וורדפרס לעומת דרופל

מערכת לניהול תוכן (CMS) היא לוח מחוונים המאפשר לעדכן ולתחזק בקלות את האתר שלך על ידי הוספת תוכן, אלמנטים בעיצוב אתרים, דפים מיוחדים ופרסומי בלוגים..


אחת האפשרויות המבוססות ביותר עבור CMS היא וורדפרס, פלטפורמת בלוגים פופולרית להפליא – כל כך פופולרית, למעשה, שעשרות מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם מופעלים באמצעותה. שם נוסף שתתקלו בו הוא דרופל, פרויקט קוד פתוח ארוך שנים שאולי אינו פופולרי כמו וורדפרס, אך המאפשר דרגה גבוהה יותר של גמישות ביצירת אתרים. אנשים רבים – במיוחד מפתחי אתרים – מעריכים את דרופל’גישה של עצמות בר יותר לעומת וורדפרס.

החלטה באיזה CMS עליך להשתמש יכולה להיות משימה מבלבלת אם אתה’אינני מכיר את התכונות של כל מערכת. במאמר זה, אנו’אני נצלול לעומק היתרונות והחסרונות של וורדפרס וגם דרופל, כך שתוכלו להרגיש בטוחים באתר שלך’זה יסוד.

היתרונות והחסרונות של וורדפרס ודרופל

היתרונות והחסרונות של וורדפרס

חסרונות יתרונות
חינם לשימוש עדכונים קבועים למדי שעליך להישאר עליהם
CMS הפופולרי ביותר יעד מזמין להאקרים זדוניים
מגוון רחב של ערכות נושא ותוספים

היתרונות והחסרונות של דרופל

חסרונות יתרונות
חינם לשימוש מכוון למשתמשים טכניים
קל להבין את CMS הוספת מודולים ונושאים אינה קלה
מגוון נושאים חזותיים עדכוני דרופל הם כאב
ידע קידוד בסיסי הנדרש להעלאת פוסטים

וורדפרס ודרופל: סקירה כללית

אמנם אתה יכול לשלם למפתח אינטרנט כדי ליצור אתר סטטי שפשוט יושב שם ללא עדכונים אמיתיים, אבל זה’זה לא מאוד מעשי בימינו. רוב העסקים רוצים להוסיף תוכן דרך הבלוגים שלהם, ויכולים לעדכן את דף הבית שלהם כהרף עין בכדי לקדם מכירה או אירוע אחר..

זה’שם נכנס CMS כמו WordPress או Drupal. CMS מספק את הכלים הבסיסיים ליצירת תוכן ולשינוי המראה הכללי של אתר..

גם וורדפרס וגם דרופל הם פרויקטים עם קוד פתוח שתוכלו להוריד ולהתקין בחינם בשרת שבחרתם. למארחי רשת רבים יהיו גם התקנות בלחיצה אחת עבור שתי המערכות, מה שיעזור לכם להתקדם ולהפעיל מהר יותר מאשר להתקין ולהגדיר את כל הרכיבים הבסיסיים השונים בעצמכם..

מבין שתי המערכות, שם’אין ספק כי וורדפרס היא ללא ספק הדומיננטית ביותר – למעשה, יותר מ- 32 אחוז מכל אתרי האינטרנט המקוונים מופעלים באמצעות וורדפרס, על פי WordPress.com. זה’משמש לכל דבר, החל מבלוגים אישיים ועד אתרי מסחר אלקטרוני, אתרי חדשות כמו BBC America ו- TechCrunch ורשתות טלוויזיה כמו AMC.

דרופל, בינתיים, אינו נמצא בקרבת וורדפרס’ רמת הפופולריות. לטענת החברה, קצת יותר ממיליון אתרי אינטרנט הפעילו את דרופל החל מספטמבר 2019. עם זאת, למרות שזה’זה לא פופולרי, זה’זה ממש מסוגל להריץ אתרים רבי עוצמה – זה’משמש באתר הרשמי לפרסי אמי, למשל, כמו גם NASA.gov ו- Entertainment Weekly.

