Wix vs Shopify: Hangisi Online Satış Yapmalısınız?

wix vs shopify özellikli resim


Wix vs Shopify iki popüler e-ticaret sitesi kurucusu arasındaki bir eşleşmedir.

Mavi köşede, Shopify: özel bir e-ticaret ağır siklet’600.000 işletmenin 55 milyar doların üzerinde birleşik gelir elde etmesine yardımcı oldu.

Kırmızı köşede, Wix: web sitesi oluşturma’s sürükle ve bırak kral, online satış yeteneği ile.

Wix her şeyden önce bir web sitesi kurucusudur, oysa Shopify tamamen insanların kendi çevrimiçi mağazalarını kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Her ikisi de başlangıç ​​dostudur, ancak Wix’in kullanımı daha kolaydır, çünkü’Shopify’dan daha az güçlü. Wix küçük işletmeler için daha iyidir, Shopify ise daha büyük satışları gerçekleştirebilir.

Spoiler uyarısı – Shopify piyasadaki en iyi genel e-ticaret platformudur ve bugün’kazanan. Ama elbette,’herkes için değil.

Birincisi, Shopify’güçlü araçları, Wix’ten daha pahalı ve biraz daha zor hale getirir, bu da küçük başlangıçlar için alınması gereken çok şey olabilir. Ancak, Wix’t Shopify ile aynı düzeyde kontrol ve özel satış araçları sunma, böylece ciddi çevrimiçi satış için Shopify kazanıyor.

Bu ayrıntılı karşılaştırmada,’fiyatlandırma, SEO, müşteri desteği, kullanım kolaylığı ve çok daha fazlasını kapsayan her platformda gerçekleştirdiğimiz derinlemesine araştırmalarımızı kıracağız. Biz’Wix ve Shopify’ın neler yapabileceğini tam olarak anlatacağım ve her birinin kime en uygun olduğunu göstereceğim.

Sonunda sen’Wix veya Shopify’ın sizin için doğru olup olmadığını bileceğim.

İlk olarak, burada’Wix vs Shopify hızlı bir anlık görüntü. Her platformu karşılaştırabilir ve ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz.

Contents

Wix vs Shopify: Artıları ve Eksileri

Shopify Artıları ve Eksileri

Shopify Artıları1.2.3.
7/24 Destek

Shopify, telefon ve canlı sohbet üzerinden 24 saat destek sunar. Sen’mağazanızı çalıştırırken asla yalnız bırakmayın.

Güçlü e-ticaret araçları

Shopify, yerleşik e-ticaret özellikleri söz konusu olduğunda pazar liderlerinden biridir. Örneğin, Terk Edilmiş Sepet Kurtarma her plana dahildir.

100’den fazla ödeme seçeneği

PayPal, Stripe ve Shopify dahil çok çeşitli ödeme seçenekleri mevcuttur’kendi tam entegre ödeme sistemi.

Shopify Eksileri1.
Pahalı olabilir

Uygulamalar, premium temalar ve aylık aboneliğiniz eklenebilir. Planlar şeffaf ve oldukça fiyatlıdır ve mağazanıza bir yatırım olarak görülmelidir. Ancak, iki yıl boyunca kaydolduğunuzda seçtiğiniz plandan% 20 tasarruf edebilirsiniz.

Wix Artıları ve Eksileri

Wix Artıları1.2.3.
Gerçekten basit düzenleme arayüzü

Wix’e teşekkürler’Sürükle ve bırak işlevselliği, kendi 500+ şablonlarından herhangi birine kendi damganızı koymak kolaydır.

Cheap e-ticaret planları

Wix, mağazanızı aylık $ 20 gibi düşük bir fiyatla çalıştırmanıza olanak tanır. Orada’Gizli maliyetler yoktur ve planlar çevrimiçi satmanız için gereken her şeyi içerir.

Yararlı uygulamalar

Ecwid gibi uygulamalar eklenebilir ve ‘fişe takılı’ mağazanıza giderek daha fazla e-ticaret aracı sunar. Global nakliye ödemeleri ve terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları gibi şeyler bu şekilde kullanılabilir.

Wix Eksileri1.
Sınırlı ölçeklenebilirlik

Wix isn’t Toplu satmak için tasarlanmış. O’inanılmaz bir web sitesi oluşturucu, ama tek amacı değil’t e-ticaret.

Kullanım kolaylığı

Eğer sen’online satış, zaman dır-dir para. Mağazanızı ne kadar kolay çalıştırırsanız, yeni müşteriler çekmek ve sunmak için o kadar fazla zaman harcayabilirsiniz.

Wix veya Shopify’ın kullanımı daha kolay?

İzin Vermek’kovalamaca kesildi: kullanım kolaylığı Wix’in merkezinde’s iş modeli. O’bir sürükle ve bırak kurucusudur; çevrimiçi mağaza oluşturmak için bir özelliği (örneğin bir resmi) tıklar ve istediğiniz yere sürüklersiniz. O’bu kadar basit.

wix editörüWix’s sürükle ve bırak editörü, sitenizin tasarımını özelleştirmeyi kolaylaştırır.

o’Bir web sitesi almak istediğinizde iyi, ancak çevrimiçi mağazalar söz konusu olduğunda, daha fazla yapı yardımcı olabilir.

