destek merkezlerine girmek zorunda kalıyorsunuz (ancak’ihtiyacınız varsa orada). Wix, siz bu tür sayfa içi yardım sunan tek web sitesi oluşturucusudur.’web sitenizi yeniden düzenleme.

Öte yandan Weebly bu özelliğe sahip değil. Destek merkezine gitmeniz, yardıma ihtiyacınız olan şeyleri yazmanız ve orada arama yapmanız gerekir.

Bir kez daha, yüzeyde, Wix’e benziyor’s yardım fonksiyonları çok daha faydalıdır.

Bu doğru gibi görünse de, Wix’in nedeni’Yardım fonksiyonları çok daha kapsamlı olup, ürünleri daha karmaşıktır. Yukarıda belirtildiği gibi, Wix size öğelerine her türlü kişiselleştirme yapma seçeneği sunar. Yani daha fazla zil ve ıslık ile doğal olarak daha fazla desteğe ihtiyaçları var.

Wix size tüm planlarında telefon ve e-posta desteği Pazartesi-Perşembe 05: 00-17: 00, Weebly ise yalnızca Profesyonel, İş ve Performans planları için telefon desteği sunmaktadır. Ancak, e-posta ve canlı sohbet desteği, veya pazartesiden cumaya 06: 00-18: 00 saatleri arasında ve hafta sonları 08: 00-17: 00 arasında arayın.

Wix’in gerçekten yararlı ve derinlemesine bir bilgi tabanı var. Orada’belirli sorguları bulmak veya aşağıdakiler gibi kategorilere göz atmak için kullanabileceğiniz bir arama çubuğudur: ‘Başlangıç’, ‘Alanlar’, ve dahası. Bunların hepsi çok sayıda yardım makalesine, kılavuzuna ve ipucuna bağlantı verir. Wix Blog’u veya Wix’i de kullanabilirsiniz’yardım ve destek kaynakları için sosyal medya.

Wix, Weebly ile karşılaştırıldığında’Yardım Merkezi biraz daha az gelişmiştir, ancak yine de çok yararlıdır. O’arama çubuğu ve tarama kategorileriyle benzer bir stilde düzenlendi.

wix vs weebly - weebly desteğiWeebly’s yardım merkezinin bir arama özelliği ve göz atmanız için faydalı makalelere bağlantılar içeren kategorileri vardır.

Telefon, e-posta, canlı sohbet desteği ve yardım merkezinin yanı sıra Weebly’nin bir forumu ve sosyal desteği de var.’herkes için bir şey.

Wix’e abone olursanız’VIP planında, ekiplerinden bire bir kişisel desteğe erişebileceğiniz ayrı, özel bir VIP öncelikli telefon destek ekibine sahiptirler (daha fazla VIP planının fiyatlandırması hakkında daha fazla bilgi).

Karar: Wix yardım ve destek kazanıyor. Weebly, canlı sohbet seçeneği ile daha fazla üssü kapsarken, telefon desteği sadece yüksek ücretli planlarda. Wix’bilgi tabanı daha ayrıntılıdır ve özellikle yeni başlayanlar için sayfadaki desteği paha biçilmezdir.

Wix vs Weebly: Sonuç

Wix vs Weebly: Biz’kullanım kolaylığı, şablon tasarımları, özellikler, uygulamalar, SEO araçları, yedekleme ve dışa aktarma seçenekleri, yardım ve destek ve fiyatlandırmaya baktık. İzin Vermek’Kazanan hakkında son düşünceleri paylaşmadan önce her alanda nasıl bir şey yaptıklarını özetlemek gerekirse:

