Wix ve WordPress Karşılaştırması | Bilmeniz İçin 5 Farklılık (Grafik)


Wix ve WordPress’i değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken 5 öğe:

Wix

WordPress

Wix’i ziyaret edin WordPress’i ziyaret edin En iyi seçim Üst
Seçim Wix Üst Seçim Wix


Wix

Genel Değerlendirme

9.4 üzerinden 10

WordPress

Genel Değerlendirme

7.4 üzerinden 10

özet

Wix:

Wix, yeni başlayanların kendi web sitelerini oluşturmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir web sitesi oluşturucusudur. Sen yapma’Wix kullanarak bir web sitesi oluşturmak için kodlama becerilerine, deneyime ve hatta tonlarca zamana ihtiyacınız yok – sadece bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz 510’dan fazla şık şablonun yanı sıra bloglama ve e-ticaret araçları gibi yüksek kaliteli yerleşik özelliklerin yanı sıra sitenize ekstra işlevsellik eklemenize olanak tanıyan büyük bir uygulama mağazası ile birlikte gelir. Wix size tonlarca yaratıcı kontrol sağlarken, WordPress ile aynı yumrukları doldurmuyor.

WordPress:

WordPress, küçük kişisel bloglardan multimilyon dolarlık çevrimiçi mağazalara kadar her türlü web sitesini oluşturmak için popüler bir araçtır. Size tam bir yaratıcı özgürlük sunarak web sitenizi tam olarak istediğiniz şekilde tasarlamanızı sağlar. Bu, bunun dik bir öğrenme eğrisi ile geldiği anlamına gelir – siz’WordPress’i başarılı bir şekilde kullanmak için en azından bazı kodlama bilgilerine ihtiyaç duyacaksınız. Wix’ten farklı olarak, düzenli olarak güncellemeniz gereken sitenizin barındırma, güvenlik ve genel bakımından siz sorumlu olacaksınız. Bunu yapmak oldukça karmaşık olabilir.

Daha fazla oku

Esneklik

Wix:

Wix açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucu olmadığından platformu veya araçları serbestçe değiştiremezsiniz. Yalnızca kendi şirket içi geliştiricileri araçlar oluşturabilir ve platformu ayarlayabilir.

Wix web sitenizin tasarımı üzerinde hala gerçekten iyi bir yaratıcı kontrole sahipsiniz (daha fazlası aşağıda) ve çalışmayan herhangi bir araç veya web sitenizin kırılması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Wix tarafından size sağlanan tüm araçlar, kendi çalışma ortamında yakından izlenir ve test edilir. Bu, Wix tarafından ele alındığı için web sitenizin teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir..

Bununla birlikte, bu, Wix olmayan widget’lar eklemek istiyorsanız, kolay olmayacağı (veya araca bağlı olarak bazı durumlarda mümkün olmayacağı) anlamına gelir. Ancak Wix, Wix sitenizle çalışmak için özel olarak yapılandırılmış ek araçları bulabileceğiniz, tek tıklamayla basit kurulumlarla bir App Market’e sahiptir..

Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, Wix’in sizin için düzeltmek için özel bir 7/24 destek ekibi vardır (daha fazla ayrıntı aşağıda).

WordPress:

WordPress açık kaynaklı bir platformdur, bu nedenle web sitenizi hemen hemen değiştirebilirsiniz, ancak kodlara tam erişiminiz olduğu için (iyi bir kodlayıcı olduğunuzu varsayarsanız veya bir kodla çalışıyorsanız).

Topluluk olarak WordPress gibi birçok insan size binlerce ücretsiz eklenti sunuyor, böylece WordPress sitenize daha fazla araç ekleyebilirsiniz. Ancak, tüm eklentiler iyi inşa edilmemiştir, bu nedenle kötü inşa edilmiş eklentilerin yüklenmesi sizi güvenlik tehlikelerine maruz bırakabilir veya web sitenizle çakışabilir / bozabilir.

