Wix vs BigCommerce: Online Mağaza Yapmak İçin Hangisini Kullanmalısınız?

wix vs bigcommerceYani bir çevrimiçi iş kurmak istiyorsunuz – ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web sitesi oluşturucusuyla, hangisinin sizin için doğru olduğunu nereden biliyorsunuz??


Çevrimiçi mağazanız için doğru e-ticaret web sitesi oluşturucusunu seçmek, her biri farklı özelliklerden ve avantajlardan yararlanmanız için büyük bir karardır..

Bir ekrana bakıp baş ağrısına çok zaman kazandırmak için, Biz’ve en sevdiğimiz e-ticaret platformlarımızdan ikisini birbirimizle karşılaştırdık, hangisinin işletmenize daha uygun olabileceğini görmek için baş başa koyarak.

Contents

Dikkat et! BigCommerce size 3 ay ücretsiz sadece sınırlı bir süre için

BigCommerce’ın şu anda size sunduğunu bildirmek istedik üç ay ücretsiz yeni bir plana kaydolduğunuzda. Kontrol etmek için BigCommerce web sitesine gidin!

Wix’in çok yönlülüğünü destekleyen küçük işletme tercih ederseniz veya doğrudan e-ticaret uzmanı BigCommerce için giderseniz?

Aşağıda bu iki web sitesi oluşturucuyu, şablonlar, güvenlik ve paranızın karşılığını içeren e-ticaret faktörleriyle karşılaştırıyoruz.

GENEL BAKIŞ

Belirli bölümleri okumak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın:

 1. Mağaza Kurulum Hızı
 2. e-Ticaret Şablonları
 3. e-Ticaret Özellikleri
 4. Site + Mağaza Güvenliği
 5. Müşteri desteği
 6. Paranın Değeri
 7. Nihai Karar

1. MAĞAZA KURULUM HIZI

Bir e-ticaret mağazası başlatırken’çevrimiçi olmak ve mümkün olan en kısa zamanda bir varlık oluşturmaya başlamak önemlidir.

Zaman değerli bir web sitesi oluşturucu kullanmak hızlı ve kolay çevrimiçi almak için harika bir yoldur. Bu, aşağıdakileri yapan bir platform istediğiniz anlamına gelir:

 • Almak ve kullanmak kolaydır
 • Para için değer sağlar
 • Çalışabileceğiniz çok çeşitli iyi görünümlü e-ticaret şablonları sunar
 • İş akışınızı iyileştiren kullanışlı araçlar sağlar
 • Tüm ihtiyaçlarınızı karşılar

Peki Wix ve BigCommerce karşılaştırması?

Wix e-Ticaret

İlk önce, Wix’te bir e-ticaret mağazası çalıştırmak için’ya abone olmanız gerekir ‘e-Ticaret’ veya ‘vip’ sizi bağlayan planlar ‘Wix Mağazaları’ (e-ticaret ve ödeme işleme eklentileri).

Bir kere’sıralandı, sen’sitenizi oluşturmaya başlamaya hazırsınız.

Hızlı başlangıç ​​şablonları

Wix, e-ticaret mağazaları için özel olarak optimize edilmiş etkileyici sayıda şablon (son sayımda 500’den fazla) sunar. Bu şablonlar, basit müşteri gezinme seçenekleri gibi e-ticaret en iyi uygulamaları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, yani bu şablonlar satmak için tasarlanmıştır.

Bu, basitçe bir şablon seçip uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebileceğiniz için büyük bir zaman tasarrufu.

Aslında, orada’S, istediğiniz kadar az veya çok değişmenizi engelleyen hiçbir şey yok! Görüntüleri ve başlıkları güncelleyip gün olarak adlandırabilirsiniz – web’de tasarlanmış ve yayınlanmış e-ticaret mağazası – kolay!

Wix Editör

Wix’editörü senin’e-ticaret web sitenizi oluştururken zamanınızın çoğunu harcayacaksınız.

Düzenleyicinin her ikisinde de kullanımı son derece kolaydır ‘masaüstü’ ve ‘seyyar’ modu, evde ve hareket halindeki kullanıcılar için göz alıcı bir mağaza yapmanıza yardımcı olur, böylece hiçbir satışı kaçırmanıza gerek kalmaz.

Wix’s Editör kullanımı kolaydır’bir ‘Ne Görüyorsanız Alın’ editör, yani’web sitenizi gerçek zamanlı olarak etkin bir şekilde yeniden düzenleyin. Metni, görüntüleri ve özellikleri istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir; bu, canlı sitenizde tam olarak çoğaltılır.

Bu, işletmenizin diğer daha önemli alanlarına harcayabileceğiniz tasarım süresini büyük ölçüde azaltabilir.

Wix ADI

E-ticaret mağazanızı çevrimiçi hale getirmenin biraz daha yol gösterici bir yolu için, Wix ADI.

Wix ADI, bir web sitesinin ilk taslağını sizin için bir araya getirmek için Yapay Zeka (veya buna benzer bir şey) kullanan hızlı başlangıçlı bir web tasarım aracıdır. Bir dizi çoktan seçmeli soruyu yanıtlayarak, ör. satmayı planladığınız ürünler hakkında Wix ADI, Wix Editor’da başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz bir içerik sayfası oluşturabilir.

O’Düzgün, zaman kazandıran bir araçtır ve daha küçük, daha kişisel web siteleri için büyük bir varlık olabilir. Ancak e-ticaret mağazanız için,’göze çarpmak için muhtemelen biraz daha önemli bir şey isteyeceğim.

BigCommerce

Açtığın andan itibaren BigCommerce, sen seni biliyorsun’bir e-ticaret uzmanının elinde.

Orada’BigCommerce yalnızca satmanıza yardımcı olmaya yönelik olduğundan planınızı kontrol etmenize gerek yok. Ancak çevrimiçi olmanıza ne kadar hızlı yardımcı olur??

Çok hızlı başlatma kurulumu

BigCommerce’a kaydolduğunuzda,’mağazanızı içeren bir tanıtım e-postası gönderildi’s web adresi (veya teknik terimi kullanmak isterseniz URL) ve bir Mağaza Açılış Kılavuzu ve Kontrol Paneli Turu sitenizin sorunsuz bir şekilde başlatılmasına yardımcı olmak için.

BigCommerce ayrıca birkaç gün sonra bir Destek PIN’i ve ekipten bir telefon görüşmesi de sağlar. Bu, özel olarak aranıyormuş gibi hissettiren gerçekten hoş bir dokunuş..

Ürünleri başka bir yerden entegre etme

Çok kullanışlı ve zaman kazandıran bir özellik, bir CSV dosyası kullanarak ürün envanterinizi – potansiyel olarak müşteri listenizi – diğer platformlardan doğrudan yeni BigCommerce mağazanıza ( ‘virgülle ayrılmış değerler’ dosyası, bir bilgisayar tarafından okunabilen ve veri tablolarına dönüştürülebilen bir tür e-tablo türüdür; örneğin, ürün listeleri veya müşteri ayrıntıları).

Yani hızlı bir şekilde ticaret yapmak istiyorsanız, BigCommerce, sizi çalıştırıp çalıştırmak için en hızlı platform olabilir’eBay veya Etsy’de deneyimli bir satıcıysanız.

BigCommerce Tema Editörü

BigCommerce’de bir mağaza kurmak eğer biraz daha zahmetli’işinizi sıfırdan başlıyoruz. Şükürler olsun ki’bir şablon seçmeden önce ürünlerinizi, ödeme yöntemlerinizi ve hatta pazarlamanızı düzenlemenize yardımcı olacak çok sayıda araç sağladık (veya ‘tema’, BigCommerce-speak içinde).

Ne’daha fazlası, neredeyse hepsi BigCommerce temaları size gelen e-ticaret özellikleri ile dolu’d Wix şablonlarının çoğuna kendiniz eklemek için zaman harcamanız gerekir (’e-ticaret dışı bir şablon seçtiniz, yani).

Ancak, Wix Editor, BigCommerce ile karşılaştırıldığında’s Tema Editörü sadece yapmaz’t Hoş veya sezgisel hissetmek.

Araçları bulmak biraz daha zordur ve sürükle bırak desteklenirken’tam olarak sezgisel değil. Dolayısıyla, BigCommerce çok etkileyici bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza yardımcı olabilecek derin bir düzenleyiciye sahip olsa da, ihtiyacınız olan araçları bulmakta zorlanırsanız sitenizi ilk etapta oluşturmanın ne kadar süreceğini düşünmek isteyebilirsiniz.!

2.ÖĞRETİM ŞABLONLARI

Çekici ancak kullanıcı dostu bir tasarım, harika bir e-ticaret web sitesinin anahtarıdır.

İyi tasarlanmış bir site sadece iyi bir ilk izlenim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin gezinmesine yardımcı olur ve alışveriş yapmaya devam etmeleri için teşvik eder.

Her ikisi de Wix ve BigCommerce bunun farkında, ama kimin üstünlüğü var? İzin Vermek’öğrenir!.

Wix e-Ticaret

Wix, üzerinde çalışabilmeniz için 500’den fazla profesyonel olarak tasarlanmış şablondan oluşan bir galeriye sahiptir, onlarca özel e-ticaret mağazası tasarımını içeren.

Wix hakkında en iyi bölüm’s şablonları, istediğiniz kadar düzenlerken bile, yapmazsın’nasıl kodlanacağını bilmeme gerek yok!

