3 jednoduché kritériá, ktoré vám pomôžu pri výbere šablóny vašich webových stránok

návrh šablóny webovej stránkyUž ste niekedy beznádejne hľadeli na kolekciu vzorov šablón, cítili ste sa trochu rozpačito a sami seba čudovali, “Ako to sakra viem, ktorý z nich by som mal zvoliť?”


Don’• Máte pocit, že čím viac šablón webových stránok sa pozeráte, tým viac vyzerajú rovnako?

nechať’len to z cesty… vy’nie ste najlepší návrhár v okolí – a vy’nie si čudný.

to’Je celkom bežné cítiť sa ohromení, pokiaľ ide o výber správneho dizajnu pre vaše webové stránky.

Výber šablóny na navrhnutie vašich webových stránok môže byť buď zábavný, úplne ohromujúci, alebo pre väčšinu ľudí – niekde medzi.

Zatiaľ čo väčšina tvorcov webových stránok a platforiem elektronického obchodu ponúka širokú škálu návrhov, z ktorých si môžete vybrať – a niektorí dokonca ponúkajú prémiové šablóny tretích strán, ktoré si môžete kúpiť – je to’je ľahké sa utopiť v mori zdanlivo nekonečných možností, najmä ak nie’t mať ostré oko pre dizajn.

Tu’s dobrou správou – tento skľučujúci proces sa dá skutočne zjednodušiť!

Vyvinuli sme súbor kritérií, ktoré používame pri navrhovaní návrhov šablón, aby sme vám pomohli preosiať všetky možnosti dizajnu.

Tu sú 3 kritériá, ktoré by ste sa mali opýtať sami seba, ktoré vám pomôžu nájsť správny dizajn pre vaše webové stránky:

 1. Šírka obsahu
 2. Dizajn hlavičky domovskej stránky
 3. Dizajn pruhu ponuky

Pokračujte v čítaní, keď rozširujeme tieto kľúčové body.

1. Ktorú šírku obsahu mám zvoliť?

“Oblasť obsahu s plnou šírkou funguje dobre pre kreatívne a moderné návrhy. Oblasť obsahu so šírkou v rámčeku je vhodnejšia pre tradičné obchodné návrhy.”

Všeobecne povedané, väčšina návrhov šablón vám dnes ponúka 2 typy šírky obsahu:

(1) Celá šírka a (2) Šírka v rámčeku

Celá šírka je, keď sa obrázok na pozadí roztiahne po celej šírke obrazovky počítača – od ľavého okraja obrazovky až po pravý okraj. To dáva pocit, že obsah vašich webových stránok nemá hranice.

Šírka v rámčeku je, keď má váš obsah viditeľný rám na ľavej a pravej strane obrazovky. Zdá sa teda, že ide o obsah “krabicová” do stanovenej oblasti.

Tu je niekoľko ilustrácií, ktoré môžete vidieť:

návrh šablóny webovej stránky - plná šírkaPlná šírka

 • Veľmi populárny typ rozloženia webových stránok.
 • Funguje veľmi dobre pre mobilné responzívne šablóny a grafické ťažké webové stránky.
 • Širšia šírka vám umožní umiestniť viac kariet na panel s ponukami.
 • Keď sa obrázok na pozadí automaticky prispôsobuje obrazovke, umiestnenie obsahu v hornej časti obrázka sa môže meniť v závislosti od veľkosti a rozlíšenia obrazovky vašich návštevníkov.’ obrazovka počítača. Niektorí ľudia to môžu považovať za nepríjemné.

Poznámka: Pri používaní responzívneho dizajnu nezabudnite, že orientácia obsahu a zarovnanie sa môžu meniť v závislosti od webového prehľadávača alebo zariadenia, na ktorom sa webová stránka zobrazuje..

Šablóna webovej stránky - šírka v rámčekuBoxed-Šírka

 • Tradičný dizajn webových stránok s profesionálnym a obchodným zameraním.
 • Poskytuje pevnú šírku obsahu. To umožňuje, aby zobrazenie obsahu a pozícia zostali relatívne rovnaké v rôznych veľkostiach a rozlíšeniach monitora, takže to nerobíte’Nerobte si starosti s rôznymi ľuďmi, ktorí majú rôzne vizuálne skúsenosti
 • Dizajn šírky v rámčeku funguje najlepšie, ak chcete, aby bol váš obsah konzistentný a predvídateľnejší vo všetkých veľkostiach a rozlíšeniach monitorov.

