Makyaj Çevrimiçi Satış

O’evden makyaj satmak hiç olmadığı kadar kolay

Amerikan güzellik ve kozmetik pazarı gitmiyor herhangi bir yer. 2016 yılında 60 milyar dolar değerindeydi ve bu rakam bu yıl 90 milyar dolara ulaşacak. o’s bol bol kar, bu yüzden neden girmiyorsun?


Biz’ve bu kılavuzu evden makyaj satmayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için derledik. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, adım adım dökümümüzü inceleyin:

Makyaj Online Satış

 1. Nişinizi bulun
 2. Bir üreticinin kaynağı
 3. Makyajınızı markalayın ve paketleyin
 4. Bir platform seçin
 5. Makyajınızı tanıtın

Şimdi izin ver’Bu adımların her birine daha yakından bakalım.

1

Nişinizi Bulun

Güzellik endüstrisi zaten çok büyük ve ABD pazarının yılda% 3,5 büyümeye devam etmesi bekleniyor. Bu demek oluyor ki’büyük bir potansiyel kitleniz var, aynı zamanda’çevrimiçi güzellik ürünleri satan diğer insanların kalabalığından sıyrılmak için bir yol bulmak zorunda kalacak.

Kendinizi ayırmak için, don’t Her tüketiciye hitap etmeye çalışmak – çok geniş bir ağ atarsanız, ürünleriniz kazandı’t ile kişisel bir akor çalmak kimse. Bunun yerine, hedef kitlenizi daraltmak için kendinize iki soru sorun:

 1. Ne ürününüzü benzersiz kılar?
 2. DSÖ bu benzersiz satış noktası (USP)?

USP’niz düşük fiyatlar veya geleneksel olmayan renkler kadar basit olabilir veya güneş yanığı tersine çeviren nemlendirici kadar karmaşık olabilir (ve bununla başa çıkmayı başarırsanız, bize bildirin). Ürününüzü açıkça ve cesurca rakiplerinden ayıran her şey hedeflemeniz gereken şeydir.

tarafından sarah skincare şirketiGüzellik markası By Sarah, yalnızca organik, kimyasal içermeyen cilt bakımına odaklanarak bir isim yaptı. Markanızı geliştirerek’tanımlayıcı özellikleri (bu durumda tamamen doğal içerikler),’farklı bir kimlik oluşturabileceksiniz.

Eğer sen’Orijinal bir fikir bulmakta zorlanıyorsanız, ikna edecek bir USP düşünmeyi deneyin. sen satın almak. Sonuçta, orada’s demografik kendi daha iyi biliyorum! Zihinsel olarak günlük güzellik rutininizden geçin ve yeni bir ürünün doldurabileceği boşluklar olup olmadığını görün. Maskaranız her zaman yıkamayı reddediyor mu? Belki de piyasadaki en güçlü göz makyajı temizleyicisini satabilirsiniz. Güzellik rutininiz sıkıcı mı? Belki de komik bir yüz maskesi başarı için biletiniz olacak.

2

Üretici Kaynak

Eğer sen’Güzellik ürünlerinizi sıfırdan yapmıyorsanız, o zaman soru: ne tür bir üretici ile çalışmak istiyorsunuz??

Bir üreticiyi tedarik etmek için iki ana seçenek vardır. İlk seçenek kendi benzersiz ürününüzü üretmek için bir üretici ile çalışmak. Bu, orijinal bir ürün serisi oluşturmak için sizinle birlikte çalışacak olan kozmetik üreticilerini – yerel veya yurt dışında – araştırmak anlamına gelir. Bu harika bir seçenektir, çünkü yine de ürünlerinizi şu şekilde etiketleme konusunda marka avantajı elde edersiniz: “orijinal.” Bölgenizde, oluşturma sürecini denetlemeyi kolaylaştıracak uygun bir üretici bile bulabilirsiniz. ABD’de kozmetik üreticilerinin bu listesine göz atın’iyi bir tedarikçi’sana da yerel.