Önceden tasarlanmış şablonlar

Bir şablondan başlamak, zaman ve çabadan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Sadece müşterileriniz için optimize edilmiş göz alıcı bir e-ticaret mağazası tasarımı elde edersiniz, kaydettiğiniz zaman işinizin diğer, daha önemli alanlarına da aktarılabilir.

wix çevrimiçi mağaza şablonlarıWix’e-ticaret şablonları zamandan tasarruf etmenin ve çevrimiçi mağazanızı başlatmanın mükemmel yoludur.

Wix’in çoğunluğu’s şablonları ücretsizdir, ancak bazıları yalnızca Wix e-Ticaret veya VIP plan aboneleri tarafından kullanılabilir. Belirli şablonlara erişmek için ödeme yapmanız gerekebilir, ancak ücretsiz olanlardan daha da optimize olduklarından emin olabilirsiniz – sağ ayaktan başlamak isteyen tomurcuklanan çevrimiçi girişimci için mükemmel.

Wix e-ticaret şablonları, ürün eklemenize, fiyatları ve nakliyeyi yönetmenize ve ödeme yöntemlerini diğer önemli özelliklerin arasına bağlamanıza yardımcı olacak bir dizi temel araçla birlikte gelir..

Not: Bir kere sen’Wix’te bir şablon seçtik ve editöre girdikten sonra bu şablona kilitlendiniz ve değiştiremezsiniz.

BigCommerce

BigCommerce temaları Wix’in göz alıcı pizzacından yoksun olabilir’s, ancak yalnızca e-ticaret web siteleri oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap ettiği için, temaları bunu yansıtır.

Wix’ten daha az güzel olsalar da’S (kesinlikle ücretsiz olanlar), birçok BigCommerce teması sizin çevrimiçi ticaret özellikleri ile donatıldı’d ya bir Wix şablonuna kendiniz eklemeniz veya tamamen vazgeçmeniz – yani bu gerçek zamanlı bir tasarruf olabilir’satış yapmaya istekli veya don’t Daha basit bir şablondan bir mağaza tasarlamak ve geliştirmek için zamanınız olsun.

Satış yapmanıza yardımcı olacak şablonlar

BigCommerce, e-ticaret siteleri için özenle seçilmiş ve özel olarak tasarlanmış yaklaşık 100 tema sunar.

Bu, e-ticaret yeni gelenler veya bağımsız yatırımcılar için son derece yararlıdır – sadece bir mağaza temasını düzenleyemezsiniz, böylece işinizi daha iyi yansıtır (örneğin, bazı renkleri ve resimleri değiştirir), aynı zamanda bunları mükemmel bir ilham kaynağı olarak da kullanabilirsiniz.’tasarım fikirleri için mücadele ediyoruz.

Biz’güzel, yeni ürün yelpazesinden özellikle etkilendik ‘şablon’ yapmanızı sağlayan temalar kodlamaya gerek kalmadan dinamik vitrin camları oluşturun! Stencil serisi, sitenizi bir WYSIWYG düzenleyicide tasarlamanıza izin vermek için tasarlandıkları için Wix kullanıcılarına tanıdık gelecektir – sitenizin tasarımında ince ayar yapmak için mükemmel.

WYSIWYG editörü kullanmak, çok değerli zaman kazandırabilen çok daha hızlı ve daha verimli bir çalışma yöntemidir. – web sitenize gelen trafiği artırmak için e-posta pazarlamasında veya sosyal medya reklamcılığında uzmanlaşabileceğiniz zaman!

bigcommerce çevrimiçi mağaza şablonlarıBigCommerce şablonları, sitenizi hızlı bir şekilde çalışır hale getirmek için kullanışlı e-ticaret özellikleriyle doludur!

Wix ile ilgili sinir bozucu şeylerden biri, birini seçtikten sonra şablonları değiştirememenizdir. Ancak, BigCommerce temaları uygun gördüğünüz gibi değiştirmenize izin verir, web sitenizi güncellemek veya yeniden markalamak için çok yararlıdır.

Temaları değiştirebilmeniz de, mükemmel olanı hemen seçmek zorunda kalmanın baskısını ortadan kaldırır, böylece zamanınızı alabilir ve gerçekten’işletmeniz için en iyi temayı seçtim.

O’Wix’in aksine, BigCommerce temalarının çoğunun’t ücretsiz. Fiyatlar 230 $ + ‘a kadar yükselebilir (BigCommerce aboneliğinizin üstünde!), Böylece’temanızı çok dikkatli seçmek isteyeceksiniz.

Ücretsiz bir şablonla başlamanızı ve daha sonra,.

Temalar için HTML

BigCommerce ayrıca sitenizi HTML ve CSS kullanarak düzenlemek için tam bir saltanat verir. Bunu yapmak için, bilgisayarınıza bir tema indirebilir, Not Defteri’ni veya başka bir yazılımı kullanarak kodunu çevrimdışı olarak özelleştirebilir, ardından tekrar Tema Düzenleyicisine yükleyebilirsiniz..

O’önemli olduğunu belirtmek önemlidir gerekli değil BigCommerce şablonundan en iyi şekilde nasıl kodlanacağını bilmek!

3.ÖZELLİK ÖZELLİKLERİ?

Wix eCommerce ve BigCommerce, e-ticaret platformlarıdır, ancak farklı kullanıcı türlerine göre uyarlanmıştır. Bunu böyle düşünmeyi seviyoruz:

 • Wix e-Ticaret – küçük ve bağımsız işletmeler için modern bir e-ticaret platformu
 • BigCommerce – büyüyen ve daha büyük işletmeler için zengin özelliklere sahip bir e-ticaret platformu

Bunu göz önünde bulundurarak,’çifti karşılaştırın’s e-ticaret özellikleri.

Wix e-Ticaret

Wix e-Ticaret daha elimden alınmış bir e-ticaret platformu olabilir, ancak bu’t Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak eklentilerde ve uygulamalarda eksik olduğu anlamına gelir.

Yüzlerce akıllı e-ticaret eklentisi

Wix, e-ticaret şablonlarıyla bir dizi yararlı e-ticaret aracını ve uygulamasını bir araya getirir.

Bu “başlangıç ​​kiti” temel unsurlar size şu konularda yardımcı olabilir:

 • Siparişleri takip et
 • Vergileri yapılandırın
 • Gönderim maliyetlerini belirleyin
 • Ödeme yöntemlerini bağlama
 • Mağazanızı çevrimiçi olarak bulun (web sitenizi geliştirmek için site verilerini düzenleyerek)’s SEO)

Biraz basit gelebilir, ancak küçük işletme sahiplerinin büyük çoğunluğu için bu temel araçlar, işinizi yönetmek ve mağazanızı artırmak için büyük bir yardım eli olabilir’s çevrimiçi varlığı.

o’yapabileceğini söylemiyorum’t Wix’te daha gelişmiş e-ticaret özellikleri bulun – tabii ki yapabilirsiniz! Bu özellikler birçok BigCommerce temasında standart olarak gelebilir, ancak bu üçüncü taraf özelliklerinin çoğunu, Wix Uygulama Marketi.

Bu uygulamalardan bazıları ücretsizdir, ancak ek e-ticaret özellikleri sunan uygulamaların çoğu yalnızca ücretli aboneler tarafından kullanılabilir.

İş için en iyi uygulamalar

Wix’in ihtiyacınız varsa kullanılabilecek ek özelliklere sahip olduğunu bilmek güven verici olabilir, ancak benim gibi yeni başlayan girişimciler için mevcut en iyi e-ticaret uygulamaları nelerdir??

Online Mağazanız için En İyi 5 Wix Uygulaması1.2.3.4.5.
Etsy Mağazası (ücretsiz):
Mevcut Etsy mağazanızı Wix mağazanızla entegre edin. Birden fazla sitede satış yapmak, geliri artırmak ve farklı geçmişlere sahip müşteriler bulmak için harika bir yoldur.
PayPal Düğmesi (ücretsiz ve premium sürümler):
25’ten fazla para birimini destekleyen mağazanıza tek tıklamayla ödeme düğmesi ekleyin. PayPal tüketiciler tarafından büyük bir saygı görmektedir, bu nedenle bunu bir ödeme yöntemi olarak sunmak, mağazanıza güven duymanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.
LiveChat (30 günlük ücretsiz deneme sürümü):
Müşterilerinize gerçek zamanlı olarak canlı destek sunmak, güven oluşturmanın ve olası soruları veya sorunları hızla yanıtlamanın harika bir yoludur. İnsanların, iyi hizmet aldıkları web sitelerinden tekrar satın alma olasılığı daha yüksektir.
Web Statüsü (ücretsiz ve premium sürümler):
Müşterilerinizi takip edin ve analiz edin’ Bu güçlü iş aracını kullanarak kökenleri ve hareketleri. O’kârınızın nereden geldiğini bulmanın harika bir yoludur ve hedefli pazarlama veya satış kampanyaları oluşturmakta yararlı olabilir.
McAfee Secure (ücretsiz ve premium sürümler):
Güvenlik firması McAfee tarafından doğrulanın ve müşterilerinize gönül rahatlığı sağlayın. Güvenlik çevrimiçi herkes için büyük bir endişe kaynağıdır, bu nedenle özel bilgilerinizin güvenli olduğunu bilmek, mağazanızı ziyaret eden herkes için büyük bir artı noktadır.

BigCommerce

Daha önce gördüğümüz gibi, BigCommerce temalarının çoğunu bir dizi e-ticaret işlevi sağlayan kullanışlı uygulamalar ve eklentilerle dolduruyor. Buna bir uygulama pazarının yanı sıra özel HTML yazma yeteneği ekleyin ve BigCommerce, e-ticaret özellikleri söz konusu olduğunda sizi iyi ele aldı.