Wix ve WeeblyKullanım kolaylığı

Fiyatlandırma

Tasarım Esnekliği

Özellikler ve Araçlar

Uygulama Pazarları

SEO

Yedekleme ve Geri Yükleme Seçenekleri

Web Sitesini Dışa Aktarma

Yardım ve Destek

Wix, sadece birkaç tıklamayla sayfanızı tasarlayabileceğiniz saf bir sürükle ve bırak tasarımına sahiptir. O’web sitenizi oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolu.Weebly bir sürükle ve bırak kurucusudur, ancak şablonlarında daha fazla sınırı vardır. Testlerde insanlar Wix’ten daha az sezgisel ve bu nedenle kullanımı daha zor buldular. Ama o’alışmak için zaman ayırdığınız sürece hala kullanıcı dostu.
Wix’s fiyatlandırma planları aylık 11,00 $ ile 35,00 $ arasında değişmektedir.Weebly’s fiyatlandırma planları ayda 8 $ ile 38 $ arasında değişiyor.
Wix’in 500’den fazla profesyonel ve modaya uygun şablonu vardır. Tasarımlar Weebly’den daha özelleştirilebilir’s şablonları. Mobil kullanıma hazırlar ve orada’özel bir mobil düzenleyici.Weebly’nin daha az şablonu vardır ve tasarımları daha basittir. Şablonları değiştirmenize ve HTML / CSS kodlarını düzenlemenize izin verir (nasıl yapılacağını biliyorsanız). Tüm şablonlar mobil uyumludur.
Wix, mevcut araçlara aylık olarak yeni veya iyileştirmeler getiriyor. Bir dizi yerleşik araç içerirler, ancak ölçeklenebilirlik için şirket içi ve üçüncü taraf uygulamalarına daha fazla güvenir.Weebly, Wix’ten daha fazla şirket içi özelliklere ve araca sahiptir ve bu işlevleri sağlamak için uygulamalara daha az güvenir. Ancak özelleştirme araçları Wix’ten daha az gelişmiş.
Wix, Wix App Market’te çok çeşitli kullanışlı uygulamalara sahiptir. Wix Bookings gibi şirket içi uygulamalar da dahil olmak üzere 200’den fazla uygulama sunulmaktadır. Yeni uygulamalar düzenli olarak eklenir.Weebly, aralarından seçim yapabileceğiniz 300’den fazla uygulama ile etkileyici bir Uygulama Merkezine sahiptir. Yeni uygulamalar düzenli olarak eklenir. Yeni uygulamalar için kendi fikirlerinizi bile gönderebilirsiniz.
Wix, alt etiketleri ve meta başlıkları gibi yerleşik SEO araçlarına sahiptir. Ayrıca web siteniz için adım adım SEO planı kişiselleştirilmiş oluşturur Wix SEO Wiz vardır. Makaleleri, kılavuzları ve ipuçlarını Wix Yardım Merkezi’nde ve blog’da da bulabilirsiniz.Weebly yerleşik SEO araçlarına sahiptir. Ayrıca SEO sürecinde size yol gösteren bir Ultimate SEO Kılavuzu vardır. Bu, başlamanız için bir SEO kontrol listesi içerir. Makaleleri ve diğer kılavuzları Weebly Blogunda da bulabilirsiniz.
Web sitenizin sınırsız kopyasını kaydedebilirsiniz, böylece bir şey ters giderse sitenizin önceki bir sürümünü anında geri yükleyebilirsiniz.Sürece değişiklikleri geri alabilirsiniz’hala editörde. Editörden ayrılır veya yayınla düğmesine basarsanız,’t değişiklikleri geri alma. Sayfaları silerseniz Weebly desteğinin sitenizi sizin için geri yüklemesini beklemeniz gerekir.
Wix yapmaz’t bir ihracat fonksiyonu var, böylece yapabilirsiniz’t Web sitenizi başka bir platforma taşımak.Web sitesi kodlarınızı dışa aktarabilirsiniz, ancak gelecekteki düzenlemeler kodları değiştirerek yapılmalıdır (başlangıç ​​dostu değildir).
Wix, bilgi tabanı, e-posta ve birçok rehber / öğretici aracılığıyla destek sunar. Telefon randevuları da planlayabilirsiniz. Size yardımcı olan birçok yararlı sayfa kaynağı vardır.’aslında web sitenizi de oluşturuyor. Genel olarak, Wix’s destek merkezi rehberleri Weebly’den daha kapsamlıdır’s.Weebly, yüksek planları, canlı sohbet ve e-posta ile telefonla destek sunuyor. Ayrıca bir yardım merkezi var (Wix gibi)’bilgi tabanı), burada kılavuzları, makaleleri ve ipuçlarını bulabilirsiniz.

Wix, en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucumuzdur. O’s yeni başlayanlar, reklam öğeleri ve e-ticaret için en iyi seçim. Kullanım kolaylığı, özellikler ve araçlar, sitenizi geri yükleme, yardım ve destek, fiyatlandırma ve paranızın karşılığını alma konusunda Weebly’yi yendi.

Weebly, e-ticaret ve portföy siteleri için en iyi seçimdir. Eğer istersen daha yapılandırılmış şablon tasarımı, Weebly sizin için kurucudur. Wix’i tasarım esnekliğinde ve web sitenizi dışa aktarmada yendi. Bu esneklik şablon tasarımlarına yansıtılmaz, bu yüzden çok fazla özelleştirme istiyorsanız’t Kodlamadığınız sürece Weebly’yi seçin.

