5 nejlepších tvůrců webových stránek pro SEO

Nejlepší tvůrci webových stránek pro SEO


Díky těmto stavitelům dosáhnete vysoké úrovně a zvýšení provozu

Proč je optimalizace pro vyhledávače (SEO) důležitá?

Představte si to – vy i váš přítel vytvoříte podobné webové stránky, ale váš přítel si vybral jiného tvůrce webových stránek s lepšími nástroji SEO. Tvůrce je omezenější, ale vy’znovu si jistý, že vyhrál’Nezáleží na tom, pokud zveřejníte dobrý obsah.

Brzy, příteli’s web začíná v žebříčku Google’s výsledky vyhledávání. Mezitím se váš web někde kolem stránky pět shoduje se stejnými výsledky. Váš přítel dostane tun provozu na jejich stránky. Při kontrole webu’s analytiky, vše, co vidíte, je digitální chumáč.

Naštěstí to tak není’nemusím být tvá budoucnost!

Že’to je důvod, proč musíte zvolit tvůrce webových stránek, který nejen usnadňuje vytváření webových stránek – musí také podporovat vaše vyšplhání ve výsledcích vyhledávání. Bereme to velmi vážně tady u odborníka na tvorbu webových stránek, a proto jsme provedli výzkum s cílem najít nejlepší tvůrce webových stránek pro SEO.

Nyní nechte’s řez do honičky.

Pět nejlepších tvůrců webových stránek pro SEO jsou:

 1. Wix – ideální pro absolutní začátečníky SEO.
 2. Weebly – má desítky vysoce kvalitních a užitečných aplikací SEO.
 3. Čtvercový prostor – skvělá volba pro ty, kteří věří se SEO.
 4. Pojď tati – skvělé pro ty, kteří chtějí s SEO pomoci venku.
 5. WordPress.com – skvělé pro ty, kteří chtějí praktický SEO zážitek.

Nemáme’Vyhodil je ze vzduchu. WBE zkoumá všechny hlavní tvůrce webových stránek, porovnává funkce a provádí testování uživatelů, aby získal ptáka’s-oční pohled na průmysl. Podle našeho výzkumu jsou tito tři před námi v oblasti SEO.

Tento kus prozkoumá každého stavitele’s přihlašovací údaje SEO a funkce, na které je třeba dávat pozor při výběru tvůrce webových stránek. Na konci byste měli mít jasnou představu, který stavitel je pro vás nejvhodnější.

Nechat’je k tomu.

Jaký je nejlepší webový tvůrce pro SEO?

jestli ty’při čtení tohoto článku, je pravděpodobné, že máte alespoň nějakou představu o tom, co je SEO, ale je to’to stojí za shrnutí v krátkosti. Tímto způsobem přesně víme, co můžeme očekávat od našich nejlépe hodnocených tvůrců webových stránek pro SEO.

SEO je to, jak webový obsah zvyšuje jeho šance na objevení se ve výsledcích vyhledávání na webech jako Google, Bing, a DuckDuckGo. Vyhledávače chtějí spojit uživatele s relevantními, vysoce kvalitními informacemi. SEO je proces zaškrtnutí těchto políček a zajištění toho, aby vyhledávače věděly, jak vás najít.

Jen hrstka věcí, které ovlivňují SEO, jsou:

 • Meta tituly & meta popisy – název a shrnutí vašeho webu, které se zobrazí ve výsledcích vyhledávání Google
 • Struktura adresy URL – ideálně krátká adresa URL stránky s příslušným zněním
 • Obrázek alt text – vysvětlující text, který se objeví místo obrázku na vašem webu, pokud se obrázek nepodaří načíst
 • Zpětné odkazy – externí odkazy zpět na váš web, které zvyšují důvěryhodnost vašeho obsahu
 • Rychlost webu & mobilní použitelnost – faktory, které určují, zda bude uživatelský dojem na vašem webu pozitivní nebo negativní
 • Strukturovaná data – standardizovaný způsob formátování kódu, který je pro prohledávače vyhledávacích strojů snadno pochopitelný

Web musí být schopen řešit všechny tyto věci a další. Tvůrce webových stránek bez silného SEO nestojí za váš čas ani peníze.