Ücretsiz eklenti geliştiricileri, eklentiler ücretsiz olduğu için bu tür sorunlar ortaya çıktığında size yardımcı olabilir veya olmayabilir veya geliştirici, çakışma için diğer eklentileri suçlayabilir (aşağıdaki destek hakkında daha fazla bilgi).

Premium eklentileri satın almanız size destek olma hakkı verir, ancak çakışmaların diğer eklentilerden (premium eklenti geliştiricilerinin kontrolünün ötesinde olduğu) kaynaklanabileceği için sizin için tüm sorunları çözeceklerini garanti etmez..

Bunu söyledikten sonra, gerçekten iyi hazırlanmış bazı WordPress eklentileri var, ancak kullanmadan önce dikkatli olmanız ve bunları web sitenizle iyice test etmeniz gerekir. Doğru eklentiyi seçmek web sitenizin işlevselliğini artıracaktır, ancak kötü bir eklenti web sitenizin performansına zararlı olabilir.

Daha fazla oku

Kullanım kolaylığı

Wix:

Wix, bugün mevcut olan en kolay web sitesi oluşturucularından biridir ve WordPress’e kıyasla kullanımı çok daha kolay bir platformdur.

Saf bir sürtünme & web sitesi oluşturucuyu bırakın, böylece içeriği bir kod satırına dokunmadan tam anlamıyla istediğiniz yere ekleyebilir, içeriğinizi hareket ettirebilirsiniz.

Teknik bir kişi değilseniz veya biraz kod öğrenmek için ilgi, zaman veya paranız yoksa, Wix web sitenizi oluşturmak için iyi bir seçim olabilir.

Wix size tamamen kullanıcı kılavuzlarından oluşan çok kapsamlı bir yardım merkezi sunar (her iki metinde de) & video biçimleri). Bu, çeşitli araçların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmenizi kolaylaştırır.

WordPress:

WordPress’in nasıl kullanılacağını öğrenmek Wix’ten çok daha zor.

Bunun ana nedeni WordPress’in sürükleme olmaması & web sitesi oluşturucuyu bırakın, böylece içeriğinizin yerleşimi gerçekten kullandığınız şablonun nasıl ayarlandığına bağlıdır.

Bir resim galerisini (örneğin) sayfanızın sağ üst köşesinden sol alt köşeye taşımak istiyorsanız, onu oraya sürükleyemezsiniz. Bunu yapmak için şablondaki kodları değiştirmeniz gerekir (veya size yardımcı olması için bir kodlayıcı kiralamanız gerekir).

Temel olarak, WordPress çok güçlü bir platform olmasına rağmen, etkili bir şekilde kullanabilmek için, istediğinizi elde etmek için kodları değiştirmeniz gerekecektir..

Kod konusunda bilgiliyseniz veya iyi bir kodlayıcıyla çalışıyorsanız, WordPress Wix’ten çok daha işlevsel bir site sağlayabilir.

Daha fazla oku

Kullanıcı desteği

Wix:

Belirtildiği gibi, Wix, tüm araçlarının birlikte nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak çok kapsamlı bir rehber kütüphanesine sahiptir..

Daha fazla doğrudan destek istiyorsanız, size 7/24 e-posta desteği sağlarlar veya telefondaki bir destek temsilcisiyle konuşabilirsiniz. Wix ayrıca size soru gönderebileceğiniz ve diğer kullanıcılarla etkileşime girebileceğiniz bir forum sunar.

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm araçlar Wix tarafından oluşturulduğundan, herhangi bir sorunun sahipliğini alabilir ve sorun giderebilirler (bu sorumluluğu diğer araç oluşturucularına değiştirmek yerine).

Wix’in sizin için özel bir destek ekibi olduğundan, tüm sorularınız yanıtlanır ve aynı soruların daha önce başkaları tarafından kaç kez sorulduğu önemli değildir (WordPress forumunun aksine).

WordPress:

WordPress, kullanıcıların cevap aramak için milyonlarca soru yayınladığı devasa bir topluluk forumuna sahiptir..

Bir çok soru cevaplanırken (ancak etkili bir şekilde etkili bir şekilde çözülmez), bir çok soru hiç cevaplanmaz. Ayrıca, moderatörlerin çoğu gönüllü olduğu için cevap almak günler sürebilir, bu nedenle sorularınızı hemen cevaplamak zorunda değildirler.