קלות שימוש

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת CMS הוא האם קל לשימוש במערכת מסוימת או לא. אבל כשמדובר בוורדפרס ודרופל, הרף לשימוש קל (ולא כל כך קל) תלוי באיזה שלב בפיתוח אתה’מחדש מודאגים עם.

וורדפרס

עורך וורדפרס

כדי להתחיל לעבוד עם וורדפרס, תחילה עליך למצוא מארח אינטרנט. לעתים קרובות אתה יכול להתחיל בחינם ב- WordPress.com – עם זאת, אתה’אגלה שיכולתך לערוך ולהתאים אישית את האתר שלך מוגבלת.

רוב מארחי האינטרנט מציעים התקנות וורדפרס בלחיצה אחת, הדואגות לכל הדברים הקשים, כדי שתוכלו לעבוד תוך דקות. מארחים אלה ידריכו אותך גם בתהליך הוספת דומיין (כלול לעתים קרובות בחינם). לאחר ההתקנה, אתה’יהיה לי אתר עם ערכת נושא ברירת המחדל של וורדפרס המותקנת.

שינוי הנושא קל כמו הצבעה ולחיצה על העיצוב שאתה אוהב באמצעות גלריית העיצוב המובנית. אתה יכול גם להוסיף ערכות נושא מאתרי צד שלישי בקלות יחסית.

החיסרון הוא שבלי להתאים אישית את הנושאים האלה, האתר שלך ייראה כמו כל בלוג מתחיל שם בחוץ. התאמה אישית של העיצוב שלך דורשת לפחות קצת ידע ב- CSS, אך כדי לקבל מראה מקצועי ומקורי באמת לאתר שלך, אתה’אני צריך מעצב שמכיר את בניית הנושאים של וורדפרס.

לאחר בניית האתר והתקנת הנושא, הפעלת האתר קלה ביותר. הכל מתחיל מלוח המחוונים של CMS, המסומן בבירור, מה שמקל על הניווט בעמודת הניווט השמאלית. בינתיים, הוספת תוספים רשמיים היא עניין פשוט של לחצן ולחץ.

דרופל

עורך דרופל

לקום ולהפעיל עם דרופל זה לא כל כך קל, למרות שאפשר להתקין את דרופל דרך רוב מארחי האינטרנט. כשאתה מקים אתר דרופל לראשונה, יש בעיות שאתה עשוי להתמודד איתן אתה יכול להימנע באמצעות התקנה של וורדפרס בלחיצה אחת. לדוגמה, יתכן שתצטרך לקבוע תצורה ולהיכנס למסד נתונים של MySQL או MariaDB. אם כל זה נשמע לכם כמו חבורת ג’מבו של מומבו, אז אנחנו’בהחלט ממליץ לך להשתמש באפשרות וורדפרס!

יתכן שתצטרך גם להגדיר את תצורת השרת שלך לטפל בהעלאות באמצעות פרוטוקול העברת הקבצים (FTP), שיטת מפתח להוסיף תוספים (נקרא ‘מודולים’ ב- Drupal-speak) ונושאים חדשים לאתר שלך. אם אינך מרגיש בנוח להסתובב בשורת הפקודה כדי להתמודד עם בעיות תצורה של מסד נתונים ו- FTP, יש להשאיר את הגדרת דרופל למפתח..

ברגע שהאתר פועל, דרופל’s קל לשימוש יחסית ב- CMS, אם כי לא פשוט כמו וורדפרס. כדי להוסיף פוסט חדש בבלוג, למשל, אתה’לחץ על תוכן > הוסף תוכן > מאמר. זה’זה לא קשה מאוד, אבל זה קצת פחות ברור מגישה של וורדפרס.

דרופל עדיין משתמש בתיבת עריכה מסורתית יותר, עם תפריט פשוט בחלק העליון לכתיבת טקסט. זו גישה הרבה יותר פשוטה ממה שחוסמת וורדפרס החדשה, אם כי היא מקשה על שינוי הדברים. החיסרון העיקרי של דרופל הוא שאתה’עלי לדעת קוד HTML בסיסי על מנת לבצע כל עיצוב בסיסי, כגון הוספת כותרות / כתוביות (H1s, H2s, H3s וכו ‘), ולהוסיף תמונות, טבלאות או רשימות. זה הופך את התהליך ליותר זמן.

