موردی برای Clunky ، طراحی وب سودمند

موردی برای طراحی وب Clunky - F Moortheyتصویر: فرانچسکو موسیر


من به تازگی از دیدن وب سایت نیل جوان بایگانی (NYA) لذت بردم ، یک منبع آنلاین جدید برای همه چیز نیل جوان. “یک کابینت بزرگ ماشین زمان,” همانطور که جوان می گوید. آلبوم ها و آهنگ ها ، بیت ها و قطعات ، نسخه های خطی و هنری ، فیلم و فیلم و طراحی وب که در مقابل خرد متعارف پرواز می کند.

معیارهای آزمایش شده و واقعی برای طراحی وب وجود دارد و وضعیت آنها به خوبی بدست آمده است. وب سایت های تمیز ، مینیمالیستی و بصری i i’s و عبور از T آنها’اما آنها’تنها راه نیست جایی برای clunky ، برای labyrinthian ، برای گیج کننده و عجیب وجود دارد. آی تی’اشتباه کردن آسانتر است ، اما گاهی اوقات بهترین کاری که یک سایت می تواند انجام دهد این است که از شما بخواهید با آن بازی کنید.

گرینی سکسی جدید است

بایگانی نیل جوان چیزهای زیادی برای بدست آوردن سر شما دارد. در صفحه اصلی و شما فرود بیایید’دوباره با دستگیره ، شماره گیری ، یادداشت های چسبنده ، سوراخ کلید ملاقات کردید. انواع چیزهای شما’بعید است که در قالب های وب سایت محبوب پیدا کنید. آی تی’عجیب است ، و این نیست’واضح است که به کجا برویم یا چه کاری انجام دهیم. در عوض شما’دعوت دوباره به بازی با سایت ، برای یادگیری قوانین آن است.

آی تی’یک مدل سودمند است. هدف NYA تهیه منبع متمرکز برای همه چیز نیل یانگ ، از نسخه های نمایشی گرفته تا عکس ها است. سایت در اطراف همین هدف ساخته شده است. زیبایی زیبایی دارد اما ظاهراً نگرانی ثانویه است.

بایگانی نیل جوانبایگانی نیل جوان مانند پورتال دهه 90 به نظر می رسد ، و لذت بردن از آنها لذت می برد

سایت هایی با ارزش واضح و گاها می توانند از کاربران درخواست صبر کنند. NYA همانطور که مایکل هان از گاردین می گوید ، NYA است, “مانند یکی از موج های اول مجموعه جعبه به حد منطقی خود گسترش یافته است ، اما هنوز هم – با وجود وسعت عظیم آن – به گونه ای قابل کنترل است که 18 CD از دیلن’The Cutting Edge تازه نبود’تی.”

سودمندی هرگز از مد خارج نمی شود

زیبایی به همان اندازه محصول عملکردی است که از نظر ظاهری ، شاید بیشتر در طراحی وب باشد. مد خوب است ، اما موقتی هم است. یک سایت wow-Factor امروز در جمع فردا گم می شود. امروز یک سایت مفید تا زمانی که همچنان مفید باشد ، حتی اگر هم مفید باشد ، کاربران را حفظ خواهد کرد’جایی در نزدیکی Quasimodo در مقیاس جذابیت.

76 درصد مرورگرها مهمترین عامل را برای آنها در یک وب سایت می گویند’طراحی آن است “پیدا کردن آنچه می خواهم برای من آسان می کند.” می دانید چند نفر گفتند مهمترین چیز؟ 5 درصد بدانید که کاربران شما چه چیزی را می خواهند پیدا کنند و آن را به سادگی ممکن انجام دهند. برای برخی ، تمام آنچه لازم است روشن است ‘در باره’ و ‘خرید’ گزینه های موجود در نوار پیمایش. برای دیگران ، این به معنای چیزی کمی مضحک است.

عملکرد وحشیانه طرفدار

‘آنچه مردم می خواهند پیدا کنند’ چادر بزرگی است مردم می خواهند انواع و اقسام چیزها را پیدا کنند. اطلاعات ، الهام بخش ، محصولات ، ابزارها ، خدمات ، مهارت ها. لیست ادامه دارد و ادامه می یابد. اغلب اوقات تمیز و سکسی به یک وب سایت نیاز دارد ، اما مطمئناً نه همیشه.

بازدید کنندگان از بایگانی نیل جوان می خواهند مکانی برای گم شدن پیدا کنند ، موسیقی و داستانهای پشت آن موسیقی را کشف کنند. آی تی’یک کابینت ماشین غول پیکر مهار و مینیمالیستی ممکن است ، اما من می توانم’تصور کنید که مناسب خواهد بود.

ویندوز 93Windows93.net تصور می کند که سیستم عامل مایکروسافت چگونه به نظر می رسید. این در واقع با Half-Life 3 همراه نیست. با عرض پوزش در مورد آن

انجمن ها نمونه خوبی دیگر از ارزش طراحی سودمند است. Reddit ، یکی از بزرگترین سایتهای جهان ، این کار را نکرد’طراحی خود را برای یک دهه تغییر دهید. خیلی خوب شد آمازون نمی کند’وقت خود را با غذاهای خوب تلف کنید. آنها چیزهایی را می فروشند. در سایت خود ، آنجا بروید’همه چیز مورد را پیدا کنید ، روی آن کلیک کنید ، کالا را خریداری کنید. شگفت انگیز.

دیوید لی ، مدیر ارشد خلاق اسكراسپاس ، می گوید كه وی در حال افزایش است “وحشیگری ضد طراحی” در سالهای اخیر ، سایتهایی که عمداً مشکل دارند و مرور آنها دشوار است. این’من چیزی نیست که من هستم’من در اینجا صحبت می کنم ، اما بدون شک بخشی از همان تغییر تنال است. پسر عموی طبیعی وحشیگری ضد طراحی ، وحشیگری طرفدار است. ظهور سایتهای پرتلاش مانند Neocities به همان اندازه نشان می دهد.

خودت را بشناس

طراحی سودمند می تواند یک فاجعه باشد. این نیست’همیشه مناسب برای طراحی وب راه حلی یک اندازه وجود ندارد ، اما همانطور که کاندیس جکسون سال گذشته برای نیویورک تایمز نوشت ، دنیایی فراتر از این وجود دارد “یکنواختی براق” از وب مدرن آی تی’دنیای کثیفی است ، اما آنجا’چیزهای زیادی برای یادگیری آنجا.

زیبایی یک وب سایت این است که شما می توانید هر آنچه را می خواهید بسازید ، و ظهور سازندگان وب سایت مانند Wix به معنی وجود دارد’هیچ مانع واقعی برای ورود به سمت چپ نیست. آنها’ابزارهای مجدد سازندگان وب سایت کشیدن و رها کردن فرصتی شگفت انگیز برای بازی با عملکرد و ارائه سایت است حتی اگر مهارت فنی نداشته باشید.

کاربر خود را بشناسید و خودتان را بشناسید. آنچه از یک سایت می خواهید و آنچه که بازدید کنندگان می خواهند همیشه یک چیز نیست. برای شما میهمانان تعلل کنید. آنها بهترین را می دانند. تصمیم به ساده یا پیچیده رفتن باید پاسخی به نیازهای آنها باشد. بعضی اوقات فقط بدقولی انجام خواهد داد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map