İkinci seçenek beyaz etiketleme veya üreticinin kendi etiketiniz altında yeniden marka oluşturmanıza izin verdiği genel bir ürün kullanarak. Kozmetiklere gelince, bu genellikle rengi / kokuyu / vb. bir güzellik ürünü ve daha sonra kendi markanızla satıyoruz. Beyaz etiketleme uygundur çünkü’daha sonra kendi markanızla satabileceğiniz bir düğmeye tıklayarak hazır bir ürün elde edersiniz. Tabii ki, beyaz etiketlemenin dezavantajı,’güvenilirlik oluşturmak zor, çünkü’t Ürünlerinizin türünün tek örneği olduğunu iddia etmek.

Bu modele gitmeye karar verirseniz,’tedarikçiniz üzerinde kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Potansiyel beyaz etiket üreticilerini düşündüğünüzde aklınızda bulundurmanız gereken bazı sorular:

 • Yapmadığınız herhangi bir malzeme var mı’t ürünlerinde istemiyorum? Eğer sen’Örneğin, organik veya vegan makyaj satmak istiyorsanız, tedarikçinizin bu gereksinimleri karşılayabildiğinden emin olun. Benzer şekilde, sen’bir tedarikçinin ürünleri taze tutmak için ne tür koruyucular kullandığını öğrenmek isteyecektir.
 • Tedarikçi ülkenizde onaylanmış mı?? ABD merkezli işletmeler için’Tedarikçinizin Federal Gıda, İlaç ve Kozmetik Yasası’na (FD) uygun olduğundan emin olmak isteyeceksiniz&C Yasası) ve Adil Ambalajlama ve Etiketleme Yasası (FPLA). İlaçların aksine, kozmetikler FDA onayına ihtiyaç duymaz satışa sunulmadan önce, ancak FDA hala teftişler yapıyor ve “karıştırılmış ve yanlış markalanmış” ürünler piyasadan kaldırıldı.
 • Minimum sipariş var mı?? Yapmadığından emin ol’t Sizden daha fazla hacim isteyen bir tedarikçiye son verin’başlangıçta taahhüt etmeye hazırız. İşletmeniz daha yerleşik hale geldikçe ve daha fazla müşteri kazandıkça envanter siparişleriniz de büyüyecek. Ancak çevrimiçi makyaj yapmaya ilk başladığınızda,’envanter dahil olmak üzere para ve kaynaklardan tasarruf etmek için en iyisi!
 • Tedarikçi ürün ambalajı sağlıyor mu?? Tedarikçiniz doesn’t ürünün fiziksel paketini sağlayın,’nerede olduğunu bulmalısın’onu alacaksınız. Ürünlerinizi evde, kaliteyi kendiniz sağlama avantajıyla paketleyebilirsiniz – ancak’t Tasarım deneyiminiz yoksa bunu önerin! Bunun yerine, ayrı bir tedarikçi aracılığıyla kaynak yapabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda özel kozmetik ambalaj tedarikçisi vardır, bunların çoğu, markanıza uyacak şekilde ambalajı özelleştirmenizi sağlar..

Kendi kozmetiklerinizi yapmaya karar verirseniz, bir üreticiyle veya beyaz etiketli ürünlerle çalışsanız da, FDA’ya göz atmanıza yardımcı olacaktır.’s Kozmetik için İyi Üretim Uygulamaları (GMP) kuralları. Bunlar sadece kılavuzdur (zor ve hızlı düzenlemelerin aksine) ve’Üretim sürecinizin sizi başarıya hazırladığından emin olmak için harika bir referans noktasıyız.

3

Makyajınızı Markalayın ve Paketleyin

“Marka” , görünüşe göre küçük görünen tüm unsurları kapsar insanların ürününüzü algılama şekli. Bu resimlerinizi, ses tonunuzu ve logolarınızı içerir. Çok sayıda hareketli parça ile çalışmak çok zor gibi görünebilir, ancak püf noktası bir eleman seçmek, gerçekten iyi bir şekilde özelleştirmek ve daha sonra diğer elemanları aynı tonla eşleştirmektir. Bu size zaman kazandırır ve markanızın uyumlu olmasını sağlar. Ve uyum önemlidir: bir ankete katılanların% 70’i, müşterilerle iletişim kurarken tutarlı markalamanın çok önemli olduğunu bildirdi.