Zamyslite sa teda nad tým, ako chcete, aby sa vaše webové stránky cítili.

Chcete vykresliť kreatívnejší a modernejší dizajn? Ak je to tak, bude fungovať dizajn v plnej šírke.

Chcete, aby sa váš web cítil tradičnejšie a viac orientovaný na podnikanie? Ak je to tak, nakloňte sa k rámčeku so šírkou.

Majte na pamäti, že ide iba o všeobecné pravidlo. Firemná webová stránka môže stále dobre fungovať s dizajnom v celej šírke a naopak. Ale ak nie’Neviem, kde začať, náš návrh uvedený vyššie je dobrý spôsob, ako začať.

2. Ktoré rozloženie hlavičky domovskej stránky funguje pre mňa?

“Výber správneho dizajnu hlavičky pre vašu domovskú stránku je skôr strategickým rozhodnutím ako návrhovým rozhodnutím. Závisí to od toho, aký druh podnikania máte.”

Väčšina webových stránok’ domovské stránky majú nejaký dizajn záhlavia. to’s časťou v hornej časti domovskej stránky, zvyčajne prvou vecou, ​​ktorú vaši návštevníci uvidia pri návšteve vášho webu.

Návrh šablóny webovej stránky - hlavičkaTento dizajn’s hlavička má na vrchu obrázok a text. Kliknutím zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Väčšina šablón webových stránok je navrhnutá s hlavičkou nejakej stránky. Tieto hlavičky môžu obsahovať statické obrázky, prezentácie alebo dokonca prehrávať videá.

Avšak, don’nenechajte sa rozptyľovať peknými obrázkami alebo honosnými vzormi – čo znamená, don’t bezmyšlienkovite zvoliť typ dizajnu hlavičky, na ktorý ste najviac zapôsobili!

to’Je dôležité zvážiť, či by sa hlavička domovskej stránky, ktorú vyberiete, v konečnom dôsledku Pomoc alebo ublížiť tvoja vec.

Ktorý dizajn hlavičky si vyberiete, je skôr strategickým rozhodnutím ako návrhom.

Starostlivo navrhnutá hlavička domovskej stránky úspešne oznámi vaše hlavné posolstvo vašim návštevníkom. to’je to prvá vec, ktorú uvidia vaši návštevníci, a máte veľmi krátke časové obdobie na vytvorenie dobrého prvého dojmu.

Vaši návštevníci budú častejšie ako ne, robiť rýchle úsudky o tom, či majú záujem o pobyt na vašom webe alebo o zásah “späť” a opustiť svoje webové stránky.

Sekcia hlavičky musí vytvoriť povedomie a porozumenie tomu, čo ste’skôr než jednoducho vyzerať pekne.

Teraz, keď rozumiete hlavičke’s ro a jeho význam v pomoci návštevníkom lepšie porozumieť vám, ako si vyberiete?

Rôzne typy hlavičiek fungujú najlepšie pre rôzne typy webových stránok.

my’Ukážem vám bežné typy hlavičiek a aký druh podnikania by z každého z nich mal najväčší úžitok:

1. Obrázok statickej hlavičky bez obsahu

Návrh šablóny webovej stránky - bez nadpisu hlavičkyTento dizajn’s hlavička má obrázok bez iného obsahu. Kliknutím zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Kto by to mal použiť?

Hlavička statického obrázka by sa mala používať IBA na webových stránkach, ktoré sa do veľkej miery spoliehajú na krásne fotografie, aby prilákali zákazníkov – portfólio, hotel, reštaurácia, niektoré fyzické produkty alebo graficky náročné webové stránky.

Napríklad, ak vlastníte posteľ & raňajky, váš web by mal privítať vašich hostí podmanivým obrazom o vašom ubytovaní. Ako sa vaša firma objaví na vašom webe, bude mať priamy vplyv na vašich návštevníkov’ rozhodnutie zostať pri vašej posteli & raňajky.

Návrh šablóny webovej stránky - príklad bez nadpisuKliknutím zobrazíte ďalšie podobné šablóny

V takom prípade je rozumné použiť návrh šablóny, ktorý má veľký alebo celostránkový statický obrázok hlavičky, pretože chcete svojim návštevníkom vytvoriť úžasný prvý vizuálny dojem..

