10 najlepších blogovacích platforiem

Contents

Nájdite najlepšieho tvorcu webových stránok blogu, ktorý vám umožní začať svoj blogový úspech

najlepšie platformy pre blogovanie


Ak chcete byť spisovateľom, potrebujete pero a papier, dávku odvahy a talent pre slová. Ak však chcete byť autorom online, môžete do zoznamu pridať skvelú platformu pre blogovanie.

Existujú hromady blogovacích nástrojov, ktoré vám pomôžu písať online a prilákať publikum. Či už chcete zdieľať svoju vášeň pre módu, servírovať recepty na domáce jedlo alebo vytvoriť firemný blog pre svoju firmu.

Výzvou je preosiať sa do koša a nájsť nástroj, ktorý dokáže uspokojiť vaše potreby v blogovaní.

že’Preto v tejto príručke’znovu sa zameriavam na deväť najlepších blogovacích platforiem. Náš zoznam je založený na rozsiahlom testovaní používateľov a osobných skúsenostiach s používaním nástrojov na blogovanie.

nechať’Nájdite najlepší tvorca webových stránok blogu. Naše najlepšie tipy sú:

Môžete vyskúšať ktorúkoľvek z nich kliknutím na názov v zozname nižšie.

 1. WordPress používa technológiu Bluehost – skvelé pre výkonné, plne prispôsobiteľné blogy.
 2. Wix – ideálne na kombináciu blogu a webovej stránky.
 3. Squarespace – ohromujúce návrhy a obrázky blogov.
 4. Weebly – číslo jedna na vytváranie blogu rýchlo a ľahko.
 5. WordPress.com – výkonné vstavané nástroje na blogovanie.
 6. Blogger – dobrá voľba pre veľmi základný blog.
 7. tumblr – ideálne na zdieľanie krátkeho obsahu s možnosťou kliknutia.
 8. nápadne – najlepšie pre jednoduché a štýlové jednostránkové blogy.
 9. SITE123 – skvelé, ak potrebujete pomocnú ruku pri vytváraní blogu.
 10. Choď oci – rýchla inštalácia, ale chýba jej skutočná kvalita.

WordPress.org (powered by Bluehost) vyšiel hore: to’je to bezplatná platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá’Je doslova postavený na rašelinisko – ale nie je’Pre začiatočníkov jednoduché nastavenie a prispôsobenie. Ak chcete blog a web, Wix je ideálna platforma. Ak chcete vo svojom blogu predviesť úžasné obrázky, skvelý výber je funkcia Squarespace.

Takže teraz poznáte deväť najlepších blogovacích platforiem, prečo by ste si prečítali zvyšok tejto príručky?

Pretože my’Pomôžeme vám zistiť, ktorý blogovací nástroj je pre vás najvhodnejší.

V našom výskume sme platformy nielen sami otestovali a analyzovali sme ich vlastnosti, ceny a ďalšie – dostali sme aj iných, svetských ľudí, aby ich vyskúšali. Načúvaním ich spätnej väzby sme my’vám môžu poskytnúť podrobný pohľad na každú platformu blogov.

Pokiaľ ide o nájdenie správnej platformy pre blogovanie, nájdete ju’s žiadne univerzálne riešenie. Niektorí ľudia majú skúsenosti s kódovaním. Iní chcú zarobiť peniaze zo svojho blogu.

Či už sú vaše sny o blogovaní, my’Nasmerujte svoje pero správnym smerom. Prechádzame každou z najlepších blogovacích platforiem’ klady a zápory, koľko ich stojí a ako vám pomôžu nájsť čitateľa.

Znie to dobre?

nechať’s začať.

Ďalšie informácie:

10 najlepších tvorcov webových stránok – recenzie 10 najlepších tvorcov webových stránok podľa nášho prieskumu

Porovnávacia tabuľka webových stránok – vedľa seba, na prvý pohľad porovnanie našich najlepších výberov

Najlepší poskytovatelia webhostingu – zistite, ktorý poskytovateľ hostingu je pre váš blog najlepší

Najlepšie lacné tvorcov webových stránok – potrebujete blog s rozpočtom? Nájdite lacný nástroj na tvorbu webových stránok’až po úlohu.

Písanie pre web – blogeri, copywriteri a online ľudia – pozrite si nášho konečného sprievodcu písaním pre web vo všetkých jeho formách.

WordPress 101 – podrobný pohľad na populárny systém CMS a prečo nie’t odporučiť pre začiatočníkov

Ako navrhnúť web – osem jednoduchých krokov k prekrásnemu a funkčnému webu

Aké sú najlepšie blogové platformy?

Čo teda môžu tieto platformy blogov vlastne robiť? to’Je to celkom jednoduché – umožňujú vám vytvoriť si vlastný blog, publikovať príspevky a zdieľať svoj obsah na sociálnych sieťach. Vo svojich príspevkoch môžete použiť obrázky alebo videá a integrovať sociálne kanály priamo na svoje stránky.

Platformy, ako sú tieto, vám umožňujú sledovať pokrok pomocou analytických nástrojov a zvýšiť váš blog’s využitím marketingových nástrojov, ako sú informačné bulletiny a e-mailové kampane. Niektorí z vás to dokonca nechajú robiť zadarmo!

Ako si teda vyberáte platformu pre blogovanie? Zamyslite sa nad tým, aký obsah chcete zverejniť a ako má vyzerať váš blog. Máte na zdieľanie veľa kvalitných obrázkov? Ako ste technicky zdatní? Chcete plnú kontrolu nad dizajnom svojho blogu, alebo by ste radšej iba upravili šablónu premade?

Toto sú veci, na ktoré treba pamätať, keď sa podrobnejšie pozrieme na každú platformu. Do konca tohto článku’Viem, ktorá z týchto deviatich najlepších blogovacích platforiem je pre vás ideálna!