İhtiyacınız olan her satış aracı, yerleşik

BigCommerce şablonları tasarım ön tarafında olmayabilir, ancak’Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenin yanı sıra onlara da satış yapmamız gerektiğini unutma.!

Neyse ki, BigCommerce temaları sitenizin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm satış ve pazarlama özelliklerini içerir. Bu sizin gibi büyük bir zaman ve para tasarrufu olabilir’Uygulama pazarında mağazanız için ekstra özellikler bulmaya çalışarak yaş harcamanız gerekmez.

Arasında “çekirdek özellikleri” sen’Bir BigCommerce temasında bulacağınız konular:

 • Amazon, eBay ve Google Alışveriş gibi platformlarla entegrasyon – daha geniş bir potansiyel müşteri havuzuna ulaşmak için ideal
 • Envanter izleme ve garanti bilgileri
 • Stok yönetimi – ürün açıklaması düzenleme dahil
 • Terk edilmiş sepet kurtarma ayarları ve analizleri – sahip olmayan müşterileri hedeflemek için mükemmeldir’t satın alma işlemlerini bitirdi
 • Kupon kodu oluşturma – eski müşterilere ulaşmanın veya yenilerini açmanın harika bir yolu

Birçok ek bulabilirsiniz “çekirdek özellikleri” Tema Düzenleyici araç çubuğunuzda.

bigcommerce gösterge tablosuYapamadığınız ürünleri eklemek için BigCommerce kontrol panelini kullanma’daha kolay olma.

Seçim eksikliği, gönül rahatlığı anlamına gelebilir

Sen’daha fazla özelliğe ihtiyaç duyma olasılığı düşüktür, ancak BigCommerce bunları zaten Uygulama Pazarı. Bazı Uygulamalar ücretsizdir – örneğin SurveyMonkey – diğerleri deneme süresinden sonra maliyetlidir.

Seçim Wix kadar geniş olmayabilir’s, ancak odaklanma çok daha sıkıdır, her uygulama e-ticaret mağazanızı hassaslaştırmanıza ve kârınızı artırmanıza yardımcı olmaya yöneliktir. Ücretsiz denemeler, sitenizdeki farklı özellikleri ve işlevleri test etmenin, kazanılan parayı harcamaya değip değmeyeceğine karar vermeden önce harika bir yoldur.

BigCommerce, Wix’ten daha az çok yönlü hissedebilir (kesinlikle nasıl kod yazacağınızı bilmiyorsanız), ancak bunun avantajları vardır. Gelişmiş e-ticaret özellikleri yelpazesi dikkatli bir şekilde seçilir ve sizin için birçok düzenleme yapılır – bu nedenle’Kazara taşınmak ve mağazanızı, sahip olmadığınız birçok özellikle doldurmak için daha az tehlike’gerçekten ihtiyacım yok!

4. SİTE + MAĞAZA GÜVENLİĞİ

Çevrimiçi güvenlik, tüketiciler için gittikçe daha önemli hale geliyor, bu da bir çevrimiçi mağaza açarken sizin için büyük bir öncelik olması gerektiği anlamına geliyor. Mağazanızın ne kadar güvenli olduğunu düşündüğünüze rağmen, son araştırmamız herkesin siber suç riski altında olduğunu gösterdi .

Bir e-ticaret mağazası çalıştırırken temel güvenlik endişeleriniz şöyle olmalıdır:

 • Müşterilerimi nasıl güvende tutarım
 • Kendimi nasıl güvende tutuyorum

Yani, iki e-ticaret platformumuzdan hangisi size huzur verebilir?

Wix e-Ticaret

Dünya çapında bu kadar çok müşteriyle Wix herkesi nasıl güvende tutar?

Müşteriler için: Ücretsiz SSL ve HTTPS şifrelemesi

Google düzenlemelerine uygun olarak, tüm Wix siteleri artık Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) ile donatılmıştır ve her ikisi de web sitenizdeki sayfalar tarafından gönderilen ve alınan tüm verileri şifreleyen HTTPS (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü) için etkinleştirilmiştir..

Basit İngilizce olarak, bu, web sitenize veya web sitenizden gönderilen verilerin şifreli olduğu ve’Bilgisayar korsanları ve diğer gözetmenler tarafından yakalanma.

Görebilirsiniz’web sitesi adres çubuğunuza (URL çubuğu) bakarak HTTPS koruması kapsamındadır. Eğer görürsen yeşil bir kilit ve ön ekiyle yazılmış bir web adresi yeşil “https” o zaman sen’yeniden ele alındı ​​- basit!

E-ticaret mağazanızın HTTPS ile korunmasını sağlamak, web sitenizi müşterilere göstermenin en iyi yollarından biri güvenli, güvenilir ve profesyonel. İnsanların paralarını sizinle geçirme konusunda rahat hissetmelerini istiyorsanız bu çok önemlidir..

Mağazanıza HTTPS uygulamak için SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikasını açmanız gerekir, ancak Wix, mağazanızı kurduktan sonra bunu sizin için otomatik olarak yapar .

Sizi güvende tutmak

O’Sadece siber suçlarla yakalanabilecek müşteriler değil, kendinizi de kapsamalısınız.

Yani’iyi haber Wix büyük bir kısmı’Yardım Merkezi kendi güvenliğinizi sağlamaya adamıştır. Örneğin, kimlik avı koruması konusunda çok sayıda bölüm var (aka kredi kartı ayrıntılarını dolandırmaya çalışan sahte Wix e-postalarından kaçınmak), bunlardan bazıları son yıllarda mermi yaptı.

Wix ayrıca kendi kart detaylarınızın ve kişisel verilerinizin güvenli olduğundan emin olmak için titiz endüstri kontrollerini geçti.

Platform, ISO 27018 uyumlu ve PCI DSS (Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standartları) Seviye 1 onaylı. Her ikisi de sertifikalar Wix’in kredi kartı bilgileri gibi önemli ve özel bilgileri saklayacak kadar güvenli olduğunu gösteriyor.

BigCommerce

Çevrimiçi mağazanızın güvenliği, tıpkı sizin gibi BigCommerce için büyük bir önceliktir’d bir e-ticaret uzmanından umut.

Müşterileriniz için: Tam site şifrelemesi ve otomatik yedekleme

Maksimum gönül rahatlığı için, tüm BigCommerce sitesi PCI DSS sertifikalıdır ve bu standartları çevrimiçi mağazanıza otomatik olarak uygular.

Bu sertifikayı kendiniz sıralamak pahalıya mal olabilir, yani BigCommerce’ın Wix gibi size sağladığı gerçeği çok güven verici ve onun lehine büyük bir artı puan.

BigCommerce aboneleri, web sitelerini eklemek için ücretsiz bir PCI DSS Uyumluluk sertifikası bile indirebilir, bu da müşterilerin ne kadar korunduğunu bilmelerini sağlar (güven oluşturmanın harika bir yolu!).

Wix gibi, BigCommerce ayrıca müşterilerinizi şifrelemenizi sağlamak için ücretsiz bir SSL sertifikası sağlar’ tüm mağazanızda HTTPS kullanan veriler.

Alışveriş yapanlarınızı korumak için ek güvenlik önlemleri bile uygulayabilirsiniz’ olmayan veriler’t Şu anda Wix e-Ticaret tarafından sunulmaktadır.

Sen’muhtemelen 3D Güvenliği (‘tarafından doğrulanan’) ve kendi çevrimiçi alışveriş deneyimlerinizden parola korumalı ödeme işleme sistemi. BigCommerce bunu sizin ve sizin için sağlar’Ödeme için ekstra bir adım eklemiş olsa bile müşterilerinizi korumanın harika bir yolu.

Sizin için: Otomatik yedeklemeler ve önleyici tedbirler

İşletmenizi güvende tutmak için BigCommerce verilerinizi otomatik olarak yedekler, böylece aniden çevrimdışı olursanız mağazanız güvende olur. Bu, elektriğiniz kötü bir fırtınada ölürse, tüm değişikliklerin’d Sadece bir saat harcamak güvenli ve sağlam bir yerde bir BigCommerce sunucusunda sağlam.

Sağladıkları korumaya rağmen diğer güvenlik önlemleri biraz fazla gelebilir.

Sitenizi oluştururken oturumu kapatmaya devam ettiğinizi fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, BigCommerce’in 15 dakikalık bir işlem yapılmadığında oturumunuzu kapatması gibi sıkı PCI DSS standartlarına (Sürüm 3.2 Gereksinim 8) uymasıdır. Zaman aşımı penceresini sizi gerçekten rahatsız ediyorsa iki saate kadar uzatabilirsiniz.

Bu otomatik oturum kapatma, bilgisayarınızı herhangi bir nedenle gözetimsiz bırakırsanız sizi kapsayabilir (bunu halka açık bir yerde yapmanızı önermiyoruz). Standartlar ayrıca şifrenizi her 90 günde bir sıfırlamanızı gerektirir; bu da sizi ayak parmaklarınızda tutmak için başka bir kullanışlı güvenlik önlemidir.

5.MÜŞTERİ DESTEĞİ

Web sitenizi tasarlarken takılırsanız veya bir şey’t olması gerektiği gibi çalışıyor, o zaman’size yardımcı olmak için ne tür bir destek olduğunu bilmek önemlidir.

Bu olduğunda çok önemlidir’Potansiyel olarak para, zaman ve hat üzerindeki geçim kaynağınız.

Bu, e-ticaret mağazanızı başlattığınız platforma karar verirken müşteri desteğini büyük bir faktör haline getirir..

