Dijital İndirme İşlemleri Nasıl Satılır

Dijital ürünleri çevrimiçi olarak uzman gibi satın

Dijital ürünler, çevrimiçi alışverişin tüm avantajlarını sunar – konfor, rahatlık, sınırsız seçenekler – ve eksilerini hiçbiri. Resim: sen’dizüstü bilgisayarınızda gezinirken, sevdiğiniz iddialı bir baskı bulursunuz ve… bitmiş! Dosya’masaüstünüzde pijamalarınızı değiştirebileceğinizden daha hızlı.


Dijital indirmeler satmak, harika bir müşteri deneyimi oluşturmanın kolay bir yoludur. Ama nasıl başlıyorsun?

Hizmetinizde birkaç farklı satış kanalı bulunmaktadır. Ya bir çevrimiçi pazar, veya kur kendi çevrimiçi mağazanız. Bir çevrimiçi pazar kurmanız için daha hızlıdır, ancak bir çevrimiçi mağaza, marka kişiliğinizi müşterilerinize daha etkili bir şekilde iletir. İnsanların belirlediği bir marka sunmak çok önemlidir: Alışveriş yapanların% 89’u değerlerini paylaşan markalara sadık kalıyor.

Kendi çevrimiçi mağazanızı kurmaya karar verirseniz,’daha sonra iki seçeneğiniz olacaktır: e-ticaret web sitesi oluşturucu veya WordPress. E-ticaret web sitesi oluşturucularının kullanımı son derece kolaydır – hepsi kodlamak zorunda kalmadan satış işlevleriyle birlikte kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Öte yandan, WordPress bir içerik yönetim sistemidir (CMS), yani bir web sitesi oluşturucusundan daha fazla teknik bilgi gerektirir – ve siz niyet en azından biraz kodlamak zorunda. Bu gelişmiş platformun üst tarafı daha fazla özelleştirme.

Bu aşırı bilgi yüklemesi gibi gelebilir, bu yüzden biz’saatlerce araştırmadan sonra bulgularımızı her satış kanalı için en iyi platform:

 1. Etsy hızlı ve kolay satış yapmanıza yardımcı olacak bir çevrimiçi pazardır
 2. Shopify bir e-ticaret web sitesi oluşturucusudur.’özellik açısından zengin, kullanımı kolay ve sizin için perde arkasındaki teknik şeylerle ilgileniyor
 3. WordPress daha gelişmiş bir CMS,’Kendinizi ağırlamanız gerekecek. Teknik bilgiye sahipseniz, WordPress güçlü bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olabilir

Her bir platformun tüm dökümü için okumaya devam edin ve kendi dijital hedefleriniz için hangisinin en iyi olduğunu öğrenin!

1

Etsy

etsy ana sayfa görünümü

Etsy Kraliçe Arı çevrimiçi pazarlar, 2,6 milyon aktif satıcı ile – ve daha da önemlisi 44,8 milyon aktif alıcılar. O’kurumsal e-ticaret stereotipini ortadan kaldırmayı başardı ve bunun yerine yaratıcı, el yapımı ve orijinal sanat eserleri ve el sanatları için tercih edilen platform olarak bilinir. Başka bir deyişle,’Dijital ürün satmak için en iyi çevrimiçi pazar yeri.

Etsy Temel Özellikler

MaliyetArtılarıEksileriEtsy kimin için en iyi?
20¢ listeleme ücreti, artı satış fiyatınızın% 3,5’i
Büyük popülerlik size yerleşik bir kitle sağlar

Son derece hızlı kurulum işlemi

Alıcılar için çok sayıda rekabet’ Dikkat

Shopify veya WordPress kadar özelleştirilemez

Hızlı satmak isteyenler

Etsy zaten bir hane adı olduğundan, kazandınız’t Müşterileriniz arasında güven oluşturmak için çok çalışmak zorunda. Ayrıca kazandın’siteye trafik çekmek konusunda endişelenmenize gerek yok – Etsy zaten kendini tanıtıyor ve çok başarılı bir şekilde yapıyor.

Bu popülerliğin dezavantajı rekabettir. Şu anda bitti Etsy’de satılık 60 milyon ürün, ve daha önce de söylediğimiz gibi, 2.6 milyon aktif satıcı var. Bu, müşterilerin çok seçenekler. Ve sen kazanırken’İnsanları siteye sokma konusunda endişelenmenize gerek yok, niyet her satıcıdan nasıl öne çıkacağını düşünmek gerekiyor.