# 1. WordPress.org (powered by Bluehost)

Skvelé pre technicky zdatných blogerov, ktorí chcú úplnú tvorivú slobodu

WordPress.org Výhody a nevýhody

WordPress.org ProsWordPress.org Nevýhody
 • Veľmi výkonné nástroje na blogovanie – na výber je viac ako 54 000 doplnkov, vrátane nástrojov na návrh a systémov spravodajcov
 • Úplné prispôsobenie prostredníctvom kódovania
 • Strmá krivka učenia – nie je vhodná pre začiatočníkov kvôli potrebe kódovania
 • Hosting, domény a doplnky musia byť spravované sami

WordPress.org je bezplatný a otvorený zdrojový softvér, ktorý pomohol miliónom ľudí spúšťať blogy online.

V skutočnosti je WordPress.org tak populárny, že ovláda 24% všetkých webových stránok. že’Je to sakra sociálneho odporúčania!

Blogy WordPress.org dosahujú dobré výsledky pri optimalizácii vyhľadávacích nástrojov (skrátene SEO). SEO je prax, vďaka ktorej sa váš blog umiestňuje vo vyhľadávačoch ako Google. Čím vyššie umiestnenie, tým viac čitateľov získate.

Open source znamená, že sa s kódom môžete hrať. Výsledkom je úplná kontrola vzhľadu a dojmu vášho blogu. Bolo by to ako mať na starosti písmo, farbu a obrázok na obale vašej fyzickej knihy. Výzva je, že vy’Aby ste mohli naplno využiť túto flexibilitu, budete potrebovať určité technické zručnosti (alebo peniaze na najatie vývojára).

Táto flexibilita vám umožňuje pridať do blogu funkcie ako:

 • forum
 • Internetový obchod
 • členstva

to’Preto je WordPress.org jednou z najlepších blogovacích platforiem na trhu. WordPress.org je obzvlášť dobrá voľba pre technickejších blogerov, ktorí sa snažia dlhodobo vyvinúť komplexnejší blog.

Jedna nevýhoda pre WordPress’Sila je, že menej technickí používatelia nájdu krivku učenia strmšie ako spustenie blogu pomocou nástroja na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop, ako je Wix alebo Squarespace..

Navyše, zatiaľ čo je platforma bezplatná na používanie, náklady, ako je hosťovanie a zabezpečenie názvu vašej domény, sa môžu spočítať.

Pretože to’s otvoreným zdrojom, budete tiež musieť vyriešiť hosting a bezpečnosť. Hosting znamená dať svoj blog niekde naživo online. To môže byť bolest hlavy pre blogerov, ktorí nie sú’t ako dôvtipný počítač.

Dobrou správou je hostingové riešenie Bluehost poskytuje integráciu jedným kliknutím s WordPress.org. Ak chcete začať blog na WordPress.org, začnite kliknutím na tlačidlo nižšie.

Náš rozsudok: WordPress.org je výkonný nástroj, ktorý je vhodný pre začínajúcich autorov až po úspešných blogerov. Čím viac ste technicky kvalifikovaní, tým viac sa dostanete z platformy. Pre úplných začínajúcich blogerov alebo tých, ktorí chcú menej praktický a časovo náročný zážitok, sú k dispozícii lepšie možnosti. my’Oboznámim vás s jedným ďalším.

príklady blogu wordpress.org zverejnia spoločnosť DisneyWordPress.org je jednou z najlepších platforiem pre blogovanie a používa ju niektorý zo sveta’s najväčšími spoločnosťami, ako je napríklad Walt Disney!

# 2. Wix

Ideálne na skombinovanie blogu s webovou stránkou

Wix Klady a zápory

Wix ProsWix Nevýhody
 • Skvelé pre dlhodobý rast a integráciu s webovou stránkou
 • Začiatočník-priateľský, rýchly a ľahko zostaviteľný
 • Menej funkcií blogov ako iné platformy, ako napríklad Weebly a WordPress.com
 • Nedostatok úložného priestoru, najmä pri nižších plánoch

Wix je intuitívny nástroj na tvorbu stránok, ktorý vám umožňuje integrovať blog kliknutím na tlačidlo.

Zjednodušene povedané, Wix je jedným z najlepšie hodnotených tvorcov webových stránok v okolí. to’Nie je ťažké pochopiť, prečo sa spoločnosť so sídlom v Izraeli pýši viac ako 100 miliónmi používateľov.

S webom Wix môžete spustiť blog na ľubovoľnom pláne, od bezplatného plánu hore. Ak však chcete svoje doménové meno spojiť, pripojte sa k nemu’Musím sa prihlásiť do plánu kombo $ 13 / mesiac. To vám tiež umožní zbaviť sa reklám Wix. my’d odporúčame prechod na platený program Wix. to’s malou cenou, aby váš blog vyzeral profesionálne.

Čím profesionálnejší bude váš blog, tým viac vám čitatelia budú dôverovať. Premýšľajte o tom. Keď pôjdete do kníhkupectva, vyzdvihli by ste si knihu, na ktorej boli uviaznuté inzeráty na prednej obálke a od rôznych autorov’ mená na to?

Pokiaľ ide o šablóny, spoločnosť Wix má veľký výber úžasných a aktuálnych šablón, z ktorých si môžete vybrať.

Wix nedávno inovoval svoj editor obsahu. Spolu so všetkými existujúcimi funkciami môžete teraz:

 • Prispôsobte obrázkové galérie
 • Pridajte k obrázkom titulky a odkazy
 • Vložte videá zo služieb YouTube alebo Vimeo

Bohatý editor vo Wixi vás cíti ako vy’znovu vytvorte svoj blog pomocou tých najlepších materiálov. Výkonné prispôsobenie je jednoduché.

Wix je silný aj na mobilných zariadeniach. Aktualizácia blogu v mobile je bezbolestná. Premýšľajte o tom, ak vy’niekto, kto veľa cestuje a plánuje blogovať aj na cestách.