Vizuálne “správa” môžu preložiť do typu zážitku, ktorý môžu mať, ak zostanú vo vašich ubytovacích zariadeniach.

Kto by to nemal používať?

Ak vaša firma vyžaduje text na vysvetlenie toho, čo robíte a ako môžete pomôcť svojim zákazníkom, spoliehanie sa iba na statický obrázok hlavičky nie je ideálny.

Statický obrázok hlavičky môže zaberať veľa cenného priestoru “nad okrajom” – v podstate oblasť obrazovky, ktorú vaši návštevníci uvidia pri prvom vstupe na váš web.

Takže ak vaša firma vyžaduje nejaký text, ktorý vysvetľuje, kto ste a čo ste’všetko znova, spoliehanie sa iba na statický obrázok hlavičky (bez obsahu obrázka) môže spôsobiť, že vaši návštevníci budú trochu zmätení, čo robíte..

Spoliehanie sa iba na obrázok, ktorý slúži na komunikáciu o vašich webových stránkach, by mohlo fungovať dobre pre podniky, ako sú reštaurácie, hotely alebo podniky, ktoré majú viac spoločného s “životný štýl”. Ale nie’• Vždy pracujte pre mnoho ďalších firiem. Pre tieto druhy podnikania, vy’Musím sa spoliehať na viac ako len na obrázok.

Opýtajte sa na túto otázku – Je váš web ľahko vysvetlený jednoduchým obrázkom bez textu?

2. Statický obrázok hlavičky s obsahom

Návrh šablóny webovej stránky - obsah obrázkaTento dizajn’s hlavička má obrázok s iným obsahom (text & Tlačidlá). Kliknutím zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Kto by to mal použiť?

Tento typ návrhu hlavičky domovskej stránky môže mať úžitok pre všetky webové stránky. Toto je najbezpečnejšia voľba, ak tak urobíte’neviem, čo si vybrať.

Poskytuje vám statická hlavička obrázka s obsahom 4 základné prvky ktoré môžu efektívne opísať, o čom je vaše podnikanie, priamo nad záhybom stránky:

 • titulok
 • Podporný odsek
 • Výzva na akciu (čo chcete, aby vaši návštevníci robili ďalej)
 • Podporný obrázok

Obrázok hlavičky by mal hrať skôr podpornú úlohu, než byť hlavným zameraním. Malo by zobraz svoj nadpis, odseku a primárna výzva na akciu spolu s image, ktorý posilňuje vaše obchodné poslanie.

3. Hlavička prezentácie s obsahom

Šablóna webovej stránky Design - Header SlideshowTento dizajn’s header je slideshow, zobrazujúca rôzne obrázky. Kliknutím zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Kto by to mal použiť?

Hlavička prezentácie funguje najlepšie pre podniky, ktoré sa starajú o rôzne typy zákazníkov alebo majú viac základných služieb alebo produktov.

Ak má vaša spoločnosť rôzne riešenia pre početné demografické údaje o zákazníkoch, hlavička prezentácie umožňuje usporiadané predstavenie produktov / služieb vašej firmy..

Príklad 1: Wix zacieľuje na ľudí, ktorí potrebujú webovú stránku na rôzne účely

Príklad 2: ThemeKingdom ponúka témy pre rôzne typy firiem

Takže ak vaša firma zacieľuje na niekoľko rôznych skupín zákazníckej základne alebo ak máte rôzne ponuky produktov / služieb, potom hlavička založená na prezentácii môže dobre fungovať pri zacielení na početné skupiny zákazníkov alebo pri prezentácii rôznych ponúk.

4. Záhlavie videa na pozadí

Šablóna webovej stránky Dizajn - hlavička videaTento dizajn’s hlavička je streamované video. Kliknutím zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Kto by mal používať toto:

Záhlavie videa na pozadí funguje dobre na vysvetlenie vašej podnikateľskej misie tým, že pútavým spôsobom predstavuje rozsah vášho obchodného procesu.

Pohyblivé obrázky alebo videá sú pri chytaní ľudí veľmi efektívne’s pozornosť, Nie je preto divu, že veľa úspešných webových stránok využíva videozáznamy na zlepšenie úrovne zapojenia a povedomia o značke.

Väčšina malých firiem môže mať úžitok z hlavičiek videa na pozadí, ak sa používajú správne.

