Wix vs Weebly vs Squarespace: Büyük Üçlerin Savaşı

wix vs weebly vs kare özellikli görüntüYapmasan bile’Web sitesi oluşturma ile ilgili ilk şeyi bilmiyorsun,’muhtemelen büyük üçünü duymuşsunuzdur: Wix,Weebly, ve Squarespace.


Bu web sitesi oluşturucuları pazara hakim olma, TV ekranınızda, sosyal medya feed’lerinizde ve YouTube reklamlarında başarılı bir şekilde ilerledi. Her birinin sunduğu tonlarca harika özellik var ve web sitesi oluşturucu şöhret salonunda yerini aldı – bu yüzden nasıl seçmek istersiniz??

o’geldiğimiz yer. Amacımız, hayatınızı kolaylaştırmak için özenle yürütülen araştırmamızı kullanmaktır. Biz’Her bir inşaatçıyı kullanım kolaylığı, para değeri ve tasarım esnekliği gibi alanlarda denedik, test ettik ve analiz ettik, böylece size mümkün olan en iyi sonuçları verebiliriz. Buraya’Üç platformun nasıl karşılaştırıldığına hızlı bir bakış:

Wix, araştırmamıza en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucu olarak çıktı, ve kafa kafaya savaş royale kazanan. Ama neden bu kadar başarılı oldu? Ve Weebly ve Squarespace karşılaştırmaları?

Wix, Weebly ve Squarespace’i diğer web sitesi kurucularına karşı mı çıkarmak istiyorsunuz? Daha fazla platformu karşılaştırmak için en iyileri içeren makalemize gidin. 1

Wix vs Weebly vs Squarespace: Artıları ve Eksileri

Wix Artıları Wix Eksileri
En iyi çok yönlü web sitesi oluşturucu doesn’t site yayına girdikten sonra şablonlar arasında geçiş yapmanıza izin verir
Kullanım kolaylığını tonlarca yaratıcı kontrolle birleştirir Depolama alanı eksikliği
Weebly Artıları Weebly Eksileri
Bir web sitesini ölçeklendirmek için en iyi özellikler Sürükle ve bırak özelleştirme sınırlıdır
En ucuz başlangıç ​​planı Yapabilmek’t Weebly desteğiyle iletişim kurmadan web sitenizi geri yükleme
Artıları Artıları
Herhangi bir web sitesi oluşturucusunun en iyi kalite özellikleri Nispeten pahalı fiyat planları
Tasarım ve esneklik açısından en iyi şablonlar Uygulama mağazası yok

Daha fazla bilgi

 • Bu inşaatçıların, En İyi Genel Web Sitesi Oluşturucuları
 • Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosuna gidin en iyi markaları ve temel özellikleri karşılaştırmak

2

Ne’Wix, Weebly ve Squarespace Arasındaki Fark?

Wix, Weebly ve Squarespace, tek bir kod satırı bilmenize veya web tasarımında bir dereceye sahip olmanıza gerek kalmadan kendiniz bir web sitesi oluşturmanıza izin verir. Bu inşaatçılar profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmak için kolay ve uygun fiyatlı bir yol sunar.

Ne olmuş yani’s aralarındaki fark?

Wix tam bir sürükle ve bırak kurucusudur.’kullanımı kolay ve çok yaratıcı kontrole sahiptir. Weebly ve Squarespace ayrıca sürükle ve bırak yöntemiyle de kullanılabilir, ancak’t Wix ile mümkün olan her şeyi sürükleyin. Weebly, tasarımınızı yönlendiren daha fazla yapıya sahipken, Squarespace daha teknik bir düzenleme stili ve çok sayıda yaratıcı özgürlük sunuyor.

Bunlar karar vermenizi etkileyebilecek farklılıklardan birkaçıdır. Ama bu faktörler sizin için ne anlama geliyor?? Buraya’Her bir inşaatçının kim için en iyi olduğuna dair kısa bir özet…

 • Wix: Çok sayıda yaratıcı kontrol arayan yeni başlayanlar için harika, en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucu
 • Weebly: küçük işletmeler ve portföyler için en iyisi, yapılandırılmış tasarımlarla yeni başlayanlar için uygun
 • Squarespace: yüksek kaliteli tasarımlar ve özellikler arayan reklam öğeleri için en iyisi

Daha fazla bilgi

 • Kimin kazandığını görün Wix vs Weebly Karşılaştırması
 • Weebly veya Squarespace’in sizin için mükemmel bir eşleşme olup olmadığını öğrenin karşılaştırması Weebly vs Squarespace: A Battle of Brains and Beauty
 • Wix ve Squarespace arasında parçalanmış? Wix vs Squarespace Karşılaştırmamızı okuyun tam bir arıza için
 • En iyi web sitesi oluşturucularını karşılaştırın Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu

3

Kullanım kolaylığı

Web siteleri oluşturmak gerekir’t Sadece teknoloji meraklısı insanlar için mümkün – deneyiminiz ne olursa olsun yeni başlayanlara ve profesyonellere açık olmalıdır. Sen yapma’Wix, Weebly veya Squarespace’i kullanmak için herhangi bir kod bilmeniz gerekmez. Ancak bunun dışında, kullanımı ne kadar kolay?

Araştırmamızın bir parçası olarak, her kurucuyu kendimiz deniyoruz ve daha sonra diğer insanları da test etmelerini sağlıyoruz. Buraya’bulduklarımız, artı her oluşturucu hakkında kullanıcılarımızdan bazı düşünceler. Yani yapmıyorsun’Sadece bunun için sözümüzü almak zorundayım!

Wix

Wix, üçünün en kolay kullanımı. O’herhangi bir yaratıcı kontrol ödün vermeden en acemi dostudur. Basit sürükle ve bırak editörü, tamamen kişiselleştirilmiş bir web sitesi kolayca oluşturabileceğiniz anlamına gelir: metin kutuları ve videolar ve düğmeler gibi diğer harika özellikleri seçin ve bunları sayfanızda istediğiniz yere sürükleyin.