Wix e-Ticaret

Dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısıyla,’Wix’in müşterilerinin iyi desteklenmesini sağlamak için çok fazla kaynak ayırdığını ve zorluklarla karşılaştıklarında nereye başvuracaklarını bilmelerini şaşırtıcı değil.

İpuçları ve önerilerle dolu bir editör

Wix, herkesin bir noktada yardıma ihtiyacı olduğunu ve web sitenizi oluştururken takılmanın e-ticaret işiniz üzerinde gerçek bir etkisi olabileceğini takdir ediyor.

Yani’editör boyunca kolayca kullanılabilir araç ipuçlarına sahip olmak son derece yararlıdır. Bunlar, farenizi herhangi bir öğenin üzerine getirdiğinizde görünen küçük açıklayıcı konuşma balonlarıdır..

Ayrıca, belirli öğelerle ilgili açılır yardım makalelerini açan çok sayıda yardım düğmesi de vardır – gidiş biraz zorlaştığında sizi yolda tutmak için mükemmel

Tam kapsamlı müşteri desteği

Wix’editörü o kadar dolu ki, aranabilir Wix Yardım Merkezi’ne bile ihtiyacınız olmayabilir, ama o’çok çeşitli konularda harika bir kaynaktır.

Ayrıca Wix desteğini telefonla arayabilir ve geri arama talebinde bulunabilirsiniz (bu olmasa da)’t 7/24 hizmet) veya bir destek bileti gönderin. Eğer sen’Ücretli bir abone olduğunuzda, biletiniz sıraya yerleştirilir.

BigCommerce

BigCommerce, Wix’in sahip olduğu müşteri tabanının sadece bir kısmına sahip olabilir, ancak müşterilerin daha karmaşık platformunda desteğe ihtiyaç duyacağını bildiğinden emin olabilirsiniz..

Rehberli tur ve…

Yapabilirsin’t BigCommerce’ın’s editörü Wix’e kıyasla çok zor hissediyor.

Elbette, ilk kaydolduğunuzda rehberli bir tur alırsınız, ancak size rehberlik edecek dinamik araç ipuçları olmadığından kendinizi biraz daha tökezleyerek bulabilirsiniz. Orada’Ayrıca, bazı kullanıcılar için tespit edilmesi biraz zor olabilecek tasarım yan panelinin altındaki sayfalara yardımcı olan tek, yalnız bir bağlantı.

O’7/24 telefon desteği ve canlı sohbet seçenekleri sunarken, BigCommerce kullanıcılarının yorumları ve geri bildirimlerinin çok karışık olduğunu unutmayın.!

Destek topluluğu

Merhametle, BigCommerce Destek bilgisi baz mükemmel. Makaleleri arayın, ayrıntılı kılavuzları okuyun ve eğlenceli, bilgilendirici BigCommerce Üniversitesi videolarını izleyin.

Ayrıca, kullanıcıların öğelerini gerçekten bildikleri ve soruları yanıtlamaktan ve fikirleri paylaşmaktan mutluluk duydukları BigCommerce Topluluğu forumunu da derecelendiriyoruz..

Gerçek BigCommerce destek ekibine ulaşmak için mücadele ediyorsanız, bu mükemmel bir geri dönüş….hatta müşteri desteğini atlamaya ve doğrudan forumlara gitmeye değer olabilir!

6. PARA DEĞERİ

Tamam, biz’şimdi oyuna giriyoruz ve’Bir e-ticaret web sitesi oluşturucu seçmek söz konusu olduğunda en önemli faktörlerden birini karşılamak için zaman: para için değer

Wix e-Ticaret

Wix, bir dizi farklı premium plan sunmasıyla ünlüdür. Ancak, biz’Bu tartışmada yalnızca e-ticaret mağazası üreticilerine bakıyoruz,’sadece çevrimiçi satış yapmanıza izin veren fiyat planlarına bakacağım.

Kahve fiyatı için gelişmiş e-ticaret araçları

Wix, bir kuruş ödemeden önce istediğiniz kadar site oluşturmanıza olanak tanır. Wix üzerinden çevrimiçi satış yapmak için ‘e-Ticaret’ veya ‘vip’ ücretli prim planı.

O’iyi haber Wix’s premium planları hepsi oldukça olağanüstü bir değer sunuyor.

Bir fincan kahve ve bir çörek fiyatı için, 3000’den fazla yüksek çözünürlüklü ürün fotoğrafı ve yeterli bant genişliği için yeterli depolama alanı olan bir dizi e-ticaret aracı, sıra önü desteği, 10GB depolama ve 20GB bant genişliği elde edersiniz. ayda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekecek!

Wix’e-ticaret abonelikleri, mağazanızı güçlendirmenize yardımcı olacak onlarca ek premium şablona, ​​daha fazla uygulamaya ve bir dizi fişe erişmenizi sağlar’Google Adword kuponları gibi varlığı.

Wix E-ticaret Fiyatlandırma Planları 1 Yıl
($ / Ay)e-Ticaret Premium (küçük işletme)VIP (ileri düzey kullanıcı)
17 $
25 $

BigCommerce

Özel bir e-ticaret oluşturma platformu olmak, BigCommerce’nin kullanıcılarını Wix’ten daha fazla ücretlendirmede haklı olduğu anlamına gelir?

Uzman bir e-ticaret platformuna yatırım yapmak

BigCommerce, Wix’in en ucuz e-ticaret planı için yaptığı işi neredeyse iki katına çıkarıyor ve premium temaları ve uygulamaları’t paketin bir parçası.

Bir bakışta, beyinsiz gibi görünüyor – bunun yerine Wix’i kullanın, doğru?

İyi, ‘Evet’ Eğer sen’sadece küçük bir mağaza planlıyorsanız, ancak iş için saçma sapan bir yaklaşım istiyorsanız ve mağazanızın oldukça büyük (örneğin 50 ürünün ötesinde) büyümesini bekliyorsanız, BigCommerce daha iyi uzun vadeli yatırım olabilir.

BigCommerce tamamen çevrimiçi yatırımcılar için mevcuttur ve en temel plan uzman e-ticaret özelliklerini içerir’Wix’te kazmak zorundayım’s App Store, mağazanızı çok kolay hale getirir. Ayrıntılı olarak görmek için derinlemesine BigCommerce maliyet dökümümüzü inceleyebilirsiniz..

Pahalı BigCommerce şablonları bile paranızın değerini kanıtlayabilir. İki yüz dolar, uzmanca tasarlanmış, mobil kullanıma hazır, e-ticaret şablonu için pahalı gelebilir, ancak bunu genel şemada düşünün:

200 $ ‘lık bir temaya yaptığınız yatırım, çevrimiçi mağazanıza BÜYÜK bir başlangıç ​​yapmanın yanı sıra,’d aynı son ürünü elde etmek için profesyonel bir web sitesi tasarımcısı harcamak zorunda, sen’muhtemelen binlerce tasarruf edersiniz!

Unutmayın, BigCommerce’ı ödeme yapmadan önce 15 gün boyunca deneyebilirsiniz, bu yüzden’taahhütte bulunmadan önce test sürüşü için almaya değer.

BigCommerce Fiyatlandırma Planları 1 Yıl
($ / Ay)Standart (temel mağaza)Artı (işinizi büyütün ve pazarlayın)Pro (işinizi ölçeklendirin)kuruluş
$ 29.95
$ 79.95
249,95 $
görenek

WIX VS BIGCOMMERCE – NİHAİ VERDICT

Bu Makaleyi Yararlı Bulun?

vurgulanan blok

wix vs bigcommerceYani bir çevrimiçi iş kurmak istiyorsunuz – ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web sitesi oluşturucusuyla, hangisinin sizin için doğru olduğunu nereden biliyorsunuz??

Çevrimiçi mağazanız için doğru e-ticaret web sitesi oluşturucusunu seçmek, her biri farklı özelliklerden ve avantajlardan yararlanmanız için büyük bir karardır..

Bir ekrana bakıp baş ağrısına çok zaman kazandırmak için, Biz’ve en sevdiğimiz e-ticaret platformlarımızdan ikisini birbirimizle karşılaştırdık, hangisinin işletmenize daha uygun olabileceğini görmek için baş başa koyarak.

Wix’in çok yönlülüğünü destekleyen küçük işletme tercih ederseniz veya doğrudan e-ticaret uzmanı BigCommerce için giderseniz?

Aşağıda bu iki web sitesi oluşturucuyu, şablonlar, güvenlik ve paranızın karşılığını içeren e-ticaret faktörleriyle karşılaştırıyoruz.

GENEL BAKIŞ

Belirli bölümleri okumak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın:

 1. Mağaza Kurulum Hızı
 2. e-Ticaret Şablonları
 3. e-Ticaret Özellikleri
 4. Site + Mağaza Güvenliği
 5. Müşteri desteği
 6. Paranın Değeri
 7. Nihai Karar

1. MAĞAZA KURULUM HIZI

Bir e-ticaret mağazası başlatırken’çevrimiçi olmak ve mümkün olan en kısa zamanda bir varlık oluşturmaya başlamak önemlidir.

Zaman değerli bir web sitesi oluşturucu kullanmak hızlı ve kolay çevrimiçi almak için harika bir yoldur. Bu, şu şekilde bir platform istediğiniz anlamına gelir:

 • Almak ve kullanmak kolaydır
 • Para için değer sağlar
 • Çalışabileceğiniz çok çeşitli iyi görünümlü e-ticaret şablonları sunar
 • İş akışınızı iyileştiren kullanışlı araçlar sağlar
 • Tüm ihtiyaçlarınızı karşılar

Peki Wix ve BigCommerce karşılaştırması?

