Nasıl Fotoğraf Çevrimiçi Satılır

fotoğrafları çevrimiçi satmak nasıl özellikli görüntüÇevrimiçi Fotoğraf Satma ve Para Kazanma: Ayrıntılı Bir Anlık Görüntü

Orada’Fotoğraf satmak için internetten daha iyi bir yer yok – potansiyel izleyici olarak 4,3 milyardan fazla kullanıcınız olabilir?


Ancak, çevrimiçi fotoğraf satarak para kazanma şansınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız,’Mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için gürültüyü kesmeniz gerekecek. Bu korkutucu gelebilir, ancak güçlü bir platform yardımıyla kolayca yapılabilir.

Çevrimiçi fotoğraf satma konusunda seçebileceğiniz üç ana platform türü vardır:

 • Web sitesi oluşturucular
 • Stok fotoğraf siteleri
 • Çevrimiçi pazarlar

Onlar’tüm kullanımı kolay seçenekler ve her biri farklı güçlü. Bu kılavuzda,’En iyi kararınızı verebilmeniz için her seçeneğin artılarını ve eksilerini açıklayacağım. Biz’nasıl entegre edileceğini de tartışacağım e-ticaret fonksiyonları ve başarıyla izleyici kitlesine katıl, fotoğrafçılığınız seçtiğiniz platforma bakılmaksızın gelişir.

Arkanıza yaslanın ve okuyun, fotoğraflarınız çevrimiçi olarak flaş.

Web Sitesi Oluşturucu Kullanma

Web sitesi oluşturucuları, çevrimiçi olmak için en popüler araçlardır ve çevrimiçi olarak fotoğraf satmanın en iyi yolu olabilirler. Onlar’bir web tasarımcısı işe daha ucuz ve hala şaşırtıcı derecede kolay gezinmek.

Web sitesi oluşturucuları, herhangi bir kodlama yapmadan hızlı bir şekilde bir web sitesi tasarlamanızı sağlayan sürükle ve bırak platformlarıdır. Tipik olarak, hepiniz’tek yapmanız gereken bir renk şeması ve bir şablon seçmek ve ardından farklı içerik öğelerini (görüntüler veya metin kutuları gibi)’onların görünmesini isterdim.

Aşağıda bir Wix örneği verilmiştir’s sürükle ve bırak editörü. Mavi anahat her içerik öğesinin sınırlarını gösterirken, sağdaki menü içerik öğelerini uygun gördüğünüzde yeniden boyutlandırmanıza, çoğaltmanıza ve silmenize olanak tanır:

wix sürükle ve bırak özellikleri

Web sitesi oluşturucular, fotoğraf satış süreci üzerinde mümkün olduğunca fazla kontrole sahip olmak isteyenler için en iyisidir.

Çevrimiçi Fotoğraf Satmak için En İyi 4 Web Sitesi Oluşturucu

 1. Squarespace
 2. Wix
 3. SmugMug’da
 4. Weebly

1. Kare

En iyisi: güzel görünümlü bir portföy

Squarespace 60 farklı şablon sunuyor – Wix veya Weebly kadar değil, SmugMug’dan çok daha fazla. Squarespace, genel bir web sitesi oluşturucu olsa da ve tamamen fotoğraf portföylerine adanmamış olsa da, şablonları hala piyasadaki en iyi tasarlanmış şablonlar. Kare alan şablonları teklif formu ve işlevi – her biri çarpıcı ve tüm özelliklerle birlikte geliyor’herhangi bir cihazda en iyi şekilde görünmek için fotoğraflarınızı otomatik olarak ölçeklendirmek gibi çalışmanızı vurgulamanız ve satmanız gerekecek.

fotoğraf şablon sayfası

Squarespace’s fiyatlandırma planları para için iyi bir değer sunar. Ayda 12 ABD doları, en ucuz planı sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerir, bu nedenle çığır açan tüm fotoğraflarınız parlayacak alana sahip olacaktır!

Squarespace ile nasıl para kazanılır?

Tasarım liderliğindeki itibarı nedeniyle, Squarespace’e-ticaret becerileri çoğu zaman haksız yere göz ardı edilir. Saf bir çevrimiçi mağaza oluşturucu olmayabilir, ancak size ve enstantanelerinizi sunmak için bazı harika araçlara sahiptir..