Markanızla başlamanızı öneririz’nin görüntüleri – özellikle markanız’s renkleri! Bu logolar, ambalajlar ve ton hakkında daha sonra verilecek kararları bildirecektir. Renk düzenleri don’Rastgele gerçekleşmiyor – aslında, caddede geçirdiğiniz her marka logosunun arkasında saatler süren düşünce vardı.

Bu, nişinizi bilmenin işe yarayacağı yerdir. Marka renklerinizi nişinizdeki insanların ilgi alanlarıyla hizalamak için renk psikolojisini kullanabilirsiniz. Örneğin mor, çoğu insan için zenginlik ve lüks gibi motifleri akla çağırır. Yani eğer sen’sofistike, lüks bir ürün pazarlamak, bu kullanmak için ideal bir renktir. Bu arada, mavi bir güven ve güvenlik duygusu uyandırır, bu yüzden’markaları için bunu kullanan birçok banka göreceksiniz (Chase ve American Express’i düşünün). Eğer sen’daha renge özgü ipuçları arıyoruz, biz’bir web sitesi için renk şemasının nasıl seçileceğine dair bu dökümü yazdınız ve bir marka için renk şeması seçmek için aynı prensipler geçerlidir.

Bir kere sen’Renk seçiminizi kesinleştirdiyseniz, diğer her şeyi bilgilendirmek için kullanabilirsiniz. Açıkçası, mavi bir renk şeması seçerseniz,’Bunu logo ve ürün resimlerinize yansıtmak isteyeceğim. Ancak markanızı bulmak için de kullanabilirsiniz’s ses tonu – a “mavi” marka mesajlaşmayı kullanmalıdır’s güvenilir ve sakinleştirici, örneğin.

Marka bilinci oluşturma konusunda daha ayrıntılı ipuçları isteyin? bizim Marka Oluşturma rehber bilmeniz gereken her şeyi size söyleyecektir

Markanızın nasıl görüneceğini öğrendikten sonra, ambalaj hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. O’ürünlerin nakliye sırasında güvenliğini sağlamak için ambalajın oluşturulduğu doğrudur, ancak sen’eğer işinizi sınırlandıracak’bunun için kullandığın her şey!

Markalı ambalaj müşteri için daha dolu bir deneyim yaratır ve’bir çevrimiçi işletme için özellikle önemlidir. Alışveriş yapanlar için bir deneyim yaratmak için tuğla ve harç deposu olmadan, “kutudan çıkarma deneyimi” gevşekliğin bir kısmını almak için. Şık, eğlenceli ve deneyimsel paketleme de Instagram ve YouTube çağında zahmetsiz bir pazarlama taktiği..

youtube pazarlama örneği

Bazı şirketler ürünleri çevrimiçi hale getirmek için sosyal medya etkileyicilerine ödeme yaparken, birçok kişi hala çok fazla çekiş sağlayabilecek organik videolar ve yayınlar oluşturuyor. Çevrimiçi katılım faktörü olmasa bile, harika ambalajlar hala uzun bir yol kat ediyor: ambalaj raporlarına özellikle dikkat eden çevrimiçi işletmeler, ortalama olarak tüketici ilgisinde% 30 artış. o’Sadık müşterileri elde tutmanın harika bir yolu!

Makyajınızı etiketleme

Sen ne zaman’online makyaj yeniden, sen’güzellik ürün ambalajını etiketlemek için ülkenize, eyaletinize ve bölgeye özgü gereksinimlere dikkat etmeniz gerekir. Bu gereksinimler, içerik listeleri, güvenlik ve alerji uyarıları ve ambalaj üzerinde yapılan mesajlaşma / talepler gibi öğelerle ilgilidir. FDA’s Kozmetik Etiketleme Kılavuzu, makyajınızı göndermeden önce doğru şekilde etiketlendiğinden emin olmak için kullanabileceğiniz bir kaynaktır.

