Age of Ecommerce Empires: Mapping the World & rsquo; Top Online Marketplace

Najczęściej odwiedzane rynki online według krajuNajczęściej odwiedzane rynki online według kraju. Mapowanie spółek macierzystych, tak jak my, daje o wiele jaśniejsze wyobrażenie o tym, gdzie naprawdę leży władza


Czasami wydaje się, że Amazon przejmuje świat. Oni są, ale oni’nie jedyni próbują. Podział najczęściej odwiedzanych rynków internetowych według kraju rzuca światło na globalną walkę o władzę w handlu elektronicznym. Oczekuje się, że światowe wydatki online przekroczą 4 bln USD w 2020 r. To’dużo ciasta do pokrojenia.

Kto wygrywa bitwę o wysokie stawki o dominację w świecie e-commerce? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć z zaskakującymi wynikami. Amazon ma dobre stare podejście do globalnego przejęcia, ale oni’daleko od jedynego gracza w grze. Globalny handel online nabiera kształtu jako świat prywatnych imperiów i one’ponownie zabrakło terytorium, aby rozwinąć.

Nasz projekt

Wykorzystaliśmy dane z Alexa Internet do zebrania 50 najczęściej odwiedzanych stron w 174 krajach – 8700 adresów URL – i podzieliliśmy je na typy. Wyszukiwarki, portale, media społecznościowe i tak dalej. Liczby w najpopularniejszych wyszukiwarkach lub najpopularniejszych witrynach na całym świecie nie są niczym nowym, ale byliśmy zainteresowani czymś innym. Byliśmy zainteresowani e-commerce.

Przeczesując dane, identyfikując najczęściej odwiedzany rynek online w każdym kraju i ustalając, kto był ich właścicielem, byliśmy w stanie zmapować świat’aktualne imperia e-commerce.

Imperium e-commerce Kraje Populacja online Obszar (km²)Amazonka

Alibaba

MercadoLibre

Naspers

eBay

Rakietowy Internet

Schibsted

Bądź naprzód

581 216,306,11334 956,262
151 072,076,95013.680,139
9341,044,20817,516,992
16261,223,41423 803,457
13132.127.9519,803,937
8103 691,1453,043,144
840 692,9961 445,306
612 465,4413370740

Słońce nigdy nie zachodzi nad Amazonką

Amazon to najwygodniejsza platforma e-commerce na świecie. Spośród 174 krajów objętych badaniem Amazon był najczęściej odwiedzanym rynkiem online w 58 – prawie dokładnie trzecim. Populacja internetowa Amazon’Imperium liczy ponad 1,2 miliarda.

Zgodnie z oczekiwaniami Amazon dominuje w Ameryce Północnej i Europie, ale jego wąsy sięgają dalej. Przejęcie Souq w 2017 roku uczyniło Amazon dominującą siłą e-commerce na Bliskim Wschodzie, podczas gdy w Indiach to’udało się uzyskać przewagę nad konkurencją, choć rynek jest nadal mocno kwestionowany. Więcej o tym później.

Pomiędzy sklepami spożywczymi, farmaceutycznymi, przynętami Oscara i e-commerce, Amazon przeszedł długą drogę od skromnych początków jako księgarnia internetowa w 1994 roku. Połączony obszar Amazon’58 krajów ma teraz 34 956 262 km², co stawia go tuż za szczytem Imperium Brytyjskiego (35 500 000 km2 w 1920 r.).

Pieniądze: Podróż na Zachód

Amazon nie jest niekwestionowanym mistrzem globalnego e-commerce. Istnieje kilku innych dużych graczy, z których głównym jest Alibaba. Amazon (USA) i Alibaba (Chiny) są zdecydowanie dwoma największymi imperiami handlu elektronicznego na naszej planecie.

Amazon pojawia się na każdym kontynencie, podczas gdy Taobao i Lazada dominują w Azji Wschodniej, które są własnością Alibaba. Alibaba jest także wiodącym inwestorem w Tokopedia w Indonezji’z rynku internetowego z wyboru. Populacja online Alibabanu wynosi nieco ponad 1 miliard, a jej łączna powierzchnia wynosi 13 680,139 km², niewiele mniej niż dynastia Qing w 1790 roku.

Alibaba’obecność jest mniej jednolita niż u zachodniego rywala. Amazon to Amazon, ale Alibaba przybiera wiele form. Taobao reprezentuje Chiny, podczas gdy Lazada, w którą zainwestował miliardy Alibaba, jest dominującą platformą e-commerce w Azji Południowo-Wschodniej, plasującą się w rankingu w Malezji, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach.