Eğer sen’Gürültüyü kesmeye istekliyken, Etsy hızlı bir şekilde satışa başlamak için harika bir yoldur. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve ürünlerinizi yüklemeye başlamak – gerçekten bu kadar basit.

Etsy katılmak ücretsizdir, ancak siz’Satışlarınızın% 3,5’inden fazlasını çatallamak zorunda kalacaksınız ve her ürünü listelemek için 20 cent ücretini ödeyeceksiniz. Adil bir takas, biz’d., platformun sağladığı kullanım kolaylığı göz önüne alındığında.

2

Shopify

shopify anasayfa görünümü

Kadarıyla e-ticaret web sitesi oluşturucuları Shopify dijital indirmeler satmak için mükemmeldir. Aslında, Shopify en iyi performans gösteren e-ticaret platformumuzdur. Kullanım kolaylığından satış özelliklerine kadar tüm araştırma kategorilerimizde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır..

Shopify, herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymadan kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanıza izin verir – tek yapmanız gereken Shopify’ı kullanmaktır’s sadece inşa editör.

shopify düzenleyicisine genel bakış

Shopify gibi e-ticaret web sitesi kurucularının yararı, hepsi bir arada bir fiyata hazır, ancak yine de kolayca kişiselleştirilmiş bir mağaza almanızdır. İhtiyacınız varsa profesyonel bir müşteri hizmetleri ekibi hazırdır ve siz kazandınız’hiç hosting hakkında düşünmek zorunda – her şey halledilir için sen.

Peki Shopify’ı göze çarpan e-ticaret oluşturucu yapan nedir? Peki, kullanımı kolay web sitesi oluşturma ve satış işlevlerinin yanı sıra, Shopify ayrıca bir dizi yararlı eklenti. Bu, dijital ürünlerinize dosya eklemenizi ve satış ve indirmeleri izlemenizi sağlayan ücretsiz bir Dijital İndirmeler uygulamasını içerir. Ayrıca emin olabilirsiniz’uluslararası alanda tanınan bir platform üzerinden satış yapıyoruz ve dijital işletmenizin başarılı olmasını sağlamak için birçok kişiye özel Shopify destek seçeneğine sahip.

Shopify Temel Özellikleri

Maliyet$ 29 / ay, artı% 2.9 işlem ücreti (veya Shopify Payments kullanıyorsanız% 0)ArtılarıEksileriShopify kim için en iyi?
Çok çeşitli e-ticaret eklentileri ve uygulamaları

Kullanımı kolay, ancak yine de özelleştirilebilir

Yerleşik müşteri destek hizmetleri

Kendi sitenizi tanıtmak zorundasınız

WordPress’ten daha az özelleştirilebilir

Mağazası için en fazla özellik isteyenler

Shopify 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar, böylece platformu risksiz test edebilirsiniz. Orada’Ayrıca bir Facebook sayfasına veya mevcut bir web sitesine e-ticaret işlevleri eklemenizi sağlayan 9 $ / ay için Shopify Lite seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ancak, dijital indirmeleri başarılı bir şekilde satmak için,’Temel Shopify planına 29 $ / ay yatırım yapmanız gerekecek.

Shopify ile dijital indirmeler sattığınızda, müşterileriniz ödeme sonrasında doğrudan bir indirme ve e-posta ile gönderilen bir bağlantı alır. Sitenizdeki ekli dosyayı her güncellediğinizde müşterilerinize otomatik olarak güncellenmiş bir indirme bağlantısı göndermeyi de seçebilirsiniz..

Shopify kendi mağazanızı kurmanıza izin verdiği için,’kurulum sürecine Etsy’den daha fazla zaman ayırmanız gerekecek. Ve senden beri’Shopify sitenizin tek yöneticisi sizseniz,’Sosyal medya tanıtımı ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) aracılığıyla kendi trafiğinizi sürmemiz gerekecek’daha sonra tartışacağım.

Ancak, kullanıcılar üzerinde siteniz kazandı’t Diğer satıcılardan herhangi bir rekabet olmamalıdır. Daha da iyisi, Shopify satışlarınızı Etsy’den daha az keser. Sen’Ayrıca markanızı oluşturmak için harika olan daha kişisel bir web sitesine sahip olacaksınız..

