Ako napísať výzvu na akciu

Prajete si niekedy, aby ste mali silu prinútiť ľudí, aby robili to, čo ste chceli? Dobre, že’Je to práve superveľmoc, ktorú odomknete, keď sa naučíte písať úžasné výzvy na akciu pre váš web.


Výzvy na akciu lákajú a motivujú čitateľov, aby dobre konali – či už je to tak’s kúpiť produkt, prihlásiť sa k odberu noviniek alebo stiahnuť elektronickú knihu.

Ale jednoducho pridaním tlačidla, ktoré hovorí “Kliknite tu” na vašom webe nie je’t dosť – musíte venovať nejaký čas a premýšľať, aby ste vytvorili perfektnú výzvu na akciu, ak chcete vidieť výsledky. Tu sú kroky, ako napísať silnú výzvu na akciu…

Ako napísať výzvu na akciu: 5 krokov

 1. Použite aktívny jazyk
 2. Buďte priamy a osobný
 3. Zamerajte sa na výhody
 4. Vytvorte naliehavosť a zvedavosť
 5. Používajte presvedčivý jazyk

A ako bonusové kolo vám tiež ukážeme, ako čo najlepšie využiť svoju krásne napísanú výzvu na akciu na svojich webových stránkach alebo e-maile.…

Ako naformátovať svoju výzvu na akciu: 3 kroky

 1. Drž to krátke
 2. Vyťažte maximum z farieb
 3. Zamyslite sa nad veľkosťou a pozíciou

my’Taktiež odhalíte bežné chyby, ktorým by ste sa mali za každú cenu vyhnúť – čítajte ďalej a zistite, ako poraziť konkurenciu víťaznými výzvami na akciu..

1

Použite aktívny jazyk

Prvým tipom na písanie motivujúcich výziev na akciu je začať s veliacim aktívnym slovesom. Zamyslite sa nad najbežnejšími výzvami na akciu, ktoré vidíte online:

 • Zistiť viac
 • Kúpte teraz
 • Stiahnite si zadarmo
 • Odomknite svoju zľavu

To všetko začína aktívnym slovesom a používa imperatívny jazyk – oni’čo presne poviem používateľovi, čo má robiť. V skutočnosti znejú takmer panovacky!

Týmto sa jasne vyjasní, čo má používateľ robiť, čím sa odstraňuje akákoľvek pochybnosť o tom, čo by mal robiť ďalej. Inšpiruje tiež akciu – predstavte si, že ste videli výzvu na akciu, ktorá znie:

“Ak chcete, môžete využiť zľavu.”

Vypne vás tento jazyk a prinúti vás kliknúť? Pravdepodobne nie – to’nie je ani jasné, ako by ste mali ísť o tom, ako dostať svoje ruky na zľavu! To tiež zdôrazňuje dôležitosť bytia špecifický. Musíte byť jasní v tom, čo chcete, aby vaši návštevníci robili, a presne to, čo robia’dostanem sa z toho.

Používaním aktívneho a špecifického jazyka namiesto pochybného, ​​vágneho alebo pasívneho jazyka’znovu nastaviť používateľa tak, aby sám konal – a zvýšiť svoje šance na kliknutia!

Zistiť viac

Prečítajte si ďalšie tipy a triky Písanie pre web v našej 19-krokovej príručke na vytváranie lepšieho obsahu online!

2

Buďte priamy a osobný

Na ktorú výzvu na akciu pravdepodobne kliknete?

 1. Získajte zľavu
 2. Odomknite svoju zľavu

Dúfajme, že ty’d radšej zvoliť ten druhý, pretože’s kľúčom k nášmu druhému kroku pri písaní víťazných výziev na akciu. Vždy by ste sa mali priamo obrátiť na svojich používateľov pomocou slov ako “vy” a “tvoj” – pomáha ľuďom cítiť osobné spojenie a pocit vlastníctva nad vami, bez ohľadu na to, kde ste’ponúkam znova.

Mali by ste sa vyhnúť všeobecnému jazyku alebo odkazovať na vašich používateľov v tretej osobe – napr “Ľudia tu môžu získať zľavu” – pretože to bráni používateľom v pripojení sa k vašej výzve na akciu.

