7 ספקי האירוח המשותפים הזולים הטובים ביותר בשנת 2020

אתרי אינטרנט המפיצים תקציב הם נחלת העבר – וכך גם לשלם פרמיה עבור אירוח אתרים איכותי. בימינו כל אחד יכול לארח אתר משלו בלי לשבור את הבנק – ואנחנו’כאן בכדי להראות לך איך.


אז אתה’הצלחנו ליצור אתר – עבודה טובה! עכשיו אתה’אני אצטרך לארח את זה. אתה לא’אין לי המון מזומנים – מי כן? – אבל באותה מידה, אתה לא’אני לא רוצה להשתנות בקצרה ולהיתקע עם ספק תת-תקני.

ובכן, אל תפחדו.

ספקי אירוח אתרים הטובים ביותר

אירוח משותף הוא דרך נהדרת לשלוח את האתר שלך אל העולם המקוון. זה’זה זול, קל להתקנה ויכול לעבוד כמעט בכל אתר אישי או בגודל צנוע.

אנחנו’אתה מנחש שהשאלה הבאה שלך היא ‘איך אוכל למצוא את הספק המתאים?’ אחרי הכל, יש לכאורה אפשרויות אינסופיות בחוץ, שכל אחת מהן מציעה עסקאות מבלבלות יותר מהאחרונה.

זה’זה המקום שאנחנו נכנסים אליו.

כאן במומחה לבניית אתרים, אנו יודעים דבר או שניים על היכנס לרשת. אם זה’יצירת אתר, אירוח או טיפים להצליח באינטרנט, אנחנו’יש לך כיסה. צוות המחקר המומחה שלנו היה קשה בעבודה, בדיקות ובדיקה שלל שלם של… ובכן, מארחים!

אנחנו’עכשיו אתה נמצא במצב המושלם לזווג אותך עם הספק המושלם. אז בואו’תסתכל במהירות אילו שירותי אירוח משותפים הם הטובים ביותר בעסק.

Contents

ספקי האירוח המשותפים הזולים הטובים ביותר

 1. DreamHost – מחיר התחלתי: 4.95 $ לחודש
 2. HostGator – מחיר התחלתי: 5.95 $ לחודש
 3. בתנועה – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 4. A2 אירוח – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 5. Bluehost – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 6. הוסטינגר – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 7. iPage – מחיר התחלתי: 9.99 $ לחודש

תוכנית האירוח המשותפת הזולה ביותר מתחילה החל מ- 4.95 $ לחודש עם Dreamhost, שתופס את המקום הראשון. HostGator חם על עקביו עם מחיר התחלתי של 5.95 $ לחודש. InMotion, A2 Hosting, Bluehost ו- Hostinger גובים כולם 7.99 דולר לחודש, ואפילו iPage, שמעלה את האחורי, מגיע מתחת ל 10 $ עבור אירוח משותף שלה..

זה’חשוב לדעת כי מדובר במחירי התחלה שלא מוזלים. אפשר לחסוך עוד יותר כסף אם נרשמת לעסקה לטווח ארוך, אותה אנו’אדון בהמשך.

במאמר זה, אנו’אבדוק את כל אחד מהספקים שלעיל, נספר לכם את נקודות החוזק והחולשה המשותפות של אירוח, והשווה את כולם ראש בראש..

אירוח משותף אידיאלי עבור אתרים אישיים, או לעסקים קטנים. אם אתה’אם אתה מעוניין בסוג אחר של אירוח אתרים, עיין במאמרים האחרים שלנו להלן:

מיהם ספקי האירוח המשותפים הזולים הטובים ביותר?

DreamHost הוא ספק אירוח מעולה שמציע כמה מהאירוח המשותף הזול ביותר של שירות כלשהו ($ 4.95 לחודש). אם אתה’עם זאת, אתה מוכן לשלם מעט נוסף, אולם האיכות הגבוהה ביותר מגיעה מ- InMotion (7.99 $ לחודש) או מ- HostGator ($ 6.95 לחודש).

שלא כמו מאמרים רבים שאתה’אני אמצא באינטרנט, זה לא’לא רק דעתנו – זה’מגובה במחקר מפורט ומומחה. לתת’נסקור מקרוב כיצד ספקי האירוח המשותפים הזולים המשותפים משווים בין תכונה לתכונה.