אפשרויות הניהול מתחת לתיבת העריכה דרופל הן פשוטות מאוד וישירות לשימוש. התיבה מציעה תגים, אפשרויות קישור לתפריט, הגדרות תגובה ואפשרויות קידום ישירות מתחת לאזור עריכת הטקסט. דרופל’הגרסאות גם קלות יותר למצוא ולהשתמש בהן מאותה אפשרות בגירסה הנוכחית של וורדפרס.

אחד התועלות הסופיות עבור דרופל הוא שתוכלו להתחיל לערוך אלמנטים ישירות באתר תוך התחברות. אם לא תעשו זאת’לא כמו איך נראית הודעת הכותרת התחתונה, לדוגמה, אתה יכול לרחף מעליו, ללחוץ על סמל העיפרון, לבחור באפשרות התפריט, ודרופל יוביל אותך ישירות לאן שאתה צריך ללכת בתוך CMS.

וורדפרס לעומת דרופל – קלות שימוש: פסק דין

למרות שדרופל נחמד, בסך הכל, היתרון לקלות השימוש עובר לוורדפרס – וזה’זה אפילו לא קרוב. וורדפרס הוא פשוט יותר להתקנה, ורוב מארחי האינטרנט יודעים בדיוק מה לעשות כדי להתחיל ללא תקלה. לדרופל יש כמה אלמנטים נחמדים ב- CMS, אך בסך הכל, וורדפרס הוא הכלי הקל ביותר לשימוש.

עיצוב והתאמה אישית של נושא

המראה של האתר שלך הוא מרכיב מרכזי בכל מאמץ מקוון חדש. גם וורדפרס וגם דרופל משתמשים בעיצובים לעיצוב האתר שלך, אך כל אחד נוקט בגישה שונה למדי.

וורדפרס

שם’אין ספק שלוורדפרס יש הרבה יותר נושאים מאשר דרופל, עם כ -30,000 ערכות נושא זמינות. לחיצה על מראה חיצוני > ערכות נושא > הוסף חדש מביא אותך לגלריה מלאה עם אלפי ערכות נושא לבחירה, עם אפשרויות בתשלום וחינם. ברגע שתמצא נושא שאתה אוהב, הוספתו פשוטה כמו לחיצה להתקין, ואז הפעל לגרום לזה לחיות. זה’זה די הרבה.

עם זאת, השימוש בערכת נושא וורדפרס גנרית לעיתים קרובות אינו’הגישה הטובה ביותר. זה יכול להגיע עם תוכן מילוי, למשל, כמו קישורים לדף לדוגמא, או באנר שעליו כתוב “הכנס כאן.”

לשנות את כל זה די פשוט על ידי מעבר ל מראה חיצוני > התאמה אישית. קטע זה מאפשר לך לערוך תכונות שנקבעו מראש בעיצוב, כגון הוספת תמונות כותרות, שינוי האתר’ערכות נושא צבעוניות והוספת תפריטים.

אפשרויות אלה הן בסיסיות מאוד. להיכנס עמוק יותר לאתר’הנושאים של זה, אתה’עלי להבין CSS, HTML וכמה PHP – שפת תכנות שמפעילה אתרי וורדפרס.

עורך הנושאים של וורדפרס

אם יש לך יכולת מסוימת בפיתוח אתרים, אז אולי תוכל לערוך את הקבצים האלה בעצמך מתוך CMS של וורדפרס – אבל באמת, עסקים צריכים לשכור מפתח כדי לערוך נושא, או אפילו ליצור קובץ מותאם אישית מאפס..

דרופל

שינוי ערכות נושא בדרופל צריך להיות קל כמו וורדפרס, אבל זה’זה לא. ראשית, עליך לוודא שהשרת שלך’s הגדרות ה- FTP מסודרות נכון, מכיוון שעליך להעלות נושא חדש ישירות לשרת שלך.