Wix ve Shopify’ı sıradan insanlara kendi çevrimiçi mağazalarını kurmalarını sağlayarak test ettik. Genel fikir birliği,’s Wix’i düzenlemek çok kolay’s şablonları, it’ayarlanmış şeylerin e-ticaret tarafını almak biraz daha zor.

İşte bazı düşünceleri:

Wix iyiydi çünkü daha yaratıcı özgürlük sağladı, ancak Shopify’a kıyasla ürün eklerken ve kategori oluştururken biraz daha kafa karıştırıcıydı.

Shopify ile bir platform olarak gerçek bir sorunum yoktu – ürün eklemek çok kolay ve etkili oldu. yapabilirim’Wix kadar basit olduğunu hayal et’s sürükle ve bırak arayüzü, ancak bazen sadece daha fazla yapıya ihtiyacınız var – ve burası Shopify’ın daha iyi çalıştığı yer.

Shopify, düzenleme arayüzünü ve gösterge tablosunu ayrı tutar. Düzenleyiciden uzakta ürünler ekleyebilir, satışları yönetebilir ve e-posta pazarlama kampanyaları oluşturabilirsiniz. Ve Shopify’a rağmen’editör Wix’ten daha kısıtlayıcı’s, temalar zaten satmanıza yardımcı olacak şekilde ayarlandı.

shopify editörüShopify’s editörü, çevrimiçi mağazanızda ince ayarlar yapabileceğiniz yerdir’estetik.

Sen’Shopify’ın Wix’ten daha dik bir öğrenme eğrisi olduğunu göreceksiniz. Ancak uzun vadede, bu ekstra yapı aslında tüm Online mağaza Daha kolay.

Wix vs Shopify – Kullanım Kolaylığı: Karar

Wix ve Shopify kullanım kolaylığı açısından oldukça eşittir. Saf düzenleme basitliği için, Wix’i yenmek zordur. Ödünç alma işlemi, genel süreci zorlaştıran Shopify’dan daha az arka uç kontrolü elde etmenizdir. Eğer sen’Gelişmiş bir çevrimiçi mağaza kurmak isteyen Shopify, mevcut en iyi platformdur.

Şablon Tasarımı ve Özelleştirilebilirlik

Tasarım önemlidir. Düzensiz bir dükkan penceresinden geçtiyseniz,’dükkana gitme olasılığı daha düşük, değil mi? O’Online mağazalardan farkı yok.

Her iki platform da çok çeşitli ücretsiz ve ücretli şablonlar sunar. Büyük avantajı Shopify’temaları’satış yapmanıza yardımcı olmaya hazırız.

shopify temalarıShopify’ın temaları, ücretsiz ile 180 $ arasında değişen bağımsız tasarımcılar tarafından oluşturuldu

ABD’de çevrimiçi alışverişin% 39’u artık mobil cihazlarda yapılıyor ve bu sayı sadece artıyor. Hem Shopify hem de Wix’temaları mobil uyumludur, yani mağazanız müşterinizin kullandığı tüm cihazlarda olduğu gibi çalışır.

Bağımsız tasarımcılar Shopify’ı sağlıyor’s 60+ teması günceldir ve çeşitli sektörleri kapsar. 180 $ ‘dan Shopify’dan bazıları’s ücretli temalar pahalı tarafında, ama’Mağazanızda yatırım olarak görmeniz gereken bir kerelik ödeme.

Bu arada Wix, 500’den fazla şablon sunuyor. Çoğu, özellikle e-ticaret için tasarlanmamış olabilir (orada’hala 57 s!), ancak akla gelebilecek hemen hemen tüm endüstrileri kapsamaktadır. Onlar’ayrıca düzenlemek çok kolay (bundan sonraki bölümümüzde daha fazlası), böylece herhangi birini çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirsiniz.

wix şablonlarıWix’in 500’den fazla şablonu ve özel bir Çevrimiçi Mağaza bölümü vardır.

Wix şablonlarının dezavantajı, Shopify’ın aksine, yapabilirsin’senden sonra geçiş yap’birini seçtim. Mağazanızı daha da aşağıya markalamak istiyorsanız bu zorlaşabilir.

O’Hem Shopify hem de Wix’in şablonlarında sektöre özgü özellikler sunduğunu ve bu da çevrimiçi mağazanızın tasarımını daha hızlı ve kolay hale getirdiğini belirtmek gerekir..

Özel düzenlemeler yapabilir misiniz??

Don’senin gibi hissetmiyorum’şablonunuzda özelleştirme için yeterli kapsamınız var mı? HTML (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) ve CSS (Basamaklı Stil Sayfaları) kullanarak Shopify ve Wix’te özel düzenlemeler yapabilirsiniz.