Ak chcete ísť ďalej v spojení s vašimi používateľmi, môžete napíš ich ako prvá osoba – napríklad: “Požiadajte o moju zľavu!” Toto vytvára omnoho väčší pocit vlastníctva a spôsobuje, že používatelia majú pocit, že majú väčšiu kontrolu nad rozhodnutím kliknúť.

ako napísať výzvu na akciu, uvoľniť príklad prvej osobyTento príklad od Unbounce’na domovskej stránke, používa výzvu prvej osoby na akciu, aby vyzvala ľudí na kliknutie a začatie bezplatnej skúšobnej verzie.

Unbounce zistil, že zmena textu tlačidla z “vy” na “ma” malo za následok 90% zvýšenie konverzií!

3

Zamerajte sa na výhody

Keď ty’pri opätovnom písaní výziev na akciu môže byť ľahké zachytiť to, čo z toho chcete. Chcete, aby ľudia klikali a konvertovali, aby ste mohli ťažiť z výhod – či už to tak je’je viac ľudí, ktorí čítajú vašu e-knihu, kupujú vaše produkty alebo sa pripojujú k vášmu spravodajcu.

Problém je, že väčšina používateľov nemá’Nezáleží na tom, čo z toho vyplynie – chcú vedieť, čo z toho môžu dostať!

To je dôvod, prečo’Je dôležité písať výzvy zamerané na výhody. Prvým krokom je identifikácia a pochopenie problému, ktorému vaši používatelia čelia, a ako tento problém vyriešiť. Tento uhol potom použijete na uskutočnenie kópie výzvy na akciu.

Pomôže napríklad vaša e-kniha podnikateľom zdvojnásobiť predaj? Alebo vydrží váš produkt päťkrát dlhšie ako konkurencia’? To sú druhy vecí, na ktoré treba myslieť pri písaní svojich výziev na akciu.

Okamžité uspokojenie

Ďalšou taktikou je vyťažiť maximum z ľudí’túžba po okamžitom uspokojení. Je to dosť jednoduché pomocou slov ako:

 • teraz
 • dnes
 • okamžite
 • O niekoľko sekúnd

A potom sa uistite, že splníte svoj sľub, aby sa váš e-mail alebo sťahovanie okamžite odosielalo. Ak ty’opätovný predaj fyzických produktov, don’• Sľubujte, že môžete doručiť okamžite, ale pošlite spolu s informáciami o doručení rýchlo potvrdzovací e-mail.

Sociálny dôkaz

Sociálny dôkaz je jav, pri ktorom je väčšia pravdepodobnosť, že ľudia niečo urobia, ak uvidia, ako to robia iní ľudia. to’Je to klasický prípad detí, ktoré chcú rovnaké hračky ako oni’priatelia – ako sa ukazuje, nikto z nás skutočne nevyrastie z tejto fázy!

Sociálny dôkaz môžete použiť na zdôraznenie výhod čokoľvek’znovu propagovať a zároveň povzbudzovať ľudí, aby sa zapojili do vašej výzvy na akciu. Ak máte napríklad údaje o tom, koľko ľudí si stiahlo vašu e-knihu, vo svojej výzve na ňu zakričte.

Keď poviete ľuďom, koľko ďalších už váš produkt zaregistroval, použilo alebo kúpilo, zvyšuje pravdepodobnosť, že mu budú dôverovať a zaujímajú sa o vaše podnikanie..

Môžete dokonca získať svedectvo o skutočnom živote od zákazníka a začleniť ho do svojej výzvy na akciu – alebo ho umiestniť do blízkosti tak, aby ich používatelia videli súčasne v rovnakom čase.. Zistilo sa, že referencie zvyšujú mieru konverzie na predajných stránkach o 34% – tak to’to stojí za vyskúšanie!