ערכות נושא דרופל

עברנו זמן קשה להעלות נושא חדש לשרת הבדיקה שלנו, והפעלנו את דרופל באמצעות התקנה בלחיצה אחת על ספק אירוח בענן. הפיתרון הפשוט ביותר עבורנו היה להשתמש בתוכנת הצד השלישי FileZilla שעבדה כמו קסם; עם זאת, העלאה באמצעות FileZilla דורשת ידע טכני כיצד לנווט בשרת’מבנה הקובץ של s וכיצד לפתוח קובץ משורת הפקודה. זו לא שיטה שאנחנו’מומלץ לייעץ למתחילים, אך יתכן ותישאר לך ברירה אם שיטת ההעלאה המובנית של דרופל תיכשל.

לאחר שתתקין את העיצוב, החלפת ערכות נושא בדרופל היא קלה באותה מידה כמו וורדפרס, והיא דורשת מספר לחיצות. שוב אתה’עלי לערוך את גרסת המניות של הנושא באמצעות דרופל’זה כלים מובנים להיפטר מדפים וכותרות גנריות, אך ניתן לעשות זאת על ידי פשוט לעבור אל מראה חיצוני ובחירת ה- הגדרות תחת הנושא הנוכחי שלך.

יש כרגע כ -2,800 ערכות נושא של דרופל – הרבה פחות מ- WordPress בגלל בסיס המשתמשים והמפתחים הקטנים. בכל זאת זכית’לא חסר אפשרויות. ממש כמו וורדפרס, ישנם נושאים דרופליים בחינם וגם בתשלום.

וורדפרס לעומת דרופל – ערכות נושא: פסק דין

וורדפרס מנצחת שוב. שם’פשוט אין להכחיש שכמות הנושאים, רמת ההתאמה האישית ומספר המפתחים המכירים את וורדפרס גדולה בהרבה מדרופל. זה’קל מספיק למצוא מפתח שיעצב עיצוב דרופל עבורך, אך כשמדובר על קלות השימוש – והסיכוי הכללי לקבל את הנושא המדויק שאתה רוצה – וורדפרס היא הבחירה הטובה ביותר..

תוספים

אחת התכונות החשובות ביותר של דרופל וגם של וורדפרס היא היכולת להוסיף תוספים, או מה שדרופל מכנה ‘מודולים’. תוספים מוסיפים תכונות כמו שליטה טובה יותר ב- SEO, ניהול התגובות, סטטיסטיקות מבקרים ותכונות אחרות מאחורי הקלעים. באיזו פלטפורמה אתה משתמש, בהכרח תצטרך להוסיף כמה תוספים שיעזרו להפעיל את האתר שלך.

וורדפרס

המערכת האקולוגית של תוספי וורדפרס היא מסיבית, ורובם זמינים בכמה לחיצות בלבד מ- CMS של WordPress. ישנן אפשרויות בתשלום וחינמי, ממש כמו עם הנושאים, עם למעלה מ- 50,000 תוספים זמינים. אפשרויות בתשלום יכולות לנוע בין כמה דולרים בלבד ל 100 $ ומעלה, עם תשלומים חד פעמיים או מנויים שנתיים.

Smart Slider 3, למשל, הוא תוסף שמקל על הוספת מצגות שקופיות לאתר שלך. על היזמים תשלום חד פעמי של 35 דולר. בינתיים, Automattic, החברה שמפעילה את WordPress.com, גובה 39 דולר בשנה בגין תוסף הגיבוי והאבטחה שלה.

דרופל

כדי להתחיל לעבוד עם וורדפרס, תחילה עליך למצוא מארח אינטרנט. לעתים קרובות אתה יכול להתחיל בחינם ב- WordPress.com – עם זאת, אתה’אגלה שיכולתך לערוך ולהתאים אישית את האתר שלך מוגבלת.