Wix e-Ticaret

İlk önce, Wix’te bir e-ticaret mağazası çalıştırmak için’ya abone olmanız gerekir ‘e-Ticaret’ veya ‘vip’ sizi bağlayan planlar ‘Wix Mağazaları’ (e-ticaret ve ödeme işleme eklentileri).

Bir kere’sıralandı, sen’sitenizi oluşturmaya başlamaya hazırsınız.

Hızlı başlangıç ​​şablonları

Wix, e-ticaret mağazaları için özel olarak optimize edilmiş etkileyici sayıda şablon (son sayımda 500’den fazla) sunar. Bu şablonlar, basit müşteri gezinme seçenekleri gibi e-ticaret en iyi uygulamaları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, yani bu şablonlar satmak için tasarlanmıştır.

Bu, basitçe bir şablon seçip uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebileceğiniz için büyük bir zaman tasarrufu.

Aslında, orada’S, istediğiniz kadar az veya çok değişmenizi engelleyen hiçbir şey yok! Görüntüleri ve başlıkları güncelleyip gün olarak adlandırabilirsiniz – web’de tasarlanmış ve yayınlanmış e-ticaret mağazası – kolay!

Wix Editör

Wix’editörü senin’e-ticaret web sitenizi oluştururken zamanınızın çoğunu harcayacaksınız.

Düzenleyicinin her ikisinde de kullanımı son derece kolaydır ‘masaüstü’ ve ‘seyyar’ modu, evde ve hareket halindeki kullanıcılar için göz alıcı bir mağaza yapmanıza yardımcı olur, böylece hiçbir satışı kaçırmanıza gerek kalmaz.

Wix’s Editör kullanımı kolaydır’bir ‘Ne Görüyorsanız Alın’ editör, yani’web sitenizi gerçek zamanlı olarak etkili bir şekilde düzenleyin. Metni, görüntüleri ve özellikleri istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir; bu, canlı sitenizde tam olarak çoğaltılır.

Bu, işletmenizin diğer daha önemli alanlarına harcayabileceğiniz tasarım süresini büyük ölçüde azaltabilir.

Wix ADI

E-ticaret mağazanızı çevrimiçi hale getirmenin biraz daha yol gösterici bir yolu için, Wix ADI.

Wix ADI, bir web sitesinin ilk taslağını sizin için bir araya getirmek için Yapay Zeka (veya buna benzer bir şey) kullanan hızlı başlangıçlı bir web tasarım aracıdır. Bir dizi çoktan seçmeli soruyu yanıtlayarak, ör. satmayı planladığınız ürünler hakkında Wix ADI, Wix Editor’da başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz bir içerik sayfası oluşturabilir.

O’Düzgün, zaman kazandıran bir araçtır ve daha küçük, daha kişisel web siteleri için büyük bir varlık olabilir. Ancak e-ticaret mağazanız için,’göze çarpmak için muhtemelen biraz daha önemli bir şey isteyeceğim.

BigCommerce

Açtığın andan itibaren BigCommerce, sen seni biliyorsun’bir e-ticaret uzmanının elinde.

Orada’BigCommerce yalnızca satmanıza yardımcı olmaya yönelik olduğundan planınızı kontrol etmenize gerek yok. Ancak çevrimiçi olmanıza ne kadar hızlı yardımcı olur??

Çok hızlı başlatma kurulumu

BigCommerce’a kaydolduğunuzda,’mağazanızı içeren bir tanıtım e-postası gönderildi’s web adresi (veya teknik terimi kullanmak isterseniz URL) ve bir Mağaza Açılış Kılavuzu ve Kontrol Paneli Turu sitenizin sorunsuz bir şekilde başlatılmasına yardımcı olmak için.

BigCommerce ayrıca birkaç gün sonra bir Destek PIN’i ve ekipten bir telefon görüşmesi de sağlar. Bu, özel olarak aranıyormuş gibi hissettiren gerçekten hoş bir dokunuş..

Ürünleri başka bir yerden entegre etme

Çok kullanışlı ve zaman kazandıran bir özellik, bir CSV dosyası kullanarak ürün envanterinizi – potansiyel olarak müşteri listenizi – diğer platformlardan doğrudan yeni BigCommerce mağazanıza ( ‘virgülle ayrılmış değerler’ dosyası, bir bilgisayar tarafından okunabilen ve veri tablolarına dönüştürülebilen bir tür e-tablodur; örneğin, ürün listeleri veya müşteri ayrıntıları).

Yani hızlı bir şekilde ticaret yapmak istiyorsanız, BigCommerce, sizi çalıştırıp çalıştırmak için en hızlı platform olabilir’eBay veya Etsy’de deneyimli bir satıcıysanız.

BigCommerce Tema Editörü

BigCommerce’de bir mağaza kurmak eğer biraz daha zahmetli’işinizi sıfırdan başlıyoruz. Şükürler olsun ki’bir şablon seçmeden önce ürünlerinizi, ödeme yöntemlerinizi ve hatta pazarlamanızı düzenlemenize yardımcı olacak çok sayıda araç sağladık (veya ‘tema’, BigCommerce-speak içinde).

Ne’daha fazlası, neredeyse hepsi BigCommerce temaları size gelen e-ticaret özellikleri ile dolu’d Wix şablonlarının çoğuna kendiniz eklemek için zaman harcamanız gerekir (’e-ticaret dışı bir şablon seçtiniz, yani).

Ancak, Wix Editor, BigCommerce ile karşılaştırıldığında’s Tema Editörü sadece yapmaz’t Hoş veya sezgisel hissetmek.

Araçları bulmak biraz daha zordur ve sürükle bırak desteklenirken’tam olarak sezgisel değil. Bu nedenle, BigCommerce çok etkileyici bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza yardımcı olabilecek derin bir düzenleyiciye sahip olsa da, ihtiyacınız olan araçları bulmakta zorlanırsanız sitenizi ilk etapta oluşturmanın ne kadar süreceğini düşünmek isteyebilirsiniz.!

2.ÖĞRETİM ŞABLONLARI

Çekici ancak kullanıcı dostu bir tasarım, harika bir e-ticaret web sitesinin anahtarıdır.

İyi tasarlanmış bir site sadece iyi bir ilk izlenim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin gezinmesine yardımcı olur ve alışveriş yapmaya devam etmeleri için teşvik eder.

Her ikisi de Wix ve BigCommerce bunun farkında, ama kimin üstünlüğü var? İzin Vermek’öğrenir!.

Wix e-Ticaret

Wix, üzerinde çalışabilmeniz için 500’den fazla profesyonel olarak tasarlanmış şablondan oluşan bir galeriye sahiptir, onlarca özel e-ticaret mağazası tasarımını içeren.

Wix hakkında en iyi bölüm’s şablonları, istediğiniz kadar düzenlerken bile, yapmazsın’nasıl kodlanacağını bilmeme gerek yok!

Önceden tasarlanmış şablonlar

Bir şablondan başlamak, zaman ve çabadan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Sadece müşterileriniz için optimize edilmiş göz alıcı bir e-ticaret mağazası tasarımı elde edersiniz, kaydettiğiniz zaman işinizin diğer, daha önemli alanlarına da aktarılabilir.

wix çevrimiçi mağaza şablonlarıWix’e-ticaret şablonları zamandan tasarruf etmenin ve çevrimiçi mağazanızı başlatmanın mükemmel yoludur.

Wix’in çoğunluğu’s şablonları ücretsizdir, ancak bazıları yalnızca Wix e-Ticaret veya VIP plan aboneleri tarafından kullanılabilir. Belirli şablonlara erişmek için ödeme yapmanız gerekebilir, ancak ücretsiz olanlardan daha da optimize olduklarından emin olabilirsiniz – sağ ayaktan başlamak isteyen tomurcuklanan çevrimiçi girişimci için mükemmel.

Wix e-ticaret şablonları, ürün eklemenize, fiyatları ve nakliyeyi yönetmenize ve ödeme yöntemlerini diğer önemli özelliklerin arasına bağlamanıza yardımcı olacak bir dizi temel araçla birlikte gelir..

Not: Bir kere sen’Wix’te bir şablon seçtik ve editöre girdikten sonra bu şablona kilitlendiniz ve değiştiremezsiniz.

BigCommerce

BigCommerce temaları Wix’in göz alıcı pizzacından yoksun olabilir’s, ancak yalnızca e-ticaret web siteleri oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap ettiği için, temaları bunu yansıtır.

Wix’ten daha az güzel olsalar da’S (kesinlikle ücretsiz olanlar), birçok BigCommerce teması sizin çevrimiçi ticaret özellikleri ile donatıldı’d ya bir Wix şablonuna kendiniz eklemeniz veya tamamen vazgeçmeniz – yani bu gerçek zamanlı bir tasarruf olabilir’satış yapmaya istekli veya don’t Daha basit bir şablondan bir mağaza tasarlamak ve geliştirmek için zamanınız olsun.

Satış yapmanıza yardımcı olacak şablonlar

BigCommerce, e-ticaret siteleri için özenle seçilmiş ve özel olarak tasarlanmış yaklaşık 100 tema sunar.

Bu, e-ticaret yeni gelenler veya bağımsız yatırımcılar için son derece yararlıdır – sadece bir mağaza temasını düzenleyemezsiniz, böylece işinizi daha iyi yansıtır (örneğin, bazı renkleri ve resimleri değiştirir), aynı zamanda bunları mükemmel bir ilham kaynağı olarak da kullanabilirsiniz.’tasarım fikirleri için mücadele ediyoruz.

