Jak wycenić produkt: skorzystaj z tych 6 porad ekspertów

Więc ty’wszystko gotowe i gotowe do sprzedaży, ale ty’nie jesteś pewien, jak wycenić swoje produkty. ty’nie jesteś sam – to’jest przeszkodą dla wielu początkujących sprzedawców i małych firm. Nie martw się jednak, ponieważ my’jesteś tutaj, aby cię przez to przejść.


Ważne jest prawidłowe wycenie produktów. Zapytaj za dużo, a Twoi klienci przejdą prosto do konkurencji. Zapytaj za mało, a nikt nie weźmie cię na poważnie. Wtedy tam’s kwestia zysków, narzutów i marż – jak obliczyć cenę sprzedaży produktu, aby pokryć wszystkie koszty ogólne?

Przedsiębiorcy często borykają się z tymi pytaniami, zwłaszcza teraz, gdy rynki są bardziej konkurencyjne niż kiedykolwiek. Dziewięciu na 10 konsumentów sprawdzanie ceny produktów na Amazon, więc to’łatwo zrozumieć, dlaczego tam jest’jest tak duży nacisk na prawidłowe ustalanie cen.

My’jestem tutaj, aby pomóc. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez najważniejsze rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, podasz kilka pomocnych formuł do naśladowania, a także ujawnisz kilka zabawnych wskazówek dotyczących psychologii cen, które pomogą ci poznać’przewaga nad konkurencją.

Pozwolić’zacznijmy, powinniśmy?

Dalsza informacja

 • Czy potrzebujesz sklepu internetowego, aby sprzedawać swoje produkty? Znajdź najlepszego budowniczego dla siebie dzięki naszemu Tabela porównawcza konstruktora sklepu internetowego
 • Kiedyś ty’Otrzymaliśmy ceny produktów i wybraliśmy idealnego konstruktora e-commerce, musisz zbudować swój sklep! Nasz przewodnik po Jak zbudować sklep internetowy pomoże Ci zacząć w 9 łatwych krokach.

1

Zakryj plecy

My’zaczynam od tego, ponieważ to’to najważniejsza wskazówka dotycząca wyceny twoich produktów. Zawsze się upewnij’ponowne ustawienie cen pokrywających koszty, w przeciwnym razie ty’Będę prowadzić działalność ze stratą, co nie jest zabawne.

Jest to złota zasada, o której należy pamiętać, idąc do przodu i rozpoczynając wycenę swoich produktów.

ty’prawdopodobnie myślimy, że my’stwierdzając oczywiste, ale to’łatwo wciągnąć się w wojny cenowe konkurencji. Tam’Nie ma sensu sprzedawać swoich produktów taniej niż ktokolwiek inny na rynku, jeśli możesz’stać cię na utrzymanie firmy.

My’Pokażę ci, jak wkrótce obliczyć koszty, ale najpierw to’czas na badania konkurentów.

2)

Zrozumieć rynek

Czy ty’odsprzedawanie produktów fizycznych takich jak makijaż, lub produkty cyfrowe, takie jak pliki do pobrania, ty’Będę musiał zrozumieć swoich klientów’ oczekiwania w celu ustalenia cen. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest płacz “Ile?!” echo ze stron produktów. Najlepszym sposobem na poznanie rynku jest założenie czapki detektywa i węszenie.

Spójrz na swoich konkurentów’ ceny i zanotuj znaleziony przedział cenowy. Jakie są najdroższe ceny i najtańsze oferty w okolicy? To’jest mało prawdopodobne’Chcę ustawić ceny na wyższą niż najwyższa cena, chyba że Twój produkt jest na tyle wyjątkowy, że oczywiście jest wart swojej ceny.

Możesz także zaciągnąć znajomych, rodzinę i współpracowników, aby wzięli dla ciebie ankiety. Ile byliby skłonni zapłacić za własne lub podobne produkty? Który z konkurentów wybrałby najczęściej na podstawie ceny? To powinno dać ci realistyczne wyobrażenie o tym, czego ludzie by się spodziewali zapłacić.

Najlepsza wskazówka! Wszyscy wiemy, że ludzie kochają okazje, ale czy wiesz, że nie powinieneś’Czy cena Twoich produktów jest zbyt niska? Ludzie lubią to wiedzieć’ponownie uzyskują wartość za swoje pieniądze – super tanie ceny mogą wzbudzać podejrzenia klientów, co prowadzi do przekonania, że ​​Twój produkt jest mierny.jak wycenić produkt drzewo dolara niskie cenyChociaż Dollar Tree ma niskie ceny, nie jest znany ze sprzedaży produktów wysokiej jakości. Klienci często są gotowi zapłacić więcej za lepszą wartość!