Şimdi siz’Wix veya Weebly’nin sizin için daha iyi bir inşaatçı olup olmadığı hakkında daha iyi bir fikriniz var, ne bekliyorsunuz? Wix veya Weebly’yi bugün ücretsiz deneyin. Eğer sen’hala sıkışmış, neden ikisini de denemek ve hangisini daha iyi görmek? Mutlu web sitesi oluşturma!

Wix ve Weebly: SSS

Hangisi daha ucuz, Wix veya Weebly?

Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz daha ucuz ücretli planlar sunar. Hem Wix hem de Weebly, istediğiniz kadar devam edebileceğiniz ücretsiz bir plan sunuyor!

Weebly’s en ucuz plan bu Planı ayda 8 $ ‘dan bağla (yıllık faturalandırılır). Ayda 8 $ – 38 $ arasında toplam dört ücretli plan vardır (yıllık faturalandırma).

Her inşaatçı tarafından sunulan fiyatlar hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, Wix Fiyatlandırma İncelememizi okuyun Wix hakkında daha fazla bilgi için’s primleri veya Weebly Fiyatlandırma İncelememizi okuyun Weebly’nin dökümü için’s planları.

Wix veya Weebly online satış yapmama izin verecek mi?

Evet! Hem Wix hem de Weebly’nin e-ticaret planları var, böylece bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir veya web sitenizden satabilirsiniz.

Weebly, sitenizi desteklemek için birçok e-ticaret özelliğine sahiptir. Üzerinde satabilirsiniz tüm Weebly planları, en fazla 10 ürünle başlayarak ayda 8 $ en ucuz Başlangıç ​​planı (yıllık faturalandırılır). Bu% 3 Weebly işlem ücreti ile gelir. % 0 işlem ücreti ve sınırsız ürün istiyorsanız,’Aylık 25 $ ‘lık İş planına ihtiyacınız olacak.

Wix’s en ucuz e-ticaret planı Business Basic planı ayda 20 $ (yıllık faturalandırılır). Bu işlem% 0 işlem ücreti, sınırsız ürün ve bant genişliğine sahiptir. Var üç e-ticaret planı: Business Basic, Sınırsız Business ve Business Pro.

Wix e-Ticaret İncelememizi okuyun derinlemesine bakmak için bu web sitesi oluşturucu ile online satış için en iyi yolu. Veya, Weebly E-ticaret İncelememizi okuyun ve işletmeniz için neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hangisi daha iyi, Wix veya Weebly?

Bu gerçekten kişisel ihtiyaç ve tercihe bağlıdır! Ancak araştırmamızda Wix, en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucusu olarak öne çıktı. O’s kullanımı daha kolay, daha iyi özelleştirme ve para için daha iyi bir değere sahiptir. Weebly bazı bölgelerde daha iyidir – örneğin, sizden sonra şablonları değiştirmenize izin verir’ve web sitenizi yayınladınız. Ama genel olarak’d Wix tavsiye etmek zorunda.

Karşılaştırma grafiğimizdeki en iyi web sitesi oluşturucularını karşılaştırın Wix ve Weebly’nin diğer önde gelen rakiplere nasıl karşılandıklarına tam bir bakış için.

Wix ve Weebly tamamen ücretsiz mi?

Evet! Hem Wix hem de Weebly,% 100 ücretsiz olan ücretsiz planlara sahiptir. Sen yapma’t Web sitenizi oluşturmak ve yayınlamak için tek bir kuruş ödemek zorundasınız. İstediğiniz sürece ücretsiz plan üzerinde kalabilirsiniz. Ancak hiçbir oluşturucu, siz özel bir alan adını bağlamanıza veya reklamlarını sitenizden kaldırmanıza izin vermez.’serbest planda olmak.

Ne’s Wix ve Weebly arasındaki fark?

Wix ve Weebly her ikisi de süper popüler web sitesi oluşturuculardır. Wix saf bir sürükle ve bırak oluşturucusudur, yani metin kutuları ve resimler gibi her şeyi web sayfalarınızda herhangi bir yere sürükleyebilirsiniz. Weebly’nin editöründe daha fazla sınırı var, yani’Wix’ten daha kısıtlayıcıdır. Farklı özellikleri ve fiyat planları var, bu yüzden’seçmeden önce her ikisine de bakmak önemlidir.

Wix İncelememizi Okuyun en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucusuna derinlemesine bakın. Veya Weebly İncelememizi okuyun özelliklerinin bozulması, kullanım kolaylığı ve daha fazlası için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me