Bir Ürün Nasıl Pazarlanır ve Başarılı Bir Şekilde Çevrimiçi Nasıl Satılır

Dijital çağda hala işe alışık olan herkes, bir ürünü çevrimiçi olarak nasıl pazarlayacağını merak etti. İyi haber şu ki, sen’işi zaten yaptım ve satacağınızı bildiğiniz bir ürününüz var. Bu noktada,’sadece doğru kitlenin önüne geçmek meselesi – ve biz’ve bunu yapmak için en etkili tekniklerin bir listesini derledim.


Çevrimiçi Ürün Pazarlamanın En Önemli 13 Yolu

 1. Tavsiye Pazarlama
 2. Otorite gösteriliyor
 3. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 4. Topluluk oluşturma
 5. Müşteri mesajlarını kullanma
 6. Eposta pazarlama
 7. Müşteri deneyimini kişiselleştirme
 8. Arama Motoru Pazarlaması (SEM)
 9. Blog
 10. Diğer platformları kullanma
 11. Rakiplerinizi tanıyın
 12. Güçlü kopya
 13. Güçlü görseller

Don’t Bazı daha sesli sondaj noktalarından korkmayın. Tüm bu stratejiler başlangıç ​​dostudur ve biz’her 5 üzerinden bir Kurulum Kolaylığı puanı verdiyseniz,’ne olduğunu tam olarak bileceğim’tekrar giriyorum!

1

Tavsiye Pazarlama

Kurulum kolaylığı: 3/5

Tavsiye pazarlaması, insanlar arkadaşlarına işletmenizden bahsettiğinde aldığınız sözlü reklamcılık türüdür. Bu kolayca en etkili pazarlama yöntemidir, çünkü insanlar güvendikleri kaynaklardan öneriler alıyor – siz’muhtemelen bir arkadaşım var’bir Google arama sonucu üzerindeki kelimesi. Aslında, yönlendirme potansiyel müşterileri diğer pazarlama kanallarından üretilen potansiyel müşterilere göre% 30 daha iyi dönüşüm sağlıyor.

Yönlendirme pazarlaması internet çağında daha da güçlüdür, çünkü Facebook’ta bir paylaşım veya Instagram’da yeniden yayın yapmak aynı anda çok sayıda kişiye ulaşabilir. En iyi tavsiye pazarlaması – yani, beklemesiz müşteri paylaşımları – kısmen sizin kontrolünüz dışında olsa da, karşılığında özel teklifler veya indirimler sağlayarak insanları ürünleriniz hakkında yayınlamaya teşvik edebilirsiniz..

Çevrimiçi Mağaza Oluşturun – başarıya giden 9 kolay adım

Çevrimiçi Satış – Derinlemesine kılavuzumuz

2

Otorite gösteriliyor

Kurulum kolaylığı: 5/5

İnsanlar bir ürünü araştırdıklarında,’güvenilir bir kaynaktan satın alıyoruz. Profesyonel bir web sitesi oluşturmak, işinizi (ve dernek olarak, ürünlerinizi) yüksek kalite olarak kurmak için harika bir fırsattır.

Neyse ki, şık bir siteyi bir araya getirmeyi kolaylaştıran bir dizi web sitesi oluşturma seçeneği var – ve kazandınız’bunu yapmak için herhangi bir teknik veya kodlama bilgisine ihtiyaç duymaz. Shopify ve BigCommerce gibi platformlar, hiçbir zaman ürünlerinizi satabileceğiniz e-ticaret web siteleri kurmanıza olanak tanır. RippedKit’in kurucusu Francis Holmer ile işini tanıtmak için neden Shopify’ı seçtiği hakkında konuştuk:

“Web sitesi yönetimi, güncellemeler, fiyatlandırma, sipariş karşılama, müşteri iletişimi vb. İçin ihtiyacım olan her şeyi sağlayan bakımlı bir platformdur..”

rippedkit shopify ana sayfası

Orada’Aynı şeyi başarmanıza yardımcı olacak harika platform sıkıntısı yok!