Nejlepší stavitelé pro SEO udržují krok s trendy a usnadňují implementaci. V závislosti na úrovni dovedností svých cílových zákazníků také vyučují. jestli ty’stále se učíte o výhodách a možnostech SEO, nedělejte si starosti – tam jsou stavitelé, kteří vás mohou tímto procesem podpořit.

Podrobnější informace o tom, co každý tvůrce webových stránek nabízí v oblasti SEO, najdete v níže uvedené tabulce.

Funkce SEOWixWeeblySquarespaceGoDaddyWordPressPřizpůsobitelné meta titulyAtributy Alt AltIntegrace sociálních médiíSpecifická aplikace SEOSEO výzvy při přidávání produktůPodpora klíčových slov
AnoAnoAnoAnoAno
AnoAno (ne na konkrétních obrázcích produktu)AnoAnoAno
AnoAnoAnoAno (ale pouze sociální tlačítka)Ano
AnoAnoNeNeAno
AnoAnoNeNeNe
AnoAnoAnoAnoNe

# 1: Wix

Ideální pro absolutní začátečníky SEO

Počínaje 13,00 $ / měsíc

WIX PROS# 1# 2
Není vyžadováno kódování: ty ne’Pro použití Wix SEO nepotřebujete žádné znalosti kódování. Místo toho si Wix udržuje své SEO funkce tak jednoduché a intuitivní jako jeho webový editor drag-and-drop
Vestavěný SEO: tam’Není třeba trávit čas přijít na to, které matoucí aplikace a widgety ke stažení. SEO funkce jsou zabudovány do řídicího panelu Wix, takže se můžete jednoduše přepnout na pronásledování
WIX CONS# 1# 2
Pokročilé SEO je ošidné: Wix má základy více než pokryty, ale komplikovanější věci, jako strukturovaná data, nejsou’t zabudován do platformy (i když ji můžete přidat)
Omezená kontrola: Vzhledem k tomu, že použití Wix SEO je tak snadné, může’nenabízejí praktické úpravy, které poskytují platformy jako Squarespace

Stížnost někdy stavěl proti tvůrcům webových stránek je, že’skvělé pro vytváření webových stránek, ale ne pro SEO. K tomu bývala určitá pravda, ale už ne. Wix v posledních několika letech vylepšil svoji SEO hru až do bodu, kdy to byl’ve skutečnosti je lídrem na trhu.

SEO je dlouhodobá hra a potřebujete platformy, které vám pomohou udržet si přehled. Wix je jedním z nejlepších tvůrců webových stránek SEO pro ty, kteří se stále učí lana. Jeho SEO Wiz provede uživatele krok za krokem základy, navrhuje vylepšení a dokonce pro vás stanoví cíle.

Příklad nástroje wix seo wizWix SEO Wiz vám navrhne efektivní plán SEO založený na několika otázkách týkajících se vašeho webu.

U Wix není vyžadováno žádné kódování. Od meta titulů po přesměrování 301 je SEO zabudováno přímo do řídicího panelu Wix. Každá stránka má vyhrazená nastavení SEO a každý obrázek, který nahrajete, má vstup pro alternativní text – to je to, jak vyhledávací stroje chápou obrázky.

Dalším velkým plusem je jeho síla Google integrace. Nástroje webové analýzy jsou nezbytné pro pochopení vašich stránek’s provoz a Google je zlatý standard. Propojení Google Analytics a Google Search Console s weby Wix je jednoduše případem zadání ID sledování.

SEO je ve skutečnosti mnohem jednodušší, než se někdy zdá. Wix dělá váš web’s SEO údržba snadná, a to vám oznámí, když vy’znovu zaostává.

Wix implementoval v posledních několika letech spoustu SEO funkcí a Centrum nápovědy je stejně komplexní jako vy’pravděpodobně najdete kdekoli. I když ne’Pokud používáte Wix, jeho průvodce SEO stojí za prohlížení.

Wix SEO průvodceWix’s SEO dokumentace je jasná, důkladná a snadno se naviguje. To’Je to cenný zdroj, i když nemáte’• Ukončete práci s tvůrcem webových stránek Wix

Kompromis s Wixem’Snadnost použití a interní funkčnost ztěžuje pokročilejší metody SEO. Strukturovaná data (která poskytují vyhledávacím strojům další, vysoce relevantní informace o vašem webu) jsou pro SEO stále důležitější. Chcete-li přidat jakýkoli do Wix, musíte to udělat ručně – pomocí kódu.