Biz’güzel, yeni ürün yelpazesinden özellikle etkilendik ‘şablon’ yapmanızı sağlayan temalar kodlamaya gerek kalmadan dinamik vitrin camları oluşturun! Stencil serisi, sitenizi bir WYSIWYG düzenleyicide tasarlamanıza izin vermek için tasarlandıkları için Wix kullanıcılarına tanıdık gelecektir – sitenizin tasarımında ince ayar yapmak için mükemmel.

WYSIWYG editörü kullanmak, çok değerli zaman kazandırabilen çok daha hızlı ve daha verimli bir çalışma yöntemidir. – web sitenize gelen trafiği artırmak için e-posta pazarlamasında veya sosyal medya reklamcılığında uzmanlaşabileceğiniz zaman!

bigcommerce çevrimiçi mağaza şablonlarıBigCommerce şablonları, sitenizi hızlı bir şekilde çalışır hale getirmek için kullanışlı e-ticaret özellikleriyle doludur!

Wix ile ilgili sinir bozucu şeylerden biri, birini seçtikten sonra şablonları değiştirememenizdir. Ancak, BigCommerce temaları uygun gördüğünüz gibi değiştirmenize izin verir, web sitenizi güncellemek veya yeniden markalamak için çok yararlıdır.

Temaları değiştirebilmeniz de, mükemmel olanı hemen seçmenin baskısını ortadan kaldırır, böylece zamanınızı alabilir ve gerçekten’işletmeniz için en iyi temayı seçtim.

O’Wix’in aksine, BigCommerce temalarının çoğunun’t ücretsiz. Fiyatlar 230 $ + ‘a kadar yükselebilir (BigCommerce aboneliğinizin üstünde!),’temanızı çok dikkatli seçmek isteyeceksiniz.

Ücretsiz bir şablonla başlamanızı ve daha sonra,.

Temalar için HTML

BigCommerce ayrıca sitenizi HTML ve CSS kullanarak düzenlemek için tam bir saltanat verir. Bunu yapmak için, bilgisayarınıza bir tema indirebilir, Not Defteri’ni veya başka bir yazılımı kullanarak kodunu çevrimdışı özelleştirebilir, ardından tekrar Tema Düzenleyicisine yükleyebilirsiniz..

O’önemli olduğunu belirtmek önemlidir gerekli değil BigCommerce şablonundan en iyi şekilde nasıl kodlanacağını bilmek!

3.ÖZELLİK ÖZELLİKLERİ?

Wix eCommerce ve BigCommerce, e-ticaret platformlarıdır, ancak farklı kullanıcı türlerine göre uyarlanmıştır. Bunu böyle düşünmeyi seviyoruz:

 • Wix e-Ticaret – küçük ve bağımsız işletmeler için modern bir e-ticaret platformu
 • BigCommerce – büyüyen ve daha büyük işletmeler için zengin özelliklere sahip bir e-ticaret platformu

Bunu göz önünde bulundurarak,’çifti karşılaştırın’s e-ticaret özellikleri.

Wix e-Ticaret

Wix e-Ticaret daha elimden alınmış bir e-ticaret platformu olabilir, ancak bu’t Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak eklentilerde ve uygulamalarda eksik olduğu anlamına gelir.

Yüzlerce akıllı e-ticaret eklentisi

Wix, e-ticaret şablonlarıyla bir dizi yararlı e-ticaret aracını ve uygulamasını bir araya getirir.

Bu “başlangıç ​​kiti” temel bilgileriniz:

 • Siparişleri takip et
 • Vergileri yapılandırın
 • Gönderim maliyetlerini belirleyin
 • Ödeme yöntemlerini bağlama
 • Mağazanızı çevrimiçi olarak bulun (web sitenizi geliştirmek için site verilerini düzenleyerek)’s SEO)

Biraz basit gelebilir, ancak küçük işletme sahiplerinin büyük çoğunluğu için bu temel araçlar, işinizi yönetmek ve mağazanızı artırmak için büyük bir yardım eli olabilir’s çevrimiçi varlığı.

o’yapabileceğini söylemiyorum’t Wix’te daha gelişmiş e-ticaret özellikleri bulun – tabii ki yapabilirsiniz! Bu özellikler birçok BigCommerce temasında standart olarak gelebilir, ancak bu üçüncü taraf özelliklerinin çoğunu, Wix Uygulama Marketi.

Bu uygulamalardan bazıları ücretsizdir, ancak ek e-ticaret özellikleri sunan uygulamaların çoğu yalnızca ücretli aboneler tarafından kullanılabilir.

İş için en iyi uygulamalar

Wix’in onlara ihtiyacınız varsa ek özellikleri olduğunu bilmek güven verici olabilir, ancak benim gibi sizin gibi yeni başlayan girişimciler için mevcut en iyi e-ticaret uygulamaları nelerdir??

Online Mağazanız için En İyi 5 Wix Uygulaması1.2.3.4.5.
Etsy Mağazası (ücretsiz):
Mevcut Etsy mağazanızı Wix mağazanızla entegre edin. Birden fazla sitede satış yapmak, geliri artırmak ve farklı geçmişlere sahip müşteriler bulmak için harika bir yoldur.
PayPal Düğmesi (ücretsiz ve premium sürümler):
25’ten fazla para birimini destekleyen mağazanıza tek tıklamayla ödeme düğmesi ekleyin. PayPal tüketiciler tarafından büyük bir saygı görmektedir, bu nedenle bunu bir ödeme yöntemi olarak sunmak, mağazanıza güven duymanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.
LiveChat (30 günlük ücretsiz deneme sürümü):
Müşterilerinize gerçek zamanlı olarak canlı destek sunmak, güven oluşturmanın ve olası soruları veya sorunları hızla yanıtlamanın harika bir yoludur. İnsanların, iyi hizmet aldıkları web sitelerinden tekrar satın alma olasılığı daha yüksektir.
Web Statüsü (ücretsiz ve premium sürümler):
Müşterilerinizi takip edin ve analiz edin’ Bu güçlü iş aracını kullanarak kökenleri ve hareketlerini O’kârınızın nereden geldiğini bulmanın harika bir yoludur ve hedefli pazarlama veya satış kampanyaları oluşturmakta yararlı olabilir.
McAfee Secure (ücretsiz ve premium sürümler):
Güvenlik firması McAfee tarafından doğrulanın ve müşterilerinize gönül rahatlığı sağlayın. Güvenlik çevrimiçi herkes için büyük bir endişe kaynağıdır, bu nedenle özel bilgilerinizin güvenli olduğunu bilmek, mağazanızı ziyaret eden herkes için büyük bir artı noktadır.

BigCommerce

Daha önce gördüğümüz gibi, BigCommerce temalarının çoğunu bir dizi e-ticaret işlevi sağlayan kullanışlı uygulamalar ve eklentilerle dolduruyor. Buna bir uygulama pazarının yanı sıra özel HTML yazma yeteneği ekleyin ve BigCommerce, e-ticaret özellikleri söz konusu olduğunda sizi iyi ele aldı.

İhtiyacınız olan her satış aracı, yerleşik

BigCommerce şablonları tasarım ön tarafında olmayabilir, ancak’Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenin yanı sıra onlara da satış yapmamız gerektiğini unutma.!

Neyse ki, BigCommerce temaları sitenizin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm satış ve pazarlama özelliklerini içerir. Bu sizin gibi büyük bir zaman ve para tasarrufu olabilir’Uygulama pazarında mağazanız için ekstra özellikler bulmaya çalışarak yaş harcamanız gerekmez.

Arasında “çekirdek özellikleri” sen’Bir BigCommerce temasında bulacağınız konular:

 • Amazon, eBay ve Google Alışveriş gibi platformlarla entegrasyon – daha geniş bir potansiyel müşteri havuzuna ulaşmak için ideal
 • Envanter izleme ve garanti bilgileri
 • Stok yönetimi – ürün açıklaması düzenleme dahil
 • Terk edilmiş sepet kurtarma ayarları ve analizleri – sahip olmayan müşterileri hedeflemek için mükemmeldir’t satın alma işlemlerini bitirdi
 • Kupon kodu oluşturma – eski müşterilere ulaşmanın veya yenilerini açmanın harika bir yolu

Birçok ek bulabilirsiniz “çekirdek özellikleri” Tema Düzenleyici araç çubuğunuzda.

bigcommerce gösterge tablosuYapamadığınız ürünleri eklemek için BigCommerce kontrol panelini kullanma’daha kolay olma.

Seçim eksikliği, gönül rahatlığı anlamına gelebilir

Sen’daha fazla özelliğe ihtiyaç duyma olasılığı düşüktür, ancak BigCommerce bunları zaten Uygulama Pazarı. Bazı Uygulamalar ücretsizdir – örneğin SurveyMonkey – diğerleri deneme süresinden sonra maliyetlidir.

Seçim Wix kadar geniş olmayabilir’s, ancak odaklanma çok daha sıkıdır, her uygulama e-ticaret mağazanızı hassaslaştırmanıza ve kârınızı artırmanıza yardımcı olmaya yöneliktir. Ücretsiz denemeler, sitenizdeki farklı özellikleri ve işlevleri test etmenin, kazanılan parayı harcamaya değip değmeyeceğine karar vermeden önce harika bir yoldur.

BigCommerce, Wix’ten daha az çok yönlü hissedebilir (kesinlikle nasıl kod yazacağınızı bilmiyorsanız), ancak bunun avantajları vardır. Gelişmiş e-ticaret özellikleri yelpazesi dikkatli bir şekilde seçilir ve sizin için birçok düzenleme yapılır – bu nedenle’Kazara taşınmak ve mağazanızı, sahip olmadığınız birçok özellikle doldurmak için daha az tehlike’gerçekten ihtiyacım yok!