Bir web sitesini hazırlayıp oldukça hızlı bir şekilde çalıştırabileceğinizi düşünüyorum, kodlamak için çok zaman alacağım birçok yetenekle.”

Sizin için bir web sitesi oluşturmak için Wix ADI’yi (Yapay Tasarım Zekası) da kullanabilirsiniz., sadece beğendiğiniz renkleri ve temaları seçerek ve web sitenizin adı ve amacı gibi bilgileri girerek. Sitenizi hâlâ düzenleyebilir veya tam kontrol için Wix Editör’e taşıyabilirsiniz, ancak sitenizi’web sitenizi kurmanın süper hızlı ve kolay bir yolu.

wix web sitesi oluşturucu kullanım kolaylığıWix, web sitenizi kurmayı çok kolaylaştırır. Bir şablonu düzenlediğiniz Wix Editör veya birkaç dakika içinde sizin için kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturan Wix ADI arasında seçim yapabilirsiniz..

Weebly

Weebly aynı zamanda çok başlangıç ​​dostu. Şablonları, tasarımınızı yönlendirmenize yardımcı olacak şekilde yapılandırılmıştır, Wix’ten daha kısıtlayıcı, ancak daha az ezici. O’Wix kadar sezgisel değil,’Alışmak çok uzun sürmez. Eğer yapmazsan’t Tasarım hakkında çok fazla düşünmek istemiyorum, Weebly iyi bir seçim.

“Çok sezgisel, anlaşılır. O’temelde daha yapılandırılmış bir Wix gibi ama daha az alternatif özelliklere sahip. Kullanımı çok kolaydı.”

Squarespace

Squarespace, bu üç inşaatçıdan en zor olanıdır. Ama o’hala roket bilimi olmaktan uzak – Wix ve Weebly’nin toplam basitliğinden daha iyi anlaşılması biraz daha uzun sürüyor.

Biraz teknik güveni olanlar, hatta biraz sabrı olanlar için mükemmel, Squarespace size en yakın olanıdır’bir geliştirici kullanmadan profesyonelce tasarlanmış bir web sitesine ulaşacaksınız.

“Squarespace, tek seferde sizin için çok şey bir araya getiriyor, ki bence harika. İnanılmaz görünüyor.”

Kullanım Kolaylığı – Karar:

Wix, kullanımı en kolay web sitesi oluşturucusudur. Sürükle ve bırak tasarımı ve ayrıca Wix ADI kullanma seçeneği, yaratıcı kontrolden vazgeçmeden onu gerçekten yeni başlayanlara dost hale getiriyor. Weebly basit ama daha kısıtlayıcıyken, Squarespace üçünden en teknik olanı ve Weebly ortada bir yerde oturuyor.

Daha fazla bilgi

 • Wix ADI şirketi ile ilgileniyor musunuz?? Wix Editör ve Wix ADI karşılaştırmamıza göz atın hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmak için!
 • En iyi web sitesi oluşturucularını yan yana görmek ve kullanım kolaylığından fiyat planlarına kadar derecelendirmelerini karşılaştırmak istiyorum? Yan yana karşılaştırma için Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosuna bir göz atın.

4

Tasarım Esnekliği

Bir kitabı kapağına göre yargılamamalarını söylüyorlar, ancak web sitelerini tasarımlarına göre değerlendiriyoruz. Hiç bir web sitesine gittiniz, düzeni çok kafa karıştırıcı buldunuz, hayal kırıklığına uğradınız ve sayfadan ayrıldınız mı? Don’t senin web siten olsun!

Wix, Weebly ve Squarespace, sitenizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olacak şablonlara sahiptir.’kendinden emin bir tasarımcı veya don’t Slayt gösterilerinizden banner’larınızı bilmeniz gerekir. Ancak şablonunuzu kişiselleştirmek ne kadar kolay? Mobil cihazlarda nasıl görünecek? Ve daha sonra tasarımınızı değiştirmek isterseniz fikrinizi değiştirebilir misiniz??

Wix 500’den fazla şablon ndan şeçmek, yeni tasarımlar, sıfırdan başlayacak boş şablonlar ve 16 farklı kategori ‘iş‘ ve ‘fotoğrafçılık‘. O’web siteniz için mükemmel şablonu bulmak kolay.

wix vs weebly vs kareler wix şablonlarıWix, bir dizi farklı endüstri ve temayı kapsayan 500’den fazla şablona sahiptir. Yeni tasarımlara, en popüler şablonlara veya gibi kategorilere göre arama yapabilirsiniz. “Yaşam Tarzı Blogu”.

O’platformu kullanarak Wix şablonunuzu özelleştirmek gerçekten çok kolay’s basit sürükle ve bırak düzenleme aracı. Videolar, resimler veya iletişim formları gibi istediğiniz özellikleri seçin ve sayfanızda istediğiniz yere bırakın.!

Tüm Wix şablonları mobil uyumludur, yani yapmıyorsun’Eksik olan biri için endişelenmenize gerek yok. Wix’in ana dezavantajı esnekliğidir – sitenizin tasarımı üzerinde tamamen yaratıcı özgürlüğünüz varken, yapabilirsin’t Web siteniz yayına girdikten sonra şablonunuzu değiştirmeyin.

Öte yandan Weebly, şablonları istediğiniz zaman değiştirmenize izin verir. Sitenize yeniden marka vermek veya sadece bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu gerçekten yararlıdır!

Var 35 Weebly temaları ndan şeçmek – Wix ile elde ettiğinizden çok daha küçük bir seçim – ancak göz atmanıza yardımcı olacak birçok farklı kategoriniz var. Basit, çekici tasarımlarla,’sevdiğiniz bir tasarım bulduğunuzdan emin olun.

weebly web sitesi oluşturucu temalarıWeebly, çevrimiçi mağazalardan portföylere ve bloglara kadar çeşitli sektörleri kapsayan 30’dan fazla temaya sahiptir. Temanızı seçmeden önce önizleyebilirsiniz.