Asıl mesele, çok sayıda soru gönderilmesidir ve birçok soru daha önce diğer konularda tartışılmıştır. Bu nedenle, bir soru gönderirseniz, geçmişte sorulduğu gibi yok sayılabilir. Sorunuza bir tür cevap bulmak için forum gönderilerinin hacimlerini incelemeniz gerekebilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, hiç kimse sizin ödeme yapmadıkça sorunuza cevap vermekle yükümlü değildir. Ve WordPress.org ve birçok eklentisi ücretsiz olduğunda, endişelerinizi gidermek için birini almak zor olabilir (size yardımcı olacak iyi bir WordPress geliştiricisi tutmazsanız).

Daha fazla oku

Devam eden bakım

Wix:

Tartışıldığı gibi, Wix bir "kapalı" Böylece tüm performans ve güvenlik güncellemelerini sizin için yönetir ve yönetir, böylece web sitesi oluşturmanın teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Tüm bunlar arka planda Wix tarafından yönetilir, bu nedenle herhangi bir güncelleme düğmesine tıklamanız veya belirli araçların güncellemelerinin diğer araçlarla çakışmalara neden olabileceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Tüm bunları sizin için yönetmek, sizin için daha önemli olan diğer şeylere odaklanmak için zamanınızı serbest bırakır.

WordPress:

Wix’e benzer şekilde, WordPress de hataları düzeltmek ve güvenliği artırmak için platformunu sürekli olarak güncelliyor. Güncellemelerin dağıtılması gerektiğinde, WordPress kontrol panelinizde bir uyarı alırsınız. Güncelle düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Bu kolay kısmı. Zorlayıcı kısım, WordPress güncellendiğinde, temanızın ve eklentilerinizin de güncellenmesi gerekeceği, bu nedenle WordPress’in en son sürümüyle uyumlu kalmaları.

Birçok tema ve eklenti üreticisi de uyumlu kalması için güncellenecek olsa da, çok fazla (özellikle ücretsiz temalar için) & eklentileri). Bu, web sitenizi kullanıcı, performans veya güvenlik sorunlarına maruz bırakabilir.

Bu nedenle, WordPress ile, devam eden bakım çalışmalarının farkında olmanız gerekecektir, çünkü bazı işlevlerin "mola" WordPress güncellemeleri olduğunda.

Daha fazla oku

Fiyatlandırma & Devam Eden Finansal Taahhütler

Wix:

Wix size aylık 5 $ ila 35 $ arasında değişen 7 premium plan sunuyor. Plan ne kadar yüksek olursa, o kadar çok araç alırsınız. Wix’i yine de ücretsiz olarak kullanabileceğinizi, ancak web sitenizde bir Wix reklamı göstereceğini unutmayın.Bu aylık 11 ABD doları tutarında bir Combo ücretli planına geçtiğinizde kaldırılacaktır.

Premium planlar arasında sürükleme & web sitesi oluşturma arayüzü (kodlama gerekmez), seçim yapabileceğiniz 500’den fazla şablon, barındırma hizmetleri ve özel destek ekibi (VIP planlarından birine kaydolursanız, VIP destek ekibinden özel destek hizmetleri aldığınızı unutmayın. ).

Wix, tüm web sitesi oluşturma ihtiyaçlarınızın Wix tarafından sağlandığı ve servis edildiği her şey dahil bir paket gibidir. WordPress ile yapacağınız gibi parçaları ve parçaları birleştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Yıllık bir plana kaydolursanız, Wix size ilk yıl için ücretsiz bir alan adı verir (10 $ – 15 $ değer).

Devam eden Wix kullanmanın maliyeti yıllık 60 ABD Doları (Connect Domain planı) ile 420 ABD Doları (Business VIP planı) arasında değişebilir..

Sadece 7/24 özel destek, telefon desteği ve zamanınızı boşaltmanız için tüm teknolojilerin yönetilmesinin aylık planlara değdiğini düşünüyorum (bugünlerde internette iyi yardım almak zor ve nadirdir).

