סוגי עסקים של מסחר אלקטרוני

אנו בוחנים סוגים של עסקים של מסחר אלקטרוני לפי מודל הכנסות, מודל עסקי וסוג אתר

הטכנולוגיה המודרנית הקלה מתמיד להקים חנות מקוונת. בין אם אתה’אתה הומסלר צדדי או מוכר רציני, שם’זה פלטפורמה שתעזור לך להשיג את מטרתך.


אבל מה בדיוק צריכה להיות המטרה שלך? איזה עסק של מסחר אלקטרוני אתה רוצה?

אצל מומחה בונה אתרים, זה’המשימה שלנו היא לא רק לעזור לאנשים להתחבר לאינטרנט, אלא לעזור להם להצליח מזה ברגע שהם’שם. וכל עסק מסחר אלקטרוני מצליח מתחיל בתוכנית מוצלחת, וחלק גדול מכך הוא לדעת מהן האפשרויות שלך.

כשמדובר בסוגי העסקים של מסחר אלקטרוני, ראשית עלינו להחליט כיצד לסווג אותם. אף פעם לא אתר לעשות דברים בחצי, אנחנו’עשית זאת בשלוש דרכים שונות:

 • לפי מודל עסקי
 • לפי מודל הכנסות, ו
 • לפי סוג אתר המסחר האלקטרוני

לתת’תסתכל:

מודלים עסקיים של מסחר אלקטרוני

כאשר אנו מסתכלים על עסקים בתחום המסחר האלקטרוני, הם בדרך כלל לוקחים צורה של אחד עד שניים מתוך ארבעת המודלים העסקיים השונים הללו, תלוי מי מבצע את הקנייה ומי מבצע את המכירה. כמו כל הדברים הטובים בעסקים, הם מתמוטטים יפה לשלושה ראשי תווים:

1. עסק לעסק (B2B)

מסחר אלקטרוני B2B הוא עסק שמוכר לעסק אחר. זה יכול להיות מוצר פיזי, כמו חומרי בניין גולמיים, או שירות, כמו עורך דין תאגידי. זה יכול גם לקחת צורה של מוצר או שירות דיגיטלי.

2. עסק לצרכן (B2C)

כיוון שאנחנו הצרכנים, זהו הדגם שמשמש את רוב המותגים האהובים עלינו. מאופנה לרהיטים, חברות לחדר כושר ועד מנויי יין (עוד על אלה בהמשך), רוב הדברים שאנו קונים לשניהם ‘צרכי’ ו ‘רוצה’ מגיע ממותג B2C.

3. צרכן לצרכן (C2C)

עם מכירת צרכן לצרכן, יש’זה בכלל לא מעורב בעסק וזה’זה בדרך כלל התקנה די סתמית. חשבו על מכירת מוסך, או על פלטפורמה כמו eBay.

4. צרכנים לעסקים (C2B)

זה המקום בו צרכן מוכר את שירותיו לעסק. פרילנסרים הם הדוגמא המושלמת לכך.

דגמי הכנסות מסחר אלקטרוני

אז עכשיו אנחנו’בחנו את המודלים העסקיים השונים של המסחר האלקטרוני’הגיע הזמן לבדוק את הדרכים השונות בהן הם יכולים באמת להרוויח כסף. להלן דגמי הכנסות המסחר האלקטרוני העיקריים:

1. Dropshipping

עם dropshipping, העסק או הפרט ‘מוכרת’ מוצרים באתר שלהם אותם הם לא נותנים’לא להכין או לבד. הם נארזים ומופצים על ידי חברת צד ג ‘, והבעלים / ים של אתר dropshipping אף פעם לא באים במגע עם מוצר אחד – הם פשוט לוקחים קטע קטן מהאדם או העסק שמבצע ומפיץ אותו בפועל..

Dropshipping יכול להיות משתלם ומוצלח מאוד. קח לדוגמא את Wayfair. Wayfair היא חנות רהיטים פופולרית למסחר אלקטרוני, ואתר dropshipping.