ספקי אירוח משותפים בזול: השוואה ראש בראש

מחיר ספק שירותי אירוח (חודשי) מגבלת מבקרים (חודשי)כמות האתרים הכלוליםשטח אחסוןגיבויים / דומיינים בחינםאבטחת SSLזמן עבודהDreamHost

HostGator

בתנועה

4.95 דולרללא הגבלה150 ג’יגה&# 10004;&# 10004;99.95%
5.95 דולר240,0001ללא הגבלהאיקס&# 10004;99.99%
7.99 $360,0002ללא הגבלה&# 10004;&# 10004;99.97%

אם אתה’לא דיברנו על תנאי אירוח טכני, אל’אל תדאג. כאן’כמה הסברים מהירים לגבי התכונות הללו:

 • מגבלת מבקרים – מספר הפעמים שניתן לגשת לאתר ולעיין בו בחודש.
 • אתרים כלולים – כמה אתרים תוכלו לארח במחיר המוצג.
 • שטח אחסון – כמה שטח קבצים יש לך לתוכן ולמדיה באתר האינטרנט שלך.
 • גיבויים / דומיינים – היכולת לשחזר גרסה קודמת לאתר שלך / לכתובת האתר שלך, למשל. websitebuilderexpert.com
 • אבטחת SSL – אישור המגן על המבקרים שלך’ נתונים ומידע. מסמל בצורה של מנעול קטן ליד כתובת האתר שלך.
 • זמן עבודה – באיזו תדירות האתר שלך עובד באופן מקוון. לדוגמה, זמן פעולה של 99.97% הוא המקבילה לכך שהאתר שלך יושבת רק שעתיים וחצי בכל שנה.

למטה, אנחנו’אבדוק מקרוב את הספקים האלו בנפרד. אנחנו’אסקור עוד כמה – שבע בסך הכל – כדי לתת לך מושג מקיף אילו ספקים באמת מציעים את האירוח המשותף הזול הטוב ביותר.

מס ‘1 DreamHost

הכי טוב עבור אירוח משותף בזול

עיין במיקורות העיקריים מהמחקר שלנו בהמשך, עם דירוגי כוכבים עבור כל תחום אירוח משותף:

היתרונות והחסרונות של DreamHost

מקצועניםחסרונות
 • אירוח משותף זול יותר מכל ספק
 • מגבלות מבקרים בלתי מוגבלות
 • אין תמיכה 24 שעות ביממה או אישיות
 • אין cPanel רגיל בתעשייה

פירוט תמחור אירוח של DreamHost

אם המחיר הוא הדאגה העיקרית שלך, אז DreamHost הוא בשבילך. תוכנית המתחילים המשותפים שלה מתחילה ב -2.59 דולר לחודש בלבד, אם כי תצטרך להתחייב לתקופת שלוש שנים כדי להשיג את המחיר הזה.

המחירים השנתיים עולים 3.95 דולר לחודש, בעוד שהמחירים בחודש הם 4.95 דולר. אתה יכול גם לשדרג לתוכנית Shared Unlimited שלה, שעולה $ 10.95 לחודש.

תכונות אירוח משותפות של DreamHost

התכונה הכי מפתה היא ש- DreamHost לא עושה זאת’לא לשים גבול לכמה אנשים יכולים לבקר באתר שלך בכל חודש. למרות שרוב האתרים הקטנים זכו’זה לא למשוך מאות אלפי מבקרים’נחמד לדעת שאתה לא’אני לא צריך לדאוג בכל מקרה.

חסרונות הם זמן הפעילות הצנוע שלו, והיעדר תמיכה 24/7. עם זאת, לקוחות עדיין יכולים לגשת ל- DreamHost’מרכז העזרה ולהגיש כרטיסי תמיכה.

גיבויים ותחומים בחינם הם עוד שתי נקודות מכירה גדולות, בעוד שתעודת SSL ובונה אתרים הן נגיעות נחמדות. ההבדל העיקרי בין DreamHost למתחרותיה הוא ש- DreamHost לא עושה זאת’לא להשתמש ב- cPanel – לוח מחוונים סטנדרטי לתעשייה. עם זאת יש לוח מחוונים מותאם אישית משלו, וזה די קל להגיע אליו.