Získate tiež prístup k prémiovej podpore prostredníctvom telefónu a e-mailu – luxus, ktorý nemáte’t napríklad s WordPress.org. Toto je veľký dôvod, prečo by mali menej skúsení blogeri chodiť s Wixom cez WordPress.org.

Náš výskum však ukazuje, že spoločnosti Wix chýba niekoľko kľúčových funkcií. Napríklad môžete’• vytvoriť archív vo formáte Wix’s blogov nástroj. A môžete’• pridať informačný kanál RSS, čo sťažuje aktualizáciu obsahu.

Náš rozsudok: Wix je vynikajúcou voľbou pre blogerov, ktorí sa chcú bez problémov online. Chýba mu niekoľko základných funkcií pre blogovanie, ale Wix’Vďaka infraštruktúre a túžbe po rozvoji je táto platforma jednou z najlepších platforiem blogovania, ak sa chcete pripojiť online, ale stále rastú.

príklad blogu wixWix môžete použiť na vytvorenie ohromujúceho a výkonného blogu. Stačí sa pozrieť na tento príklad od cestovateľa milujúceho cestovateľa!

# 3. Squarespace

Ohromujúce návrhy a obrázky blogov

Klady a zápory

Squarespace ProsSquarespace Cons
 • Vysoko kvalitné vzory a funkcie šablón
 • Umožňuje veľa kreatívnej slobody
 • Obmedzený počet cenových plánov, z ktorých si môžete vybrať
 • Ťažšie sa používa ako iní tvorcovia webových stránok ako Wix a Weebly

Squarespace je jednou z najlepších platforiem pre blogov pre umelcov a dizajnérov, pretože má svieža šablóna a vycibrený pocit.

tam’s žiadny bezplatný plán štvorcov; Ak chcete vytvoriť blog, musíte mať na osobnom pláne aspoň 12 dolárov mesačne. Ak chcete svoj blog speňažiť, vy’Musím prejsť na obchodný plán 18 dolárov mesačne.

Kód ponuky v štvorciPoužite kód ponuky "WBE" pri pokladni za zľavu 10%

Získajte 10% zľavu z akéhokoľvek plánu štvorcov

Ste pripravení dať Squarespace ísť? Máme exkluzívny kód ponuky pre našich čitateľov ušetriť 10% na náklady akéhokoľvek plánu štvorcov! Ak chcete uplatniť túto zľavu, jednoducho zadajte: Kód ponuky: “WBE” pri pokladni.

To znie drahé, tak to stojí za to? Program Squarespace v posledných rokoch výrazne vylepšil funkcie blogov. Bývalo to tak, že na ich najlacnejšom platenom pláne ste boli obmedzení na iba 20 strán. Teraz je táto čiapka úplne zdvihnutá.

Skutočná hodnota za peniaze však leží v estetike. Spoločnosť so sídlom v New Yorku je známa vizuálnou kvalitou svojich šablón. oni’čo robí Squarespace jednou z najlepších blogových platforiem na trhu.

Môžete si prezerať bezplatné a platené šablóny podľa odvetvia a vybrať tú, ktorá vyhovuje vášmu blogu’s potreby; K dispozícii je 6 šablón, z ktorých boli navrhnuté špeciálne pre blogy. Spoločnosť Squarespace sa veľmi starala o to, ako je váš obsah rozložený na jej šablónach. Dizajny sú špičkové a funkcie ako rozloženie mriežky a 3D posúvanie môžu dať vášmu blogu jedinečný vzhľad a dojem.

Niekedy to vyzerá ako budovanie blogov z budúcnosti!

V našom testovaní používateľov si Squarespace veľmi dobre stanovil funkčnosť. Môžeš:

 • Zobraziť kategórie blogov
 • Povoliť komentáre
 • Pridajte RSS kanál (na rozdiel od Wix)

Prispôsobenie je však viac pochmúrne ako na weeblych alebo wixoch. Na Squarespace je krivka učenia strmšia ako u ostatných tvorcov webových stránok. Navyše, ak chcete otvoriť ďalšie možnosti úprav, budete musieť prejsť na obchodný plán spoločnosti Squarespace.

Pokiaľ ide o SEO, program Squarespace nie je taký priaznivý pre začiatočníkov ako niektoré iné platformy blogov. Napríklad niektoré šablóny zobrazujú informácie o SEO na webe. Toto je čudné podivínstvo, ktoré by mohlo znepokojiť menej skúsených blogerov. Ak ty’Mám trochu SEO-know-how, ty’Budem to však môcť dosť ľahko vyzdvihnúť. Existuje však veľa užitočných podrobných sprievodcov SEO, ktorí však začiatočníkom dajú pomocnú ruku.

Náš rozsudok: Štvorcový priestor je veľmi orientovaný na dizajn. to’je ideálny pre dizajnérov, umelcov alebo fotografov. Možno to nebude také jednoduché použitie ako Wix alebo Weebly, ale ak sa váš blog silne zameriava na vizuálnu stránku, Squarespace je pre vás.

príklad blogu so štvorcomSquarespace’Vďaka ohromujúcim šablónam je táto platforma pre blogov pre umelcov a cestovateľov najuznávanejšou platformou

# 4. Weebly

Číslo jedna pre vytváranie blogu rýchlo a ľahko

Weebly Klady a zápory

Weebly ProsWeebly Cons
 • Rýchle, ľahké a priateľské pre začiatočníkov
 • Veľký rozsah funkcií blogov, ako je správa komentárov a plánované zdieľanie
 • Menšie prispôsobenie ako iné platformy
 • Dlhodobý rast môže byť obmedzený

Na rozdiel od WordPress.org je Weebly tvorcom webových stránok typu drag-and-drop. to’s jedným z najlepších tvorcov webových stránok blogu, pretože je jednoduchý na používanie. Ak chcete na svoj web pridať blog a naplniť ho skvelým obsahom, stačí kliknúť a kliknúť.

Vytvorenie blogu je možné na ktoromkoľvek z Weebly’s cenovými plánmi, ktoré začínajú na bezplatnom pláne a až do 26% mesačného plánu výkonnosti pre internetové obchody.