Temanızı seçmeden önce önizleyebilirsiniz ve Weebly temaları takip etmenizi gerçekten kolaylaştırır’bunları son görüntülenen bir listeye kaydederek deniyorsunuz. Wix gibi, tüm Weebly temaları mobil uyumludur.

Ayrıca Weebly’yi canlandırabilirsiniz’temaları oluşturun ve bunları kendiniz yapın. Oluşturucu, Wix ile aynı sürükle ve bırak düzenleme stilini kullanarak web sitenizi kişiselleştirmenizi kolaylaştırır. Hatta bir site oluşturmak için kod kullanabilirsiniz’gerçekten eşsiz Weebly Kod Düzenleyicisi’ni kullanma!

Weebly’temaları Wix’ten daha yapılandırılmış’s. Bazıları bunu hoş bir rahatlama bulabilirken, diğerleri sınırlamalarında hayal kırıklığı dile getirdi. Bu gerçekten tasarımınız üzerinde ne kadar kontrol istediğinize bağlıdır.

Çok fazla kontrol ve gerçekten yüksek kaliteli tasarım istiyorsanız, Squarespace, alabileceğiniz en iyisidir.

kare kalite tasarımSquarespace, hepsi şirket içi tasarımcılar tarafından oluşturulan yüksek kaliteli şablon tasarımlarıyla gurur duyuyor

Squarespace, göz atmanız ve seçim yapmanız için çarpıcı bir şablon koleksiyonuna sahiptir. Rakip Wix’e yüzlerce sahip olmayabilir, ancak her biri inanılmaz bir standarda göre tasarlanmıştır.

Uzmanlarımız şablonları her açıdan incelemelerini istedik – ve marka ve tasarımdan kullanıcı deneyimine kadar her konuda en iyi notları aldılar.

Kategoriye göre, hatta sitenizin amacını girerek arama yapabilirsiniz – örneğin,, “Fotoğraf portföyümü paylaşmak için” – ve size uygun sonuçlar verecektir. Her bir tasarımın önizlemesini yapabilir ve hatta en iyi seçimlerinizi favori olarak kullanabilirsiniz.

kare şablonlarıSquarespace, kategoriler, arama çubuğu ve her şablonun yararlı açıklamalarıyla mükemmel tasarımınızı bulmanızı kolaylaştırır.

Seçim çok zorsa, yapma’t endişelenmeyin – şablonunuzu istediğiniz zaman değiştirebilir, hatta üzerinde çalışmak için birden fazla şablon yükleyebilirsiniz. Biz’kesinlikle sadece birini seçmek için mücadele ediyorum!

Her Squarespace şablonu mobil uyumludur ve web sitenizi temel almanız için size profesyonel, şık ve modern bir estetik sunar’s üzerinde tasarım. Sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak veya hatta kodlama yoluyla sitenizi tamamen benzersiz hale getirebilirsiniz.

Tasarım Esnekliği – Karar:

Squarespace tasarım için en iyi seçimdir. Piyasadaki en kaliteli tasarımlara sahiptir ve tonlarca özelleştirme seçeneği ile siteniz kalabalığın arasından sıyrılmak için tasarlanmıştır. Wix ve Weebly aren’Hiç fena değil ama yapabilirler’t Squarespace ile rekabet’s tasarımlar.

Daha fazla bilgi

 • Squarespace’ten ilham aldığını hissetmek’s tasarımlar? Kare Alanı Şablonları İncelememizde daha fazlasını öğrenin
 • Çevrimiçi portföy başlatma? 9 En İyi Portföy Web Sitesi Oluşturucuları incelememize göz atın sizin için doğru kurucuyu bulmak için

5

Özellikler ve Araçlar

Şimdi gerçekten sulu şeyler için. Özellikler ve araçlar, web sitenizin çalışmasını sağlayan çarklardır – sadece hayatınızı kolaylaştıracak, aynı zamanda web sitenizi rakiplerinizin üzerine yükselten güvenilir ve pürüzsüz bir çalışma sistemi istiyorsunuz’! Wix, Squarespace ve Weebly’nin özelliklerine biraz farklı bir yaklaşımı var, bu da hangisinin daha iyi olduğunu söylemeyi zorlaştırıyor. Buraya’anahtar alanlarının bir özeti:

E-ticaret

Web siteniz üzerinden satmak istiyorsanız,’e-ticaret araçlarına ihtiyacınız olacak. Ödemeleri tamamen kabul etme gibi temel özelliklerden vazgeçilen alışveriş sepeti kurtarma işlemine kadar,’Bu satışları çekmeye başlamak için kullanabileceğiniz bir dizi araç.

Wix, çevrimiçi satışları desteklemek için özel olarak tasarlanmış üç e-ticaret planına sahiptir. Bunlar, çevrimiçi ödemeleri kabul edebilmeniz, ekstra depolama alanı alabilmeniz, komisyon ödemeden satabilmeniz ve sitenizi takip edebilmeniz için bir dizi yerleşik e-ticaret özelliği sunar’Google Analytics’i kullanarak ilerleme durumu.

Weebly, üç e-ticaret planıyla satış yapmanıza olanak tanır. Plan seçiminize bağlı olarak dijital ürünler satabilir, ürün incelemeleri alabilir, envanter yönetimi ve nakliye indirimlerini etkinleştirebilir, kupon oluşturabilir, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postalarının kilidini açabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Squarespace, satış hayatınızı kolaylaştırmak için çok çeşitli e-ticaret araçlarına sahiptir. Bunlar arasında ürün resmi yakınlaştırma, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma,% 0 işlem ücretleri, Instagram’da ürünlerin tanıtımı, müşteri hesapları, ürün envanteri, sipariş yönetimi, vergi ve nakliye kontrolleri, kupon oluşturma ve daha fazlası bulunur.!

Bunu bildiğim iyi oldu: Squarespace, çevrimdışı ödemeleri de kolayca yapmanızı sağlar. İhtiyacınız olan tek şey Squarespace Commerce uygulaması ve temel bir Kare kart okuyucu (49 $). Bu, çevrimiçi olduğu kadar fuarlarda veya pop-up mağazalarda satış yapmayı planlayanlar için idealdir. Square çevrimiçi envanterinizle anında senkronize olur, böylece’Aşırı stok artışı hakkında endişelenmenize gerek yok.