Jedná se o drobnou hroznu, ale o které stojí za to být si jasno. Naučení se studenti SEO mezi vámi mohou Wix po chvíli najít. Že’Je to hra s tvůrci webových stránek, i když: cena pohodlí je kontrola.

Z větší části však Wix chápe, že jeho uživatelé nejsou’t technici. Skvěle vyvažuje použitelnost s kontrolou. Nejen, že jeho tvůrce zjednodušuje SEO, učí základy kdykoli’znovu si jistý, co něco znamená. Pokud chcete komplexní a podpůrný SEO zážitek, je Wix nejlepší volbou.

# 2: Weebly

Má desítky vysoce kvalitních a užitečných aplikací SEO

Počínaje 5,00 $ / měsíc

WEEBLY PROS# 1# 2
SEO aplikace: Weebly nabízí sledování SEO prostřednictvím integrovaných aplikací
Vlastní adresy URL: Můžete přizpůsobit adresy URL každé stránky na svém webu tak, aby lépe vyhovovaly vyhledávacím nástrojům
WEEBLY CONS# 1
Umět’t upravit alt značky produktu alt: k běžným obrázkům můžete přidat alternativní značky, ale fotografie produktů elektronického obchodu mají smůlu

Weebly se pyšní snadným používáním a SEO je jeho velkou součástí. Vše od meta popisů po webovou analytiku je upečeno na platformu. Stejně jako Wix a Squarespace, Weebly udržuje všechny náležitosti in-house.

nástroj průvodce weebly seo

Tituly a popisy metadat, vlastní adresy URL a alternativní text jsou součástí editoru stránek. Integrace Google Analytics a Search Console je stejně jednoduchá jako zadání ID sledování. Jeho mobilní editor zajišťuje, že váš web vypadá dobře a funguje dobře na všech zařízeních – pro SEO je stále důležitější.

Weebly’Knihovna pluginů je velmi silná. V App Centru jsou desítky pluginů zaměřených na SEO. Dokáže to například označení služby Site Booster (která mimo jiné pomáhá vašemu webu objevit se v Mapách Google)’stojí za to si prohlédnout. Celkově vzato, Weebly’s SEO je důkladný a snadno použitelný.

Ve zvláštním opomenutí Weebly nevypadá’• V současné době vám umožní přizpůsobit alt text na obrázcích produktu. Pravidelný obrázek? Ořech – ale ty’pokud budete mít štěstí,’znovu se snaží prodávat věci. My’d být překvapeni, pokud tomu tak bylo mnohem déle, ale je to tak’je třeba mít na paměti, pokud je prodej online základem vašich plánů.

To znamená, že Weebly se v současné době otáčí směrem k elektronickému obchodu. To’Již se utváří jako silný hybrid tvůrce webových stránek pro obecné účely a specializované maloobchodní platformy. Totéž platí o jeho SEO, které má nohu v obou táborech. Od názvů stránek po vlastní adresy URL produktů Weebly získává obzvláště dobrou rovnováhu SEO pro potřeby malých podniků.

# 3: Čtvercový prostor

Skvělá volba pro ty, kteří věří se SEO

Počínaje 12,00 $ / měsíc

SQUARESPACE PROS# 1# 2
Spousta uživatelské kontroly: máte na výběr přidat svůj vlastní kód, který otevírá zcela nový svět pokročilých technik
Čisté, strukturované rozhraní: pokud ne’Nechci pracovat s kódem, Squarespace’Nejzákladnější SEO funkce jsou jasně formátovány a snadno upravitelné
SQUARESPACE CONS# 1# 2
Není pro začátečníky: existují lepší platformy pro ty, kteří chtějí více SEO vedení
Žádná konkrétní aplikace SEO: Squarespace zaostává za Wixem a Weeblym tím, že nenabízí SEO funkce ve specializované aplikaci

Squarespace je vysoká, temná a hezká hádanka světa tvůrců webových stránek – nebo si to stejně tak rád myslí. Jeho SEO funkce jsou sofistikované a dobře integrované, ale ne’Neočekávám, že budete mít ruku drženou jako byste u Wixe a Weeblyho. jestli ty’znovu seznámíte se základy SEO a chcete trochu backend control, Squarespace může být i pro vás stavitelem.