Tu je niekoľko tipov, na ktoré treba pamätať, ak sa pre svoju webovú stránku rozhodnete použiť dizajn hlavičky pozadia videa:

 1. Použite kontextové video, ktoré obsahuje správu – don’t vyberte náhodné videá. Vyberte videá, ktoré podporujú vašu misiu, správu alebo náladu. Toto je obzvlášť efektívne, ak ste značka životného štýlu.
 2. Namiesto sériového videa používajte jedinečné video aby váš web dal väčšiu osobnosť a vytvoril spojenie s publikom.
 3. Používajte kvalitné video, ktoré má vysokú produkčnú hodnotu – don’• nepoužívajte videá, ktoré majú nízku vizuálnu kvalitu, pretože to nepriaznivo odráža vašu firmu.
 4. Udržujte video krátke a videosúbor pod 6 MB. Veľký súbor videa môže výrazne spomaliť vaše webové stránky’s rýchlosť nakladania.

Tu je niekoľko príkladov webových stránok, ktoré používajú veľmi efektívne hlavičky videí:

príklad hlavičky videa premisehealthZdravie areálu

Wild Renfrew

3. Ktorý dizajn panela ponuky by som mal zvoliť?

“Panel s ponukou nemusí vyzerať dôležitý, ale v skutočnosti ovplyvňuje to, ako vaši návštevníci vnímajú vás a vašu značku.”

Mnoho ľudí má tendenciu zasielať svoje zameranie nesprávnym smerom pri výbere šablóny webovej stránky. Dizajn je dôležitý, ale užitočnosť dizajnu prevyšuje estetiku každý jeden raz.

Jedným z najviac podhodnotených prvkov dizajnu webových stránok je dizajn panela s ponukami. To zahŕňa typy panelov s ponukami, polohu a rozloženie.

to’Je dôležité vybrať si ten, ktorý sa hodí pre vaše podnikanie’ potreby.

Prečo je dizajn panela s ponukami tak dôležitou súčasťou vašej témy?

Menu je primárny nástroj, ktorý vaše publikum použije na navigáciu na vašom webe. Vytvára cestovnú mapu, ktorá vedie vašich návštevníkov okolo vášho webu a na miesto, kde by mali zamerať svoju pozornosť.

Ak návštevník navštívil váš web a nemohol’• Zistite, kde hľadať informácie, ktoré hľadajú, potom vaše webové stránky v podstate zlyhali… bez ohľadu na to, ako dobre to vyzerá!

1. Do’s & Don’ts ponuky Menu Design

do’s:

 1. Vyberte si čistý a jednoduchý dizajn, ktorý uľahčuje čítanie a prístup k kartám ponúk.
 2. Použite farbu, ktorá’na pozadí vášho menu je jednoduchšie (nič príliš ostré alebo honosné). Zvýraznite text karty ponuky kontrastnou farbou. (Ak je to uvedené v rámčeku priamo dole)’nie sú dobré pri výbere farieb.)
 3. Vytvorte pre svoje stránky hierarchiu. Usporiadajte si stránky podľa klesajúcej dôležitosti zľava doprava (najdôležitejšie stránky smerujú doľava).

Don’ts:

 1. Don’• Preplňte ponuku príliš veľkým množstvom kariet na stránke. Zobrazujte iba stránky, ktoré sú nevyhnutné pre vaše podnikanie. to’Je ľahké pridávať ďalšie stránky podľa potreby’nadšený pre svoje podnikanie. To však môže vašich návštevníkov premôcť.
 2. Don’• nepoužívajte rušivé pozadie, ktoré sťažuje čítanie kariet ponuky. Niektorí ľudia radi pridávajú do panelov s ponukami ozdobné obrázky / vzory na pozadí. Don’nerob to!
 3. Don’• Nepoužívajte malé veľkosti písma alebo príliš nápadité vzory písma, ktoré sťažujú čitateľom čítanie. Môže to byť nepríjemné!

2. Vyberte pozíciu ponuky na paneli ponuky

Pochopenie toho, ako chcete, aby návštevníci vašich webových stránok zažili vaše webové stránky, vás prevedie typom ponuky panelov s ponukami, ktorý by ste mali zvoliť.

1. Lišta ponuky s pevnou pozíciou (lišta ponuky je pevne umiestnená v hornej časti stránky)

Návrh šablóny webovej stránky - pevné menuKliknutím na obrázok zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix.