Wix Code, web uygulamalarından sayfa kaydırmaya kadar her şeyi özelleştirmenizi sağlar ve tıklatılarak erişilebilir ‘kod’ sonra ‘Geliştirici Araçları’ Wix Editör’de. Bundan sonra, sen’Wix web sitenizin görünümü üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Shopify ile,’özel düzenlemeler yapmak gerçekten çok kolay. Basitçe tıklayın ‘HTML / CSS’yi düzenleme’ Shopify Yönetici sayfasında ve’kodlamaya hazırız.

Wix vs Shopify – Tasarım: Karar

Wix, Shopify’ı tasarım için yeniyor. Tasarımdaki sadeliği,’küçük bir tüccar. Wix’s şablonları, temel bilgileri hemen yapmanıza yardımcı olacak şekilde paketlenmiştir. Ama daha güçlü bir çevrimiçi mağaza istiyorsanız’satış için optimize edilmiş, Shopify’temalar senin için.

Satış Özellikleri

Burası Shopify e-ticaret kaslarını esnetiyor. Shopify bir e-ticaret İsviçre çakısı gibi – bu’bir one-stop-e-ticaret mağazası.

Wix isn’t Shopify kadar güçlü, ancak yine de etkileyici bir dizi e-ticaret özelliğiniz var. Biz’platformlara dalacağım’ aşağıdaki farklar…

Ürün Çeşitleri

Hem Wix hem de Shopify fiziksel, dijital ve servis ürünleri satmanıza izin verir. Gördüğünüz gibi,’satış özellikleri yarışına yakın bir başlangıç.

Bununla birlikte, Wix ile servis ürünlerini satmak için bir uygulamaya ihtiyacınız olacak, Shopify ise dijital ürünler satmak için üçüncü taraf bir entegrasyon gerektiriyor. Diğer iki ürün türünü satabilme özelliği her platformda yerleşiktir.

Ürün tanıtımı

Ürünleriniz iyi görünüyorsa, satış rakamlarınız da olacaktır. Bulanık bir fotoğrafta gösterilen çevrimiçi bir şey satın alır mısınız? Bundan şüpheliyiz.

Shopify, ürünlerinizin görünümü konusunda size bir sürü özgürlük sunar. Büyük bir artı olan birden fazla varyant ile sınırsız öğe ekleyebilirsiniz. Sen yine de’ürün yakınlaştırma işlevini ve ürün videolarını etkinleştirmek için uygulamalar yüklemeniz gerekir.

Wix gerçekten ürünlerinizin parlamasını sağlar. Müşterinizi geliştirmek için yerleşik bir ürün video işlevi sunar’deneyim ve kolayca bir ürün yakınlaştırma özelliği ekleyebilirsiniz.

Ne’Dahası, Mayıs 2018’de Wix yeni ödeme özelleştirme işlevselliği getirdi. Belirgin bir ödeme sayfası oluşturmak markanız ve kârlılığınız için harikadır.

Ödeme seçenekleri

Shopify neredeyse tüm alanları kapsıyor. 100’den fazla farklı ödeme ağ geçidine izin verir, ancak’t Şu anda Square’i destekliyor. Bunun da ötesinde, kendi ağ geçidini kullanmadığınız sürece işlem ücretlerini ödemek zorunda kalacaksınız, Shopify Payments.

Wix, PayPal, Stripe ve Square dahil olmak üzere tüm geleneksel ödeme seçeneklerini destekler, ancak desteklemez’t Apple Pay ve Amazon Pay gibi dijital cüzdan ödemelerine izin verme. Wix, herhangi bir fiyat planına sıfır işlem ücreti uygulayarak Shopify’ı geri çekiyor.

Nakliye seçenekleri

Shopify sıkı bir gemi işletiyor. Ücretsiz gönderim teklifinden alternatif gönderim sağlayıcıları ile senkronizasyona kadar karmaşık gönderim sürecinin her adımında size yardımcı olur. Özetle,’Shopify ile nakliye düzenlerken asla mahsur bırakılmadı.

Wix yapmaz’Shopify ile tam olarak aynı değil. Örneğin, siparişleri izleyebilir ve her ürün için vergi kuralları belirleyebilirsiniz, ancak Wix’t yazdırılabilir nakliye etiketleri sunuyoruz ve’Küresel nakliye ödemelerinde yardımcı olacak uygulamalara ihtiyacınız olacak.

Envanter yönetimi

Senin gibi’d bekliyoruz, Shopify envanter söz konusu olduğunda tam paket. Tek veya birden fazla ürün yükleyebilir, stok yönetimi araçlarını kullanabilir, gelir raporları alabilir ve kolayca gezinebilirsiniz.

Wix, daha küçük çevrimiçi mağazalar için tasarlanmıştır. Bu, gelir raporlarına ve ziyaretçi analizlerine yardımcı olacak uygulamalara ihtiyacınız olduğu için envanter yönetiminin Shopify’dan daha sınırlı olduğu anlamına gelir. Ancak, gerçekten yararlı olan birden fazla ürün ekleyebilirsiniz..