סוגי עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - dropshipping

עם זאת, dropshipping הוא מרחב סופר תחרותי עכשיו, אז אל’לא להיכנס לזה ולחשוב את זה’אני תהיה דרך מהירה וקלה להשיג את הונך.

גלה עוד:

כיצד להקים חברת Dropshipping – המדריך השלם שלנו להצלחת Dropshipping ולהימנעות מכל הטעויות הנפוצות. מכיל עצות של מקצוענים.

2. מנוי

מנויים היו די שמורים למגזינים ועיתונים, אבל בדיוק כשחשבת שהם בדרך החוצה הם חזרו עם המפץ האמיתי בצורה של תיבות מנוי. כל כך גדול, למען האמת, ששוק תיבות המנויים צמח ביותר מ- 100% בכל שנה משנת 2013 עד 2018.

תיבות המנוי כולן עובדות בצורה מעט אחרת, אך בעיקרון כרוכות בהרשמה לקבלת מוצר מסוג אחר שאתה אוהב כל חודש.

FirstLeaf הוא שירות מנויים לאוהבי יין. כל חודש, FirstLeaf’מומחי היין זורקים את הגלובוס למסור בקבוקי יין יוצאי דופן וזוכים בפרסים למנויים שלהם מאזורים שאולי אף פעם לא שמעו עליהם.

סוגי עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - מנוי

יש מנויים למועדוני ספרים, מנויים לקפה, מנויי יופי… אתה קורא לזה, אתה יכול להירשם אליו. מנויים הם דרך נהדרת לשמור על לקוחות, ולהיות מסוגלים לחזות כמה מלאי אתה’אני צריך בכל זמן נתון.

גלה עוד:

כיצד להקים חברת תיבות מנויים – מדריך שלב אחר שלב מלא בעצות של יזמים שבנו חברת תיבות מנויים מצליחה מהיסוד..

3. תיוג וייצור פרטיים

כל עסק או אדם העוסק בתוויות וייצור פרטי הם עסק שבאופן בסיסי פשוט מבצע את כל השלבים המוכרים מראש. זה’אומר להם’ייצור מחדש, אריזה ואז מכירת הסחורה ישירות ללקוח הסופי.

זה נשמע כמו מונח מפואר וטכני למדי, אבל המון עסקים קטנים – או המרות צדדיות קטנות – מתאימים לתבנית הזו. דוגמא לכך היא מאפייה שמוכרת עוגות ביתיות לפי הזמנה.

4. תיוג לבן

חברות הפועלות על פי מודל הכנסות עסקיות עם תיוג לבן (או ‘תווית’) מוצרים שנרכשו מיצרן ומוכרים אותם כמוצרים שלהם.

נשמע די מרושם, נכון? ובכן בעצם זה’זה הרבה יותר נפוץ – ולגיטימי – ממה שזה נשמע. למעשה, זה’זה משהו ששמות גדולים רבים משתמשים בו.

מועדון הגילוח של דולר, למשל, הוא כמו ילד הפוסטר של עסקים עם תוויות לבנות. על ידי נטילת סכין גילוח הגון ובמחיר סביר, ולוקח רק שולי קטן לארוז מחדש ולהפיץ אותו, מועדון הדולר שייב הפך להצלחה אדירה בקרב נשים שנמאס להן לשלם יותר מדי לתערים מפלסטיק ורוד..

סוגים של עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - תיוג לבן

זה’זה גם שירות קופסאות מנוי, שרוך בקפידה שני דגמי הכנסות נהדרים – עבודה נחמדה, מועדון הדולר שייב!

גלה עוד:

כיצד למכור איפור באופן מקוון – תיוג לבן הוא מודל פופולרי בתעשיית הקוסמטיקה. אם אתה’אם אתה חושב על מכירת איפור ברשת, קרא את המדריך שלנו כדי לראות אם זו הדרך הנכונה ללכת.