Ak ty’znova vytvoríte osobný alebo hobby blog, potom vám odporúčame skočiť na osobný plán $ 6 / mesiac. Je dodávaný s rovnakými funkciami ako bezplatný plán a navyše vám umožňuje pripojiť svoju vlastnú doménu, aby váš web získal profesionálnejší imidž..

Ak však chcete z vášho blogu odstrániť weeblyské reklamy’Musím prejsť na profesionálny plán 12 dolárov mesačne.

Toto je plán, ktorý odporúčame väčšine weeblyských používateľov, pretože ponúka úžasné funkcie a veľkú hodnotu za peniaze. Za 12 dolárov mesačne môžete pozdraviť funkcie ako neobmedzené úložisko, bezplatná doména a stránky chránené heslom – ideálne pre vydávanie exkluzívneho obsahu vašim odberateľom!

Profesionálny plán je najlepšou voľbou pre blogerov, ktorí chcú vytvoriť blog, ktorý’Čitatelia ich budú brať vážne – a nie ako “len pre zábavu” alebo krátkodobý projekt.

Celkovo odporúčame blogerom vyhýbať sa bezplatného aj najdrahšieho plánu výkonnosti, pretože ani jeden z nich nie je prispôsobený blogerom’ potreby.

Nech si vyberiete akýkoľvek plán, môžete si vytvoriť webovú stránku a pridať stránku blogu bez toho, aby ste sa dotkli akéhokoľvek kódu. Weebly sa postará o všetky technické ťažké zdvíhanie v pozadí. Zabezpečí rýchle načítanie blogu a jeho dostupnosť pre čitateľov.

Zadarmo Weebly témy sú k dispozícii, a keď to je’nie je tak silný ako WordPress.org a tam’s menším potenciálom prispôsobenia, Weebly vám umožňuje pridať pôsobivý počet funkcií blogov. To je veľký dôvod, prečo sa pri testovaní tak vysoko skóre.

Medzi tieto vlastnosti patrí:

 • Podrobná analýza vášho blogu’s výkon
 • Ľahko prístupný archív
 • Sekcia komentárov
 • Záložky zo sociálnych sietí, ktoré pomôžu vášmu blogu stať sa vírusovým

Plánované publikovanie je vo Weebly veľmi jednoduché. Svoj blog môžete nastaviť tak, aby sa spustil v určitý čas. Ak teda počas dňa píšete svoj blog, ale analýza Weebly vám povie, aby sa vaši čitatelia zapojili do večera, môžete publikáciu oddialiť..

Pokiaľ ide o SEO, Weebly nie je’t veľkolepé, ale stará sa o základy SEO. Vytvoríte vlastné adresy URL, značky nadpisov a meta popisy.

Náš rozsudok: Weebly je jedným z najlepších tvorcov webových stránok s blogmi. to’je perfektný, ak vy’hľadáte rýchly a jednoduchý spôsob, ako získať webovú stránku a blog online. Ale ak dúfate, že si vytvoríte dlhodobejší, plnohodnotný blog, môže sa Weebly cítiť obmedzujúci. Avšak inovácia na pokročilý plán odomkne viac funkcií.

príklad weebly bloguPomocou aplikácie Weebly si môžete vytvoriť blog skutočnej postavy doplnený informačným kanálom RSS, kategóriami a archívmi.

# 5. WordPress.com

Výkonné vstavané nástroje na blogovanie

Výhody a nevýhody WordPress.com

Nevýhody WordPress.com ProsWordPress.com
 • Výkonné nástroje na blogovanie vrátane sociálnych záložiek a RSS
 • Ľahšie sa používa ako WordPress.org, pokročilejšie ako stavitelia ako Wix a Weebly
 • Nie príliš prívetivý pre začiatočníkov – vyžaduje si znalosti kódovania
 • Menej prispôsobenie a nástroje ako WordPress.org

WordPress.com je služba hostenia blogov od tej istej spoločnosti Automattic’je za WordPress.org.

to’je zadarmo spustiť svoj blog na WordPress.com, ale musíte platiť za ďalšie funkcie, ako je ukladací priestor a názov vašej vlastnej domény. Rovnako ako Wix a Weebly, na odstránenie loga WordPress.com musíte vykonať upgrade na platený program, ktorý začína na 4 $ mesačne. WordPress.com funguje rovnako ako tvorcovia drag-and-drop. Svoj blog si vytvoríte výberom a presunutím prvkov po obrazovke

SEO je jedným zo stránok WordPress.com’s veľkými silnými stránkami: stránky sa načítavajú rýchlo a sú podporované výkonnou infraštruktúrou.

Nastavenie je rýchle a platforma je priamočiara, aby sa s ňou mohlo vyrovnať. Nevýhodou je, že možnosti prispôsobenia sú obmedzené – najmä v porovnaní s WordPress.org. Môžeš’t upravte kód a vy nie’t mať úplnú kontrolu nad svojím blogom.

Tu’je snímka kľúčových funkcií systému WordPress.com, vďaka ktorým je jednou z najlepších platforiem pre blogovanie:

 • Vďaka témam optimalizovaným pre mobilné zariadenia bude váš blog vyzerať skvele na všetkých zariadeniach.
 • Zabezpečená technická údržba vrátane aktualizácií softvéru, hostingu a registrácie domén.
 • Moderný dizajn stránok.
 • Pokročilá analýza, ktorá vám pomôže zistiť, čo sa vašim čitateľom páči.

Don’Nechcú sa pomýliť podobnosťou názvu s WordPress.org, sú to rôzne platformy.

Dobre, tak čo’s rozdielom medzi WordPress.org a WordPress.com?

Stručne povedané, WordPress.com je plne hosťovaná verzia, ktorá sa stará o technickú stránku vášho blogu. Spôsob, akým to funguje, je viac podobný Wix alebo Weebly ako WordPress.org. S WordPress.org obetujete ľahké použitie, aby ste získali prístup k kódu a získali väčšie možnosti prispôsobenia. Viac informácií o rozdieloch medzi WordPress.org a WordPress.com nájdete v našej recenzii WordPress.