3

SEO

Kurulum kolaylığı: 3/5

Bir kere sen’çarpıcı çevrimiçi mağazanızı kurduktan sonraki adım, potansiyel müşterilerin mağazayı görebilmelerini sağlamaktır. SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, sitenizi Google gibi popüler arama motorlarında daha üst sıralara yerleştirme sürecidir. Sitenizi kısa ve alakalı sayfa URL’leri seçme ve sayfalarınızı alakalı arama anahtar kelimeleriyle başlıklandırdığınızdan emin olmak gibi çeşitli şekillerde daha iyi optimize edebilirsiniz..

Anahtar kelimeler önemlidir, çünkü ürün sayfalarınızın arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, potansiyel alıcıların gerçekte ne aradığını bilmeniz gerekir için. İlk olarak, ürününüzle ilgili odaklanmaya değer olduğunu düşündüğünüz bir anahtar kelime listesi üzerinde beyin fırtınası yapabilirsiniz. Ardından, bu ifadelerin ayda ne kadar arama hacmi elde ettiğini bulmak için Google Arama Trendleri (veya daha ayrıntılı özelliklere sahip ücretli bir araç) gibi ücretsiz bir araç kullanabilir ve en iyi anahtar kelimelerinizi buna göre seçebilirsiniz.

SEO’nun biraz korkutucu geldiğini düşünüyorsanız,’yalnız değilim. Aslında, sadece SEO oyununda yeni insanlara yardımcı olmak için sonsuz sayıda blog oluşturuldu. Bu bloglardan bazıları diğerlerinden daha iyidir ve birkaç favorimiz var:

 • Ahrefs Blog, anahtar kelime araştırmasından bağlantı oluşturmaya kadar SEO’nun tüm temellerini başlangıç ​​dostu bir şekilde kapsar. O’sindirilebilir ipuçları ve nasıl yapılır kılavuzlarıyla dolu, böylece hızlı bir şekilde okuyabilir ve daha sonra çalışmaya başlayabilirsiniz!
 • Moz Blog, SEO’yu tüm bir blogu temel almak için oldukça kuru bir konu olarak düşünebilirsiniz, ancak Moz parçaları bilgilendirici olduğu kadar eğlenceli yazmayı başarıyor.
 • SemRush Blog, en son SEO lingo ile rahat olmanıza yardımcı olacak, anlaşılması kolay içerik yazar.

SEO için 3 En İyi Web Sitesi Oluşturucu – Sitenizi kolayca optimize etmek için en iyi seçenekler

Basit SEO İpucu – Geri bağlantılar hakkında bilgi edinin ve siteniz için neler yapabileceklerini görün

Meta Açıklamalar Nasıl Yazılır – Sitenize etkili bir şekilde trafik çekmeyi öğrenin

4

Topluluk Oluşturma

Kurulum kolaylığı: 5/5

Bu strateji, tavsiye pazarlamasıyla aynı nedenden dolayı başarılıdır: insanlar birbirlerinden haber almayı sever. O’için bir şey var sen kendi ürününüz hakkında övünmek için’Müşterilerin bunu yapması için başka (daha kazançlı) bir şey için sen. Ve bir araştırmaya göre, müşteriler bir şirkete katıldıktan sonra% 19 daha fazla harcıyor’s çevrimiçi topluluğu.

Dijital müşteri topluluğunuzu oluşturmanın iki etkili yolu vardır. Markanız hakkında bir forum (hatta yalnızca bir yorum bölümü) oluşturabilirsiniz’web sitenizi ziyaret ettiğinizde, markanızdan birinde bir forum da oluşturabilirsiniz.’Facebook gibi sosyal medya sayfalarında. Ürünleriniz için alışveriş yapan kişilerin bir araya gelip onlar hakkında konuşmasına izin vererek,’müşteri yorumları için dijital bir ev oluşturuyoruz. Bu topluluk duygusu eski alıcıları geri gelmeye teşvik edecek ve yeni alıcılar olumlu değerlendirmeleri okuduktan sonra satın almalarına güvenecek.