5. סיטונאות

סיטונאי מתנהג כמו איש אמצע בין יצרן לקמעונאי. הם מפנים רווח קטן למכירת הסחורה לקמעונאי. לא כל הקמעונאות פועלת על בסיס זה, אך היא’זה כנראה יותר ממך’אני חושב. סיטונאים מספקים דרך לקמעונאית להיות ממש תגובתיים לגבי כמות המלאי שהם צריכים או רוצים, תלוי במה’זה טס מהמדפים, משאיר את היצרן לטפל בלוגיסטיקה (במיוחד אם היצרן מבוסס מעבר לים).

פירוש הדבר הוא שהסיטונאי צריך להיות זה שיקבל על עצמו את הסיכון להזמין מלאי מראש, על סמך מה שהיא חוזה שהקמעונאים ירצו לקנות. אם זה הולך טוב, זה יכול להיות חלק ומשתלם, אבל זה’זה ללא ספק מעשה איזון קשה!

6. שכירות והלוואה

כאשר עסק פועל על פי מודל הכנסות מדמי שכירות והלוואות, הלקוח משלם רק עבור השימוש במוצר או בשירות שלו, במקום לקנות אותו על הסף. דוגמה מובהקת ל- B2C היא כל מקום להשכרת רכב, אך יש גם כמה אפשרויות C2C יצירתיות יותר שצצות.

Airbnb אינו זקוק להכרה, אך שם’היא גם Fat Llama, פלטפורמה לצרכנים להשכיר את הגאדג’טים שלהם, כמו עדשות מצלמה, מל”טים וכביסות חשמל, לצרכנים אחרים. כאשר השוכרים המובילים מרוויחים כמה אלפי דולרים בחודש, שם’ברור שזה שוק ענק בשביל זה.

סוגי עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - שכירות והלוואות

7. Freemium

מודל תשלום freemium הוא כזה שאתה רואה בדרך כלל רק בשימוש על ידי מוצרים דיגיטליים. באמצעות מודל עסקי freemium, אתה יכול להירשם לגרסה חינמית של המוצר, אשר הפחיתה פונקציונליות.

בעוד שהתקווה היא שאתה’אם תירשם לתכנית פרמיה בשלב מסוים על מנת לגשת לתכונות הנוספות, תוכל לגיטימית להישאר בגירסה החינמית כל עוד אתה רוצה. שם’אין עלות משתנה אמיתית הקשורה למוצרים הדיגיטליים הללו (או לפחות, רק קטנה מאוד), והלקוחות המשלמים מבטיחים שהחברה עדיין מרוויחה רווח.

Spotify היא דוגמא קלאסית לעסק הפועל במודל הכנסות freemium. למשתמשים בתוכנית Shopify החינמית יופסקו מדי פעם המוסיקה שלהם על ידי מודעות. לא בעיה למשתמש מזדמן, אבל כל חובב מוסיקה רציני ישדרג במהירות לנוחיות האזנה ללא הפרעה.

סוגי עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - freemium

סוגי אתרי מסחר אלקטרוני

אוקיי אז עכשיו אנחנו’בחנו את הסוגים השונים של מודלים עסקיים ומסחר אלקטרוני, ועכשיו’הגיע הזמן להסתכל על הגורם האחרון בהצגה; סוג האתר שהם’מוכר דרך.

1. אתר מותג יחיד (מוכר אחד)

אתר ספציפי לספק הוא אתר ייעודי המוכר רק את הסחורה או השירותים של אדם אחד, או עסק אחד. רוב אתרי המסחר האלקטרוני נכללים בקטגוריה זו.

לאדידס, מותג בגדי ספורט, אתר ייעודי שמוכר רק מוצרי אדידס:

סוגי עסק מסחר אלקטרוני - מוכר יחיד

בניית חנות מקוונת אולי נראית כמו משהו ששמור רק למותגים גדולים כמו אדידס, אך בוני אתרים בתחום המסחר האלקטרוני הפכו את הטכנולוגיה הזו לזמינה לכולם – אפילו מוכרים קטנים בתקציב מצומצם, וללא ניסיון טכני. אז למרות שאתה עשוי להעדיף קודם כל להתמודד עם שוק מקוון (שאנחנו’אני אגיע בעוד שנייה), אנו בהחלט ממליצים למוכרים חדשים לבנות חנות מקוונת משלהם גם עם אחד מהכלים האלה.