4

Bir Platform Seçin

Şimdi sen’insanların heyecan duydukları bir ürün yarattık ve bir sonraki soru: güzellik ürünlerini çevrimiçi olarak nerede satacağım? En etkili üç platform e-ticaret web sitesi oluşturucuları, çevrimiçi pazarlar, ve Direk nakliye. Çevrimiçi makyaj satmanın en iyi yolu nihayetinde sizin için en uygun olana iner, ancak biz’Bilgili bir karar verebilmeniz için bu ilk üç yöntemin ayrıntılarını açıklayacağım.

E-ticaret web sitesi oluşturucuları

E-ticaret web sitesi oluşturucuları, kendi web sitenizi oluşturmayı olabildiğince kolay ve stressiz hale getirmek için tasarlanmıştır. Kurulum işlemi genellikle bir şablon seçmeyi ve ardından sitenizi özelleştirmek için bir sürükle ve bırak editörü kullanmayı içerir’s düzeni. Bundan sonra, çoğu zaman önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamalar ve widget’lar aracılığıyla e-ticaret işlevlerini kolayca ekleyebilirsiniz.

Bir bakışta e-ticaret web sitesi oluşturucuları

Maliyet$ 20-30 $ / ay, artı işlem ücretleri
ArtılarıYerleşik müşteri destek hizmetleri, kullanımı kolay ancak yine de son derece özelleştirilebilir
EksileriSiteye trafik çekmek ve tanıtmak zorundasınız
İçin en iyisiKişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi yaratmak isteyenler
En iyi sağlayıcılarShopify, Büyük Ticaret

Shopify ve BigCommerce piyasadaki en iyi e-ticaret web sitesi üreticilerinden ikisidir ve biz’Shopify’ı örnek olay olarak kullanacağız çünkü’Şirket içi araştırmalarımızda en iyi performans gösteren üretici.

Shopify gibi e-ticaret web sitesi oluşturucuları, web sitenizi ve daha sonra müşterilerinizi özelleştirmek için mükemmeldir’ alışveriş deneyimi. Eğer sen’ürünleriniz için güçlü bir marka oluşturma konusunda ciddi olun, o zaman e-ticaret üreticileri yoludur. Aşağıdaki Shopify düzenleyicisine bir göz atın – gerçekten tıklamak kadar basit “ürün ekle” veya “temayı özelleştir” sitenizi çalışır hale getirmek için!

shopify editör ekranı

Çünkü sen’Kendi sitenizi oluşturacak ve daha büyük bir pazarın parçası olarak ürün satmayacaksınız, dezavantajı kazandığınız’t Dahili bir kitleye sahip olmak. Bunun yerine, sitenizi geliştirmek için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi taktikleri kullanabilirsiniz.’Google gibi arama motorlarının sonuç sayfalarındaki sıralaması. Don’Kısaltmanın sizi korkutmasına izin vermeyin – SEO gerçekten çok basit olabilir ve biz’ve sizi gerçekten yola sokacak kapsamlı bir Shopify SEO İncelemesi yazdım.

Fiyatlandırma Özeti

Shopify’ın en ucuz tam teşekküllü e-ticaret planı, aylık 29 ABD doları olan Temel plan. Bu fiyat, çeşitli e-ticaret uygulamalarını ve özelliklerini kapsar ve Shopify Payments’ı kullanmaya karar verirseniz% 0 işlem ücreti hariç% 2,9 işlem ücreti hariç her şeyi içerir. 14 günlük ücretsiz denemesiyle Shopify’ı risksiz deneyebilirsiniz.

Shopify ile heyecanlanmadı?

Sıralamamızı okuyun 7 En İyi E-ticaret Platformu daha fazla seçenek keşfetmek için

Çevrimiçi pazarlar

Online pazarları şöyle düşünebilirsiniz: “toplumsal” birçok farklı satıcının aynı web sitesinde ürün sattığı çevrimiçi alanlar. Bir çevrimiçi pazarın en belirgin örneği Amazon’dur. Müşteriler çevrimiçi pazarları kullandıkları çeşitlilik için kullanıyor’sağlayabilme.