רוב מארחי האינטרנט מציעים התקנות וורדפרס בלחיצה אחת, הדואגות לכל הדברים הקשים, כדי שתוכלו לעבוד תוך דקות. מארחים אלה ידריכו אותך גם בתהליך הוספת דומיין (כלול לעתים קרובות בחינם). לאחר ההתקנה, אתה’יהיה לי אתר עם ערכת נושא ברירת המחדל של וורדפרס המותקנת.

שינוי הנושא קל כמו הצבעה ולחיצה על העיצוב שאתה אוהב באמצעות גלריית העיצוב המובנית. אתה יכול גם להוסיף ערכות נושא מאתרי צד שלישי בקלות יחסית.

החיסרון הוא שבלי להתאים אישית את הנושאים האלה, האתר שלך ייראה כמו כל בלוג מתחיל שם בחוץ. התאמה אישית של העיצוב שלך דורשת לפחות קצת ידע ב- CSS, אך כדי לקבל מראה מקצועי ומקורי באמת לאתר שלך, אתה’אני צריך מעצב שמכיר את בניית הנושאים של וורדפרס.

לאחר בניית האתר והתקנת הנושא, הפעלת האתר קלה ביותר. הכל מתחיל מלוח המחוונים של CMS, המסומן בבירור, מה שמקל על הניווט בעמודת הניווט השמאלית. בינתיים, הוספת תוספים רשמיים היא עניין פשוט של לחצן ולחץ.

וורדפרס לעומת דרופל – תוספים: פסק דין

וורדפרס מנצחת שוב. יש פשוט הרבה יותר אפשרויות, והן קלות יותר לשימוש ולהתקנה.

תמחור

דרופל וגם וורדפרס הם חופשיים לשימוש מבחינה טכנית, אך העלויות הנלוות בלתי נמנעות כן’לא מגיע רק עם התוכנה – יש גם עלויות הכרוכות בפיתוח ואירוח שיש לקחת בחשבון.

וורדפרס

אירוח וורדפרס יכול לעלות כמה דולרים בודדים בחודש, או להגיע בצורה של תוכניות אירוח פרימיום שיכולות לעלות מאות דולרים. זה באמת תלוי באיזה סוג אירוח אתם זקוקים. עיין במאמר שלנו על מיטב מארחי וורדפרס למידע נוסף.

עלויות פיתוח אתרי וורדפרס יכולות להשתנות מאוד. אם אתה רוצה להשתמש בערכת נושא בתשלום’זה כבר תוכנן, ואז העבירו את ההתאמה האישית לצוות שלכם, תוכלו לשלם 50 עד 100 $ בממוצע עבור נושא בתשלום. שכירת מעצב ליצירת נושא אתר מקורי יכולה להשתנות מאוד במחיר בהתאם למפתח הפרטי שתמצא.

דרופל

דרופל, כמו וורדפרס, יכול לעלות רק כמה דולרים בחודש, או לגבות עבור אירוח דרופל פרמיום. אולם גם אז אתה עדיין יכול להשיג דילים טובים למדי. SiteGround, למשל, מציעה תוכנית אירוח דרופלית מובחרת במחיר של 3.95 דולר לחודש, בעוד מארחי רשת מיינסטרים רבים – כמו Bluehost – מציעים התקנות דרופל בלחיצה אחת במחיר של 2.95 דולר לחודש או פחות. כל המחירים המוזכרים כאן הם מבוא, הנפוץ לאירוח אתרים.

ממש כמו וורדפרס, העלויות של צוות עיצוב או פיתוח ליצירת אתר האינטרנט שלך עם דרופל יכולות להשתנות מאוד. ישנם גם נושאים דרופליים מובחרים שיכולים לעלות בין 50 $ ל 100 $, או אפילו יותר.

וורדפרס לעומת דרופל – תמחור: פסק דין

זה די פחות עניבה. אירוח אתרים יכול לעתים קרובות לעלות זהה, ללא קשר לפלטפורמה שלך. ההוצאות תלויות באמת בכמות התעבורה באתר שאתה’אתה מקבל, ואת סוג תוכנית האירוח שאתה צריך כדי להתמודד עם זה. כמה שתחליט לשלם עבור פיתוח אתרים ועיצוב אתרים יכול להיות גם זהה, תלוי בסוג האתר שאתה צריך.