Crazy Egg je majstrom vytvárania efektívnych výziev na akciu – tento príklad kombinuje veľa taktík, o ktorých hovoríme v tejto príručke, ale vyniká najmä použitie sociálneho dôkazu a okamžité uspokojenie:

výzva na akciu zameraná na blázon

Zvýraznenie slova “okamžite” v zelených hrách o potrebe okamžitého uspokojenia a uvedenie počtu webových stránok pomocou aplikácie Crazy Egg je ukážkovým príkladom využívania sociálneho dôkazu. Táto výzva na akciu tiež používa tlačidlo prvej osoby a jasne ukazuje, aký prínos má pre používateľa – aby zlepšil svoje webové stránky!

Zistiť viac

Zistite, ako môžete vytvoriť lepší sociálny dôkaz pomocou našej infographic: Ako používať online recenzie na trhu s rôznymi generáciami

4

Vytvorte naliehavosť a zvedavosť

Ľudia sú dosť predvídateľní, pokiaľ ide o naliehavosť a zvedavosť.

Keď sme povedali, aby sme sa nepozerali do škatule, môžeme’Nepomáham, ale nahliadnite do prvej šance. A či je to tak’s panikou nákup toaletných rolí alebo ponáhľajúcich sa k predaju, máme tiež silný strach z toho, že sa veci predajú skôr, ako sa na ne dostaneme.

Zatiaľ čo obaja Pandora’s Nákup panvy a paniky majú na spoločnosť menej ako ideálne účinky, vďaka svojim výzvam na akciu môžete využiť naliehavosť a zvedavosť..

Vytvorenie naliehavosti

Teraz, keď hovoríme o naliehavosti, nie’t znamená štrajk strachu a paniky do sŕdc publika. Namiesto toho to ukážte’je to obmedzený čas alebo množstvo pre zákazníkov, aby sa dostali do rúk, nech ste kdekoľvek’ponúkam znova.

Môžete to urobiť tak, že budete mať odpočítavač ukazujúci, ako dlho zostáva v ponuke, alebo tým, že skutočne zobrazíte počet zostávajúcich produktov, ktoré sú k dispozícii. Mali by ste používať aj urgentný jazyk, napríklad:

 • Iba obmedzený čas
 • Predaj rýchlo
 • Don’nepremeškajte
 • teraz
 • čoskoro
 • ponáhľať
 • Predaj sa čoskoro skončí

Dávajte pozor, aby ste boli príliš zvedavý – chcete ľudí podnietiť’s FOMO (strach z neprítomnosti), aby sa chceli dostať k vašej ponuke. Ty nie’nechcem ich panikáriť alebo ich premôcť, aby zhone rýchlo opustili váš web!

Podpora zvedavosti

Zvedavosť je účinný spôsob, ako upútať pozornosť, okoreniť vašu výzvu na akciu a zvýšiť počet konverzií!

Kľúčom je použitie otázok. Prečo všetky vaše rastliny umierajú? Ako môžete zdvojnásobiť internetový prenos? Čo je tajomstvom úspechu vo fitness? Umožnite svojim používateľom poznať odpoveď a objasnite, čo musia urobiť, aby zistili, či to tak je’s sťahovanie bezplatnej e-knihy alebo prihlásenie k odberu noviniek.

ako napísať príklad výzvy zvedavosti na akciuTento príklad z Quick Sprout kladie otázku veľkým tučným písmom, aby upútal pozornosť. To tiež objasňuje, že musíte kliknúť na tlačidlo, aby ste získali väčšiu návštevnosť. 5

Použite presvedčivý jazyk

to’je čas presvedčiť sa!

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, my’už som prešiel, ty’už ste na dobrej ceste k presvedčivej a silnej výzve na akciu. Môžete mu dať ďalšiu výhodu použitím presvedčivých taktík – začnite s použitím mocných slov vo svojich výzvach na akciu.

Čo sú mocné slová?

To sú slová, ktoré vyvolávajú emocionálnu reakciu u vašich čitateľov – nemali by ste’t ich nadmerné používanie, ale ich posypanie kópiou môže mať obrovské účinky. Teespring pridal k svojim výzvam na akciu niekoľko silných slov a zaznamenal nárast konverzií o 12,7%!