Blog

Wix, blogunuzun başarılı bir şekilde çalışmaya başlamasına yardımcı olabilecek bir dizi yerleşik blog oluşturma aracına sahiptir, galeriler, yayınlar ve e-posta kampanyaları dahil. Daha da fazla özellik istiyorsanız,’ücretsiz Wix Blog uygulamasını sitenize eklemek için en iyisi.

Weebly, Wix’ten daha yerleşik blog oluşturma araçlarına ve Weebly Uygulama Merkezi ile entegrasyona sahiptir. Bu yerleşik araçlar sosyal paylaşım özelliklerini, yorum yönetimi araçlarını ve medya entegrasyonunu içerir.

Squarespace, yüksek kaliteli yaratıcı bir blog veya portföy oluşturmak için mükemmeldir. İhtiyacınız olan her şey yerleşik, sosyal paylaşım, birden çok yazar desteği, coğrafi etiketleme, kullanıcı beğenileri, planlanmış paylaşım ve özelleştirilebilir URL’ler gibi blog özellikleri dahil.

Pazarlama

Parlak yeni web sitenizle ilgili sözleri yaymak için pazarlama önemlidir!

Wix, e-posta kampanyaları yürütmenize, bültenler oluşturmanıza, sosyal medyada paylaşmanıza ve web sitenize banner gibi özellikler eklemenize olanak tanır. Bir sürü Wix’s pazarlama özellikleri uygulamalara dahildir Wix Shoutout gibi veya Wix App Market’teki üçüncü taraflardan.

Weebly olası satış yakalama olanağı sunar, böylece kişileri toplamak ve ziyaretçilerle etkileşimde bulunmak için sitenize formlar ekleyebilirsiniz. Hangi plana bağlı olarak e-posta kampanyaları da yayınlayabilirsiniz’yeniden – bu e-posta pazarlama Weebly web sitesi ile entegre uygulaması Weebly Promote aracılığıyla çalışır.

Squarespace tüm pazarlama özelliklerine tamamen sahiptir, böylece e-posta kampanyaları yayınlayabilir, e-posta düzenlerini özelleştirebilir ve mobil cihazlar için optimize edilmiş e-postaları hızlı ve kolay bir şekilde gönderebilirsiniz. Ayrıca sitenizi sosyal medyaya entegre edebilir, bültenler oluşturabilir ve posta listeleri oluşturmak için MailChimp’i kullanabilirsiniz..

Sosyal Medya Entegrasyonu

Eğer insanlar’t e-postalarını kontrol ederseniz,’Haber akışlarını sosyal medyada kontrol edeceğim! neyse ki, Wix, Weebly ve Squarespace sosyal medya entegrasyonunu destekliyor.

Wix, web sitenize paylaşım düğmeleri eklemenize izin verirken, uygulama mağazası yorum bölümleri ve özel Twitter yayınları gibi sosyal araçları yüklemenize yardımcı olabilir. Bu arada, Weebly sosyal medya sayfalarınıza bağlanmak için web sayfalarınıza kolayca sosyal simgeler eklemenize izin verirken, bir Facebook Beğen düğmesi de ekleyebilirsiniz.

Squarespace, hesaplarınızı 25’ten fazla farklı sosyal hesap, Facebook, Instagram, YouTube, Spotify ve Pinterest dahil. İçeriği Twitter, Facebook veya Tumblr’a otomatik olarak gönderin ve ziyaretçileri sizi sitenizdeki sosyal bağlantılarla takip etmeye teşvik edin.

Özellikler ve Araçlar – Karar:

Wix, Weebly ve Squarespace’in hepsi harika özelliklere sahip – sadece biraz farklı şeyler yapıyorlar. Weebly web sitenizi ölçeklemek için en iyi özelliklere sahiptir, özellikle de’küçük bir işletme sitesi çalıştırıyoruz. Squarespace, herhangi bir inşaatçının en kaliteli özelliklerine sahipken, Wix web sitenizi özelleştirmek ve genişletmek için tonlarca özelliğe sahiptir.

Daha fazla bilgi

 • Wix İncelememizi Okuyun bu kurucuya daha iyi bakmak için’s özellikleri
 • Eğer Weebly’araçları dikkatinizi çekti, Weebly İncelememize göz atın daha derinlemesine bir görünüm için
 • Squarespace en kaliteli özelliklere sahiptir – Squarespace İncelememizde daha fazlasını öğrenin
 • Blogunuz için en iyisini yapmak istiyorum? En İyi Bloglama Platformları incelememizi okuyun mükemmel eşleşmenizi bulmak için
 • Online satış yapmak istiyorum? En İyi E-ticaret Web Sitesi Oluşturucuları listemize göz atın çevrimiçi mağazalar oluşturmak için en iyi inşaatçılara yan yana bakın. Yorumları, yıldız derecelendirmelerini ve daha fazlasını bulun!
 • Wix e-Ticaret İncelememizi okuyun olup olmadığını öğrenmek için’e-ticaret işiniz için doğru kurucu
 • Weebly E-ticaret İncelememizi okuyun mağazanızın başarılı olmasına yardımcı olacak özellikler hakkında daha fazla bilgi için
 • Squarespace E-ticaret İncelememizi okuyun ve bugün çevrimiçi mağazanız için doğru seçim olup olmayacağına karar verin

6

Uygulama Pazarları

Wix, Weebly ve Squarespace’in tümleşik özellikleri şaşırtıcı olsa da, web siteniz büyüdükçe ekstra işlevler veya araçlar eklemek isteyebilirsiniz. o’uygulama pazarının gerçekten kullanışlı olabileceği s. Uygulama eklemek, web sitenizi benzersiz hale getirmenin yanı sıra benzersiz hale getirmenin harika bir yoludur.