# 2 HostGator

הכי טוב עבור Uptime

עם ציון של 4.5 מתוך 5 לאירוח משותף, מעטים יכולים להתמודד עם HostGator בכל אזורי המפתח:

היתרונות והחסרונות של HostGator

מקצועניםחסרונות
 • זמן עבודה מצוין של 99.99%
 • בניית אתרים אופציונלית
 • אין גיבויים או דומיינים בחינם
 • יכול לארח רק אתר אחד בתוכנית הזולה ביותר שלו

פירוט תמחור של אירוח של HostGator

HostGator חוטף את התחרות שלה במשך שנים, וכעת הוא נראה כראש רשת האינטרנט המארחת. שירות האירוח המשותף שלו יכול לעלות לכם עד 2.75 דולר לחודש בעסקה לשלוש שנים, אך המחירים השנתיים מתחילים ב -595 דולר לחודש.

ישנן שלוש תכניות אירוח משותפות בסך הכל, כל אחת מציעה עד 60% הנחה להרשמות לטווח הארוך. HostGator ידועה בדרך כלל באירוח ייעודי, אך שירות האירוח המשותף שלה הוא עדיין אחד הטובים בשוק.

תכונות אירוח משותפות של HostGator

מבט מעבר לפגם הברור כי אין גיבויים או תחומים בחינם, HostGator’ההנפקות שלה מתחרות כמעט על כל אחד’s. קבלת חשבונות דוא”ל בלתי מוגבלים זה יתרון גדול, כמו גם תמיכה ייעודית 24/7. הגרלה האמיתית, עם זאת, היא HostGator’u uptime – ב 99.99%, זה’זה הכי טוב שיש.

יתכן שתוכל לארח אתר אחד בלבד ב- HostGator’s תוכנית האצ’לינג, אך שדרג לחבילות אירוח משותפות לתינוק או לעסקים והעולם הוא הצדפה שלך, עם אירוח אתרים בלתי מוגבל. שם’זה גם ערבות נדיבה מאוד של 45 יום להחזר הכסף המוצע, אז אתה’אין לך מה להפסיד על ידי לנסות את HostGator.

# 3 InMotion

התמורה הטובה ביותר לכסף

InMotion יצא מהמחקר שלנו עם 4.7 ענק לשירות האירוח המשותף שלו – הציון הטוב ביותר של כל ספק:

היתרונות והחסרונות של InMotion

מקצועניםחסרונות
 • מערך הפיצ’רים המקיף ביותר המוצע על ידי כל ספק
 • יכול לארח שני אתרים בתוכנית הזולה ביותר שלה
 • מותר רק 25 תת-דומיינים בתכנית הזולה ביותר שלה
 • פחית’היא לא מארחת חנויות מקוונות בתכנית הזולה ביותר שלה

פירוט תמחור אירוח משותף של InMotion

InMotion פותח דברים עם הצעה של 3.99 דולר לחודש לטווח של שנתיים. זה עולה ל -4.99 דולרים עבור הרשמה שנתית, בעוד שמחיר לחודש עולה שוב ל -7.99 דולר לחודש.

ישנן שלוש תכניות אירוח משותפות לבחירה – השקה, כוח ופרו – שהיקרה שבהן נמכרת במחיר של $ 17.99 לחודש.. למרות היותו עלייה קלה בעלויות מ- DreamHost ו- HostGator, InMotion באמת טוב ככל שיהיה עבור אירוח אתרים משותף..

תכונות אירוח משותפות של InMotion

ראשית, InMotion הוא רק קומץ ספקים המאפשרים לארח אתרים מרובים בתכנית האירוח המשותפת הבסיסית ביותר שלה. לא רק זה, זה די מכסה את כל הבסיסים גם כשמדובר בתכונות.

גיבויים בחינם, תחומים ואבטחת SSL ניתנים כסטנדרט, כמו גם חשבונות דוא”ל בלתי מוגבלים, שירות של בניית אתרים ותמיכה ייעודית 24/7. יש הגבלה על מבקרים חודשיים (360,000), אם כי’זה מאוד לא סביר לך’אני אעבור את המגבלה. בקצרה, InMotion נותנת את ספק האירוח המשותף הטוב ביותר, וגם שווה את הכסף הנוסף או החודשיים בחודש אם אתה יכול למתוח.