Bir bakışta çevrimiçi pazarlar

Maliyet20¢ listeleme ücreti, artı satış fiyatınızın% 3,5’i
ArtılarıYerleşik kitle, hızlı kurulum işlemi
EksileriAlıcılar için rekabet’ dikkat, web sitesi üreticileri kadar özelleştirilebilir değil
İçin en iyisiHızlı satmak isteyenler
En iyi sağlayıcılarEtsy, Glambot.com

Etsy ve Glambot.com makyaj satmak için iki harika çevrimiçi pazar yeridir. Glambot özellikle güzellik ürünlerine odaklanmıştır, ancak biz’Etsy’ye odaklanacağız, çünkü kitlesel bir kitleyi çekiyor – ve’Online pazarın ana cazibesi.

etsy makeup sonuçlar sayfası

2018 itibariyle, 39 milyondan fazla kullanıcı Etsy’den satın aldı. Bu, Etsy üzerinden çevrimiçi güzellik ürünleri satıyorsanız, 39 milyondan fazla araştırmacının ürünlerinize erişebileceği anlamına gelir – yani, bir e-ticaret web sitesi oluşturucusunun aksine,’Girişinize trafik çekmek konusunda çok endişelenmenize gerek yok. Söylendi, sen niyet Etsy’deki milyonlarca diğer aktif satıcıyla dikkat çekmek için rekabet etmek zorunda, ki bu da bir güçlük olabilir.

Çevrimiçi pazarlar ve e-ticaret web sitesi oluşturucular arasındaki diğer büyük fark, çevrimiçi pazarlarla daha hızlı başlayabilmenizdir. Örneğin, Etsy platformunun kendisi zaten kurulduğundan, yapmanız gereken tek şey ürün listelerinizi mevcut siteye eklemek – oysa Shopify’da önce zaman ayırmanız gerekir. oluşturmak internet sitesi. Ancak, ödünç verme, çevrimiçi pazarların’t e-ticaret web sitesi oluşturucularının yapabilecekleri şekilde kişiselleştirilmiş, farklı bir alışveriş deneyimi sunma.

Fiyatlandırma Özeti

Etsy şarj eder 20¢ listeleme ücreti artı satışlarınızın% 3,5’i. Sen ne’Gerçekten burada ödüyoruz Etsy’önceden var olan kitle ve bu platformun sağladığı kurulum kolaylığı.

Direk nakliye

Dropshipping, perakendecinin,’t aslında herhangi bir ürün işlemek veya herhangi bir stok gemi zorunda. Bunun yerine, müşteriler çevrimiçi mağazanızdan ürün siparişi verir ve tedarikçinizi uyarırsınız. Ardından, tedarikçiniz ürünü müşteriye gönderir. Dropshipping’in büyük bir cazibesi’bütçelemesi kolaydır – çünkü’t aslında stok malzemeleri kendin tedarik edersin’kırılmama endişesi bile yok!

Bir bakışta Dropshipping

MaliyetBir e-ticaret oluşturucusunun maliyeti veya çevrimiçi pazar, artı Bir dropshipping tedarikçisi / uygulaması için yaklaşık 30,00 $ / ay
ArtılarıBütçelemeyi kolaylaştırır, ürünlerin yeniden stoklanması konusunda endişelenmez
EksileriHem alıcı hem de satıcı için kişisel olmayan deneyim, üçüncü taraf satış nedeniyle daha pahalı
İçin en iyisiKoltuk girişimcisi
En iyi sağlayıcılarOberlo uygulaması (Shopify aracılığıyla)

Kullanabilirsiniz ya bir e-ticaret web sitesi oluşturucu veya dropshipping’i başlatmak için bir çevrimiçi pazar. Yukarıdaki bölümler, artıları ve eksileri tartmak ve kendi kararınızı vermek için yeterli bilgi verecektir, ancak bize sorarsanız, e-ticaret web sitesi oluşturucuları çevrimiçi makyaj satmak için daha iyi bir araçtır. Kullanım kolaylığından ödün vermeden daha fazla kişiselleştirme sunarlar ve Shopify bile Oberlo adlı bir dropshipping uygulaması sunar.

oberlo uygulaması

Oberlo, Shopify mağazalarıyla entegre olacak şekilde tasarlanmıştır ve ürünleri hızlı bir şekilde içe aktarmanıza ve görevleri otomatikleştirmenize izin verir. Tabii ki, Oberlo dropshipping için birçok yararlı uygulamadan sadece biri, ancak’Shopify ve Oberlo gibi sorunsuz bir şekilde birbirine uyan bir e-ticaret oluşturucu ve dropshipping uygulaması combo bulmak nadir.