5

Müşteri Mesajlarını Kullanma

Kurulum kolaylığı: 5/5

Kişiler çevrimiçi ürünleriniz hakkında konuşma sesi duyduktan sonra, ortaya çıkan tanıtımın sizin için konuşmasına izin verebilirsiniz. Müşterilerden gelen alıntıları ve fotoğrafları yeniden yayınlayan AKA Kullanıcı Sosyal Medya sayfalarındaki (UGC), gerçek kişilerin ürünlerinizden keyif aldığını göstermenin harika bir yoludur. Ortaya çıkan sosyal kanıt gerçek bir fark yaratır – insanların% 92’si bir akrandan gelen bir öneriye güvenecek ve insanların% 70’i tanımadıkları birinden gelen bir öneriye güvenecek’bilmiyorum bile.

Daha fazlasını bul

öğrenmek Farklı Nesillere Pazarlamak için Çevrimiçi İncelemeleri Kullanma kullanışlı infografiklerimizde!

6

Eposta pazarlama

Kurulum kolaylığı: 4/5

E-posta pazarlaması, ürününüzü aynı anda bir ton ilgili müşteriye tanıtmanın güçlü bir yoludur. Özellikle tüketicilerin en az% 99’u e-postalarını günlük olarak kontrol ettiğinden. Müşterilerin sizden ve işletmenizden otomatik pazarlama e-postalarına abone olmasını sağlamak için MailChimp gibi platformları kullanabilirsiniz. Bu kayıtlar, web sitenize entegre edebileceğiniz formlar aracılığıyla gerçekleşir.

mailchimp e-posta pazarlama örneğiMailchimp, e-posta pazarlamanızı kişiselleştirmenize ve müşterileri etkileşimde tutmanıza olanak tanır.

E-posta pazarlamasını, terk edilmiş sepet kurtarma işlemine yardımcı olması için de kullanabilirsiniz. Alışveriş sepetlerine ürün ekleyen ancak bir satın alma işlemini tamamlamadan siteden ayrılan kullanıcılara otomatik olarak e-posta gönderebilirsiniz. Çalışmalar bu çalışmayı gösteriyor – Alışveriş sepeti terk e-postasını açan kullanıcıların% 50’si satın alma işlemini tamamladı.

E-posta pazarlaması, müşterilerinizin’yeniden değerlenir. E-postalarınızın içeriğini satın alma geçmişi ve tercihlerine göre özelleştirebileceğiniz için, müşterileriniz’kendileriyle alakalı ürünler gösteriyoruz. Bu da bizi…

7

Müşteri Deneyimini Kişiselleştirme

Kurulum Kolaylığı: 5/5

Diğer tüm seçenekler üzerinden, satın alma müşterileri seçti sizin ürün – ve onlara takdir ettiğinizi göstermelisiniz! Özel e-posta pazarlamasına ek olarak, her alıcıya benzersiz bir şekilde değer verdiğinizi göstermenin birçok küçük yolu vardır. Müşterilerin sitenizde profil oluşturmalarına izin verebilir veya hatta satın alma geçmişine dayalı olarak özel indirimler sunabilirsiniz. Her kişiselleştirme önemlidir – pazarlamacıların% 88’i’bu tür taktikleri uyguladıktan sonra işlerinde ölçülebilir bir gelişme gördüm.

8

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Kurulum kolaylığı: 4/5

SEM temelde SEO’ya ücretli bir alternatiftir.’d belirli anahtar kelimeler için bir reklamı arama sonuçlarının en üstüne yerleştirmek için ödeme yapın. SEM bu listede olmayan tek seçenektir’t ücretsiz, ancak değerli bir yatırım olabilir: SEM etkinlik açısından SEO’ya ikinci sırada gelir ve uygulanması çok daha az teknik bilgi gerektirir. O’Ayrıca, dijital reklam harcamaları 2017’de ilk kez TV’yi geçtiği için markanıza ve ürünlerinize bir web varlığı vermenin hızlı bir yolu ve biz’sadece daha fazla takıntılı hale gelmek.

arama motoru pazarlaması örneğiSEM, en yükseklerden biri olmak için ödeme yapmak anlamına gelir "ilan" sonuçları bir arama motoru sonuç sayfasında. 9

Blog

Kurulum kolaylığı: 4/5

Çoğu web sitesi oluşturucusu ve e-ticaret platformu sitenizde bir blog işlevi ayarlamayı kolaylaştırdığından, bloglama kullanım kolaylığı için 4/5 alır. Ama yapabiliriz’t Bloglama 5/5 vermek, çünkü herkes bir blog yapabilir, ancak herkes bir blog yapabilir etkili Blog.