Toto funguje najlepšie pre webové stránky s veľkým obsahom (v podstate veľmi dlhé stránky). Upevnenie panela s ponukou na hornú alebo bočnú stranu stránky umožňuje vašim návštevníkom rýchlo prepínať medzi stránkami bez toho, aby bolo potrebné prejsť späť nahor.

Ak váš web nemá’• ak máte dlhé stránky (bez obsahu), potom bude mať pevný panel s ponukami v hornej časti stránky menej efektívny (a mierne zbytočný). vy’Ak nemáte, budete mať k dispozícii viac možností dizajnu šablón’• Použite dizajn lišty ponuky s pevnou pozíciou. Zvážte, či vaše webové stránky túto funkciu skutočne potrebujú.

2. Horný horizontálny panel s ponukami

Návrh šablóny webovej stránky - horné menuKliknutím na obrázok zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix

80% webových stránok používa tento tradičný štýl dizajnu panelov s ponukami. to’je populárny, pretože je efektívny.

Ľudia, ktorí hľadajú panel s ponukami, sú povinní prejsť na začiatok stránky. Šírka ponukovej lišty je obmedzená šírkou prehľadávača.

to’Je to veľmi klasický dizajn panela s ponukami a môžete’s týmto štýlom sa väčšinou nedarí.

3. Bočný vertikálny panel s ponukami

Návrh šablóny webovej stránky - bočné menuKliknutím na obrázok zobrazíte túto šablónu od spoločnosti Wix

Mať bočný panel s ponukami je dosť populárny pri graficky náročných webových stránkach (napríklad portfólio, reštaurácia, salón, kúpele atď.).

Vertikálne lišty ponuky sú obzvlášť účinné, ak váš web obsahuje veľa kariet ponúk, ktoré sa majú zobraziť, alebo ak majú názvy panelov menu dlhšie ako obvykle.

Dajte si pozor na niektoré šablóny webových stránok “fixné” zvislej bočnej ponukovej lište, takže existuje limit, koľko kariet môžete pridať. Niektoré šablóny dizajnu majú posúvaciu vertikálnu lištu ponuky, takže počet kariet, ktoré môžete zobraziť, je neobmedzený.

4. Dolný horizontálny panel s ponukami

Návrh šablóny webovej stránky - spodná ponukaKliknutím na obrázok zobrazíte túto šablónu z priestoru Squarespace

Toto rozloženie lišty ponuky nie je príliš bežné. Funguje výnimočne dobre pre graficky náročné webové stránky, na ktorých chcete, aby sa vaši návštevníci zamerali na okamžitý obsah, namiesto inštinktívneho začatia vyhľadávania v ponukovej lište..

Keď je lišta ponuky umiestnená v dolnej časti stránky, eliminuje to akékoľvek vizuálne rozptýlenie a núti vašich návštevníkov zamerať sa na bezprostredný obsah pred nimi. Tento panel s ponukami uvidíte na webových stránkach o fotografii a portfóliu (návrh interiéru, architektúra, umelci atď.).

Tento štýl panela s ponukami funguje tiež dobre, ak do oblasti obsahu umiestnite veľa odkazov, ktoré vašim návštevníkom povedú webové stránky. Týmto spôsobom sa menej spoliehate na panel s ponukami, pretože navádzate svojich návštevníkov na rôzne stránky pomocou odkazov na stránke.

3. Umiestnenie loga

Umiestnenie loga nie je náhodné. O tom, ako sa nachádza vaše logo, sa v skutočnosti veľa hovorí o cieli vašej firmy.

1. Logo umiestnené na rovnakej úrovni / čiare ako panel s ponukami

návrh šablóny webovej stránky - logo v ponuke

Tento dizajn funguje najlepšie pre webové stránky, ktoré sa viac zameriavajú na propagáciu svojich výrobkov alebo služieb a menej sa zameriavajú na obchodné značky. Pretože logo je na rovnakej úrovni alebo je obsiahnuté v ponukovej lište, veľkosť loga je obmedzená.

Je to tiež dizajn, ktorý používajú väčšinou podniky typu B2B (business-to-business), v ktorých sa zameranie na branding a marketing nezaujíma ako maloobchod.

Logo (značka) je, samozrejme, stále dôležité, ale len menej výrazné, pretože veľkosť loga je obmedzená panelom s ponukami..