4. SİTE + MAĞAZA GÜVENLİĞİ

Çevrimiçi güvenlik, tüketiciler için gittikçe daha önemli hale geliyor, bu da bir çevrimiçi mağaza açarken sizin için büyük bir öncelik olması gerektiği anlamına geliyor. Mağazanızın ne kadar güvenli olduğunu düşündüğünüze rağmen, son araştırmamız herkesin siber suç riski altında olduğunu gösterdi .

Bir e-ticaret mağazası çalıştırırken temel güvenlik endişeleriniz şöyle olmalıdır:

 • Müşterilerimi nasıl güvende tutarım
 • Kendimi nasıl güvende tutuyorum

Yani, iki e-ticaret platformumuzdan hangisi size huzur verebilir?

Wix e-Ticaret

Dünya çapında bu kadar çok müşteriyle Wix herkesi nasıl güvende tutar?

Müşteriler için: Ücretsiz SSL ve HTTPS şifrelemesi

Google düzenlemelerine uygun olarak, tüm Wix siteleri artık Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) ile donatılmıştır ve her ikisi de web sitenizdeki sayfalar tarafından gönderilen ve alınan tüm verileri şifreleyen HTTPS (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü) için etkinleştirilmiştir..

Basit İngilizce olarak, bu, web sitenize veya web sitenizden gönderilen verilerin şifreli olduğu ve’Bilgisayar korsanları ve diğer gözetmenler tarafından yakalanma.

Görebilirsiniz’web sitesi adres çubuğunuza (URL çubuğu) bakarak HTTPS koruması kapsamındadır. Eğer görürsen yeşil bir kilit ve ön ekiyle yazılmış bir web adresi yeşil “https” o zaman sen’yeniden ele alındı ​​- basit!

E-ticaret mağazanızın HTTPS ile korunmasını sağlamak, web sitenizi müşterilere göstermenin en iyi yollarından biri güvenli, güvenilir ve profesyonel. İnsanların paralarını sizinle geçirme konusunda rahat hissetmelerini istiyorsanız bu çok önemlidir..

Mağazanıza HTTPS uygulamak için SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikasını açmanız gerekir, ancak Wix, mağazanızı kurduktan sonra bunu sizin için otomatik olarak yapar .

Sizi güvende tutmak

O’Sadece siber suçlarla yakalanabilecek müşteriler değil, kendinizi de kapsamalısınız.

Yani’iyi haber Wix büyük bir kısmı’Yardım Merkezi kendi güvenliğinizi sağlamaya adamıştır. Örneğin, kimlik avı koruması konusunda çok sayıda bölüm var (aka kredi kartı ayrıntılarını dolandırmaya çalışan sahte Wix e-postalarından kaçınmak), bunlardan bazıları son yıllarda mermi yaptı.

Wix ayrıca kendi kart detaylarınızın ve kişisel verilerinizin güvenli olduğundan emin olmak için titiz endüstri kontrollerini geçti.

Platform, ISO 27018 uyumlu ve PCI DSS (Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standartları) Seviye 1 onaylı. Her ikisi de sertifikalar Wix’in kredi kartı bilgileri gibi önemli ve özel bilgileri saklayacak kadar güvenli olduğunu gösteriyor.

BigCommerce

Çevrimiçi mağazanızın güvenliği, tıpkı sizin gibi BigCommerce için büyük bir önceliktir’d bir e-ticaret uzmanından umut.

Müşterileriniz için: Tam site şifrelemesi ve otomatik yedekleme

Maksimum gönül rahatlığı için, tüm BigCommerce sitesi PCI DSS sertifikalıdır ve bu standartları çevrimiçi mağazanıza otomatik olarak uygular.

Bu sertifikayı kendiniz sıralamak pahalıya mal olabilir, yani BigCommerce’ın Wix gibi size sağladığı gerçeği çok güven verici ve onun lehine büyük bir artı puan.

BigCommerce aboneleri, web sitelerini eklemek için ücretsiz bir PCI DSS Uyumluluk sertifikası bile indirebilir, bu da müşterilerin ne kadar korunduğunu bilmelerini sağlar (güven oluşturmanın harika bir yolu!).

Wix gibi, BigCommerce ayrıca müşterilerinizi şifrelemenizi sağlamak için ücretsiz bir SSL sertifikası sağlar’ tüm mağazanızda HTTPS kullanan veriler.

Alışveriş yapanlarınızı korumak için ek güvenlik önlemleri bile uygulayabilirsiniz’ olmayan veriler’t Şu anda Wix e-Ticaret tarafından sunulmaktadır.

Sen’muhtemelen 3D Güvenliği (‘tarafından doğrulanan’) ve kendi çevrimiçi alışveriş deneyimlerinizden parola korumalı ödeme işleme sistemi. BigCommerce bunu sizin ve sizin için sağlar’Ödeme için ekstra bir adım eklemiş olsa bile müşterilerinizi korumanın harika bir yolu.

Sizin için: Otomatik yedeklemeler ve önleyici tedbirler

İşletmenizi güvende tutmak için BigCommerce verilerinizi otomatik olarak yedekler, böylece aniden çevrimdışı olursanız mağazanız güvende olur. Bu, elektriğiniz kötü bir fırtınada ölürse, tüm değişikliklerin’d Sadece bir saat harcamak güvenli ve sağlam bir yerde bir BigCommerce sunucusunda sağlam.

Sağladıkları korumaya rağmen diğer güvenlik önlemleri biraz fazla gelebilir.

Sitenizi oluştururken oturumu kapatmaya devam ettiğinizi fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, BigCommerce’in 15 dakika işlem yapılmadığında oturumunuzu kapatması gibi sıkı PCI DSS standartlarına (Sürüm 3.2 Gereksinim 8) uymasıdır. Zaman aşımı penceresini sizi gerçekten rahatsız ediyorsa iki saate kadar uzatabilirsiniz.

Bu otomatik oturum kapatma, bilgisayarınızı herhangi bir nedenle gözetimsiz bırakırsanız sizi kapsayabilir (bunu halka açık bir yerde yapmanızı önermiyoruz). Standartlar ayrıca şifrenizi her 90 günde bir sıfırlamanızı gerektirir; bu da sizi ayak parmaklarınızda tutmak için başka bir kullanışlı güvenlik önlemidir.

Güvenlikte kazanan: BigCommerce

Her iki araç da çevrimiçi mağazanızın sizin ve müşterileriniz için mümkün olduğunca güvenli olmasını sağlar.

ancak, BigCommerce, 3DSecure gibi birkaç yerleşik e-ticaret güvenlik özelliği sunar ve güvenlik konusunda Wix’i hafifçe kenarlar.

5.MÜŞTERİ DESTEĞİ

Web sitenizi tasarlarken takılırsanız veya bir şey’t olması gerektiği gibi çalışıyor, o zaman’size yardımcı olmak için ne tür bir destek olduğunu bilmek önemlidir.

Bu olduğunda çok önemlidir’Potansiyel olarak para, zaman ve hat üzerindeki geçim kaynağınız.

Bu, e-ticaret mağazanızı başlattığınız platforma karar verirken müşteri desteğini büyük bir faktör haline getirir..

Wix e-Ticaret

Dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısıyla,’Wix’in müşterilerinin iyi desteklenmesini sağlamak için çok fazla kaynak ayırdığını ve zorluklarla karşılaştıklarında nereye başvuracaklarını bilmelerini şaşırtıcı değil.

İpuçları ve önerilerle dolu bir editör

Wix, herkesin bir noktada yardıma ihtiyacı olduğunu ve web sitenizi oluştururken takılmanın e-ticaret işiniz üzerinde gerçek bir etkisi olabileceğini takdir ediyor.

Yani’editör boyunca kolayca kullanılabilir araç ipuçlarına sahip olmak son derece yararlıdır. Bunlar, farenizi herhangi bir öğenin üzerine getirdiğinizde görünen küçük açıklayıcı konuşma balonlarıdır..

Ayrıca, belirli öğelerle ilgili açılır yardım makalelerini açan çok sayıda yardım düğmesi de vardır – gidiş biraz zorlaştığında sizi yolda tutmak için mükemmel

Tam kapsamlı müşteri desteği

Wix’editörü o kadar dolu ki, aranabilir Wix Yardım Merkezi’ne bile ihtiyacınız olmayabilir, ama o’çok çeşitli konularda harika bir kaynaktır.

Ayrıca Wix desteğini telefonla arayabilir ve geri arama talebinde bulunabilirsiniz (bu olmasa da)’t 7/24 hizmet) veya bir destek bileti gönderin. Eğer sen’Ücretli bir abone olduğunuzda, biletiniz sıraya yerleştirilir.

BigCommerce

BigCommerce, Wix’in sahip olduğu müşteri tabanının sadece bir kısmına sahip olabilir, ancak müşterilerin daha karmaşık platformunda desteğe ihtiyaç duyacağını bildiğinden emin olabilirsiniz..

Rehberli tur ve…

Yapabilirsin’t BigCommerce’ın’s editörü Wix’e kıyasla çok zor hissediyor.

Elbette, ilk kaydolduğunuzda rehberli bir tur alırsınız, ancak size rehberlik edecek dinamik araç ipuçları olmadığından kendinizi biraz daha tökezleyerek bulabilirsiniz. Orada’Ayrıca, bazı kullanıcılar için tespit edilmesi biraz zor olabilecek tasarım yan panelinin altındaki sayfalara yardımcı olan tek, yalnız bir bağlantı.