WordPress.com je jednou z najlepších blogovacích platforiem v okolí. to’s prasknutím funkcií, ktoré potrebujete na vytvorenie výkonného blogu. Wix alebo Weebly však pre začínajúcich blogerov zostávajú lepšou voľbou, pretože sú intuitívni. Navyše získate prístup k podporným tímom prostredníctvom telefónu.

Existuje však viac priestoru na rozsiahle prispôsobenie vášho blogu pomocou WordPress.com. Dôvodom je, že prémiové blogy obsahujú vlastné CSS (Cascading Style Sheets). V čase písania tohto textu to nie je možné vo Wix. CSS je kódovací jazyk a so slobodou meniť to znamená, že vo svojom blogu môžete urobiť skutočne komplexné zmeny. Nezabudnite, ak máte pre svoj blog dlhodobé ambície.

Náš rozsudok: S WordPress.com by nebol úplný zoznam najlepších blogovacích platforiem. Veľký potenciál prispôsobenia, plus hosting a technická údržba, robia z WordPress.com skvelú strednú cestu medzi WordPress.org a tvorcami webov drag-and-drop. to’je ideálny pre vás, ak nemáte’nechcem si zašpiniť ruky mechanickou stránkou prevádzkovania blogu, ale obávame sa, že staviteľ ako Wix sa môže z dlhodobého hľadiska cítiť obmedzujúci.

# 6. Blogger

Dobrá voľba pre veľmi základné blogy

Výhody a nevýhody služby Blogger

Nevýhody služby Blogger ProsBlogger
 • Jednoduché a veľmi rýchle zdieľanie obsahu
 • Skvelá voľba pre netechnických používateľov
 • Veľmi základné nástroje obmedzujú rast a prispôsobenie
 • Počet znakov a počet obmedzených blogov

V službe Blogger, ktorá siaha až do roku 1999, je platforma, ktorá robí to, čo hovorí na plechovke.

Tento starý časovač blogov je bezplatný, ľahko použiteľný a pretože bol kúpený spoločnosťou Google v roku 2003, je veľmi spoľahlivý. Rovnako ako niektoré iné platformy blogov sa aj Blogger stará o všetky požiadavky na rýchlosť a hosting. Môžete dokonca získať bezplatný bezpečnostný certifikát SSL (zvyčajne vyšší ako 70 dolárov).

Blogy hostuje spoločnosť Google (trochu ako mať svet’najsilnejší prenajímateľ), pokiaľ neplatíte za vlastnú doménu. Váš účet Blogger je prepojený s vaším účtom Google – skvelé pre jednoduchosť, pretože všetko, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa pomocou svojich podrobností Google..

Práca so spoločnosťou Google prináša výhody. Speňaženie stránky Blogger môžete vykonať pomocou služby Google AdSense, ktorá do vášho blogu pridá relevantné reklamy. Toto je priamejšia cesta k výnosom ako s tvorcom webových stránok.

Používanie služby Blogger vás, žiaľ, obmedzuje na základné nástroje. Toto je blogovanie s holými kosťami, ktoré sa stiahlo späť k základom. Môžeš’• pridať nové funkcie a možnosti dizajnu sú obmedzené na niekoľko šablón. Vďaka svojej jednoduchosti sa môže stať jednou z najlepších platforiem pre blogovanie’je to aj dôvod’nie je to najlepšie.

Keď sú iné platformy digitálne, môže to vyzerať ako analógové blogovanie. Napríklad, ak chcete mať domovskú stránku služby Blogger, potrebujete neohlásené presmerovania.

Počet znakov a počet blogov je obmedzený. to’Nie je to náhoda, že zakladateľ služby Blogger pokračoval v zavádzaní konečnej platformy pre stráviteľný obsah – Twitter. Ak uviaznete v službe Blogger, nájdete ju’s malou alebo žiadnou podporou okrem fóra a centra pomoci.

Blogger nie je pravidelne aktualizovaný a vy ste, samozrejme, zraniteľní voči spoločnosti Google, ktorá blokuje platformu. to’Má skúsenosti so zabíjaním produktov. Nezabudnite na Google Reader?

Náš rozsudok: Blogger je nástroj Spartan, ktorý je dobrou voľbou pre netechnických používateľov alebo používateľov s obmedzeným časom na rukách. Svoj obsah môžete zdieľať so svetom veľmi rýchlo. to’je to veľmi krátka cesta od zápisu vášho obsahu po publikovanie. Stále to tak je’je ťažké pozerať sa za obmedzenia a vďaka službe Blogger budete mať lepšie výsledky’s priama konkurencia: ľahko použiteľné tvorcovia webových stránok, ktoré s vami môžu rásť.

príklad bloggerov bloggerovBlogger môže zosobniť blogovanie až na holé základy, ale stále môžete spustiť pútavý blog!

# 7. tumblr

Ideálne na zdieľanie krátkeho obsahu s možnosťou kliknutia

Výhody a nevýhody spoločnosti Tumblr

Tumblr ProsTumblr Nevýhody
 • Publikovanie blogových príspevkov je veľmi rýchle a ľahké
 • Hravá, populárna a veľmi zdieľateľná platforma
 • Nevhodné na publikovanie dlhšieho obsahu blogu
 • Obmedzená príležitosť na rast

Tumblr je nástroj na vytváranie blogov, ktorý slúži len na prehrávanie’s USP je klikateľný, zdieľateľný a krátky obsah.

Newyorská webová stránka založená na New Yorku bola založená v roku 2007 a poskytuje viac ako 400 miliónov blogov.

Nahrávanie obsahu, od obrázkov po stručné články, je veľmi rýchle a ľahké…nehovoriac zadarmo! Aj keď existuje celý rad platených šablón.