2. Logo umiestnené v strede s ponukovou lištou (buď pod alebo nad ňou)

Návrh šablóny webovej stránky - logo mimo menuKliknutím zobrazíte túto šablónu

Ak sa zameriavate na vytváranie identity značky, je to najúčinnejšia voľba dizajnu, pretože vaše logo je viditeľnejšie.

Veľkosť vášho loga je menšia, takže je väčšia pravdepodobnosť, že si ho návštevníci budú venovať.

Toto rozloženie loga je medzi maloobchodmi veľmi populárne, pretože rôzne marketingové techniky používajú na vytvorenie identity značky a na podporu lojality značky.

Zamyslite sa nad tým, ako chcete umiestniť svoje logo. Zameriavate sa viac na branding? Ak áno, umiestnenie vášho loga nad alebo pod panel s ponukami vám môže pomôcť dosiahnuť tento cieľ.

Vyberte si šablónu svojich webových stránok – Let’s Použite to, čo sme diskutovali

Teraz, keď sme’Diskutovali sme o 3 kritériách, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho dizajnu šablón webových stránok’Uveďte tento proces do praxe, aby ste mohli začať prísť na to, čo funguje pre vás a vaše podnikanie.

Ukážeme vám tiež 2 príklady, aby ste videli, ako vám tento proces môže pomôcť. my’Poskytnem vám tiež niekoľko dobrých zdrojov informácií o tom, kde začať hľadať nižšie uvedené šablóny.

Krok 1: Vyberte najlepšiu kombináciu svojich webových stránok:

 1. Šírka obsahu
  • Plná šírka – modernejší vzhľad
  • Šírka v rámčeku – tradičnejší vzhľad
 2. Návrh rozloženia hlavičky domovskej stránky
  • Statický obrázok (bez obsahu) – ak jediný obrázok dokáže účinne rozprávať príbeh vašej značky
  • Statický obrázok (s obsahom) – ak potrebujete textové titulky na vysvetlenie toho, čo robí vaša firma – najbežnejšie
  • Prezentácia – na zvýraznenie niekoľkých typov zákazníkov, na ktoré zacieľujete, alebo rôznych ponúkaných produktov / služieb
  • Pozadie videa – ak video dobre rozpráva príbeh vašej značky. Pozrite si podrobného sprievodcu, ako to urobiť’s a don’Nastavenie pozadia videa na vašom webe, vrátane informácií o tom, kde nájdete videá alebo šablóny so zabudovaným pozadím videa.
 3. Dizajn pruhu ponuky
  • Uistite sa, že je ľahko čitateľný – obyčajná farba pozadia a obyčajné písma s kontrastnou farbou
  • Pozícia v ponuke:
   • Pevná pozícia – ak máte dlhé rolovacie stránky. Pre návštevníkov je ľahké nájsť panel s ponukami.
   • Horizontálne (hore) – pre webové stránky s obmedzenými položkami ponuky (menej ako 8 položiek) – najbežnejšia pozícia
   • Zvislý (bočný panel) – pre graficky náročné návrhy s množstvom položiek ponuky
   • Horizontálne (zdola) – pre graficky náročné návrhy, pri ktorých chcete, aby sa návštevníci okamžite zamerali na obsah
  • Pozícia loga:
   • Rovnaká úroveň ako panel s ponukami – menej brandingu & umožňuje viac priestoru pre obsah
   • Nad alebo pod ponukovou lištou – väčší efekt značky ako logo je väčšie, ale zmenšuje priestor pre obsah

Príklady:

 1. reštaurácia: Obrazy a videá vo vysokej kvalite sú oknami pre zákazníkov’ žalúdky.

  • Šírka obsahu – Dizajn obsahu s plnou šírkou, pretože sa cíti modernejší a skutočne zvýrazňuje grafiku
  • Rozloženie hlavičky – statický obrázok bez obsahu, ktorý zobrazuje najviac nasiakavé obrázky vašej reštaurácie’s jedlami.
  • Pozícia panela ponuky – Horizontálna horná alebo dolná alebo vertikálna bočná lišta môžu fungovať dobre.
  • Poloha loga – Vyberte logo na stred nad alebo pod lištou ponuky, aby ste zdôraznili značku.
 2. Osobný tréner: Ponúknite jasný popis vašich služieb a výhod.