Squarespace’te satmak için, İşletme Fiyat Planı (18 $ / ay), daha sonra Squarespace Commerce’i entegre edin. Bu, sınırsız fotoğraf yüklemenize, dijital ve basılı ürünler satmanıza, kupon oluşturmanıza ve birden fazla ödeme türünü kabul etmenize olanak tanır.

Squarespace’i deneyin veya Squarespace İncelememizde daha fazla bilgi bulun

2. Wix

En iyisi: yaratıcı kontrol ve kullanım kolaylığı

wix şablonları ekran görüntüsü

Web sitesi oluşturucularının en büyük yararı kontrol ve Wix bunu maça sunuyor. Sürükle ve bırak şablonlarının özelleştirilmesi kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla vardır. Ayrıca tasarım sürecinde istediğiniz kadar uygulamalı olmayı da seçebilirsiniz. Bir yandan, Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası), birkaç soruya verdiğiniz yanıtlara dayanarak sizin için orijinal bir site oluşturabilir; Öte yandan, şablonunuzun arkasındaki HTML’yi kişisel olarak düzenlemek için Wix Kodu seçeneğini kullanabilirsiniz. Wix’Sürükle ve bırak editörü, bu seçenekler arasındaki mutlu ortamdır.!

Wix ile nasıl para kazanılır?

Wix’s fiyatlandırma planları değişiklik gösterir. Yeni başlayanlar için ücretsiz planda bir portföy oluşturabilirsiniz. Ancak satmak fotoğrafların, sen’kaydolmanız gerekecek Wix’s E-ticaret Fiyat Planı ayda 17 $. Bir kere sen’E-ticaret planına yeniden kaydolduğunuzda mağazanız çalışır durumda olacak.

Wix App Market’ten sitenizi daha da çekici hale getirmek için kolayca entegre edebileceğiniz bazı isteğe bağlı eklentiler de vardır. En iyi ücretsiz uygulamalar şunları içerir:

 • Wix Pro Galerisi – “Web’deki en profesyonel görünümlü galeri”
 • Wix Fotoğraf Albümleri – etkinlik fotoğrafçıları için vazgeçilmez
 • Instagram Pro – sosyal medya görüntülerinizi bağlar

Wix’i deneyin veya Wix İncelememizde daha fazla bilgi bulun Başlamanız için daha fazla ipucu:

 • Fotoğraf Web Sitesi Nasıl Oluşturulur
 • Ücretsiz Fotoğraf Sitesi Şablonları
 • İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

3. Kendini beğenmiş

En iyisi: portföyünüzden kolayca para kazanma

kaçakçılık anasayfası

Bu listedeki diğer web sitesi oluşturucularının aksine, SmugMug bir tek çevrimiçi portföylere yönlendirirsiniz, yani her şablonun görüntüleri hızlı ve şık bir şekilde yükleyeceğinden emin olabilirsiniz. Var’t Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda şablon var – toplamda 26, sadece altı tanesi en ucuz planda mevcut – ama biz’d buna nicelikten fazla bir nitelik vakası diyoruz. Her şablon modern ve minimalisttir, çalışmalarınıza vurgu yapmak için tasarlanmıştır.

SmugMug yapmaz’ücretsiz bir plan sunmadığından, iki haftalık ücretsiz deneme süresinden sonra,’Devam etmek istiyorsanız ücretli bir plan seçmeniz gerekecek. SmugMug’da’s en ucuz planı Yıllık 48 $ temel plan, tek seferde ödedi. Temel planı şu adresten de seçebilirsiniz: Aylık 5,99 ABD doları, yıllık olarak daha fazla tutar ancak daha az zaman taahhüdü içerir.

Ücretli bir planın sizin için olduğuna karar verirseniz, niyet para için çok değer almak. Her SmugMug planı, sınırsız sayıda fotoğraf ve video yüklemenize olanak tanır ve SmugMug aracılığıyla fotoğraf baskıları, kitaplar ve hediyeler satabilirsiniz’s baskı ortakları. SmugMug’un en büyük dezavantajı, satışlarınızda% 15’lik bir komisyon alması ve diğer web sitesi üreticilerinin çoğundan daha yüksek olmasıdır..