# 4 A2 אירוח

הכי טוב לשירות לקוחות

A2 Hosting, עם ציון אירוח משותף של 4.4, מחזיקה משלה בקרב חברת האליטה. ראה פירוט הניקוד כאן:

A2 יתרונות וחסרונות

מקצועניםחסרונות
 • ערבות כספית חזרה בכל עת
 • עזרה ותמיכה אישית 24/7
 • אין גיבויים או דומיינים בחינם בתכנית הזולה ביותר שלה
 • זמן פעולה נמוך של 99.95%

פירוט תמחור אירוח משותף A2

בדומה לרוב ספקי האירוח המשותפים, A2 מציעה שלוש שכבות של תוכניות. התוכנית הזולה ביותר שלה היא לייט שגובהה 7.99 דולר לחודש – עם זאת, אתה יכול לחסוך 10% אם תירשם לשנה, ו -20% אם תירשם לשנתיים..

תוכנית האירוח המשותפת היקרה ביותר שלה היא טורבו, שתחזיר לך 18.99 $ לחודש. זה’חשוב לציין כי כל אלה הם מחירים עבור אירוח שרתים לינוקס, הנפוץ יותר. מחירי אירוח חלונות יקרים יותר.

תכונות אירוח משותפות A2

דבר אחד שאתה שם לב אליו מייד עם A2 הוא רמת הידע שיש לצוות התמיכה שלה. לאחר שעבר אימונים ממושכים, ל- A2 יש את צוות התמיכה הטוב ביותר שאנחנו’נתקלנו. יש גיבויים בחינם (רק בתוכנית הטורבו), אבל יש’אין תחום חופשי.

זמן ההפעלה הוא’זה פנטסטי, אבל אתה מקבל שטח אחסון בלתי מוגבל, 25 חשבונות דוא”ל ותעודת אבטחה של SSL. ואם אתה’מחדש לא ניצחה לגמרי על ידי A2’לאחר ניסיון זה, אתה יכול לקבל ערבות להחזר כספי בכל עת.

# 5 Bluehost

תכונות באיכות הטובה ביותר

למרות שהייתה במקום החמישי, Bluehost עדיין צברה 4.1 כוכבים בסך הכל ממחקר האירוח המשותף שלנו, והופיעה בצורה מעוררת הערכה בתחומי המפתח:

Bluehost יתרונות וחסרונות

מקצועניםחסרונות
 • גיבויים ותחומים בחינם
 • זמן עבודה מצוין של 99.98%
 • רק שטח אחסון של 50 ג’יגה-בייט בתוכנית הזולה ביותר
 • מגבלה של 32,000 מבקרים באתר חודשיים

פירוט תמחור אירוח משותף של Bluehost

בדומה לספקים האחרים במאמר זה, אתה יכול לקחת תוכנית אירוח משותפת עם Bluehost תמורת 2.95 דולר לחודש בלבד. אתה תהיה קשור לתוכנית לשלוש שנים.

מחיר זה קופץ ל- $ 4.95 לחודש עבור תוכניות שנתיות, או 7.99 $ לחודש כאשר הוא משולם על בסיס חודשי. ישנן ארבע תוכניות אירוח משותפות לבחירה, שהיקרות בהן נמכרות במחיר של $ 23.99 לחודש.

תכונות אירוח משותפות של Bluehost

Bluehost ידועה יותר בזכות אירוח וורדפרס, וישנם ספקי אירוח משותפים זולים יותר בחוץ. עם זאת, החברה באמת שמה פרמיה על האיכות. מלבד זמן ההפעלה והגיבויים / הדומיינים המבריק, שם’זה גם תמיכה 24/7, בתוספת אישור SSL כולל.

המגבלה העיקרית היא אחסון. אתה’הוחזר ב 50 ג’יגה-בתים ב Bluehost’s תוכנית בסיסית, אז זהו’אינו מומלץ לאתרים כבדים בתקשורת. שדרג לכל תוכנית אירוח משותפת אחרת, עם זאת, ותקבל שטח אחסון בלתי מוגבל. בחירת הדברים היא שירות עיצוב ושיווק אתרים מלא, למרות שאתה’עלי להזמין פגישה וקבל הצעת מחיר תחילה.