Terk Edilmiş Sepet Kurtarma

Shopify sizin gibi satıcıların çevrimiçi satış yapmasına neyin yardımcı olduğunu bilir. Terk edilmiş alışveriş sepetini kurtarma – bu, web sitenizi terk etmiş olan müşterilere, kontrol etmeden önce hala alışveriş sepetindeki öğelerle e-posta göndermenizi sağlar.

Araştırma, kayıp satışları geri kazanarak geliri% 25 artırabileceğinizi iddia ediyor! Sızdıran bir teknede delikleri kapatmak gibi düşünün.

Şu anda, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma yalnızca üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla Wix ile kullanılabilir. O’Shopify ile entegre etmek çok daha basit.

Temel Shopify planları Terk Edilmiş Sepet Kurtarma, indirim kodu oluşturma ve çok kanallı entegrasyon sağlar (son nokta hakkında daha fazla bilgi).

Shopify planınızı yükseltin ve siz’hediye kartlarının ve ayrıntılı raporların kilidini açacağız, ayrıca gelişmiş üçüncü taraf nakliye ücretleri.

Vergi Ayarları

Wix, vergileri etkinleştirmenize ve devre dışı bırakmanıza, ürün fiyatına vergi eklemenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. O’gerçek zamanlı vergi oranlarını hesaplamanıza yardımcı olan otomatik bir vergi yazılım programı olan Avalara uygulamasını yüklerseniz en iyisi.

Senin gibi’diyelim, Shopify vergi ayarlarınız üzerinde size tonlarca kontrol sağlıyor – Shopify’ı zamanınızı boşaltmak ve beyin ağrısını azaltmak için otomatik olarak genel vergi hesaplamalarını yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz..

Shopify Plus müşterileri, hem vergi hesaplamalarınızı hem de vergi dosyalama işlemini otomatikleştiren Avalara AvaTax’a da erişebilir.

Wix vs Shopify – Satış Özellikleri: Karar

Shopify, satış özellikleri açısından açık seçenektir, ancak bağlam anahtardır. Wix, çevrimiçi satış yapmak için gerekeni içerir. Eğer yapmazsan’Bir iş kurmak veya yığın ürün satmak istemiyorsanız, Wix’in sadeliğinin tadını çıkaracaksınız – ancak daha karmaşık çevrimiçi mağazalar için Shopify en iyisidir.

Pazarlama Özellikleri

Shopify, pazarlama için üçüncü taraf uygulamalarına büyük ölçüde güvenir. Bu size çok fazla esneklik verse de,’iki platform etrafında adil uçan pek çok uygulama ile karşılaştırmak zor.

Diğer taraftan, Wix, Wix Ascend ile e-ticaret pazarlama oyununu değiştirdi. Hepsi bir arada pazarlama çözümü olan Ascend, ayrı bir abonelik olarak kullanılabilir ve pazarlama kampanyalarınızı tek bir yerden kolayca yönetmenize olanak tanır.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Shopify ve Wix arasındaki bir anlaşma kırıcı Shopify’s çok kanallı entegrasyon. Burası mağazanızı Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarına ve Amazon ve eBay gibi pazarlara bağlayabileceğiniz yerdir..

Bugünlerde insanların% 48’i’s ürün arayışları pazarlarda başlar. O’Shopify’ın farklı kanallarda satış yapmanıza izin verdiği harika ve’Wix’in yapabileceği bir şey’t eşleşmesi.

E-posta Kampanyaları

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Wix Ascend size pazarlama ile ilgili her şeyi tek bir yerden kontrol etme imkanı verir. Ascend aboneliği olmadan ayda üç e-posta kampanyası gönderebilmenize rağmen, abone olursanız premium özellikler ve çok daha yüksek kampanya kotası alırsınız.

Shopify ile yönetici sayfasından e-posta kampanyaları oluşturabilirsiniz. Ancak, daha fazla esneklik için Omnisend Email Marketing ve Privy gibi bir dizi uygulamayı entegre edebilirsiniz.

Blog

Wix, kolaylıkla güzel bloglar oluşturmanızı sağlar. Gerçekte, karşılaştığı tek engel arşiv işlevselliğidir (kullanıcıların okumak için eski gönderileri kaydetmek). Yine de, bu nispeten benzersiz işlevi gerçekten istiyorsanız,’yine de WordPress gibi bloglamaya özgü bir araç kullanarak daha iyi.

Shopify bloglama alanında kötü bir performans sergiliyor. Yerleşik analitik özelliği, sosyal yer imi ve blog’a özgü arama özelliği yoktur. Genel olarak, blog teklifleri kasvetli.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, mağazanızın arama motoru sıralamalarında güçlü bir konumda görünmesini sağlama pratiğidir.

Hem Shopify hem de Wix şunları kolaylaştırır:

 • Meta başlık / açıklama ekleyin ve düzenleyin – Google’da görünen başlık ve metin
 • URL salyangozlarını özelleştirin – alan adınızdan sonra gelen metin; www.websitebuilderexpert.com“/ E-ticaret web sitesi-inşaatçılar / karşılaştırmalar / wix-vs-Shopify /”
 • Resimlere alternatif metin ekleyin – resimlerinizin gerçekte neyi tasvir ettiğini anlamak için Google’ın okuduğu metin
 • İle ilgili daha fazla yardım alın ‘SEO en iyi uygulaması’ istemleri

Ancak, Wix’in kenarı burada. Shopify’ın sunmadığı popüler kelimeler veya kelime öbekleri öneren anahtar kelime desteği sunar.