SmugMug ile nasıl para kazanılır?

Diğer iki platform’ll kapak – stok fotoğraf siteleri ve online pazar yerleri – fotoğraflarınızdan para kazanma konusunda oldukça açıklayıcıdır. Web sitesi oluşturucuları ise biraz daha az sezgisel. Her inşaatçı kolayca satış yapmanıza izin verir, ancak avantajınıza kullanabileceğiniz birçok eklenti de vardır.

SmugMug’un yerleşik e-ticaret işlevleri vardır, böylece tek bir hareketle yakalayabilir, karşıya yükleyebilir ve satabilirsiniz. Site faturalandırma, gönderim ve işleme ile ilgilenirken, indirme başına müşterilerden ücret alabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, özel fiyat listeleri oluşturabilir ve başka entegrasyonlar olmadan kolayca baskı satabilirsiniz. Genel olarak,’zaten portföyü olanlar ve hızlı bir şekilde para kazanmak isteyenler için en iyisi.

SmugMug’u deneyin veya SmugMug İncelememizde daha fazla bilgi bulun

4. Weebly

En iyisi: hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmak

weebly templates ekran görüntüsü

Weebly size bir ton zaman kazandıracak’web sitenizi hızlı bir şekilde çalışır hale getirmek istiyoruz. Cümle “sürükle ve bırak” hiç bu kadar gerçek olmamıştı ve sen’Fotoğraflarınız için hemen kurulmuş profesyonel bir eviniz olacak. Bu web sitesi oluşturucu aynı zamanda platformu test etmek için mükemmel olan iyi bir ücretsiz plan sunuyor. Weebly bir komisyon alacak olsa da, ücretsiz plan üzerinde bile satış yapabilirsiniz. Çevrimiçi mağazanızla daha fazla özgürlük için, 12 $ / ay olan Pro Planı Bir yıl önceden ödeme yaptığınızda veya Weebly’den daha fazlasını seçebilirsiniz’s fiyatlandırma seçenekleri.

Üst uç: Weebly, yükleme sırasında görüntüleri otomatik olarak optimize eder, yani pikseller kaybolabilir ve fotoğraf kalitesi tehlikeye girebilir. Sitenize fotoğraf yüklerken buna dikkat edin!

Weebly ile nasıl para kazanılır?

Fotoğraflarınızın fiziksel baskılarını satmak söz konusu olduğunda Weebly özellikle güçlü bir seçenektir.

Weebly’s Fotoğraf Mağazası uygulaması özellikleri bir “Şimdi al” CanvasPop ile entegre edilmiş düğme’s baskı hizmetleri. Bu, tüm baskı, nakliye ve müşteri hizmetleriyle ilgilenir, böylece’Teknik taraf hakkında endişelenmek zorunda değilsiniz.

Ancak, basılı ürünlerinizden gerçekten para kazanmak için bir CanvasPop geliştirici hesabına kaydolmanız ve erişim anahtarını uygulama ayarlarına yapıştırmanız gerekir. Can sıkıcı bir dipnot, ama değil’uzun sürmez.

Weebly’i deneyin veya Weebly İncelememizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.’daha ayrıntılı ticari tavsiye arıyoruz, biz’ve ayrıca web sitenizden para kazanma kılavuzu

Stok Fotoğraf Web Sitesini Kullanma

Stok fotoğraf web siteleri, tasarım amacıyla kullanılacak görüntüleri satan platformlardır. Resimlerinizi bir stok fotoğraf sitesine yükledikten sonra, site bunları satmaya devam edecektir. için sen. Bu, başlamayan herkes için idealdir’Henüz çok fazla kitleye sahip değilsiniz, çünkü popüler stok web siteleri zaten günde binlerce ziyaretçi alıyor. Ancak dezavantajları dikkate değer: yeni başlayanlar için, çoğu stok fotoğrafçılığı web sitesi yaptığınız her satışın% 70’ini alacak ve sizi nispeten küçük bir kesimle bırakacak.