O’7/24 telefon desteği ve canlı sohbet seçenekleri sunarken, BigCommerce kullanıcılarının yorumları ve geri bildirimlerinin çok karışık olduğunu unutmayın.!

Destek topluluğu

Merhametle, BigCommerce Destek bilgisi baz mükemmel. Makaleleri arayın, ayrıntılı kılavuzları okuyun ve eğlenceli, bilgilendirici BigCommerce Üniversitesi videolarını izleyin.

Ayrıca, kullanıcıların öğelerini gerçekten bildikleri ve soruları yanıtlamaktan ve fikirleri paylaşmaktan mutluluk duydukları BigCommerce Topluluğu forumunu da derecelendiriyoruz..

Gerçek BigCommerce destek ekibine ulaşmak için mücadele ediyorsanız, bu mükemmel bir geri dönüş….hatta müşteri desteğini atlamaya ve doğrudan forumlara gitmeye değer olabilir!

Hakkındaki tüm incelememize bakın BigCommerce Müşteri Desteği ve Wix Müşteri Desteği eğitim kaynakları ve topluluk forumları.

Yardım ve destek kazanan: Wix e-Ticaret

Wix tıkladığınız her yerde tavsiye sağlamak için kazanır -’emin ellerde. Potansiyel web sitesi kapalı kalma sürelerini en aza indirmeye yardımcı olabilecek güvenilir müşteri desteğiyle desteklendiğinizi bilmek, size çok fazla baskı uygulayabilir ve gelir üzerindeki etkilerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

BigCommerce, karşılaştırıldığında daha az bağışlayıcı olabilir. Platform, Atlantik’in dört bir yanından bizi ne yapacağınız konusunda istenmeyen yardım sunması için çağırıyor, ancak’editör desteği eksik ve aslında 3. taraf uzmanlara güvenmeniz gerekiyor’t Talep üzerine gerçek bir müşteri destek seçeneği gibi mevcut, gerçek bir hayal kırıklığı.

6. PARA DEĞERİ

Tamam, biz’şimdi oyuna giriyoruz ve’Bir e-ticaret web sitesi oluşturucu seçmek söz konusu olduğunda en önemli faktörlerden birini karşılamak için zaman: para için değer

Wix e-Ticaret

Wix, bir dizi farklı premium plan sunmasıyla ünlüdür. Ancak, biz’Bu tartışmada yalnızca e-ticaret mağazası üreticilerine bakıyoruz,’sadece çevrimiçi satış yapmanıza izin veren fiyat planlarına bakacağım.

Kahve fiyatı için gelişmiş e-ticaret araçları

Wix, bir kuruş ödemeden önce istediğiniz kadar site oluşturmanıza olanak tanır. Wix üzerinden çevrimiçi satış yapmak için ‘e-Ticaret’ veya ‘vip’ ücretli prim planı.

O’iyi haber Wix’s premium planları hepsi oldukça olağanüstü bir değer sunuyor.

Bir fincan kahve ve bir çörek fiyatı için, 3000’den fazla yüksek çözünürlüklü ürün fotoğrafı ve yeterli bant genişliği için yeterli depolama alanı olan bir dizi e-ticaret aracı, sıra önü desteği, 10GB depolama ve 20GB bant genişliği elde edersiniz. ayda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekecek!

Wix’e-ticaret abonelikleri, mağazanızı güçlendirmenize yardımcı olacak onlarca ek premium şablona, ​​daha fazla uygulamaya ve bir dizi fişe erişmenizi sağlar’Google Adword kuponları gibi varlığı.

Wix E-ticaret Fiyatlandırma Planları 1 Yıl
($ / Ay)e-Ticaret Premium (küçük işletme)VIP (ileri düzey kullanıcı)
17 $
25 $

Wix’s fiyatlandırma planları – Wix’in her birinde aşağı inin’s kullanışlı kılavuzumuzla premium planları.

BigCommerce

Özel bir e-ticaret oluşturma platformu olmak, BigCommerce’nin kullanıcılarını Wix’ten daha fazla ücretlendirmede haklı olduğu anlamına gelir?

Uzman bir e-ticaret platformuna yatırım yapmak

BigCommerce, Wix’in en ucuz e-ticaret planı için yaptığı işi neredeyse iki katına çıkarıyor ve premium temaları ve uygulamaları’t paketin bir parçası.

Bir bakışta, beyinsiz gibi görünüyor – bunun yerine Wix’i kullanın, doğru?

İyi, ‘Evet’ Eğer sen’sadece küçük bir mağaza planlıyorsanız, ancak iş için saçma sapan bir yaklaşım istiyorsanız ve mağazanızın oldukça büyük (örneğin 50 ürünün ötesinde) büyümesini bekliyorsanız, BigCommerce daha iyi uzun vadeli yatırım olabilir.

BigCommerce tamamen çevrimiçi yatırımcılar için mevcuttur ve en temel plan uzman e-ticaret özelliklerini içerir’Wix’te kazmak zorundayım’s App Store, mağazanızı çok kolay hale getirir. Ayrıntılı olarak görmek için derinlemesine BigCommerce maliyet dökümümüzü inceleyebilirsiniz..

Pahalı BigCommerce şablonları bile paranızın değerini kanıtlayabilir. İki yüz dolar, uzmanca tasarlanmış, mobil kullanıma hazır, e-ticaret şablonu için pahalı gelebilir, ancak bunu genel şemada düşünün:

200 $ ‘lık bir temaya yaptığınız yatırım, çevrimiçi mağazanıza BÜYÜK bir başlangıç ​​yapmanın yanı sıra,’d aynı son ürünü elde etmek için profesyonel bir web sitesi tasarımcısı harcamak zorunda, sen’muhtemelen binlerce tasarruf edersiniz!

Unutmayın, BigCommerce’ı ödeme yapmadan önce 15 gün boyunca deneyebilirsiniz, bu yüzden’taahhütte bulunmadan önce test sürüşü için almaya değer.

BigCommerce Fiyatlandırma Planları 1 Yıl
($ / Ay)Standart (temel mağaza)Artı (işinizi büyütün ve pazarlayın)Pro (işinizi ölçeklendirin)kuruluş
$ 29.95
$ 79.95
249,95 $
görenek

BigCommerce fiyatlandırma planı incelemesi – Daha fazla fiyat bilgisi için ayrıntılı kılavuzumuza göz atın.

Paranın karşılığını kazanan: Wix eCommerce

Wix e-Ticaret daha iyi değer için savaşta zafer kazanıyor.

Sadece Wix değil’aylık planları BigCommerce daha ucuz, ama sen don’Her ek temaya yüzlerce dolar yatırmanız gerekmez – plan aboneliğinizin kilidi açılır. Ayrıca mağazanızın kolda gerçek bir atış yapmasına yardımcı olmak için Wix’teki daha fazla uygulamaya ve ek bonuslara erişebilirsiniz.

BigCommerce daha pahalıdır ve daha büyük, daha kapsamlı çevrimiçi mağazalara yöneliktir ve fiyatlar bunu yansıtır. Okuyucularımızın çoğu Kurumsal seviye planına ihtiyaç duydukları bir aşamada olmayacak, bu yüzden Wix’Aerodinamik e-Ticaret teklifi kazanıyor.

WIX VS BIGCOMMERCE – NİHAİ VERDICT

Hemen izin ver’dürüst olmak gerekirse: Wix, BigCommerce’den daha uygun fiyatlı ve kullanımı daha kolay.

Bu, Wix’i,’sıfırdan başlayarak küçük bir işletme, başlangıç ​​veya bağımsız tüccar. O’s Ayrıca sağlam bir seçenek’deneyimli bir eBay veya Etsy satıcısı olmak.

Wix’Editör kullanımı, araç ipuçları sayesinde daha kolay, daha sezgisel ve daha destekleyici olurken, sunulan e-ticaret planları BigCommerce’den çok daha ucuz çalışıyor’s

Wix ayrıca mağazanıza parlak ama yaratıcı bir kenar kazandıracak daha geniş bir yelpazede göz alıcı şablonlar sunar.

BigCommerce, diğer yandan, büyüyen ve orta-büyük ölçekli işletmeleri hedefleyen daha ciddi bir e-ticaret platformudur..

Bu, fiyatlandırmalarını, araçlarını ve şablonlarını Wix’ten tamamen farklı bir bağlama sokar’s. Yani, yüce hırslarınızla eşleşecek ölçeklenebilir bir mağaza istiyorsanız, e-ticaret özelliklerini iyi biliyor ve potansiyel olarak HTML’yi de biliyorsunuz – o zaman BigCommerce ekstra yatırıma değer.

Bununla birlikte, okuyucularımızın çoğunun küçük veya bağımsız e-ticaret mağazaları çalıştırma olasılığı daha yüksek olduğundan, bu özel tartışmada Wix e-Ticaret’i BigCommerce’ın önüne koymalıyız.

Wix E-ticaret’i Ücretsiz Deneyin

BigCommerce’ı 15 Gün boyunca Ücretsiz Deneyin

Bu Makaleyi Yararlı Bulun?

Soru – Bu tartışma size fayda sağladı mı? Aşağıya bir yorum bırakın.

Bu tartışmadan yararlanabilecek birini tanıyor musunuz? Onlara bu sayfayı gönderin veya soldaki paylaş düğmelerini tıklayın.

Sen’Web sitemiz hakkındaki kelimeyi yayarak bize yardımcı olacaksınız.’onlara yardım edeceğim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map