Wix vs Shopify – Pazarlama Özellikleri: Karar

Wix pazarlama turunu kazandı! O’çok yakın, ancak Wix sadece Shopify’dan daha fazlasını sunuyor – özellikle Wix Ascend’in üstün bloglama özelliklerini ve gücünü ve sadeliğini düşündüğünüzde, tüm pazarlama araçlarınızı tek bir yönetilebilir yerde sunuyor.

Uygulama Mağazaları

Uygulamaları entegre etmek, mağazanızı desteklemeye yardımcı olacak daha fazla araca ve özelliğe erişmenizi sağlayarak çevrimiçi mağazanızdan yararlanabilir’s performansı. Hem Shopify hem de Wix, e-ticaretin tüm alanlarına yardımcı olmak için çeşitli ücretsiz ve ücretli entegrasyonlar sunan uygulama mağazalarına sahiptir..

Shopify’App Store size mağazanızı büyütmek için daha geniş bir alan sağlar. Bir müşteri istek listesi ekleyebilir, dropshipping kurabilir, ürün incelemeleri ekleyebilir ve para birimi dönüştürme kullanabilirsiniz – ve’sadece başlangıç!

E-ticarete özgü uygulamalar için Wix mağazası Shopify ile eşleşemez. Ancak, tüm Wix çevrimiçi mağazaları için Ecwid’i iyice öneriyoruz. Bu uygulama, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları ve global gönderim ödemeleri gibi güçlü özelliklere erişmenizi sağlar.

Wix vs Shopify – Uygulama Mağazaları: Karar

Shopify, e-ticaret entegrasyonları açısından Wix’ten daha iyi bir uygulama mağazasına sahiptir, sadece seçim için daha fazla şey var. Wix, daha küçük çevrimiçi mağazalar için uygundur, ancak daha büyük ve daha iyi e-ticaret işlevselliği için (küresel nakliye ödemeleri gibi), Ecwid uygulamasını entegre edebilirsiniz.

Analytics ile Performansı İzleme

Web sitenizi takip etme’performansı önemlidir. Ne olduğunu ve olmadığını göstererek işinizi büyütmenize yardımcı olur.’çalışma!

Her iki platform da müşterilerinize neler yaptığına dair mükemmel bir fikir veren Google Analytics’e erişim sağlar. Bu, daha fazla nakit kazanmak için web sitenizi nasıl özelleştireceğinizi tam olarak bildiğiniz anlamına gelir.

O’Wix için bunu belirtmeye değer’Google Analytics’i kullanmak için bir e-ticaret fiyat planında olmanız gerekir – ancak Shopify ile’tüm planlarda mevcut.

Shopify, müşteri davranışı, stok seviyeleri ve dönüşüm izleme gibi birçok yerleşik analitik özelliğiyle ekstra yol kat ediyor. Yani öyle değil’hangi platformun kazandığını görmek için fazla analiz yapmayın.

Wix ve Shopify – Analytics: Karar

Shopify, Wix’ten daha yerleşik analiz özellikleri sunar ve bu turu açıkça kazanır. Wix ayrıca’t Alt alan olmadan kişiselleştirilmiş bir URL’ye ihtiyacınız olduğu için ücretsiz plandan Google Analytics’e erişim izni vermeyin, böylece’bir e-ticaret planına geçmeniz gerekecek.

Müşteri desteği

Eğer sen’Wix ve Shopify arasında sıkışıp kaldığınızı, destek düzeyini düşünün’ihtiyacım olacak.

Her iki platform da şunları sunar:

 • Telefon ve e-posta desteği
 • Sosyal medyada özel yardım hesapları
 • Forumlar ve yardım merkezi

Shopify’s telefon desteği 7/24. Ayrıca canlı sohbet desteği sunuyor – Wix’in şu anda sunmadığı bir özellik’sahip değilsin.

Mağazanız sabah saat 4’te sorun yaşıyorsa, hemen destek sağlanabilmesi çok önemlidir.

shopify yardım merkezi

Wix’te büyük bir nokta’onun lehine editör yardımcısıdır. Bir rehber ve mağazanız arasında ileri geri tıklamak sinir bozucu olabilir, ancak Wix ile doğrudan düzenleyiciden yardım alabilirsiniz.

Farenizi düzenleyicinin üzerine getirin’s soru işaretleri ve ortak sorunlara cevap küçük konuşma balonları getirmek. Shopify’da bu işlem daha karmaşıktır ve ayrı bir sayfayı ziyaret etmenizi gerektirir.

wix editörü yardımWix’s kullanışlı editör yardımı hızlı cevaplar için mükemmel ve sonra.

Wix’Yardım Merkezinde sizi destekleyecek yüzlerce makale ve video bulunmaktadır. Düzen Shopify’dan daha net’s Yardım Merkezi’t video içermez. Bununla birlikte, her iki merkezde de sorularınızı cevaplamak için fazlasıyla yeterli bilgi var.