  • Šírka obsahu – Dizajn obsahu v plnej šírke, ktorý zobrazuje obrazový / vizuálny vplyv výhod prispôsobenia sa.
  • Rozloženie hlavičky – statický obrázok s obsahom, ktorý obsahuje nadpis, podbod a výzvu na akciu (vysvetľuje, čo robíte, výhody a ako sa zaregistrovať).
  • Pozícia panela s ponukami – vodorovná horná časť (pevná pozícia funguje aj v prípade, že máte viac obsahu), pretože zvislý bočný panel alebo vodorovné dno by mohol byť príliš kreatívny / umelecký.
  • Poloha loga – Rovnaká úroveň ako lišta ponuky, aby ste vytvorili profesionálny vzhľad a mali kratší vzhľad lišty ponuky.

Teraz, keď máte predbežnú predstavu o tom, čo ste’Ak hľadáte, môžete znova začať prehľadávať návrhy šablón, ale s výhodou, že budete môcť preosiať návrhy, ktoré nie sú’nezodpovedajú vašim kritériám.

Zúženie zoznamu bude nejaký čas trvať, ale aspoň teraz máte nejaký smer.

Krok 2: Zúžte zoznam na 1 alebo 2 možnosti

Raz ty’Zostavil som zoznam potenciálnych kandidátov na dizajn’je čas vybrať jednu alebo dve šablóny, ktoré sa vám najviac páčia.

Stále však môže byť náročné urobiť konečné rozhodnutie bez toho, aby ste najskôr museli vziať šablóny webových stránok pre “testovacia jazda”.

Ak používate bezplatné šablóny dizajnu, skúste vložiť do každého dizajnu nejaký obsah, aby ste videli, ktorý z nich uprednostňujete. Vzhľadom k tomu, že šablóny sú bezplatné, máte tak možnosť pracovať s každou šablónou a vyskúšať ich.

Nikdy neviete, ktorý z nich uprednostňujete, kým s nimi skutočne nepracujete – rovnako ako pri testovaní vozidla. Bude to dobre stojí za váš čas.

Ak používate platenú šablónu návrhu, možno nebudete môcť vyskúšať návrh. Ak to’v takom prípade vám odporúčame študovať každú šablónu’s demonštračnou stránkou a popismi, aby ste sa rozhodli, či tento návrh môže pre vás potenciálne fungovať.

Bude to trochu hazardné hry, najmä to, že platený dizajn zvyčajne stojí kdekoľvek od 50 do 150 dolárov. Ak však nájdete niečo, čo sa vám skutočne páči, a vykonáte na ňom náležitú starostlivosť (bez skutočného vyskúšania dizajnu), môže to stáť za riziko.

záver & Key Take Away

Výber správneho dizajnu šablón webových stránok je ako kúpa domu – niekedy mätúci a vy’bojím sa ťa’Urobím nesprávnu voľbu.

Pravdepodobne ste vyhrali’t nájsť tú perfektnú dizajnovú šablónu, ktorá uspokojí váš 10-stránkový zoznam želaní. že “jednorožec” dizajn pravdepodobne nie’Neexistujú, pokiaľ nie ste ochotní minúť tisíce za dizajn vlastného webu.

Vedľajšia poznámka: Ak vaše podnikanie ešte negeneruje veľa peňazí, dôrazne vám odporúčame, aby ste si nenajali dizajnéra webových stránok (pozrite si naše argumenty tu).

Ak však zvolíte systematický prístup, napríklad implementujete 3 kritériá, ktoré sme opísali vyššie, pomôže vám to zúžiť výber zo stoviek návrhov až na hŕstku. To samo osebe predstavuje veľké víťazstvo, správne?

Odtiaľ by ste ich mali vyskúšať, ak sú k dispozícii zadarmo.

Tu je niekoľko vysoko odporúčaných tvorcov webových stránok, s ktorými môžete začať, ktorí vám všetci ponúkajú návrhové šablóny zadarmo.

útočisko’Nepočula si o nich? my’Ukážem vám jednoduché pravidlá, ktoré používame pri výbere najlepšieho nástroja na tvorbu webových stránok pre vás.

pamätať: Vyberte dizajn na základe toho, čo vaše webové stránky potrebujú, a nie iba na základe toho, čo si myslíte, že vyzerá “pekný”.

Táto príručka je užitočná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map