Web Designer vs Web Developer: آیا تفاوت را می دانید؟

تفاوت بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب چیست؟ و از کدام یک باید استفاده کنید?


آی تی’به راحتی می توان طراحان وب و توسعه دهندگان را با هم مخلوط کرد. آنها هر دو به ساخت وب سایت کمک می کنند ، اما آنها’در مناطق بسیار متفاوتی شرکت کرده اید.

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: مرور کلی

توسعه دهندگان وب سایت ایجاد می کنند’ساختار اصلی با استفاده از زبان های کد نویسی ، در حالی که طراحان از نظر بصری خلاقانه تر و کاربر متمرکز هستند. توسعه دهندگان از دانش برنامه نویسی خود برای تنفس زندگی به طراح استفاده می کنند’دید خلاق. از توسعه دهندگان به عنوان کارگران ساختمانی و طراحان وب به عنوان معماران فکر کنید – هر دو مجموعه مهارت لازم ، اما متفاوت.

ما’بعداً به جزئیات شیرجه می زنید جایی که ما’انواع طراحان وب و توسعه دهندگان وب را می توانید توضیح دهید, بنابراین شما’تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای انتخاب گزینه مناسب برای سایت خود خواهید داشت.

یک طراح وب چیست؟?

یک طراح وب باعث می شود وب سایت شما خوب به نظر برسد. آنها با استفاده از نرم افزاری مانند Photoshop برای سفارشی کردن وب سایت ، بر سبک و احساس کلی صفحه تمرکز می کنند’عناصر بصری. آنها همچنین برای ایجاد طرح های خود از کدهایی مانند HTML و CSS (شیوه های آبشار) استفاده می کنند.

اما صبر کنید – آنجا’بیشتر طراحان وب معمولاً تخصص خاصی دارند ، که ما’همین الان پرش می کنم.

طراح تجربه کاربر (UX)

یک طراح وب UX’کار این است که بازدید کنندگان خود را قلاب کنید. آنها دقیقاً می دانند چگونه وب سایتی را ایجاد کنند که مخاطبان خاص شما از آن لذت ببرند زیرا آنها لذت می برند’انجام شده است تحقیقات دقیق در مورد کاربران’ آمار جمعیتی و نیازهای وب سایت, اشاره ای به تن تست های نمونه اولیه و بازسازی سایت نمی شود.

فقط فکر کنید ، اگر مردم از استفاده از وب سایت شما لذت می برند ، آنها’احتمالاً مجدداً مورد استفاده مجدد یا توصیه قرار می گیرید. بنابراین ، می توانید ببینید که چگونه می تواند به رشد جامعه آنلاین شما کمک کند. برای الهام بخش ، این نمونه های عالی UX را بررسی کنید.

طراح رابط کاربری (UI)

یک طراح وب UI به بهبود نحوه تعامل کاربران با عناصر یا رابط کاربری در وب سایت شما کمک می کند. این کار با ترجمه ایده ها و ارزش های مارک پیچیده در وب سایت انجام می شود’لذت بخش و آسان برای حرکت است.

تفاوت آن با UX چگونه است؟ آی تی’واقعاً ظریف است. UX شامل تحقیق در زمینه ساختن یک پایه محکم است برای یک تجربه کاربری مثبت ، در حالی که UI روی زیبایی شناسی (نگاه و احساس) تمرکز دارد وب سایت واقعی.

طراح ویژوال

طراح بصری ترکیبی از UX و UI است. آی تی’وظیفه آنها نه تنها با استفاده از مهارتهای خلاقانه و رمزگذاری آنها ، سفر کاربر را بهبود می بخشد ، بلکه حل مشکلات طراحی می باشد. آنها همچنین به مفهوم سازی یک برند کمک می کنند’سبک منحصر به فرد یا صدای صدا.

در اصل, آنها’استاد همه تجارتهای طراحی وب هستید و نقشهای خاص آنها بسته به آنچه می خواهید متفاوت است.

توسعه دهنده وب چیست?

بخشی از توسعه دهنده وب’وظیفه ساخت طراح وب است’مفهوم. همانطور که قبلاً گفتیم ، توسعه دهندگان وب شبیه کسانی هستند که می سازند ، و طراحان وب مانند بینایی را دوست دارند. یک توسعه دهنده معمولاً در طراحی برنامه های وب سایت تخصص دارد – یک طراح وب بیشتر روی آنچه کاربر از انجام آن لذت می برد ، تمرکز دارد.

رابطه بین توسعه دهندگان و طراحان چگونه کار می کند؟ یک توسعه دهنده وب یک وب سایت ایجاد می کند’چارچوب با استفاده از نرم افزارهایی مانند Javascript و JQuery ، با هدف ایجاد یک وب سایت روان و روان ، که طراحان وب سپس آبهای خلاقانه خود را روی آن می ریزند. مانند طراحان ، نقش های خاصی برای توسعه دهندگان وب وجود دارد ، که ما’در زیر برجسته خواهید شد.