Rovnako ako v službe Blogger sú však príležitosti na rast obmedzené. tam’nie je to rovnaká infraštruktúra, ktorá je k dispozícii na používanie marketingu v sociálnych médiách, na hranie s rozložením alebo na vytvorenie pokročilej blogovej stránky. Zálohovanie blogu Tumblr je tiež zložité.

Zameranie na krátky obsah môže mať tiež dopad na SEO. Vytvorenie blogu priateľského k SEO je v Tumblr omnoho ľahšie alebo uskutočniteľnejšie ako v staviteľovi drag-and-drop, alebo prostredníctvom platformy ako WordPress.org.

A zatiaľ čo prístup Tumblra k rozptylu môže byť atraktívny, ak áno’Mám zameraný blogový nápad (napríklad móda), platforma sa môže zdať príliš náhodná a ‘tu dnes, zajtra’.

Náš rozsudok: Tumblr stojí za zváženie, či sa váš blog zameriava skôr na obsah, na ktorý je možné kliknúť, a nie na text. GIF, obrázky, memy, ankety a kvízy sú Tumblr’s chlebom a maslom. Zvážte Tumblra, ak áno’tiež druh obsahu, ktorý chcete umiestniť na svoje stránky. Ak však chcete navrhnúť štýlový a zložitý blog, vyberte inú možnosť z nášho zoznamu najlepších blogovacích platforiem.

# 8. nápadne

Najlepšie pre jednoduché, štýlové a jednostránkové blogovacie stránky

Pozoruhodne klady a zápory

Pozoruhodne ProsStrikingly Nevýhody
 • Najlepšia hodnota za peniaze akéhokoľvek staviteľa
 • Veľmi jednoduché a ľahko použiteľné
 • Umožňuje vám vytvárať bezplatné webové stránky iba na jednej stránke
 • Obmedzená tvorivá sloboda

Pozoruhodne je bezplatný a veľmi ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý kombinuje jednoduchosť so širokou škálou nástrojov na blogovanie.

Ak chcete štýlový a jednoduchý blog bez obáv z akejkoľvek technológie, potom je nápadne vynikajúcou voľbou. Jeho cieľom je urobiť z internetu miesto pre všetkých, aby sa podelili o svoje nápady, bez ohľadu na to, ako technicky zdatní (alebo nie) by ste mohli byť.!

Pozoruhodne sa veľmi ľahko používa a je najlepší na vytváranie webových stránok na jednej stránke. Keď na svoju stránku pridáte funkciu Simple Blog, odomknete tiež veľké množstvo nástrojov na blogovanie vrátane:

 • analytika
 • RSS zdroj
 • Sociálne záložky
 • predplatné
 • Sekcia komentárov
 • Kategórie
 • Funkcia vyhľadávania

Aj keď môžete na bezplatnom pláne vytvoriť iba jednostránkové stránky, nie’netreba sa obávať, že vaše blogové príspevky zaberajú vaše stránky. Nadpisy vašich blogových príspevkov sa objavia na vašom webe a keď čitateľ klikne na ten, ktorý chce čítať, príspevok sa otvorí na jeho vlastnej stránke. Vďaka tomu bude vaša domovská stránka prehľadná a ľahko sa v nej bude navigovať.

Pozoruhodne’S bezplatným plánom získate tiež mesačnú šírku pásma 5 GB, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, možnosť predať jeden produkt na web a neobmedzené množstvo bezplatných stránok na zostavenie. Vaše doménové meno bude mať zabudovanú doménu strikingly.com, takže ak sa chcete pripojiť k svojej vlastnej doméne’Musím prejsť na jeden z pozoruhodne’s tromi platenými programami.

to’je ľahké integrovať vaše sociálne médiá do vášho webu a môžete sledovať svoje stránky’Úspech so vstavanými analytickými nástrojmi. Prispôsobenie je jednoduché, ale pomerne základné.

Pozoruhodne nie’• predstierať, že súťaží s legendami o blogovaní, ako je WordPress.org, ale ponúka menšiu a jednoduchšiu alternatívu pre tých, ktorí chcú začať alebo udržiavať veci zvládnuteľné.

V jednoduchosti môže byť krása, a to’s niečím úžasne vynikajúco predvádzajú!

Náš rozsudok: Pozoruhodne je ideálna platforma pre blogovanie pre začiatočníkov, pretože je to’s tak jednoduché použitie. tam’to to nepopiera’nie je tak výkonný alebo pokročilý ako WordPress.org a môže’Nepodporujú skutočne zložité stránky. to’nie je to veľmi škálovateľná možnosť, ale ak áno’Po jednoduchom a štýlovom blogu je nápadne vynikajúca voľba.

prekvapivo najlepšia jednoduchá platforma blogovPozoruhodne je rýchla, ľahká a cenovo výhodná platforma na vytváranie blogu.

# 9. SITE123

Skvelé, ak potrebujete pomocnú ruku pri vytváraní blogu

SITE123 Klady a zápory

SITE123 ProsSITE123 Nevýhody
 • Vynikajúca podpora zákazníkov
 • Jednoduché použitie s pomocou pri návrhu
 • Nedostatočná kvalita jeho funkcií
 • Obmedzujúce možnosti návrhu

Ak potrebujete vynikajúcu pomoc a podporu pri nastavovaní svojho blogu, potom je SITE123 skvelou voľbou.

to’Je to veľmi jednoduchý tvorca, takže nie je ideálny pre vážne alebo zložité weby s blogmi, ale je intuitívne a ľahké dostať sa na vrchol, keď začnete. Získate vynikajúcu funkciu live chatu, vďaka čomu je ideálna pre začiatočníkov, ktorí sú trochu nervózni alebo potrebujú ďalšiu úroveň podpory..