WordPress:

WordPress.org için, aylık yaklaşık 7 $ ‘a mal olabilen kendi barındırma hizmetiniz için ödeme yapmanız gerekecektir (fiyat aralığı barındırma hizmeti sağlayıcısının kalitesine bağlı olarak değiştiğinden, Bluehost popüler bir WordPress barındırma hizmetidir. ).

Premium bir tema satın alırsanız, bu tema başına 30 – 175 $ arasında herhangi bir yere mal olabilir (tema geliştiricisinin ne kadar saygın olduğuna bağlı olarak). Çoğu eklenti ücretsiz olsa da, bazıları da ödenir (eklenti başına 15 $ – 50 $ ), neye ihtiyacınız olduğuna ve destek isteyip istemediğinize bağlı olarak (yukarıda belirtildiği gibi).

Ayrıca kendi alan adınızı satın almanız gerekir (yılda 10 $ – 15 $).

WordPress kullanıyorsanız ilk yatırımınız, kaç tane premium eklenti kullandığınıza bağlı olarak 139 $ ile 200 $ arasında değişebilir.

Sitenizi oluşturmanıza, özelleştirmeler yapmanıza veya sorun gidermeye yardımcı olması için bir geliştirici kiralarsanız, maliyetiniz sürekli olarak önemli ölçüde artar ve bütçenizi zorlayabilir..

WordPress’i ustalıkla kullanmanın öğrenme eğrisinin de oldukça yüksek olduğunu unutmayın. Bu yüzden kendi zamanınızın maliyetini de hesaba katmalısınız.

Daha fazla oku

Sonuç

Wix: Kullanımı çok daha kolay (kodlama gerekmez, sadece sürükleyin & içeriği bırakın), sizden arka uç bakımı gerektirmez, daha düşük maliyet ve uzun vadede devam eden taahhütler. Maliyetleriniz çok öngörülebilir. Ancak web siteniz, WordPress kullanımına kıyasla çok daha az özelleştirilebilir olacaktır, çünkü web sitenizdeki kodları değiştiremezsiniz.

WordPress: Daha fazla esneklik ve son derece özelleştirilebilir (biraz kodlama biliyorsanız). Sürekli bakım, daha yüksek başlangıç ​​öğrenme eğrisi ve uzun vadede daha yüksek finansal taahhüt gerektirir. Maliyetler, size yardımcı olması için bir kodlayıcı tutmanız gerekip gerekmediğine, işe alma sıklığına ve kodlayıcının kalitesine / kalibresine bağlı olarak daha az tahmin edilebilir.

Daha fazla oku

genel bakış

9.4 üzerinden 10

Wix’i ziyaret edin
Wix incelememize bakın

7.4 üzerinden 10

WordPress’i ziyaret edin
WordPress incelememize bakın Genel Derecelendirme Bu nedir?

Genel derecelendirmelerimiz, birleştirilen tüm derecelendirmelerin ortalama puanına dayanmaktadır.

Bu neden önemli?

Puanlarımız size hangi hizmetin size en iyi özellikleri, değeri ve daha fazlasını sunduğunu bir bakışta sunuyor.

Karşılaştırma wix 4.7 / 5 wordpress 3.7 / 5 Kapat

Diğer web sitesi oluşturucuları göz önünde bulundurmak?

Bir göz atın bizim Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu, veya Ücretsiz Test Yap hangi web sitesi oluşturucunun ihtiyaçlarınızı karşıladığını görmek için.

Ayrıca, ne düşündüğümüzle ilgili önerilerimize bakın. En İyi Web Sitesi Oluşturucuları ve kendine sorman gereken basit sorular doğru olanı seçtiğinizden emin olmak için.

Hangi web sitesi oluşturucunun sizin için en uygun olduğundan emin değil misiniz? Deneyin bizim Web Sitesi Oluşturucu Eşleştirme Sınavı

Ayrıca bakınız Web Sitesi Oluşturucularının Karşılaştırma Tablosu daha ayrıntılı farklılıklar için

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me