Bizim göz atın Shopify İncelemesi daha fazla bilgi için

Kullanın Shopify Fiyatlandırma İncelemesi en uygun planınızı seçmek için

3

WordPress

wordpress ana sayfa görünümü

WordPress.org – daha basit muadili WordPress.com ile karıştırılmamalıdır – bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). CMS, bir web sitesi oluşturucusundan daha güçlü, ölçeklenebilir bir araçtır ve daha fazla dosya (ör. İçerik) barındırabilir.

WordPress oldukça özelleştirilebilir, ancak kazandınız’t Bir dereceye kadar teknik bilgi birikiminiz yoksa bu avantajlardan herhangi birinden yararlanamazsınız. Eğer yapmazsan’nasıl kodlanacağını bilmiyorum’sitenizi seçtiğiniz ilk temanın çok ötesinde değiştirmek için mücadele edeceğim.

WordPress.org, kendi kendine barındırılan bir platformdur, yani’Kendiniz bir barındırma sağlayıcısı seçmek zorunda kalacaksınız. WordPress.org Bluehost’u tavsiye ediyor’2005 yılından bu yana hosting planları sunmakta ve bu sağlayıcı aslında “WordPress’e Özel Hosting İçin En İyisi” kendi araştırmamızın başlığı. Bluehost’WordPress ve WordPress eklentileri ile sorunsuz entegrasyonu onu güvenilir bir barındırma seçeneği haline getirir.

WordPress Temel Özellikleri

MaliyetAylık 4,95 ABD doları (minimum)ArtılarıEksileriWordPress kimin için en iyi?
Son derece özelleştirilebilir

Çok sayıda ölçeklenebilirlik

Daha karmaşık kurulum süreci

Teknik bilgi zorunludur

Özel yardım ve destek ekibi yok

Mağazalarını ölçeklendirmeyi planlayanlar

WordPress için en popüler e-ticaret eklentisi WooCommerce’dir – ancak yalnızca dijital indirmeleri satmak istiyorsanız, WooCommerce aslında değil en iyi seçeneğiniz. Sen Yapabilmek WooCommerce ile dijital ürünler satmak, ancak yalnızca nakliye seçenekleri gibi fiziksel ürünler için geçerli olan çok fazla özellikle birlikte gelir.

WooCommerce yerine,’daha spesifik bir şey isteyeceğim. Başka bir WordPress eklentisi Kolay Dijital İndirme, tüm doğru kutuları işaretler. Easy Digital Downloads için özel olarak oluşturulmuş temalar olsa da, herhangi bir WordPress temasıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Amazon veya PayPal ile ödemeleri kolayca kabul edebilir ve sitenizde satmak için her türlü dijital dosyayı yükleyebilirsiniz. Neye bağlı olarak’Bu eklentiden çıkmak istiyorsanız, ücretsiz veya ücretli sürümü tercih edebilirsiniz.

WordPress açık kaynaklı bir yazılımdır, bu da orijinal kaynak kodunun kullanıcıların istedikleri gibi değiştirmesi ve yeniden dağıtması için serbestçe kullanılabileceği anlamına gelir. Bu, özel bir WordPress yardım ve destek ekibi olmadığı anlamına gelir; senin yerine’İnternet forumlarından yardım almalı.

Bluehost ile bir WordPress sitesi başlatmak için’Bir Bluehost planı satın almalıyım. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda barındırma hizmeti var, ancak dijital indirmeleri satmak için Bluehost’u öneriyoruz’s Temel WordPress barındırma planı.

bluehost wordpress planları sayfası

tanıtım ücreti Temel WordPress planı için bir yıl önceden ödeme yaptığınızda 4.95 $ / ay’dır (ayrıca üç yıl önceden 2.95 $ / ay ödeyebilirsiniz, ancak bir yıl daha düşük riskli bir taahhüttür). İlk yıldan sonra, bu 4,95 $ / ay, 7,99 $ / ay olarak yenilenir, bu da barındırma endüstrisi için oldukça standart bir fiyat atlamadır.

Eğer hosting tek kesin maliyet iken’Bir WordPress mağazasında olacak, gerçekçi olarak birkaç şey daha olacak’gelişmiş e-ticaret işlevleri veya daha yüksek site güvenliği gibi ödeme yapacaktır. Tabii ki’ne kadar temel hosting maliyeti ötesinde harcama sonunda size kalmış, ama o’WordPress fiyatlandırmasının bir e-ticaret web sitesi oluşturucusundan daha az kapsamlı olduğunu unutmayın..

