Druhy webových stránek: 11 z nejpopulárnějších typů webových stránek

To’s myšlenkou, že každou minutu se vytvoří až 380 nových webových stránek. Že’s přes šest webových stránek každou sekundu!


Vzhledem k tomu, že existuje tolik různých webových stránek, má smysl je všechny roztřídit do mnoha různých ‘typy’. Ve skutečnosti, když mluvíte o typech webových stránek, můžete napsat seznam, který bude pokračovat navždy – ale my’Místo toho jsem ji zúžil na 11 nejčastějších.

Nejoblíbenější typy webových stránek

 1. Blog
 2. Podnikání
 3. Brožura
 4. Crowdfunding
 5. Elektronický obchod
 6. Vzdělávací
 7. Média nebo zábava
 8. Neziskové
 9. Osobní
 10. Portál
 11. Portfolio

1. Blog

Blog

Blog je web, který’Je pravidelně aktualizován, provozován jednou osobou nebo malou skupinou a je obvykle psán v bezstarostném stylu.

Pokud jde o obsah, pokud jde o blogování, svět je opravdu vaše ústřice. Do pekla’dokonce i blog o ústřicích!

I když váš web vyhrál’Nebuď blog, to’je to stále užitečná funkce, která zvyšuje zájem a autoritu vašeho webu. Jen se ujistěte’znovu se zavázali udržovat je svěží a aktualizované!

2. Podnikání

Obchodní web

Obchodní web je jakýkoli web, který představuje vaši firmu. I malé místní podniky potřebují jednoduchou online přítomnost (viz ‘Brožura’ níže) brát vážně dnes’s digitálně smýšlejícím světem.

Web je jedním z nejjednodušších způsobů, jak ukázat, o čem je vaše firma, a najít ty všechny důležité nové zákazníky. Váš web by měl mít asi stránku a podrobnosti o tom, jak vás lidé mohou najít. Poté obloha’s limitem. Podívejte se na naše ‘Elektronický obchod’ níže pro podniky, které plánují prodej přímo prostřednictvím svých webových stránek.

3. Brožura

Webové stránky brožury

Při kategorizaci webových stránek podle funkčnosti a ‘brožura’ web je nejjednodušší typ. Webové stránky brožury mají obvykle pouze několik stránek a používají je malé podniky, které potřebují jednoduchou online přítomnost. Účinně fungují jako online brožura, která poskytuje přehled o tom, co je to za podnikání a jak se můžete spojit. Obsah těchto webových stránek je obecně pěkný ‘statický’ – že’je to říct’s zřídka aktualizován.

4. Crowdfunding

Crowdfunding web

Crowdfunding je moderní způsob, jak financovat svůj nápad. Od vznešeného k směšnému crowdfundingu bylo tajemství přinést vše od kostek fidgetů po masové mýdlo na trh..

Crowdfunding weby fungují tím, že ‘slibuje’ různých množství od mnoha lidí, aby zasáhlo cílové množství potřebné k výrobě produktu. Mezi oblíbené webové stránky crowdfundingu patří Kickstarter a Crowdcube.

5. Elektronický obchod

Webová stránka elektronického obchodu

Webové stránky elektronického obchodu jsou všechny webové stránky, které přímo prodávají produkt nebo službu. Nesmíte se zaměňovat s obchodními webovými stránkami, s webovými stránkami elektronického obchodu, můžete do svého košíku přidat produkty nebo služby a platit za ně prostřednictvím webu. Elektronický obchod v USA představuje stále rostoucí část prodeje.

6. Vzdělávací

Vzdělávací web

Termín ‘vzdělávací’ pokrývá širokou škálu webových stránek.

Vzdělávací weby používají ke vzdělávání svých publika jakoukoli kombinaci her, článků, videí a obrázků. Ty by mohly být zaměřeny na zábavné učení pro děti nebo nabízet kurzy pro dospělé, jako jsou Coursera a EdX.

7. Média nebo zábava

Mediální web

Mediální weby obsahují pravidelně aktualizovaný obsah aktuálních událostí, počasí, sportu a zábavy. Do této kategorie spadají zpravodajské weby jako CNN a zábavní weby jako ELLE.

Obsah na mediálních stránkách je dynamický, znamená to’je pravidelně aktualizována. Velké mediální weby zveřejní každý den několik článků a videí.

8. Neziskové

Neziskový web

Neziskové organizace nemusí být klasifikovány jako podniky stejným způsobem, ale stále potřebují webovou stránku. Obecně to bude celkem jednoduché, nastíní to, o čem je nezisková organizace, a ukazuje návštěvníkům, jak se mohou zapojit, darovat nebo podporovat jiným způsobem. Neziskové weby budou mít často funkci shromažďování e-mailových adres a vytváření databáze osob, které mají zájem o kontakt s organizací prostřednictvím zpravodajů..

9. Osobní

Osobní web

Možná jste slyšeli frázi ‘osobní značka’ bandaged around, a mít web může tvořit obrovskou část tohoto.

Sdílejte obrázky, sdílejte myšlenky nebo zacházejte se svými stránkami jako s digitálním životopisem. Volba je na tobě!

Ty ne’Nemusím být kreativní (viz ‘Portfolio’ níže) nebo blogger (viz ‘Blog’ výše), abyste měli prospěch z vlastní webové stránky – a nemusíte’Ani nemusíte utrácet žádné peníze tím, že si vyděláte.

10. Portál

Portálový web

Webové stránky portálu, jako je Yahoo, shromažďují informace z mnoha různých webů a prezentují je na jednom místě.