Chociaż jest to nasz pierwszy krok’to nie jednorazowa rzecz. Powinieneś mieć oko na rynek i swoją konkurencję, prawie stale. Jeśli konkurent prowadzi masową wyprzedaż, musisz o tym wiedzieć. Jeśli pojawi się nowa marka, powinieneś spojrzeć na jej ceny i zdecydować, czy musisz zmienić własną strategię.

Pomyśl o sobie jak o superspy – kluczowa jest ciągła czujność!

3)

Oblicz swoje koszty

Teraz przechodzimy do zabawy.

Najprostszym sposobem ustalenia ceny produktu jest koszt plus ceny, zwany także cennikiem znaczników. Oznacza to ustalenie całkowitego kosztu wytworzenia produktu, a następnie dodanie procentu znaczników.

Procent narzutów to w zasadzie zysk, jaki chcesz osiągnąć na produkcie – od 20% do 50% to standard branżowy.

Formuła wygląda następująco:

Całkowity koszt produktu +% marży = cena produktu końcowego

Może masz teraz jakieś pytania, ale nie’martw się – my’zamierzam rozbić to równanie.

Dobrze wiedzieć… Ceny znaczników to popularna strategia cenowa, ponieważ’jest takie proste. To’są wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju firmy, w tym detalistów, hurtowników i producentów.

Całkowity koszt

Twój produkt’całkowity koszt składa się z kilku różnych czynników. Jeśli kupujesz produkty do odsprzedaży, uwzględnij, ile płacisz za każdy przedmiot. W przeciwnym razie musisz dodać następujące elementy:

 • Koszt materiałów – ile kosztują materiały do ​​wytworzenia twoich produktów
 • Koszt robocizny – czy płacisz innym ludziom za wytwarzanie twoich produktów? Czy sam je budujesz? Pamiętaj o uwzględnieniu kosztów pracy!
 • Koszty ogólne – składają się z dwóch rzeczy: pierwsza to stałe wydatki, który don’t zmiany, takie jak czynsz, wynagrodzenia, ubezpieczenie, koszty prawne itp. Drugim jest Zmienne wydatki, które różnią się z miesiąca na miesiąc, takie jak rachunki telefoniczne, opakowania, marketing itp.

Najlepsza wskazówka! Obliczanie zmiennych kosztów może być trudne, ponieważ zmieniają się co miesiąc. Spróbuj oszacować sumę roczną i użyć średniej wartości opartej na tej kwocie.

Procent znaczników

Narzut to różnica między kosztem produktu a ceną sprzedaży produktu. Krótko mówiąc, znaczniki są tym, co tworzy zysk.

Znaczniki są zwykle wyrażane w procentach. 50% jest zwykle kwotą standardową, ale różni się w zależności od firmy, w zależności od branży’ponownie w.

Pozwolić’użyj przykładu. Jeśli okaże się, że całkowity koszt Twojego produktu wynosi 15 USD, a chcesz dodać marżę w wysokości 50%, musisz wykonać następującą sumę: 15 USD x 0,5 = 7,50 USD. To znaczy ty’dodając narzut produktu w wysokości 7,50 USD.

Tak więc, biorąc pod uwagę powyższe równanie, całkowity koszt sprzedaży będzie wyglądał następująco:

Całkowity koszt produktu +% marży = cena produktu końcowego
15 USD + 7,50 USD = 22,50 USD

Koszt plus cena ma wiele zalet – to’jest prosty, ułatwia jasne uzasadnienie wyniku końcowego i jest dość spójny. Jednak tak nie jest’weź pod uwagę konkurencję lub trendy rynkowe, co oznacza, że ​​możesz skończyć z nieco wyższymi cenami.

Że’tam, gdzie przychodzą twoje badania. Być może będziesz musiał dostosować ceny, aby wziąć pod uwagę konkurencyjne marki i utrzymać atrakcyjne ceny dla klientów.

Dalsza informacja

 • Jeśli masz własny sklep internetowy, pamiętaj o uwzględnieniu kosztów witryny w wydatkach. Nasz ostateczny przewodnik cenowy Ile powinna kosztować witryna internetowa? daje jasny obraz tego, ile możesz zapłacić.