Daha fazla bilgi edin:

 • Bluehost Review – bu barındırma sağlayıcısına kapsamlı bir bakış
 • Bluehost Fiyatlandırması – Bluehost nasıl’s fiyatları rakip fiyatlara kıyasla?
 • WordPress.org İncelemesi – WordPress.org’un tam dökümü
 • WordPress.com vs WordPress.org – Bu iki platform arasındaki farklar konusunda kafanız mı karıştı? Sen’yalnız değiliz, yani biz’tam olarak açıkladım

Dijital Ürünleri Başarıyla Satmak için İpuçları

Şimdiye kadar, dijital platformları satmak için hangi platformların en iyi olduğunu biliyorsunuz. Ancak dijital indirmeleri nasıl satacağınızı biliyor musunuz? başarılı olarak?

Biz’ve işinize ekstra itici güç sağlayacak gerekli tüm ipuçlarını derledik. Buraya’Dijital indirmelerinizi bir üst seviyeye taşımak için yapmanız gerekenler:

 1. Lisanslama ile sahiplik arasındaki farkı bilir
 2. Don’t taramada eksik
 3. SEO en iyi uygulamalarını kullanın
 4. Sosyal medya varlığınızı oluşturun

Lisanslama ile sahiplik arasındaki farkı bilir

Sen sanat / fotoğraf / dijital içeriğinizin sahibi olun. Bu içeriği çevrimiçi olarak sattığınızda, kim satın alırsa kullanma lisansı. Bu, fiziksel anlamda alış ve satıştan farklıdır. Bir bahçe satışında bir şifoniyer satın alırsanız, şimdi bu şifoniyere sahipsiniz ve daha sonra başka birine satma hakkına sahipsiniz.. Bu dijital içerik için geçerli değil, bu da çalışmanızın haksız yeniden dağıtımdan korunduğu anlamına gelir.

Alıcılarınıza vermeyi seçebileceğiniz farklı lisans türleri vardır. Örneğin, müşterilere çalışmanızın birden fazla kopyasını veya yalnızca bir kopyasını yazdırma hakkı verebilirsiniz. Ayrıca alıcılara çalışmanızı kullanma hakkı da verebilirsiniz yalnızca girişiniz tarafından belirtilen şekillerde – örneğin, resminizin kopyalanma, dağıtılma ve / veya görüntülenme şekli üzerinde kontrolünüz vardır.

Don’t taramada eksik

Bazı çalışmalarınız çevrimiçi olarak oluşturulmuş olabilir, bu da onu web sitenize yüklemeyi kolaylaştırır. Ama eğer sen’dijital indirmelerin nasıl satılacağını merak ediyorum fiziksel sanat, bu sonraki bölüm tam size göre.

fotoğrafları yazıcı ile tarama

Fiziksel sanatı çevrimiçi hale getirmek için iki temel seçenek vardır: tarama ve fotoğraflama. Fiziksel sanatınız 8.5 ise” X 11” veya daha küçük, sen’bilgisayarınıza bağlanan bir ev tarayıcısı kullanabileceksiniz. Daha büyük sanat eserleri için’Bir matbaada taranmasını isteyeceksiniz. Buradan, dosyayı e-postanıza gönderebilir veya yüklenmesi için bir flash sürücü sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf seçeneği biraz daha risklidir – siz’DSLR gibi kaliteli bir kamera kullanmalı ve her fotoğrafın yüksek çözünürlükte çekildiğinden emin olmalısınız. Ne yaptığın önemli değil, akıllı telefonunuzla fotoğraf çekme cazibesine direnme. Görüntünün kalitesi ne olursa olsun, cep telefonundaki ekran, dosyanın daha sonra net bir şekilde yazdırılmasına izin verecek kadar küçük.

SEO en iyi uygulamalarını kullanın

SEO, ürünlerinizin hak ettikleri görüntülemeyi alıp almayacağında genellikle belirleyici faktördür. Öğe listelemeleriniz arama motorları için ne kadar tanınır olursa, ürün sayfalarınız SERP’lerde (Arama Motoru Sonuçları Sayfaları) o kadar yüksek sıralanır ve daha fazla kişi bunları bulur.