Online Fotoğraf Satmak İçin En İyi 3 Stok Fotoğraf Sitesi

 1. shutterstock
 2. Alamy
 3. iStock

1. Shutterstock

shutterstock açılış sayfası

Shutterstock son derece popüler bir stok fotoğrafçılığı kaynağıdır ve şu anda yaklaşık 200 kişilik bir kütüphaneye sahiptir. milyon fotoğraflar. Shutterstock, platformda yaptığınız her satışın% 20-30’u arasında ödeme yapacaktır. “Ömür Boyu Kazanç.” Ömür Boyu Kazanç ne kadar’toplamda bir Shutterstock katılımcısı olarak kazandım ve dört aşamaya ayrıldı: 0-500 dolar, 500-3.000 dolar, 3.000-10.000 dolar ve 10.000 dolar+.

2. Alamy

alamy fotoğraf örnekleri

Alamy yeni başlayanlar için harika bir stok fotoğraf sitesi çünkü resimlerinizi 24 saatin altında satışa çıkarabilirsiniz. Kayıt işlemi sadece birkaç dakika sürer ve bir kez Alamy’s Kalite Kontrol ekibi resimlerinizi kontrol etti,’gitmeye hazır olacağım!

Alamy benzersiz çünkü değil’içerik üzerinde kısıtlamalar koyma – sadece teknik kalite için veterinerler. Bu, fotoğraflarınızı geniş, çeşitli bir kütüphaneye yükleyebileceğiniz ve işinizi kullanmak isteyen potansiyel bir müşterinin büyük olasılıkları olduğundan emin olabilirsiniz.

3. iStock

istock ana sayfası

iStock, stok fotoğraf devi Getty Images’a aittir, bu da çalışmalarınızın tüm dünyadaki müşteriler için erişilebilir olacağı anlamına gelir. Tabii ki, sadece herkes böyle büyük bir üne sahip bir platforma iş yükleyemez.

Bir iStock katılımcısı olmak için, incelenmek üzere işinizin 3-6 örneğini yüklemelisiniz. Bir kere sen’yeniden kabul edildi, komisyon sen’Çoğu hizmete kıyasla iyi bir kesim olan% 25-45 aralığında kazanacaksınız.

Çevrimiçi Pazar Kullanımı

Çevrimiçi pazarlar, ürünlerin bulunduğu e-ticaret web siteleridir satıldı çeşitli üçüncü taraflarca ve işlemler işlenmiş pazar sağlayıcısı tarafından. Çevrimiçi pazarın en yaygın örneği Amazon’dur – siz (üçüncü taraf) kullanılmış bir kitabı bir yabancıya satabilirsiniz ve Amazon (pazar yeri sağlayıcısı) ödeme sürecini halledeceksiniz.

Çevrimiçi bir pazarda,’yeniden satış yapan. Bu, bir stok fotoğraf web sitesinden daha fazla kontrol sağlar, ancak yine de’t Bir web sitesi kurucu ile elde ettiğiniz özgürlüğe kıyasla.

Stok fotoğraf siteleri gibi, çevrimiçi pazar yerleri de web sitesi oluşturucularından daha kolaydır, çünkü ikincisi – tahmin ettiniz – bina önce bir web sitesi. Bir çevrimiçi pazarın düzeninde daha az söz sahibi olsanız da, satış yapmanın kesin bir yolu hızlı. Ve çevrimiçi pazar yerleri çok çeşitli ürünler sattığı için (sadece fotoğrafların aksine), çoğu stok fotoğraf web sitesinden daha büyük bir kitleyi çekiyorlar.

Çevrimiçi Fotoğraf Satmak için En İyi 3 Pazar Yeri

 1. Etsy
 2. Snapped4U
 3. 500px

1. Etsy

etsy ana sayfası

Etsy, orijinal ve el işi ürünler için büyük bir pazardır. Dudak balsamından el yapımı doğum günü kartlarına kadar platformda 2 milyondan fazla insan her türlü ürünü satıyor. Etsy, işinizi satmak için 20 sentlik bir listeleme ücreti ve satış fiyatının% 3,5’ini alıyor..