Wix vs Shopify – Müşteri Desteği: Karar

Genel olarak, Wix Shopify’dan daha iyi müşteri desteğine sahiptir. Shopify ile 24 saat destek vermek harika, ama’s Wix kalitesi’s kazanan kazanır. Doğrudan editörde daha kapsamlı bir yardım merkezi ve destek Wix kenarları Shopify anlamına gelir.

Paranın Değeri

Hiçbir Wix vs Shopify karşılaştırması fiyatlandırmaya bakmadan tamamlandı. İzin Vermek’s hangisinin paranızı daha iyi bang sunuyor.

Wix Fiyatlandırması

Çevrimiçi satış yapmanıza izin veren üç Wix planı:

 • İş Temelleri – Aylık 20 ABD doları
 • Business Unlimited – 25 $ / ay
 • İş VIP – Aylık 35 ABD doları

wix fiyatlandırma

Tümünde sınırsız bant genişliği, 20GB-50GB depolama alanı ve 300 $ ‘lık reklam kuponları bulunur. Wix’e yükseltme’s Business VIP planı size öncelikli yanıt ve VIP desteği sağlar.

Shopify Fiyatlandırması

Shopify’s üç ana fiyatlandırma planı:

 • Temel Shopify – 29 $ / ay
 • Shopify – 79 $ / ay
 • Gelişmiş Shopify – 299 $ / ay

O’Squarespace’ten biraz daha pahalı, ama Shopify kolayca karşılığı değer. Müşteri Puanı araştırmamızda test ettiğimiz tüm e-ticaret platformlarından Shopify en iyi!

Shopify Planınızda% 20’ye kadar tasarruf edin

İndirimleri seviyor musunuz? Kim yapmaz’t? Neredeyse kurtarabilirsin Yıllık 190 $ iki yıl boyunca kaydolursanız Shopify Planında veya Yılda 94 $ ibir yıllığına kaydolursan.

Bu tasarrufları ev faturalarına koyabilirsiniz, birisi’kolej fonu veya tatil potunuz!

shopify fiyatlandırma

Sensiz’büyük bir mağaza yeniden, Shopify Temel ihtiyaçlarınızı karşılamak mümkün olacak. Sen’ll indirim kodları, sınırsız ürün ve depolama ve çok kanallı entegrasyon olsun. Shopify veya Advanced Shopify’a yükseltme size daha iyi analitik ve raporlama sağlar.

Nasıl Karşılaştırırlar??

En adil karşılaştırma Wix arasında’s Sınırsız İş ve Shopify Basic’benzer şekilde yeniden fiyatlandırıldı. Bunlar, bakmanız gereken iki plan.’İlk çevrimiçi mağazanızı yeniden oluşturma. Wix Business Unlimited daha ucuza geliyor Basic Shopify için ayda $ 25’a karşılık ayda $ 25’da.

Her iki plan da çevrimiçi olmak ve satış yapmak için harika bir yoldur. Hangisi sizin için doğru ise işletmenizin ölçeğine ve hırsınıza bağlı olacaktır.

Wix para için harika bir değer sunuyor. Birkaç Starbucks kahvesi ve sandviç fiyatı için, e-ticaret araçları, barındırma, güvenlik, depolama ve ayda 2 milyon ziyaretçiyi işleyecek yeterli bant genişliği elde edersiniz. Eğer sen’Bütçeyle çalışıyorsanız veya işleri basit tutmak istiyorsanız, Wix mükemmel bir seçenektir.

Wix vs Shopify – Paranın Değeri: Karar

Shopify para için Wix daha iyi değer sunuyor. Standart olarak dahil edilen aletler nedeniyle, Shopify daha iyi yatırımdır tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı planlıyorsanız. Mağazanız ne kadar gelişmişse, Shopify planında olmaktan o kadar keyif alacaksınız. Ancak Wix eCommerce, yeni çevrimiçi satıcılar için mükemmel bir giriş seviyesi platformudur.

Wix ve Shopify Alternatifleri Hakkında?

Online mağazanızı oluşturmak söz konusu olduğunda, Wix ve Shopify’ın her ikisi de harika seçeneklerdir. Ama ikisi de size seslenmiyorsa, keşfedilecek çok sayıda alternatif var. Aşağıda, biz’hızlı bir şekilde üç harika alternatif sunacak…

BigCommerce

Büyük iş hedefleri? BigCommerce tam size göre. O’Test ettiğimiz herhangi bir platformun en iyi ve en iyi yerleşik özelliklerini sağlayan hızlı büyüyen şirketler için en iyisidir. Yıllık 1 milyon dolara kadar kazanç sağlayan mağazalar için en yüksek fiyat planıyla çevrimiçi mağazanızı bir e-ticaret imparatorluğuna dönüştürmenize yardımcı olabilir..