# 6 Hostinger

הטוב ביותר עבור מגוון תכונות

בעוד ש- Bluehost לוקח את העוגה לתכונות האיכותיות ביותר, Hostinger עדיין מציע מגוון מרשים של תכונות במחיר שווה לא פחות.

היתרונות והחסרונות של הוסטינגר

מקצועניםחסרונות
 • חווית onboarding חזקה לתוכניות וורדפרס
 • תמיכת לקוחות רב-לשוניים
 • אין תמיכה בטלפון
 • אחוז זמן נמוך

פירוט תמחור של אירוח בהוסטינגר

הוסטינגר’תוכניות משותפות נע בין 7.99 $ ל 15.95 $ לחודש, וכמו רוב הספקים ברשימה זו, Hostinger מציעה שלוש תכניות משותפות שונות לבחירה. כל תוכנית הופכת זולה יותר ככל שאתה מתחייב לה זמן רב יותר. לאמיתו של דבר, הוסטינגר היא הספקה הזולה ביותר כאשר מחושבים על התחדשות – תוכנית ה- Shared Single היא רק 0.80 $ לחודש אם תירשם לארבע שנים..

כמו רוב הספקים, Hostinger מציע ערבות להחזר הכסף של 30 יום. אבל פחות נפוץ הוא Hostinger’הנחה סטודנטים, אשר יכול לחסוך לך 15% על התוכנית שלך אם אתה’שוב זכאי!

Hostinger תכונות אירוח משותפות

כל תוכנית משותפת של Hostinger מגיעה עם חשבון אימייל אחד לפחות ורוחב פס של 100 GB. כדי להשיג חשבונות דוא”ל ורוחב פס בלתי מוגבלים, אתה’עלי לשדרג מתוכנית ה- Single Shared לתוכניות Premium או Business Shared.

בתוכניות ה- Premium ו- Business Shared, אתה מקבל גישה חופשית לדומיין וגישה מאובטחת (SSH). עם זאת, Hostinger חסר אחוז זמן פעולה טוב – במחיר של 99.90%, Hostinger’ההבטחה שלה עומדת היטב מאחורי זו של מתחרותיה. ולמרות ששירות הלקוחות הקיים שלה, מצ’אט חי ועד אפשרויות רב-לשוניות, נפגשו עם ביקורות נלהבות, Hostinger עומד מאחורי התקופות שבהן לא’כרגע אני לא מציע תמיכה טלפונית.

# 7 iPage

הכי טוב עבור שטח דיסק

ל- iPage ישנם כמה ליקויים ברורים, אך היא עדיין ביצעה ביצועים טובים באופן כללי כספק אירוח משותף. כאן’מבט מקרוב על נקודות החוזק והחולשה שלו:

יתרונות וחסרונות של iPage

מקצועניםחסרונות
 • עזרה ותמיכה אישית 24/7
 • חשבונות דוא”ל ותת-דומיינים ללא הגבלה
 • רק תוכנית אחת לבחירה
 • זמן עבודה נמוך של 99.94%

פירוט תמחור אירוח משותף של iPage

מחירו לחודש-חודש של 9.99 דולר עשוי להיות היקר ביותר ברשימה זו, אבל iPage הופך להיות זול מאוד כשאתה נרשם לתכנית לשלוש שנים ($ 1.99 לחודש).

iPage מציעה תוכנית אחת בלבד, כך שכדי לשדרג, אתם’d צריך לעבור לספק או לסוג האירוח בו אתה משתמש. ובכל זאת, עם תוכניות שנתיות הנעות במחיר של 2.99 דולר לחודש, iPage בהחלט לא’לא ניתן להתעלם ממנו.

תכונות אירוח משותפות של iPage

iPage מעט למעלה ולמטה עם היצע התכונות שלה. זמן הפעילות גרוע, אבל שם’תמיכה 24/7. אתה מקבל שטח אחסון בלתי מוגבל, אך צריך לשלם 100 $ עבור גיבויים. אולם בסופו של דבר יש יותר חיובי מאשר שלילי.