Fotoğrafçılar için iyi haber, Etsy don’da sattığınız ürünlerin’Somut olmalı. Fotoğrafçılığın dijital indirmelerini el yapımı el sanatları kadar kolay satabilirsiniz. Ancak site çok büyük bir kitleye (yaklaşık 40 milyon alıcı) sahip olduğundan, çalışmanızı kalabalığın arasından sıyrmak zor olabilir. Ancak, Etsy, süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmak için ipuçlarıyla dolu bir Satıcı El Kitabı yayınladı.

Konu söz konusu olduğunda Etsy’nin Shopify ve WordPress ile nasıl karşılaştırıldığını görün dijital indirme satışı.

2. Snapped4U

snapped4u ana sayfası

Snapped4U, tamamen etkinlik fotoğrafçılığı satmaya adanmış bir pazardır. O’s yeni başlayanlar için bir kazanmak için harika bir yol, çünkü bir kez sen’Bir etkinlikte fotoğraf çektiyseniz, katılımcılar Snapped4U’daki galerinizi kontrol edebilir ve beğendikleri fotoğrafları satın alabilir.

Bir hesap oluşturmak 10 ABD dolarıdır, ancak Snapped4U genellikle yaptığınız her satışın sadece% 10-12’sini tutar – Etsy kadar düşük bir oran değil, ancak diğer birçok platformdan hala çok daha düşük.

3. 500 piksel

500 piksel ana sayfa

500px, diğer fotoğrafçıları takip etmenizi ve işiniz hakkında geri bildirim almanızı sağlayan bir tür hibrit stok fotoğraf / pazar sitesi. Daha da iyisi, yeni yüklemelerin 500 piksel nedeniyle fark edilmeleri için iyi bir şansı var’s zamana duyarlı derecelendirme sistemi, her fotoğrafa fotoğraftaki beğeni ve yorumları etkileyen bir algoritmaya dayalı olarak 1-100 arasında bir derecelendirme sağlar. Günü sergilemeye adanmış bir sayfa bile var’s en popüler fotoğrafları, böylece daha yeni iş kazandı’kalabalığın içinde kaybolmak.

500 piksel işinizin etrafında bir topluluk oluşturmak için mükemmeldir, ancak büyük bir dezavantajı vardır. Site, yaptığınız her satışın minimum% 40’ını alıyor, bu da Etsy ve Snapped4U’dan çok daha fazla. Eğer sen’Mümkün olduğunca çabuk para kazanmaya çalışıyorsanız, bu sizin için seçim olmayabilir.

Nasıl Başarılı Olunur

Fotoğraflarınızı ve platformunuzu aldıktan sonra,’emin olmalısın’geniş bir kitleye ulaşıyor ve ilgileniyor. Ne de olsa, fotoğrafların satılması ne işe yarar?’kimse satın almak isteyen var mı ?! Biz’kitlenizi büyülemek için en iyi ipuçlarını topladık:

1. Arama Motoru Optimizasyonu

Eğer sen’yeniden bir web sitesi oluşturucu kullanma, kitlenizi en üst düzeye çıkarmak için yapabileceğiniz en iyi şey biraz Arama Motoru Optimizasyonu (SEO).

Çoğu web sitesi oluşturucu eklemenize izin verir alt etiketleri her fotoğrafa. Bunlar, “Futbol topu” veya “çikolatalı kek,” Google’ın etiketli resmi dizine eklemesine (bulmasına) olanak tanır ve sitenize ödeme yapan gözleri getirir. Anahtar kelimeleri, kullanıcıların çevrimiçi ortamda ne aradıklarını görmenizi sağlayan Google Ads adlı bir aracı kullanarak da bulabilirsiniz..

2. Sosyal Medya

Kendiniz için bir isim yapmak söz konusu olduğunda, sosyal medya arkadaşınızdır. Yerleşik kitlelerle bu hazır paylaşım ağları sayesinde web sitenizi tweetleyebilir, Facebook’ta paylaşabilir veya LinkedIn’de bloglayabilirsiniz – ancak en iyisi fotoğrafçılar için Instagram’a bağlayabilirsiniz..