funkce čtvercového seo

Squarespace má vysoce organizovaný, téměř CMS-backend. Díky tomu je snadné zůstat na vrcholu SEO, pokud vám to vyhovuje’již znáte osvědčené postupy. Přístrojová deska stále nabízí lichou výzvu nebo vysvětlení, ale ne úplně stejným způsobem s průvodcem jako jeho vrstevníci. Pokud však potřebujete pomoc, společnost Squarespace vytvořila kontrolní seznam SEO a průvodce, jak vylepšit vaše stránky’s viditelností vyhledávače. Celkově vzato, to’je to více neformální, kontrolovatelný zážitek.

Meta tituly a alt text aren’• Jediné, na co byste měli myslet při SEO (i když jsou důležité). Vaše stránky také potřebují odkazy! Čtvercový prostor’Integrace sociálních médií je na špičkové úrovni a pulzující vícekanálová online přítomnost může udělat zázraky pro SEO. Koneckonců, vyhledávače důvěřují webům, kterým důvěřují jiné weby.

Nevýhodou Squarespace je, že to může být trochu nezvyklé v závislosti na vaší šabloně’znovu používám. Hrstka z nich zobrazuje alt text na webu, což není způsob, jakým to’má fungovat. Můžete to zmáčknout v zárodku procházením průvodce šablonou Squarespace, ale je to’Je to zvláštní překážka, která musí skočit.

A znovu, uvědomte si, že vyspělejší SEO metody vyžadují ‘injekce kódu,’ což znamená přidání kódu sami. Pokud byl posledních pár let nějakým ukazatelem, všichni hlavní stavitelé zavedou hladká interní řešení pro strukturovaná data příliš dlouho, ale víte, co říkají o předpokladu…

Celkově je však Squarespace vynikající volbou pro SEO. Pokud chcete stavitele, který vás naučí základům SEO, Wix a Weebly se vejdou na účet lépe než Squarespace. Ale Squarespace se vždycky oblíbil jako sofistikovanější třída tvůrců webových stránek. Pokud to zní jako vaše vibrace, proveďte jejich bezplatnou zkušební dobu, abyste zjistili, zda to není’s chtěl být.

# 4: GoDaddy

Skvělé pro ty, kteří chtějí s SEO pomoci venku

Počínaje 10,00 $ / měsíc

GODADDY PROS# 1# 2
Průvodce SEO: tisje vestavěný nástroj, který vám položí několik jednoduchých otázek, a poté navrhne nejlepší klíčová slova pro váš web, na která se má cílit
Tým SEO služeb: if Pokud se zaregistrujete pro tuto placenou službu, tým odborníků prozkoumá vaše cílové trhy a optimalizuje vaše stránky, aniž byste museli zvedat prst
GODADDY CONS# 1# 2
Omezené funkce SEO podle nejlevnějšího plánu: abyste získali co nejvíce z GoDaddy’s SEO nástroje, vy’Musím upgradovat ze základního plánu
Hodnota za peníze: GoDaddy’s SEO služby jsou užitečné, ale jsou’nejedná se o nejlevnější na trhu – a většina funkcí je omezena na dražší plány

My’Budu upřímný: GoDaddy, podle svého nejlevnějšího plánu (Basic za 10,00 $ / měsíc)’s SEO funkce prakticky neexistují. Jak již bylo řečeno, pokud upgradujete na další úroveň (standardní za 15,00 $ / měsíc), můžete’Uvidíte obrovský nárůst možností SEO, včetně cílených návrhů klíčových slov od GoDaddy’parní.

Poté můžete sledovat hodnocení podle času a zjistit, jak GoDaddy’Díky návrhům klíčových slov (nebo vlastnímu SEO brilanci) se vaše hodnocení na SERP (stránky s výsledky vyhledávače) zlepšilo. Můžete si prohlédnout svůj web’Postupujte kdykoli prostřednictvím ovládacího panelu účtu.

Pojď tati’s standout funkce je jeho “Průvodce SEO” nástroj, který je dodáván s prémiovým plánem (20,00 $ / měsíc). Průvodce SEO položí několik otázek o vašem webu a poté vám poskytne cílené návrhy klíčových slov, které vám pomohou optimalizovat vaše stránky.