Fiyatlandırma Özeti

Dropshipping, e-ticaret web sitesi oluşturucusunun maliyetini içerecektir veya seçtiğiniz çevrimiçi pazar, artı yaklaşık 30.00 $ / ay olan bir dropshipping uygulaması / tedarikçisinin maliyeti.

meraklandım? İçin tam kılavuzumuzu okuyun Dropshipping İşletmesi Başlatma daha fazla bilgi için 5

Makyajınızı Tanıtın

Yani, çevrimiçi varlığınız var. Şimdi o’kelimeyi yayma zamanı! Ürünlerinizi tanıtmanın en kolay yolu – tahmin ettiniz – sosyal medyayı kullanmaktır.

O’Sosyal medyanın itibarınızı kulaktan kulağa yaymanın en kolay yolu olduğu bir sır değildir ve çoğu marka aktif olarak bundan faydalanmaktadır: haliyle, güzellik markalarının en az% 96’sının bir sosyal medya hesabı var. Sosyal medya varlığının temel amacı, Tut kitlenizle.

Seçtiğiniz niş içindeki popüler kişileri ve sayfaları takip ederek ve onlarla etkileşime girerek aşağıdakileri kazanmaya başlayabilirsiniz. İnsanların markanız hakkında konuşmasını sağlamak için alakalı orijinal içerikleri tweetleyebilir, sabitleyebilir, gönderebilir ve paylaşabilirsiniz. Gerçek insanların sosyal kanıtı, yapabileceğiniz en iyi reklam türüdür, çünkü tüketicilerin% 92’si, kişisel olmayan reklam önerileri konusunda tanıdıkları insanlardan gelen önerilere inanmaktadır. Bir düşün: sen’d muhtemelen bir panodaki utanmaz bir promosyon bir arkadaş veya iş arkadaşı bir restoran tavsiye güven. Birisi’s Facebook arkadaşı şirketinizi paylaşıyor’s, bu, kendiniz tanıtmış olmanızdan çok daha fazlası anlamına gelir.

Promosyonla ilgili daha ayrıntılı ipuçları isteyin? bizim Bir Ürün Nasıl Pazarlanır? rehber bilmeniz gereken her şeyi size söyleyecektir

Online Makyaj Nasıl Satılır: Özet

Bu noktada, evden makyajı başarıyla satmak için gerekli tüm temel bilgileri biliyorsunuz. Her şey uygun yasal temeli elde etmekle başlar ve oradan ürününüzü özelleştirmek ve çevrimiçi olarak tanıtmak gibi eğlenceli şeylere girebilirsiniz..

Özetlemek gerekirse, beş adımın hepsi şunlardır:

Çevrimiçi makyaj satmak için en iyi ipuçları

 1. Nişinizi bulun
 2. Bir üreticinin kaynağı
 3. Makyajınızı markalayın ve paketleyin
 4. Bir platform seçin
 5. Makyajınızı tanıtın

Bir platform seçmeye gelince,’s hemen hemen e-ticaret web sitesi üreticileri ve çevrimiçi pazarlar arasında bir karar. Hangi yöntemi seçtiğinize bağlı olarak, sırasıyla Shopify ve Etsy’yi öneririz. Ve yapabilirsin’Shopify ile yanlış gitme’s Oberlo uygulaması dropshipping için gitmeye karar verirseniz.

Seçtiğiniz platformdan bağımsız olarak,’sana bir şey satmak için harika bir deneyim’hakkında tutkulu olun – ve güzellik piyasası’t Başlamak için daha iyi bir yer ol. İyi şanslar ve yorumlarda bizi haberdar edin!

Çevrimiçi Makyaj Nasıl Satılır: SSS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me