Tamamen fotoğraf paylaşımı için tasarlanan Instagram mükemmeldir. O’ayrıca ücretsiz, yani sen’aylık 1 milyar kullanıcıya katılması akıllıca olacaktır.

Çalışmanızı Instagram ve Tumblr gibi platformlara bağlamak görünürlüğünüzü artıracaktır. Sen’Hashtagify gibi araçlar, mevcut eğilimleri takip etmenize izin vererek çevrimiçi varlığınızı artıracak..

Instagram’da Para Kazanma hakkında daha fazla bilgi edinin

3. Marka bilinci oluşturma

Bir fotoğrafçı olarak çekiş elde etmenin kesin bir yolu, işinizin etrafında güçlü bir marka oluşturmaktır. Bu şekilde, potansiyel alıcılar kim olduğunuz ve ne tür fotoğraflar çekmeyi sevdiğiniz hakkında iyi bir fikir edinir..

Harika bir marka oluşturmanın ilk adımı nişini bul. Peki bu nasıl çalışıyor? Basitçe söylemek gerekirse, resimleriniz için temel bir tema bulmanız gerekir. Tutkularınız veya kişisel çıkarlarınız göz önüne alındığında, bu size kolayca gelebilir veya biraz araştırma gerektirebilir.

Örneğin, hafta sonlarınızı ormanlık alanlardan geçerek geçirirseniz, vahşi yaşam fotoğrafçılığı hakkında düşünmelisiniz..

Öte yandan, insan ilişkilerini ve etkileşimlerini sevebilirsiniz, böylece’portre çekmekten zevk alırsınız. Buradan tonlarca cadde seçebilirsiniz: düğün fotoğrafları mı yoksa şirket fotoğrafları çekmek mi istiyorsunuz? O’sana bağlı.

Bir kere sen’uzmanlık alanınıza karar verdiyseniz, bunu izleyicilerinize göstermenin harika bir yolu bir blog başlatmaktır. Bu, potansiyel alıcıların sizi web’de tanıyabileceği özelleştirilebilir bir alan sağlar ve işinizin kalitesini istediğiniz kadar gösterebilirsiniz!

Eğer sen’Fotoğraflarınızı satmak için bir web sitesi oluşturucu kullanıyorsanız, birkaç tıklamayla bir blog sayfasına ekleyebilirsiniz. Sen bile’bir stok fotoğraf veya pazar sitesinde satmak, o’bağlayabileceğiniz bir blog oluşturmak için zaman ayırmaya değer.

Dalış yapmaya hazır? İçin kılavuzlarımıza göz atın bir blog başlatmak, bir logo yapmak, ve çevrimiçi marka oluşturma.

Nasıl Çevrimiçi Fotoğraf Satılır: Özet

Arasında web sitesi oluşturucuları, stok fotoğraf siteleri ve çevrimiçi pazar yerleri, Orada’Çevrimiçi fotoğraf satmak ve para kazanmak isteyen herkes için seçenek sıkıntısı yok.

Eğer sen’hala hangi yöntemi kullanacağım, burada’bizim hızlı arıza:

 • Web sitesi oluşturucuları aşağıdakiler için en iyisidir: güçlü bir marka yaratmak isteyen ve süreç üzerinde çok fazla kontrole sahip olan fotoğrafçılar
 • Stok fotoğraf siteleri aşağıdakiler için en iyisidir: izleyicilerini büyütmek isteyen fotoğrafçılar
 • Çevrimiçi pazarlar aşağıdakiler için en iyisidir: para kazanma çabalarını ölçeklendirmeye hazır fotoğrafçılar

Web varlığınızı oluşturmanıza yardımcı olması için yukarıdaki platformlardan birden fazlasını da kullanabilirsiniz. Örneğin, resimlerinizi satmak için bir stok fotoğraf sitesi ve markanızı göstermek için bir web sitesi oluşturucu kullanabilirsiniz.

O’Müşterilerin sizi ve işinizi tanıyabilecekleri bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Bu n’t Oldukça zor – SmugMug ve Squarespace gibi siteler, kendinizi tanıtmanız için web’in tamamen özelleştirilebilir bir köşesini sunar. Peynir de!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me