Recenze GoDaddy – Náš komplexní pohled na GoDaddy’s platforma pro vytváření webových stránekstránka služeb bohyně seo

Pokud chcete posunout své optimalizační úsilí o krok dále, GoDaddy’Tým SEO služeb poskytuje bezplatné konzultace po telefonu, kde jsou’Zeptám se na vaše obchodní / blogovací cíle a váš rozpočet. Pojď tati’s Možnost SEO služeb stojí 6,99 $ / měsíc a vy’v zásadě platí za tým SEO za provedení auditu webu a průzkum vašeho cílového trhu. Na základě těchto informací tým bude “pravidelně provádějte aktualizace SEO, abyste vylepšili svůj web ve výsledcích vyhledávání.” Hlavní výhodou je, že tam’s vaší prací je jen velmi málo práce – tým GoDaddy plně převezme otěže.

My’Budu upřímný – 6,99 $ / měsíc není’Velmi levné pro práci, kterou GoDaddy dělá’s SEO tým provádí. Ale pokud ano dělat rozhodnout se na jaře pro tuto službu, přinese spoustu výhod SEO – po výběru doporučeného plánu a umožnění on-site optimalizace, 80% klientů GoDaddy vidělo na první stránce výsledky svých cílených klíčových slov do šesti měsíců.

# 5: WordPress.com

Skvělé pro ty, kteří chtějí praktický zážitek

Počínaje 4,00 $ / měsíc

WORDPRESS.COM PROS# 1# 2
Optimalizovaná témata: celé WordPress.com’Témata webových stránek jsou navržena s ohledem na hodnocení SEO
Přizpůsobení: WordPress.com je plný příležitostí k úpravě vašich vlastních meta popisů a titulů
WORDPRESS.COM CONS# 1# 2
Omezený přístup: zatímco základy jsou postarány o každém plánu WordPress, vy’Chcete-li získat přístup k většině nástrojů SEO, musíte upgradovat na obchodní plán
Pokročilé rozhraní: WordPress.com není tak intuitivní jako ostatní tvůrci webových stránek, pokud jde o úpravy vašich stránek

Nechat’Začněte skvělou zprávou: WordPress.com se stará o 80-90% základní SEO mechaniky pro vy. Témata WordPress jsou navržena tak, aby přitahovala vyhledávače – ve skutečnosti je většina HTML ve skutečnosti naformátována s ohledem na prolézací moduly vyhledávacích strojů. Ale pokud se chcete do svého webu více zapojit’s SEO, pak máte několik možností.

WordPress nabízí čtyři různé cenové plány a množství funkcí SEO vás’Dostanu záleží na plánu, který si vyberete. Plány zdarma a osobní, 0,00 $ a 4,00 $ / měsíc, nabízejí pouze základy, pokud jde o SEO. Že’stačí na osobní webové stránky, ale pokud ano’znovu se díváte na měřítko, vy’Chci buď prémiový (8,00 $ / měsíc) nebo obchodní (25,00 $ / měsíc) plán.

wordpress com cenové plány

Vy’Dostanu integraci Google Analytics do plánu Premium, ale pokročilé nástroje SEO ne’nepřijdete do mixu, dokud neupgradujete na obchodní plán. Pokud se rozhodnete upgradovat, vy’Budu mít přístup na vaše stránky’s:

 • Popis meta titulní stránky: upravte obecný souhrn svého webu, který se divákům zobrazí ve výsledcích Google
 • Vlastní popis metadat příspěvku: upravit meta popis jednotlivých stránek
 • Vlastní formáty titulů: přizpůsobit, jak vaše stránky’Názvy obsahu se objevují na SERP
 • Náhledy vyhledávání a sociálních sítí: Před zveřejněním zjistěte, jak bude váš web vypadat ve vyhledávačích a sociálních médiích

Recenze WordPress.com – Náš úplný přehled platformy WordPress.com

Pokud znáte svůj SEO a chcete se do procesu velmi zapojit, pak je WordPress.com skvělou volbou. Jak již bylo řečeno, budete obětovat nějaké snadné použití, abyste se dostali do rukou – WordPress není’Tak intuitivní jako stavitelé jako Wix nebo Weebly.