4

Sprzedaż hurtowa a detaliczna

Jeśli ty’odsprzedaż innym dystrybutorom, możesz skorzystać z ceny dodatkowej, aby obliczyć cenę hurtową. Jest to cena sprzedaży, której byś użył, gdybyś Ty’odsprzedawanie butików, galerii lub sklepów – każdemu, kto następnie będzie sprzedawał twoje produkty swoim klientom.

Jednak jeśli ty’następnie sprzedajesz bezpośrednio klientom, takim jak większość małych firm i drobnych sprzedawców musisz ustalić swoją cenę detaliczną.

Twoja cena detaliczna to ile klienci zapłacą za twój produkt w sklepach i Internecie – to’s ostateczna cena i będzie wyższy niż cena hurtowa.

Jeśli nie’fantazyjne ceny plus ceny tutaj’s kolejny prosty sposób na ustalenie ceny hurtowej i ceny detalicznej:

(Koszt robocizny + koszt materiałów) x 2 = cena hurtowa

Więc po prostu podwój swoją cenę hurtową aby obliczyć cenę detaliczną:

Cena hurtowa x 2 = cena detaliczna

Jest to bardzo uproszczony sposób ustalenia ceny hurtowej i detalicznej. Tam’to zadziwiający zakres innych równań, z których możesz wybierać, niektóre bardziej skomplikowane niż inne. Jak zawsze to’warto wypróbować kilka metod i znaleźć tę, która działa dla Twojej firmy – i don’nie zapomnij o uwzględnianiu cen rynkowych i konkurencji w swoich wynikach.

5

Zahacz swoich klientów

Ważne jest znalezienie odpowiedniej ceny dla swoich produktów. Musisz pokryć koszty, zarobić i dotrzymać kroku konkurencji. Ale tam’s ostatni ważny czynnik: Twoi klienci!

Pierwszą zasadą jest, aby nie mylić, rozpraszać ani przytłaczać klientów. Ceny zawsze powinny być jasne, uporządkowane i łatwe do przetworzenia. Zdezorientowani klienci nie są’wydam dużo pieniędzy.

wycena produktów superdry sprzedażStrona główna Superdry przyciąga uwagę banerem sprzedażowym i pokazuje, ile możesz zaoszczędzić.

Na szczęście istnieje kilka sztuczek w handlu i kilka sprytnych ruchów psychologicznych, z których możesz skorzystać. Przejrzyj poniższe wskazówki – może się okazać, że następnym razem otworzysz oczy na własne nawyki!

Urok cen

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego większość cen jest ustalana na 0,99 centów zamiast tylko zaokrąglać je w górę? Cóż, tam’jest powodem – ludzie zwykle zwracają większą uwagę na lewy numer zamiast liczb po przecinku. 9,99 USD wygląda nieskończenie lepiej niż 10 USD!

To się nazywa urok cen, i jest sprawdzoną metodą stosowaną przez większość sprzedawców. Don’t przegap – przejrzyj i zmień ceny rund, aby kosztowały o jeden cent mniej.

przykład wyceny uroku

Reguła 100

Jeśli masz mieszankę produktów o cenach powyżej 100 USD, to przydatna wskazówka może się przydać.

“Reguła 100” sugeruje, że jeśli ty’ponowna sprzedaż na kosztorys przedmiotów poniżej 100 USD, powinieneś pokazać to jako procentowa zniżka. Natomiast jeśli ty’ponowna sprzedaż na kosztorys przedmiotów ponad 100 $, powinieneś pokaż oszczędności w dolarach.

Tutaj’jest przykładem:

 • ‘25% zniżki’ za przedmiot, który kosztuje 80 USD.
 • ‘98,75 $ zniżki’ za przedmiot, który kosztuje 395 USD.

jak wycenić regułę 100 produktu

ty’tak naprawdę nie bierze żadnych dodatkowych pieniędzy z produktu – klient oszczędza dokładnie taką samą kwotę, czy to’s pokazane jako liczba lub procent. Ale klient czuje się tak, jak on’ponownie oszczędzasz, zwiększając prawdopodobieństwo zakupu. Podstępne, prawda?

Uwolnij wysyłkę

Może być kuszące, aby podnieść cenę produktu, uwzględniając koszty wysyłki – w ten sposób możesz to zaoferować “wolny” wysyłka w celu przyciągnięcia klientów.