Yararlı, iyi yazılmış içerik, gerçekten satışları artırabilen bir blog yapan şeydir. Harika yayınlar yazdığınızda, diğer kişiler bunları paylaşacak ve bağlantı kuracaktır.’s arama motorlarının gözünde meşruiyet. Harika bir blog, yalnızca blog yayınlarınızı değil, tüm sayfalarınızın sıralamasını iyileştirerek SEO ve SEM çabalarınızı geliştirecektir. Bu, müşteriler sizden satın almaya hazır olduğunda ürün sayfalarınızın arama sonuçlarında daha görünür olacağı anlamına gelir.

Blog Nasıl Başlanır – Biz’tam bir acemi yazdım’s kılavuzu

En İyi Blog Platformları – İlk on sıralamasında

10

Diğer Platformları Kullanma

Kurulum kolaylığı: 4/5

Tıpkı sitenizdeki müşteri deneyimini kişiselleştirmeniz gerektiği gibi, müşterilerinizi hangi sosyal medya sitelerini sık sık tanıyacaklarını da yeterince iyi bilmelisiniz. Orada’Hedef demografiniz Instagram’a takıntılı gençler ise Facebook’ta bir reklam kampanyası yayınlamanın bir anlamı yok. Bu bir çalışma örneğidir daha akıllı, değil Daha güçlü – promosyon malzemeleriniz hazır olduğunda,’sadece onları nereye yerleştireceğinizi bilmek meselesidir. Hızlı ipucu: şunları yapabilirsiniz’t ile giriş yapan kullanıcılar her ay siteyi ziyaret ettiği için YouTube ile başlayarak yanlış gitmez!

11

Yarışmanızı Tanıma

Kurulum kolaylığı: 3/5

O’Rakiplerinizin ne yaptığını bilmek her zaman iyi bir fikirdir. Ama o’ayrıca ne olduklarını bilmek harika bir fikir’eksik, böylece sizin ürün o alanı dolduran çözüm olabilir. Rakipleriniz tarafından ele alınmayan ihtiyaçları belirleyerek hangi müşteri tabanına odaklanacağınızı anlayabilirsiniz. Söylemesi yapmaktan daha kolay, ama’Markanızın yeni bir alanda otorite olmasına yardımcı olabilecek değerli bir zaman yatırımı.

12

Güçlü Kopya

Kurulum kolaylığı: 3/5

Bir kere sen’tüm araştırmanızı yaptınız – ve sonra biraz daha araştırma yaptınız -’seyircinize hayatlarında neden şaşırtıcı ürününüze ihtiyaç duyduklarını anlatmaya hazır olacaksınız. Bu araştırma tabanına sahip olmak, yazınızı anında daha akraba yapar, ancak kopyanıza gerçekten yatırım yaparak bir adım daha ileri götürmelisiniz..

Biz’3/5 verdik, çünkü her marka farklı. Ürün açıklamalarını kendiniz yazmakta rahat hissedebilirsiniz veya bir metin yazarını açmak için bir metin yazarı getirmek isteyebilirsiniz. “iyi halka” içine “Mutlaka kahvaltı hissi.”