Squarespace

Tasarımdan memnun musunuz? Squarespace, çevrimiçi mağazanızın gerçekten öne çıkmasına yardımcı olacak en şık şablonlara sahiptir. Ayrıca harika yerleşik özelliklere ve güçlü bir envanter sistemine sahiptir, ancak’daha yaratıcı beceriler gerektirdiğinden, e-ticaret işlevselliğine sahip diğer web sitesi oluşturucularına kıyasla kullanımı nispeten zor.

Weebly

Maliyet bilinci? Weebly para seçeneği için en iyi değerdir. O’de kullanımı gerçekten kolay, bu yüzden’Güzel bir web sitesi oluşturmak ve yan tarafta birkaç ürün satmak isteyen çok fazla teknik beceriye sahip olmayan kullanıcılar için mükemmeldir. Daha karmaşık bir şey için, başka bir yere bakmalısın.

Çevrimiçi mağaza oluşturmanın en iyi 5 yolu veya en iyi 7 e-ticaret platformu karşılaştırmamıza neden göz atmıyorsunuz??

Veya, eğer’Wix ve Shopify’ın diğer rakiplere karşı ücretini görmek için aşağıdaki incelemelere göz atın:

 • Wix vs Weebly – inşaatçıların savaşı.
 • Shopify ve Squarespace – sofistike envanter, sofistike tasarımla buluşuyor. Kim kazanacak?

Wix vs Shopify: Genel Galip

Wix vs Shopify iki mükemmel çevrimiçi mağaza üreticisi arasındaki bir savaştır. Hangisini seçtiğiniz e-ticaret işinizden ne istediğinize bağlıdır.

Kendinize sorun: düzenli bir kullanıcı mısınız, yoksa bir e-ticaret girişimcisi misiniz??

Shopify bazı dünyalarla çalışır’Budweiser ve Tesla Motors gibi en büyük işletmeleri. O’tam zamanlı işletmeler için daha iyi.

Wix, sınırlı sayıda ürünü kaydırmak isteyen kişiler için daha iyidir, Shopify küçük mağazaları büyük işletmelere kadar destekleyebilir. Shopify sadece çevrimiçi mağazalar oluşturmak için uygundur, oysa Wix çevrimiçi satış yapmak için de uygundur’t sitenizin ana odağı.

Bunu akılda tutarak, hangisini seçmelisin? İzin Vermek’Sizin için en iyi olanı seçmeye dair bazı son işaretçiler vermeden önce, karşılaştırmamızla hangi üreticinin daha iyi performans gösterdiğini özetleyelim..

Wix ile ShopifyKullanım kolaylığıtasarlamakSatış ÖzellikleriPazarlama ÖzellikleriUygulama MağazalarıanalitikYardım ve DestekParanın Değeri
Wix ile web sitenizin ön ucunu düzenlemek’Daha kolay olmayın, ancak arka uçta yaratıcı kontrolünüz yokShopify tüm alanlarda, özellikle de envanterinizi yönetirken, kullanımı kolaydır
Düzenlemesi gerçekten kolay olan hoş şablonlar; daha küçük çevrimiçi mağazalar için idealYalnızca çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış mükemmel şablonlar sunar
Fiziksel, dijital ve servis ürünleri satmanıza izin verir, ürünlerinizin parlamasını sağlar, ancak genel olarak oldukça basit satış araçlarına sahiptirMarket’mükemmel yerleşik analitik ve envanter yönetimi araçları dahil en iyi satış özellikleri
Özellikle bloglarda harika pazarlama özellikleriShopify’Sosyal medya entegrasyonu harika bir teklif ve SEO için güçlü bir performans sergiliyor
Büyük uygulama mağazası, ancak Shopify’dan daha az e-ticarete özgü entegrasyonlar sunuyorSitenizi güçlendirmeye yardımcı olacak sonsuz e-ticaret entegrasyonlarına sahip başka bir büyük uygulama mağazası’s satışları
Şirket içi basit analizler ve ayrıca Google Analytics izlemeye erişim Mağazanızı takip etmek için Google Analytics’e ve daha gelişmiş yerleşik analiz özelliklerine erişim’başarısı
E-posta, sosyal medya ve telefon desteği ile inanılmaz faydalı bir forum. Ayrıca benzersiz bir yerinde düzenleyiciye sahiptir7/24 telefon ve canlı sohbet desteği, ancak desteklenmiyor’t yerinde düzenleme yardımı yok
Ücretsiz bir mağaza oluşturabilir, ancak kullanıcıların gerçekten satmak için üç uygun fiyatlı e-ticaret planına geçmeleri gerekirEğer para için büyük bir değer’işinizi büyütmek istiyoruz. Ayrıca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor

Wix, markalaşma ve pazarlamaya odaklanan küçük çevrimiçi mağazalar için en iyisidir. O’Sağlam satış araçlarını mükemmel özelleştirmeyle birleştirerek e-ticarete genişleyen web siteleri için idealdir. Shopify, diğer taraftan, her büyüklükteki mağazayı başarıya doğru yönlendirmek için tasarlanmıştır ve bunu kanıtlamak için elektrikli araçlara sahiptir.!