בקרת קידום אתרים

SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) הוא שיקול חשוב ביותר לכל אתר שהוא. קידום אתרים מוצק מסייע למנועי חיפוש לאינדקס (בעיקרון ‘לקרוא’, ואז לקטלג את התוכן שלך ביתר קלות, ולכן מסייע לך לדרג תוצאות גבוהות יותר בתוצאות החיפוש. זה’זה לא הנושא הכי נוצץ, אבל אם אתה רוצה שתעבורה תגיע באמצעות חיפושים ברשת, SEO הוא המפתח.

וורדפרס

קידום אתרים ב- WordPress מפותח מאוד ומתוקנן, כאשר חברות כמו Yoast ו- SEMrush עוזרות לך להשיג את המרב ביותר עבור אתר האינטרנט שלך. באמצעות Yoast, למשל, תוכלו לערוך את הפוסטים שלכם’ מטא תגיות, התמקדו במילות מפתח ואפילו קבלו ניתוח אוטומטי כיצד תוכלו לשפר פוסט מסוים בבלוג’s SEO.

דרופל

לדרופל יש גם חנות משלה של כלי SEO. בעבר היה מודול Yoast עבור דרופל, אך כרגע הוא אינו זמין. עם זאת, קיימות אפשרויות אחרות, כגון מודולים ליצירת מפת האתר XML המקלה על מנועי החיפוש לאינדקס את האתר המלא שלך. רשימת ה- SEO של דרופל היא גם אפשרות פופולרית, אך דורשת ידע בסיסי בנושא קידום אתרים, ויכולת ניהול האתר שלך’זה SEO בעצמך.

וורדפרס לעומת דרופל – בקרת קידום אתרים: פסק דין

שוב, וורדפרס היא האפשרות הטובה יותר הכוללת. זה’זה קל יותר לשימוש, ותומך נרחב יותר. עם זאת, אם אתה כבר יודע את דרכך ב- SEO, יש דרופל מספיק כלים כדי לבצע את העבודה

תחזוקה שוטפת

SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) הוא שיקול חשוב ביותר לכל אתר שהוא. קידום אתרים מוצק מסייע למנועי חיפוש לאינדקס (בעיקרון ‘לקרוא’, ואז לקטלג את התוכן שלך ביתר קלות, ולכן מסייע לך לדרג תוצאות גבוהות יותר בתוצאות החיפוש. זה’זה לא הנושא הכי נוצץ, אבל אם אתה רוצה שתעבורה תגיע באמצעות חיפושים ברשת, SEO הוא המפתח.

וורדפרס

קידום אתרים ב- WordPress מפותח מאוד ומתוקנן, כאשר חברות כמו Yoast ו- SEMrush עוזרות לך להשיג את המרב ביותר עבור אתר האינטרנט שלך. באמצעות Yoast, למשל, תוכלו לערוך את הפוסטים שלכם’ מטא תגיות, התמקדו במילות מפתח ואפילו קבלו ניתוח אוטומטי כיצד תוכלו לשפר פוסט מסוים בבלוג’s SEO.

דרופל

לדרופל יש גם חנות משלה של כלי SEO. בעבר היה מודול Yoast עבור דרופל, אך כרגע הוא אינו זמין. עם זאת, קיימות אפשרויות אחרות, כגון מודולים ליצירת מפת האתר XML המקלה על מנועי החיפוש לאינדקס את האתר המלא שלך. רשימת ה- SEO של דרופל היא גם אפשרות פופולרית, אך דורשת ידע בסיסי בנושא קידום אתרים, ויכולת ניהול האתר שלך’זה SEO בעצמך.

וורדפרס נגד דרופל – תחזוקה שוטפת: פסק דין

זה’זה לא תחרות. וורדפרס מהירה ונוחה לשימוש בהרבה, ודורשת לחיצה אחת בלבד. דרופל, לשם השוואה, מחייב עדכון ידני, שאינו מומלץ למשתמשים מתחילים.