Webové portály mohou být interní webové stránky pro organizace, jako jsou školy, nebo pro velké podniky. To’je to centralizované místo pro sdílení zpráv, školení a aktualizací a pro studenty nebo zaměstnance, kteří mají přístup k jejich e-mailům a souborům. Pro přístup k těmto portálům budou uživatelé potřebovat své vlastní konkrétní přihlášení.

11. Portfolio

Portfolio webových stránek

jestli ty’jste spisovatel, umělec nebo designér’Chci jít o krok dále než osobní web – to je místo, kde může webová stránka portfolia pomoci.

To je způsob, jak mohou kreativy předvést svou práci budoucím zaměstnancům, prodávat se na volné noze a obecně dostat své jméno (a práci) do velkého širokého světa..

Typy webových stránek: Shrnutí

My’Vzal jsem vás na turné s informacemi o 11 nejpopulárnějších typech webů v dnešní době.

Časem to bylo’Vzhledem k tomu, že jste si přečetli tento článek, bylo vytvořeno přibližně 1 997 nových webových stránek. jestli ty’znovu si vytvořit svůj, proč čekat? Z našich tipů můžete čerpat inspiraci:

11 nejoblíbenějších typů webových stránek

 1. Blog. Pravidelně aktualizovaný, příležitostný tok obsahu.
 2. Podnikání. Místo pro zákazníky nebo klienty, kde najdete více informací o firmě online.
 3. Brožura. Jednoduchý informační server, který’Je zvláště vhodný pro malé podniky.
 4. Crowdfunding. Fundraisingové stránky, které vám pomohou oživit vaše nápady.
 5. Elektronický obchod. Web, který přímo prodává produkt nebo službu.
 6. Vzdělávací. Web, který’Je vyrobeno, aby pomohlo lidem naučit se věci!
 7. Média nebo zábava. Web představující pravidelně aktualizovaný obsah aktuálních událostí.
 8. Neziskové. Web, který usnadňuje návštěvníkům podporu organizace.
 9. Osobní. Web, který funguje jako portfolio, životopis nebo jen jako prostor pro vaše myšlenky.
 10. Portál. Organizovaná prezentace informací z celého webu.
 11. Portfolio. Podrobnější než osobní web!

Existuje nějaký web, který si přejete’d na které se vztahuje? Dejte nám vědět v komentářích!

Populární způsoby vytváření webových stránek

Nyní máte představu o různých typech dostupných webů’Rychle se podíváme na to, jak’přestavěn.

Pokud jde o vytváření webových stránek, existují dvě různé cesty:

1. CMS

První možností je vytvořit web pomocí systému správy obsahu (CMS), například WordPress. Můžete to udělat sami stažením WordPress nebo jiného systému CMS, zakoupením šablony a vytvořením webu pomocí kódu. Vy’Musím zaplatit za doménové jméno a také hostit váš web.

Budování stránek tímto způsobem má své výhody, ale vy’Budu potřebovat nějaké technické know-how, abych vás tam dostal. Pokud se rozhodnete pro vytvoření webového serveru vytvořit webový designér, jedná se o cestu, kterou používají’Asi si vyberu.

2. Tvůrce webových stránek

Tvůrci webových stránek jsou online platformy, které uživatelům umožňují vytvářet vlastní webové stránky na základě výběru šablon. Ty ne’Nepotřebuji vědět, jak kódovat, aby bylo možné použít webového tvůrce – oni’obecně se snadno používá a vy’Budu platit měsíční poplatek, abych je udržel v chodu. Ony’ideální pro obchodní webové stránky, webové stránky elektronického obchodu, blogy a portfolia. Složitější weby – portály a mediální weby – budou pravděpodobně muset být vytvořeny pomocí systému CMS.

Ne všichni tvůrci webových stránek však byli stvořeni rovnocenní. A pokud vás’znovu se zavázáte používat jeden pro vaše webové stránky, vy’Chci to vědět’je to nejlepší pro tuto práci.

Že’kde můžeme pomoci.

My’Během posledních několika let jsem provedl rozsáhlý výzkum tvůrců webových stránek. Plány jsme platili se všemi největšími tvůrci webových stránek a dostali jsme je od běžných lidí, aby je používali a poskytovali nám zpětnou vazbu. My’ve srovnání funkcí, a také srovnání cen. Přečtěte si našeho průvodce po nejlepších tvůrcích webových stránek a zjistěte, co jsme našli.

FAQs

Kolik stojí web?

To opravdu záleží na tom, jaký typ webových stránek potřebujete a jak chcete jít o jeho vytváření. Mnoho tvůrců webových stránek nabízí bezplatné plány můžete získat web naživo, aniž byste museli platit cent. Složitější weby budou vyžadovat práci od návrháře webu a / nebo vývojáře webu a mohly by cena vzrostla o 10 000 $.

Které weby lze nejlépe vytvořit pomocí CMS?

CMS je nutností pro velké webové stránky, které pravidelně vydávají spoustu obsahu, jako jsou portálové weby, mediální weby a rozsáhlé blogy..

Které weby lze nejlépe vytvořit pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek?

Menší a více osobní blogy lze snadno vytvořit pomocí tvůrců webových stránek. Tvůrci webových stránek jsou také ideální pro portfolia, brožury, neziskové organizace a místní obchodní weby. jestli ty’Pokud zveřejníte spravovatelné množství obsahu, pak jsou tvůrci webových stránek snadným způsobem, jak tento obsah zobrazit krásně.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map