Shopify daha pahalı, ama sen’çok daha iyi satış özellikleri, özel e-ticaret şablonları ve mağazanız üzerinde nihai kontrol için ödeme yapmak. Wix daha ucuzdur ve daha küçük işletmeler için uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir, ancak siz’Mağazanız için aynı özel hizmeti almıyorsunuz.

Peki Wix veya Shopify’ın sizin için doğru olup olmadığına nasıl karar verirsiniz??

Buraya’yardım etmek için hızlı bir kural:

 • İşleri basit tutmak ve 10’dan az ürün satmak istiyorsanız Wix’i seçin.
 • 10’dan fazla ürün satmak veya genellikle e-ticaret işinizi büyütmek istiyorsanız Shopify ile gidin.

Neden Shopify yerine Wix’i Seçmelisiniz??

 • Birkaç ürün satan web siteleri için uygundur
 • Çok yaratıcı kontrol
 • Diğer şablonlar
 • Daha iyi blog özellikleri
 • Ücretsiz bir mağaza oluşturabilir

Neden Wix yerine Shopify’ı Seçmelisiniz??

 • Daha büyük işletmeler için uygundur
 • Facebook ve daha birçok alanda çok kanallı satış
 • Piyasadaki en iyi satış araçları
 • Yerleşik analiz araçları
 • Daha fazla ödeme ağ geçidini destekler

Çok yönlü bir e-ticaret platformu olarak Shopify daha iyi bir web sitesi oluşturucusudur. Daha kaliteli satış özelliklerine, daha fazla ödeme seçeneğine sahiptir ve.

Bu, masa üstü bir e-ticaret eşleşmesidir. Hangisini seçerseniz seçin, çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olabilir ve edersiniz.

 • Shopify’ı Ücretsiz Deneyin
 • Wix Ücretsiz’i deneyin

Wix ve Shopify: SSS

Wix veya Shopify işletmeler için daha mı iyidir??

Eğer sen’Sadece online satış amacıyla bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, Shopify daha iyi bir seçimdir. Wix, orada burada tek ürün satan temel web siteleri için mükemmel, ancak gerçek e-ticaret için mükemmel, Shopify gibi güçlü bir platforma ihtiyacınız var.

Ne’daha ucuz, Wix veya Shopify?

Wix ile Shopify’dan daha düşük bir maliyetle çevrimiçi satış yapabilirsiniz. Wix ile’s Business Basic planı, çevrimiçi olarak 20 $ / ay kadar az bir fiyata satabilirsiniz’s ucuz planı 29 $ / ay. Shopify 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip, bu yüzden satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Shopify ve Wix üzerinde kod yazabilir miyim?

Evet! Shopify, Shopify’da gelişmiş özelleştirmeler yapmak için erişebileceğiniz kendi Sıvı adlı kendi şablon diline sahiptir.’temaları. Wix koduna Wix üzerinden erişilebilir’s editörü ve ayrıca şablonlarında gelişmiş değişiklikler yapmanıza izin verir.

Wix ve Shopify çok dilli bir kapasiteye sahip mi??

Wix, aynı sayfanın farklı dillerde birden çok sürümünü ayarlamanıza olanak tanır – aslında bunu yapmayı çok kolaylaştırır. Bir düğmeyi tıklayarak metni, bağlantıları, SEO ayarlarını ve Wix Mağazalarını çevirebilirsiniz. Shopify ayrıca GTranslate gibi çok dilli uygulamalar da sunar, ancak bunlar’t oldukça kullanıcı dostu.

Wix ve Shopify’da indirim işlevi var mı?

Evet! Hem Wix hem de Shopify ile müşterileriniz için indirim kodları oluşturabilirsiniz. Ancak Wix ile bunun belirli bir miktar para olması gerekiyor. Shopify yüzde indirim sunabileceğiniz için burada biraz daha gelişmiş.

Wix’te ürün satabilir miyim?

Evet. Wix çevrimiçi mağazanızı ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz, ancak’Ürünleri satmak için üç e-ticaret planından birine yükseltmeniz gerekecek. Bu premium planlar şunlardır: Temel (20 $ / ay), Sınırsız (25 $ / ay) ve VIP (35 $ / ay).

SEO, Wix veya Shopify için daha iyidir?

Wix sadece kenarlarından. Her iki platform da meta başlıkları, meta açıklamaları ve URL salyangozlarını düzenlemenize izin verecektir – ancak Wix, anahtar kelime desteği sunarak ekstra yol kat eder. Wix ayrıca, sitenizin çevrimiçi olarak daha fazla aramada görünmesine yardımcı olabilecek Shopify’dan daha güçlü blog özellikleri sunar..

Wix ve Shopify temaları mobil uyumlu?

Evet. Wix’in e-ticaret özelliklerine sahip 71 şablonu bulunurken, Shopify’ın 140 ücretsiz tema ile 180 $ ‘a satın alabileceğiniz 10 ücretsiz teması ve 50’den fazla ücretli seçeneği vardır. Her platform tarafından sağlanan her tema mobil uyumludur, bu nedenle mağazanız her boyutta ekranda iyi görünecektir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map