SITE123 je vhodný iba pre malé osobné blogy. Získate veľa funkcií vrátane, ale prikláňa sa k kvantite nad kvalitou. To znamená, že tu’s niekoľkými funkciami, ktoré môžete od SITE123 očakávať:

 • Šablóny špecifické pre blog
 • Systém komentárov
 • Plánovanie blogového príspevku
 • RSS
 • Nástroj na odpoveď komentárov
 • Automatické potvrdenie komentára
 • Integrácia sociálnych médií

SITE123’Šablóny blogov sú optimalizované tak, aby vyzerali skvele na mobilnom aj stolnom počítači a plne reagujú. Oni vyhrali’Odhodiť si ponožky, napríklad Squarespace’s témami alebo vám dá veľa kreatívnej kontroly, napríklad WordPress.org, ale oni’jednoduché a čisté vzory.

Hlavná vec, ktorú by ste mali vedieť s SITE123’s šablón je to možné’t prepnite svoj dizajn, akonáhle budete’uverejnil som váš blog.

Okrem vstavaných nástrojov na blogovanie získate aj prístup na trh aplikácií SITE123. Získate tak veľa doplnkov na vylepšenie svojho blogu, od služby Google Analytics po živé chatovacie aplikácie. tam’s kombináciou bezplatných a prémiových aplikácií, z ktorých si môžete vybrať. Rovnako ako všetko s produktom SITE123, aj trh App App sa ľahko používa a je navrhnutý tak, aby vám pomohol von!

Svoj blog môžete vytvoriť zadarmo pomocou stránky SITE123’s zadarmo plán, ktorý vám dáva 500 MB úložného priestoru a šírka pásma 1 GB. Alebo môžete upgradovať na prémiový plán 10,80 dolárov mesačne, ktorý vám poskytne pokročilejšie funkcie vrátane bezplatnej domény, úložiska 10 GB a funkčnosti elektronického obchodu..

Aj keď nejde o nástroj na vytváranie blogov’stojí za to zdôrazniť SITE123’je vynikajúci Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7. To uľahčuje kladenie otázok a šetrí čas, ak narazíte na náraz’budovanie vašich stránok.

Náš rozsudok: SITE123 je perfektnou voľbou, ak potrebujete pomocnú ruku pri blogovaní alebo vytváraní svojich stránok. Jeho podpora nepretržitého live chatu je vynikajúca a to’je ľahko použiteľná platforma, ktorá vám umožní stavať zadarmo. Avšak, to’Je vhodný iba pre veľmi základné blogy a rýchlo sa stáva obmedzujúcim, pretože vaše stránky sa rozširujú.

site123 blogovanieSITE123 je bezpečná voľba pre začiatočníkov, ktorí chcú vytvoriť základný blog.

# 10. Choď oci

Rýchle nastavenie, ale chýba mu skutočná kvalita

Výhody a nevýhody GoDaddy

GoDaddy ProsGoDaddy Nevýhody
 • Oživte svoj blog rýchlo
 • Cítite sa podporovaní počas celého procesu vytvárania blogu
 • Blogy vyzerajú trochu ‘holá Jane’
 • Funkcie sa v porovnaní s konkurenciou zlepšujú, ale stále sú obmedzené

Blogovanie s GoDaddy prešlo dlhou cestou. Predtým ste nemohli pridať blog na svoju webovú stránku svojej firmy. A ak ste skutočne chceli vytvoriť blog, vy’d nájsť funkcie celkom obmedzujúce. Celkovo vzaté, ak ste chceli vytvoriť blog, najlepšie sa vyhnúť GoDaddy.

GoDaddy odvtedy urobil niekoľko vážnych vylepšení a získal si miesto v našich top 10. To znamená, že ešte stále musí ísť pred tým, ako bude môcť konkurovať najlepším blogovacím platformám v okolí.’Koniec koncov je to z nejakého dôvodu na poslednom mieste.

No a čo’sa vám páči GoDaddy? Po prvé, to’je naozaj rýchle a ľahké vytvoriť blog. Ako, naozaj ľahké – dodržiava sľub GoDaddy o bytí ‘tak jednoduchá, ako to dokáže vaša babička’.

GoDaddy vás skutočne prevedie týmto procesom a každú fázu rozdelí na malé kroky, napríklad len vyberie písmo. Naozaj máte pocit, že sa vaša ruka drží celú cestu.

Konečný produkt je základný, ale spĺňa všetky kľúčové potreby blogu: môžete povoliť komentáre, odkaz na vaše sociálne platformy atď. S plánmi začínajúcimi na 5,99 dolárov mesačne’Je to určite cenovo dostupná alternatíva.

Kam teda spadne GoDaddy? Po prvé, môžeme’Nepomôžte, ale cítite, že blogy GoDaddy nakoniec vyzerajú trochu ‘holá Jane’. V tomto zozname sú určite ďalší stavitelia, ktorí vám poskytnú lepšie vyzerajúce stránky.

Po druhé, nástroj SEO je veľmi obmedzený. To je niečo, čo by sa určite mohlo zlepšiť.

Náš rozsudok: Celkovo vzaté, ak ste’Nemusíte sa obávať, že máte veľa kreatívnej slobody, a chcete, aby sa váš blog zobrazoval rýchlo, GoDaddy by pre vás mohol dobre fungovať. Ale vo všeobecnosti platí, že väčšina ľudí bude mať lepšie výsledky pri vytváraní webových stránok vyššie v tomto zozname.

Tipy na výber platformy blogov

my’Dal som vám deväť najlepších blogovacích platforiem na trhu – možno jeden vyskočil priamo na vás, ale čo keď’stále si škrabáš hlavu? Ako sa chystáte vybrať si iba jeden na zostavenie svojho blogu?

Tu je niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšiu platformu pre blogovanie.

Chcete speňažiť svoj blog?

Ak je vaším plánom zarobiť si peniaze z vášne, potom potrebujete platformu, ktorá vás podporí a podporí rast. WordPress.org je najlepšou voľbou pre speňaženie vášho blogu, s Bloggerom a Weeblym prichádzajú tesne za nami. Ak ty’len blogujete pre jeho lásku, potom vy’Zameriame sa viac na ďalšie funkcie, ktoré ponúka vaša platforma.