Że’nie można powiedzieć, że Alibaba jest zadowolona z Azji. AliExpress, kolejna spółka zależna, zajmuje pierwsze miejsce w krajowych rankingach e-commerce aż do Czarnogóry. Nie wspominając o własnym zainteresowaniu sąsiadami Indiami, które w nadchodzących latach będą jednym z pól bitew e-commerce.

Amazon vs Amazon

Jak na ironię, jedno miejsce Amazon nie jest’Tak dobrze sobie radzi Amazonka. Ameryka Południowa ma własną platformę e-commerce – MercadoLibre (dosłownie “wolny rynek” po hiszpańsku). MercadoLibre dusi Amerykę Południową, zajmując pierwsze miejsca w ośmiu krajach, a także w Meksyku na północy. Jego populacja online wynosi 341 044 208, a powierzchnia 17 516 992 km² wygodnie wyprzedza Imperium Hiszpańskie u szczytu w 1810 roku.

Wydaje się to przyczyniać do zdrowego czytania, ale należy wspomnieć, że MercadoLibre jest zdecydowanie najbardziej niezależną, regionalną siłą w globalnym handlu elektronicznym. Gdy Amazon przygląda się rynkowi Ameryki Południowej, kwestią MercadoLibre nie jest ekspansja, ale opór. Przynajmniej jedno z Amazonów w Ameryce Południowej ma szansę się rozwinąć.

Inni ważni gracze

Poza wielką trójką są jeszcze inni pretendenci do korony. Niektóre z nich słyszeliście, inni wolą stopień oddzielenia od ich marek.

Południowoafrykańskiej grupie medialnej Naspers udało się pokonać większość starego Związku Radzieckiego. Avito jest rynkiem z wyboru online dla Rosji, a OLX jest liderem w większości innych państw poradzieckich. Zabawne jest, że jego łączna powierzchnia 17 516 992 km² jest prawie identyczna z imperium rosyjskiego. To Naspers sprzedał Souq Amazonowi.

Norweska grupa medialna Schibsted tworzy dla siebie rynek w Europie Północno-Wschodniej, a jej spółki zależne zajmują pierwsze miejsca w rankingu e-commerce w Szwecji, Norwegii, Finlandii i na Białorusi. Sprytne zakupy pozwoliły mu oprzeć się Amazonce na zachodzie i Naspers na wschodzie.

Możesz uwierzyć, że Ebay wciąż ma się dobrze. To’nie jest już taki, jak kiedyś, ale pozostaje najczęściej odwiedzanym rynkiem online w ośmiu krajach, w tym w Australii, i posiada kolejne pięć platform przewyższających ich rynek krajowy.

W sześciu krajach afrykańskich najpopularniejszą internetową stroną internetową była firma Be Forward – japoński dealer samochodów używanych, który oferuje międzynarodowy eksport – sugerując, że głównym zastosowaniem e-commerce w tych krajach jest kupowanie samochodów.

Ecolonies

Granice państwowe są znacznie bardziej płynne w Internecie. Tylko dlatego, że platforma jest najczęściej odwiedzana’to znaczy’jest jedynym, który’jest szeroko stosowany. Wskazuje jednak na preferencje regionalne (i rywalizacje) patrząc z daleka.

Podczas gdy większość regionów skłania się ku jednej platformie e-commerce, Afryka jest mozaiką. Żadna platforma nie ma wyraźnej przewagi. Jumia jest najbliższą rzeczą, jaką kontynent ma do swojej Amazonki, ale nawet ta własność należy do niemieckiej firmy internetowej Rocket Internet (na razie). Wydaje się, że e-commerce niesie ze sobą rodzaj ekolonizacji.

Nasze badania rzucają światło na wiele internetowych rynków, które zostały zdobyte przez większe firmy, i nie wszyscy są bardzo zadowoleni z perspektywy imperiów e-commerce. Ogłoszenie, że Walmart kupi Flipkart, jeden z Indii’Największe platformy e-commerce wywołały masowe protesty lokalnych przedsiębiorców obawiających się sygnałów transakcyjnych “koniec zawodów.”

Nowy Świat Zamów w przedsprzedaży

Wygląda na to, że Indie i Afryka będą głównymi polami bitewnymi nadchodzących lat. E-commerce w Indiach rośnie szybciej niż w jakimkolwiek innym kraju, podczas gdy w Afryce’potencjalna baza klientów licząca 1 miliard klientów ma kluczowych graczy w branży oblizujących usta.

E-commerce istnieje oczywiście niezależnie od tych imperiów – mniejszych projektów obsługiwanych przez takich jak Shopify – ale z nimi’nie można ominąć ich dominacji. Gdy rogi mapy są wypełnione, tam’będzie trochę tarcia. Przyjdź, co może, mam nadzieję, że konsumenci skorzystają.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me