עזרה ותמיכה

כשדברים הולכים דרומה, אתה צריך לדעת מה לעשות ואיך לעשות את זה. יש רשת תמיכה טובה בהישג יד חיונית, אז בואו’גלה איזו CMS תומך יותר.

וורדפרס

ל- WordPress פורום תמיכה מאסיבי ב- WordPress.org. לעתים קרובות יותר מאשר לא, ניתן לטפל בנושאים שלך על סמך עצות שתמצא שם. אנחנו’אני ממליץ להשתמש בגוגל כדי למצוא עזרה הקשורה לבעיות שלך, אשר לרוב תוביל אותך לפורומים של וורדפרס. עם זאת, ישנם פורומים ובלוגים של צד שלישי רבים שיכולים להציע עזרה.

דרופל

כמו וורדפרס, גם לדרופל יש פורום עזרה משגשג ב- Drupal.org, בו תוכלו למצוא עזרה לבעיות שונות. ייתכן שתמצא עזרה גם בפורומים ובלוגים של צד שלישי, ממש כמו ב- WordPress.

וורדפרס נגד דרופל – תחזוקה שוטפת: פסק דין

אנחנו’אני אקרא לזה שוב. בעוד של WordPress יש קהילה גדולה יותר, התמיכה בדרופל אינה’קשה להגיע ברשת. כמו כן, דון’אל תשכח את מארח האינטרנט שלך – בהתאם לתוכנית שלך, יתכן שאתה זכאי לתמיכה טלפונית או צ’אט כדי לסדר את כל הבעיות שיש לך באתר שלך..

טוב לדעת: עם וורדפרס וגם דרופל, אתה’אתה סומך על הקהילות המשתמשים בפלטפורמות האלו כדי שיוכלו לענות על השאלות שלך ולהציע ייעוץ מומחה. עבור צוות תמיכה ייעודי והתקנה קלה, אנו ממליצים לבחון את האפשרות של בונה אתרים – לרבים יש אפילו תוכנית בחינם, כך שאתה’אינך משלם תוספת כסף עבור העזרה הזו.

וורדפרס לעומת דרופל: איזו מהן אנו ממליצים?

בהתבסס על תוכן מאמר זה, אין להתפלא שאנחנו ממליצים על וורדפרס בסך הכל. זה’זה קל יותר לשימוש, והפופולריות שלו פירושה שיש יותר אפשרויות לנושאים, תוספים, קידום אתרים ופיתוח. דרופל היא ללא ספק מערכת מסוגלת, אך היא דורשת יותר אינטראקציה עם השרת ושורת הפקודה מכם’אני אמצא עם וורדפרס.

עם זאת, לדרופל יש את נקודות החוזק שלה – יש לה ממשק עריכת טקסט פשוט יותר מהגרסה הנוכחית של וורדפרס, ומאפשרת לכם לערוך אלמנטים ישירות באתר..

עליך להשתמש בוורדפרס אם…

  • אתה קובע עדיפות לקלות השימוש
  • אתה זקוק לשירות SEO מובחר
  • אתה רוצה ליצור אינטראקציה עם השרת הבסיסי שלך כמה שפחות
  • אתה רוצה את המגוון הרחב ביותר של ערכות נושא
  • אתה רוצה שירות אירוח ייעודי המכוון ל- WordPress

עליך להשתמש בדרופל אם…

  • נוח לך ליצור אינטראקציה עם שרתים ולעדכן אותם
  • אתה לא’לא אכפת בעיות פתרון בעיות
  • אתה לא’לא כמו המראה הכללי של רוב אתרי וורדפרס
  • אתה מעדיף את ממשק ה- Drupal CMS

דרופל זה בסדר, אך אנו מאמינים שרוב המשתמשים ירגישו בנוח יותר עם וורדפרס. אם אתה רוצה להתחיל לעבוד עם וורדפרס, עיין בהמלצות שלנו עבור מיטב מארחי האינטרנט של וורדפרס.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me