Existujú stovky mocenských slov, ale tu je niekoľko príkladov:

 • výhradný
 • Úspory
 • konečný
 • Náhľad
 • neuveriteľný
 • zadarmo
 • prostý
 • Pútavý
 • zakázaný
 • Úspešný

Môžete vidieť, ako by tieto slová mohli okoreniť inak nudnú výzvu na akciu a zaujať čitateľa’s okamžitým záujmom. Nezabudnite ich však príliš nepoužiť alebo vy’Zvukový predaj a zaludnenie.

OptinMonster nám poskytuje skvelý príklad toho, ako efektívne používať výkonové slová s výzvou na akciu na svojej domovskej stránke:

ako napísať výzvu na akciu presvedčivý jazyk pre optinmonster

Slová ako “teraz”, “speňažiť”, “mocný” a “okamžite” sú navrhnuté tak, aby vyvolali emocionálnu reakciu v čítačke – a vizuál napravo podporuje túto myšlienku konania a zmeny.

Zistiť viac

Presvedčivý jazyk nie je’To je užitočné iba pri výzvach na akciu – naše Ako napísať popisy produktu Sprievodca vám ukáže, ako používať tieto techniky na predaj vašich výrobkov!

Formátovanie vašich výziev na akciu

Takže ty’Teraz sa píšete presvedčivo, pútavo a pútavo a akciu. Ale kam ich dať? A ako by ste ich mali formátovať na svojich webových stránkach? Tu sú naše tri najlepšie tipy na formátovanie úspešných výziev na akciu…

1. Udržujte krátke výzvy na akciu

Aj napriek tomu dosť krátke, aby sa zmestili do gombíka – ak je to možné, snažte sa udržať svoje výzvy na akciu pod 10 slov!

Príliš veľa kópií by mohlo uniesť používateľa a stratiť pozornosť, alebo by ich mohlo zameniť s príliš veľkým množstvom informácií. Chcete zabaliť základné náležitosti a zároveň ich udržiavať krátke, pútavé a stručné – je to’Je to zložitá hra, s ktorou niekedy zápasia aj tí najskúsenejší textári!

Strávili ste päť celých sekcií rozprávaním o všetkých dôležitých častiach výzvy na akciu – ako to všetko zmestím do 10 slov alebo menej?

Dobre, nie’• panika – existujú spôsoby, ako začleniť všetko bez toho, aby sa to všetko napchalo do vašej výzvy na akciu. Svoju výzvu na akciu môžete umiestniť vedľa posudku alebo mať priloženú kópiu zdôrazňujúcu výhody vášho produktu. Tu’ako vyzývajú naše výzvy k akcii tu na Expert na tvorbu webových stránok:

Môžete vidieť, že samotné tlačidlo je v prvej osobe, používa aktívne slovesá a pozitívny jazyk. Ale tam’Je to tiež trochu kontextu, ktorý poskytuje viac času na prípravu a presvedčiť čitateľa, aby klikol na tlačidlo.

2. Vyťažte maximum z farieb

Pokiaľ ide o výzvy na akciu, farby sú také dôležité. Našou radou je testovať, testovať a testovať znova. Vytvorte napríklad červenú a modrú výzvu na akciu a pomocou softvéru ako Optimizely zistite, na ktorú verziu ľudia lepšie reagujú..

Skutočne to robí taký veľký rozdiel? Áno, naozaj!

Vyberte farbu, ktorá vyniká na pozadí tlačidla a uistite sa, že text tlačidla je ľahko čitateľný. to’Je to dobrý nápad vybrať si farbu z vašej farebnej schémy tak, aby vaša výzva na akciu upútala pozornosť, pričom stále vyzerá ako prirodzená súčasť webovej stránky..

Netflix je dokonalým príkladom – jasne červené výzvy k akcii sú pútavé, pričom zostávajú úplne na značke:

ako napísať farbu tlačidla výzvy na akciu netlflix

Zistiť viac

Bojujete s farebnou schémou? Pozrite sa na nášho sprievodcu Ako si vybrať dobrú farebnú schému pre svoj web pre niekoľko odborných tipov!