To może być udana taktyka, ale jeśli ją znajdziesz’nie działa, może być z rozważaniem “wydzielenie” twoje koszty. Zamiast łączyć wysyłkę, rozdziel koszt, aby cena produktu była niższa.

Na przykład: 12 USD + 2,99 USD za wysyłkę zamiast 14,99 USD + bezpłatna wysyłka.

To może być szczególnie przydatna taktyka, jeśli Ty’odsprzedawanie ofert online na platformach takich jak eBay.

jak wycenić wysyłkę produktu w pakiecie

Pochwal się najdroższymi przedmiotami

Ale wygrał’które odstraszą moich klientów?

Niekoniecznie! W rzeczywistości został zasugerowany jako jedna z najskuteczniejszych taktyk psychologicznych, jakie można zastosować. Istnieje kilka sposobów na zastosowanie tego w praktyce.

Jedną z opcji jest umieszczenie obok siebie dwóch podobnych produktów o bardzo różnych cenach.

Możesz być zaskoczony, gdy zauważysz, że ludzie są zainteresowani droższą opcją, ponieważ jest wyższa cena obiecuje wyższy poziom jakości.

Jeśli nie’myślę, że klienci wybiorą tę taktykę’to kolejny sposób, aby Twoje drogie produkty działały dla Ciebie. Po prostu umieść je wysoko na swojej stronie lub wyświetl produkty od najdroższych do najtańszych.

W ten sposób Twoi klienci mają na myśli tę wysoką cenę i porównują wszystkie kolejne ceny, które widzą z tym wskaźnikiem. Wynik? Reszta twoich produktów będzie wyglądać na wielką wartość!

Skorzystaj z ofert, rabatów i ofert specjalnych

‘Kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo’ jest ojcem chrzestnym okazji, ale to’jest teraz trochę zmęczony. Zdobądź pomysłowość dzięki swoim ofertom – oferuj produkty za pół ceny, oszczędności dla swojego klienta przy następnym zakupie, a nawet szansę odblokowania ekskluzywnych produktów lub sprzedaży.

Skacz na wielkie wydarzenia sprzedażowe, takie jak Czarny piątek i Cybernetyczny poniedziałek, i oferować ukierunkowaną sprzedaż w czasach takich jak Mother’Dzień Ojcze’Dzień Bożego Narodzenia… Masz pomysł. Możesz nawet uzyskać pomysłowość dzięki temu pomysłowi – jeśli sprzedajesz akcesoria dla zwierząt, dlaczego nie zorganizować sprzedaży z okazji Narodowego Dnia Golden Retriever? (To’a propos, co 3 lutego.)

Jeśli możesz’stać na prowadzenie sprzedaży w całym sklepie, dlaczego nie oferować rabaty grupom docelowym w określonych porach? Na przykład wtorki mogą być dniami ze zniżkami dla studentów, czwartki mogą być zniżkami dla emerytów, a weekendy mogą oferować rodzinne oferty.

Znajdź niszę, która działa dla Twojej firmy, i daj swoim klientom coś kuszącego.

Zawsze bądź oszczędny

To tylko dobra praktyka, ale jeśli ty’prowadząc wyprzedaż, powinieneś zawsze pokazuj oryginalną cenę obok nowej ceny sprzedaży. Jeśli ty’dyskontowaliśmy produkt więcej niż raz, pokaż każdą starą cenę przekreśloną, z wyraźnie pokazaną aktualną ceną.

dyskontowanie cen sprzedaży przykładowy sklep z mangoW tym przykładzie z Mango Outlet widać, że cena sprzedaży została obniżona więcej niż jeden raz. Pokazanie każdego etapu pomaga klientowi poczuć, że oszczędza więcej!

Zapewnia to przejrzystość cen i pokazuje klientom, jak dobrą ofertę’dostaję.

Może to również być skuteczne uczynić pierwotną cenę większą niż cena obniżona. Wizualnie prowadzi to klienta do przekonania’ponownie oszczędzasz i zwiększa prawdopodobieństwo, że klikną przycisk Kup.

6

Don’t Stop; Kontynuuj testy!

Kiedyś ty’obliczyliśmy twoje koszty i wypróbowaliśmy niektóre z naszych taktyk psychologicznych’jak opisano powyżej, don’t stop. Możesz zmienić swoje ceny – one’nie jest osadzony w kamieniu. Testuj je i don’zapomnij zebrać opinie klientów!