על מגבלת 500,000 המבקרים שלה להיות מספיק, ואתה מקבל גם אישור SSL לצד חשבונות דוא”ל בלתי מוגבלים. אם אי פעם תצטרך לארח אתר אחד – ותעשה זאת’אני לא רואה את זה מתרחב מעבר לחצי מיליון מבקרים חודשיים – אז iPage הוא יותר מתאים.

ספקי האירוח המשותפים הזולים הטובים ביותר: סיכום

הנה לכם – מבט מעמיק על ספקי האירוח המשותפים המובילים בזול שלנו. יש אנשים אחרים המציעים אירוח משותף בשיעורים דומים, אך הם לא עשו זאת’לא לערום את החבורה הזו כשמעבירים אותם בקצב.

לסיכום, כאן’זה הקרם של היבול המארח המשותף.

ספקי אירוח משותפים בזול: סקירה מחדש

 1. DreamHost – מחיר התחלתי: 4.95 $ לחודש
 2. HostGator – מחיר התחלתי: 5.95 $ לחודש
 3. בתנועה – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 4. A2 אירוח – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 5. Bluehost – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 6. הוסטינגר – מחיר התחלתי: 7.99 $ לחודש
 7. iPage – מחיר התחלתי: 9.99 $ לחודש

עבורנו, InMotion היא ספקית האירוח המשותפת הטובה ביותר. DreamHost היא הבחירה המתבקשת אם אתה זקוק לשירות אמין במחיר מציאה, בעוד HostGator יושב איפשהו בין לבין בסולם איכות העלות.

שם’רק דרך אחת לדעת בוודאות אם ספק הוא המתאים ביותר לאתר שלך, עם זאת, וזה’זה על ידי ניסיון זה. כל שבעת הספקים הללו מציעים ערבות מינימלית להחזר כספי של 30 יום, כך שתוכל תמיד לתת לערבוב אחד לראות מה אתה עושה מזה.

צאו לשם ומצאו את המארח המתאים לחלוק את האתר שלכם עם העולם.

שאלות נפוצות

מי מציע את האירוח המשותף הזול ביותר?

מרבית ספקי האירוח מפרסמים תעריפים מוזלים – חלקם רק במחיר של דולר בחודש – אך בכל הנוגע למחירים שאינם מוזלים, DreamHost מציע את התעריפים הנמוכים ביותר לחודש. עבור תוכנית האירוח המשותפת הבסיסית ביותר שלה, DreamHost גובה 4.95 דולר לחודש.

האם יש ספקי אירוח משותפים אחרים?

כן הרבה! מאמר זה מתמקד רק בספקי האירוח המשותפים הטובים בזול, אך אתה יכול למצוא אחרים – כגון 1&1 IONOS, SiteGround ו- GoDaddy – שכולם מציעים אירוח משותף זול. אם אתה’שוב אחרי המארחים הטובים ביותר, עבור אל תרשים ההשוואה שלנו.

הוא אירוח משותף מתאים לעסקים קטנים?

מרבית אתרי העסקים הקטנים ימצאו כי אירוח משותף מתאים להם. אחרים עשויים לגדול את זה ולבחור אירוח VPS, שנחשב בדרך כלל לשלב הבא. אם אתה’אם אתה מחפש לארח אתר לעסקים קטנים, עיין במדריך שלנו לגבי מיטב המארחים לעסקים קטנים כאן.

מה’זה ההבדל בין אירוח משותף, VPS, ואירוח ייעודי?

אירוח משותף הוא המקום בו האתר שלך חולק שטח שרת ומשאבים עם אתרים אחרים. אירוח שרת וירטואלי פרטי (VPS) הוא המקום בו האתר שלך מתארח בשרת וירטואלי משותף, אך יש לך גמישות רבה יותר ביחס לאבטחה ומשאבים. אירוח ייעודי הוא כאשר יש לך שרת אישי משלך.

האם אירוח בענן טוב יותר מאשר אירוח משותף?

אירוח בענן הוא צורה מודרנית יותר של אירוח אתרים זול שגדל בפופולריות רבה בשנים האחרונות. האחד לא טוב יותר מהשני, אך תלוי בצרכים שלך, יתכן שיש מנצח ברור. למידע נוסף על ספקי אירוח הענן הטובים ביותר כאן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me