Aká je technická istota?

Chcete, aby sa vaše stránky zobrazovali rýchlo, ľahko a s minimálnymi problémami? Chcete sa naučiť kódovať alebo si čas zdokonaliť svoje stránky? Toto masívne ovplyvní platformu, ktorú si vyberiete!

Z našich troch najlepších blogovacích platforiem, WordPress.org je výkonný, ale bude chvíľu trvať, kým si zvyknem. Wix a Weebly sa veľmi ľahko používajú, a rýchlo nastaviteľné, ale o niečo menej pokročilé vo svojich nástrojoch na vytváranie blogov.

Ako vás nájdu ľudia?

SEO (Search Engine Optimization) je nevyhnutná pre hodnotenie na Google a nájdenie vo výsledkoch vyhľadávania. Don’• nevyberajte platformu s nepretržitými nástrojmi SEO alebo vy’Zostanem v tieni deviatej stránky s výsledkami.

Tiež sa pozrite na integráciu sociálnych médií a e-mailový marketing, aby ste vedeli, že vaša platforma môže podporiť váš rast a pomôcť vám šíriť slovo!

Čo’je zameranie vášho blogu?

Ak ty’fotograf, predstavujúci množstvo snímok alebo zdvojnásobte svoj blog ako portfólio, vy’Budem potrebovať platformu na predvádzanie tvojho talentu! Výber platformy ako Squarespace poskytne vašej práci priestor a estetiku, ktorú musí skutočne žiariť.

SZO’s Vaša cieľová skupina?

Ak je váš blog veľmi úzko prepojený – napríklad súčasťou fanúšikovskej základne – potom je použitie platformy ako Tumblr skvelým spôsobom, ako osloviť ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy. Môžeš vybudovať nasledujúce, potom sa váš blog rozširuje na pokročilejšiu platformu!

Najlepšie blogovacie platformy: Zhrnutie

Tu’s pripomienkou našich deviatich najvýznamnejších blogovacích platforiem a toho, kto sú’najlepšie pre:

 1. WordPress používa technológiu Bluehost – pre tých, ktorí sú technicky zdatní a chcú pestovať štýlový blog.
 2. Wix – pre tých, ktorí chcú integrovať svoj blog s webovou stránkou (bez akéhokoľvek technického know-how).
 3. Squarespace – pre tých, ktorí chcú prístup k profesionálne navrhnutým šablónam a vysokokvalitným obrázkom.
 4. Weebly – pre tých, ktorí chcú rýchly a jednoduchý spôsob spustenia blogu.
 5. WordPress.com – pre tých, ktorí chcú viac technických a výkonnejších nástrojov na blogovanie ako Wix alebo Weebly.
 6. Blogger – pre tých, ktorí chcú veľmi jednoduchý blog.
 7. tumblr – pre tých, ktorých blog má krátku formu, obsah, na ktorý je možné kliknúť.
 8. nápadne – pre tých, ktorí chcú jednoduchý, štýlový jednostránkový blog.
 9. SITE123 – pre tých, ktorí potrebujú pomocnú ruku pri vytváraní blogu.
 10. Choď oci – rýchla inštalácia, ale chýba jej skutočná kvalita.

Ak chcete navštíviť našu najvyššiu celkovú blogovú platformu WordPress.org, nezabudnite na túto výzvu. to’nie je to najjednoduchšie na použitie, ale my’hodnotil som to ako číslo jedna, pretože’s plne prispôsobiteľné a právomoci toľko blogov.

Ak sa rozhodnete začať svoj blog s WordPress.org, odporúčame vám ho hostiť v Bluehost. WordPress.org ich sami odporúčajú, takže’to nie je premýšľanie.

Šťastné blogovanie!

Najlepšie blogovacie platformy: Najčastejšie otázky

Čo’s najlepšou platformou pre blogovanie, ktorá sa používa pre portfólio alebo blog s fotografiami?

Squarespace má najkvalitnejšie vzory šablón zo všetkých tvorcov webových stránok blogu na trhu. Ak máte obrázky vysokej kvality, funkcia Squarespace ich naozaj ukáže! Má tiež vynikajúce zabudované funkcie, ako napríklad povolenie viacerých prispievateľov a synchronizáciu so sociálnymi médiami, takže váš blog vyhral’jednoducho to vyzerá dobre’Podporím aj dlhodobý rast.

Prečítajte si našu recenziu o službe Squarespace ďalšie informácie o tomto tvorcovi webových stránok zameranom na dizajn alebo nahliadnite do nášho preskúmania šablón Squarespace pre správny pohľad na ponúkané vzory.

Ktorú platformu blogov by som mal použiť namiesto WordPress.org?

WordPress.org je hlavnou platformou pre blogovanie, ale je to’nie pre každého. Ak máte nejaké technické zručnosti, potom odporúčame WordPress.com, ako to’s jednoduchšou platformou na použitie pri zachovaní výkonných nástrojov na blogovanie, ktoré je WordPress.org známe. Ak nie’Nechcem kódovať vôbec, vyskúšajte Weebly. Má skvelé funkcie pre blogovanie, atraktívne návrhy a dobrý SEO. to’s veľmi priateľský pre začiatočníkov a je tiež škálovateľný.

Pozrite si nášho sprievodcu najlepšími alternatívami WordPress zoznam najlepších tvorcov webových stránok, ktoré by ste mohli použiť namiesto WordPress.

Ktorá platforma blogov je najlepšia na zarábanie peňazí?

WordPress.org je najobľúbenejšou platformou na speňažovanie blogov – ponúka veľa výkonných nástrojov, prispôsobenie a priestor pre rast. Ak nie’Nechcem používať WordPress, dobrou správou je, že Wix, Weebly a Squarespace sú tiež skvelé možnosti.!

Hľadám zarobiť peniaze online? Pozrite si nášho sprievodcu, ako zarobiť peniaze na Instagrame zistiť viac!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map