Nejlepší tvůrci webových stránek pro SEO: Závěrečné myšlenky

Optimalizace vyhledávače je životně důležitá pro úspěch webových stránek. Při výběru tvůrce webových stránek je funkce SEO jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou byste se měli podívat. Pro nejlépe hodnocené tvůrce webových stránek je SEO komplexní a snadno použitelné.

Pro shrnutí je pět nejlepších tvůrců webových stránek pro SEO:

 1. Wix – ideální pro absolutní začátečníky SEO.
 2. Weebly – desítky vysoce kvalitních a užitečných aplikací SEO.
 3. Čtvercový prostor – skvělá volba pro ty, kteří věří se SEO.
 4. Pojď tati – skvělé pro ty, kteří chtějí s SEO pomoci venku.
 5. WordPress.com – skvělé pro ty, kteří chtějí praktický SEO zážitek.

Ony’re-bohatý na funkce a snadné použití. Wix a Weebly jsou zvláště dobří při vysvětlování funkcí a stanovování cílů a integrují své znalostní báze přímo do tvůrce. Který z nich je pro vás lepší, nakonec přijde na osobní preference. jestli ty’Nemáte zájem dozvědět se o SEO a raději by to váš stavitel zařídil za vás, pak GoDaddy’s “my’Postarám se, jestli to všechno” přístup je ještě přitažlivější.

Squarespace a WordPress.com jsou skvělými možnostmi pro ty, kteří jsou s osvědčenou praxí SEO trochu pohodlnější. Tito stavitelé vyhráli’nedržte ruku během procesu, ale pak ne každý chce, aby byla jejich ruka držena.

Všech pět stavitelů zaškrtne základní pole SEO a jejich vývojové týmy zajistí, že budou držet krok s trendy. To nakonec přijde na to, který stavitel nejlépe doplňuje potřeby vašeho webu.

Wix, Weebly a WordPress.com mají zdarma plány, takže je můžete používat tak dlouho, jak chcete, než se rozhodnete, zda ano’pro vás to pravé. Squarespace nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi, zatímco GoDaddy’s bezplatné zkušební období je jeden měsíc. Obě možnosti by vám měly poskytnout dostatek času na vytvoření názoru na platformy.

Výběrem jednoho z těchto pěti stavitelů můžete zajistit, aby smutný obrázek, který jsme na začátku tohoto článku namalovali, nevedl’nestane se ti. Místo toho vyhoďte digitální řepu a vylezte na úspěch SEO!

FAQs

Proč je SEO důležitý??

Optimalizace pro vyhledávače je jedním z nejlepších způsobů, jak najít online. To’s inherentně volný marketing. Vysoké hodnocení správných vyhledávacích dotazů může přinést tisíce návštěvníků denně. A nejlepší na tom jsou oni’znovu filtrováno speciálně pro váš web. Ony’hledám tě! Žádný SEO, žádný organický provoz. Smutný den pro vás.

Začněte v našich článcích s tipy na SEO

 • Ukotvit text
 • Zpětné odkazy
 • Architektura webových stránek

Který SEO webový tvůrce je nejjednodušší použít?

Pro snadné použití, Weebly vyšel na vrcholu v našem výzkumu. Weebly a Wix jsou bezpečné sázky, pokud jde o snadné použití. To znamená, že’to není černobílé vydání. Někteří uživatelé najdou Čtvercový prostor snadnější použití. Kliknete na to, s čím kliknete. Zkušební verze zdarma jsou skvělou příležitostí, jak to zjistit před rozdělením s jakoukoli hotovostí.

Co je alt text?

Alt text je, jak vyhledávače chápou, o čem jsou obrázky. Myslete na ně jako na malé soukromé titulky. Vyhledávače jsou chytré, ale oni’ještě není chytré vědět, co je to obrázek, když se na to podíváte. Hledají alt text. Alt text komunikuje vizuální prvky vašeho webu a nabízí způsob, jak se dostat do výsledků vyhledávání obrázků.

Co jsou strukturovaná data?

Strukturovaná data představují způsob poskytování specializovaných informací o vašich stránkách vyhledávačům. To’jak se vytvářejí úryvky ve výsledcích vyhledávání (hodnocení hvězdičkami, recepty atd.). Google, Bing, Yandex a Yahoo! všichni na tom spolupracovali, takže buďte ujištěni’Není to trend. Strukturovaná data budou jen důležitější.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map