Wix, geniş ve kullanımı kolay bir App Market’e sahiptir. 200’den fazla uygulama teklif. Orada’kurum içi ve üçüncü taraf uygulamaların yanı sıra ücretsiz ve premium özelliklerin bir karışımı.

wix uygulama pazarıWix App Market’te 200’den fazla uygulama arasından seçim yapabilirsiniz. Bu uygulamalar, ekstra işlevsellik ekleyerek web sitenizi genişletmeye yardımcı olabilir ve sitenizi diğerlerinden ayırabilir.

İstediğiniz uygulamayı veya işlevi arayabilirsiniz’gibi kategorileri arıyor veya ‘Rezervasyonları‘, ‘İş araçları‘, veya ‘analitik‘. Her uygulama bir özellik ve fiyat dökümü, kullanıcı yorumları ve yıldız derecelendirmeleri ile birlikte gelir, böylece siteniz için en iyi seçeneği bulabilirsiniz.

Weebly Uygulama Merkezi’nden uygulamaları Weebly web sitenize entegre edebilirsiniz. İle 300’den fazla uygulama, Weebly, Wix’ten daha geniş bir yelpazeye sahiptir!

weebly uygulama merkeziWeebly 300’den fazla uygulama içeren kapsamlı bir Uygulama Merkezine sahiptir. Siteniz için mükemmel entegrasyonları bulmak için arama yapabilir ve göz atabilirsiniz.

Aradığınız uygulamayı bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.’kategoriye göre arama veya filtreleme. Bununla birlikte, size yardımcı olacak Wix’ten daha az tarama aracı vardır, yani bu kadar geniş bir yelpazeden en iyi şekilde yararlanmak zor olabilir.

Squarespace, Commerce App ve Analytics App gibi uygulamaları destekler, ancak bunlar yerleşiktir. Bunun anlamı Kare alan yok’uygulama marketiniz yok – bazıları bu kullanışlı ve daha az güçlük bulabilirken, diğerleri ekstra özellikler ekleme seçeneğini isteyebilir.

Uygulama Pazarları – Karar:

Wix en iyi uygulama pazarına sahip. O’Yine de – Weebly’nin uygulama merkezinde daha fazla uygulama var, ancak Wix web sitenizi ölçeklendirmek için süper kolay entegrasyon ve yüksek kaliteli özellikler sunuyor. Kare alan yok’t Bunun yerine yerleşik özelliklere bağlı olduğu için bir uygulama pazarına sahip olmak.

7

SEO

Anneniz ve en iyi arkadaşınız dışında herkesin sevgiyle inşa edilmiş web sitenizi görmesini istiyorsanız SEO süper önemlidir. Ama bu ne?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve o’web sitenizin Google’da nasıl bulunduğunu öğrenin. SEO’nuza bakmamak bir doğum günü partisi yapmak ve herhangi bir davet göndermemek gibidir – onsuz, web siteniz parti şapkası ile tek başına oturmak, kendi başına kek yemek. o’düşünmek bile çok üzücü – web siteniz şimdiye kadarki en iyi partiyi hak ediyor!

SEO olmadığını düşünebilirsiniz’t Gönderiye birkaç davetiye koymak kadar kolay, ancak Wix ile’s SEO Wiz, aynı zamanda olabilir! Birkaç anahtar kelime seçtiğinizde uzman araç, web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturur.

wix seo wizWix, SEO ile başlamanıza süper kolay’tam bir başlangıç. Wix SEO Wiz birkaç soruda size yol gösterir ve takip etmeniz için kişiselleştirilmiş bir SEO planı oluşturur.

Bunun yanı sıra, Wix’in kapsamlı bir SEO Rehberi vardır.’hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Ayrıca, yeni başlayanlara daha gelişmiş bir seviyeye kadar SEO’yu kapsayan birçok farklı konuda yardım kılavuzlarını okuyabilirsiniz..

wix seo kılavuzuWix, web siteniz büyüdükçe başlamanıza ve sizi desteklemenize yardımcı olacak derinlemesine bir SEO Rehberine sahiptir.

Weebly ayrıca, başlamanıza yardımcı olacak, daha sonra büyüyüp web sitenizi takip edebileceğiniz bir Ultimate SEO Rehberine sahiptir.’s ilerleme. Size adım adım rehberlik eder ve çok yeni başlayanlara dosttur.

weebly nihai seo kılavuzuWeebly’s Ultimate SEO Guide erken aşamalardan daha gelişmiş sistemlere kadar sitenizi SEO için optimize ederek size yol göstermek üzere tasarlanmıştır.

Weebly’s kılavuzu çok başlangıç ​​dostu ve Wix gibi, web sitenizi en üst düzeye çıkarmak için yerleşik harika SEO araçlarına sahiptir’s çevrimiçi varlığı. Ancak Wix tarafından sağlanan etkileşimli öğeden yoksundur’s SEO Wiz.

Hem Wix hem de Weebly, uygulama mağazalarında SEO’nuzu daha fazla geliştirmek veya SEO’nuza yardımcı olmak için ekleyebileceğiniz SEO uygulamalarına sahiptir..

Squarespace tüm SEO araçlarını içerir, yani’t Web sitenizi optimize etmek için doğru uygulamayı veya eklentiyi bulma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Squarespace siteniz için SEO konusunda uzmanlaşmanıza yardımcı olacak Squarespace destek sayfalarında makaleler ve videolar bulunmaktadır. Web sitenizi başlatmanın her adımında size yol gösterecek bir SEO Kontrol Listesi de vardır..

SEO – Karar:

Wix, Weebly ve Squarespace’ten daha iyi SEO özelliklerine sahiptir. Başlangıç ​​dostu SEO Wiz ve uzun vadeli SEO Rehberi ile en fazla desteği sunuyor. Weebly ve Squarespace, güçlü SEO ve harika yerleşik araçlara sahiptir, ancak Wix’in sahip olduğu etkileşim seviyesinden yoksundur – özellikle yeni başlayanlar için.