Arama motorları kullanıcılarının basit bir deneyim yaşamasını istiyor ve SEO’nun büyük bir kısmı detaylarınızın ve açıklamalarınızın net olmasını sağlıyor. Ürünlerinizin öne çıkmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç basit işlem vardır:

 • Anahtar kelimeler kullanın. Alakalı anahtar kelimeler, öğe listeleriniz için alakalı etiketlere dönüşür – kullandığınız kelime öbeklerini düşünün’d ürününüzü arayan bir tüketici olarak arama yapın ve onlara sadık kalın!
 • Ürününüze açıklayıcı bir başlık etiketi verin. İyi bir başlık etiketi, potansiyel alıcıları tıklamaya teşvik eder. Başlık etiketi, SERP’lerde insanları ürün sayfanıza yönlendiren tıklanabilir başlıktır, böylece’basit ve özlü tutmak isteyeceğim.
 • Göz kamaştırıcı bir ürün açıklaması yazın. Ürün açıklaması, kullanıcıların ne yaptığınızın bir özeti olarak görüntüleyecekleri kopyadır’Yeniden satıyorum, yani sen’spesifik ve ilgi çekici tutmak isteyeceksiniz – ve başlık etiketi gibi, insanlara ürününüzün tam olarak ne olduğunu söylemelidir dır-dir.
 • Resimlerinize alternatif metin ekleme. Alternatif metin, yükleme sorunu olduğunda görüntünün yerine görünen açıklayıcı metindir. Bu öğe her durumda önemlidir, ancak özellikle e-ticaret SEO için önemlidir, çünkü alıcılar tam olarak ne olduklarını bilmek isterler’elde edeceğim.

Platforma özgü daha fazla SEO ipucu için:

WordPress SEO İpuçları

Shopify SEO Değerlendirmesi

Sosyal medya varlığınızı oluşturun

Sosyal medya, sizden bağımsız olarak size fayda sağlayacak bir tanıtım aracıdır.’Etsy, Shopify veya WordPress’te satış yapıyoruz. Kitlenizi genişletmek ve insanlarla etkileşim kurmak için Instagram, Twitter ve Facebook gibi platformları düşünün. Bir kere sen’sosyal medyada kendiniz için bir ad oluşturduysanız, bu platformları sitenize trafik çekmek için kullanabilirsiniz.

Bazı şirketler sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Square Sayings, etkileyici 163k takipçilerine sahip Instagram sayfasında çok fazla ilgi alan komik sözlerle süslenmiş duvar sanatı, telefon kılıfları ve benzerlerini satıyor.

Instagram’da bu yayını görüntüle

Square Sayings tarafından 3 Şub 2020 tarihinde 19:39 PST tarihinde paylaşılan bir yayın

Kare Sayings, kullanıcıların herhangi bir şey satın almadan önce ürünlerle etkileşime girmesine izin vererek markasının etrafında bir ton buzz yarattı.

Shopify ve WordPress ile, sitenize çeşitli profillerinize bağlantı veren simgeler veya kullanıcıların web sitenizin yayınlarını kendi sosyal sayfalarında yorumlamalarını ve paylaşmalarını sağlayan bir form gibi sosyal medyaya özgü eklentileri de kullanabilirsiniz. Başka bir deyişle, Shopify ve WordPress, müşterilerin ürünleriniz hakkındaki kelimeleri yaymasını kolaylaştırır!

Dijital İndirme İşlemleri Nasıl Satılır: Özet

Artık dijital ürünleri satmanın temellerini bildiğinize göre, vermeniz gereken birkaç karar var! Birincisi, bir çevrimiçi pazarın, bir e-ticaret web sitesi oluşturucusunun veya kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesinin sizin için en iyi satış kanalı olup olmadığını belirlemektir. Özetlemek gerekirse, biz’her satış kanalı için en iyi platforma daralttı:

 1. Etsy: en iyi çevrimiçi pazar
 2. Shopify: en iyi e-ticaret web sitesi oluşturucu
 3. WordPress: en iyi kendi kendine barındırılan CMS

Eğer sen’seçmekte zorlanıyoruz, Shopify Etsy ile elde ettiğiniz satış işlevlerinin ve WordPress ile elde ettiğiniz özelleştirmenin mükemmel bir karışımını sağlar – it’her iki dünyanın en iyisi.

Hangi platformu seçerseniz seçin, ürünleri başarılı bir şekilde çevrimiçi satmak için en iyi ipuçlarımıza güvenebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, bunlar:

 • Lisanslama ile sahiplik arasındaki farkı bilir
 • Don’t taramada eksik
 • SEO en iyi uygulamalarını kullanın
 • Sosyal medya varlığınızı oluşturun

…ve şimdi sen’gitmeye hazırız! Sitenizde iyi şanslar ve yorumlarda en çok hangi platformu beğendiğinizi bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map