Oprócz ogólnych poprawek i testów, oto kilka przykładów sytuacji, w których warto rozważyć zmianę cen:

Podczas wprowadzania nowych produktów

Kiedy wprowadzasz nowe produkty, don’obawiaj się, że będą trochę droższe niż twoje starsze przedmioty. Możesz nawet obniżyć ceny istniejących produktów, jeśli możesz sobie na to pozwolić – może to uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla klientów, a jednocześnie zwiększyć wartość twoich błyszczących nowych dodatków!

Po wzroście kosztu produktu

Jeśli z jakiegokolwiek powodu Twoje koszty produkcji wzrosną, upewnij się, że wykonałeś matematykę, aby upewnić się, że cena sprzedaży nadal pokrywa wydatki.

Możliwe, że już wpuściłeś trochę miejsca na wahania, ale jeśli marża lub marża zysku są trochę ciasne, to tak’jest szczególnie ważne dla być na bieżąco z pieniędzmi wchodzącymi i wychodzącymi. Pamiętaj, że kluczową sprawą jest, aby Twoja firma osiągnęła zysk!

Jeśli Twoje produkty są już dość drogie, sprawdź, jak możesz je przyciąć i zaoszczędzić na kosztach.

Z powodu wpływów zewnętrznych na rynek

Jeśli ceny rosną lub spadają lub wkraczają nowi konkurenci, Ty’Mądrze jest dostosować ceny, aby upewnić się, że pozostaną istotne i konkurencyjne.

Trudno jest znaleźć równowagę między atrakcyjnymi cenami, a jednocześnie sugerować klientom wartość, ale tak jest’Będzie to niemożliwe, jeśli nie’miej oko na rynek.

Jak wycenić produkt: końcowe myśli

Ceny produktów mogą być zniechęcające, szczególnie gdy Ty’dopiero zaczynam. Ale tak nie jest’musi być. Zacznij od badań konkurencji, wykonaj obliczenia, a następnie spraw, aby ceny były atrakcyjne dla klientów i tam’nie ma powodu, żeby sprzedaż nie powinna’przychodzę.

Tutaj’podsumowanie naszych sześciu kroków:

 1. Zakryj plecy
 2. Zrozumieć rynek
 3. Oblicz swoje koszty
 4. Sprzedaż hurtowa a detaliczna
 5. Zahacz swoich klientów
 6. Don’t Stop; Kontynuuj testy!

Wraz z rozwojem firmy i wzrostem zaufania do cen produktów, Ty’Najprawdopodobniej zacznę szukać własnych wskazówek, sztuczek i poufnych informacji, które można dodać do tej listy. Ale na razie nasz przewodnik pomoże Ci zacząć.

Zanim przejdziesz, oto kilka słów mądrości, które warto zabrać z tego artykułu:

 • Musisz zawsze upewnić się, że ceny pokrywają własne koszty. Ostatecznie, to’na czym polega wycena twoich produktów.
 • Na twoją cenę będzie miał wpływ rynek wybranej branży, i inne firmy, które ty’ponownie udostępniam tę przestrzeń. Utrzymuj swoje ceny aktualne i konkurencyjne!
 • Ceny są różne dla każdego. Wiemy, że to brzmi jak wyrzutek, ale tak jest’to prawda. Co Ci się podoba, wygrałeś’pracuj dla kogoś innego, więc upewnij się, że Twoja strategia cenowa jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Masz to – my’przeprowadziliśmy Cię przez kluczowe punkty ustalania właściwych cen dla swoich produktów. To’nie jest przypadkowe zgadywanie i to’to nie magia – i mamy nadzieję, że z naszym przewodnikiem to’nie jest tak trudne, jak na początku myślałeś.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci zrozumieć ten etap procesu sprzedaży. Jeśli potrzebujesz pomocy w czymkolwiek innym, sprawdź nasze inne przydatne przewodniki:

 • Jak założyć internetowy sklep odzieżowy – wykonaj 10 prostych kroków, aby założyć własny sklep z odzieżą online.
 • Jak sprzedawać biżuterię online – co’to najlepszy sposób na sprzedaż biżuterii online? Dowiedz się w naszym przewodniku!
 • Jak zarabiać na Instagramie – bez względu na to, czy prowadzisz sklep internetowy, Instagram to świetny sposób na sprzedaż swoich produktów… a nasz przewodnik pokazuje, jak to zrobić.
 • Najlepszy konstruktor witryn e-commerce z 2019 r – skorzystaj z naszego porównania opartego na badaniach, aby upewnić się, że wybierasz konstruktora najwyższej jakości dla swojej firmy
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map