Daha fazla bilgi

 • SEO için en iyi web sitesi oluşturucular nelerdir? (Spoiler: Bu inşaatçılardan en az biri listede!) Arama Motoru Optimizasyonu için En İyi 3 Web Sitesi Oluşturucu incelemesi
 • Web sitesi oluşturucularla gerçekten iyi bir sıralama yapabilir misiniz?? Hakkındaki yazımızda öğrenin WordPress SEO vs Web Sitesi Oluşturucu SEO: Hangisi Daha İyi?
 • Bazı SEO ipuçları istiyorum? Bağlantı metni kullanmanın önemini öğrenin Basit ama Güçlü SEO İpucu makalemizde. Ardından web sitenizi Basit ama Güçlü SEO İpucu – Web Sitesi Mimarisi makale.

8

Yardım ve Destek

Bir web sitesi oluşturmak tıpkı bir şey inşa etmek gibidir – işler bazen biraz yanlış olabilir. Tıpkı ekstra bir elinizin olması asla’Düz paket mobilyaları yeniden monte etmek, iyi bir destek sistemine sahip olmak,’web sitenizi yeniden çalıştırıyorsunuz.

Wix, aşağıdakiler de dahil olmak üzere mükemmel desteğe sahiptir:

 • telefon desteği
 • sosyal medya desteği
 • E-posta desteği
 • derinlemesine bir bilgi tabanı

Web sitenizi düzenlerken sayfada yararlı ipuçları bile alabilirsiniz.’yeni başlıyoruz! Bu yardım kutularını genişletmek ve daha fazlasını öğrenmek için soru işaretlerini tıklamanız yeterlidir..

wix sayfa desteğiWix, web sitenizi düzenlerken takılırsanız, sizi sayfada destekleyecek yararlı yardım balonları verir. Hatta sizi bilgi tabanındaki ilgili destek sayfalarına yönlendirir.

Bu sayfa içi yardım gerçekten değerlidir, web sitenizi düzenlerken sizi destekler ve sorularınızı çözmek için farklı bir sayfaya gitmek zorunda kalmazsınız. Daha uzun bir açıklamaya ihtiyacınız varsa, bu yardım balonları sizi bilgi tabanındaki ilgili destek sayfasına yönlendirebilir.

Weebly’nin de sağlam bir destek sistemi var. Şunları sağlar:

 • E-posta desteği
 • canlı sohbet desteği
 • telefon desteği
 • sosyal medya yardım kaynakları
 • makaleleri ve kılavuzları içeren bir Yardım Merkezi

Weebly yalnızca daha yüksek ücretli planlarında telefon desteği sunar, ancak Wix’in sunmadığı yerlerde canlı sohbet desteği sağlar’t.

Squarespace, küçük ama güçlü bir dizi destek seçeneğine sahiptir:

 • 7/24 e-posta desteği
 • canlı sohbet desteği
 • ayrıntılı yardım merkezi

Squarespace yapmıyorken’t Telefon desteği sunmak, sağladığı hizmetler son derece kapsamlı ve kaliteli. Yalnızca Yardım Merkezi’nde rehberler, videolar, kapsamlı bir topluluk forumu ve hatta Squarespace uzmanlarıyla etkileşimli web seminerlerine kaydolma seçeneğini bulacaksınız.

Yardım ve Destek – Karar:

Wix en iyi yardım ve desteğe sahiptir. Miktarı kaliteyle birleştirir ve sayfadaki desteği harika bir özelliktir. Weebly iyi bir temel desteğe sahiptir, ancak Wix’ten daha azını sunar’düşük ücretli bir plan üzerinde. Squarespace’in mükemmel desteği var, ancak Wix’ten daha az seçenek var.

9

Fiyatlandırma ve Paranın Değeri

Eğer sen’Tüm bu şaşırtıcı şablon tasarımlarının, özelliklerinin ve destek seçeneklerinin size mal olacağını, rahat bir nefes almaya hazır olacağından endişe edin. Wix, Weebly ve Squarespace, her bütçeye uygun bir şey sunarak web sitesi oluşturma işlemini kemer sıkma yerine uygun fiyatlı hale getiriyor. Aslında, Wix ve Weebly’nin ikisi de, istediğiniz sürece kalabileceğiniz tamamen ücretsiz bir plan sunuyor. Kare alan yok’Ücretsiz bir planınız yok, ancak 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olabilirsiniz.

Wix Aylık 13 $ ile 49 $ arasında değişen yedi fiyat planı, artı ücretsiz planı. Ücretsiz plan, bir web sitesi oluşturmak için gereken 500MB depolama ve 500MB bant genişliği gibi tüm temel özellikleri sunar – ancak,’t Kendi alan adınızı bağlayın, Wix web sitenizde reklamlar görüntüler. Bu n’eğer idealsen’profesyonel bir imaj hedefliyoruz!

Yeni sürüme geçmek istiyorsanız, web siteleri oluşturmak için tasarlanmış dört plan vardır (bunlar,’çevrimiçi satmanız gerekmez). Yıllık olarak faturalandırılan bu planlar, Ayda 13 $ – ayda 39 $:

 • Aylık 13 $ ‘lık Combo planı (yıllık faturalandırılır): 3 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği içerir, Wix reklamlarını sitenizden kaldırır ve kendi alan adınızı bağlamanızı sağlar.
 • Aylık 17 $ ‘lık Sınırsız plan: bu size sınırsız bant genişliği ve 10 GB depolama alanı sağlar ve 300 $ ‘lık reklam kuponları gibi ekstra özelliklerle birlikte gelir.
 • Profesyonel planı aylık 22 $: Bu, Sınırsız planında yer alan her şeyin yanı sıra 20 GB’lık artırılmış depolama alanı ve profesyonel bir logo oluşturmak için harcayabileceğiniz 50 $ gibi bonuslarla birlikte gelir.
 • VIP planı aylık 39 $ ‘dır: Pro planındaki her şeyle birlikte gelir, ancak VIP desteği ve öncelikli yanıtın ek avantajını sunar.

Bu planların hepsi 14 günlük para iade garantisi ile geliyor, böylece endişelenmeden deneyebilirsiniz.’mutlu değilim, sadece geri ödeme al!