גלה עוד:

תרשים השוואה בין בניית אתרים למסחר אלקטרוני – מבט חטוף במיטב בוני אתרי המסחר האלקטרוני הטובים ביותר למיזם שלך..

כיצד לבנות חנות מקוונת – אנחנו’אתה כאן כדי להוביל אותך בתהליך הקמת החנות באופן מקוון, החל מהבחירה

2. קמעונאים מקוונים (מספר מוכר מוכר)

קמעונאים מקוונים מפגישים מוצרים של ספקים נפרדים תחת קורת גג מקוונת אחת. לקמעונאית המקוונת יש שליטה על הספקים שהיא מפגישה בדרך זו. לעתים קרובות, הקמעונאי המקוון יקח בעלות גם על תמונות המוצר ותיאוריו כדי שהכל ייראה יפה ונרקם יחד.

מייסי’זה דוגמה מושלמת לכך. כאן’מבחר של מוצרי אדידס שהם נושאים ברשת:

סוגי עסקים בתחום המסחר האלקטרוני - קמעונאים מקוונים

מייסי’יש לה שליטה מוחלטת על המוצרים שהיא מספקת מאילו ספקים וכיצד היא מציגה אותם. הוא גם מחזיק במלאי, ומעביר אותו ללקוח בעת ביצוע הרכישה.

אמזון היא כנראה הקמעונאית הכי מפורסמת, אם כי’זה הוגן לומר שיש לזה אווירה שונה לגמרי של מייסי’s. במקום מבחר אצר של מוכרים, אמזון בוחרת לכמות ונוחות – היי, זה’עובד בבירור עבורם!

עם זאת, אסור להתבלבל בין אמזון עם אמזון מרקטס, שעובדת קצת אחרת, ומביאה אותנו יפה לאתר הסחר האלקטרוני השלישי שלנו: שוקי!

3. חניות (מוכרים מרובים)

לבסוף, ישנם מקומות שוק, כמו Etsy ו- eBay. מקומות אלה מטילים מגבלות על מה שניתן למכור, והם ייכנסו למקום אם יהיה’זה סכסוך בין ספק ללקוח, אבל אחרת הספקים די מקבלים שלטון חופשי.

סוגי עסקים של מסחר אלקטרוני: Roundup

כפי שאתה יכול לראות מהפוסט הזה, יש המון דרכים שונות לקטלג עסקים בתחום המסחר האלקטרוני. מה’כמו כן, לעיתים קרובות עסקים של מסחר אלקטרוני עוברים לשני מודלים שונים או יותר.

כאן’זה סיכום מהיר של סוגי העסקים המסחריים הקיימים שם לפי כל קטגוריות שונות:

להלן המודלים העסקיים השונים של מסחר אלקטרוני:

 1. עסק לעסק (B2B)
 2. עסק לצרכן (B2C)
 3. צרכן לצרכן (C2C)
 4. צרכנים לעסקים (C2B)

להלן מודלים שונים של הכנסות ממסחר אלקטרוני:

 1. Dropshipping ­
 2. מנוי
 3. תיוג וייצור פרטיים
 4. תיוג לבן
 5. סיטונאות
 6. שכירות והלוואות
 7. Freemium

להלן הסוגים השונים של אתר מסחר אלקטרוני:

 1. אתר מותאם אישית (מוכר אחד)
 2. קמעונאים מקוונים (בחר מספר מוכרים)
 3. מקומות שוק (מוכרים מרובים)

עולם המסחר האלקטרוני הוא מלהיב ומתפתח במהירות. אנחנו’אנו מקפידים לעדכן דף זה בכל מגמות חדשות שאנו מגלים, אך בינתיים, יידע אותנו אם אתה חושב שם’זה כל מה שאנחנו’החמצת – פשוט הוסף תגובה למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me