توسعه دهنده پشتیبان

بازگشت به عقب جایی است که وب سایت’ساختار اصلی طراحی شده است. این توسعه دهندگان متخصص برنامه نویسی و استفاده از زبان های نرم افزاری پیچیده ای مانند Java ، SQL و C # هستند. کارهایی که انجام می دهند توسط کاربران دیده نمی شود زیرا شامل کد نویسی روی سرورهای وب و بانکهای اطلاعاتی است نه بر روی مرورگر (بر خلاف توسعه دهندگان جلویی) که شما’بزودی فهمیدم).

به طور خلاصه ، کار آنها ایجاد وب سایتهای منطقی و کاربردی با استفاده از برنامه های مختلف است. آنها همچنین زمان زیادی را صرف آزمایش و رفع اشکالات می کنند.

توسعه دهنده جلویی

این همچنین به عنوان توسعه سمت مشتری شناخته می شود. آی تی’بیشتر از طراحی back-end به طراحی وب متصل است زیرا شامل ایجاد HTML ، CSS و JavaScript برای ایجاد مواردی است که کاربر می تواند ببیند ، مانند فرم های اصلی مشتری.

به طور خلاصه ، مانند توسعه دهنده پشتیبان ، افرادی که جلوی توسعه را دارند ، دارای مهارت کدگذاری هستند اما چارچوبی را می سازند که کاربر در واقع می تواند با آنها تعامل داشته باشد..

توسعه دهنده کامل پشته

یک توسعه دهنده تمام پشته در لایه های مختلف – یا پشته ها – از جمله جلوی جلویی و پشتی کار می کند. در اصل این بسته کامل در هنگام توسعه وب است ، زیرا آنها در همه زمینه ها متخصص هستند.

آیا به یک طراح وب یا یک توسعه دهنده وب احتیاج دارید?

اکنون تفاوتهای بین یک طراح و توسعه دهنده را می دانید. این چیز مهمی است که باید بدانید زیرا دانستن زمان استخدام هرکدام ، زندگی مربوط به وب سایت شما را بسیار ساده تر خواهد کرد. برای مرور سریع در مورد انتخاب هر کدام ، نگاهی به جدول زیر بیندازید.

پروژه به چه کسی نیاز دارید?یک طرح صفحه اصلی جدید طراحی کنیدیک فرم تماس جدید بسازیدیک برنامه موبایل ایجاد کنیدمفهوم برندسازی وب سایت جدیدرفع مشکلات سرور / میزبانعکس ها و فیلم ها را ویرایش کنید
طراح وب
توسعه دهنده وب
توسعه دهنده وب
طراح وب
توسعه دهنده وب
طراح وب

هزینه یک طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب چقدر است?

یک طراح وب مستقل معمولاً بین 10 تا 50 دلار در ساعت / ساعت هزینه می کند ، در حالی که استخدام یک توسعه دهنده مستقل به طور معمول 30 تا 65 دلار در ساعت / ساعت هزینه دارد. یک آژانس طراحی وب با اندازه متوسط ​​(که هر دو طرف ساخت وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد) برای یک وب سایت اساسی بین 65 تا 100 دلار در ساعت / ساعت هزینه خواهد داشت..

در مجموع ، شما’احتمالاً به اطراف نگاه می کنید در کل 6000 دلار برای طراحی سایت اگر از توسعه دهندگان و طراحان استفاده می کنید.

چه زمانی به یک طراح وب و توسعه دهنده وب احتیاج دارید?

همانطور که ما’ذکر کردم ، اینطور نیست’همیشه باید یکی یا دیگری باشد. برای مثال, ایجاد وب سایت از ابتدا به یک توسعه دهنده و یک طراح نیاز دارد. از این گذشته ، کار گروهی باعث می شود که وب سایت رویای کار کند.

استفاده از آژانس طراحی وب می تواند واقعاً مفید باشد ، اگر مانند بیشتر افراد ، اهدا نکنید’در حین جابجایی فاکتورها و ایمیل های مشتری ، زمان ایجاد صفحات وب سایت را داشته باشید. یا اگر به یک وب سایت با قابلیت های پیشرفته نیاز دارید ، یک آژانس پر از کارشناسان یک راه حل عالی است.

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: خلاصه

اکنون باید دانش پیشرفته تری در مورد طراحی وب داشته باشید ، اما بگذارید’فقط به سرعت آنچه ما هستیم’آموخته ام.

تفاوت بین یک توسعه دهنده وب و یک طراح وب از آنچه فکر می کنید بزرگتر است. یک طراح وب نام تجاری می آورد’ایده در واقعیت روی صفحه نمایش است و دقیقاً می داند مخاطب خاص از چه چیزی لذت خواهد برد. یک توسعه دهنده وب سایت را ایجاد می کند’ساختار اصلی ، با استفاده از زبانهای رمزگذاری برای ساخت وب سایتهای منطقی و برنامه نویسی.

با این حال ، گاهی اوقات درست مثل خردل و کچاپ روی سگ داغ برای به دست آوردن بهترین تجربه به هردو نیاز دارید. برای ساختن یک وب سایت از هیچ چیز ، برای ایجاد فونداسیون به یک توسعه دهنده وب احتیاج دارید و طراحان وب برای این که ظاهر و روشی که شما و – مهمتر از همه – کاربران شما می خواهند را احساس کنند و احساس کنند..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map