3. Zamyslite sa nad veľkosťou a pozíciou

Keď ty’Pri navrhovaní výzvy na akciu musíte pamätať na to, že by to mala byť jedna z najvýznamnejších vecí na stránke. To nie je pravda’To znamená, že by si to mal urobiť obrovský a “v tvojej tvári” – existuje niekoľko jemnejších spôsobov, ako na to upozorniť, vrátane:

 • Vždy uvádzajte svoju výzvu na akciu nad záhybom (čo znamená, že používateľ nemá’Nepotrebujete posunúť zobrazenie nadol)
 • Tlačidlo na uskutočnenie hlavného hovoru väčšie a jasnejšie ako akékoľvek iné tlačidlo na stránke
 • Iba s a jediná výzva na akciu na stránku, aby nedošlo k zámene
 • Použitím názov prípadu v samotnom tlačidle

Zistiť viac

Potrebujete pomoc s navrhovaním svojich webových stránok? Pozrite sa na našich praktických sprievodcov:

 • Ako navrhnúť stránku produktu – získajte tipy na odborný dizajn na zvýšenie predaja
 • Ako navrhnúť webovú stránku – 8 jednoduchých krokov na vytvorenie vlastnej webovej stránky

Čo je potrebné sa vyhnúť pri písaní výziev na akciu

Teraz, keď sme’Prešiel som vás hlavnými výzvami na akciu, tu sú don’ts – poznáme vás’budem profík, takže my’Pred tým, ako zasiahne rekapituláciu, ich prerezám.

# 1. Vyhnite sa slovám trenia

Trecie slová sú slová, ktoré môžu odradiť používateľa, napríklad odoslať, zaregistrovať sa, kúpiť alebo doplniť – chcete, aby bola akcia ľahká a tieto slová znejú ako práca!

# 2. Minimalizujte riziko

Môžete to urobiť tak, že ponúknete bezplatnú skúšobnú verziu alebo vzorku, alebo upokojíte používateľa, ktorého si neberiete’Nepotrebujem od nich žiadne platobné podrobnosti. Don’• Nezabudnite si ich zaplatiť vopred alebo za osobné otázky, ktoré si chcete stiahnuť, a stiahnite si svoju ebook – nezabudnite, udržujte ju jednoduchú!

# 3. Bojujte s nudou!

Toľko výziev na akciu len hovorí “Kliknite tu” – môžete sa dostať pred konkurenciu tým, že prejdete ďalšiu míľu a vynaložíte určité úsilie na prilákanie používateľov.

# 4. Zabezpečte hladkú cestu používateľa

Ak vaša výzva na akciu hovorí “Stiahnite si zadarmo ebook” vy’d) uistite sa, že vaši používatelia skončia s bezplatnou elektronickou knihou vo svojej doručenej pošte!

# 5. Skontrolujte svoje odkazy

Nefunkčné odkazy sú odrážkou na čele každej výzvy na akciu, bez ohľadu na to, ako dobre napísané alebo krásne naformátované. Skontrolujte a znova skontrolujte všetky svoje odkazy, aby ste sa uistili, že fungujú, a choďte na správny cieľ.

Ako napísať výzvu na akciu: Zhrnutie

Pre takéto malé tlačidlo si výzvy na akciu určite vyžadujú veľa lásky a pozornosti – ale je to’Keď uvidíte, ako sa tržby, kliknutia a konverzie objavujú, bude to stáť za to!

Tu’je rýchla rekapitulácia krokov’Prešiel som na dosiahnutie tohto bodu:

Ako napísať výzvu na akciu: 5 krokov

 1. Použite aktívny jazyk
 2. Buďte priamy a osobný
 3. Zamerajte sa na výhody
 4. Vytvorte naliehavosť a zvedavosť
 5. Používajte presvedčivý jazyk

Ako naformátovať svoju výzvu na akciu: 3 kroky

 1. Drž to krátke
 2. Vyťažte maximum z farieb
 3. Zamyslite sa nad veľkosťou a pozíciou

Taktiež sme vás oboznámili s bežnými chybami, aby ste sa vyhli, aby ste sa dostali pred svoju konkurenciu. Dúfajme, že vás’Teraz sa cítite ako výzva na akciu profesionáli a ste pripravení skočiť do akcie a začať si niečo vytvárať pre seba!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me