Weebly size aşağıdaki gibi temel özellikler sunan ücretsiz bir plana sahiptir:

 • 500 MB depolama alanı
 • SEO araçları
 • Sohbet ve e-posta desteği

Ücretsiz planı kullanırsanız sitenizde Weebly reklamları olacaktır ve’t kendi alan adınızı kullanamazsınız – bunun yerine “Weebly.com” alt etki. Bu, web sitenizin adresinin şöyle görüneceği anlamına gelir: www.mybeautifulwebsite.weebly.com.

Reklamları kaldırmak ve kendi alan adınızı bağlamak istiyorsanız,’Yükseltmeniz gerekecek. İyi haber şu ki, Aylık 5 $ ‘lık Connect planı ile Weebly, en ucuz başlangıç ​​fiyatına sahip!

Weebly’nin üç fiyatlandırma planı vardır:

 • Aylık 6 $ Kişisel plan: bu ücretsiz plana benzer, ancak kendi alan adınızı bağlamanızı sağlar. Kazandı’t olsa reklamları kaldırmak – bunun için’Profesyonel plana ihtiyacınız olacak…
 • Aylık 12 $ Profesyonel plan: bu reklamları kaldırır, sınırsız depolama alanı sağlar ve video arka planları ve e-ticaret işlevleri gibi ekstra özellikler sunar.
 • Aylık 26 $ Performans planı: Profesyonel plandan her şeye ek olarak üyelik kaydı ve envanter yönetimi gibi daha gelişmiş e-ticaret özelliklerine sahiptir.

Weebly fiyatlandırmasıWeebly’nin fiyatlandırma planlarını detaylı olarak görmek için tıklayın

Weebly kadar’İstediğiniz kadar kullanabileceğiniz ücretsiz plan, tüm ödenmiş planları için 30 günlük para iade garantisi vardır (sensiz’ay bazında ödeme yapıyoruz). Bu harika çünkü inşaatçıyı deneyebilir ve eğer paranızı geri alabilirsiniz’mutlu değilsin.

Squarespace işleri basitleştirir. Dört fiyat planı var – Ayda 12 $ Kişisel plan ve 18 $ aylık İş planı web siteleri oluşturmak için tasarlanmıştır. 26 $ aylık Temel plan ve 40 $ aylık Gelişmiş plan çevrimiçi bir mağaza kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

Squarespace ile ücretsiz bir plan yoktur, ancak her fiyat planı 14 günlük ücretsiz deneme. Sen yapma’t Deneme süresi dolduktan sonra ücretli bir plana kaydolmaya karar vermedikçe herhangi bir ödeme detayı girmeniz gerekmez.

kare fiyatlandırmaSquarespace, web sitesi oluşturma için iki plana sahip, en ucuz olanı aylık 12 $ Kişisel plan. İş planı iki kattan fazla özelliklere sahiptir ve aylık 18 ABD dolarıdır.

Kişisel plan en temeldir, ancak sınırsız bant genişliği ve depolama dahil olmak üzere şık bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Squarespace’s İş planı sadece 6 $ daha fazla, ancak iki kattan fazla özellik sunuyor, e-ticaret işlevleri, promosyon pop-up’ları ve gelişmiş özelleştirme dahil.

Rağmen Kareler’s fiyatları Weebly’den kesinlikle daha yüksek’s, en ucuz planı çoğu daha fazlasını sunuyor. Örneğin, Wix’s 13 Ayda bir Birleşik kombinasyon planı daha pahalıdır, ancak Squarespace tarafından sunulan sınırsız bant genişliği ve depolama alanına kıyasla yalnızca 2 GB bant genişliği ve 3 GB depolama alanı sunar.

Herhangi Bir Kare Planında% 10 İndirim Kazanın

Özel bir indirim kodumuz var. herhangi bir Squarespace planının maliyetini% 10 düşürmek. Bu tekliften yararlanmak için kodu girin WBE kasada.

Fiyatlandırma ve Paranın Değeri – Karar:

Weebly para için en iyi değeri sunar. Ücretsiz plandan yükseltmek istiyorsanız en ucuz başlangıç ​​fiyatına sahiptir ve siteniz büyüdükçe gerçekten ölçeklenebilir seçeneklere sahiptir. Wix paranızın karşılığını verir ve Squarespace’s fiyatları yüksek standartlarını yansıtıyor, ancak Weebly buradaki galibiyeti çalıyor.

Daha fazla bilgi

 • Weebly Fiyatlandırma İncelememizi okuyun mevcut fiyat planları hakkında daha fazla bilgi için
 • Hangi Wix planının sizin için uygun olduğunu bulun Wix Fiyatlandırma İncelememiz
 • Cebindeki parayla ne kadar alabilirsin? Kareler Fiyatlandırma İncelememize göz atın olup olmadığını öğrenmek için’yatırıma değer
 • Emin olun’çok fazla ödeme yapmıyoruz – En Ucuz Web Sitesi Kurucuları incelememizi okuyun en iyi fiyatları karşılaştırmak
 • Özgür bir planın sesi gibi mi? En iyisini seçtiğinizden emin olun – 2019’daki En İyi 10 Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu hakkında bilgi edinin daha fazla bilgi için

Sonuç

O’bir rollercoaster yolculuğu oldu, ancak yol boyunca, bu makale önemli olan tüm alanlarda Wix, Weebly ve Squarespace’i birbirine çarptırdı.

O’Oldukça uzun bir yolculuktu, bu yüzden bu destansı savaşın öne çıkan özelliklerinin tazelenmesine ihtiyacınız varsa aşağıdaki tabloya göz atın. Biz’masanın altında son düşünceler ve zafer yayları olacak.