Web için Yazma – Dijital bir izleyici için yazmayla ilgili 19 ipucu

Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Yazılır – bu uzman ipuçlarıyla dönüşümleri artırın

13

Güçlü Görseller

Kurulum kolaylığı: 4/5

Benzer bir notta şunları yapabilirsiniz:’t Harika görüntülerin değerini küçümseme. Bu, özellikle e-ticaret sitelerindeki ürün resimleri için geçerlidir, çünkü insanlar tam olarak ne olduklarını görmek isterler’taahhüt etmeden önce yeniden sipariş veriyoruz. Harika ürünleriniz varsa, bu sadece bunu göstermek meselesidir – ve tekrar, bu fotoğrafları kendiniz çekebilir veya deneyimli bir fotoğrafçı getirebilirsiniz. Ürün videolar aynı zamanda giderek daha etkili bir tanıtım yöntemidir. Aslında, görüntüleyenlerin bir ürün videosunu izledikten sonra% 64-85 oranında satın alma olasılığı daha yüksektir (’Muhtemelen bunlar için deneyimli bir kameraman getirmek isteyeceklerdir, çünkü’çok yüksek etki yeniden!).

Hangi Yöntemleri Kullanmalısınız??

Yukarıdaki yöntemlerin tümü herhangi bir işletme için yararlıdır, ancak bazıları ürününüz için diğerlerinden daha uygulanabilir olacaktır. Eğer sen’Yeni bir ürünün nasıl pazarlanacağını merak ediyorsanız, o zaman SEM gibi somut bir yaklaşım doğru itme gücüne sahiptir. Eğer sen’yerleşik bir müşteri tabanına sahip bir ürünü tanıtmaya çalışıyorsanız, daha geniş bir kitleye ulaşmak için tavsiye pazarlamasını deneyebilirsiniz. Eğer sen’mevcut müşterilere hitap etmeye çalışıyorsanız, e-posta pazarlama kitlenizle yeniden etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

Bir ürünü nasıl tanıtacağınızı seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli üç faktör şunlardır:

 • Hedef müşteriler
 • Ürün tipi
 • İşletmenizin büyüklüğü

Eğer sen’başlamak için bir yere takıldığınızda, blog oluşturma ve otorite gösterme gibi yöntemler herhangi bir ürünü artırmanın basit yoludur’itibar!

Son düşünceler

Bir ürünü çevrimiçi pazarlamanın sonsuz yolları var, ancak biz’En kolay ve en etkili 13 stratejiyi seçtik. Hangisini seçtiğiniz yukarıdaki üç faktöre bağlı olacaktır. Özetlemek gerekirse:

Bir Ürün Nasıl Pazarlanır?

Strateji Kurulum Kolaylığı / 5 Özet Tavsiye Pazarlama

Yetkili Otorite

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Topluluk Oluşturma

Müşteri Mesajlarını Kullanma

Eposta pazarlama

Müşteri Deneyimini Kişiselleştirme

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Blog

Diğer Platformları Kullanma

Yarışmanızı Tanıma

Güçlü Kopya

Güçlü Görseller

3 Ürününüzün bilinirliğini artırmak için ağızdan ağıza konuşma.
5 Kendinizi kaliteli bir ürün sağlayıcısı olarak kurmak.
3 Ürün sayfalarınızı Google arama sonuçlarında sıralanacak şekilde donatmak.
5 Müşterilerinizin etkileşime girmesi için dijital bir alan sağlama.
5 Müşterilerinizin yorumlarını sizin için konuşturma.
4 Müşterilerle (genellikle otomatik) e-posta yoluyla sık iletişim kurma.
5 Her müşterinin benzersiz alışveriş ihtiyaçlarına değer verdiğinizi gösteren.
4 Arama sonuçlarında üst düzey reklamlar için ödeme yapma.
4 Eşsiz yazılı içerik oluşturma.
4 Müşterilerinizin hangi sosyal medya platformlarını sık kullandığını bilmek ve kullanmak.
3 Rakiplerinizin zayıf yönlerini bilmek, böylece bu alanlarda en iyi olmak için.
3 Cazip ürün açıklamaları yazma.
4 Çarpıcı ürün fotoğrafları ve videoları oluşturma.

Senin olsun’SEM için havlamaya hazırız ya da sadece müşteri mesajlarına yaymak istiyorsanız, her zaman güven duymaya yardımcı olur. Zaten güçlü bir ürününüz var – şimdi’övünme zamanı. Ve SEO ipuçlarınız veya kendi tavsiyeleriniz varsa,’yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me