Kategori & kazananWixWeeblySquarespaceKullanım kolaylığı

Kazanan: Wix

Tasarım Esnekliği

Kazanan: Kare

Özellikleri & Araçlar

Kazanan: Beraberlik

Uygulama Pazarları

Kazanan: Wix

SEO

Kazanan: Wix

Yardım & Destek

Kazanan: Wix

Fiyatlandırma & Paranın Değeri

Kazanan: Weebly

Süper basit sürükle ve bırak düzenlemesi, Wix’in kullanımını gerçekten kolaylaştırır. Yaratıcı kontrolünden ödün vermeden yeni başlayanlar için ideal.Başlangıç ​​dostu, ancak Wix’den daha az sezgisel. Weebly’in kullanımı kolaydır, ancak kısıtlayıcı olabilir.Wix ve Weebly’den daha teknik olan Squarespace yeni başlayanlar için uygun değil.
Biraz teknik bilgisi olanlar veya acele etmeyenler için daha uygundur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce şablon, özelleştirmesi kolay, çok sayıda yaratıcı özgürlük. Yapabilmek’t Web sitesi yayına girdikten sonra şablonu değiştir.

Wix’ten daha küçük şablon aralığı; tasarımlar daha yapılandırılmış, yani daha az yaratıcı özgürlük. Site yayına girdikten sonra şablonları değiştirebilir.

Piyasadaki en kaliteli tasarımlar – şık, modern ve profesyonel. Çok yaratıcı özgürlük ve düzenleme araçları. İstediğiniz zaman şablon değiştirebilir.

Blog oluşturma ve pazarlamadan çevrimiçi satışa kadar geliştiriciye dahil edilen çeşitli özellikler.

Bir işletmeyi ölçeklendirmek için en iyi özelliklerle donatılmış olan Weebly, web sitenizi büyütmeye yardımcı olacak birçok yerleşik araca sahiptir.

Tüm Kareler’özellikleri yerleşik ve piyasadaki en kaliteli özelliklere sahip.

Tüm seçenekler arasında gezinmesi ve araması kolay yüzlerce uygulama, ücretsiz ve premium, şirket içi ve üçüncü taraf uygulamaların karışımı.

Yüzlerce uygulama, tüm seçenekler arasında gezinmek ve aramak daha kolay olabilir, ücretsiz ve premium, şirket içi ve üçüncü taraf uygulamaların karışımı.

Uygulama pazarı yok.

Yerleşik SEO araçları, ayrıca SEO Wiz ve SEO Kılavuzu’ndan ekstra yardım. Çok başlangıç ​​dostu ve web siteniz büyüdükçe sizi desteklemek için tasarlandı.

Yerleşik SEO araçları, ayrıca Ultimate SEO Kılavuzu şeklinde ekstra destek. Web siteniz büyüdükçe sizi desteklemek için tasarlanmıştır.

Yerleşik SEO araçları, ayrıca bir SEO kontrol listesi de dahil olmak üzere destek makaleleri ve kılavuzları. Çok kapsamlı, ama daha başlangıç ​​dostu olabilir.

Telefon, e-posta ve sosyal medya desteği de dahil olmak üzere çeşitli destek seçenekleri. Çok kapsamlı ve kullanışlı Bilgi Tabanı ile düzenleme yaparken sayfa içi destek. Canlı sohbet seçeneği yok.

Telefon, e-posta, canlı sohbet ve sosyal medya desteği dahil olmak üzere çeşitli destek seçenekleri. Ayrıca rehberleri ve makaleleri içeren bir Yardım Merkezi vardır. Telefon desteği yalnızca daha yüksek ücretli planlarda bulunur.

Küçük yüksek kaliteli destek yelpazesi; e-posta ve canlı sohbet desteği, ayrıca rehberler, videolar, web seminerleri ve topluluk forumu içeren inanılmaz geniş bir yardım merkezi.

Yedi fiyat planı ve ücretsiz plan. Aylık 13 $ ile 39 $ arasında değişen dört web sitesi planı. Aylık 23 $ ile 49 $ arasında değişen üç e-ticaret planı. Tüm ücretli planlarda 14 günlük para iade garantisi.

Aylık 6 $ ile 26 $ arasında değişen üç fiyat planı ve ücretsiz plan. En yüksek plan sadece e-ticaret içindir. Ücretsiz plandan yükseltmek için en ucuz başlangıç ​​fiyatı. Tüm ücretli planlarda 30 günlük para iade garantisi.

Aylık 12 $ ile 40 $ arasında değişen dört fiyat planı. Ücretsiz plan yok. 14 günlük ücretsiz deneme sürümü, ayrıntı gerekmez.

Wix yeni başlayanlar için en iyisidir, özellikle büyük teknik becerilere sahip olmayan ama yine de çok fazla yaratıcı özgürlük isteyenler. O’Çok fazla para harcamadan ve arkanızdan büyük destek alarak profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak için mükemmel.

Weebly küçük işletmeler için en iyisidir, iş sitenizi ölçeklendirmek ve büyütmek için en iyi özelliklere sahiptir. O’yapılandırılmış şablonlar ile başlangıç ​​dostu, yani eğer’Tasarım hakkında çok fazla endişelenmek istemiyorsanız, bu basit ve şık bir web sitesi oluşturmanın harika bir yoludur.

Kare alan, tüm reklam öğeleri için mutlak bir rüyadır. O’s piyasadaki en kaliteli tasarımları var – gerçekten çarpıcı bir web sitesi istiyorsanız,’s sizin için en iyi seçimdir. O’kullanmak için biraz daha teknik, bu yüzden sadece’t Web sitenizin bir gecede hazır olmasını beklemeyin.

Her inşaatçı farklı bir şey için en iyisidir. Ama kupayı eve götüren kim?

Bu savaşın genel galibi… drumroll lütfen…Wix!

Wix, Wix vs Weebly vs Squarespace karşılaştırmasının genel galibi, çünkü en önemli alanlarda güçlü yanları birleştirir. O’harika tasarımlar ve özellikler, birinci sınıf destek ve rekabetçi fiyatlar ile kullanımı kolay.

Wix kazananımız, ama senin mi? Ücretsiz bir deneme için şampiyonunuza katılın ve bugün web sitesi oluşturucu yolculuğunuza başlayın!

Wix vs Weebly vs Squarespace: SSS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map